De Gouwe in derde part overklast Dïervoeractie voor asieldieren SIX DAY REVIVAL! A Nationale hengelaarsbond onderscheidt Waddinxvener Rabobank 6-daagseRotterdam LIEFTI Winst volleyballers Be Fair Blokland Reserve EK Cursus tekenen Jetske Wiersma plaatst zich voor twee NK's DUURZAAM, LIEFTINK RENOVATIE CD Die Gouwe Sanghers overhandigd man met een Gould Amadine. n AHOY' ROTTERDAM Knappe winst hockeydames Cock Verstoep vice-kampioen Klaverjassen in het Zuidhonk Slechte vangst voor HSW Cursus bridge Geslaagde tentoonstelling Vogelvrienden RAM Topwielersport entertainement Voorzitter L. Verweij (links) overhandigt de eerste CD beschermheer W. Verweij. (Eigen foto) aan www.lieftink.nl www.zesdaagserotterdam.nl raadzaam zich dit jaar nog op te geven. De lessen vinden plaats op zijn atelier aan de Staringlaan in Waddinxveen. de Bianca van der Helm in. De ingrepen waren effectief en met Vrouwen De vrouwen van Van Uden-De Gouwe behaalden een nuttige 12-8 overwin- actief: Guus Bras, Leen de Knik ker en Wyanda Bullee; aange vuld met enkele nieuwe krach ten zijn vanaf 1992 inmiddels zeventien jeugdcursussen Vaste Hengel van elk 25 kinderen, als mede drie vervolgcursussen Werphengel gegeven, zodat mo menteel 370 jeugdige Waddinx- veners met een Sportvissersdi- ploma naar huis zijn gegaan. N.V.V.S. en O.VB. denken dat de titel 'Jeugdvisbegeleider van het jaar' bij Wim de Bruin in goede handen is. De Jeugdafdeling van de hen- gelsportvereniging heeft duide lijk geprofiteerd van de cursus sen; een groot aantal cursisten is inmiddels 14 jaar of ouder ge worden en is toegetreden tot de categorie Seniorleden. Terwijl het aantal jeugdleden beneden de 14 jaar tot ruim boven de honderd is gestegen. GOUDA - De Waddinxveense at leet Joost Blokland is als reserve aangewezen voor de EK cross op 11 december in Tilburg. Blokland eindigde als zevende in een in ternationale loop in het Belgi sche Roeselaere waar Gert-Jan Liefers met een derde plaats de beste Nederlander was. Bij de ju nioren eindigde Maarten Blok land van AV Gouda eveneens als zevende. Zijn clubgenoot Pascal van Norden werd zevende in een cross in Krimpen aan de Lek. Hij liep de 7500 meter in een tijd van 31.36. Winnaar werd Jan Zij- derlaan (37) van Avantri in 29.30. K leumconcert in de Ontmoetings- kerk van Waddinxveen. Mede werking verleende Margaret Roest (sopraan), Marten Sme ding (tenor) en het Viotta Jeugd orkest. Het programma op de CD is zeer gevarieerd. Mannen koorzang wordt afgewisseld door orkest, sopraan en tenor. Zowel DGS als Margaret Roest en Marten Smeding zijn zowel afzonderlijk te beluisteren als met begeleiding van het orkest en mannenkoor. WADDINXVEEN - De Dieren bescherming werkgroep Wad dinxveen staat op zaterdag 3 de cember van 10.00 tot 15.00 uur met een kraam in de Albert He- ijn. Het is de bedoeling om het winkelende publiek te vragen kattenvoer en hondensnacks te doneren voor de asieldieren van Dierentehuis Midden Holland, alsmede voor andere dierenop vangcentra en zwerfdieren in de regio. Er is ook de mogelijkheid om vrijwilliger, lid of donateur gen LZ'86 af met een 3-2 voorsprong. Myk Middendorp zorgden voor een 2- 0 voorsprong waarna de gevaarlijke Arnold Spros voor 2-1 zorgde. Na 3-1 door Peter van Bergen Henegouwen, misten de bezoekers enkele mooie kan sen. Arnold Spros, die tegen de lat schoot, bracht de score nog wel terug tot 3-2. In de tweede periode zorgde Peter van Bergen Henegouwen voor 4-2 waarna LZ twee keer de lat raakte. Bovendien hield doelman Willem de Koster met een uitstekende redding Den Hertog van scoren af. Door Johan den Hertog (man meer) en Ar- Meer