Waddinxveners domineren Open tennistoernooi f Spin in het web Marcella Bos stopt Van Geffen pakt leiding bij Zomerschaak Finale wedstrijd jeugdvissers Wisseling van de wacht jeu de boules 70% KORTING Gouwebosloop voor veteraan De Jong Niels Koetsier draagt bij aan tweekampwinst Promotie voor Ed Toonen Eenmalige Supersale Indeling volleybalclubs Van der Zijde zilver op NK atletiek Kampioenschap Reigersburgh Wandeltocht voor senioren Uitslagen Zomerbridge Winnaars: t I Bestuurlijke ervaring neem je mee in je verdere leven." Bror van der Zijde toont zijn medaille. Foto: PR „Na afloop was er nog een parade bij Reigersburgh. Foto: PR Wel raakte de Polsstokbond Hol- BAAN (Utrecht), Leython (Leiderdorp), Be Fair (W'veen). Heren Promotie klasse B: Majella (Utrecht), VSTS (Bodegraven), VOC (Maarssen), Mebosport/DOS (Schoonhoven), Donar 2 (Leiden), Service (Via- nen), Vives (IJsselstein), Jupiter (Oudewater), Taurus 3 (Houten), Vrevok 2 (Nieuwegein), Vol- lingo (Gouda), VTC Woerden 3 (Woerden). Heren le klasse B: Ariston (Delft), Inter Rijswijk 3, GSC (Leidschendam), Skania 3 (Delft), Zovoc 2 (Zoetermeer), Velo 2 (Wateringen), Kalinko 2 (Den Haag), Thor (Bergambacht), Delta (Delft), Sovicos 2 (Den- Haag), Be Fair (Waddinxveen), DEO (Nootdorp). WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag werd de vijfde com- petitieronde bij BCW in de A-lijn gewonnen door de heer Smak man en mevrouw Kok (60,16 procent). In de B-lijn kwamen de heer Bom en mevrouw Van der Lee tot een score van ruim 62,92. Deze week was er prijs voor het paar dat 42 procent scoorde. In eniging. Alle post komt bij haar binnen, zij stuurt deze door en ziet toe op de afhandeling. schoten kwamen de Hollandse springers(sters) tot een record- totaal van 372.18 meter. Voor het Andries Roos 16-14-88+; 3.Leen Roos 16-11-37+; 4.Wout Versluis 16-10-30+; 5. Rob van Dijken 16- 9-49+; ó.Gerard Verschoor 16-9- 9+; ZFred van Dijken 12-8-38+; 8.Hans van Woudenberg 12-8- 19+; 9.Alex van Ofwegen 12-8- 17+; lO.Wim van Bockom Maas 16-8-15-. De overige deelnemers hebben zeven of minder wed strijden gewonnen. Hekkenslui ter blijft Wim Raterman met vier gespeelde partijen nul punten en een negatief saldo van 26. ventien jaar oude clubrecord van ARV Ilion, de atletiekvereniging in Zoetermeer, scherper met 95 centimeter. Bror van der Zijde maakte twee jaar geleden de overstap van de Waddinxveense atletiekvereniging SC Antilope naar Ilion om specifiek voor de tienkamp te gaan trainen. In de aanloop naar het Nederlands Kampioenschap Meerkamp in september doet Van der Zijde een aantal wedstrijden met losse onderdelen. Als hij blijft preste ren zoals hij nu doet dan heeft hij zeker podiumkansen op de NK meerkamp. WADDINXVEEN - Op maandag 10 juli staat er een wandeltocht van ongeveer zes kilometer voor senioren op het programma. De tocht wordt georganiseerd door SWW. Vooraf opgeven is niet nodig. Deelnemers kunnen zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad. De kosten zijn twee euro. De volgende korte wandeltocht is gepland op 14 augustus. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen met de SWW, telefoon 0182 - 631932. te maken uit de huidige ranglijst omdat het over het algemeen voortdurend stuivertje wisselen is aan het begin van het toer nooi. Erik en Arjan Hennink vochten een broederstrijd uit in ronde drie en Erik trok hierbij aan het heid. Een van hen was Norbert Evers. „Voor de zomermaanden kies ik kies vier toernooien uit en de sfeer is voor mij belang rijk. In Waddinxveen ben ik ge boren en ik heb er ook lang ge speeld. Bij het Goudse Olympia speel ik in de competitie en voor mijn studie bedrijfskunde woon ik in Rotterdam. Als ik in Wad dinxveen kom voel ik me direct weer thuis", complimenteert hij de wedstrijdleiding. „Na iedere wedstrijd krijgen de spelers een plantje en in mijn woning is dat het enige 'groen'. De finale in het enkelspel in de vierde klasse heb ik verloren