Verbouwing bij Boonstoppel Sinterklaas naar Waddinxveen Zin en onzin van de Da Vinci Code Als ruzie uit de hand loopt Ingezonden brieven binnenloper... Voorlichtingsdag nieuwe zorgstelsel Bruna 's nachts open voor Harry Potter fans Fietspad Bredeweg klaar voor gebruik Nieuwe ziektekosten verzekering Kerstmarkt Souburgh: feest voor smulpapen en creatieve mensen Kinderliedjes leren bij Kreater binnen Streetdance bij Den Edel (foto: Liesbeth van der Vis) terecht bij de - is het in dit opzicht niet voor oplopende kosten. C.M.P. van Vuuren k ALLOC Bij aankoop van een Alloc laminaatvloer krijgt u een schoonmaakrobot cadeau! Alloc laminaat: hoogste kwaliteitsklasse geluidsvriendelijk prachtig hout- en tegeldessin met reliëf een cadeau uitkiezen ter waarde van 50,- euro. 15.00 uur - Aankomst Luifelbaan 15.30 uur - Aankomst Passage het fietspad mee te rijden. Onder die genodigden bevon den zich ook Annemijn van der Spek en Elvira den Hartog. Zij overhandigden vorig jaar een petitie met handtekeningen aan wethouder De Jong in ver band met de toenmalige slechte begaanbaarheid van het fiets pad. beeld. Ook kan het zo zijn dat mensen zich niet serieus geno men voelen of onbegrepen voe len. Het overgaan tot lichamelijk ge weld is een zwaktebod. Hier door verliest de man het ver trouwen van zijn vrouw. Vaak voelen mannen zich na een uit barsting schuldig en proberen het dan weer goed te maken. Zo kan een vicieuze cirkel ontstaan, die doorbroken moet worden. Voor behandelen van agressiep- roblemen of voor relatiebehan- Uiteraard wordt de kerstmarkt omlijst door passende muziek. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - Docent Ma rie Alice van Zutphen start op vrijdag 18 november weer met een nieuwe cursus 'Muziek op Schoot'. Ouders die graag met hun kind zingen maar de bedjes niet (meer) kennen of graag nieuwe bedjes wblen leren, zul len aan deze cursus veel plezier beleven. Noten kunnen lezen of zelf een muziekinstrument kun- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Van der Linde zoekt, hoe beter het hem lukt ru zies zonder fysiek geweld uit te vechten. Bovendien is dan de schade in de relatie beter te her- steben dan na langdurige part- nermishandeling. Ruzie maken komt voor in de meeste relaties. Het is niet ver keerd en soms zelfs nodig. Als ruzie overgaat in behamebjk ge weld wordt het een ongebjke strijd. De redenen dat het uit de hand loopt kunnen divers zijn; vernedering, iemand die uit daagt, machteloosheid bijvoor- Verborgen betekenissen In zijn poging het verstoorde evenwicht tussen het mannelijke en het vrouwelijke te herstellen, wijst Brown in zijn boek op ver borgen symbolen in de schilde rijen van Da Vinei en wordt het idee over het bestaan van een bloedtijn van Jezus en Maria Magdalena onderzocht. Laurieke laat het publiek kenni smaken met de verborgen bete kenis achter de namen van de belangrijkste personages uit het boek. REGIO - Eén op de vijf vrouwen heeft met partnermishandeling te maken. Partnermishandeling is wettelijk verboden en dus strafbaar. Indien een vrouw aan gifte doet, wordt de dader ver volgd. Maar straffen abeen is niet de oplossing. Om partner mishandeling ook op lange ter mijn te stoppen, helpt het als de man hulp krijgt voor zijn agres- sieprobleem. Ook wanneer de vrouw geen aangifte doet, is hulp mogebjk. In het algemeen geldt: hoe eerder de man hulp van de zich ongetwijfeld in het nieuwe stelsel sterk uitbreiden- Vooralsnog is het de bedoeling dat in maart 2006 de geheel ver nieuwde showroom gereed is. Daarnaast heeft Boonstoppel vanaf begin juli zijn eigen Glas- Garage. Automobilisten kunnen terecht voor reparatie en vervan ging van autoruiten. Naast het geven van advies, worden autoruiten ook gegra veerd. Vooralsnog werkt dit gra veren preventief tegen diefstal van auto's. De markt van auto ruiten is groeiende. „Met name de markt voor reparatie is veel groter dan iedereen denkt," al dus Boonstoppel. „Ongeveer tien procent van de mensen rijdt rond met een ster of scheurtje in de voorruit. Snel repareren is ze ker