Gerben Verweij deelnemer professionele snowboardwedstrijd Weekblad-cartoon van Elias My homQr My» OZB-bezwaren Eerste ronde Bandslag in Kreater afgehandeld Workshop in bibliotheek Sinterklaas bezoekt Zevenhuizen 10 December Vrijwilligersdag Vrouwen van Nu culinair en creatief Korte wandeltocht Thema-avond orgaandonatie Goede doelenmarkt 'Ik breek mijn sleutelbeen liever op spectaculaire wijze' Kinderdisco in het Zuidhonk voor senioren -loket.nl. doen. En vallen hoort erbij. Ik breek liever mijn sleutelbeen met snowboarden dan dat ik snowboardwereld wil intrek ken. „In de laatste vier maanden ben ik erachter gekomen dat ik hierin verder wil. Maar dan moet je niet in de Benelux zijn. In Oostenrijk of de Verenigde Staten wil ik proberen alles eruit te halen." kleuren, de verschillende kleur- groepen en de relatie tussen kleur en uiterlijk. Ook heeft ie der mens een heel eigen ge- zichts- en lichaamsvorm. Zo kan het gebeuren dat kledingstukken in de goede maat toch niet goed staan of zitten. In de workshop wordt ingegaan op de verschil- Waddinxveense kunstenaar die ook verbonden is met de Raad voor Kunst en Cultuur. Het programma wordt opgeluis terd door Concordia. Wethouder lende lichaamsvormen, de ver schillende kledingvormen en de relatie hiertussen. Kosten voor deelname aan de workshop be dragen 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Van te voren aanmel den wordt op prijs geteld. Bibli otheek Waddinxveen, telefoon 0182 - 640572, e-mail informa- tie@bibliotheekwaddinxveen.nl. €599,- WADDINXVEEN - In het Zuid honk wordt er op zaterdag 12 november weer een kinderdisco gehouden. De avond begint om 18.30 uur en eindigt om 20.00 uur. De toegang is 1,50 euro per persoon en is inclusief één con- sumptiemunt en een lootje voor de loterij. individueel verrichten, zoals mantelzorgers en hulpverleners. In de afgelo pen tijd konden vrijwilligers worden opgegeven om in aan merking te komen voor een prijs. WADDINXVEEN - De biblio theek Waddinxveen houdt op woensdagochtend 23 november om 10.00 uur in de serie koffiele- zingen een workshop over kleur en kledingstijl. Mevrouw Wille- dat alle kinderen in Moerka- pelle zo leuk mogelijk verkleed naar het Raadhuisplein ko men. De Pieten van de Sint zul len heel goed opletten en voor de leukste zal de Sint een paar prijsjes meebrengen. Na de lunchpauze zal de Sint een bezoek brengen aan Ze venhuizen, waar hij om circa 13.30 hoopt te arriveren bij de Catgesbrug om ook hier te worden ontvangen door Bur gemeester Fijen op het Dorps plein. Daarna zal de Sint zijn weg vervolgen naar La Bara- que waar, op uitnodiging van Ben Verburg, het grote feest van Sinterklaas zal worden ge vierd. Tevens zal de Sint hier de prijsjes uitreiken aan de winnaars van de door de mid- denstandvereniging te houden speciale Sint actie. ren van de huid, het haar en de ogen. Deze kleurcombinatie kan worden versterkt, of juist ver zwakt, door de kleuren die men sen dragen. Dat verklaart dan ook waarom sommige kleuren laten stralen, terwijl andere kleu ren mensen een flets en nietszeg gend uiterlijk geven. Mevrouw Hagoort vertelt iets over het ver schijnsel 'kleur', het mengen van WADDINXVEEN - In gebouw de Hoeksteen, aan de Esdoom- laan 2 in Waddinxveen, is er op zaterdag 12 november een goede doelenmarkt. Te vinden zijn on der meer een boekentafel van de IZB, de stichting Goedwerk met derde wereldproducten, de vrouwenkring Maria Martha met prachtig handwerk, de Ne derlandse Patiënten Vereniging met informatie over de NPV-le- venswensverklaring, de Bond te gen het vloeken en de PCW met informatie over het centrum plan, de nieuwe woonwijk Triangel en het wel of niet sa menwerken met onze buurge meente Boskoop. Tevens wordt er een speelgoedinzameling ge houden voor projecten in Mold avië en Kirgizië en kunnen er bloemstukjes gemaakt worden. Iedereen is van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur. [concept ZEVENHUIZEN - De winke liersvereniging Moerkapelle en de middenstandvereniging Ze venhuizen maken zich op voor het bezoek van Sint Nicolaas en zijn Pieten op zaterdag 19 november in Zevenhuizen- Moerkapelle. Voor deze dag wordt aan alle kinderen van