Een passie voor bloemen SIX DAY REVIVAL! Rabobank k L Kritiek op bouwplannen nieuw centrum Ingezonden brieven Ingezonden brieven 6-daagseRotterdam De opgeknapte Groensvoorde De GHZ kwaliteitsprijs Winnaars OVW ballonvaarten en geldprijzen bekend Culturen bijeengebracht in Het Trefpunt Sinterklaas verrast Hummelhonk I voor senioren Korte wandeltocht Kerstconcert Adonai 30+ Avond in Zuidhonk Films in Kreater De Kleine Trompetter op de kerstmarkt AHOY' ROTTERDAM Cursussen mandala tekenen ÏÏDQWSë ©@3© g©@ 112 S® /FT en (foto: Liesbeth van der Vis) Peuterspeelzaal Hummelhonk (foto: Liesbeth van der Vis) passen is." Topwielersport entertainement www.zesdaagserotterdam.nl De kinderen, moe, maar tevreden Keerden weer terug naar het heden... Toonden aan papa en mama hun pakjes En hun met strooigoed gevulde broekzakjes Sinterklaas en zijn twee Pieten werden hartelijk uitgezwaaid Daar gingen zij weer, vermoeid en verwaaid! De spanning op de gezichtjes was eindelijk gebroken... De pieten zijn direct in de zak gedoken, Sinterklaas deelde telkens weer twee pakjes aan twee kinderen uit Er werd gezongen, gedanst, en nog veel meer spektakel geuit! Natuurlijk waren er pepernoten en was er speculaas, Een aai van Piet en een praatje met Sinterklaas De peuters op Hummelhonk kregen hoog bezoek Sinterklaas en zijn Piet... eh Pieten, oh nee, een Piet was er zoek! Weet je waar... slapend en wel in het klimhuis! Dus... gauw wakker gemaakt met wild geruis Samen met knuffelpop lag Piet heerlijk te dromen De kinderen konden er maar moeilijk van bekomen! voorstel over de grondruil met de Nederlandse Spoorwegen komt aan de orde in de raads vergadering vin februari 2006. Over de te bouwen woningen in de sociale sector zal aan de raad Er zal niet worden gesleuteld aan het nu vastgestelde aantal vangen Hij had de hele discus sie gevolgd in een kamer in het Muurschilderingen Wie een kijkje in Ed Vieveen's huis neemt, ziet meteen dat zijn Eenmaal goed wakker kon het feest een aanvang nemen Maar nee hoor, waren de pakjes weer verdwenen... Tja, dat werd dus met z'n allen goed zoeken, en zoeken.. De peuters keken echt in alle hoeken, De moeite werd ruimschoots beloond... Vol trots werd de grote zak getoond! uur welkom. Els Oudijk is te be reiken via telefoonnummer 0182 - 619346. WADDINXVEEN - In het Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552 wordt er zaterdag 10 december een 30+ disco gehouden. Deze avond zal dj Jasper zijn kunsten vertonen. De disco begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De toegang is 5,- euro per per soon, inclusief twee consumptie- munten. Waddinxveen. Hebben de bon nen een gezamenlijke waarde van 50,- euro, dan kunnen deze in een speciale enveloppe bij 7 winkeliers in de verschillende centra worden ingeleverd. Deel nemers aan de actie zijn herken baar aan het affiche op him voor deur of etalageruit. Om kans te maken op een van de vele andere cadeaubonnen en aantrekkelijke prijzen, kunnen de actie-enveloppen nog tot en met 12 december voor 16.00 uur worden ingeleverd. Vanaf half november sparen consumenten kassabonnen van de aan deze ac tie deelnemende winkeliers in WADDINXVEEN - In Kreater draait op woensdag 14 decem ber om 13.30 uur de kinderfilm 'Finding Neverland'. De toe gangsprijs bedraagt 2,50 euro per persoon. Vrijdag 16 decem ber om 20.00 uur draait de film 'The Manchurian Candidate, toegangsprijs 