verstandig, want zo voor kom je verdere schade. Boven dien wordt soms ook het zicht van de automobilist gehinderd. Klanten van Boonstoppel kun nen tot eind december profiteren van bijzondere voordelen. Een autoruit wordt al vanaf 0,- euro (eigen risico) vervangen of gere pareerd." Voor meer informatie kijk op www.glasgarage.nl. aties zullen worden beantwoord. Verder is aanwezig de beleids medewerkster van het Patiën tenplatform (RPCP MH) die iets gaat vertellen over de betekenis en de veranderingen van het zorgstelsel vanuit het perspectief van de patiënten/consumenten. Zij zal vooral vertellen waarop je moet letten als straks keuzes ge maakt moeten worden en waar je in dit alles ondersteuning kunt vinden. Alles bij elkaar genomen is het voor de Waddinxveense senioren een belangrijke en leer zame middag. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. Sinterklaas weet raad Kinderen krijgen de gelegenheid om Sinterklaas datgene te vra- van of over hem wilden weten. Samen met hun ouders worden zij opgeroe pen om al hun vragen uiterlijk voor 17 november te e-mailen naar jim.koster@worldonline.nl. De meest originele vragen wor den geselecteerd, waarna de kin- aan Sinterklaas op het podium mogen stellen. nen bespelen is niet nodig, ieder een kan meedoen. Het is een cur sus van 8 weken (tm 20 januari 2006). Voor kinderen van 1,5 tot 2,5 jaar is er plek van 9.30 tot 10.15 uur. Voor wat oudere kinderen van 2,5 tot 4 jaar start in december een cursus 'Muziek voor peu ters', eveneens op de vrijdag maar dan van 10.30 tot 11.15 uur. De lessen vinden plaats in Kre ater, Kerkstraat 13 te Waddinx veen. Info en aanmeldingen: 0182- 614422 of info@kreater.nl. Tovenaarslimonade Alle klanten die vrijdagnacht bij Bruna binnenkomen, krijgen groene tovenaarslimonade en een toverbal. Francken: „Op die manier proberen we een beetje een geheimzinnig sfeertje in de winkel te creëren. Zelf zetten mijn medewerkers en ik een to venaar shoed op. Van Bruna krij gen we nog meer promotiemate riaal om in de winkel neer te zetten. Ik hoop overigens wel dat er genoeg animo is, anders staan we daar toch een beetje voor paal met die tovenaars- hoedjes op ons hoofd." Bruna is de enige boekhandel in Waddinxveen die vrijdagnacht de deuren opent. „Voor Waddinxveense begrip pen kun je daarom best stellen WADDINXVEEN - Samen met ruim twintig pieten arriveert Sinterklaas op zaterdag 19 no vember per boot aan ZEVENHUIZEN - De werk zaamheden aan het fietspad op de Bredeweg zitten er op. Een gloednieuw en begaanbaar fietspad is het resultaat. Om dit heugelijke feit te vieren, werd het fietspad vorige week woensdag op feestelijke wijze geopend door wethouder De Jong. worpen en er feitelijk immers over de ruggen van de zieken commercie wordt bedreven?; - moet ook de grote hoeveelheid wisselgeld die de Minister in de le kamer heeft moeten inzetten om het nieuwe stelsel er door te krijgen niet te nadenken stem men?; - moet ook de uitspraak van de heer Wiegel - toch één van de kampioenen van de marktwer king - dat de in- en uitvoering van het nieuwe stelsel moeilijk en lastig moet worden geacht niet tevens tot nadenken stem men?; - moet ook de uitspraak van mi- www.ovw.nu of haal deze op bij de speelgoedwinkel op de Lui felbaan of Passage. trekt Sinterklaas met zijn gevolg Alle prijswinnaars krijgen per- in een historische brandweerwa- soonlijk bericht. Zij mogen him gen vanaf het Raadhuisplein om verlanglijstje bij ons inleveren en de winkelcentra in Waddinx veen te bezoeken. Daar kunnen WADDINXVEEN - De biblio theek Waddinxveen houdt op donderdag 24 november om 20.00 uur een lezing over de zin en onzin van de Da Vinci Code. De Da Vinci Code van Dan Brown is de bestseller van 2005, half oktober van dit jaar ging in Nederland het miljoenste exem plaar over de toonbank. Inmid dels zijn er wereldwijd 40 mil joen exemplaren verkocht. Op knappe wijze weet Laurieke de Koning (neerlandicus en his toricus) haar lezing over Dan Brown's De Da Vinci Code van uit verschillende invalshoeken te benaderen. Haar verhaal wordt met