Raad voor Kunst en Cultuur blikt terug IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBII Actie! Minister Dekker bezoekt de Zuidplas Rabobank Hulde voor verhalen vertellende Hans Geel Nieuw auto's Succes-Mimpen SIX DAY REVIVAL! Ingezonden brieven 6-daagseRotterdam S 0® MWJ 3SSS DeBoxspringSpecialist.nl Vol verwachting klopt ons hart? Kerstnacht in de Zuidplas Zoektocht naar pand mislukt Geslaagden muziek- AHOY' ROTTERDAM Nieuwe naam r.k. parochie in Reeuwijk examens WWSs 5® («0,45p0n> Wit-Russische kinderen naar zwembad de Sniep Wethouder Dorenda Gerts met Frank Panhuyzen, de voorzitter van de Raad voor Kunst en Cultuur. Topwielersport entertainement 1 WADDINXVEEN www.zesdaagserotterdam.nl Professionaliteit Het heeft geleid tot ontmoetin gen met veel inspirerende, daadkrachtige en positief inge stelde mensen die Kunst en Cultuur een warm hart toedra gen. Wat in januari 2004 begon als een initiatief van enkele bur gers, groeide in korte tijd uit tot een team van mensen met het culturele hart op de juiste plaats, verenigd in een soort ten bouw ik gaandeweg af. Sou burgh blijf ik trouw. Het is ont licht van lichtmasten en Echt van auto's. Wel doorgaand verkeer door het Herbarenerf (ligt ook in Waddinxveen). Wel de verkeers- visie door de gemeenteraad ja gen, voordat de nadelige effec ten zijn beoordeeld. De (CDA) wethouder kan er trouwens ook wat van. Zij geeft de verenigingen op voorhand toestemming om gemiddeld ie dere 14 dagen voetbalfeesten te houden tot 2 uur 's nachts (in de zondagochtend) op de nieuwe locatie aan de Plasweg/Onder- weg. Waar is de tijd gebleven dat Bert Mudde Waddinxveen door de 'drive' waarmee de ini tiatieven van de Raad tot stand komen. Opmerkelijk is dat van- Electrisch verstelbare boxspring WADDINXVEEN - Hans Geel las vrijdag 16 december in de Mar- chandzaal van Zorgcentrum Sou- burgh voor de honderdste keer in tien jaar een verhaal voor. Dat deed hij voor de bewoners van de verpleegafdeling, de bezoekers van de dagverzorging en andere belangstellenden. In kleine kring werd hij in het zonnetje gezet. Dat Hans Geel tien keer per jaar heel bijzondere vertelmiddagen houdt in Souburgh is slechts in kleine kring bekend. „Truus Fahmer, destijds de manager van ons zorgcentrum, vroeg mij iets speciaals te doen voor de demen- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN binatie van wederzijds vertrou wen en professionaliteit," aldus Dorende Gerts, de wethouder van Cultuur. Evenals de burge meester bezoekt zij regelmatig 'cultureel projectbureau' voor de Gemeente. „De samenwer king tussen de Raad en de Ge meente is daarbij essentieel en gebouwd op een gezonde com- REEUWIJK - De naam van de nieuwe rk. parochie, die ontstaat na de fusie van de huidige pa rochie H.H.Petrus en Paulus en de parochie De Verlosser, is be kend. Er zijn ruim zeventig ver schillende namen genoemd. Na een selectie door de bisschop en de beide besturen zijn vier na men geselecteerd. Met een over tuigende meerderheid is door de parochianen gekozen voor 'De goede herder'. Vanaf 1 januari 2007 zullen de huidige twee pa rochies opgaan in één nieuwe parochie. ZEVENHUIZEN - Een aantal leerlingen van De Kleine Trom petter heeft op zaterdag 10 de cember muziekexamen HaFaBra afgelegd bij de KNFM. Alle leer lingen zijn geslaagd. Voor het A- examen: Jordy Adegeest (slag werk), Wessel Freeke (slagwerk), Marcel de Groot (slagwerk), Ti mo Meester (slagwerk), Thijs van der Torre (slagwerk), Tijmen Wigboldus (slagwerk), Rozanne Blom (dwarsfluit), Willemieke van den Hoek (dwarsfluit), Lau ra Hordijk (dwarsfluit) en Wen dy de Ridder (es-klarinet). Voor het B-examen: Leonoor Portengen (alt saxofoon) en An- nemarieke Hof (dwarsfluit). vrachtauto. „Modem en profes sioneel materiaal, ondersteund door een goede service, is een eerste vereiste om een goede rij opleiding aan te bieden," aldus John Mimpen. risch Genootschap Waddinx veen is al enige tijd op zoek naar een eigen onderkomen. Een zoektocht die tot op heden WADDINXVEEN - De Raad voor Kunst en Cultuur vierde op woensdag 14 december haar eerste verjaardag. Het culturele jaar 2005 is in sneltreinvaart voorbijgegaan. „Reden voor een korte terugblik," aldus de voor zitter van de Raad voor Kunst en Cultuur Waddinxveen, de heer Frank Panhuyzen. La Douce France, Easy as Jazz; 1-Acter Festival, Paint-In, Exo tisch Trefpunt en in het nieuwe jaar: AutoMobilia 2006 en het Open Air Popfestival, zijn zo een aantal voorbeelden van pro jecten die door de Raad zijn ont wikkeld of nog