Zevenhuizen en Moerkapelle verzocht geen andere afspra ken te maken en aanwezig te zijn op de Dorpsstraat. Evenals vorig jaar hoopt de Sint op za terdagmorgen aan te komen in Moerkapelle en zal daar op 19 november om circa 10.30 uur op het Raadhuisplein ontvan gen worden door Burgemees ter Fijen. Hierna zal de Sint met zijn gevolg vertrekken naar Dorpshuis Opmoer voor een gezellig Sinterklaasfeest. Natuurlijk verwacht de Sint den door een vriend naar Snow- world in Zoetermeer werd mee genomen, is hij min of meer 'verslaafd' aan de sport gewor den. Zo erg zelfs dat hij volgend na zijn studie machinaal verspaner aan het Zadkine Col lege in Rotterdam de wijde BOSKOOP - De Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV) Wad dinxveen/Boskoop wil een le zing organiseren waar vragen over orgaandonatie op een be grijpelijke manier aan de orde gesteld worden. Op de najaars vergadering van dinsdag 15 no vember zal de heer D.J. Bac, in ternist in het Ikaziaziekenhuis te Rotterdam, een lezing verzor gen. Deze heeft als titel: 'Orgaan donatie; waar ligt de grens?' Er zal worden ingegaan op de theorie en de praktijk van or gaandonatie. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen over dit onderwerp. De avond wordt gehouden in het kerkge bouw van de Gereformeerde Ge meente, Mendelweg 20 te Bo skoop en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.45 uur staat de koffie klaar. Aan deze avond zijn geen kosten verbonden, wel wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. WADDINXVEEN - Alle vrijwilli- een geldbedrag om te besteden gers zijn op 10 december vanaf aan een doel of organisatie. Het 11.00 uur welkom op de Vrijwil- aandenken is gemaakt door een ligersdag in het Anne Frank-cen- trum in Waddinxveen. Tijdens de Vrijwilligersdag worden vrij willigers in het zonnetje gezet, vrijwilligers die bij een organisa tie betrokken zijn én degenen die Gerts zal de prijzen uitreiken. vrijwilligerswerk Voor meer informatie over de Vrijwilligersdag of het reserve ren van een kraam, kunnen organisaties zich wenden tot Janinka de Beer, coördinator van de Stimuleringsgroep Vrijwilli- Er worden vier prijzen uitge- gerswerk Waddinxveen, tele- reikt: voor de vrijwilliger van het foonnummer 0182- 631932 en jaar, voor een vrijwilliger die ook www.waddinxveen.vrijwilligers in het zonnetje gezet wordt, voor een jongere en voor een vrijwilli gersorganisatie. Negen juryle den buigen zich deze week over de nominaties en zullen hun taak weloverwogen uitvoeren. De winnaars ontvangen allemaal een oorkonde, een aandenken en podium betreden, een rock/me tal band uit Waddinxveen. Deze band is twee jaar bij elkaar en heeft een eigen repertoire met een unieke combinatie van stam pende metal met een klassieke viool. De bandslag zal worden afgesloten door Macaber. Zij hebben een eigen repertoire van rock/metal. The Dorst zal de avond afsluiten. Een echte Rockband, bestaande uit zes bandleden die garant staan voor een avondje rockmu ziek, dansen, zingen, swingen en plezier. Ze spelen zeker geen snoeiharde metal, maar met na me covers van onder andere Nir vana, Metallica, Anouk en Rage against the machine. Na het optreden van The Dorst, zal de jury bekend maken welke band doorgaat naar de finale van 13 januari in Jongerencentrum De Zon in Bodegraven. De vol- WADDINXVEEN - In Kreater vindt op vrijdag 11 november de eerste ronde van de Bandslag plaats. Vier bands zullen met el kaar de competitie aan gaan om te kijken wie in 2006 op Lentep- op in Gouda mag spelen. Elke band speelt twintig minuten. De avond wordt afgesloten door een ervaren rockband: The Dorst. Het spektakel begint om 20.00 uur en eindigt om 0.00 uur. Kaarten kosten 3,50 euro, inclu sief een consumptie en zijn aan de deur verkrijgbaar. Kreater is gevestigd aan de Kerkstraat 13. Om 20.30 uur zal Confession het spits afbijten. Deze band is nu een jaar bij elkaar en speelt alter natieve rockcovers van onder andere Muse en Maroon 5. Daar na is Crimson Sky aan de beurt, zij spelen covers van Guns 'n Ro ses, Led Zeppelin en Anouk. Rond 21.30 uur zal Sephirah het MOERKAPELLE - Na een spet terende feestavond ter gelegen heid van het 60-jarig jubileum gaan de Vrouwen van Nu afd. Moerkapelle over tot de orde van de dag. Op woensdag 16 no vember houden zij weer een 'normale' afdelingsavond. Me vrouw J. den Bakker komt een demonstratie geven in het berei den van kleine maaltijden en hapjes in de magnetron. Onder het motto 'Koken voor moeder en dochter' zijn niet alleen de leden welkom op deze avond, maar ook hun doch ters, schoondochters en klein dochters worden van harte uit genodigd. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. De entree is gratis voor zo wel leden als hun introducés. Op 19 november wordt de jaar lijkse Crea-markt gehouden. De ze vindt plaats in de Naeldhorst, Van Naeldwijcklaan te Berkel en Rodenrijs, en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Er staan 25 stands met zelfgemaakte artikelen, zoals kaarten, kerstversiering, kant klosproducten, tuindecoraties, quilts en sieraden. Ook worden verschillende demonstraties ge geven. De entree is gratis. WADDINXVEEN - Snowboar den in hartje Londen lijkt een vreemde gedachte, maar Ger ben Verweij gaat het doen. De zeventienjarige Waddinxvener is uitgenodigd voor de Red Buil Rail Storm, die op 20 november op Trafalgar Square wordt ge houden. Daar mag het buiten beentje als amateur zijn kunsten vertonen aan de wereldtop. Zijn moeder en zus Marjoleine hadden al gewaarschuwd. Hun zoon en broer Gerben is een aparte. Dat blijkt wel als hij ver telt over zijn ongeluk. Kwam zijn familie in april van dit jaar eindelijk eens bij een wedstrijd kijken, brak Gerben zijn sleutel been. Maar in plaats van rustig aan te doen, maakte de Waddinxvener het beste van zijn blessure. Van het omhoog stekende bot wer den foto's voor zijn website ge maakt. En ondanks de twee we ken voorgeschreven rust stond hij na twee dagen alweer op een snowboard. „Als je geen last De Waddinxveense snowboarder Gerben Verweij is uitgenodigd voor de Red Bull Rail Storm in Londen, hebt, dan moet dat toch kun nen?," zegt hij quasi-veronge- lijkt. „Ik kan toch niet de hele dag voor de televisie gaan zitten? Sindsdien ben ik een klein beet- word aangereden door een niet je voorzichtiger geworden maar oplettende automobilist. Met ook niet veel. Ik ben toch ook snowboarden iets breken is veel jaar een betere snowboarder gewor- spectaculairder!" den waardoor ik meer tricks kan Sinds Verweij zo'n 2,5 jaar gele- WADDINXVEEN - Uit recent onderzoek is gebleken dat ver antwoord bewegen een positieve uitwerking heeft op de geestelij ke en lichamelijke gezondheid van mensen, het verhoogd hun gevoel van welzijn. Dit geldt ook zeker voor senioren. De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) organiseert regel matig sportactiviteiten voor deze doelgroep. In de serie sportactiviteiten van de S.W.W. staat op maandag 14 november aanstaande een korte wandeltocht voor senioren op het programma. Er wordt in een rustig tempo gewandeld waarbij 'met elkaar genieten van de bui tenlucht' voorop staat. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur in schrijven in de foyer van het An ne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is te vens gelegenheid om 'n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep met auto's richting Gouda. De wan deling van 6 kilometer gaat van de Julianasluis in Gouda richting Moordrecht. De koffiestop vindt plaats in 'Het Posthuis' De tocht gaat door, indien het goed wandel weer is. Kosten voor deelname bedragen 2,- euro, inclusief twee kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bij drage aan de autokosten ge vraagd (max. 1,- euro). De vol gende korte wandeltocht is gepland op 12 december. Voor meer informatie bel met de S.W.W., telefoon 0182 - 615555 of 631932. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft alle bezwa ren tegen de vaststelling van de waarde van panden voor de on roerend zaakbelasting ruim voor de wettelijke datum afgehan deld en is hiermee de eerste ge meente in de regio. Het grootste gedeelte van de bezwaren, 85 procent, was al in augustus be antwoord. Wethouder Dirk Lont van Financiën streefde naar een afhandeling van alle bezwaren voor het einde van 2005. De gemeente Waddinxveen heeft tot april volgend jaar de tijd om alle bezwaarschriften te beantwoorden. Het streven om de laatste honderd bezwaren voor het eind van dit jaar te be antwoorden, is dan ook ruim schoots behaald. De bezwaren waren gericht te gen de waardevaststelling van huizen en bedrijven naar de gende voorrondes zijn op vrij dag 18 november in Sorpshuis Swanla in Zevenhuizen en op vrijdag 25 november in Jonge rencentrum De Zon in Bodegra ven. In het kader van het actieplan Cultuurbereik 2005-2008 van de provincie Zuid Holland is er subsidie ter beschikking gesteld voor het organiseren van een re gionale competitie voor bands. De organisatie is in handen van de jongerenwerkers van de St. Jeugd- en Jongerenwerk Mid- den-Holland in samenwerking met St. Kreater, de Raad voor Kunst en Cultuur Waddinxveen, Dorpshuis Swanla (Zevenhui zen) en Jongerencentrum De Zon (Bodegraven). Liesbeth Re- deker (jongerenwerkster te Wad dinxveen) fungeert als contact persoon en coördinator, tel 0646602808. elkaar te krijgen. Anders ga ik daar gewoon werken." In ieder geval reist hij deze maand al half Europa door. Er zijn wedstrijden in Bern (Zwit serland), op de gletsjer van de Dachstein (Oostenrijk) en in het Franse Les Deux Alpes waar het Nederlandse seizoen wordt geo pend. Maar dé wedstrijd is de Red Bull Rail Storm in Londen. Snowboarden op Trafalgar Square lijkt een beetje op schaat sen in de Sahara, maar daarvan wil Verweij niets weten. „Ik vind het niet fake om voor acht duizend mensen te riden. Een onverwachte locatie is juist leuk. Bovendien is het veel moeilijker omdat kunstsneeuw stroever is en je bij een valpartij keihard op het beton terechtkomt." In Londen zal hij op het onder deel 'Rails' meedoen. Daarmee wordt bedoeld dat de snow boarder over houten leuningen en andere obstakels glijdt. Dat hij is uitgenodigd als één van de drie Nederlandse deelnemers is wel een verrassing. Als amateur gaat Verweij, die voor het eerst in een vliegtuig stapt, snow boarden bij de professionals. In Londen staat voor hem het ge nieten voorop. „Ik ga daar lek ker los, flink partyen en relaxt met anderen optrekken. Dat is nou eenmaal de snowboardcul- tuur en daarin voel ik me lek- (foto: Liesbeth van der Vis) ker." Als zijn moeder en zus op merken dat hij ook naar de Om zijn doel te bereiken zegt hij toppers moet kijken, omdat hij waarschijnlijk zijn baan bij me- daarvan kan leren, ziet Gerben taalbedrijf ICAMAT op de Coe- dat anders. „Ik moet gewoon necoop op. „Dat werk kun je als mijn ding doen tot ik erbij neer- je dertig bent of in een rolstoel val en dan zien we wel wat het zit ook doen. Snowboarden gaat wordt. Wat anderen doen maakt dan niet meer. Ik hoop dat ik ge- me niet uit." Hoezo, Gerben Ver- noeg sponsors heb om het voor weij is een aparte? waardepeildatum 1 januari 2003. Er waren 712 bezwaarschriften ke Hagoort van studio Amarant- ontvangen, 5,6% van het aantal ha leert de belangstellenden tij- aartslagen. Dat was 30% minder dens deze ochtend op een dan bij de vorige ronde. andere manier kijken naar kleu- In totaal is 38% van de bezwaren ren en vormen in relatie tot ui- toegekend. De inwoner kreeg terlijk. Ieder mens heeft een heel gelijk en de waarde van het pand eigen combinatie tussen de kleu- werd lager ingesteld. Bij de ove rige bezwaren bleef de waarde gehandhaafd. In het kader van de waardebepa ling naar de nieuwe peildatum 1 januari 2005 is de gemeente Waddinxveen op dit moment be zig met een marktanalyse, bouwvergunningen en een con trole van de kadastrale wijzigin gen. De gemeente gaat deze nieuwe waardebepaling, die op 1 januari 2007 ingaat, in samenwerking met TOG (Taxatiebureau onroe rende goederen) Nederland uit voeren. WEEKBLAD VOOR WAODINXVE'EN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 9 NOVEMBER 2005 Relax chaise longue, zwart Cava leder. www.boconcept.nl U heeft met de flexibiliteit van BoConcept* de vrijheid om uw smaak uit te drukken met fraai ontworpen, aantrekkelijk geprijsde meubelen. BoConcept* Waddinxveen Pal naast de Coenecoopbrug Kanaaldijk 32 2741 PA Waddinxveen-Zuid Tel. 0182-649744 Actieprijs geldig van 7 tot en met 27 november 2005. Nu: X72^- Boi

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17