een mooie Powerpoint presentatie ondersteund, waarbij zij zich niet alleen richt op de. schrijver en zijn personages, maar ook de bronnen belicht waarop Dan Brown zijn theorieën baseert. Veel te beleven Voorafgaand aan de komst van Sinterklaas, is er vanaf 9.00 uur al veel op het Raadhuisplein te deren deze op 19 november zelf beleven. Want dan start de Ma gie Rabbit Balloon Supershow met Winfried de goochelaar. Hij krijgt assistentie van Snuffie, zijn verlegen goochelkonijn, de Dis- co-DJ hond Rimpel, Ollye de hartveroverende babyolifant en de gekke clown Bas. Kans op prijzen In week 45 werd ér huis aan huis in Waddinxveen een kleurplaat verspreid. Geen plaat ontvangen of meer exemplaren nodig? Tijdens de show delen pieten Download dan de kleurplaat via gratis een bekertje chocolade melk en speculaas uit aan alle kinderen. Rond 11.00 uur ver- dat dit bijzonder is," zegt Franc ken. „Ik moet zeggen dat ik er heel veel zin in heb. Of ik om dat tijdstip niet Bever in bed hg? Nee, want ik ben zelf ook een grote Harry Potter fan. Ik heb al le boeken gelezen en ik ga naar de films. Als ik die boeken lees, kruip ik echt in de wereld van Harry Potter. Fantastisch vind ik dat.” Dan heeft Loes Francken geluk. Als eigenaresse van Bruna Wad dinxveen kan zij Harry Potter en de Halfbloed Prins waarschijn- hjk als eerste in Nederland lezen. „Ik zou het inderdaad eerder dan de meeste anderen kunnen lezen," zegt ze. „Maar dat doe ik niet. Er zit een embargo op tot zaterdag en dat geldt ook voor mij. Maar ik geef toe dat ik me zelf moet bedwingen om toch niet stiekem alvast een hoofd stukje te lezen." Aan de orde komt ook het ont staan van De Bijbel, De Dode Zee Rollen, de Nag Hammadi Geschriften en de positie van Maria Magdalena daarin. Er worden projecties getoond van het fresco van Het Laatste Avondmaal, vergezeld van de uitleg van de theorie van Brown en andere schilderijen van Da Vinci die zijn theorie moeten on dersteunen. Ten slotte wordt gezocht naar een mogelijke verklaring voor het enorme succes van De Da Vinci Code én blijkt dat presi dent Francois Mitterand weUicht betrokken is geweest bij het geheim van De Priorij van Sion. De toegang voor deze avond be draagt 5,- euro. Kaarten zijn tijdens openingstij den verkrijgbaar bij de biblio theek. Voor meer informatie bel 0182 - 640572 of kijk op www-biblio- theekwaddinxveen.nl. WADDINXVEEN - De KBO houdt in samenwerking met de PCOB en de ANBO op maandag 21 november in het Anne Frank Centrum een voorlichtingsmid- dag over het nieuwe zorgstelsel. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Over deze wet bestaat nog een groot aantal onduidelijkhe den en veel mensen verkeren in een grote onzekerheid hoe het allemaal zal uitpakken. Vanuit TRIAS zal de heer Marc Ruys de presentatie verzorgen, terwijl mevrouw Cocky Kolenbrander vragen op hoofdhjnen zal beant woorden. Dat betekent dat geen vragen over persoonlijke situ- WADDINXVEEN - Streetdan ce is inmiddels al een jaren oud begrip. Het is ontstaan in de ghetto's van Amerika. Twee groepen deden een 'bat tle' op straat tegen elkaar waarbij de één een nog origi nelere freestyle-move deed dan de ander. In de loop van de jaren namen sportcentra, dansscholen en verenigingen deze manier over en wordt er tegenwoordig wereldwijd echt lesgegeven in het dansen- van-de-straat. Zo ook bij Den Edel Sport. Elke donderdag om 16.30 uur start instructrice Debbie met haar eerste les. Kinderen van 6 tot en met 13 jaar rennen de zaal binnen en starten met een spel, dat ge volgd wordt door de war- ming-up. Daarna gaan ze dan sen tot ze er bij neervallen. Een uur later is de jeugd van af 14 jaar aan de beurt. Voor alle jongens die denken dat streetdance alleen voor meiden is, moeten een keer meedoen om het zelf te erva ren. Voor meer informatie over streetdance bij Den Edel Sport, kijk op www.denedel. nl of bel naar 0182 - 613659. ve van de administratie, facture ring en verkoop zullen worden verbouwd. In totaal zal de op pervlakte van de Peugeot-gara- ge met 535 vierkante meter veel meer plaats