Familie Koster zit atletiek in het bloed ypH 'De mensen in dit land hebben een goed hart' Slechts tien tegenstanders voor Waddinxveen Nieuwe beenprothese voor Rwandees Zijderhand kandidaat- voorzitter Moerkapelle Uitslagen Zomerbridge Bedrijventoernooi jeu de boules Wisselende vangsten HSW Vierde ronde vier tegen vier Seniorschaker eindigt laag Wandelmarathon Groene Hart Foto: Liesbeth van der Vis Armer I te staan. Aan de hand daarvan worden de reserveteams naar evenredigheid per bedrijf ge plaatst. Gespeeld worden drie partijen in de spelvorm triplet ten (drie tegen drie). De win naars van een ronde komen in de volgende ronde tegen elkaar uit, zodat er uiteindelijk een fi- nalepoule ontstaat. Inzet is de wisselbeker en een prijs voor de eerste drie teams. Het inschrijf geld bedraagt zes euro per team, te voldoen op de speelavond. In schrijven en nadere inlichtingen bij Peter Rubeling, telefoon 06- 18287563 of e-mail pjrubeling@ wanadoo.nl. dat 55 procent scoorde. In de B- lijn werd deze gewonnen door mevouw Grootendorst en de heer Hageman en in de A-lijn door het echtpaar Ewijk. Donderdag gaat de competitie verder om 19.30 uur in het Anne Frank Centrum. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging om aan de drive deel te nemen. zijn zoon Peter voetbalt. Voor het nieuwe seizoen is Moerka- pelle enkele Alphense voetbal lers kwijtgeraakt, evenals Gido Stuurman die naar Groeneweg terugkeerde. Er komen echter enkele A-junioren over. Nieuwe trainer wordt Frans de Heij, die bij het Goudse DONK heeft ge voetbald en trainer is geweest. In het afgelopen seizoen trainde De Heij Rijnstreek. Als president van de Bond voor Gehandicapte Sporters in Rwanda, kampt hij met veel De afstanden van deze wandel tocht zijn dan ook 10,5 kilometer, 21,095 kilometer en (als langste afstand) de marathon over 42,195 uur van start gaan, waarna 25 ultralopers om 10.00 uur aan hun ■WADDINXVEEN - De hockey- isters van Waddinxveen spelen het komende seizoen, dat op 10 september begint, in de derde klasse A. Waddinxveen treft in deze klasse slechts tien tegen standers, te weten: Barendrecht, Capelle, Evergreen, Forcial, Hoeksche Waard, Leidse Studs, alletwee enthousiast en alleen dat al is bijzonder", vindt Bert. „De richting is ook al aangege ven. Voor Maureen wordt dat en de vijf kilome ter. En ze moet niet gewestelijk MOERKAPELLE - Oud-wethou- der Martien Zijderhand is kan didaat om in de najaarsvergade ring Leo Moerman op te volgen als voorzitter van de voetbal vereniging Moerkapelle. Moer man heeft er dan vijf jaar als leidende man opzitten. Zijder- <hand, die als wethouder sport in zijn portefeuille had, is een fervent supporter van het eerste elftal van Moerkapelle, waarin den die een stuk ouder waren. Ik liep ook nog een persoon lijk record van 2.20.47, net geen clubrecord. Ik was als zestiende geplaatst maar door een snelle serie ging ik als achtste naar de finale." Niet lang geleden was ze een vooraanstaande gast in de Nijmeegse Mariken-loop, een originele vrouwenwedstrijd. Zo begint iedereen onderhand toch wel erg nieuwsgierig naar haar te worden. Maureens harts vriendin is Merel van Steenber gen, net als zij veertien jaar. Zij kunnen lezen en schrijven sa men. En je verzint het niet maar ook Merel is een talentvolle atle te. Dus hupsakee, zij moest ook in het Verger Running Team. "Ik begon in de atletiek meteen heel goed", weet Merel. Maar 49 punten, 5. Jenner 51 punten. De vierde wedstrijd van de zo- meravondcompetitie werd door Jaap de Jong in het Aarkanaal ge wonnen met 2.760 gram, de vijfde wedstrijd door Jan Verhoef in de Oude Rijn met 2.240 