Zomerfoto2006 a n h klein Structuurvisie Muziek is en was altijd dé drijfveer in zijn leven Nieuwbouw aan de Gouwe Reizen en lezen in de bibliotheek nu -7 kabbelt voort tijdens inspraakavond Op vakantie? Stuur een kaartje naar de politie ...--n I no Kinderen veilig in een kinderzitje Neem de krant mee op vakantie en maak kans op prachtige prijzen! i 4^ S Basiscursus EHBO MÉÉR DAN ALLEEN SCHADEHERSTEL. RNGfiS Expositie in de bibliotheek Pieter Stolk viert dit jaar zijn 25-jarig jubileum als dirigent van Vox Jubilans iiiWta -la 1 IVIDE^AUDI KTV I II I I I I AUTOSCHADE HERSTEL VAN LEEUWEN COrnpUterCUrSUSSGn complex is zeer klantvrien- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 JULI 2006 PAGINA 21 Foto: PR !0 m OiTTMAK AACH1TICTSN RNA A*PARTEf-?NT£NCEBOUW ZUWXAOE WADCXNXVtÉN AAN ZICHT ZUWMAM SCHAAL 11S0 EUROGARANTBEDRUF Illustratie: PR 7 l A anen in Amerika. Met de fiets, auto en de trein, of per kameel, boot of ruimteschip. Het programma is voor kinde ren vanaf 7 jaar. Meedoen v'' Verzorging van totale schadeaf- handeling. S Klantvriendelijke benadering. Smart repair voor kleine schades. •V Gratis vervangend vervoer. Rechtstreekse financiële afhande ling met alle verzekeraars. seert in de bibliotheek van Wad- dinxveen Patricia Nitalessy met er na het inleveren van een af- wezigheidsmelding niet wordt ingebroken, maar met zijn allen kunnen we het de inbreker zo moeilijk mogelijk maken. WADDINXVEEN - De Open bare Bibliotheek Waddinxveen start in de zomervakantie een V 0palleautoschadereparaties4japr Focwa Garantie. •S Overname fabrieksgarantie op het reparatiedeel. Professioneel schadeherstel. •f Toepassing van de nieuwste reparatietechnieklen. S Snelle schadeafwikkeling. zeven- zo goed dat er een vervolg kwam in Rotterdam. In diezelfde tijd studeerde hij piano en orgel en werd hij opgeleid tot dirigent. augustus vindt u de einduitslag van de wedstrijd in deze krant. Meedoen Wilt u uw eigen foto in de krant zien en ook nog eens kans ma ken op een van de prijzen? Stuur uw foto zo snel mogelijk, maar niet later dan 20 augustus naar: zomerfoto@rngnieuwsbladen.nl of per post naar Zomerfotoactie Regionale NieuwsbladenGroep Postbus 33 2400 AA Alphen aan den Rijn een uitnodiging zijn. De politie wil er met dit project aan bijdragen dat vakantiegan gers bij terugkomst alles weer in goede orde aantreffen. De Na vijf stickers is de pas vol en krijgen de deelnemers een cadeautje. Vergeet niet om uw naam, uw woonplaats en de plek waar de foto is genomen te vermelden! Over de uitslag van deze actie wordt niet gecorrespondeerd. Op deze jonge leeftijd gaf hij zelfs al les aan de kinderen van de hoofdonderwijzer van Wanneer toch al een afspraak wordt gemaakt voor het water van de planten of het ver zorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd wor- eveneens zenderredacteur voor de klassieke muziekzender Ra dio 4. „We hielden ons bezig met het besturen op artistiek en financieel gebied en met de omroeppolitiek." Tevens componeerde Pieter Stolk veel muziekstukken, voornamelijk voor koren. Dit deed hij niet alleen voor de koorprogramma's van de EO, maar ook voor Vox Jubilans. „Als ik er op terugkijk, was het een meer dan drukke tijd," be sluit hij. „Een fulltime baan bij de omroep, arrangementen die geschreven moesten worden en dan elke maandagavond 75 kilometer heen en terug in de auto van Blaricum naar Wad dinxveen. Druk, maar gelukkig vaak ook heel plezierig." Het jubileumjaar van Pieter Stolk wordt afgesloten met een jubileumconcert op zaterdag 28 oktober in de Sint Janskerk in Gouda. Het wordt een groot concert met koor, orkest en drie solisten. Centraal op deze avond staat een werk dat Pie ter Stolk in 1983 componeerde: De 'Reformations