Pot zonne bloemen "M'n eigen ontwerp vakkundig uitgevoerd!" CU Vaste planten 2 zakken katten- bakvulling 1() 4,95 1,99 Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen Vt(P(N*(KAMJ'tfVC>C>KJPttP PttKZtfAPPtPttfCf Verborgen gebreken bij aankoop woning Weekaanbieding Trendy gevulde |jjj|g30 Zomeroliefles 1 ZSILCO i 1 Eigen foto ben we onder meer ook de por- 3 voor SOKHtVt^P (<LTIJt> SCHt Cftri'JJst'-' Bron: JuroFoon, eerste hulp bij rechtsproblemen. op een rookmelder, die alarm slaat zodra er brand is. Dit kan namelijk ook uitbreiden gelet op de wensen van de ouderen", aldus woonconsulente Antoi- 8.30 - 18.00 uur 8.30 - 21.00 uur 8.30 - 17.00 uur er ook een plateaulift bijgeko men. Verder hebben we de com plexen ook een mooier aanzien gegeven." OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m donderdag Vrijdag Zaterdag Zijde 141 - Boskoop Tel. (0172) 462 647 E-mail: groencentrum.sonneveld@planet.nl Website: www.groencentrumsonneveld.nl galerij op te hogen. De portiek was eerst open. Iedereen kon er zomaar in en uit. Nu moet je eerst aanbellen. Daarnaast is Wij wcahetv turrlnïxrieur! Mast het alarm op zijn lichaam draagt, terwijl in de andere wo ningen het alarm in werking wordt gesteld via knoppen die zich in de woonkamer en bad- zender waarmee hij in geval kamer bevinden. „Het nadeel hiervan is dat als een bewoner bijvoorbeeld in de U weet zelf precies hoe uw nieuwe meubel eruit moet zien maar u kunt in geen enkele winkel slagen? Voor voorbeelden en meer informatie over de verschillende opstellingen •l kunt u het beste een kijk- I je komen nemen in onze ij showroom. U kunt natuurlijk ook telefonisch een afspraak maken. o.a. margriet, lavendel, ridderspoor Silco kan u helpen! Wij hel pen u graag een uniek meubel te ontwerpen naar eigen voorbeeld of ont werp. Of het nu bij u thuis is, klein of groot, recht of hoekig. Het maakt niet uit of het een kast is voor een VIP-room,een bar of balie voor op kantoor, een 'echte' wijnkast voor in uw kelder, of een fraaie boe kenkast voor in de woon kamer, wij maken het spe ciaal voor u, ook als het gaat om één meubelstuk. Maatwerk in alleen de beste kwaliteit, dat kuntu bij ons verwachten. tiek afgesloten en het complex beter geschikt gemaakt voor ouderen door onder andere drempels te verwijderen en de van 6.95 U heeft net een huis gekocht en ontdekt dat er sprake is van betonrot of u constateert dat de open haard in uw woning niet bruikbaar is. Kunt u in zo'n ge val de verkoper van de woning aanspreken? Verborgen gebreken zijn gebre ken die pas na de oplevering aan het licht komen. Bepalend is eerst hetgeen in de koopovereen komst tussen koper en verkoper werd overeengekomen. Als er een garantiebepaling in de over eenkomst is opgenomen, is de verkoper aansprakelijk voor alle verborgen gebreken waarvan gezegd kan worden dat deze het normale gebruik als woonhuis in de weg staan. Indien er geen garantiebepaling is opgenomen in de koopover eenkomst, kunt u terugvallen op de conformiteitsgarantie van artikel 7:17 BW. Op grond van artikel 7:17 BW moet de woning aan de overeen komst beantwoorden, indien de zaak niet de eigenschappen be zit die voor een normaal gebruik daarvan nodig zijn beantwoordt hij niet aan de overeenkomst. U mag als koper verwachten dat de woning de eigenschappen be zit die voor een normaal gebruik daarvan nodig zijn en waarvan hij de aanwezigheid niet hoefde te betwijfelen, alsmede de eigen schappen die nodig zijn voor een bijzonder gebruik dat bij de overeenkomst is voorzien. De verkoper van een woning is verplicht gebreken aan de wo ning te melden die het normaal gebruik van de woning