gram. Verhoef gaat met acht punten aan de leiding en heeft van de concur rentie weinig meer te vrezen. De negende wedstrijd van de oude rencompetitie werd in het Noord- Hollandskanaal gevist, waar de tien deelnemers met 73 kilo bra sem een goede vangst hadden. Herman Kraan ging met 13.740 gram met de winst strijken en gaat met ruim 67 kilo ook stevig aan de leiding. raakt doet er niet echt meer toe. Iedereen weet immers wat er in 1994 in Rwanda is gebeurd", zegt Akkerhuis doelend op de burgeroorlog tussen Hutu's en Tutsi's die aan één miljoen Rwandezen het leven kostte. Akkerhuis is al zeven jaar actief in Rwanda. In 1997 startte hij een project in opdracht van het ministerie van Ontwikkelings Samenwerking. Tijdens dit ze venjarige programma zette hij een project op om kinderen weer met elkaar te leren spelen. Later was hij nog betrokken bij tal van andere projecten, die alle gericht waren op sport. Bizimana heeft in zijn vader land twee kinderen en een 'vrouw die op hem wachten, maar hij moest vanwege zijn nieuwe prothese nog enkele Fanatiekeling Maureen heeft trouwens nog een jonger zusje, de tienjarige Amerens, en die loopt ook. Een voorbeeld heeft ze naar eigen zeggen niet. Ze vindt sprintwerk het leukst. Bert zijn zoon Roan loopt eveneens. Bert en Wim zijn compagnons en getrouwd met twee zussen, Karin en Lies eerste deel is gelijk aan de andere kortere tochten. Daarna gaan de marathonlopers via Zwammer- dam en langs de Ziende naar Nieuwkoop, over de Nieuwkoop- se Plassen naar het bekende 'Pot lood' langs de Meije terug naar Bodegraven, om daar weer aan te sluiten bij de andere afstanden naar Gouda. .Voor volgend jaar staat het derde klaverblad richting Moordrecht-Nieuwerkerk aan den IJssel-Waddinxveen op het programma. Het vierde klaver blad is gepland richting Reeuw- ijkse plassengebied. Voor de hele marathon is een gezamelijke start op de atletiekbaan van A.V.Gouda in het Groenhovenpark aan de Groenhovenweg in de wijk Bloe- mendaal. Nordic wandelaars zijn ook welkom. Voor meer informa tie zie www.avgouda.nl. Noordwijk, Ommoord, Pollux en Westland, In de vierde klasse A, de poule bestaat uit acht ploegen, komen de heren van Waddinxveen uit tegen Berkel Rodenrijs, Bleis- wijk, Bodegraven, Bommeler- waard, Evergreen, Reeuwijk en Voorhout. WADDINXVEEN - Met hulp van Waddinxvener Jaap Akker huis verlengde Dominique Bizimana zijn verblijf in Neder land. En niet zonder reden, want nu kon hij wachten op een nieuwe beenprothese. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd de zevende zo merwedstrijd van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) gevist in de Ringvaart bij Aalsmeer. De zestien deelnemers vingen gezamenlijk 35 kilo aan maatvoorn en -bliek, een matige vangst. Rob Jenner werd winnaar met 6.180 gram en wandelt hier mee de top 5 binnen. De uitslag: 2. Martin van Leeu wen 4.420 gram, 3. Hennie de Kwaadsteniet en Rinus Reichard beiden 3.620 gram, 5. Rob Polder vaart 3.280 gram. De tussenstand ziet er als volgt uit: 1. Reichard 14 punten, 2. Kraan 26 punten, 3. Van Elswijk 37 punten, 4. Reijm blank en op de 800 meter 1.57 minuten." In samenspraak met onder an dere Hans van Beek wordt ge werkt aan de ontwikkeling van Maureen Koster en vriendin Merel van Steenbergen. „Ze zijn is geen punt. Ze moet nationaal kunnen mee doen en als het even kan in ternationaal. Onze denkwijze wordt niet altijd gewaardeerd. Vandaar dat we het Verger (het Engelse woord voor Koster) De net veertien geworden Maureen loopt namelijk als een gazelle. Er wordt haar een grote toekomst toegedicht. Niet dat - dit groeibriljantje daar zelf mee bezig is. Zij