van Alexander van Rosendael, die dit jaar beter was dan ik", liet Evers eerlijk weten. Na de halve finales was voor Evers het toernooi al geslaagd: „In het enkelspel stond ik, net als in het gemengd dubbel met mijn zus Sabrina als partner, in de finale. Zij speelt in de derde klasse en ik was vereerd dat zij met mij wilde dubbelen, de an dere heren in het gemengd dub bel zijn op papier allemaal beter als ik." In de spannende finale versloegen broer en zus Evers het als eerste geplaatste koppel Marieke de Jong/Attila Hout- huyse met 7-5 en 6-4. Norbert Evers: „Gaaf om met mijn zus in de finale te staan en ook nog te WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde werd in Bergen op Zoom het Nederland Kampi oenschap Atletiek georgani seerd voor junioren van 16 tot van der Zijde (17) land het nationale seniorenre cord, dat sinds 1991 op naam stond van de legendarische Aart de With, kwijt. Het Friese talent Bart Helmholt sprong in de al lerlaatste beurt met de nieuwe carbonpolsstok, die met een top van 1.70 meter was verlengd, een nieuw nationaal record van 19.48 meter. Hij sprong daarmee acht centimeter verder dan De With. Op 29 juli is Niels Koetsier ook van de partij bij de NFM in Friesland (It Heidenskip). ches sprongen eruit, namelijkk. die van Maurice Willemsen en Ruben Vis, die dan ook de eerste en tweede prijs wonnen. Vorige week zaterdag werd de cursus afgesloten met een echte viswedstrijd. De eerste maal werd gevist van 10.30 uur tot 12.00 uur. Om 12.30 uur ging men voor de tweede maal vissen tot 14.30 uur.. Na het vissen en schoonmaken van de visstek gingen de kinde ren naar huis om 's avonds om 18.30 uur terug te keren in het Zuidhonk, waarbde prijzen en het diploma werden uitgereikt door de cursusleider. De eerste prijs bij het vissen, een beker en een zeven meter oversteekhengel, is gewonnen door Christian Oudijk. Hij ving WADDINXVEEN/GOUDA - De veteraan Jan de Jong van het Boskoopse AV'47 won op fraaie wijze de Gouwebosloop van de atletiekvereniging SC Antilope, die dit jaar voor de tweede maal werd gelopen. De Jong (45) had voor de tien kilometer een tijd van 37.50 minuten nodig. De Waddinxvener Cees Kruit eindigde als tweede in 39.34. De snelste op de vijf kilometer was Ron Aret uit Gouda met 19.14 minuten. Tweede werd Martin de Vries (Antilope) in 19.21 mi nuten. Maarten Blokland raakte bij de NK Junioren in Bergen op Zoom geblesseerd. De Waddinxvener liep de vijf kilometer wel uit, maar werd met zijn tijd van 16.31 minuten tiende. de B-lijn werd deze gewonnen door de dames van Leeuwen/ Verlaan en in de A lijn door de heer Oudshoorn en mevrouw Van der Meer. Komende donderdag gaat de competitie verder om 19.30 uur in het Anne Frank Centrum. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging om aan de drive deel te nemen. pony's dressuur werden Sara van Zanten (B), Suzanne Hof huis (LI), Anne Versloot (L2), Charlotte van Ouwerkerk (Ml), Merel Nieuwenhuyzen (M2) en Brenda van der Sluys (Z2) kring- kampioen. Bij de paarden won Jenny Stam met Peron het M2 dressuur. Na afloop werd er nog een para de gereden waarbij alle kampioe nen officieel gehuldigd werden. Samen met paradecommandant Charles van Belle op Fitza von Westerau bezorgden ze menig toeschouwer kippenvel. Open klasse 3, dames enkel: Sabrina Evers; dames dubbel: Freekje Maas/Tyscha Waaij- er; heren enkel: Ralph Zijder- hand; heren dubbel: Attila Houthuyse/Balasz Houthuy- se; gemengd dubbel: Sabrina Evers/Norbert Evers, klasse 4: dames enkel: Nanet den Ei sen; heren enkel: Alexander van Rosendael; heren dub bel: Arman van Frankfoort/ Eric Neys; Klasse 5: Dames dubbel: Daisy Kusters/Linda Stuijfzand; heren enkel: Rut ger van Gennep; 35+: Jefroen de Wit; heren dubbel: Geert Verhoeff/Art van Riessen; heren dubbel 35+ Dennis Baans/ Alexander de Leng; gemengd dubbel: Tessa Ui- terhoeve/Stephan Peterse. Klasse 6: dames enkel: Sop hie van Rosendael; heren en kel: Marvin Pelupessy; 25+: dames dubbel: Julia Bron/ Nicole Stigter; heren dub bel: Ron van de Bosch/John Garstman; gemengd dubbel: Monika Rouw/Daniel Bolt; Positieve herinneringen Voor het afscheid van het zit tende bestuur werd de nieuwe organisatie prima geregeld, maar ook de sponsoring. „Met de huidige zaalhuren kun je onmogelijk zonder sponsors", weet Marcella Bos als geen ander. „Voor de komende drie jaar hebben we in makelaardij Koophuis een nieuwe hoofd sponsor gevonden en inmid dels heet de vereniging Koop- huis/Be Fair. Marcella Bos wordt even som ber als zij terugdenkt aan het afketsen van de fusie met de Boskoopse vereniging Agon. „Voor de wedstrijdsport in Waddinxveen en Boskoop was het een goede stap geweest, maar de ledenvergadering van Agon heeft het voorstel om fu- WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense voetbalscheids rechter Ed Toonen (47) is ge promoveerd naar groep 1. Dat betekent dat de Waddinxveense arbiter in het komende seizoen wedstrijden in de eerste klas se en de hoofdklasse van het zondagvoetbal gaat leiden. Ed Toonen, als voetballer actief bij Valkeniers in Den Haag en later bij de voetbalvereniging Wad dinxveen, begon in 1998 met het leiden van wedstrijden in de juniorencompetitie. Dat heeft WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag werden er bij de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen vier partijen gespeeld voor het clubkampioenschap tête-a-tête (een tegen een). Een van de koplopers maakte een foutje en zakte naar de tweede plaats. Leen Roos deed goede zaken en klom van de zesde naar de derde plaats. Alex van Ofwegen keerde terug in de top tien. De tussenstand is: 1.Nor bert Schifferling 16-15-93+; 2. WADDINXVEEN/GOUDA - De indeling van de volleybalclubs is: dames promotieklasse A: Leython 2 (Leiderdorp), Castel- lum (Alphen a/d Rijn), Taurus 4 (Houten), Mebosport/DOS 2 (Schoonhoven), Zovoc (Zoe termeer), Visade Voorburg 3, Cito (Zeist), Greentex SP (Bleis- wijk), Velo (Wateringen), Be Fair 2 (Waddinxveen), Vollingo (Gouda), Sovicos (Den-Haag. Dames Promotieklasse B: Wes- seling/OKV (Harmelen), Nivoc 68 (Nieuwegein), VSTS (Bodegra ven), Taurus 3 (Houten), VOC (Maarssen), Cito 2 (Zeist), Shot (Culemborg), Serve'72 (Kame- rik), Utrecht 4 (Utrecht), Profos de technische kant bezig wil houden", geeft Marcella Bos als voorbeeld. „Wanneer je binnen een vereniging een taak met plezier doet en je happy voelt, dan geeft dat nieuwe energie. Met de nieuwe aanpak komt daar meer aandacht voor. Van het oude bestuur is alleen Mi chael van Maaren overgeble ven. Als voorzitter vormt hij het bestuur met vier coördinatoren, Dory van de Meent, Bobbie van Maaren, Edwin van Erk en Su zan Comelisse, die een eigen taakgebied hebben, te weten: Organisatie, Communicatie, Financiën en Administratie en Toernooien en Events. De coördinatoren maken het be leid en hebben een aantal leden onder zich om de taken uit te voeren." In het verleden was Marcella Bos de 'spin het web' en haar rol wordt overgenomen door Jacoline Hunink. „Zij is het 'meldpunt' binnen de ver- hij vijf jaar gedaan, waarna hij overstapte naar groep 4 van de zondagcompetitie van de seni oren. Ed Toonen, die een zoon heeft voetballen bij Gouda zaterdag en een dochter bij WSE: „Ik vind het scheidsrechteren leuk, vooral het leidinggeven. Naast het sportieve element spreekt het competitie-element mij aan", zegt het lid van de Goudse Scheidsrechtersvereniging. Joost van Ooy uit Gouda is gepromo veerd naar groep 4. en Ronald Dannis bleken van daag aan elkaar gewaagd en deelden het punt. Arjen Zuur mond liet zich verrassen door de altijd aparte speelstijl van Her man Smitskamp. Albert Prins versloeg Jaap van der Heiden met de zwarte stukken. Wim Hennink en Eduard Philipse spelen normaal taaie en lange partijen. Ditmaal was het ech ter al snel bekeken in het voor deel van Hennink. Ab Scheel en Wim van Os wisten wel raad met respectievelijk