Kantate', een werk dat in het jaar dat hij het schreef en het daarop volgende jaar ook op televisie werd uitge zonden. Ook worden verschil- lènde andere werken in dit jubi leumconcert uitgevoerd, zoals Laudate Dominum van Mozart en die Himmel Erzahlen die Ehre Gottes uit de Schöpfung van Joseph Haydn. Door Kristiaan Asscheman WADDINXVEEN - Na lang overleg binnen de gemeenteraad was er vorige week dinsdag voor de tweede keer de gelegenheid voor de Waddinxveense bevolking om hun reactie te geven op de 'Structuurvisie 2030'. Dit gebeurde in Het Trefpunt. Nieuwe punten leverde dit nauwelijks op. Wederom waren wethouder Wiebrand Dijksterhuis, Bureau Nieuwe Gracht en Gert-Jan Me ijer van Twynstra Gudde aanwezig om uitleg te geven over de visie die nu definitief is omgedoopt tot structuurplan. Coenecoop 250,2741 PL Waddinxveen, tel. 0182 - 389977 www.schadecenter.nl Meedoen kan door naar de col lectie boeken over reizen en ontmoetingen te gaan. Wie zich WADDINXVEEN - In juli expo- aanmeldt, krijgt een reispas. Wie een boek van het leespro gramma heeft gelezen, krijgt eigen werk. Ze past diverse tech- een sticker op de pas. nieken toe in haar schilderijen, zoals acryl, pastelkrijt en aquarel en laat zich inspireren door met name kleuren en vormen uit de natuur. Patricia Nitalessy heeft haar wortels in de modewereld, zij heeft gestudeerd bij Marja van Riel, aan de mode-academie in Rotterdam. Daarnaast heeft zij lessen gevolgd in basistech nieken tekenen en schilderen. WADDINXVEEN - Als afslui ting van het schooljaar nodigde Peuterspeelzaal Pieter Pierebas aan de Tollenslaan in samen werking met 3VO afdeling Waddinxveen voor de kinde ren 'Goochem het Gordeldier' uit. Omdat er sinds maart nieu we regels gelden voor kinder zitjes met autogordels was dit thema gekozen om de ouders van deze peuters voorlichting hierover te geven door middel van foldermateriaal. Ook hebben de ouders als voor proefje folders gekregen van 'jongleren in het verkeer' een actie die in september wordt gehouden. Deze campagne geldt als verkeersopvoeding en educatie van baby's, peuters en hun ouders. En voor alle kinderen was er een goochem Kinderen vermaakten zich die ze kunnen bevestigen op de met Goochem. autogordel. Foto: Liesbeth van der Vis WADDINXVEEN - Het feit dat er een lintje aan hem gegeven werd, betekent dat er vanuit het koor mensen zijn geweest die dit hebben voorgedragen. Hier spreekt een enorme waardering uit voor zijn inzet en zijn werk en dat is waar het Pieter Stolk om gaat. Daar is hij bijzonder blij mee. Pieter Stolk is 25 jaar dirigent van de Hervormde Zangvereniging 'Vox Jubilans'. Dit gemengde koor werd op gericht in 1945, het geboortejaar van Pieter Stolk, en telt 145 leden. vanaf 7 jaar. Het thema van het Leespro gramma 2006 is reizen en ontmoeten: bezoek andere de plaatsen en andere mensen en ontmoet verschillende cultu ren. De deelnemers aan het programma reizen bijvoor beeld naar de Veluwe, of naar MOERKAPELLE - Het Rode Kruis Zevenhuizen-Moerka- pelle start op 26 september met een basiscursus EHBO. Deze cursus is voor iedereen die niet meer met twee linkerhanden wil staan bij een ongeluk op het werk, thuis of op het sportveld. Voor meer informatie bel Marja Holstege, telefoon 079-5932161 of email gjholstege@wxs.nl. Vormgeving Het nieuwe complex krijgt een strakke vormgeving, dat wordt geaccentueerd door het gebruik van veel glas en door opvallende dakkapellen. Door de vele ramen zijn de wonin gen van binnen zeer licht. De De 'Structuurvisie 2030' geeft de globale lijnen waar Waddinxveen zich langs zou moeten ontwik kelen. Hoofdpunten daarbij zijn: het behoud van de Waddinx veense identiteit (dorps karak ter), aanleggen van de westelijke