rent en enige doel om haar tegenstan- ders de hielen te laten zien. i Dat lukt verdraaid aardig. Het rekenen laat ze aan de hoeders van haar talent over. Zoals daar i is ome Bert, tevens trainer. „Ik ben in 1975 derde geworden op de 800 meter hét NK steeple en al eens vierde geweest in het Zuiderster-cir- meetellen of regionaal, want dat cuit", zo stelt Bert (45) zichzelf voor. „Eerst deed ik de mid denlange afstanden, later ben ik overgestapt op het langere werk. En op de weg, vanwege i de propaganda. Op de halve marathon heb ik 1.09 uur staan. Op de 1500 meter vier minuten Running Team hebben opge richt. En er zijn buitenstaanders die het idee hebben dat we ze over de kling jagen, dat zijn mensen die een hekel hebben aan hardlopen, maar ze krijgen medische begeleiding en alles. Ze hebben ook geen noemens- BOSKOOP - Op het Nederlands Kampioenschap Schaken voor se nioren en veteranen is R.A.G. de Graaff op de gedeelde negende tot en met twaalfde plaats ge ëindigd. In Oosterbeek streden twaalf senioren (in de leeftijd van vijftig plus) en achttien veteranen, zij zijn ouder dan zestig jaar, om de Nederlandse titel. De beste ve teraan mag zich inschrijven voor het wereldkampioenschap voor spelers boven de zestig jaar. De Boskoper nam op de ranking de achtste plaats in en kwam in de eerste ronde uit tegen Sep, die als 23e stond gerankt. Het ope- ningsduel leverde de enige winst op van het toernooi, dat volgens het Zwitsers systeem over zeven ronden werd gespeeld. Remises De dertigjarige man uit Rwan da is directeur van een school en president van de Bond voor Gehandicapte Sporters. Hijzelf is ook gehandicapt en speelde onlangs mee met de wereld kampioenschappen staand- en zitvolleybal in Roermond. Na dat na één wedstrijd bleek dat zijn beenprothese het niet lan ger dan een jaar meer zou hou den, werd dankzij enkele hulp vaardige mensen een nieuwe gemaakt. Alleen de beenpro these zou pas na enkele dagen gereed zijn en tot die tijd zou Dominique Bizimana niet in Nederland mogen blijven. Na dat Jaap Akkerhuis garant voor hem stond, mocht Bizimana en kele dagen in Waddinxveen op zijn nieuwe prothese wachten. „Hoe hij zijn been is kwijtge- dat hebben ze volgens Bert bij de vereniging totaal niet goed inge schat, waardoor haar progressie achter is gebleven. „Ze hoort desondanks bij de besten van Nederland", aldus Bert. "Ik heb twee clubrecords op de duizend meter en één op de veertig meter", weet Merel. "Of ik iets voor ogen heb? Eh, steeds beter worden." WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag werd alweer de zes- dè competitieronde gespeeld bij Bridgeclub Waddinxveen. De A-lijn gewonnen door de heer Schiereck en mevrouw Van Hoorn met 60,42 procent. In de B-lijn kwamen de dames Van Leeuwen/Van Leeuwen tot een score van 72,50 procent. Deze week was er prijs voor het paar 4-7-121+; 3.Jopy en Ton Huls- kamp/Hans van Woudenberg/ Jan Kooistra 4-5-43+; 4.Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk/Fred van Dijken/Norbert Schiffer- ling 4-5-38+; 5.Anneke en Bert Grootjen/Wendy Tönjen/Henry van Wageningen 4-4-9+; ó.Imka Matla/Peter Rubeling/Harm Maillé/Arnold Janssen 4-2-85-; 7.Jan Lapaer/Henk Lagendijk/ Wim Raterman/Cees Voskuilen 4-1-83-; 8.Wil Vons/Kees van Eijk/Babs Allaard/Gerard Ver schoor 4-1-89-. tegen Alphenaar Coen Zuidema, R. van Caspel, M. Etmans, P. de Rooi, A. van den Berg.en H. van Putten zorgden voor een totaal van vier punten. „Dat waren veel te veel remises", liet De Graaff na thuiskomst weten. „In de omge ving van de speelzaal en op de camping was het heet en vanaf halverwege het toernooi heb ik slecht gespeeld. Dat