Gerben en Randy. Arie Versluis verraste vorige week Henk van Erk met een grapje, maar trapte daar nu Sla uw slag en profiteer van de eenmalige verkoop van showroom modellen TEGEN ABSOLUTE ROCK-BOTTOM PRIJZEN TOT: WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werden op de terrei nen van manege Reigersburg aan de Piasweg te Waddinxveen ide vijfde editie van de Kring- kampioenschappen, Kring 4 't Groene Hart, verreden. Veel combinaties streden om de felbegeerde titel in het springen en dressuur, zowel paarden als pony's. De ruiters van ruitersportver- eniging Reigersburgh hielden hun naam hoog, maar liefst acht combinaties werden Kring- kampioen Zomer 2006. Bij de WADDINXVEEN - Na ruim twintig jaar heeft Marcella Bos een punt gezet achter haar be- stuurswerk voor de volleybal vereniging Be Fair. „Aan mijn tijd in het bestuur heb ik veel plezier beleefd", vertelt de Wad dinxveense. Op haar 27e was Marcella Bos, inmiddels is zij 43, al erelid van Be Fair. „Als bestuur maakten we een moeilijke periode door en als dank voor onze inzet zijn Lia van Vliet en ik destijds tot erelid benoemd", blikt zij terug. „Lia en ik vonden dat wij voor het erelidmaatschap iets terug moesten doen en bleven actief binnen het vrijwilligers werk van de vereniging. Toen Keukencentrum Waddinxveen de hoofdsponsor werd voelde ik het als mijn verantwoorde lijkheid om weer in het bestuur te stappen." Het begrip 'verantwoordelijk heid' loopt als een rode draad door het verhaal van Marcella Bos. „Ik zie het leven als een geschenk en met elkaar zijn we verantwoordelijk om er iets moois van te maken", licht zij toe. „Het sociaal zijn zit 'm ook in het kleine en bij een volleybalvereniging zul je met elkaar samen moeten zorgen dat alles naar wens verloopt. Verantwoordelijkheid nemen betekent voor mij ook dat ik nu als bestuurslid moet stoppen. Per 1 juli is een nieuw bestuur geïnstalleerd dat op een nieuwe manier leiding gaat geven aan de vereniging." Be Fair kende de gebruikelijke opzet met een bestuur en daar onder een aantal commissies. Ruim een jaar geleden is de organisatie doorgelicht en toen bleek dat lang niet iedereen deed waar hij goed in is, of er plezier aan beleefde. „Als je bijvoorbeeld in de jeugdcom missie bent gegaan omdat je het leuk vindt om voor jeugdleden activiteiten te organiseren, wil dat niet zeggen dat je je ook met siebesprekingen te voeren op voorhand afgestemd. Heel jam mer, maar misschien komt het later nog eens zo ver." De positieve herinneringen krijgen royaal de overhand. „Ik heb veel gedaan, maar er ook veel voor terug gekregen. Dan denk ik aan gezelligheid en ple zier, maar ook aan de contacten en de voldoening om samen aan iets te bouwen. Bestuur lijke ervaring neem je mee in je verdere leven." Op de vraag of zij het bestuurswerk gaat mis sen denkt Marcella Bos even diep na: „Misschien wel, maar ik blijf volleyballen en zoals iedereen doe ik iets voor de vereniging." Vervelen zal de Waddinxveense zich niet. Met haar eigen bedrijf Bos Matchworks verzorgt zij trainingen, events en teambuil ding. Het ligt voor de hand dat Be Fair nog zal profiteren van haar professionele kennis. WADDINXVEEN - Het Open tennistoernooi van 'Waddinx veen' was met 188 deelnemers redelijk bezet. „Voor de derde klasse hebben we de concurren tie van het A-toernooi in Zoe termeer. Ieder jaar spelen we in dezelfde weken, verrassend is dit dus niet", laat Ron Bekooij weten. Met 188 deelnemers die goed 'waren voor 168 partijen wa ren de banen op tennispark De Woerd redelijk bezet. Door de weersomstandigheden konden .een aantal wedstrijden niet op de buitenbanen worden afge werkt. De organisatie deed met succes een beroep op de me dewerking van beheerders van sporthallen in Waddinxveen en Boskoop, zodat alle partijen ge speeld konden worden. Bij de dames enkel in klasse 3 was er in de halve finale sprake van een grote verrassing. De als eerste geplaatste Freekje