bieden om auto's aan klanten te laten zien. WADDINXVEEN - Sinds kort is de Peugeot-garage van Boon stoppel te Waddinxveen begon nen met een grootscheepse ver bouwing. De showroom wordt grondig aangepakt en vergroot, maar ook de kantoren ten behoe- Diddle-wedstrij d Tot slot wil Loes Francken nog even het volgende kwijt: „Van de op 20 oktober uitgeschreven Diddle-wedstrijd van Bruna Waddinxveen, moeten er nog honderd troostprijzen opge haald worden. Ik zou het verve lend vinden als kinderen hun prijsje mislopen. Dus als je hebt meegedaan aan de Diddle-wedstrijd, kom dan even langs bij Bruna om te kijken of je in de prijzen bent ge vallen. De officiële handeling vond plaats tegenover nummer 78 op de Bredeweg in Zevenhui zen. Speciaal voor deze gelegenheid plantte wethouder De Jong de laatste haag in de tussenberm. Vervolgens stonden er zes riksja's voor de delegatie geno digden klaar om een stukje over Ingaande 1 januari a.s. wordt een nieuwe ziektekostenverze kering ingevoerd. Kernpunt de privé-klinieken en daardoor hiervan is dat de tot nu toe be- meer beslag zullen gaan leggen staande ziekenfonds- en de par- op de beschikbare capaciteit van ticuliere ziektekostenverzeke- de ziekenzorg en de minder ring worden samengevoegd tot draagkrachtigen dus wederom te maken zullen krijgen met wachtlijsten?; - is het sociaal-maatschappehjk wel te verdedigen en aanvaard baar dat een voor zieken zo be- ziekenfondsverzeke- langrijke sector aan het spel van de maatschappelijke krachten kerstmarkt van Souburgh op woensdag 14 de cember van 16.00 tot 20.30 uur belooft weer een feest voor smulpapen en creatieve, op kerstsfeer gestelde mensen te worden. Binnen in de hal en bui ten staan 22 kramen opgesteld, waarin Souburgh zelf - maar ook tal van anderen - allerlei leuke artikelen aanbieden. De keuken- ploeg van Souburgh verkoopt die onder meer warme worst, saucij- Souburgh. zenbroodjes, erwtensoep met spek en worst per kop, maar ook in diepvries containers om mee naar huis te nemen. Medewer kers van de Marchandzaal pre senteren weer een ouderwetse koek en zopie kraam. Overbuur man Boersma is present met een oliebollenkraam. Creatieve begeleidsters van de zorgafdeling en de dagverzor- WADDINXVEEN De jaarlijkse ging verkopen allerlei 'kerstheb- Zorgcentrum bedingetjes' die zij samen met de bewoners en de bezoekers heb ben gemaakt. Kerstkaarten en versierselen voor boom en huis zijn ruimschoots voorhanden, evenals bloemen en planten. Te vens is er allerlei materiaal waar mee men zelf aan de slag kan. Voor smaakvolle kerstgeschen ken kunnen bezoekers in diverse kramen terecht, onder meer in van de eigen kapsalon van Het fietspad op de Bredeweg in Zevenhuizen is na werkzaamheden weer goed begaanbaar ge worden. Wethouder De Jong verrichtte de officiële opening. je niet zijn ontgaan dat er een enorme hype rond Harry Potter hangt. De populariteit van deze tovenaarsjongen is ongekend, ie dereen loopt er mee weg. Ik heb nu al 60 reserveringen binnen van mensen die er zeker van wil len zijn dat er op zaterdag 19 september een exemplaar voor hen klaarligt. De boeken van Harry Potter worden sowieso uitstekend verkocht bij Bruna. Ook de vorige vijf delen vliegen momenteel als warme broodjes over de toonbank. Mensen wil len blijkbaar toch weer even hun geheugen opfrissen, alvorens ze aan het nieuwe boek beginnen." één basisverzekering waartoe ie dere verzekerde wordt verplicht. De dekking van deze basisverze kering zal naar verwachting ge lijkwaardig zijn aan die van de huidige ring. Ook nieuw is dat de ziekenzorg wordt blootgesteld en onder aan de marktwerking onderhe vig wordt gemaakt. Dit betekent dat de prijsvorming van dien sten en verrichtingen tot stand moet komen op basis van onder- handeling tussen de vraag- en aanbodkant van deze sector en de premie door concurrentie tus sen de zorgverzekeraars wordt bepaald Ter beoordeling en waarde bepaling van dit nieuwe stelsel dienen een aantal aspecten hier van aan een nadere beschou wing te worden onderworpen, zoals - of het nieuwe stelsel, dat door