Succesvolle flessenactie voor Zuid-Afrika Jan van Beusekom laat werk zien Kerstconcert De Gouwestem in Ontmoetingskerk Ingezonden brieven Ingezonden brieven SMART binnenloper... REPAIR Nieuwe ziektekosten verzekering 2 De Sint bij Scouting Sint Victor Plus Rijnart verdubbelt opbrengst Winnaars kleurwedstrijd krijgen wenscadeau Bingo in Zonnig Zuid Uw oude deurmat is nu geld waard! binnen Kerstzang- avond in Kruiskerk CV°Oa7 ben ik een gelukkig mens." Janneke van der Ham 125,- €110,- 55,- 135,- heersend effect opleveren als de door de politiek inmiddels ver kwanselde publieke bedrijven als PTT, NS en recentelijk de C.M.P. van Vuuren Kuipers Rietbergplantsoen 81 2742 VE Waddinxveen met de enorme bureaucratie van het stelsel, waarvan de structué- le administratieve- en personele 5. is het bij de vaststelling en uit betaling van de zorgtoeslag niet doen omdat het voor mijn gevoel goed is. Maar het omvat werk vanaf de jaren '50. Er is zoveel en de ruimte is toch beperkt, dat maakt het wel moeilijk." daar moet wat aan gedaan wor den." Zijn eerste actie vond af gelopen zaterdag plaats. Voor Plus Rijnart stond een kraam een stukje van zichzelf bloot. De ex- Deze actie is voor Walter nog maar een opstapproject, vooral bedoeld om de naamsbekend heid van de organisatie Youth for Christ te verhogen. Medio 2006 wil hij een groot sporteve nement houden. „Dat moet echt (5), Romy Huizer (6), Bob v.d. Kraats (7), Yentl de Wilde (8), An- neloes Postma (9), Rebecca Segers (9), Melissa Koren (10) en Hadas- sah v.d. Roest (11). Kees Jan v.d. Starre kreeg een ingelijste foto ge maakt tijdens de intocht van Sin terklaas op de Groensvoorde. Autoschade Herstel Van Leeuwen wijs ook aan het stelsel moeten worden toegerekend? De toekomst zal beslist ant woord geven op deze vraagstel lingen!!!! Van der Linde mystieke sferen. Gaandeweg word het abstracter, maakt hij ge bruik van metaforen en gaat zijn een bepaalde kant op. Een Ontmoetingskerk genieten jaar lijks grote belangstelling. Het is dan ook raadzaam om entree- kaarten in de voorverkoop aan te schaffen. Deze plaatsbewijzen kosten 7,50 euro per persoon, verkrijgbaar bij Kantoorboek handel Sonneveld, Kon. Wilhel- minaplein 5, telefoon 0182 - 613061. Na die periode ging Van Beuse kom als grafisch ontwerper aan de slag, maar later zou opgaan in De Werk- schuit en uiteindelijk Boskoop Creatief zou worden. Hij gaf er WADDINXVEEN - De Gerefor meerde Kerk te Waddinxveen zal op donderdagavond 22 de cember in de Kruiskerk (Passa ge) de jaarlijkse kerstzangavond houden. Deze avond draagt de titel 'Welkom bij Jezus'. Het pro gramma bestaat uit veel feestelij ke samenzang van bekende kerstliederen, begeleid door koor en muziek en natuurlijk de boodschap van kerst. Iedereen is van harte welkom. De samen zang vangt aan om 20.00 uur en de toegang is vrij. Voor meer in formatie met betrekking tot de Kruiskerk kijk op de website www.kruiskerk.nl. Afrika wonen om daar zelf kansarme kindertjes van de straat te plukken. Er heerst in samen met anderen geëxposeerd, maar dat geeft geen goed beeld van iemand." Van Beusekom had er ook niet zo'n behoefte aan. "Als ik maar op mijn kamertje kan werken ben ik een gelukkig mens." Uiteindelijk heeft hij zich laten overhalen door zijn vrouw Rinie. "Anderen vroegen het ook wel eens en ik wil het nu een keer WADDINXVEEN Voor de tien winnaars van de kleurwedstrijd die de Ondernemers Vereniging Waddinxveen organiseerde, leek er even geen eind te komen aan pakjesavond. Zij ontvingen na melijk dinsdagmiddag 6 decem ber in brassière De Drie Meiden U ontvangt tot €10- retour bij inruil van uw oude deurmat. Neem hem mee en ruil hem in voor een nieuwe! Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Steenslagreparatie Voorruitreparatie bijna altijd GRATIS. Andere schade? Buiten de in het vorige artikel het aanbod en dus tot meer mo- nopoliewerking? 