informatie is te vinden op zijn zojuist geheel vernieuwde website www.janneven.nl. Ook kan er gebeld worden naar 0640195244 of 0182 - 610198. persoonlijk record. Zijn 500 me ter tijd staat nu op 40.04 en op de 1000 meter op 1.21.25. Hij ein digde als twaalfde, wat hem een plaats op de herkansingswed- strijd opleverde. Tevens werden op zondagavond de Zuid-Hollandse Kampioen schappen Marathon verreden. Na een heel spannende race werd deze ook door Jetske (juni or B) gewonnen. Daarmee is zij zeker van deelname aan de Ne derlandse Kampioenschappen Marathon. Haar broer Bauke (ju nior C) eindigde op een mooie negende plaats. In de categorie pupillen reed Jelle Meijer, van schaatsvereniging de Gouwe Streek, vol overgave goed mee in de middenmoot, maar kwam jammer genoeg ten val. sprong van Nesselande op Rijn mond, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, is opgelopen tot 13 punten. De herenploeg van De CD kost 15,- euro en is te be stellen via telefoonnummer 010 - 5218905 of 0182 - 612623 of via E- mail f.vanaalst@hetnet.nl. Ook is de mogelijkheid aanwezig om de CD via de website www.die- gouwesanghers.com te bestel len. Het bedrag kan worden overge maakt op postrekeningnummer 4183948 ten name van Regio- mannenkoor Die Gouwe Sang- hers, p/a Colijnstraat 34b, 2771 GG Boskoop. LIEVER LIEFTINK VFA REEUWIJK/ZEVENHUIZEN - In het nieuwe jaar wordt er een bridgecursus voor beginners ge geven in Reeuwijk Brug. Op de dinsdagmiddag zal er in Zeven huizen (Swanla) een cursus voor gevorderden worden gegeven. Deze cursus bestaat uit zes les sen voor iedereen die weleens naar de A-groep wil promoveren en wordt gehouden op donder dagavond van 20,00 tot 22.00 uur. Bridge is een sociaal spel, met in principe eenvoudige spelregels: zoveel mogelijk slagen halen, waarbij je moet bekennen en mag troeven. Frans Schiereck is de docent. Voor meer informatie e-mail naar fcschiereck@hot- mail.com of bel naar 0651920663. De titelkandidaat was in de vier de set weer bij de les en speelde volleybal 'uit het boekje': 14-25. Vermeulen en Petra Concurrent Rijnmond verspeel- Droogh zette het team uit Zeven- de een set aan Capelle. De voor huizen in de eerste set de thuis- giomannenkoor Die Gouwe Sanghers, had maandagavond tijdens de repetitie een feestelijke gebeurtenis plaats. De be schermheer van DGS, de heer W. exem- In Alkmaar en Den Haag wer den er afgelopen weekend kwa lificatie wedstrijden gereden voor de Nederlands Kampioen schappen Sprint voor B junioren. Van de gewestelijke selectie Zuid-Holland reden Jetske Wiersma en Jeroen van der Helm mee, beide leden van schaatsver eniging De Gouwe Streek. Jetske wist alle vier de afstanden, 500 meter en 1000 meter, zowel in Alkmaar en Den Haag te win nen, waarbij ze twee keer haar persoonlijk record verbeterde. Op de 500 meter reed ze 43.39 en de 1000 meter 1.27.55. Hierbij plaatste zij zich als eerste van de regio zuid/west Nederland voor de Nederlandse Kampioen schappen. Jeroen reed ook heel goed en verbeterde drie keer zijn WADDINXVEEN - Vele vogel liefhebbers uit de wijde omge ving brachten vorige week een bezoek aan de tentoonstelling van vogelvereniging de Vogel vrienden. Algeheel kampioen werd de heer MJ. Houweling met een Turquoisine Parkiet, kampioen van de kanaries werd de heer C. Schipper met een Glos ter kanarie en kampioen Tropi sche vogels werd de heer Brenk- periode een 4-3 voorsprong door doel punten voor De Gouwe van Nikki Hukker en Karen Weerd. Ook in de derde periode zorgden de Eindhoven- sen voor veel tegenstand: 7-6 met doel- avond om 19.10 van Suzan Kaynar, Karen Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Twee