randweg, de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk Triangel en het aanleggen van nieuwe indu strieterreinen. Na de presentatie yan de plannen was het aan de aanwezigen om nieuwe punten aan te dragen of vragen te stellen. Eventuele kritiek of aanbevelin gen zouden mee worden geno men in de nieuwe besprekingen. De vragenronde leverde echter geen vuurwerk op. Het bleef bij globale vragen of kleine details. Echte forse kritiek was er niet of kwam niet duidelijk naar voren. Zo stipte Bert Witte van het Histo risch Genootschap Waddinxveen aan dat er niet genoeg rekening werd gehouden met bepaalde oude gebouwen. Op de plankaart gaan sommige wegen dwars over deze gebouwen met historische waarde heen. Andere vragen of gingen voorna melijk over de westelijke randweg. Komt deze er wel op tijd, of zitten we straks jaren in de chaos omdat het niet opschiet? Het eerste deel zou in principe voor 2013 klaar moeten zijn en daarna volgt het tweede deel vertelde Dijksterhuis. „Maar pin me er niet op vast", zegt hij vervolgens. Kleine punten die aan de orde kawmen waren vooral de nieuwe locaties van de- scholen en win kelcentra. Dit zal veel meer ge clusterd worden in de toekomst. Niet iedereen zag dit zitten. Het behouden van de huidige locaties in de wijken van scholen krijgt dan ook de voorkeur, maar wan neer het niet anders kan moet er geclusterd worden. Maar hoe zit het als Waddinxveen straks even tueel zou fuseren met bijvoor beeld een gemeente als Boskoop? Heeft dat invloed op het plan? De ontwerpers van het plan reageren laconiek: „Tijdens de ontwerpfase hebben we daar geen rekening meegehouden maar een eventu ele fusie zal niet leiden tot aanpas singen in het plan. We denken dat het in de praktijk geen probleem zal vormen, het vindt zijn eigen weg wel." appartementen zijn luxe afge werkt en kopers kunnen de in deling van de woning voor een groot deel zelf bepalen. Het ap- leesprogramma voor kinderen partementencomplex wordt ge bouwd onder architectuur en krijgt een uitstraling die past in de historische omgeving. De appartementen aan Zuidkade zijn een ontwerp van de Amsterdamse architect Dittmar en worden gereali seerd door het Waddinxveense Bouwbedrijf Egbo. Het project Spanje, of ze bezoeken de indi- is momenteel in voorbereiding en de bouwvergunning is aan gevraagd. Naar verwachting zal de bouw in de tweede helft van dit jaar starten en worden de woningen in de loop van 2007 opgeleverd. Tekeningen en uitgebreide do cumentatie zijn op te vragen bij De Pater Makelaardij, die ook de verkoop zal begeleiden. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk ÏSWW) organiseert in samen werking met het SeniorWeb in het najaar weer computercur sussen voor vijftigplussers op dinsdag, woensdag en vrijdag. Er is een cursus voor beginners 'Kennismaken met de Compu ter' die bestaat uit zes lessen van 2,5 uur. De kosten voor deel name bedragen bedragen vijfitg euro (inclusief lesmateriaal). Voor de mensen die reeds een beginnerscursus hebben ge volgd is er de cursus 'Kennis maken met Internet en e-mail', die bestaat uit zeven lessen van 2,5 uur. De eerste drie lessen worden besteed aan het ophalen van de kennis opgedaan in de be ginnerscursus, de overige vier en variëren van 135 m2 tot circa 165 m2 woonoppervlakte. De woningen beschikken over een inpandige loggia met uit zicht op de Gouwe. Twee wo- WADDINXVEEN - De Regionale NieuwsbladenGroep organiseert deze zomer in samenwerking met Foto Klein de actie Zomer- foto 2006. Wie meedoet, maakt kans op prachtige prijzen: een Pentax Optio 50L digitale ca mera, een Epson fotoprinter, een Apple I-Pod Shuffle en tientallen fotocreditcards. Het enige wat u hoeft te doen om mee te dingen, is een exemplaar van dit weekblad mee