4. zal ook de marktwerking wel- Autoschade Herstel Van Leeuwen repareert kleine beschadigingen tegen kleine prijsjes! Bumper-reparatie incl. bijspuiten Uitdeuken zonder spuiten, 1e deel 2e deel benoemde sociaal-maatschappe- lijke aspecten van het nieuwe zorgstelsel zijn er ook een aantal licht kunnen leiden tot wederom mogelijke financieel-economi- verlies van arbeidsplaatsen in de sche aspecten te benoemen zo als: BOSKOOP - Van 17 december tot en met 8 januari laat de Bo- skoopse kunstenaar en graficus Jan ven Beusekom (66) een se lectie van zijn werk zien in Atelier 57 aan de Burgemeester Co- lijnstraat. Hoewel de naam Van Beusekom bij velen een bekende klank heeft, zal het voor veel Boskopers de eerste keer zijn dat ze zijn werk kunnen zien. moeten ze uiteindelijk toch een functie in de maatschappij krij gen. „Volgend jaar wil ik opnieuw naar Zuid-Afrika," vertelt Wal ter. „Als het aan mij ligt, neem ik dan een volle zak met geld mee. Mijn ultieme doel is ooit in Zuid-Afrika zoveel armoede, Centrum bezorgde hem een be kende naam in het dorp. Daarom eigenlijk wilde hij zal het velen plezier doen kennis liever tekenen. Halverwege de ja- te kunnen maken met zijn werk. Dat werk omvat uitsluitend teke ningen en aquarellen. Geen schil- Voor meer informatie over de concerten van De Gouwestem neem contact op met de heer L. van Veen (secretaris), telefoon 079 - 3310965 of kijk op de web site www.degouwestem.nl. De tien winnaars van de kleurwedstrijd die de OVW organiseerde, krijgen allen een cadeau naar wens. De openingstijden: dinsdag tot en met zondag'van 13.00-17.00 uur, zaterdag van 11.00-17.00 uur. Tweede kerstdag en nieuwjaars dag open van 13.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Bij Wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St. Victorstraat 2) is er op dinsdag 20 december weer een bingo. Er zijn drie prijzen per ronde te winnen en de laatste ronde is de zogenaamde geld- ronde. Voor 8,50 euro kan er een enkel bingoboekje gekocht wor den, een dubbel boekje kost 12,50 euro. Aanvang is 20.00 uur de zaal gaat om 19.30 uur open. WADDINXVEEN - Traditiege trouw geeft het mannenkoor De Gouwestem op de laatste vrij dagavond voor de kerstdagen een kerstconcert in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. Dit jaar wordt dit concert gehouden op vrijdag 23 december. Aanvang 20.00 uur, de deuren gaan open om 1930 uur. De dirigent van het mannen koor, Martin Mans, heeft een luisterrijk en gevarieerd pro gramma opgesteld met prachti ge kerstmuziek, afgewisseld door samenzang van aloude, be kende kerstliederen. De bekende musicus Martin Zonnenberg zal het orgel en de vleugel bespelen. Vocale medewerking wordt ver leend door de sopraan Hester Bruin, die niet alleen met het so nore mannenkoor te horen zal zijn maar ook solistisch zal op treden. Ook het Mannenensemble van De Gouwestem zal een aantal malen een optreden verzorgen. De emeritus predikant Ds. P. Vermaat uit Veenendaal verzorgt opening en sluiting. De kerstconcerten van "De Gou westem" in de Waddinxveense voor ze gezongen. Met de kik kers hebben we nog een wed strijdje gehouden welke kikker als eerst de hele zaal over kon steken! Moe en vol gesnoept zegt hij ronduit. "Ik heb wel vaker van alle pepernoten, was voor de Welpen van Scouting Sint Victor weer tijd om naar huis te gaan. Voor meer informatie over de Welpen of de anders speltakken van Scouting kunt u kijken op www.scoutingsintvictor.nl. WADDINXVEEN - De twee maanden die hij in Zuid-Afrika heeft doorgebracht, hebben die pe indruk gemaakt op Walter Geluk. Enerzijds heeft de Wad- dinxvener er de tijd van zijn le ven gehad, anderzijds maakte de armoede die hij er zag diepe indruk op hem. Teruggekomen in ons rijke kik kerlandje had hij nog maar één doel: zoveel mogelijk geld bij el kaar sprokkelen om kansarme kinderen in Zuid-Afrika te