Vogelvlucht I Projecten in een notendop www.woddinxveen.nl Brandweer Digitaal Waddinxveen Waarden en normen ti WOENSDAG 5 juli 2006 GEMEENTE WADDINXVEEN Meest gedownload Welke functie gebruikte u? COLOFON Eindredactie Burgerjaarverslag 2005: Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie In oktober werd het realistische oefencentrum (ROB) in gebruik genomen. "Trainen en oplei- den is voor ons van levensbelang." Met vriéndelijke groet, H.CJ. Roijers; burgemeester Geachte Waddinxveners, 1 Zoekfunctie (16%) 2 Digitale publieksbalie (13%) 3 Digitale gemeentegids (11%) 1 Aanvraagformulier bouwver gunning 2 Aangifte van vestiging (ver huizing) 3 Verzoek afschrift uit gemeente basisadministratie (GBA) Veiligheid in cijfers Jeugdoverlast Woninginbraken Bedrijfsinbraken Auto-inbraken Fietsendiefstal Geweldsincidenten Rijden onder invloed 2004 366 93 194 312 115 169 100 2005 389 86 109 314 126 183 58 De afgelopen jaren heeft Coen al veel mee gemaakt. "Vooral zware ongevallen blijven je bij, de dagen daarna staan de beelden De gemeentelijke website kon in 2005 rekenen op 44.583 bezoekers (gemid deld 3.715 bezoekers per maand). Maart kende het grootste aantal bezoekers: 5.594. Dit heeft te maken met de aange slagen gemeentelijke belastingen die eind februari zijn verstuurd. De taxatieversla- gen OZB (Onroerende zaakbelasting) kon den vanaf die periode via internet worden bekeken. In de maand juli werd de website het minst bezocht, namelijk 2.894 keer. PAGINA 6 Coen Baas (27) is sinds 2002 vrijwilliger bij de brandweer in Waddinxveen. Een kennis vroeg hem bij het korps te komen werken. "Ik wilde al een poos graag bij de brandweer, maar wist niet welke wegen te bewandelen. Door die kennis ging het balletje rollen." Meldpunt openbare ruimte Het digitale meldpunt startte 1 september 2005. Een omgewaaide boom? Een gat in de weg? Of een kapotte lantaarnpaal? Via de gemeentelijke website kunnen Waddinx veners rechtstreeks allerhande meldingen doen over zaken in de openbare ruimte. Ook meldingen die telefonisch zijn gedaan, worden in dit meldingensysteem ingevoerd. In 2005 werd de brandweer 241 keer gealarmeerd. De alarmering vond 108 maal plaatst via een automatische brandmelding. De brandweer heeft in 2005 zes keer assi stentie verleend in een andere gemeente en één keer werden de medewerkers van de Waddinxveense brandweer geconfronteerd met een grote brand. Dit was op 12 augus tus aan de Tweede Bloksweg, een binnen brand in een boerderij. De brandweer gaf in 2005 42 gebruiksvergunningen af en toetste 32 bouwplannen. Met ingang van 1 juni 2005 moest de brandweer afstand doen van haar duikteam. In oktober werd het realistische oefencentrum in gebruik genomen. Ook omliggende korpsen maken gebruik van deze trainingsmogelijkheid. Ik wens u veel leesplezier en hoop u snel een keer tegen te komen bij één van de vele gebeurtenissen die 2006 ons brengen zal. Het grootste aantal meldingen heeft betrek king op openbaar groen. Bestrating (losse tegels), openbare verlichting, straatreini ging en zwerfafval, straatmeubilair en bebording volgen. Ruim 95 procent van alle meldingen is binnen vijf dagen afge handeld. Spoedeisende meldingen zijn dezelfde dag afgedaan. Meldingen die betrekking hebben op regulier onderhoud, zoals het snoeien van groen of het opnieuw bestraten van wegen en straten, worden op een later tijdstip ver werkt. Voor het snoeien van groen is een HERINRICHTING PASSAGE Omdat (vanwege de realisatie van het nieuwe centrum) de winkelfunctie in de Passage verdwijnt, werd onderzoek naar de herinrichting van de Passage en het gebied tot aan de Hefbrug noodzakelijk. Tevens werden alle kleine winkelcentra in Waddinxveen tegen het licht gehouden. Daaruit bleek dat er naast het nieuwe Centrum ruimte blijft voor twee buurtwinkelcentra in de gemeente. In de loop van 2006 wordt hiernaar verder onderzoek gedaan.. In de laatste maanden van 2005 kwamen er 760 meldingen binnen. Er zit een duide lijke groei in de meldingen. Kwamen er in september 75 berichten binnen, in novem ber en december waren dit er bijna twee honderd. Het aantal telefonische meldingen daalde sinds september met vijf procent. Als burgemeester van Waddinxveen vertel ik u ieder jaar hoe het met onze gemeente gaat. In dit burgerjaarverslag leest u in vogelvlucht wat er in 2005 is gebeurd in onze gemeente. Waddinxveen kan terug kijken op een boeiend jaar. Zo besloot de raad afgelopen jaar over de bouw van het nieuwe centrum en werd de totale gemeen telijke organisatie opnieuw ingericht. van augustus het rapport overbruggen' in ontvangst. Dit rap- rkgroep Waarden en Normen sinds snoeischema opgesteld dat in het snoeisei- zoen wordt uitgevoerd; voor het regulier onderhoud van bestrating is eveneens een schema opgesteld. CENTRAAL VOETBALPARK De bouw van het nieuwe Centrum staat niet op zichzelf. Omdat Voetbalvereniging Be-Fair en tennisvereniging de Gouwe Smash hiervoor plaats moeten maken, werd gezocht naar alternatieve locaties. Daarbij waren ruimtelijke