Minister Hoogervorst als zeer sociaal wordt betiteld, in werke- nister Hoogervorst dat hij in het hjkheid wel zo sociaal is als moet nieuwe stelsel maar een beperk te marktwerking zal toestaan en onmiddelhjk zal ingrijpen als dit uit de hand dreigt te lopen niet met "een korreltje zout" worden genomen aangezien een beetje marktwerking immers niet kan worden afgedwongen of geregu- WADDINXVEEN - Bijna is het zover! Op zaterdag 19 november komt het zesde deel van de Har ry Potter-serie uit: Harry Potter en de Halfbloed Prins. In heel Nederland worden in de nacht van 18 op 19 november activitei ten gehouden om het verschij nen van dit populaire boek van auteur J.K. Rowling op magische wijze te vieren. Zo ook bij Bruna Waddinxveen. „Wij gaan in de nacht van vrij dag 18 op zaterdag 19 september open," vertelt eigenaresse Loes Francken. „Van twaalf tot één, meer toestemming hebben we niet gekregen. Veel Harry Potter fans zijn daar hartstikke blij mee, die willen zo snel mogelijk het boek in handen hebben. Het zal kinderen hem opnieuw ontmoe ten en samen met de Pieten on der meer muziek maken, zingen, de Zuidka- dansen, hoelahoepen en touwtje de in Waddinxveen. Klokslag springen. 10.00 uur meert zijn boot ter De route met bijbehorend tijd- hoogte van het oude raadhuis schema ziet er als volgt uit: aan. Niet veel later ontvangt 11.15 uur - Aankomst Zuidplas Waddinxveens burgemeester 12.00 uur - Aankomst leplaan Roijers de goedheiligman op het 13.30 uur - Aankomst Dorpstraat podium dat voor deze bijzonde- 14.00 uur - Aankomst Groens- re gelegenheid op het Raadhuis- voorde plein staat opgesteld. 14.30 uur - Aankomst Koningin Het is voor het eerst sinds jaren Wilhelminaplein dat Sinterklaas niet op de Nesse maar op de Zuidkade voet aan Waddinxveense wal zet. Drassig gras van het veld op de Nesse en een obstakel als de hefbrug wor den hiermee gemeden. Boven dien biedt het plein voor het ge- gen wat zij altijd al meentehuis voldoende ruimte aan alle kinderen, ouders en grootouders. worden vastgesteld dat geen re kening is gehouden met de ver schillen in inkomen; - of het daarom eigenlijk niet neerkomt op een situatie waarbij de beoogde groepering die in aanmerking komt voor huurtoe- slag uitsluitend wordt gecom- leerd en de markt altijd z'n eigen penseerd voor de gestegen pre- gang gaat op basis van vraag en mie en de groep daarboven; aanbod? - na een belastingverlaging van Dit zijn zo een aantal overwegin- deling kan men terecht bij de 18% (hoogste schijf 70 naar 52%) gen waarvan in de toekomst zal Waag (tel 070 - 3115890) of bij het als gevolg van de laatste belas advies- en Steunpunt HuiseHjk tingherziening - nu wederom een voordeeltje in de schoot praktijk zullen gaan onstaan wordt geworpen door middel van moeten worden afgewacht wel ke antwoorden daarop in de Geweld (tel 0900 - 0456000 (5 een voordeeltje in de schoot praktijk zullen gaan onstaan en cent/ per minuut). Het steun- wordt geworpen door middel het grote avontuur "in de markt" punt is er voor hulp, steun en van een voor hen relatief belang- voor de zorgsector inderdaad zal doorverwijzing voor mensen die rijk lagere premie; kunnen leiden tot beheersing zelf, of iemand in him omgeving - is het in dit opzicht niet voor- van de al jaren en naar verwach- hebben die, te maken hebben spelbaar dat er door dit nieuwe ting ook in de toekomst verder met huiselijk geweld. Het steun- stelsel een tweedeling in de punt is te bereiken van maandag maatschappij zal kunnen gaan tot en met vrijdag van 10.30 tot ontstaan en de beter-gesitueer- 14.30 uur. Op donderdag is ook den - gezien de voor hen relatief Kuipers Rietbergplantsoen 81 een gesprek in het Marokkaans lage premie - met enige bijbet- 2742 VE Waddinxveen of Berbers mogebjk. aling gebruik zullen gaan maken Tel. 0182 - 616880 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 WOENSDAG 16 NOVEMBER 2005 4 I Voor wonen en werken Dorpstraat 38 2742 AJ Waddinxveen T 0182 61 23 73 Zijde 3 2771 EJ Boskoop T 0172 21 25 44

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17