Ss! Twee kilometerzone wordt afgezwakt Gemeente zet zich in voor werkzoekenden Medische diensten Kerkdiensten Eerste paal windturbinepark geslagen, meer windturbines verwacht Politie Hollands Midden krijgt ruim voldoende voor afhandeling aangifte 1 'LAMP is de verlichte weg naar werk' Colofon MID- Foto: Liesbeth van der Vis Wethouder Dijksterhuis slaat de eerste paal van het windturbinepark. Eerder klaar Afwachten STICHTING KWADRAAD, AL- GÉMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 12 juli 19.45 uur geen dienst over de vierde molen die hier later ook nog moet komen zijn enkele vragen door de VVD meente Gouda, Moordrecht en Waddinxveen. Tevens worden wat individueler gebruik. Bij voorbeeld als extra energiebron voor boeren of bedrijven", ver- De windturbines moeten on geveer in november klaar zijn. „Onze interne deadline is in december maar we verwachten HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 10.00 uur ds. H. Jonker, Barneveld 15.00 uur ds. IJ.R. Bijl, Gouda VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Parnassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrien den en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholis ten Werkgroep Gouda, Indu striestaat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. OW. Bouwsma, Gouda DE BRUGGEN Sterrenlaan, zo. 16 juli 11.00 uur, ds. Kees de Jong ZEVENHUIZEN Vrijzinnige Hervormden Dorpstraat 139 zondag: 10.30 uur geen dienst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18,30 uur leesdienst PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur dr. C. Vermeu len, Valkenburg Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zo. 9.30 u. dienst in Immanu- elkerk een baas, wanneer het het beste moment is om iets bespreekbaar te maken of wanneer je wel of niet vrij kan vragen. Voor bedrij ven zijn dit juist heel aantrekke lijke werknemers omdat ze heel gemotiveerd zijn. Ze willen heel graag aan het werk." Dierenarts: Dierenartsenpraktijk de Gouwe, J.C.H. van Dorst, A.H.M. Her mans en M.E. Streng, Kattensin- gel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel.0182-613112;Voorofscheweg 15H, tel.0172-217226. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder week einde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek Pieter Bas, me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor min der dringende vragen: vragen® dierenkliniekzevenhuizen.nl. Ook Sietse Schimmel wil graag zoveel mogelijk werken. Ooit had hij een stucadoorsbedrijf, maar Schimmel werd afgekeurd vanwege slechte ogen en knieën. Omdat hij vanaf zijn tiende jaar aan het werk is, heeft hij ook geen diploma's. „Tja, wie zit er nou op een vijftigjarige te wach ten? En als ik dan zie dat op de is verkleind. Bovendien zijn de ze deelnemers gemotiveerd en kennen hun eigen kwaliteiten en mogelijkheden goed." Inmiddels heeft een van de cur sisten een vaste baan, de rest doet deeltijwerk (sommigens met behoud van uitkering) of (voorlopig) vrijwilligerswerk. De vraag is of bedrijven op werk zoekenden met een achterstand op de arbeidsmarkt zitten te wachten. „Ze hebben geen ach terstand maar een afstand tot de arbeidsmarkt", zegt Van Esch. „Dit zijn gewone medewerkers met normale omgangsvaardig- heden die door omstandigheden er een tijd uit zijn geweest. Wij hebben hen geholpen met hoe ze met situaties op het werk moe ten omgaan. Dus met collega's, WADDINXVEEN - De gemeen te als bemiddelaar op de ar beidsmarkt. Op die rol lijkt de gemeente Waddinxveen zich te hebben gestort, want vorige week woensdag ontvingen tien werkzoekenden een certificaat in het kader van LAMP. „Het zijn resulataten om trots op te zijn", zegt wethouder Dirk Lont van Sociale Zaken. „Er doen 42 bedrijven mee en dat heeft in een jaar tijd dertig werk- ervaringsplekken opgeleverd. Daarvan zijn er twintig inge vuld. En van de 25 vacatures die werden aangeboden zijn er tien vervuld, al dan niet met behoud van WW- of bijstandsuitkering. Voor deze mensen is dat fantas tisch. LAMP is dus de verlichte weg naar werk." LAMP staat voor Lokaal Ar- beidsmarktproject en is sinds half oktober in het leven geroe pen om mensen met een uitke ring weer aan het werk te hel pen. Daarbij helpen coaches om de kwaliteiten en vaardigheden