gepland staan in het nieuwe jaar. Onder het mom van 'Kunst is Fun en Entertainment voor ie dereen' heeft de Raad vanaf de oprichting de lat steeds hoog gelegd wat betreft de doelen die zij nastreeft. „Kunst is op de eerste plaats vooral doen/orga niseren en minder erover pra ten, zo is de algehele stelling van de Raad," aldus de voorzit ter. cessies te hoeven doen aan de integriteit van Kunst, kan mo dern ondernemerschap in de ogen van de Raad heel goed worden gecombineerd met deze sector. LA Douce France, maar ook het project Easy As Jazz, zijn hiervan sprekende voor beelden en het einde is zeker niet in zicht. Inmiddels bestaan er diverse contacten met onder nemersverenigingen om nieu we ideeën uit te wisselen, we derzijdse kosten te besparen en de effectiviteit van inspannin gen te verhogen. ingezet voor het lesgeven voor het rijbewijs. Succes Mimpen, dat dit jaar haar 25-jarig bestaan vierde, is in de regio een begrip geworden als het gaat om rijop leidingen voor auto, motor en deerde inzet en gaf hem een mooie fles wijn. Mevrouw Van van de dagver zorging, gaf hem een boeket en een kus. Namens de Vrienden van Souburgh hield voorzitter Dirk van Wijk een korte, geestige WADDINXVEEN - Er is een open kerstnachtviering op zater dagavond 24 december in de De Morgenster aan de Sterrenlaan te Waddinxveen. Alle bewoners van de wijk Zuidplas en ook an dere belangstellenden worden hiervoor van harte uitgenodigd. Een aantal muzikanten zal kerst- muziek ten gehore brengen en ook zal er samenzang zijn van kerstliederen. Een korte medita tie wordt gehouden door ds. de Jong, die als predikant aan wijk- gemeente zuid is verbonden. Het thema van de avond is 'Waarom Kerst?', een vraag die om een eerlijk en duidelijk ant woord vraagt. De avond begint om 21.30 uur en is om ca. 22.30 uur afgelopen. De avond is ook te beluisteren via de lokale radio RTW. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Minister Sybilla Dekker (VROM) heeft maandag 12 de cember een werkbezoek ge bracht aan de Zuidplas. Na een rondrit per bus door het gebied, werd zij in 't Graanhuys ontvan gen door burgemeester Jo Fijen van Zevenhuizen-Moerkapelle. De minister werd geïnformeerd over achtergronden van de plan nen die moeten leiden tot veran deringen in het gebied. Dijkgraaf Hans Oosters van het Hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard ging on der andere in op de kansen van water in de Zuidplaspolder en WADDINXVEEN - De groep van 30 Wit-Russische kinderen die op 12 november in Waddinx veen is aangekomen, vermaakt zich uitstekend in ons dorp. De kinderen komen uit het gebied waar ze nog dagelijks te maken hebben met de gevolgen van de ramp in de kerncentrale van Tsjemobyl in 1986. Ze logeren hier zeven weken om op krach ten te komen, samen met twee leraressen en een tolk. Elke donderdagmiddag mag er een groepje kinderen gaan zwemmen in zwembad de Sn iep. De kinderen, die niet of nau welijks kunnen zwemmen, wor den begeleid door één van de leraressen en twee vrijwilligers. Ze mogen gebruik maken van het recreatieve gedeelte van het zwembad, waar vooral de glij baan erg populair is. projecten van de Raad en voert zij regelmatig overleg om op de hoogte te blijven van. de projec ten die op de plank liggen. Zij is naast de positieve houding daarbij elke keer weer getroffen uit de politiek, met name ook ondernemers in en om Wad dinxveen staan te popelen om mee te doen aan diverse cultu rele manifestaties. Zonder con- met betrokken bewoners en on dernemers uit het gebied. Er werd aandacht gevraagd voor de belangen van de zittende be drijven. Minister Dekker toonde begrip voor de soms lastige situ atie waarin sommige onderne mers verkeren. Dekker zegde toe hierover nog eens met de voor zitter van de Stuurgroep Zuid plas, Asje van Dijk, van gedach ten te wisselen en na de vaststelling door de gemeentera den van het Intergemeentelijk Structuurplan terug te keren naar het gebied om nadere af- Uitbouwen „Er blijven nieuwe opvattingen en ideeën nodig om ook het ko mende jaar succesvol te kunnen zijn," zegt Panhuyzen. „Na het openingsjaar 2005, staat het jaar 2006 in het teken van uitbou wen van in het vorige jaar gere aliseerde projecten, maar vooral ook nieuwe spelers (verenigin gen, clubs maar ook individu en) welkom te heten in de pro jecten voor het komende jaar." Want dat de samenwerking nog beter kan, staat voor Frank Pan huyzen als een paal boven wa ter. De website die vanaf januari in de lucht gaat, zal volgens de Raad een enorme