5,- euro per per soon (Pas 65+/CJP 4,- euro). Re serveringen bij Kreater, Kerk straat 13, tel 0182 - 614422. kerstballen te koop en kunnen klanten materialen kopen om zelf kerststukjes te maken. Els: „Ook ga ik workshops geven in kerstkransen maken. Omdat ik net begin, wil ik de markt nog ZEVENHUIZEN - Als medeor ganisator van de kerstmarkt op vrijdag 9 december, zal de Klei ne Trompetter het geheel ook muzikaal ondersteunen. Van 17.30 tot 21.00 uur zullen er ver schillende combo's spelen. Zo spelen er hout en kopergroepjes, een klarinet- en een saxofoon kwartet en een kleine big band. De groepjes zijn verspreid van het dorpsplein tot aan de Vrijzin nige Kerk. Op het pleintje voor de Hervormde Kerk zal ge speeld worden naast de kramen van De Kleine Trompetter. Hier is koek en drank te verkrijgen is en zijn er attracties voor kinde ren. Om 20.00 uur zal het oplei- dingsorkest een concert in de Hervormde Kerk geven. WADDINXVEEN - In Het Tref punt is er op zaterdag 10 decem ber een mengelmoes van ver- WADDINXVEEN - Het tekenen in een cirkel noem je mandala te kenen. Het woord mandala bete kent dan ook 'cirkel' in het Sanskriet. In een cursus kunnen kinderen stap voor stap him ei gen mandala's leren ontwerpen en inkleuren. Ook kunnen er mandala's getekend worden naar aanleiding van een verhaal of gebeurtenis. Ook voor vol wassenen bestaat er zo'n tekencursus. Kijk voor meer in formatie op de website www.studiotekentaal.nl. Voor opgave neem contact op met Louise Adams, tel 0628515806 en E-mail louiseadams@hetnet.nl. WADDINXVEEN Uitgerekend op de dag waarop velen pakjes avond vieren, deelde burge meester H.C.J. Roijers van Wad dinxveen maar liefst 7 ballonvaarten en 3 geldprijzen van elk 500,- euro in contanten uit. Het waren de hoofdprijzen van de Eindejaarsactie die de Ondernemers Vereniging Wad dinxveen organiseerde. De ge lukkigen zijn mw. E. van Ringe- lenstein (Kerkweg West 250), Familie Van Hagen (Watermolen 20, Alphen a/d Rijn), P. van Na al het gekissebis van contra- en pro politieke brieven in dit weekblad, lijkt het mij verstan dig deze discussie te besluiten. Laten we besluiten met aan iede re lezer te laten horen dat wij het een goed idee vonden om ons vaak tijdelijke zwembad naar de Sniep te verplaatsen waar het tenslotte thuis hoort. Voor zowel de bewoners, winkeliers, Sint en Piet, bezoekers Ontmoetings- kerk en vele omwonenden is het Groensvoorde plein een visite kaartje van onze wijk geworden. Zelfs voor de Kerstman met zijn rendieren is er voldoende plaats om droog te landen. De politiek kan nu de handen uit de mou wen gaan steken voor andere projecten in onze mooie gemeen te. Zoals daar nog een bedrijven terreintje moet worden ingericht, tweede ronde verklaarden de de eerdere plankosten. fracties zich akkoord met de ge dane toezeggingen, met uitzon- schillende culturen. Onder de dering van de heer Pereboom van WeWa. In een stemverkla ring zei hij dat hij een voorstander is van het centrum plan maar toch tegenstemt, om dat er naar zijn mening nog te veel risico's zijn. Het voorstel werd aangenomen met negen- naam 'Exotisch Trefpunt' wor den kunst en cultuur bij elkaar groot gebracht. Het geheel wordt aan gekleed door zes kunstenaars. Deze activiteit is een initiatief van de Raad voor Kunst en Cul tuur. Eén van de zes kunstenaars is Ed Vieveen. „Ik ben onder an dere een airbrush-kunstenaar," GOUDA - Medewerkers en pa tiënten kunnen weer meebepa len welk project of initiatief in aanmerking komt voor de GHZ Kwaliteitsprijs 2005. De GHZ Kwaliteitsprijs is vorig jaar in het leven geroepen om het kwali teitsbewustzijn in de organisatie verder te stimuleren. Ook dit jaar zijn er weer twee varianten: een publieksprijs en een interne prijs. Wie de publieksvariant van de GHZ kwaliteitsprijs in ontvangst mag nemen, wordt bepaald door de patiënten en bezoekers van het GHZ. De interne prijs wordt bepaald door medewerkers on derling en gaat naar het meest vernieuwende project of initia- woning niet alledaags is. Zijn muren zitten vol met beschilde ringen en overal staan kunstwer ken opgesteld. „Alles in mijn huis is afgewerkt met airbrush," vertelt hij. „Zodoende ziet mijn huis er lekker fantasierijk uit." Wanneer is hij begonnen met het maken van muurschilderingen? „Ruim 25 jaar geleden. Ik ben be gonnen met het spuiten op au to's, daarna paste ik airbrush toe op speelgoed, meubels en uitein delijk mijn hele interieur. Waar ik heb leren tekenen? Ik heb het mezelf aangeleerd. Ik vind het gewoon hartstikke leuk om te doen." Ed Vieveen is tevens één van de organisatoren van 'het Exotische Trefpunt'. „Op 10 december houden we in het Trefpunt van 11.00 tot 16.30 uur een culturele dag," vertelt hij enthousiast. ZEVENHUIZEN - Christelijk Regiokoor Adonai zal op zater dag 10 december in de Her vormde Dorpskerk te Zevenhui zen een Kerstconcert geven. Het prachtige Oratorium 'Een Nieuw Begin' van Johan Brede- wout zal door hen uitgevoerd worden. Verder zullen Jan Len- selink (grand piano), Jaques Markus (fluit), Arie van der Vlist (orgel) en Esther Adema (sopraan) hun bijdrage leveren aan dit bijzondere concert. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan om 19.30 uur open. Kaarten zijn te verkrijgen bij Bac Mode en Schoenen, Dorpsstraat 145 in Zevenhuizen, bij Bac Wo ning/Projektinrich ting, Dorps straat 1 in Moerkapelle en bij Schildersbedrijf Visser, Dorps straat 80 in Waddinxveen of via de website www.crkadonai.nl. derlandse Spoorwegen plaats vinden. Geadviseerd werd een wandelboulevard te maken van de Passage naar het nieuwe cen trum. De PvdA is blij met de bouw van een cultureel centrum, maar vroeg hoeveel woningen in de sociale sector zullen worden gebouwd. De VVD was erg kri tisch over het onderhandelings resultaat. Deze fractie wenst te zien aangetoond dat de ontwik kelaar recht heeft op het bedrag van 2 miljoen euro en diende een motie in waarin onder meer is bepaald dat het college opnieuw in onderhandeling treedt over de uitkomst van dit bedrag. D'66 drong er op aan dat een flanke rend parkeerbeleid wordt inge voerd in het nieuwe centrum. WeWa vroeg een deugdelijke in ventarisatie van alle mogelijke risico's. Het CDA acht een sluitende grondexploitatie zeer belangrijk en vroeg een garantie dat het project budgettair/neutraal Pinxteren (Junolaan 5), C. Pan- de-Iroot (Jupiterlaan 41), Moni que van Leer (W. de Rijkelaan 50), Familie Vërkleij (Nagtegaal Deyl (Onderweg 9a), J.H. den 7, Haastrecht), A. Monster (Anna Boer(Meteorenweg 60), C. de Waalhoeve 23), M. van Grie ken (Kastanjelaan 16) en H.D. Mulder (Castor 15). De volgende winnaars kregen hun OVW-cadeaubon ter waar de van 50,- euro per post toege stuurd: C. de Lampe (Herbare nerf 6), M. (Heemraadweg 8), M. van Bourgonje (Groensvoorde 142), Esther Aronson (Pippeling 7) en Familie Van der Kraats (Oost- buurstraat 29, Moordrecht). hebben gesproken zijn beperkt. Van de 220 miljoen euro is het ri sico van bijna 140 miljoen euro voor rekening van laar. Er komt echter een begeleiding over de budgette ring. Het college denkt dat het „Verschillende culturen worden bijeengebracht. Dans, muziek en kunst, inclusief hapjes en drank jes zijn aanwezig. Het geheel wordt aangekleed door zes kun stenaars: Rebecca v.d. Heuvel, Lenie KLoos-Visser, Liz Venema, Janny Buis, Ben Visser en mijn persoontje. Tevens zijn er buiten landse kunstenaars aanwezig. De exotische hapjes worden ver zorgd door Easy Dinner." Voor elke doelgroep is er wel iets te beleven. Vieveen: „Er staan verschillende kraampjes opge steld en er worden culturele de monstraties gegeven, zoals volksdansen. Kinderen kunnen worden geschminkt en hennata- toeages laten zetten. Bij succes zijn we van plan deze exotische middag vaker te organiseren. Dan gaan we het volgend jaar nog groter aanpakken." WADDINXVEEN - In de serie sportactiviteiten van de S.W.W. staat op maandag 12 december een korte wandeltocht voor seni oren op het programma. Er wordt in een rustig tempo ge wandeld waarbij 'met elkaar ge nieten van de buitenlucht' voor op staat. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum (Jan van Bijnen- pad). De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,- eu ro, inclusief twee kopjes kof- fie/thee. De volgende korte wandeltocht is gepland op 9 ja nuari 2006. Voor meer informa tie bel 0182 - 615555 of 631932. een rond weggetje aangelegd, een woonwijkje genaamd Trian- geltje gebouwd, een nieuw race verkeers circulatie plannetje uit worden gevoerd en tot slot moet er zo rond 2010 nog een winkel centrummetje worden geopend. Dus aan de slag. Wat betreft de laatste opmerking van de heer van Doom in zijn brief in het Weekblad van 30-11-2005 het volgende: Wij kiezers, stemmen voor een droog Groensvoordeplein met een programma. Uiteraard zal de heer van Doom na de gemeente raadsverkiezing een politiek gekleurd antwoord geven bij zowel winst of verlies van de PCW. B. Nap Groensvoorde 44 WADDINXVEEN - Door de frac ties in de raad werden vorige week nogal wat opmerkingen gemaakt over het feit dat een be drag van 2 miljoen euro beschik baar moest worden gesteld voor de kosten van het nieuw te bou wen centrum in Waddinxveen. Omdat aan de bouw van een dergelijk groot project nogal wat risico's zijn verbonden, eisten de meeste fracties per kwartaal een rapportage over de financiële si tuatie. Ook de PCW betreurde het bedrag van 2 miljoen euro, maar de heer Van Doom was van mening, dat bij de uitvoe ring van zo'n groot werk derge lijke risico's kunnen worden voorkomen. Wel drong deze fractie erop aan dat het uitkopen van de winkeliers aan de Passa ge zeer zorgvuldig moet gebeu ren en de Passagewinkeliers bij gelijkheid met winkeliers van el ders voorrang genieten. Ook mag geen hoge bebouwing op het voormalig terrein van de Ne- tief van het afgelopen jaar. Ieder een in het GHZ kan hiervoor een project of activiteit nomineren. Een onafhankelijke jury beoor deelt de nominaties. Op 9 janu ari 2006 worden de winnaars be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Vorig jaar was het een groot succes. Er waren ruim 200 nominaties voor de GHZ-pu- blieksprijs. De afdeling Fysiothe rapie kwam toen'als winnaar uit de bus. De