ik niet ver loren heb dank ik aan de mild heid van mijn tegenstander." Het resultaat viel De Graaff tegen, maar hij heeft wel een leuke week achter de rug en denkt alweer aan 2007. „Volgend jaar doe ik weer mee."De volledige informa tie over het Nederlands kampi oenschap is te vinden op: www. bilderbergschaaktoernooi.nl problemen. Hij doet dit werk sinds 2003, op vrijwillige ba sis. Dominique Bizimana zucht even diep: „Gehandicapte men sen hebben het zwaar in Rwan da. Een handicap belemmert hen om te werken en daarom zijn ze armer dan de meeste mensen in het land. We probe ren altijd een sponsor te vinden die ons willen helpen. Bijvoor beeld met het financieren van protheses voor sporters. Maar gelukkig heb ik vrienden zoals 'meneer Jaap' hier, die ons daar bij helpen." Langzaam draait het gesprek uit op de passie van beide he ren: volleybal. Dominique Bizi mana luistert aandachtig naar de verhalen van oud-volleybal- bondcoach Akkerhuis.Terwijl de avondschemering over de fleurige tuin van Akkerhuis valt discussiëren ze nog lang over van alles en nog wat. De burgeroorlog in Rwanda, de problemen in de wereld, noem maar op. Maar het is tijd, tijd voor om afscheid te nemen. Ook Dominique Bizimana denkt al aan zijn afscheid, de volgende dag vliegt hij terug naar zijn, ondanks alle problemen, gelief de Rwanda. waardige blessures." Maureen zegt alles wel leuk te vinden be halve de technische onderdelen. Vorig jaar bij een wedstrijd in Zevenhoven kwam haar talent bovendrijven. Vervolgens hield ze aan de Tilburgse Warande- loop een uitverkiezing over voor het EK-cross. Logisch dat ze op dit onderdeel eveneens goed uit de voeten kan. Met haar pos tuur is ze in staat om als het ware te dansen in de blubber. Op dat EK-cross werd ze door ziekte gehinderd. „In het circuit van Zorg en Zekerheid ben ik eerste geworden in mijn cate gorie en tweede overall", vertelt Maureen. „En ik ben net zesde geworden op het NK in Bergen op Zoom op de 800 meter. Tussen mei dagen in Nederland blijven. „Ik vind het fijn om in Ne derland te zijn, maar gaat nog liever vandaag dan morgen te rug naar Rwanda. Om bij mijn vrouw en kinderen te zijn en ik houd van zijn werk daar", zegt de Rwandees. Bizimana kijkt positief terug op zijn verblijf in Nederland. „Het volleybaltoernooi was goed en we hebben daar veel nieuwe mensen leren kennen. We heb ben niet gewonnen maar dat is slechts een bijzaak. De mensen in Europa zijn veel groter en hebben betere protheses, dat maakte het extra lastig voor ons." De nieuwe prothese kreeg hij helemaal gratis. „De mensen in dit land hebben een goed hart, ik ben nog nooit zulke aardige en vrijgevige mensen tegengekomen", zegt de Rwan dees met een glimlach. „Maar dan heb je alleen de positieve kant van ons land gezien", voegt Akkerhuis er gelijk aan toe. Zijn oude beenprothese gaat mee naar huis als 'souvenir'. WADDINXVEEN - Voor het clubkampioenschap vier tegen vier van de Jeu de Boulesver- eniging Waddinxveen is de vierde partij gespeeld. Er zijn enkele restanten van andere partijen, die wegens weersom standigheden moesten worden afgebroken, zodat de stand niet geheel zuiver is. De tussenstand is: l.Toon van der Velde/Her- man Verwaal/Alex van Ofwe- gen/Gerben Nieuwland 4-7-64+; 2.Wout Versluis/Elly Nieuw- land/Leen en Andries Roos BOSKOOP - Dat een Koster aan atletiek gaat doen is gene tisch bepaald. De familie heeft iets weg van een sekte, zonder de enge dingen die daar van nature bij horen. De leden mo gen hun eigen gang gaan. En ze nemen geen blad voor de mond want bij het reilen en i zeilen van de AV'47 hebben ze zo hun vraagtekens. Er zijn