verbetering met zich meebrengen. De Raad sloot het jaar op don derdag 15 december af met een Jazzconcert van Les Chats Ca- diens in Easy Dinner, een Ca- junband die zowel in het bin nen- als buitenland het publiek wist op te zwepen. Dorenda Gerts droeg voor deze gelegen heid een kerstverhaal voor, daarbij muzikaal begeleid door de voorzitter. terende ouderen in het huis. Ik voren. Zij bedankte Hans Geel heb rond mijn verhalen een heel voor zijn trouwe en zeer gewaar- ritueel opgebouwd. Ik schep een rustige sfeer, geef iedereen een hand bij binnenkomst. Ik steek de Erk, bezoekster 'vertelkaars' aan. We zingen sim pele bedjes. Het verbaast me elke keer opnieuw hoe weggezakte, half slapende oude mensen dan opveren en vol overgave meezin- speech en overhandigde een boe gen." Dat gebeurde afgelopen kenbon. vrijdag opnieuw. 'Er is een kinde- Hans Geel was heel verbaasd, ke geboren op aard'. Sommige maar blij. „Mijn andere activitei- lippen bewogen heel zachtjes, maar in eerder doffe ogen, glom men plotseling lichtjes. In de pau ze stapte manager Elbe Ham naar roerend als bezoekers me na af loop bedanken en zeggen dat zij zich verheugen op de volgende keer. Als je ze dan ziet weggaan, in hun rolstoel, strompelend ach ter een robator, of aan de arm van een begeleider, dan weet ik dat ze WADDINXVEEN - Het Histo- zich een uur later niets meer van deze middag zuben herinneren. Maar ze hebben wel een mooi en goed uur gehad. Ik ga altijd met een heel blij en dankbaar gevoel niets oplevert. naar huis. Deze vertellingen in De vereniging hoopte aanvan- Souburgh hoop ik nog heel lang kelijk op het hoekpand aan de te mogen doen." Jan Dorrekenskade en de Zuid- kade. Helaas ontbrak het de histori sche vereniging aan voldoende geld om dit slecht onderhouden pand op te knappen. Een pro jectontwikkelaar heeft aangebo den te helpen met het zoeken naar een geschikt pand, maar heeft om meer tijd gevraagd. Het Historisch Genootschap Waddinxveen wil het onderko men onder meer gebruiken om regelmatig eigen materiaal over de Waddinxveense geschiedenis te kunnen tentoonstellen. de inmiddels behaalde resulta ten. Mevrouw Ellen Verkoelen van ConSept (samenwerkende milieu- en natuurorganisaties) en de heer Piet Bregman (Stuur groep Glastuinbouw Zuidplas polder) benadrukten beiden de goede samenwerking in het pro ces van de driehoek RZG. Wet houder Jan Oomen van de ge meente Moordrecht sprak over de ontwikkeling van het rest- veengebied en de groene water- parel, en vroeg aandacht voor de hoge voorbereidingskosten die gemeenten tot nu toe kwijt zijn aan plannen. spraken te maken. Ook ging de minister in gesprek Hoewel de sinterklaastijd alweer achter ons bgt, komt de gedach te hieraan terug als je het pro gramma van de PCW van Wad dinxveen leest. Ik citeer: Een groen, veibg en vriendebjk Wad dinxveen dat tot uitdrukking moet komen in de bebouwing en de openbare ruimte. Goed on derhouden fiets- en voetpaden, hoge mibeueisen, geen lichtuit- stoot van kassen. Eerst nadebge effecten van maatregelen beoor delen. En nu de werkelijkheid: De (PCW) wethouder is van plan door het Herbarenerf en de om geving de zgn. bypass aan te leg gen, dus: Wel een mooie groen strook rooien, wel de veiligheid aantasten, wel de openbare ruimte verknoeien en wel het leefklimaat bederven. Geen boodschap hebben aan het mi- Minister Dekker (VROM) toonde zich zeer geïnteresseerd in de ontwikkelingen voor de Zuidplas, lieu, geen boodschap hebben tijdens haar werkbezoek op maandag 12 december. aan lichtoverlast door natrium het CDA (en de Protestants Verkeersschool Succes-Mimpen heeft vier nieuwe auto's aangeschaft. Aad de Jong overhandigt de Christelijke partijen) nog pal sleutels aan John Mimpen. Op de achtergrond kijken instructeurs Frank Wijnen en Johan Mimpen stonden voor de zondagsrust? toe. Dit is geen stemadvies, u moet zelf weten wat u met deze infor- WADDINXVEEN - Verkeers- matie doet. Maar het zijn wel fei- school Succes-Mimpen (Oranje- ten om eens over na te denken. laan) heeft bij van Beynum te Gouda nieuwe VW Golfs plus aangeschaft. De vier nieuwe auto's Worden I 9 I R 7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 21 DECEMBER 2005 4 (JITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN incl. 5-zone pocketvering matrassen en hoofdbord Nu helemaal compleet voor 1995,- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Rabobank Mercuriusweg 15 Waddinxveen Tel. 0182 634 324 T 77-SBll 76-SBPL 61 SB NG

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13