Maas ^verloor in de halve finale met 6-4 en 7-6 van de niet-geplaatste i Sabrina Evers. Mare Brand, de als eerste geplaatste enkelspel- Speler in de derde klasse, was in de halve finale -bij 6-7 en 2-5 '- vlak bij de overwinning maar moest vanwege een blessure op geven. In de finalepartijen waren de spelers en speelsters uit Wad- zelf in tijdens zijn partij tegen Hans van Woudenberg. Chris de Kogel pakte Jan Muit hard aan en dat gaf ook het ge- 19 jaar. Bror wenste resultaat. In ronde 4 gaf uit Waddinxveen deed mee aan de topper tussen Ben van Geffen het onderdeel kogelstoten. In en Erik Hennink niet echt veel de kwalificatieronde was zijn vuurwerk en de puntendeling afstand van 14.64 meter ruim was ook niet onverwacht. Arjan voldoende voor een plaats in de Hennink herpakte zich na zijn finale. In deze finale stootte hij nederlaag in ronde 3 en gaf Teun zich naar een tweede plaats met van der Linden geen kans. een persoonlijk record van 15.72 Ronde 5 en 6 worden op donder- meter. Met deze afstand staat dag 6 juli gespeeld. Toeschou- hij nu tweede op de landelijke wers kunnen onder het genot ranglijst en zet hij tevens het ze- van een drankje altijd een kijkje komen nemen. De aanvang is 20.00 uur. Mlarcella Bos over haar afscheid: „Ik heb veel gedaan, maar er ook veel voor terug gekregen. Foto: Liesbeth van der Vis dinxveen royaal in de meerder- winnen. Attila Houthuyse won WADDINXVEEN - In de afge- wel, met zijn broer Balazs, de lopen weken heeft de Hengel- finale in het herendubbel van de sportvereniging Waddinxveen, derde klasse. in samenwerking met de 'Stich ting Wijkwerk de Zuidplas', een viscursus voor jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar gehouden. Een achttal begeleiders (ervaren sportvissers) hebben in acht avonden niet alleen de vistech niek zelf aan de 25 cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke dieren en planten er nog meer in en rond het water leven. Tijdens de cursus hebben de kinderen ook een opdracht ge kregen om een affiche te maken, met als onderwerp milieu in en op het water. Er is heel wat geknipt en geplakt en twee affi- MOERKAPELLE - Ben van Gef fen van Schaakvereniging Moer- kapelle heeft zich na ronde 3 en 4 aan de top van het klassement genesteld. Door een overwin ning op Jeroen Eygelaar en een zwaar bevochten remise tegen WSV kampioen Erik Hennink klom Van Geffen naar de hoog- langste eind. Ben van Geffen ste positie, gevolgd door Arjan slaagde erin om het punt van en Erik Hennink op positie 2 Jeroen Eygelaar in te pikken en en 3. in de partij tussen Teun van der Op donderdag 29 juni stonden Linden en Ton van Nieukerke er zeventien partijen op het pro- was het de laatstgenoemde die gramma in het wijkgebouw Het het beste van de partij had. Toen Zuidhonk. Er is nog weinig op Van der Linden het initiatief kon overnemen was dat beslissend voor de partij. Barthold Jansen WADDINXVEEN - Met een nieuw persoonlijk record van een totale lengte aan vis van 15.40 meter droeg de Waddinx- 59centimeter. veense polsstokverspringer De tweede prijs, een beker en Niels Koetsier duidelijk bij aan een zes meter oversteekhengel de sensationele overwinning is gewonnen door Bas van Berio, van Holland op Friesland. In hij ving een totaal lengte aan vis de jaarlijkse tweekamp in Lin- van 44 centimeter. De derde prijs, ook een beker en een werphengel, is gewon nen door Glen Sterkman hij eerst in vijftien jaar versloegen heeft een totale lengte aan vis de Hollanders de Friezen in een gevangen van 32 centimeter. De tweekamp, grootste vis een Kroeskarper van 33 centimeter, is gevangen door Bas van Berlo. Ei WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Designed to enjoyI- j l BAAN, ZUIDKADE110, WADDINXVEEN TEL 0182 - 61 36 44 WWW.BAANMEUBELEN.Nt ■1 Don 6, Vrij 7 en Zat 8 juli a.s. 10% extra korting (do t/m zot van 9-17 uur). WOENSDAG 5 JULI 2006 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 21