te nemen naar uw vakantiebestemming en ons een foto te sturen waarop de krant duidelijk in beeld is. De foto moet wel het ultieme Zomergevoel uitdragen. Hoe en waar u dat doet, maakt niet uit. Uw eigen creativiteit is maat gevend. Gaat u niet weg deze zomer? Geen probleem, ook de thuisblijvers mogen meedoen! Vanaf 2 augustus plaatsen wij wekelijks de beste foto's die zijn binnengekomen. Op 30 en 31 „Feike Asma, de bekende or ganist en vaste begeleider van het koor, was bevriend met de vroegere voorzitter Arie Kooy- zijn lagere school. Muziek is en man. Asma polste mij toenter- was altijd dé drijfveer in zijn le- tijd of ik interesse had dirigent ven. Eenmaal op het voortgezet te worden van Vox Jubilans. Na onderwijs beland, wisten zijn kennismakingsavond kwa- docenten dat hij zo af en toe wat lessen moest verzuimen. Dan nam hij diensten waar voor zijn en speelde in de Vredeskerk in Rotterdam. „Het was een schitterend groot or gel," herinnert hij zich. „Zoals bijna iedere jongen het fantas tisch zou vinden een keer een een Ferrari te mogen rijden, zo geweldig vond ik het WADDINXVEEN - In het oude centrum van Waddinxveen, vlakbij de markante Hefbrug, is een bouwproject in voorbe reiding. Het gaat om een luxe appartementencomplex met een opvallende vormgeving. Het gebouw komt op een lo catie aan de Gouwe (Zuidkade 10-12) op de plaats waar nu nog de oude bakkerij van Huizer en een aangrenzend woonhuis -staan. Het nieuwe appartementen- delijk en heeft veel voorzie- lessen gaan over Internet en ningen. In het gebouw komen e-mail. zeven appartementen verdeeld Ook zullen verschillende work- over drie woonlagen. De ap- shops worden gegeven, zoals partementen zijn ruim opgezet wenskaarten maken met Word, digitale fotobewerking, onder houd van de computer. Deze workshops bestaan in principe uit drie dagdelen van 2,5 uur. Wie zich wil opgeven voor een cursus of workshop, kan bellen met de SWW (0182) - 631932. Voor meer informatie zie ook www.computersenioren.nl Bovendien is iedereen welkom op de computerhelpdesk aan de Mauritslaan 55 elke donderdag morgen van 9.00 tot 11.30 uur. Veel mensen tussen de 50 en 90 jaar zijn de belangstellenden voorgegaan bij deze cursussen. De lessen worden gegeven en begeleid door leeftijdsgenoten. de balie van elk politiebureau in Hollands Midden of kunnen via internet uitgeprint worden, zie www.politie.nl/Hollands-Mid- den onder het kopje 'Specials'. Ook kan er gebeld worden naar 0900-8844 waar de medewerkers van de politie uw periode van afwezigheid in kunnen voeren. Preventietips Ook kan iedereen die op vakan- minder goede bedoelingen kan tie gaat zelf al een paar eenvou- de mededeling dat de familie de dige maatregelen treffen. Het is komende weken op vakantie is, het beste om, ook als er niemand thuis is, de woning er toch 'be woond' uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, mogen fami lie en buren best weten. Maar het is onverstandig de inbreker politie kan niet garanderen dat op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen altijd goed af sluiten, maar de overgordijnen kunnen beter open blijven. Als vanaf de straat te zien is dat REGIO - De vakantietijd is aangebroken. Veel mensen zullen voor langere tijd hun woning onbewoond achterlaten als zij in binnen- of buitenland van de vakantie gaan genieten. De poli tie biedt inwoners een vakantieservice aan. Dat houdt in dat de politie tijdens de vakantieperiode een oogje in het zeil houdt op de woning. Hiermee wordt het risico op woninginbraken verkleind. ningen krijgen een groot dak terras. Op de begane grond wordt een zeer ruim grondge bonden appartement in drie bouwlagen gerealiseerd met een inhoud van circa 900 m3. Onder het gebouw komt een