perioden gin gen de waterpoloërs van Van Uden-De Gouwe gelijk op in de wedstrijd tegen LZ'86 (4-4), maar in der derde periode gaf de grotere routine de doorslag waardoor de Leidse ploeg kon uitlopen naar 5-9. In het vierde part kwam deze voorsprong niet meer in gevaar: 8-12. De Waddinxveners bleven daardoor op een punt staan. In het afgelopen seizoen promoveerde De Gouwe naar de eerste klasse, de op een na hoogste klasse in het Neder landse waterpolo. Ken- ners lieten toen al we ten dat de Waddinxveners het in de eerste klasse I zwaar zouden krij- gen zonder de komst van nieuwe aanwin sten. De Gouwe begon het seizoen met nederlagen. Bovendien zegde trainer Martin Pronk de samen werking met drie oudere spelers Mark Mommers, Remko Overdam en Remco de Frankrijker al gauw op. Volgens de coach toonde het drietal te weinig in zet, bovendien wilde Pronk verjongen. Mommers, Overdam en De Frankrijker waren er zaterdag tegen LZ'86 (op nieuw) niet bij, maar ook coach Martin Pronk ontbrak wegens familie-omstan- digheden. Hij werd vervangen door de vroegere vrouwencoach Jan Midden dorp. Na een gesprek met voorzitter Rob den Boer hééft Mommers bedankt. „De anderen zijn nog zoekende". De Gouwe sloot de eerste periode te- te worden. De Dierenbescher ming zet zich al ruim honderd jaar op vreedzame wijze in voor het welzijn van alle dieren. De afdeling Gouda e.o. staat elk jaar voor de uitdaging om de fi nanciële exploitatie van het Die rentehuis Midden-Holland rond te krijgen. Hiervoor is de Die renbescherming sterk afhanke lijk van contributies, donaties en van de opbrengst van de jaar lijkse collecte in de week rond om Werelddierendag. Roosendaal, de nummer tien van de ranglijst, wordt wel erg groot. Het herenteam van Be Fair is bij na weer vrij van blessures en dat komt de prestaties ten goede. De Waddinxveners wonnen in eigen huis met 3-1 van DEO en nemen in de eerste klasse B steeds ver der afstand van de degradatie- plaatsen. Aanvaller Hans Eind hout kon de eerste en tweede set meespelen en de thuisploeg, met Eric van Hees als spelverdeler, begon voortvarend: 25-19 en 25- 13. Edwin van Erk raakte in de derde set goed op dreef en had ook zijn aandeel in het combina tiespel waarmee Be Fair de blok kering van de gasten uit Noot dorp verraste. Na de winst van de derde set, 25-19, was het voor Be Fair te hoog gegrepen om ook de vierde set binnen te halen. DEO kreeg loon naar werken en redde, met 17-25, de eer. gezeld van een cheque van 500,- euro ter besteding voor het jeugdwerk van de vereniging. De N.V.V.S. is de landelijke over koepeling van 11 regionale hen- gelsportfederaties, waarbij ruim 1000 landelijke verenigingen zijn aangesloten met in totaal ruim 370.000 sportvissers. Wim de Bruin meldde zich in 1992 aan bij de HSV Waddinxveen, vond dat er te weinig voor de jeugd werd gedaan, trad toe tot het bestuur en bood aan het jeugdwerk op te gaan zetten. Hij nam deel aan de cursus Jeugd- begeleiding die verenigings- mensen opleidt tot jeugdinstruc- teur in de sportvisserij. Na deze cursus verzamelde hij een vijftal enthousiaste hengelaars om zich heen die op him beurt tot in structeur werden opgeleid. Van dit team van vijf zijn mo menteel nog drie instructeurs WADDINXVEEN - Wie wil le ren tekenen, kan tegenwoordig een tekencursus volgen bij kunstschilder Jan Neven. Naast de cursisten die hij nu les geeft, wil hij in januari 2006 beginnen met nieuwe groepjes cursisten. Opgave voor de cursus kan het hele jaar door, maar voor wie in januari wil beginnen, is het WADDINXVEEN - Voor de ou derencompetitie van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) werd