Behoud (van) Waddinxveen Groensvoorde Verbouwing geeft Stroopwafelbakkerij Markus meer uitstraling IIIRIIIIIIIIIIIIIIRIIIIIIII Actie! Harry Potter fans 's nachts in de rij bij Bruna Denkt u mee? Cursussen Tekentaal Ingezonden brieven Ingezonden brieven Ingezonden brieven DeBoxspringSpecialist.nl Rabobank geeft Zorgcentrum Souburgh een geschenk Concert op weg naar kerst Cursussen de Werkschuit Wintershow Rolling'90 Darten in De Paddestoel it w wing heeft de fabriek veel meer uitstraling dan voorheen. D.P. Waddinxveen l 1 Verbouwing Martien Markus richt zich Electrisch verstelbare boxspring bewoners meer moeten omrij den om op hun bestemming te kunnen komen. Een nieuwe Harm Hessels CC Swanla Zevenhuizen sen door het huis om te laten zien waar de foto's hangen. Dave Heemskerk Waddinxveen lustratietekenen. Net als woor den, vormen beelden ook een taal. Iedereen heeft zijn eigen unieke tekentaal/handschrift. In de lessen worden technieken en uur open te gaan. En daar waren veel Harry Potter fans hartstikke trots op het bedrijf dat er staat." Enig smetje op deze zeer gezelli ge nacht, was dat iemand het no dig vond om uit protest Bijbel teksten op de ramen van Bruna te hangen. Deze persoon meent dat er maar één iemand is die zich met tovenarij mag bezig houden en die iemand is niet Harry Potter. ZEVENHUIZEN - Studio Teken taal, onder leiding van Louise daar heb ik uiteindelijk toch maar vanaf gezien. Ik vind het erg prettig om het in mijn eentje voor het zeggen te hebben. Bo vendien heb ik mijn eigen ideeën en filosofie. Mijn grootste hobby is techniek. Ik ontwerp en bouw mijn eigen machines. Dat is ook deels uit nood geboren. Goede stroopwafels maken is een spe cialisme. Omdat het een kleine industrie is, zijn er geen stan daard machines voor verkrijg baar." WADDINXVEEN - In heel Ne derland werden in de nacht van 18 op 19 november activiteiten geschool gezeten, maar uiteinde lijk toch besloten marktkoopman te worden. Het stroopwafelwe- reldje zit hem nu eenmaal in het bloed." van Harry Potter boek. opdrachten aangereikt die dat beeldende proces op gang bren gen. Tekenervaring is niet nodig, maar mag wel. Er wordt niet naar de waarneming getekend, maar de eigen fantasie staat cen- ZEVENHUIZEN-MOERKAPEL- LE - Schaatsvereniging Rolling'90 geeft zes Wintershow voorstellin gen: dinsdagavond 27 december om 19.00 uur, woensdagmiddag 28 december om 13.00 uur en 19.00 uur, donderdagavond 29 december om 19.00 uur, vrijdag avond 30 december om 19.00 uur en maandagavond in besloten kring om 19.00 uur. De kaarten kosten 10,- euro voor rang 1 (stoe len), 7,50 euro voor rang 2 (tribu nes) en 5,- euro voor kinderen op banken. Per voorstelling zijn twee tot drie rolstoelen mogelijk. Ruimte voor rolstoelen dienen bij het kopen van de kaarten aange vraagd/doorgegeven te worden. Op vrijdag 2 en eventueel 9 de cember is van 19.00 tot 20.00 uur de verkoop voor het gewone pu bliek. Verkoop allemaal in Dorps huis Op Moer. Zoals iedereen heeft kunnen le zen, komt de realisatie van het centrumplan weer een dichterbij door de realisatie gemaakt. Wij als medewerkers van Bruna stonden verkleed ach ter de toonbank, inclusief een to- venaarshoed op ons hoofd." Alle klanten die vrijdagnacht bij Bruna binnenkwamen, kregen tevens groene tovenaarslimona- de en een toverbal uitgedeeld. Francken: „Op die manier pro beerden we een beetje een ge heimzinnig sfeertje in de winkel te creëren. Dat is wel gelukt, want het was echt reuze gezellig. Toen ik naar huis ging, zat ik zo boordevol energie dat het lang duurde voordat ik in slaap kwam. De meeste klanten zijn overigens niet naar bed gegaan. Ze wilden het boek per se om twaalf uur 's nachts kopen, zo dat ze de hele nacht konden le zen. Dat zijn de echte die-hard fans, die kunnen niet wachten tot