Geschiedenis Sint Victorparochie vastgelegd Gemeente en voetbal- verenigingen ondertekenen intentieovereenkomst 70% KORTING Gemeente Waddinxveen en Senioren leren de computer kennen Nederland Schoon reiken speldje uit aan zwerfafvalpakker Sociaal Raadsvrouw blijft Ingezonden brieven Eenmalige Supersale CDA vraagt reacties en suggesties verkeersvisie Nieuwe ziektekosten verzekering 3 Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle gaat intensief samenwerken met Nieuwerkerk aan den IJssel Eerste paal nieuwe school geslagen Klaverjassen bij de Gouwe Rijders Rijke geschiedenis de eigendom BAAN te heffen. Tegen dit voorstel be- BAAN, ZUIDKADE110, WADDINXVEEN TEL: 0182 - 61 36 44 WWW.BAANMEUBELEN.NL C.M.P. van Vuuren Kuipers Rietbergplantsoen 81 Waddinxveen 'Onderhoud Windows XP' vanaf 26 januari driemaal op donder- Sla UW SLAG EN PROFITEER VAN DE EENMALIGE VERKOOP VAN SHOWROOM MODELLEN TEGEN ABSOLUTE ROCK-BOTTOM PRIJZEN TOT: gepubliceerd over de Sint Vic torparochie. Zonder zijn publicaties zou de periode tot aan circa 1650 niet zwerfafvalvrij maken van zijn leefomgeving. inwoners terecht kunnen voor het afhalen van producten en het vragen van advies. Samenwerken is voor Zevenhui- zen-Moerkapelle noodzakelijk om aan de huidige en toekomsti ge opgaven te kunnen voldoen en een eigen rol van betekenis te kunnen blijven spelen in regio nale ontwikkelingen als bijvoor beeld de Zuidplas. Dit bleek uit een eind 2004 gehouden be stuurskracht onderzoek en werd nogmaals bevestigd in het geza menlijke bestuurskrachtonder- zoek van gemeenten in de Zuid- plaspolder. Uiterlijk 1 september 2006 dient de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle duidelijk heid te verschaffen aan de pro vincie over de wijze waarop zij De Leeuw in het zonnetje en (foto: Liesbeth van der Vis) Ook niet-katholieken moeten het met veel plezier lezen." Bij het samenstellen van 'Altijd een teken van licht' zijn diverse bronnen gebruikt. De informa tie komt hoofdzakelijk uit het archief van de parochie Sint Vic- torkerk. Andere bronnen zijn het Natio naal Archief in Den Haag en het dag van donderdagmorgen van 09.00 tot 11.30 uur. Geïnteresseerden kun nen zich ook telefonisch aanmel den bij S.W.W., tel 0182 - 631932. Kunt u als senior al aardig over weg en wilt u een bijdrage leveren Dinsdag 27 t/m Zaterdag 31 december a.s. (di t/m vrij van 9-17 uur en za van 9-13 uur) bereid aan de motie tegemoet te komen en deed de toezegging dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de waarde die de Sociaal Raadsvrouw heeft voor de inwoners en hoe er een oplos sing zou kunnen worden gevon den. In het rapport worden drie suggesties aangedragen de Soci aal Raadsvrouw te handhaven. Het college koos ervoor haar on der te brengen bij de huidige af deling dienstverlening. Zowel het CDA als WeWa had den hiertegen geen bezwaar maar drongen er wel op aan dat de specifieke taak van het Insti tuut blijft voortbestaan door een aparte ruimte voor haar te creë ren zodat de gesprekken met de cliënten vertrouwelijk kunnen worden gevoerd. De fractie van de PvdA en D'66 drongen aan de onafhankelijkheid van de Raads- WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt op donderdag 22 decem ber haar traditionele klaverjas- avond in Hotel Café Restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226. In schrijven vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint uiterlijk om 20.15 uur. Elke avond worden er 4 ronden gespeeld. Het is niet verplicht om lid te zijn van onze vereniging om hier aan deel te nemen. dinxveen ondertekenden, in na volging van Be-Fair, ieder een ei gen intentieovereenkomst. De intentieoverkomst van W.S.E. te bezwaren. Dat bleek onder meer uit het feit dat door de Se niorenraad, de drie ouderenbon den, vluchtelingenwerk en het Platform Armoedebestrijding fel tegen dit voorstél werd gere ageerd. In de afgelopen jaren is gebleken dat dit Instituut van grote waarde is voor de sociaal