patiënten prezen de medewerkers van deze afdeling om hun enthousiasme, hun gro te persoonlijke betrokkenheid en hun klantvriendelijke adminis tratie. De afdelingen Longge- neeskunde en Dialyse eindigden op een gedeelde tweede plaats. te verzorgen. Daarnaast heb je met zijde bloemstukken veel populaird’er. „We krijgen steeds meer mogelijkheden." meer tweeverdieners in onze sa- Deze maand is Elsefleur hele- menleving. Die hebben geen zin maal in kerstsfeer ingericht. Zo en tijd meer om echte bloemen zijn er kleine kerstboompjes met t.w.v. 150,- (Luifelbaan): S. Kos ter (Kon. Wilhelminaplein 17). Vavier (Zonnesingel 7), J.W. Vio- Speculaas Bakker Gerritsen (lep- laan): J.G. Gibbon (Meidoorn- straat 32), Waardebon Verkley t.w.v. 20,- (Tweede Bloksweg): van Mullem (Kerkweg West 3), Fa milie Van Tienhoven (Heem raadweg 31), M. Scheurkogel (Peuleyen 148), Henny van der Spek (Abr. Kroesweg 7), A. Olst- hoom (Sperwerhoek 25), Pascal Bouman (Pr. Margrietstraat 10), Draaisma J. Beekman (Da Costaweg 18), J. van Hove (Distelveld 6), E. Rijs- bergen (Woubrechterf 31), H. van Bergen (Troelstrahoeve 36), MJ. de Heer (St. Victorstraat 24), A. Rupke (Prunusstraat 9), W. De andere winnaars kunnen hun Scholte (Zuidplaslaan 58). prijs afhalen bij de desbetreffen- Foto Noteboom t.w.v. 60,- euro de winkeliers. Cadeaubon t.w.v. (Passage): E.W. Snelleman (Pol- 10,- euro Bastiaan Optiek derkade 8). Hoeslaken Van der (Groensvoorde): M. Kooger (Jan Linde (Dorpstraat): J. Boon (Peu- Dorrekenskade 62), Familie leyen 72). Aquarium Hoodie Hartmans (Vlasakker 1), Familie Mimpen (Peuleyen 208), Eveline wordt uitgevoerd, maar het ging de kou laten staan. Een raads- de Christen Democraten te ver om het plan momenteel niet te steunen Ondanks de nodige kri tiek was het merendeel van de fracties vol lof over het plan. Burgemeester Roijers, die we gens ziekte van wethouder Barth een notitie worden voorgelegd, zijn portefeuille waarnam, be antwoordde de vragen als volgt: De risico's waarover alle fracties woningen, ook al zou er een fi nancieel tekort dreigen. De burgemeester vond het erg vervelend dat de WD negatief de ontwikke- heeft gesproken over het onder- goede handelingsresultaat. Men moet ook vertrouwen hebben in de ontwikkelaar. plan budgettair/neutraal kan Hij gaat beslist niet opnieuw on- worden uitgevoerd. Binnenkort derhandelen over het overeenge komen over dit punt de nodige komen bedrag van 2 miljoen eu- voorstellen. Om alles echter goed te doen verlopen is ver trouwen en wilskracht van alle partijen nodig. Hij gaf toe dat bebouwen terrein tijdig functie- ook het college verrast was over vrij worden opgeleverd. In de het bedrag van twee miljoen eu ro voor Daar is uitvoerig over onderhan deld en tenslotte kwam men tot deze deal. De kosten kunnen be slist niet omlaag. Als men dat zou hebben gewild dan had er aan het plan moeten worden ge sleuteld en dat zou het plan slechter hebben gemaakt. Dat wilde het college beslist niet. Met opzet zijn de plankosten tien stemmen voor en één tegen, naar voren gehaald om nauw- Na de stemming kwam wethou- legt hij uit. „Airbrush is een keurig te weten waar men aan der Barth in de vergadering en spuittechniek, afkomstig uit de reclame-industrie. Meestal wordt het gebruikt om auto's op te vrolijken. Het leuke van air- deze gebouw, maar zijn gezondheids- brush is dat het overal op toe te toestand liet niet toe zelf