inpassing, financiële en juridische haalbaarheid en planning van het nieuwe Centrum belangrijke criteria. Omdat de aanleg van een centraal sportpark niet haalbaar was, werd besloten een Centraal Voetbalpark aan te leggen aan de Plasweg/Onderweg. Naast Be Fair krij gen ook de verenigingen WSE en VV Waddinxveen daar een plek. Als locatie voor de Gouwe Smash werd Coenecoop III voorgesteld. Daarmee kreeg dit oorspronkelijk als bedrijventerrein bestemde gebied een andere bestemming die beter aansluit bij de directe omgeving. Integrale veiligheid In 2004 heeft de gemeenteraad de hoofdlijnen van de nota Integraal Veiligheid bepaald. De prioriteiten voor dit beleid kwamen voort uit de Waddinxveense samen leving. Veiligheid is immers een onderwerp dat ons allemaal aangaat. U wilt graag een goede dienstverlening van de gemeente. Wij werken daarom aan betere en eenduidige besluitvorming. Ook de communicatie met de inwoners van Waddinxveen heeft een hoge priori teit. Wij doen ons best u zo goed mogelijk te informeren. Aan digitale dienstverlening Geef uw mening Ik ben benieuwd naar uw mening over het burgerjaarverslag 2005 en nodig inwoners en de Waddinxveense gemeenteraad van harte uit een reactie te geven. Mijn mailadres is burgemees- ter@waddinxveen.nl, mijn postadres is Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. SAMEN IN GESPREK De gemeente Waddinxveen hecht veel waarde aan de mening van burgers en gaat daarom op tal van manieren het gesprek aan. Op informatiebijeenkomsten, inloopmid- dagen, wijkbijeenkomsten, op workshops en in klankbordgroepen. Om te weten wat er leeft. Om gericht na te vragen wat burgers vinden van gemeentelijke plannen en uitvoering van beleid. Om te toetsen, te discussiëren en te luisteren naar wensen en suggesties. Om te informeren en uit te leggen waarom zaken soms wel en soms niet haalbaar zijn. Kortom, om betrokkenheid te stimuleren bij bewoners, ondernemers en maatschappelijk organisaties. Burgemeester Roijers nam in de raadvergadering 'Waarde(n)vol Waddinxveen - samen verschillen port geeft weer welke werkzaamheden de wei haar start in november 2004 heeft verricht. Vooral de enquête krijgt veel aandacht. In april vulden bijna tweeduizend Waddinx veners de vragenlijst over Waarden en Normen in. Een verrassend grote respons: van de ruim elfduizend verzonden enquêtes kwam bijna achttien procent retour. Doel van het onderzoek was, naast het vergroten van de bewustwording van waarden en normen, het krijgen van inzicht in de grootste ergernissen op het gebied van gedrag in het openbaar. De Waddinxveense gemeenteraad heeft het rapport in twee vergaderingen bespro ken. Tijdens de vergadering van 8 februari 2006 het college van B&W opdracht gegeven de aanbevelingen in het rapport te betrekken in het integraal veiligheidsbe leid 2006. VERKEER Ruime aandacht is besteed aan de samenhang van de grote projecten en de verkeers situatie in en om Waddinxveen. Besloten is een Verkeersvisie op te stellen met als doel het verkeer op korte en op langere termijn in goede banen te leiden. Denk daarbij aan een verkeersluw centrum, de Verlegde Dreef, de verplaatsing van de spoortunnel en de aansluiting op de geplande westelijke randweg. gewoon in je netvlies gebrand." Met de (gelukkig!) niet iedere dag met een grote komst van het oefencentrum is de jonge brand te maken krijgen, moeten we weten vrijwilliger blij: "Trainen en opleiden is hoe vuur zich gedraagt op het moment voor ons van levensbelang. Omdat we dat zich wél een echte brand voordoet." wordt hard gewerkt en de service via de digitale snelweg zal in de toekomst steeds meer uitbreiden. Kreeg u andere jaren het burgerjaarverslag als boekwerkje door uw brie venbus, dit jaar leest u de berichtgeving in het Week blad voor Waddinxveen. U bent inmiddels gewend nieuws van de gemeente in het huis-aan-huisblad te lezen. Ik streef naar een bondig burgerjaarverslag; daar leent deze plek zich uitstekend voor. In één oogopslag leest u wat uw gemeente het afgelopen jaar heeft bewogen. In december tekenden de gemeente en William Properties de realisatieovereenkomst; een mijl paal in de lange geschiedenis van het nieuwe Centrum in Waddinxveen is daarmee bereikt. TRIANGEL Wat betreft de nieuwbouwwijk Triangel waar in totaal 2880 woningen komen, wer den diverse gesprekken gevoerd met Bouwfonds-MAB en Woonpartners over de samenwerking. Dat leidde tot de vaststelling van het Masterplan Triangel op 3 oktober 2005. CENTRUM Het besluit over de daadwerkelijke realisering van het nieuwe Centrum stond het hele jaar op de agenda. De Waddinxveense gemeenteraad stelde de realiseringsovereen- komst (ROK) tussen de gemeente Waddinxveen en projectontwikkelaar William Pro perties op 29 november 2005 vast. In de ROK zijn nauwkeurige afspraken gemaakt over de planuitwerking en planning van de bouw van het nieuwe hart van Waddinx veen. Daarmee werd een mijlpaal bereikt in de lange geschiedenis van het nieuwe Centrum in Waddinxveen. i

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 6