zwakkeren, de allochtonen en voor hen die geen raad wisten met de vraag welke weg moest worden begaan in bepaalde kwesties. In een motie drongen de fracties in de commissie Sa- vrouw te handhaven door haar alleen maar onder te brengen bij de afdeling dienstverlening, maar haar functie niet te integre ren. Voor de PCW was de grote vraag waar de mensen terecht komen als de Raadsvrouw er niet meer is. Gezien de laag drempeligheid gaan deze men sen niet naar andere instanties toe. De VVD was overduidelijk. Het Instituut Sociaal Raads vrouw is een luxe en andere ge meenten hebben dit Instituut ook niet, dus is opheffing de eni ge oplossing. Besloten werd er mee in te stemmen dat de Soci aal Raadsvrouw wordt onderge bracht bij de afdeling algemene dienstverlening en voor haar werkzaamheden de meningen van de commissie in acht te ne men. Over een jaar zal er een evaluatie plaatsvinden. A.B. voor dat prullenbakken vaker geleegd worden. Wanneer het nodig is, spreekt De Leeuw win keliers, winkelend publiek en omwonenden aan op hem ge drag over het schoonhouden van De Passage. De stichting Nederland Schoon vindt het van groot belang dat inwoners het goede voorbeeld geven. De ZAP-actie is bedoeld om mensen die zich vrijwillig in zetten voor het terugdringen van zwerfafval te bedanken voor hun goede inzet. WADDINXVEEN - In het afgelo pen jaar hebben weer een kleine 200 mensen in de leeftijd van 50 dagavond. De kosten voor zo'n tot 89 jaar meegedaan aan de computercursussen die de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in samenwerking met het Seniorweb. In januari 2006 starten er weer nieuwe cursussen en workshops om van december de Speldjesregen. In Waddinxveen werd de heer De Leeuw door wethouder Openbare Werken Wiebrand Dijksterhuis in het zonnetje ge zet. De Leeuw ontving een Wad- speldje en een oorkonde omdat dinxveen gaan fuseren. Tot op hij zich regelmatig inzet voor het heden bestaat hier nog geen dui delijkheid over. een ver- over- eenkomst moet in de zomer van 2006 gereed zijn en zal concreet ingaan op punten als: -wensen ten aanzien van de nieuwe huisvesting; - financiële voorwaarden en ver goedingen; - het bepalen van en het opdrachtgeverschap ten aanzien van de velden, de tri bune en de accommodaties; - de terreinindeling van de nieu we locatie; - de verhuur; - de planning van de realisatie en de verhuizing; - het beheer van de nieuwe loca- de achtereenvolgende jaar orga- tie. niseerde de stichting Nederland Woensdag 9 november heeft de Schoon samen met tal van ge- gemeenteraad ingestemd met de meenten de derde donderdag aanleg van een Centraal Voetbal- park op de locatie Piasweg/On derweg. Op dit Centraal Voet- balpark is ruimte voor de twee of drie Waddinxveense voetbal verenigingen. Dit is afhankelijk van het feit of W.S.E. en De fractie van het CDA in Wad dinxveen wil graag reacties en suggesties horen van de inwoners en organisaties in Waddinxveen op de verkeersvisie. Deze ver keersvisie is op donderdag 17 no vember gedurende 4 weken ter in zage gelegd. De gemeente heeft de hoofdlijnen van de visie gepu bliceerd in het Weekblad en heeft op 28 en 30 november informatie bijeenkomsten gehouden. Nu is het woord aan u. Het CDA vindt de reacties van de bevolking van Waddinxveen van groot belang bij de definitieve standpunt bepaling. De verkeersvisie geeft aan hoe het verkeer in de toekomst moet wor den geleid om het in Waddinx veen leefbaar te houden. Cruciaal daarbij is de aanleg van de Weste lijke Randweg. Over de noodzaak van die weg bestaat weinig dis cussie. Om die weg vanuit het dorp te bereiken moeten wel twee werd getekend door voorzitter F.J. Bruijstens en secretaris W.L. de Boer. Bij Waddinxveen vond de ondertekening plaats door voorzitter W.H. Waltman en se cretaris B.J. van der Sluis. Burge meester Roijers tekende beide overeenkomsten namens de ge meente. Doel van de intentieovereen komst is in de eerste plaats om een samenwerking aan te gaan