van de werkzoekenden te ont wikkelen. Vorige week ontvin gen de eerste tien cursisten hun certificaat. Tegelijkertijd opende Lont onder de titel 'Waddinx veen Werkt' een vacaturebank op de gemeentelijke website. Van de tien cursisten, die nu een certificaat hebben ontvan gen, verwacht het reïntegratie- bedrijf SIOM dat ze hun weg wel vinden. „We laten hen met een gerust hart gaan" zegt co ordinator Dorrith van Esch. „Niet dat we hen in een halfjaar helemaal kunnen klaarstomen voor de arbeidsmarkt, maar we hebben wel maatwerk kunnen leveren, waardoor de afstand tot de arbeidsmarkt aanzienlijk Er gaan dus meer windmolens verschijnen in en om Waddinx veen. In de toekomst gaan er GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Postadres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor het ma ken van poliklinische afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen: 16.00 tot 20.00 uur. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www. ghz.nl. Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v. Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefoni sche afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's och tends, tijdens het weekeinde en (feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Rons- seweg 138 (tegenover de Bleu- land-locatie), Gouda, tel. 0182- 698820, www.dam-mh.nl. MOERKAPELLE Hervormde Gemeente (PKN) Dorpsstraat 15 Zondag 9.30 uur ds. G.C. de Jong 18.30 uur ds. C. Boele Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat Zondag 9.30 uur ds. W. Groe nenboom, Waardenburg 15.30 uur ds. J.C. de Groot, Dor drecht EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeisende Hulp op de Bleu landlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. WADDINXVEEN - In het In tegraal Huisvestingsplan On derwijs is bepaald dat door de leegstand van leslokalen, scho len die uit hun jasje groeien gebruik moeten maken van die lege leslokalen als die gelegen zijn binnen een afstand, van twee kilometer. Enkele weken geleden bleek al dat de commissie samenleving tegen deze bepaling nogal wat bezwaren heeft. De afstand is te groot, kinderen uit een ge zin moeten dan mogelijk naar verschillende scholen in andere wijken en de vrees bestaat dat kinderen uit de nog te bouwen wijk Triangel dan langdurig naar andere scholen moeten. Ook in de raadsvergadering van woensdagavond was deze afstand weer het heikele punt. Maar ook het feit dat in het plan de bouw van een nieuwe school in Waddinxveen is opgenomen, waarin dan alle schoolsoorten zullen worden ondergebracht. De fracties, met uitzondering van de PCW, zijn van oordeel dat de afstand van twee kilo meter te rigoureus is, zeker ten opzichte van de toekomstige be woners van Triangel, omdat de bouw van de nieuwe school in Triangel nog een aantal jaren zal duren. Voor deze kinderen moet dus een andere oplossing komen, omdat het college deze bepaling voor Triangel wil handhaven uit financiële overwegingen. Alle fracties betreurden het, dat er nog steeds geen algemeen accommodatiebeleid voor de ge meente Waddinxveen is vastge steld. Het college heeft wel me degedeeld dat voor het eind van 2006 over dit onderwerp een no titie zal verschijnen. Ook werd door de fracties ingegaan op het in het plan opgenomen voorstel om in Waddinxveen-Noord een nieuwe school te bouwen, waar in alle scholen in een gebouw worden ondergebracht. Dit accommodatiebeleid is on misbaar omdat zich de komende decennia belangrijke verschui- Door Kristiaan Asscheman WADDINXVEEN - De eerste paal van Windturbinepark Dis- tripark Doelwijk langs de A12 ging vrijdag 30 juni dan ein delijk de grond in. In totaal komen daar vier windturbines. Maar er zijn meer windmolens te verwachten, zowel in als bui ten Waddinxveen. Op de heipaal die 's ochtends de grond in ging stond de tekst 'Waddinxveen leeft van de wind'. Verschillende betrok kenen waren hierbij aanwezig, zo ook wethouder Wiebrand Dijksterhuis. Iedereen had zich om half elf verzameld in het ge bouw van Van Vliet Etec, waar de ceremonie plaatsvond. De dag begon met stralend weer. „Het enige wat vandaag ont breekt is wind, misschien moe ten we straks maar gaan bla zen", aldus Dijksterhuis. In het najaar van 2002 tekenden tien samenwerkende gemeen ten in de