WADDINXVE ■nf Gemeentelijke organisatie in het nieuw 2^ r Waddinxveen in cijfers H ho,j Klachten en bezwaren Jaar van kunst en cultuur Opmerkelijk Waddinxveen Vrijwilliger van het |aar F* b 1 \j[| G E M E E N T E I Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Oktober December E BEZWAARSCHRIFTEN (in algemene bewoordingen i.v.m. de Wet Bescherming Persoonsgegevens) 4 www.waddinxveen.nl Uitslag ongegrond ongegrond toegelicht toegelicht toegelicht College wil Boskoop 3 1 1 1 7 21 2004 3 4 16 1 2005 1 6 30 Sociale Zaken - GBA Bejegening Sociale Zaken - GBA Bejegening VROM Behandeling aanvraag Sociale Zaken - GBA Bejegening Sociale Zaken - GBA -- WOENSDAG 5 juli 2006 Bezoekers van Augustus September November Gemeenterad In 2006 vijf windmolens Ontvangstdatum Aard van de klacht Afdeling 22 november (2004) Bejegening 26 januari 4 februari 1 maart 26 april doorlopen, maar wezen naar de Nationale Ombudsman. Voorzitter van de Raad van Kunst en Cultuur Frank Panhuyzen vond het een geslaagd jaar. La Douce France, Easy as Jazz en Paint in waren grote successen. "We wilden evenementen organiseren die er toe doen, er moet een gedachte achter zitten. Waddinxeen moest even wennen, maar de samenwerking met bijvoorbeeld ondernemers heeft echt haar vruchten af geworpen." Ook in 2006 gaat Panhuyzen door met kunst en cultuur in Waddinxveen. "Er mag veel meer lawaai in Waddinxveen", aldus de voorzitter. Centraal Sportpark van Waddinxveen zet alle uitgaven stop Waddinxveen krijgt schouderklop Milieudefensie Start nieuwe gemeentelijke organisatie iad besluit tot bouw nieuw centrum voor Waddinxveen onderzoek naar vergaande samenwerking met De Publieksbalie schilderen samen tijdens Paint in. Beleidsterrein Wet voorzieningen gehandicapten Bouwvergunningen Algemene bijstandswet /Wet werk en bijstand Voorbereidingsbesluit ruimtelijke ordening Leerlingenvervoer Milieu Wet voorkeursrecht gemeenten Wet gemeentelijke basisadministratie Bouwbesluit (handhavingsbesluit) Subsidieverordening Efficiënt en doelgericht. Een organisatie die zich richt op haar omgeving waar in woners centraal staan. Dat is waar de ge meentelijke organisatie sinds oktober 2005 voor wil staan. Minder afdelingen; af van de verkokering. Duidelijk onderscheid tus sen uitvoering en beleid. Mensen willen goede dienstverlening van hun gemeente. Betrouwbaar zijn en waarmaken wat je be looft is erg belangrijk. Reden genoeg om de gemeentelijke organisatie eens onder de loep te nemen. Het aantal afdelingen is teruggebracht. Naast de ondersteunende afdelingen en het Project Management Bureau bleven er drie grote afdelingen over: Dienstverlening, Strategie Beleidsontwikkeling en Beheer Openbare Ruimte. De kwaliteit van de beleids advisering en onze dienstverlening willen we de komende tijd verder verbeteren. Wilt u ook een burgerinitiatief indie nen? Dat kan! De wens moet betrekking hebben op het verbeteren van de kwa liteit van de openbare ruimte van Wad dinxveen. Voorbeelden zijn het ver beteren van groen, verkeersveiligheid of sociale veiligheid. Kijk voor meer informatie op www.waddinxveen.nl. Peter Schoonderwoerd: "Ik vind het een enorme eer dat deze titel mij toekomt. Ik draag mijn prijs op aan alle vrijwilligers. Dat is de kurk waar de maatschappij op drijft." Buurtbeheer Zuid maakt afspraken met de gemeente Ambtenaren verstrekken ap locatie identiteitsbewijzen aan bewoners Zorgcentrum Souburgh Burgemeester Roijers ondertekent intentieovereenkomst Triangel Internetsite gemeente Waddinxveen scoort goed Waddinxveners stemmen tegen Europese Grondwet de baan; voetbalpark op komst en kunnen inwoners bezwaren indienen als het verbete- zij het niet eens zijn met een schriftelijk haar dienstverlening. Sinds maart besluit van de gemeente. Over de Alge mene bijstandswet /Wet werk en bijstand en de Wet voorkeursrecht gemeenten kwa men in 2005 meer bezwaarschriften bin nen dan in het voorgaande jaar. Bij het eerste genoemde beleidsterrein ligt dit aan een strenger handhavingsbeleid. Het recht van eerste koop voor de gemeente van de aan het De gemeente Waddinxveen kende op 31 december 2005 in totaal 26.064 inwoners. Het bevolkingsaantal van de gemeente daalde in 2005 met 150 inwoners. Van alle Waddinxveners was 26,5 procent eind 2005 jonger dan 20 jaar, 60 procent tussen de 20 en 64 jaar en 13,5 procent ouder dan 64 jaar. Op de laatste dag van 2005 woonden er 13.000 mannen en 13.064 vrouwen in de gemeente. 48 procent was op 31 december 2005 gehuwd; 42 procent ongehuwd. 5 procent was gescheiden en 4,5 procent was weduwe /weduwnaar. In totaal was 0,5 procent geregistreerd partner, gescheiden geregistreerd part ner of achtergebleven geregistreerd partner. Foto: Tekstueel Jaarlijks subsidieert de gemeente Waddinx- bewoners om een voorstel aan het college veen een burgerinitiatief. Een burgerinitiatief van Burgemeester en Wethouders voor te is het recht van een bewoner of een groep leggen. Afgelopen jaar stond kunst en cul tuur centraal. De Raad van Kunst Cultuur kreeg een subsidie van twintigduizend euro om het themajaar te realiseren. De gemeente streeft ernaar zo min moge- Volgens de Algemene wet bestuursrecht lijk aanleiding te geven tot klachten werkt daarom constant aan ren van 2005 is de wetgeving over het klachtrecht aangepast en moeten alle gemeenten een aparte klachtencommissie inrichten (de zogenaamde ombudsfunctie). De gemeente Waddinxveen heeft ervoor gekozen zich aan te sluiten bij de Nationale Ombuds man. Per 1 januari 2006 worden inwoners van eerste koop voor de gemeente die de reguliere klachtenprocedure hebben grond in de Zuidplas droeg bij niet tevreden zijn doorver- aantal bezwaren bij het beleidsterrein Wet voorkeursrecht gemeenten. Make a Difference Day, een tweedaags evenement waarop Nederland de armen uit de mouwen steekt voor een ander. Ook in Waddinxveen kregen vrijwilligers extra aan dacht. De inmiddels 72-jarige Peter Schoon derwoerd - al vijftien jaar penningmeester van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk - werd zaterdag 10 december uitge roepen tot vrijwilliger van het jaar 2005. V 7 ÉT f j F 9 GEMEENTE WADDINXVEEN PAGINA 7 KLACHTEN (in algemene bewoordingen i.v.m. de Wet Bescherming Persoonsgegevens) -r I F

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 7