tussen de gemeente en de ver enigingen als het gaat om de re alisering van een centraal voet- balpark. Daarnaast werd in de intentieovereenkomst vastge- ZEVENHUIZEN - Christelijke Basisschool De Eendragt en Openbare Basisschool Het Rei- gerbos krijgen samen een nieuw schoolgebouw. De eerste paal voor de nieuwe school werd af gelopen donderdag geslagen. Het was een drukte van belang op het bouwterrein. Alle leerlin gen waren samen met hun ou ders uitgenodigd om te komen kijken, 's Ochtends was de paal bont beschilderd door een aantal leerlingen van De Eendragt en Het Reigerbos. Die middag om 14.00 uur, na een prachtig lied ten gehore te hebben gebracht, gaven de beide schoolhoofden het woord aan wethouder M. te Meij. in een zo laag mogelijke premie met voldoende dekking en daarbij alleen maar kan worden onder handeld over de dekking en de hoogte van het eigenrisico! Uit de praktijk is inmiddels geble ken dat de thans al bekende jaar- premies van een flink aantal zorg verzekeraars weinig van elkaar afwijken. De door de zorgverze keraars toegepaste strategie is dui delijk, namelijk met de jaarpremie zo dicht mogelijk bij elkaar gaan zitten om zodoende het overstap pen naar de concurrent zoveel mogelijk te beperken en de klan ten in eigen huis te houden. Van enige concurrentie is in dit ver band dus eigenlijk dan geen spra ke meer!Concurrentie kan alleen ontstaan bij belangrijke verschil len in dekking en prijs!Een groot aantal zorgverzekeraars biedt daarnaast in vele gevallen alleen een zogenaamde "natura-polis" aan waarmee de verzekerden naar zorgverleners kunnen wor den gedirigeerd buiten de eigen plaats en regio. Een zogenaamde "restitutie-polis" die de verzeker de de mogelijkheid biedt in de ei gen plaats of regio te blijven ver dient derhalve de voorkeur! N.B.: Blijkens een recente uit spraak van minister Hoogervorst is hij inmiddels eveneens tot de conclusie gekomen dat de afwik keling van de verschuldigde maandelijkse premie bij de finan- cieel-zwakkeren in de samenle ving in de praktijk wellicht zou kunnen leiden tot een grote stij ging van het aantal onverzeker- den en hij het daarom wenselijk acht de verschuldigde premie eventueel rechtstreeks via een uit- kerings-situatie in te vorderen. WADDINXVEEN - De parochie Sint Victor heeft wegens de vie ring van het 125-jarig jubileum van het kerkgebouw een boekje uitgebracht. 'Altijd een teken van licht' vertelt de geschiede nis van de Sint Victorkerk en van de andere kerkgebouwen die in Waddinxveen aan katho lieken en hun geloof een thuis hebben geboden. Eindredacteur is Kees Van Veen. De oud-leraar Nederlands heeft het boek samen met een werk groep geschreven die in 1994 is opgericht om de geschiedenis van de Sint Victorparochie te onderzoeken en vervolgens vast te leggen. „Het was oor spronkelijk niet de bedoeling om een boek te schrijven," legt hij uit. „Maar uiteindelijk had den we zoveel materiaal verza meld dat we toch wel het gevoel hadden iets te moeten publice ren." Locaties De inhoud van het boek beperkt zich tot de locaties in Waddinx veen waar katholieken vanaf de veertiende eeuw gekerkt heb ben. Van Veen: „We hebben vooral de geschiedenis en het interieur van de gebouwen be schreven. Het boekje moest na tuurlijk perfect aansluiten bij het 125-jarig bestaan van ons kerkgebouw en bovendien inte ressant zijn voor een heel breed publiek. haar bestuurskracht versterkt. Uitgangspunt is dat medewer kers van beide organisaties in de nieuwe, situatie dezelfde rechts positionele regeling krijgen, de zelfde arbeidsvoorwaarden en één functieboek. De samenwer king vindt plaats op basis van gelijkwaardigheid van beide ge meenten. Beide besturen houden de beschikking over een ge meentesecretaris Er wordt gestart met een com municatieplan, waarin de doelen van de samenwerking worden uitgelegd en de uitkomsten toe gelicht aan de inwoners. Verder moet er een stappenplan ontwik keld worden. Externe ondersteu ning wordt in het