de volgende dag. Ik ben ook een Harry Potter fan, maar ik kon nog wel het geduld opbren gen om tot de volgende dag te wachten." waren toe aan een fikse uitbrei ding. Niet om meer te produce ren, want dat was al dik in orde, maar om de fabriek wat meer uitstraling te geven. Het is na tuurlijk al een oud pand. De be langrijkste verbetering is de en tree. Waar kooplieden voorheen naast de grote winkelketens? Te vens zullen de bewoners van stapje Waddinxveen de hoge winkel- huren terug zien in de prijzen overeenkomst van de gemeente van hun boodschappen. met de projectontwikkelaar. Het centrumplan wordt door de ge- traal. In de cursus Illustratieteke- nen leer je van alles over het ma ken van een illustratie bij onder meer een tekst, een CD hoes en een boekomslag. Wie zin heeft om in een ontspannen sfeer lek ker creatief bezig te zijn, kan kij ken op de website www.studio- tekentaal.nl voor meer informatie. Ook kunnen zij bel len naar 0628515806. Beste mensen, Helaas heeft ons gemeentebestuur de subsidie voor onze instelling drastisch beperkt. Wij moeten nog meer dan voorheen onze eigen broek ophouden. Dat houdt o.a. in dat theatervoorstellingen absoluut quitte moeten draaien. Helaas hebben wij ook moeten consta teren dat de publieke belangstel ling voor de minder bekende uit voerenden tegenvalt. Is dat het grote aanbod van bekende artie sten in de regio of de economi sche dip? Landelijk bekende ar tiesten brengen echter een volle zaal. Voor het seizoen 2006-2007 heb ben wij nog enkele data beschik baar. U kunt daarop inschrijven met uw aanbod waarna wij een selectie maken. De voorwaarden die wij gaan hanteren zijn als volgt: - of u huurt de zaal voor 250,- euro en de gehele recette is voor u WADDINXVEEN - Het nieuwe Werkschuit Bulletin is uit met veel nieuwe, korte cursussen en workshops waaraan iedereen deze wintermaanden kan deel nemen. Er is keuze uit een dagje fotograferen, in vier avonden meer te weten komen over de di gitale camera of met spiegelre flex fotograferen. Belangstellen den kunnen ook tien avonden beeldend vormgeven in twee- en driedimensionale technieken, dansen op maandagavond of meedoen aan een lekkere jazz- dansles op zaterdagmorgen. Te kenen schilderen, aquarelle ren, theaterliedjes schrijven en presenteren, op excursie naar Museum De Pont in Tilburg of in april mee naar het theaterstuk 'Succes' in de Goudse Schouw burg. Voor kinderen zijn er cur sussen in de kerstvakantie. Ze kunnen op 5 en 6 januari twee middagen toneelspelen (8-9 jaar), de zelf bedachte rollen worden de tweede dag voor pu bliek gespeeld. Voor jongens en meiden die liever met hun han den bezig zijn, is er op dinsdag 3 januari een workshop sieraden maken. Het complete overzicht is aan te vragen bij de Werk schuit, tel 0182 - 510717. WADDINXVEEN - Muziek Ver eniging Concordia houdt op vrij dagavond 9 december een con- eert getiteld 'Op weg naar kerst', met medewerking van het alge meen gemengd koor Krea Musi- ca uit Waddinxveen. Het koor, onder leiding van Herman Kof- flard, en het harmonieorkest, on der leiding van Jeroen Wentel, zullen tijdens deze avond een sfeervol en gevarieerd program ma ten gehore brengen. De mu ziek staat in het teken van de kerst. Het koor en het harmonie orkest zullen ieder afwisselend hun eigen programma spelen, daarnaast zullen zij ook geza menlijke muziekwerken laten horen. Dhr. Geel uit Waddinx veen zal dit concert, dat wordt gehouden in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde 3, middels een kerstverhaal aan el kaar vertellen. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Toe gangskaarten zijn telefonisch te verkrijgen via 0182 - 616297 of te koop bij de ingang. WADDINXVEEN - „Het zal om streeks het jaar 1968 geweest zijn dat mijn vader een banketwinkel overnam," vertelt Martien Mar kus. „In de schuur achter de win kel stonden twee stroopwafel- bakijzers en op de een of andere manier kwamen daar lekkere wafels uit die in de smaak vielen bij de klanten. In die tijd ging ik altijd direct uit school naar de bakkerij toe om te helpen met stroopwafels inpakken. Toen mijn vader hoorde dat er ergens een stroopwafelbakkerij te koop stond, heeft hij meteen zijn win kel verkocht. In 1985 stond het huidige pand aan de Maarten Schoutenstraat 11 te koop. Pa kreeg het rond met de bank en verhuisde de gehele productie naar dit adres." Achttien jaar geleden nam Mar tien de fabriek van zijn vader over en besloot op dezelfde voet verder te gaan. Zijn twee broers hadden zeven jaar daarvoor al besloten een eigen stroopwafel- fabriek te beginnen. „Omdat het te druk werd in de fabriek beslo ten zij, uiteraard in samenwer king met mijn vader, voor zich zelf te beginnen," aldus Martien. „Er staan nu twee stroopwafelfa- brieken Markus in Waddinx veen. De mijne op de Maarten Schoutenstraat 11 en die van mijn broers op de Staringlaan 17a. Waarom we de handen niet ineen slaan? Een tijdje terug heb ik met mijn broers vergaderd over een eventuele fusie, maar mensen voor de deur," vertelt Loes Francken, eigenaresse van Bruna Waddinxveen. „Voor Waddinxveense begrippen is dat natuurlijk best veel. Allemaal wilden ze zo snel mogelijk het nieuwe boek in handen hebben. We hebben er een groot feest van In meerdere opzichten was ik onaangenaam verrast na lezing van het artikel over de opknap beurt van het parkeerterrein Groensvoorde. De PCW schrijft de herinrichting van de Groens voorde op haar conto. Mwa, de verkiezingen komen eraan. Kwalijk is het echter dat de PCW zich op de borst klopt dat dit is gedaan na wel één vraag van haar kant in de raadscommissie. Dat is onzin natuurlijk. Dergelij ke kostbare en best wel ingrij pende projecten worden niet ge daan op basis van één vraag en een schouw. Zo'n project staat gewoon in een meerjarenplan ning en hooguit dat er iets ge schoven wordt. Wat sterk is in dit geval want het was er al jaren watertrappelen. Hoe naïef denkt deze partij wel niet dat de inwo ners zijn? Dit is bewust mensen op het verkeerde been zetten. Lijkt me in strijd met de grond beginselen van deze politieke stroming. Dit soort populistische borstklopperij vind ik gênant WADDINXVEEN - Voor ieder een van 14 jaar en ouder is er op elke donderdagavond vanaf 20.00 uur de gelegenheid om te darten in de Paddestoel. Tot 21.30 uur is jeugd tot 16 jaar van harte welkom om een pijltje te gooien. De dartavond eindigt omstreeks 23.00 uur en staat on der leiding van Jan Verhoef. Deelname jeugd tot 16 jaar be draagt 0,75 euro. Deelname Jeugd vanaf 16 jaar bedraagt voor leden of donateurs 1,25 eu ro en voor niet leden 2,- euro. - of vanaf de le euro recette een partage 70/30 met een garantie van 500,- euro. Wat bieden wij: - 2 mensen voor ondersteuning licht en geluid - elke maand 2 pagina's theater- nieuws in de regiokrant (29.000) - elke week een bericht naar het AD Groene Hart editie - uiteraard foto en artikel in onze programmagids (7500) - eenvoudige doch voedzame maaltijden voor uw mensen in dien gewenst - uiteraard alle drankjes en bit terballen voor, tijdens en na de voorstelling - een knusse zaal met 220 stoelen op de tribune - een vlakke vloer van 6 m diep en 10 m breed (tussen de afstopping) en een hoogte van ±5,5 m. - een 24 kanaals mengtafel voor het geluid en een Compulite photon licht tafel en 24 kringen - geen vleugel, wel 2 piano's - een hartelijke ontvangst voor uw artiesten en techneuten Denken jullie mee? scholen, kerken en verenigin gen. „Als er ergens een project Bruna staan verkleed in de winkel tijdens de verkoop van het nieuwe (foto: Liesbeth van der Vis) Samenwerking Ondanks dat