althans mensen daar met wie ze niet door één deur kun nen. Maar goed, daarover later meer. De pen hoeft nu ook weer niet direct in vitriool te worden gedoopt. Daar is zelfs weinig reden voor. REGIO - Op 27 augustus wordt voor de tiende keer de Brooks Ultraloopdag van Atletiekvereni ging Gouda gehouden. Tot 2003 was het evenement alleen toe- gangkelijk voor hardlopers, dit jaar maakt ook een wandeltocht beth. Er wel bijblijven hè! Wim deel uit van deze ultradag. Meer (44) is altijd een fanatiekeling dan dertig teams zullen om 9.00 geweest. „Ik heb atletiek met voetbal gecombineerd", vertelt hij. „Tot mijn 38e heb ik in de se- vijftig kilometer gaan beginnen, lectie van Floreant gezeten.’Met De wandelaars kunnen kiezen atletiek leek ik eerst geschikt te uit drie afstanden die zijn afge- zijn voor de technische onder- leid van in de atletiek bekende delen maar dat bleek plotseling kwart- halve en hele marathon, ook een 800 meter te zijn. Maar goed, na vijf operaties is het al lemaal wat minder geworden. Ik bleef doorgaan, altijd, dwars door de pijngrens heen. Is dat kilometer. De langste tocht is de eigenwijs? Nou vind ik dus niet, marathon (42 kilometer) en voert Er is niks verkeerds aan om het de wandelaars door de regio. Het onderste uit de kan te willen." Dan hebben we tot slot de oud ste broer Hans (55). „Atletiek is een rode draad door mijn leven", zegt hij. „Ik heb het ook met voetbal gecombineerd. Va der Cor (overleden) was mede oprichter van de atletiekclub en stimuleerde de sport ook. En verder was Wim van At- ten (overleden) een voorbeeld, die had ik hoog staan. Enfin, wat heb ik allemaal gedaan? Als actief atleet was ik allround. Verder heb ik 25 jaar meege werkt aan de Floracross en ben ik heel lang speaker geweest. Ik heb nog geschaatst onder Egbert van het Oever. Ik ga nu voor de derde keer de marathon van New York lopen. Oh ja, ik train ook de krasse knarren van de atletiekclub nog. Doe ik ook al weer wat jaartjes." Hans maakt, ofschoon er weinig wit in zijn agenda zit, een heel relaxte indruk. Hij zit voor zijn werk regelmatig in het buiten land, is hartstochtelijk muziek liefhebber, rijdt paard, geniet van zijn allerminst nederige stulpje in de polder, van zijn Ka rin. Bon vivant, mwoh, het mag geen naam hebben. De Kosters, wat een familie. wel met als Vijf leden van het Verger Running Team op rij. Van links naar rechts Amerens, Merel, Maureen, Wim, Hans en Bert. (Foto: Lex Fioole) WADDINXVEEN - Op woens dag 13 september, aanvang 19.30 uur, houdt de Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen voor de vierde maal het bedrijven toernooi op haar terrein aan de A.Thijmlaan in Waddinxveen. De organisatie hoopt het succes van vorig jaar te evenaren toen veertig teams zich voor het toer nooi inschreven. Veertig teams is de maximum capaciteit van het terrein. Om teleurstelling te voorkomen kunnen bedrijven zich in prin cipe met maximaal twee teams inschrijven. Meer mag, maar die komen dan op een reservelijst Jaap Akkerhuis (links) ving Dominique Bizimana in afwachting van diens nieuwe prothese een aantal dagen in Waddinx veen op. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 WOENSDAG 12 JULI 2006 Door Kristiaan Asscheman Door Ruud Bakhuyzen n Kijk voor onze showroommodellen op www.boconceptwaddinxveen.nl I Nu €369,- Ladecombinatie, wengé-gekleurd fineer. Nu vanaf €1.029,- 3-zitsbank, verkrijgbaar in stof en leder. Bespaar tot 20% op geselecteerde producten BoConcept* Waddinxveen Pal naast de Coenecoopbrug Kanaaldijk 32 2741 PA Waddlnxveen-Zuld Tel. 0182-649744

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 27