regio Midden-Hol land, de provincie Zuid-Hol- land en de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie het Regi onaal Windconvenant Midden- Holland. Een overeenkomst om vingen gaan voordoen in de behoefte aan onderwijsgebou wen. Daarom werd een door de PvdA, VVD en CDA onder tekende motie ingediend. In de motie wordt verlangd dat in het Integraal Huisvestingsplan On derwijs 2005 - 2022 een onder zoek naar een nieuw, geclusterd onderwijsgebouw in Waddinx- veen-Noord wordt opgenomen. Dit omdat geen relatie is gelegd met (toekomstige) behoeften aan op kinderen gerichte voorzie ningen, zoals: voor-, tussen- en naschoolse opvang, peuter speelzalen en brede schoolacti viteiten. Bovendien ontbreekt de relatie met ontwikkelingen/ verschuivingen in de behoefte aan onderwijsgebouwen elders in de gemeente. De fracties die de motie hebben ondertekend zijn van mening dat het voorge stelde onderzoek naar de moge lijkheden voor een geclusterde onderwijsvoorziening in Wad dinxveen-Noord aan kwaliteit zal winnen, indien genoemde twee aandachtspunten wel in het onderzoek worden opgeno men. Met algemene stemmen werd deze motie door de raad aanvaard. Wethouder Gerts betoogde dat het plan in nauw overleg met de betrokkenen is vastgesteld. „De nu genoemde knelpunten wa ren bekend, maar het kan niet anders." Zij deed wel de toezeg ging om bij de behandeling van de begroting 2007 na te gaan of de mogelijkheid bestaat voor Triangel verzachtende regels vast te stellen. In deze toezeg ging kon de raad zich vinden. Vervolgens werd nog geklaagd over stank in de scholen, terwijl de ramen niet kunnen worden geopend. Ook hierover deed zij de toezegging dat zodra de fi nanciële middelen het mogelijk maken, als eerste de stankpro- blemen zullen worden opgelost. Na deze toezeggingen werd het Intergraal Huisvestingsplan On derwijs met algemene stemmen aanvaard. een vermogen van 45 miljoen Watt windturbinevermogen te realiseren. Het plaatsen van windturbines was al geruime tijd een ambi tie van de gemeente Waddinx veen. De gemeente verleende onlangs een bouwvergunning aan Groenraedt B.V., onderdeel van de Raedthuys Groep. Dat is een keten van ondernemingen in windenergie. Groenraedt zal drie windturbines gaan plaat sen wat een primeur is in de regio Midden-Holland. De windturbines worden 75 meter hoog en zullen een wiek- lengte hebben van 45 meter. De molens hebben een ver mogen van drie miljoen Watt. Uiteindelijk moeten de molens genoeg stroom opleveren voor 5600 huishoudens, dat staat gelijk aan 65 procent van de huishoudelijke energiebehoeft in Waddinxveen. REMONSTRANTSE GEMEEN TE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 16 juli 10.00 uur mevr. Ds. R. Thieme-Tiesing, Gouda nieuwe site een vacature bij de C1000 voor een cassière staat... De jongste van onze groep is geloof ik 37, terwijl zo'n super markt een meisje van zestien wil hebben! Dat hadden ze wel een beetje beter op elkaar kunnen afstemmen." Inmiddels heeft hij als klusjes man werk gevonden bij Den Edel. „Iedere donderdag ben ik daar met mijn twee rechter han den aan het werk. Ik weet niet eens hoe lang ik een contract heb, maar voorlopig ben ik be zig. En wat daarna gebeurt is afwachten." Inmiddels is de gemeente bezig met een vervolgtraject. Zo zijn er deeltrajecten voor beveiligings- werk, heftruckchauffeurs, huis houdelijke hulp en hoveniers. digheid en de wijze waarop het informeren plaats vindt worden dan ook met gemiddeld een 8 gewaardeerd. Ook politieagenten zijn tevreden over het contact dat ze hebben met burgers over de aangifte. Tijdens het contact wordt vaak nieuwe informatie uitgewisseld over de aangifte, zo is het al voorgekomen dat een aangever een nieuwe getuige van een in cident meldt. Hierdoor kon de zaak worden opgelost. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE •Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 5 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden ge combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. .PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. G.C. Bergshoeff, Bergambacht De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. B. Oosterom, Moerkapelle 18.30 uur ds. A. Bloed, Wijk bij ■Duurstede Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur kand. A.A. van den Berg, Gouda 17.00 uur ds. M.C. Batenburg De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. Westland, Bergambacht 17.00 uur ds. M.A. vd Berg, Zoe- termeer ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 11.15 uur eucharistievie- rinb Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 11.15 uur geen viering BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) dat ze wel iets eerder klaar zijn", aldus Arthur P. Vermeulen, di recteur van Groenraedt. „Vroeger werd ik wel vreemd gesteld, maar dat was puur een aangekeken, 'kijk daar heb je procedurele kwestie." die vent van die molentjes'", vertelt Vermeulen. „Maar te genwoordig wint windenergie steeds meer aan populariteit, ook windturbines geplaatst Volgens vele experts op het ge- worden op het bedrijventer- bied van duurzame energie is rein Gouwepark dat nu nog windenergie de toekomst. in ontwikkeling is. Dit is een Ook de milieuorganisatie Plat- samenwerking tussen de ge- form Duurzaam Waddinxveen was actief betrokken bij het project dat sinds 1999 loopt. Zij windmolens in Waddinxveen maken zich sterk voor duur- zelf verwacht. „Dat zullen ex- zaamheid in het dorp zoals zon- perimentele windmolens zijn ne-energie en nu dus ook wind- maar die zijn vele malen kleiner energie. "Op de besluitvorming dan de molens die langs de A12 zelf hebben we geen invloed geplaatst worden. Hierbij moet kunnen uitoefenen. We zijn je denken aan molens voor een meer een soort adviesorgaan geweest en we hebben druk uitgeoefend op de gemeente", vertelt Bert Witte van Platform telt Dijksterhuis. Duurzaam Waddinxveen. De Voor mensen die geïnteresseerd besluitvorming rond het project zijn in de windmolens is er een is vrij soepel verlopen. Dijkster- soort van opendag georgani- huis vertelt dat er geen onenig- seerd op 7 oktober. De windtur- heid binnen de raad was en bine staat dan nog op de grond van protest vanuit de bevolking en kan dan van binnen bekeken was ook geen sprake. „Alleen worden. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king REGIO - Politie Hollands Mid den verbetert in het kader van burgertevredenheid de com municatie met de burger. Deze week valt huis aan huis Politie post in 270.000 brievenbussen in de regio. Deze krant bevat ac tuele informatie over het korps. Daarnaast is het korps gestart met het informeren van mensen die aangifte hebben gedaan over het verloop van hun aangifte. Uit onderzoek blijkt dat de aan gevers dit gemiddeld met het cijfer 8 waarderen. Politie Hollands Midden heeft onlangs een klanttevreden- heidsonderzoek uitgevoerd over het opnemen van aangiftes. De aangevers zijn over het alge meen tevreden over de wijze waarop dit gebeurt, en belonen het met het cijfer 7,5. Een van de uitkomsten van het klanttevre- denheidsonderzoek is dat aan gevers graag geïnformeerd wil len worden over het verloop van hun aangifte. Politie Hollands Midden is daarom al tijdens het klanttevredenheidsonderzoek gestart met het informeren van aangevers. Wie aangifte heeft gedaan, wordt na verloop van tijd teruggebeld door een poli tiemedewerker. Deze medewer ker geeft de stand van zaken over de aangifte door: (niet) op gelost, nog in onderzoek of dat de informatie wordt gebruikt in een ander lopend onderzoek. Op deze manier hoopt de politie de burger meer te betrekken bij het verloop van het politieon derzoek. Omdat Politie Hollands Mid den het contact met de burger wil verbeteren is tevens onder zocht of de aangevers het op prijs stellen dat zij geïnformeerd worden. De aangevers reageren over het algemeen enthousiast over het contact. Ze vinden het belangrijk om geïnformeerd te blijven over het verloop van het onderzoek. De klantvriendelijk heid van de politie, de deskun- Tien cursisten kregen afgelopen woensdag een certificaat van de gemeente. Foto: Liesbeth van der Vis Bezoek en postadres: Stati onstraat 12, 2741 HS Waddinx veen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch door verbonden met de Vierstroom Zorglijn. Fife ‘‘Br 'tl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 5 JULI 2006 Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Klaas-Jan Droppert en Saïda Erahoutan Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 9