het twee aparte be drijven zijn, werken de gebroe ders Markus wel samen. Martien Markus: „We zien elkaar niet als concurrenten. Integendeel, aan gezien er twee Markus stroop- wafelfabrieken in Waddinxveen gevestigd zijn, komt het weleens voor dat een klant bij mij een be- Martien Markus van Stroopwafelbakkerij Markus is trots op zijn bedrijf. Na een fikse verbou- stelling doet die eigenlijk voor wing heeft de fabriek veel meer uitstraling dan voorheen. (foto: Liesbeth van der Vis) mijn broers bedoeld is. In dat ge val overleggen we even en zor gen we er voor dat een ieder krijgt wat hem toekomt. De on derlinge relatie is perfect." Voor het vele verkeer is nog steeds geen goede oplossing ge meente aangeprezen als de kozen. De optie om veel eenrich- ideale toekomst voor Waddinx- tingsverkeer te introduceren veen, maar de gemeente wijst de biedt geen oplossing omdat de bewoners niet op de nadelen en de verstrekkende gevolgen van hun plannen. De voetbalverenigingen moeten rondweg om Waddinxveen biedt verhuizen naar een voetbalpark ook geen oplossing voor het lo- buiten Waddinxveen en de vrij- cale verkeer en deze weg zal nog gekomen terreinen zullen volge- lang op zich laten wachten om- bouwd worden met woningen, dat deze geen prioriteit heeft bij Een gevolg hiervan is nog meer de provincie. De informatie en bewoners en verkeer in Wad- inspraak over het verkeersplan dinxveen en minder groen. De is zeer slecht. Brieven aan de ge- hoge kosten van het voetbalpark meente omtrent nadere informa- en de voorzieningen zullen de tie over het verkeersplan wor- voetballeden zeker terug zien in him contributie aan de vereni ging- Een aantal wijkcentra's met win- heeft het op zijn beurt geleerd mijn stroopwafels voor een lage- boel hier flink verbouwd. We van meneer Booij. Een gepensio- re prijs dan de consumentenprijs neerde bakker die langskwam in kopen," legt hij uit. „Langs de de fabriek van mijn vader om deuren kunnen die vervolgens Wat is het geheim van de Markus voor te doen hoe je stroopwafels verkocht worden, waarna de ge- stroopwafels? „Dat is eigenlijk maakt. Mijn vader noteerde alles hele opbrengst bestemd is voor heel simpel," zegt Martien Mar- nauwkeurig en zodoende kwam het project. Maar de meeste kus. „We stoppen er geen kunst- het uiteindelijke recept op pa- stroopwafels verkoop ik aan pier. Het recept dat we vandaag marktkooplieden. Mijn grootste de dag nog steeds gebruiken, klant is mijn vrouw. Zij staat on- buiten in de regen moesten laden zijn altijd Hoewel we niet bang zijn dat an- der meer op de markt in Wad- en lossen, kunnen ze nu met hun dinxveen. Ook mijn zoon is een wagen naar binnen rijden. Daar- het grote klant. Hij heeft op de Ho- naast hadden we eerst geen kan tine. Nu wel. Dat is fijn voor alle medewerkers die in hun pauze even rustig wat willen eten en drinken en een krantje willen le zen. We hebben nu echt een fa- vooral op marktkooplieden, Er werken zeven mensen in de briek die hoort bij Stroopwafel- fabriek van Martien. „We produ- bakkerij Markus. Ik ben heel ceren ruim 500.000 stroopwafels trots op het bedrijf dat er nu is en er is geld nodig, mogen zij per dag. Een tijdje terug is de tie over het verkeersplan den niet beantwoord. Het centrumplan heeft dus niet alleen maar voordelen voor Waddinxveen. Door de nieuw- kels zal moeten sluiten en zal bouw met zijn vier hoge woon- verplaatst moeten worden naar torens aan de Kanaaldijk zal ook het centrumplan. Een gevolg het historisch en culturele ge- hiervan is weer meer verkeer zicht van Waddinxveen verloren door Waddinxveen naar het gaan. Het oude Waddinxveen is nieuwe centrum en vele oudere er dan niet meer en zal nooit mensen in de wijken zullen hun meer terugkomen. Een nieuw winkels en sociale contacten ze- winkelcentrum in de Triangel