proces nood zakelijk gevonden. Bij een onlangs in de sector ge maakte inventarisatie van de door de "werkers in het veld" te ver wachten uitvoerbaarheid en ge volgen van het nieuwe stelsel moet worden geconcludeerd dat hierover in z'n algemeenheid bij zonder negatief wordt geoor deeld. Blijkbaar is er in deze sector onvoldoende draagvlak voor het nieuwe stelsel! Zo stelt het nieuwe declaratie-sys- teem de gebruikers in de praktijk voor tal van problemen en viert de bureaucratie hierbij hoogtij waar door zij min of meer dreigen te verdrinken in de administratieve afwikkeling van de verrichte werkzaamheden en diensten en dus minder met hun eigenlijke werk bezig kunnen zijn en minder patiënten kunnen helpen. Ten aanzien van de keuze van de huis arts en de verwijzing naar de spe cialisten blijkt dat het in de prak tijk wellicht mogelijk moet worden geacht dat de door de ver zekerde gekozen huisarts en de via de huisarts te raadplegen spe cialist niet door de verzekeraar zijn gecontracteerd en men der halve naar elders zou moeten uit- Wijken. Het nieuwe stelsel wekt bovendien sterk de indruk dat de zorgverlenende sector onder cura tele van de zorgverzekeraars wordt gesteld en de regie van het hele gebeuren dus door de zorg verzekeraars wordt gevoerd, waartegen overigens de huisart sen inmiddels al actie hebben ge voerd. Als afsluiting nog dit: Wat heeft een verzekerde met een in komen tot modaal of 1 modaal nou op de markt te zoeken als moet worden vastgesteld dat 60% van de werknemers en ouderen tot deze inkomenscategorie moe ten worden gerekend en zij uiter aard ten aanzien van de basisver zekering alleen zijn geïnteresseerd hullingen te ontlokken bij Kees van Veen, die zeer nauwgezet en met veel gevoel voor humor aan dit project leiding heeft ge geven. Op die momenten merk te ik hoe rijk deze geschiedenis is en met hoeveel plezier en toe wijding Kees en de andere le den van de werkgroep deze ge schiedenis hebben willen ontrafelen" Wat is het doel van 'Altijd een teken van licht'? „In elk geval geen winst maken," lacht Van Veen. „Met een beetje geluk krij gen we drukkosten eruit, maar meer zit er niet in. We vragen ook maar 12,50 euro voor dit boekje, zodat het voor iedereen toegankelijk is. Het doel is een stukje cultureel erfgoed vastleg gen. Als je niet publiceert wat je onderzocht hebt, gaat al die in formatie verloren. Dat zou zon de zijn, want de Sint Victorpa rochie is toch een onderdeel van Waddinxveen. En er staan echt heel bijzondere dingen in ver werkt, zoals tekeningen van de schuilkelder. Tot op heden wist niemand hoe die er heeft uitgezien. Hopelijk gaan veel mensen het lezen, voor ons is dat beloning ge noeg. Wellicht een leuk idee voor de kerstdagen..." 'Altijd een teken van licht' is te koop bij Burger boek en kantoor b.v. op de Dorpstraat en bij het Parochiesecretariaat, telefoon nummer 0182 - 612452. Wethouder Openbare Werken Wiebrand Dijksterhuis zet meneer reikt hem het Zwerf AfvalPakkers-speldje uit. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De raad van Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft unaniem legd dat de voetbalverenigingen ingestemd met het voorstel 'Sa- medewerking verlenen aan de men Sterk' om intensief ambte- voorgenomen herhuisvesting, lijk te gaan samenwerken met de onder nader overeen te komen gemeente Nieuwerkerk aan den voorwaarden. IJssel. Het uitgangspunt bij deze De komende maanden wil de ge- samenwerking is dat beide ge meente in goed overleg met de meenten bestuurlijk zelfstandig drie voetbalverenigingen de blijven. De identiteit van beide plannen voor de herhuisvesting gemeenten blijft gehandhaafd en verder uitwerken. Dit moet uit- er is ruimte om eigen beleid voor eindelijk resulteren in een ver- de lokale situatie te ontwikkelen, volgovereenkomst. Deze over- Voor de inwoners is belangrijk dat de kwaliteit van de dienst verlening minimaal op het hui dige niveau gehandhaafd blijft en dat gestreefd wordt