in de weg staan, zodat de koper met de gebreken rekening kan hou den bij het nemen van zijn koop beslissing. Dit wordt de mededelingsver- plichting van de verkoper ge noemd. Daartegenover staat de onderzoeksplicht van de koper. De koper is immers ook ver plicht zich actief op de hoogte te stellen van de staat van de woning. Te denken valt bijvoor beeld aan het inschakelen van een deskundige inzake het op stellen van een bouwkundig rapport. Indien een verborgen gebrek aanwezig is, kan de koper de verkoper op grond van artikel 7:17 BW aansprakelijk stellen voor de kosten die deze moet makén om de verborgen gebre ken te verhelpen. De verkoper is voor deze kosten aanspra kelijk indien vaststaat dat hij op de hoogte was of behoorde te zijn en de koper vervolgens niet heeft ingelicht over het be staan hiervan. Bovendien is de verkoper slechts aansprakelijk indien het verborgen gebrek een normaal gebruik van de woning in de weg staat. Tenslotte dient ook bepaald te worden of de koper heeft voldaan aan zijn on derzoeksplicht. Immers, indien de koper het verborgen gebrek had kunnen opmerken bij de bezichtiging van de woning, is er geen sprake. van nood alarm kan slaan. Het alarm staat in contact met de zorglijn. Die zorgt voor hulp als keuken flauwvalt, hij dan geen dat nodig is. alarm kan slaan. Als er iets ergs „De proef is ongeveer een gebeurt en je kunt niet meer maand geleden gestart Woon- lopen dan heb je een probleem, partners wil over een jaar kij- Met het persoonlijk alarme- ken hoe de domoticawoning de ringssysteemsysteem heb je het bewoner bevalt Woonpartners alarm altijd bij je." wil dit jaar oudere bewoners van haar complexen en andere instellingen en geïnteresseer den uitnodigen voor een bezoek aan gaan we kijken of bewoners belangstelling hebben voor de persoonlijke alarmering en de domoticavoorzieningen. en het praktisch is voor woners. Natuurlijk kijken we De woning van de heer Van der Mast, hij woont in totaal al anderhalf jaar in het huis aan de Van Hogendorpstraat, de proefwoning. Daarna is tegelijkertijd met het opplus sen van een aantal complexen De heer van der Mast en Antoinette Izeboud (allebei links voor) met belangstellenden in de proefwoning Domotica. aangepast. Izeboud: „We zijn in september begonnen met het het Weideplantsoen en de Papa- of opknappen. Naast de Van Ho- verlaan opgeknapt." de be- gendorpstraat hebben we onder In de Van Hogendorpstraat heb- meer ook het Pieter Posthof en MOERKAPELLE - Een huis met ook naar de wensen van de allerlei technische snufjes. In bewoners. Je kunt het systeem geval van nood gaat het licht automatisch aan en het gas en de tv /muziekinstallatie uit. Ook is het alarm aangesloten nette Izeboud. De heer Van der Mast heeft zich vrijwillig opgegeven voor het allemaal in de domoticawoning project. „Ik voel me nu wel iets van Woonpartners Midden-Hol- veiliger. Gelukkig heb ik nog land. Woonpartners heeft deze geen gebruik hoeven maken woning, in een complex voor van de persoonlijke alarmering, ouderen, aan de Van Hogen- Ook in de andere woningen aan dorpstraat aangepast met deze de Van Hogendorpstraat is een snufjes. Zie het als een huis alarminstallatie aanwezig. Het van de toekomst voor ouderen, verschil met die van de domoti- Het sleutelwoord is 'veiligheid', cawoning is dat de heer Van der De snufjes zijn erop gericht om ouderen in geval van nood te helpen. De bewoner van het huis, de heer Van der Mast, draagt om zijn nek een hals lij 11 'h' II Huis Stijl O O c O IC Showroom en meubelmakerij: Zuidkade 230 Waddinxveen Telefoon: 0182-616878 O .1

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 15