parkeervoorziening voor acht auto's. Alle appartementen zijn vanuit deze parkeerkelder met een lift bereikbaar. Op een ei gen afsluitbaar terrein achter het gebouw worden nog eens negen parkeerplaatsen gerea liseerd. Pieter Stolk: „Een fulltime baan bij de omroep, arrangementen die geschreven moesten worden en dan elke maandagavond 75 kilometer heen en terug in de auto van Blaricum naar Waddinxveen. Het was druk, maar gelukkig vaak ook heel plezierig." Tekst/foto Margon van den Berg ploma's en getuigschriften op het gebied van orgel, koordi- rectie en muziekonderwijs. Op zijn negentiende kreeg hij zijn eerste koor en was hij professi oneel dirigent en gaf hij les aan de muziekschool. Maar hij was ook verbonden aan het muziek instituut Klavarscribo, waar hij muziek vertaalde van het oude naar het nieuwe schrift. „Ik was in die tijd al getrouwd en dacht in de eerste instantie dat het financieel niet haalbaar was fulltime te studeren. Maar dankzij het fenomeen studie beurs lukte het toch. Ik ging naar het conservatorium en hiermee kwam een wens, die ik altijd al had, uit. Mijn hoofdvak was orgel, met als verplicht bij vak piano." In de beginjaren van de EO legde Pieter Stolk het idee op tafel een EO-kinderkoor en een EO-meisjeskoor op te richten. Dat is ook van de grond geko men en gedurende een aantal jaren was hij hiervan de diri gent. Weer een paar jaar later kreeg hij van de EO het verzoek fulltime in dienst te treden als hoofdmedewerker muziek-tele- visie. Dit dienstverband duurde 33 jaar. Pieter Stolk was verant woordelijk voor de koorzang- programma's van deze omroep en voor het wekelijkse televisie programma Middernacht Klas siek, dat voorheen Ars Musica heette. Buiten zijn televisieac- tiviteiten was hij vanaf 1991 Wanneer vakantiegangers zich alle planten op de huiskamer- met een afwezigheidskaart af- tafel zijn gezet, dan kan iedere melden, zal de politie een aantal voorbijganger bedenken dat de maal de woning controleren. Bij bewoners op vakantie zijn. onregelmatigheden of bijzon derheden wordt een contactper soon, door de bewoner zelf op- geven gegeven, gewaarschuwd. Door de afwezigheidsmelding in te vullen en deze persoonlijk bij het den ook de brievenbus te legen, politiebureau in te leveren, kun- De post kan het beste worden nen mensen aangeven van deze opgestapeld op een plaats die service gebruik te willen maken, vanaf buiten niet te zien is. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Een lamp met een tijdschakelaar wekt 's avonds de indruk dat er mensen thuis zijn. Verder kan het voor een inbreker heel mak kelijk zijn in te klimmen als de rolcontainer of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gelegenheid te geven, kunnen dergelijke zaken maar beter worden opgeborgen. En denk ook even aan de telefoon- beantwoorder. Voor bellers met een men we snel tot overeenstem ming met het bestuur." Binnen het genre van de gees- orgeldocent telijke liederen is Vox Jubilans toonaangevend in Nederland geworden. Als dirigent en ar rangeur heeft Pieter Stolk hier op zijn eigen stempel gedrukt. „Wat hiermee bedoeld wordt is stukje in moeilijk in woorden te vatten. Het is een combinatie van de op dat orgel te mogen spelen.", wijze waarop ik mijn arrange- Zijn eerste concert als organist menten schrijf en de manier gaf Pieter Stolk op zijn waarop ik musiceer. En natuur- tiende jaar. Dit ging lijk de manier waarin je er in slaagt je visie over te brengen op het koor." Pieter Stolk was al op zijn vijf tiende jaar organist van de kerk- Tot het moment dat hij naar het gemeenschap in Ridderkerk, conservatorium ging, behaalde zijn toenmalige woonplaats. Pieter Stolk alle mogelijke di-

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 21