hel pen. Samen met zijn goede vriendin Eline Driesen besloot hij een flessenactie te organise ren. Voor het eerst dit jaar mocht Scouting Sint Victor zelf helpen bij de intocht van Sinterklaas. Het was natuurlijk heel span nend om zo dicht bij de Goed heiligman te zijn! Wij hielpen bij de zorg voor een warm wel kom. De afgelopen vrijdag en zater dag kwamen de pieten ook nog eens langs bij ons clubhuis. Zo kwamen ze zaterdagochtend bij de Welpengroep. Dit zijn de jon gens van 7 tot 11 jaar oud. De pieten kwamen vol herrie en pepernoten binnengestormd! Ze hadden een cadeau voor ons, maar daar zaten nog heel veel la gen papier om heen! Om die eraf te krijgen moesten we een spel doen waarin echte opdrachten van de Sint zaten. halen. „Ik ben heel blij met alle hulp die ik heb gekregen," aldus Walter. „We hebben een bedrag van 1513,- euro bij elkaar weten te krijgen. Echt super." Alsof 1513,- euro nog niet genoeg was, besloot Plus Rijnart de op brengst te verdubbelen. Walter: „Een mooi gebaar van Johan Rijnart, ik ben er hartstikke blij mee. 3026,- Euro is natuurlijk een geweldig bedrag. En nie mand hoeft bang te zijn dat het geld in verkeerde handen komt. Ik ga de gehele opbrengst per soonlijk naar Knysna brengen om er voor te zorgen dat elke cent goed wordt besteed." ren '70 werd hij tekenleraar op de Egelantier mavo in Boskoop, ver volgens op de Nimeto in Utrecht, derijen. "Ik heb nooit echt geschil- een school waar jongeren leren derd, het is er nooit van ontwerpen, etaleren en schilde- gekomen", zegt hij. In zijn werk- ren. Overwegend gemotiveerde kamer geeft hij een voorschot op studenten. Van Beusekom voelde de tentoonstelling. Zijn oudste zich hier goed thuis en bleef er werk bevat veel landschappen in achttien jaar, tot zijn pensione ring. Niet geboren maar wel getogen in Boskoop wortelde Van Beusekom werk zich in het dorp. Kreeg veel vrien- fascinatie voor de kosmos spreekt den en kan met smaak vertellen over het begin was hij betrokken bij het ook een serie puur grafische wer- Creatief Centrum in Boskoop, dat ken met als uitgangspunten het vrouwelijke en mannelijke, het positie wordt geopend op zater- ontstaan van leven, celdeling, dag 17 december door de Voor- Prachtig vormgegeven. Daarmee burgse kunstenaar Frits Frietman. les, voornamelijk aan wat oudere geeft Van Beusekom ook een Voor het publiek is Atelier 57 Boskopers, en zou dit twaalf jaar stukje van zichzelf bloot. De ex- open vanaf zondag 18 december, blijven doen. "Het was erg leuk maar wel zwaar want overdag gaf ik natuurlijk ook les." Vooral de periode bij het Creatief uit handen van burgemeester H.C.J. Roijers hun verdiende prijs. Om een cadeau naar wens te kunnen geven, schakelde OVW-lid Coby Cuvelier, hun trotse ouders in. De makers van de mooiste kleurplaten zijn Ru ben v.d. Poel (4), Symon Gotschin Tekenleraar Na de Koninklijke Academie in Den Haag doorlopen te hebben kwam Jan van Beusekom op jeug dige leeftijd terecht bij de Bo- skoopse kunstenaar Toon Hend- riksen. Ook een bekende naam en in Boskoop flink onderschat. In de jaren '60, daar hebben we het over, stond het behoudende dorp Boskoop nog wat onwennig tegenover alles wat naar moderne kunst riekte. "Maar ik heb veel van hem ge leerd", stelt Van Beusekom vast en vertelt een paar aardige anek dotes over die tijd. er uit, het leven na de dood, me de 'roaring sixtees'. Vanaf tafysische elementen. Daarnaast Jan van Beusekom: "Als ik maar in mijn kamertje kan werken (Foto: Cicero) Het mannenkoor De Gouwestem geeft op vrijdag 23 december een kerstconcert in de Ontmoe tingskerk. zorgsector alsom in de markt te kunnen blijven, kostenreducties en/of saneringen zullen moeten 1. zal, met de wetenschap van nu plaatsvinden en de gevolgen de beoogde marktwerking qua hiervan, zoals te doen gebruike- prijsvorming wel een kostenbe- lijk, altijd ten koste zullen gaan