er gevist in de Ou de Rijn bij de Hoorn in Alphen. Acht deelnemers vingen nog geen 7 kilo witvis, derhalve een slechte vangst. De uitslag was als volgt: 1. Rinus Reichard 2.090 gr, 2. Rob Poldervaart 1.670 gr, 3. Aat van Leeuwen 980 gr, 4. Henk Romeijn 930 gr, 5. Wim Hout man 500 gr. Met nog één wed strijd te gaan is de stand aan kop: 1. Rinus Reichard 86.850 gr, 2. John van Elswijk 72.690 gr, 3. Aat van Leeuwen 62.470 gr, 4. Frans van Steenderen 56.880 gr, 5. Herman Kraan 54.620 gr. WADDINXVEEN - Hoewel de wedstrijden van zowel Heren Veteranen als Dames 2 waren af gelast, speelde Dames 1 afgelo pen weekend thuis tegen Forcial uit Rockanje. Forcial stond een paar plaatsen hoger dan Wad dinxveen, maar desondanks be gonnen de dames fel aan de wedstrijd. Dit bracht al snel re sultaat, de 1-0 werd via veel sticks uiteindelijk gemaakt door Denise Telussa. Niet veel later wist ook Dieuwertje Rip, na een fraaie opzet, te scoren. Forcial deed nog wel iets terug, maar vrijwel direct daarna scoorde D. Rip met een scherpe backhand: 3-1. In de tweede helft creëerde Waddinxveen nog een aantal kansen, maar die werden niet meer benut. Nesselande 2 begon het seizoen in de eerste divisie B uitstekend, maar is in een dip terecht geko men en verloor zelfs in eigen huis met 1-3 van Peelpush. Jeugdspeler Robin Overbeke startte in de basisopstelling, maar kreeg zijn vorm pas te pak ken nadat coach Peter Hartgring hem had uitgewisseld voor Timo Dijkgraaf. In de derde set kreeg hij een nieuwe kans om te laten zien wat hij in huis heeft en be nutte die ook. Sybren de Vries kwam binnen de lijnen voor rou tinier Ferry van Hal en zijn wis sel was typerend voor de collec tieve offday van Nesselande. Voor coach Hartgring was er veel werk aan de winkel: „Ik heb geprobeerd om de wedstrijd te kantelen, maar dat is me niet ge lukt." Voor paniek is het nog te vroeg, maar het belang van de uitwed strijd op 10 december tegen moest nemen om winstkansen te creëren. Met de opslag als aan valswapen probeerde de thuis- Middenaanvalster ploeg de kansen te keren en slaagde daar bijna in. Pang had twee time-outs nodig om orde WADDINXVEEN - De heer Wim de Bruin, secretaris van de Hen- gelsportvereniging Waddinx veen, is door de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfe- deraties N.V.V.S. uitgeroepen tot Jeugdbegeleider van het jaar. Hij krijgt deze eretitel voor de en thousiaste wijze waarop hij zich als vrijwilliger heeft ingezet om kinderen op te leiden tot sport vissers met liefde voor de na- tuur. De toekenning vond plaats op zaterdag 26 november tijdens de Ledenvergadering van de Hengelsportfederatie Zuid West Nederland door mevrouw Geer- je Veenstra, bestuurslid van de N.V.V.S. Het certificaat ging ver- ©<D@© {€0,4Sp/m) MOERKAPELLE - Biljarter Cock Verstoep van BV Moerkapelle heeft het net niet gered op het districtskampioenschap Libre tweede klasse te Nieuwerkerk aan den IJssel. Na de vijfde ron de stond hij samen met Rogge veen en V/d Wilt bovenaan. In de zesde ronde verloor Rogge veen en wisten de andere twee wel hun partij te winnen. In de laatste ronde moesten Rogge veen en V/d Wilt tegen elkaar. Bij winst voor Verstoep en Rog geveen zou eerstgenoemde zich districtskampioen mogen noe men, echter het liep volkomen anders. Roggeveen verloor van Bas v/d Wilt en even later snoepte Petro Huisman de 2 punten voor de neus van Verstoep weg. Wat va der Cor drie weken geleden niet lukte (tweede in de derde klasse libre) lukte zoon Bas dit week end wel. Met gedegen spel voor kwam hij een tweede 'Moerka- pelse' kampioen. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas heeft vrij dagavond 2 december een kop- pelklaverjasavond om 20.00 uur in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. ledereem is van harte wel kom op deze avond. Voor meer informatie bel met Jan van Vel- zen, tel 0182 - 611171. dinxveense doelpunten van Suzan part liep de thuisclub uit naar 9-7 door Kaynar en Sandra Berckenkamp. Ver- Sandra Berckenkamp en Karen Weerd. volgens nam de thuisclub in de tweede Nog even kwam PSV terug door Linda Buys uit een numerieke meerderheid, maar daarna maakten Kirsten Veld huis, Petra Meerdink en Sandra Berc kenkamp het karwei af: 12-8. Zaterdag- uur speelt De Gouwe punten' van Suzan Kaynar, Karen de derby tegen GZC DONK in het Weerd en Nikki Hukker. In het vierde Gouwebad de Sniep. WADDINXVEEN - De volley- ploeg onder druk. Aan het net halsters van Be Fair hebben bij maakte de ploeg van coach Pang Delta, de nummer twaalf van de geen fouten en won met 18-25. promotieklasse A, de volle winst Utrecht begreep dat het risico's behaald: 0-4. In Delft was de kou in de speelhal de grootste tegen stander van het team uit Wad dinxveen. Jacqueline van der Ruit: „We speelden traag en konden in ie dere set pas in de slotfase een be- op zaken te stellen en hij wissel- slissende voorsprong nemen." Wilma de Jong nam de spelver- deling op zich en in de vierde set 22-25 voorkwam Nesselande set- kende Jeanine Konijn een goede verlies. In het rommelige spel invalsbeurt. van de derde set maakten de In de eerste divisie B won koplo- gasten de minste fouten: 17-25. per GTI-Nesselande met 0-4 van middenmotor Utrecht. Met op slagen van Ruth van der Wel, Karen Vermeulen en Petra 'x no^ Spros werd het toch 4-4. Duidelijk was j intussen dat LZ de be- tere ploeg was en vooral gevaarlijk in de snelle omschakeling. Een doelpunt van Stephen van Iterson in de derde periode werd nog wel gevolgd door de gelijkmaker van Wouter Steller, maar daarna liep LZ'86 uit naar 5-9 door doelpunten van Jolfer Klein (2), Arnold Spros en Timo Bon- De waterpolosters van De Gouwe (witte caps) behaalden een nuttige overwinning op PSV door sterk spel in het vier- gers., de part. (foto: Liesbeth van der Vis) De voorsprong werd in het vierde part vergroot tot 5-11 door Erik Weijermans dorp, Jaco de Jong, Peter van Bergen en Jolfer Klein. Weijermans profiteerde Henegouwen, Sjoerd Verwey, Wouter daarna nog een keer van een numerie- Steller, Jos van den Dool, Thiemo Gele- ke meerderheid. Joost van den Dool ijnse, Mark Hensen, Bas Pronk. (twee intikballen) en de fel strijdende Peter van Bergen Henegouwen deden tussendoor voor De Gouwe nog een duit in het zakje: 8-12. Voor De Gouwe speelden Willem de ning op PSV. In de eerste periode ging Koster, Jurre Geleijnse, Myk Midden- de wedstrijd gelijk op: 2-2 met Wad- Op vrijdagavond is de trekking BOSKOOP/WADDINXVEEN - van de grote verloting geweest, In het Wellantcollege aan de Zij- op de volgende lotnummers is de, de repetitieplaats van het Re- een prijs gevallen: 1740 - 0567 - 1029 - 0074 - 0740 - 0177 - 1450 - 1957 - 1212 - 0236 - 1356 - 0616 - 1266 - 0390 - 0832 - 1228 - 0694 - 1576 - 1955 - 0542. De prijzen kunnen worden afgehaald bij W. Verweij, kreeg het eerste Buitelaar, Julianastraat 28 te Wad- plaar uitgereikt van de CD 'DGS dinxveen. Live in concert' van het 80 leden tellende mannenkoor. De live-CD is op 1 oktober opge nomen tijdens het 60-jarig jubi- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 WOENSDAG 30 NOVEMBER 2005 t Rabobank Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 fTB J* -o v-- - i ,r.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19