naar ver betering. Beide gemeenten be houden hun publieksbalies waar Kees van Veen is eindredacteur van 'Altijd een teken van licht', een boekje waarin de geschie denis van de Sint Victorparochie is vastgelegd. (foto: Liesbeth van der Vis) Wethouder Dijksterhuis ontving de heer De Leeuw en zijn part ner donderdag 15 december in het gemeentehuis van Waddinx veen en bedankte hem voor zijn inzet in de gemeente. Daarna overhandigde de wethouder De Leeuw het ZwerfAfvalPakkers- speldje (afgekort ZAP-speldje). Voor de heer De Leeuw is een schone leefomgeving belangrijk. Dagelijks steekt hij veel energie in het schoonhouden van win kelgebied De Passage. Zo ruimt hij zwerfafval op en zorgt hij WADDINXVEEN - Voor het der- WADDINXVEEN - In het voor jaar werd in het kader van de noodzakelijke bezuinigingen workshop bedragen 30,- euro. De workshop 'Digitale Fotobe werking' start op 5 januari en wordt gegeven op de donderdag avond. Deze workshop kost 60,- euro, daar is het programma en het fenomeen het bijbehorende boek bij inbegre- door het college voorgesteld het computer te leren kennen. Op de pen. Voor meer informatie kijk op Instituut Sociaal Raadsvrouw op dinsdag-, woensdag- en vrijdag- www.computersenioren.nl of in- morgen staan er lessen 'Kenni- formeer bij de helpdesk aan de stonden vanuit de inwoners gro smaken met de Computer' ge- Mauritslaan 55 op maandagmid- pland. De kosten bedragen 50,- dag van 13.30 tot 16.00 uur en op euro voor zes ochtenden. Op de woensdagmiddag, woens dagavond en de vrijdagmiddag zijn er vervolgcursussen 'Kenni smaken met Internet', kosten 65,- euro voor zeven lessen. Voor bei de cursussen geldt dat het lesma- door het overdragen van uw ken nis aan andere leeftijdgenoten, dan bent u van harte welkom Qm cursussen te begeleiden of de helpdesk te bemannen. Belang stellenden daarvoor kunnen zich 'anaf 12 januari drie donderdag- eveneens aanmelden per telefoon of eens langs komen bij de help- menleving er op aan dit Instituut desk. te handhaven. Het college was archief van het Bisdom Rotter- werkgroep daar geen eigen on dam. „Maar we zijn vooral veel derzoek naar heeft gedaan." dank verschuldigd aan Cees Neven," zegt Van Veen. „Hij heeft zelf in het verleden' veel Ook pastor Ad van der Helm is zeer content met het boekje: „Ik ben de leden van de werkgroep dankbaar voor het vele werk dat zij hebben vérricht. Regel- geschreven zijn, omdat de matig probeerde ik nieuwe ont- teriaal bij de kosten is inbegrepen. Verder staat er een aantal works hops gepland voor senioren die hun kennis verder willen uitbou wen; waaronder 'Power Point' Vi middagen, 'Excel' vanaf 9 febru ari drie donderdagmiddagen en WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen, voetbalvereni ging W.S.E. en voetbalvereni ging Waddinxveen onderteken den op dinsdag 20 december een intentieovereenkomsten. Hier mee spreken de partijen uit een samenwerking aan te willen nieuwe verbindingen gemaakt gaan, om te komen tot een worden vanuit de Dreef langs het nieuwe locatie en een nieuwe ac- Herbarenerf en vanuit de Beetho- commodatie op het centraal verdaan. Daarnaast zullen de Es- voetbalpark aan de Piasweg/ doomlaan en de Chopinlaan meer Onderweg. W.S.E. en v.v. Wad- verkeer te verwerken krijgen wanneer de Kanaaldijk en Kanaal straat voor het doorgaande ver keer wordt afgesloten. Ook geeft de verkeersvisie een aantal oplos singen voor het verkeer in en rond het centrum van Waddinxveen. Die oplossingen bestaan uit het maken van één-richting verkeer in een aantal straten en het weghalen van de verbinding Kanaaldijk- Kerkweg Oost-Hefbrug. U kunt uw opmerkingen en suggesties richten aan fractie@cdawaddinx- veen.nl. U kunt natuurlijk ook contact opnemen met een van de fractieleden. U vindt de namen op onze website www.cdawaddinx- veen.nl. CDA Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 21 DECEMBER 2005 Designed to enjoy! A t S

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17