van de onderkant van het werk nemersbestand en waardoor ook de kwaliteit van de zorg qua be manning en uitvoering sterk zal energiebedrijven hiervoor als kunnen teruglopen? maatstaf worden genomen en waaraan de consument tot op heden geen profijt heeft kunnen voorspelbaar dat het nieuwe trekken en dit toch het ultieme stelsel, ten opzichte van een goe- uitgangspunt van de politiek is de en correcte afwikkeling van geweest? de maandelijks verschuldigde 2. moet men zich, met betrek- premie, voor de financieel zwak- king tot de prijsvorming van de keren in de samenleving voor verschuldigde premies, ook niet grote problemen zal kunnen zor- afvragen of de van oorsprong gen en het aantal onverzekerden publieke ziekenfondsen, met een daardoor sterk zal kunnen gaan min of meer ambtelijke bedrijfs- oplopen en de bevolking boven cultuur, zich staande kunnen dien jaarlijks wordt opgescheept houden tegen de grote commer ciële jongens, die buiten de zorg verzekering ook een groot scala aan andere verzekeringsproduc- lasten van het maandelijks rond ten in de markt hebben? pompen van de zorgtoeslag in fi- 3. moet men in dit verband wel- nancieel opzicht toch logischer- licht verwachten dat deze instel lingen op termijn door noodza kelijke fusies zullen worden opgeslokt door de grote com merciële jongens en dit uiteraard zal leiden tot verlies van arbeids plaatsen en hoge kosten voor de afvloeingsregeling van het ma nagement en verschraling van In Zuid-Afrika leerde Walter te vens kennismaken met Youth for Christ, een organisatie die kansarme kinderen helpt. Kin deren met aids en kinderen die verslaafd en/of verkracht zijn, worden van de straat geplukt en krijgen vervolgens onderdak en Alle lege flessen, ingeleverd ten bate van kansarme kinderen in Zuid-Afrika, worden geteld. De een knalproject worden," legt hij eten aangeboden. Zodoende gehele opbrengt bedroeg 1513,- euro, een bedrag dat Plus Rijnart vervolgens verdubbelde. uit. „Waarbij hopelijk ook be- (foto: Liesbeth van der Vis) kende mensen uit de sportwe reld hun medewerking verle- waar iedereen zijn of haar lege nen. Voor de zomer wil ik flessen kon inleveren. Ook ging honderdduizend euro binnen- Walter, samen met 25 andere halen. Dus je begrijpt dat ik nog mensen die hij had weten te lang niet klaar ben met mijn in strikken, langs deuren in Wad- zamelingsacties voor Zuid-Afri- dinxveen om lege flessen op te ka." 'Oud en nieuw' is de titel van de expositie en Van Beusekom legt uit dat deze vlag een dubbele la ding dekt. "Ik wil recent werk la ten zien, maar ook dingen die ik tientallen jaren geleden maakte." Het is lang geleden sinds Van Beusekom exposeerde. In Bo skoop althans. Afgelopen zomer nog nam de Boskoper deel aan een tentoonstelling door vijf Ne derlanders en twee Tsjechen in Maarssen. Telkens als er een opdracht goed Tot stand gekomen door vriend- was uitgevoerd, mochten we een schappelijke betrekkingen onder laag van het inpakpapier uitpak- ling. Maar Boskoop kreeg na een ken. Uiteindelijk was alles eraf enkele inzending voor Boskoop en wat zat er nou in? Echte Creatief - jaren geleden - nooit springkikkers! Wij hebben de eerder de kans om op deze schaal pieten bedankt en nog even hard kennis te maken met Van Beuse- kom's werk en hoe zich dat heeft ontwikkeld. Waarom eigenlijk niet? "Ik vond het niet goed genoeg", k. 'AóM WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 DECEMBER 2005 PAGINA 41 l Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen, tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29, e-mail: info@schadecenter.nl. www.schadecenter.nl Voor wonen en werken Dorpstraat 38 2742 AJ Waddinxveen T 0182 61 23 73 Zijde 3 2771 EJ Boskoop T 0172 21 25 44 Vraag vrijblijvend een offerte aan. Ook voor caravanschade! Prijzen zijn ind. 19% BTW. - 3-W* t’V,

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 31