s Waddinxveners stijgen tot eenzame hoogte De Hema is open in Waddinxveen Di-rect en Brainpower schitteren op lustrumfeest Geslaagd eerste skate-rockevenement Stemmen in bruidskleding t en inzet zou dit evenement nooit gerealiseerd zijn." (foto: Liesbeth van der Vis) Duizenden bezoekers, achtentwintig hete luchtballonnen en 165 passagiers verzameld op de accommodatie van voetbalvereniging WSE. Het Ballonfestival in Waddinxveen is zo langzamerhand uitgegroeid tot één van de grootste luchtballonevenementen in de Op 26 april was het eindelijk zover. De Hema in Waddinxveen opende officieel de deuren. Eigenaar Henk de Bas was daar bijzon- Randstad. Ook dit jaar was het weer een drukte van jewelste. (foto: Liesbeth van der Vis) der trots op: „We hebben er met z'n allen lang op moeten wachten. Het plan om in Waddinxveen een Hema te beginnen dateert al van twaalf jaar geleden." Burgemeester Roijers verrichtte de officiële opening. De Hema in Waddinxveen biedt dezelfde producten aan als alle andere vesti gingen in Nederland. (foto: Liesbeth van der Vis) In het begin stond hij er nog een beetje sip bij. Maandenlang was John van Gooien bezig geweest met de voorbereidingen van een skate-rockevenement in Waddinxveen en nu het eindelijk zover was, viel de regen met bakken uit de lucht. Gelukkig klaarde het in de loop van de middag op en ging het op 4 juni ge houden evenement toch nog de geschiedenis in als zeer ge slaagd. Dat was vooral leuk voor de 14-jarige Tim van Gooien. „Samen met mijn vriend Kyrill Hoenstok heb ik dit evenement bedacht. Wij vinden skaten zo leuk, dat we aan de gemeente vroegen of er niet een keer een skate-evenement gehouden kan worden. Dat gemeente vond het zo'n goed idee, dat we zelf een budget kregen om het te organiseren." Wethouder Gerts kreeg de eer om Waddinxveens eerste skate- rockevenement te openen. „Dat een stel jongeren met zo'n goed plan komt, is heel indrukwekkend. En ik wil even extra de aan- het absolute hoogtepunt viel op vrijdag 14 oktober, tijdens het spetterende lustrumfeest. De rap- dacht vragen voor John van Gooien. Zonder zijn enthousiasme per Brainpower en de Haagse Rockband Di-rect (foto) sloten de week met een waanzinnig optre den af. (foto: Liesbeth van der Vis) De hele week had al in het teken gestaan van het tienjarig bestaan van het Coenecoop College. De leerlingen genoten van de vele activiteiten die er de hele week op het programma stonden. Maar Drie jaar na het zeer succesvolle evenement 'Wadd'lekker' was de Nesse op zaterdag 13 augustus opnieuw omgebouwd tot een uitgaansboulevard met terrasjes en live optredende bands. Michel Mos en Pim Spetter van pianohandel Mos en Spetter hadden wegens het 25-jarige bestaan van hun winkel een groot muziekfeest georganiseerd. (foto: Liesbeth van der Vis) Voor de Waddinxveners Marjoke en John Roos was 1 juni niet al- De Ontmoetingskerk liep vol op woensdag 4 mei. Burgemeester Roijers herdacht samen met alle aanwezigen de gevallenen in de leen de dag van het referendum over de Europese grondwet, het Tweede Wereldoorlog, de onderdrukten en de slachtoffers van zinloos geweld. „We staan stil bij vrijheid, dat is namelijk een ver- was tevens hun huwelijksdag. Toch hield dat het gelukkige kop- antwoordelijkheid van ons allemaal." Daarna vertrokken alle aanwezigen naar het monument, waar kinderen al klaar stonden met pel niet tegen om te stemmen. Geheel gekleed in bruidskleding kransen en de tonen van muziekvereniging Concordia opstegen in de lucht. Hans Geel hield voor de veertigste keer de 4 mei-voor- dracht. Daarna was het de beurt aan leerlingen van lenen in de Tweede Wereldoorlog. gingen zij het stemhokje in. „Trouwen of niet, het is belangrijk het Coenecoop College. Zij noemden namen, beroepen en leeftijden van geval- dat iedere Nederlander zijn of haar stem uitbrengt." (foto: Liesbeth van der Vis) (Liesbeth van der Vis) F z WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 DONDERDAG 29 DECEMBER 2005 1 SKAÏKter i

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15