ker missen. Volgens een studie was dan een betere optie ge- van de gemeente hebben de klei- weest. ne wijkcentra's geen bestaans- Mensen die willen reageren kun- recht meer, maar heeft de ge- nen dit doen naar emev4@hot- meente ook een studie gedaan mail.com naar het bestaansrecht van deze winkeliers in het centrumplan ook richting de collega-politici. Want feit is dat de situatie al ja ren bekend is in politiek en ge meentelijk Waddinxveen. In het verleden heb ik er regelmatig over geschreven, inclusief foto's, en het onderwerp Groenswaard regelmatig live voorbij horen ko- De medewerkers men in de raadscommissie. De PCW had hun eigen wethouder wel eerder aan zijn jas mogen trekken als ze dan toch willen scoren. Het enige waar ik het met de PCW over eens ben is dat gehouden om het verschijnen er wel wat mocht gebeuren, van het zesde deel van de Harry want bij een flinke regenbui had Potter-serie te vieren. Bruna het Gouwebad De Sniep er een Waddinxveen had toestemming gevreesde concurrent bij. Wat ik gekregen om van 24.00 tot 1.00 zeer jammer vind richting het Weekblad voor Waddinxveen is dat de redactie het propagandis- blij mee. „Er stonden ruim 50 tische stuk zonder slag of stoot of weerwoord publiceerde. Op de voorpagina nog wel. Het komt de geloofwaardigheid van het blad niet ten goede. WADDINXVEEN De Rabobank stuurslid van de Vereniging in Waddinxveen heeft Zorgcen- Vrienden van Souburgh. Cluster trum Souburgh twintig ingelijste manager Ellie Ham en facilitair foto's cadeau gedaan. Dit zeer manager René Wildschut gingen Adams, start in januari 2006 met welkome geschenk werd for- de foto's bekijken en waren di- meel overhandigd door de heren Ron Dolmans van het facilitair bedrijf van de bank en Peter Henneveld, vestigingsmanager van de Rabobank in Waddinx veen. Peter Henneveld legde uit dat na het samengaan van de Waddinxveense bankvestiging Ellie Ham de goede gevers, met die van Gouda het gebouw De officiële onthulling gebeurde aan de Kerkweg Oost werd op- door een stekker in een stopcon- gesplitst. Beneden kwam een tact te steken waardoor een gro- vestiging van de Hema, in af- te foto, genomen vanaf de hef- wachting van een plek in het brug over de Gouwe, op het nieuw te bouwen winkelcen- podium fraai in beeld kwam. De trum. „De foto's stonden wegens afgevaardigden van de Rabo- ruimtegebrek op zolder. Wij zijn bank kregen een fraai boeket blij dat zij nu weer een nieuwe bloemen en een kistje wijn. Na functie in Souburgh hebben ge- koffie met gebak was er nog een kregen. Als Rabobank zijn wij drankje. Huispianist Rob Goud- immers zeer betrokken bij de lo- kuil zorgde voor de muzikale kale gemeenschap." omlijsting. Na afloop leidde Ellie Het idee de Rabobank te vragen Ham de Rabobank functionaris- de foto's af te staan kwam van Jan Willemstein, onder meer be- drie tekencursussen voor vol- rect enthousiast. De zeker voor wassenen: Verrassend Tekenen, de oudere bewoners uit Wad- Verdieping in de Tekentaal en II- dinxveen zeer herkenbare opna men werden onder meer opge hangen in de verpleegafdeling en in het trappenhuis. „Wij zijn er heel erg blij mee," verzekerde matige smaakstoffen in, geen conserveringsmiddelen en het allerbelangrijkste: ze supervers. Het recept? Dat ver- dere fabrieken er opeens mee klap ik niet. Ik kan alleen zeggen vandoor gaan, houden we dat mijn broers en ik het van voor de zekerheid toch maar mijn vader geleerd hebben. Hij voor onszelf." *- -4 ngint j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 WOENSDAG 23 NOVEMBER 2005 incl. 5-zone pocketvering matrassen en hoofdbord Nu helemaal y compleet voor 1995,- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Mercuriusweg 15 Waddinxveen Tel. 0182 634 324 '”;L. 'Asfo-

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17