het de bat te voeren. Ook burgemeester Roijers mocht een warm applaus komen bedrag van ro voor de eerder gemaakte plannen. In goed overleg met Be Fair en Gouwe Smash kan het te Airbrush-kunstenaar Ed Vieveen in zijn woning. workshops in Brasserie de Drie Meiden aan de Nesse geven en die zijn al bijna volgeboekt. Er is alleen nog plaats op maandag avond 12 en dinsdagochtend 13 s december." Waar heeft Els eigenlijk geleerd om kerstukjes te maken? „Dat i heb ik mezelf aangeleerd. Ik ben altijd bezig, altijd aan het rom melen en heb het op die manier opgepikt. Toch ga ik zelf ook I cursussen volgen, bepaalde I technieken wil ik nog beter le ren beheersen. Bij Elsefleur moeten de mogelijkheden ein- deloos zijn. Zo kunnen klanten bijvoorbeeld langskomen met een lege bloempot, waar ik ver- volgens een leuk bloemstukje in maak." Het moge duidelijk zijn: Els Oudijk heeft het enorm naar I de zin in haar winkeltje. „Einde- I lijk ga ik mijn droom achterna. En dat lekker dicht bij huis op ons eigen landgoed. Nu maar I hopen dat de Waddinxveners woondecoraties. „Een lang gekoesterde droom massaal de weg naar mijn win kel weten te vinden." Elsefleur is op donderdag van een beetje verkennen. Ik begin 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 daarom klein, maar wil mijn tot 21.00 uur open. Op zaterdag workshops op den duur wel uit- is iedereen van 10.00 tot 16.00 breiden. Het is overigens nu al een succes, er zijn ontzettend veel aanmeldingen. Ik ga ook 63). C1000 Geschenkpakket t.w.v. 40,- euro (Passage): Familie v.d. WADDINXVEEN - Vastbesloten haar lang gekoesterde droom achterna te gaan, is Els Oudijk een eigen winkel in groen- en woondecoraties begonnen. Met een breed assortiment van verse materialen, zijde bloemstukken, meubels en kransen hoopt ze dat Elsefleur (Noordeinde 93) gaat uitgroeien tot een begrip in Waddinxveen. „Het is van kleins af aan mijn wens om een winkel te openen in groen- en woondecoraties," zegt Els. „Ik ben altijd creatief bezig geweest. Ik heb het geluk dat mijn man een kwekerij heeft, zodoende kon ik mooi een schuur van hem gebruiken om mijn eerste eigen winkelq'e te beginnen. Eindelijk kan ik mijn passie voor bloemen kwijt. Omdat ik ook een baan heb bij de Rabo bank, ben ik maar twee dagen en één avond per week open. Mijn droom is om van Elsefleur mijn fulltime baan te maken, maar om dat te bewerkstelligen Els Oudijk is blij met haar winkeltje in groen- moet ik eerst een goede naam in is in vervulling gegaan." deze regio opbouwen. Dat kost natuurlijk tijd." Volgens Els worden kunstbloemen steeds gehaald om nauw- waar men aan der Barth in de vergadering en toe is. De totale kosten worden werd met een groot applaus ont- ook beïnvloed door de bouw van sociaal culturele instellin gen. De echte kosten van instellingen zijn hoger. De burgemeester vindt het van zelfsprekend dat de Passagewin keliers voor gaan en het college in ontvangst nemen, zal deze winkeliers beslist niet in A.B la (Woubrechterf 58), S. Hagens (Gijsberterf 24), Mevrouw Eind hout (Spoelwijksedijk 4, Bo skoop), G. Versluis (Papaverveld A.J.R. Schild (Woubrechterf 58) 35), A.D. Schippers (Veenkade 2) en Familie Van Gelooven(Kas- en Patricia de Vrind (Graanakker tanjelaan 50). Ml WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 7 DECEMBER 2005 o i Rabobank iR- ’SE i'

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15