Pas op voor tekenbeten! Tentweek in de zomervakantie EN OFFICIËLE BEKENDMAKING EN MEDEDELINGEN WEEK N Orgelconcert André Knevel Rommelmarkt Reizen en lezen in de bibliotheek Exposities in het Groene Hart Ziekenhuis ÜPit R U T B G E E N E R E K E M MILIEUZAKEN het BOUWZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN GROEN WET GELUIDHINDER BEZWAAR SPREEKUUR BURGEMEESTER VERVALT KENT U IEMAND DIE EEN LINTJE VERDIENT? www.waddinxveen.nl O WADDINXVEEN - De Openbare Bibliotheek Waddinxveen start in de zomervakantie een leespro gramma voor kinderen vanaf 7 jaar. Het thema van het Leespro gramma 2006 is reizen en ont moeten: bezoek andere plaatsen en andere mensen en ontmoet verschillende culturen. De deel nemers aan het programma rei zen bijvoorbeeld naar de Veluwe, of naar Spanje, of ze bezoeken de indianen in Amerika. Met de een gevelreclame GOUDA - Tot 31 augustus expo seren Vera van Kessel en Ellen Huisman hun schilderijen in het Groene Hart Ziekenhuis. Op de begane grond van de Bleuland- locatie exposeert Vera van Kes sel een aantal van haar werken. Na haar pensionering heeft Van Kessel enkele cursussen en workshops gevolgd, sinds vier jaar heeft zij haar eigen atelier. Van Kessel haalt haar inspiratie uit het heelal, sterren, planeten, natuurverschijnselen en natuur geweld. Zij zoekt nog naar een vaste her kenbare stijl, vandaar dat haar werken zo divers zijn. Op de be gane grond van de Jozeflocatie zijn schilderijen van Ellen Huis man te bewonderen. Zij schil- MOERKAPELLE - Rondom de Hervormde Kerk in Moerkapelle wordt op zaterdag 9 september (tevens Open Monumentendag) een rommelmarkt gehouden ten bate van een zendingsproject en wel voor de familie Van Steensel in Angola. Voor deze rommel markt zijn nog bruikbare spul len, zoals meubels, serviesgoed, computers, speelgoed, maar géén kleding nodig. De spullen kunnen op elke laatste zaterdag van de maand (24 juni, 29 juli en 26 augustus) tussen 10.00 en 12.00 uur op de Abraham Kroes weg 17 te Waddinxveen worden ingeleverd. Indien mensen niet in de gelegenheid zijn om het langs te brengen, kunnen spul len ook opgehaald worden. Voor meer informatie: 079- 5933009 of 079-5932283. emigreerde André Knevel naar Canada en hij is nu woonach tig in Saint Catharines in de staat Ontario. Hij heeft een full time lespraktijk voor orgel en piano en is kerkorganist in die Canadese plaats. André Knevel maakt veel concertreizen door Canada, de Verenigde Staten en Europa. Jaarlijks komt hij een aantal weken naar Nederland voor een tournee van zo'n 25 WADDINXVEEN - In de laat ste week van de zomervakantie gaat de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer de jaarlijkse tentweek te houden. Het thema van dit jaar is: 'Gewoon Bijzonder'. Voor de kinderen van groep 1 tot en met groep 7 en voor de jongeren vanaf groep 8 zijn er gedurende deze week een hoop activiteiten te doen. De tenten staan op twee plaat sen: in de Zuidplas aan de Sterrenlaan en op het Win- gerdveld. Op woensdag 16 au gustus gaat de tentweek van start. Tot en met vrijdag is er op beide plaatsen een pro gramma voor de kinderen. Op woensdag- en donderdagoch tend is er in beide tenten een programma van 10.00 tot 12.00 uur. In de Wingerd is woens dagmiddag het programma van 14.00 tot 15.30 uur en don derdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Aan de Sterrenlaan is er op woensdagmiddag een programma van 14.00 tot 16.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Op het programma staat: zin- met lange mouwen en een pet op bieden dan bescherming. De huid kunnen mensen insmeren met een in sectenwerend middel waar 'deet' in zit (In een concen tratie van dertig procent, lees de gebruiksaanwijzing). Mensen doen er goed aan om na verblijf in de vrije natuur altijd te controleren of teken op het lichaam aanwezig zijn. Controleer bijvoorbeeld 's avonds bij het uitkleden het hele lichaam. Doe dat ook bij kinde ren. Wie een teek ontdekt, moet die dan direct verwijderen. Ge bruik bij voorkeur een speciaal tekenpincet en pak daarmee de teek zo dicht mogelijk bij de huid vast, zodat ook de kop meegetrokken wordt. Trek hem er vervolgens in zijn geheel uit, met een draaiende beweging. Ontsmet daarna het wondje met jodium of alcohol. Verdoof de teek niet vooraf met olie, alcohol of iets anders: de kans op besmetting is dan gro ter. Hoe korter de teek de kans krijgt zich vol te zuigen, hoe kleiner de besmettingskans. Als de teek binnen 24 uur verwij derd wordt, is de kans op be smetting heel klein. De ziekte van Lyme kan met antibiotica worden behandeld. Voor meer informatie over de ziekte van Lyme, kunnen belangstellenden terecht bij de GGD, bij de huis arts of de SAAG (de Stichting Samenwerkende Artsen- en Ad viesorganisaties in de Gezond heidszorg). Kijk op de website: www.saag.nl REGIO - De GGD Hollands Mid den waarschuwt mensen, die de natuur intrekken voor het gevaar van teken. Teken zijn actief van maart tot november in bossen, duinen, struiken en hoog gras waar zij wachten op passerende mensen of dieren. Teken zien eruit als bruinzwarte spinnetjes en zijn tussen de één en drie millimeter groot. Maar in werkelijkheid zijn het geen spinnen maar parasieten. Ze bijten zich vast in de huid van mens en dier om zich vol te zuigen met bloed. Sommige teken zijn besmet met een bac terie (Borrelia burgdoferi) die de ziekte van Lyme veroorzaakt. Na een tekenbeet kunnen slacht offers dus de ziekte van Lyme krijgen, de meeste mensen en dieren die besmet zijn, worden echter niet ziek. De beste manier om tekenbeten te voorkomen is het vermijden van struikgewas en hoog gras. Dit kunnen fietsers en wande laars doen door zoveel mogelijk op de paden te blijven. Draag bedekkende kleding: bijvoor beeld dichte schoenen en een lange broek en stop de broeks pijpen in de sokken. Kinderen lopen in verband met hun geringe lengte en manier van spelen in de natuur meer kans op een tekenbeet. Een shirt fiets, auto en de trein, of per kameel, boot of ruimteschip. Het programma is voor kinderen vanaf 7 jaar. Meedoen kan door naar de collectie boeken over rei zen en ontmoetingen te gaan. Wie zich aanmeldt, krijgt een reispas. Wie een boek van het leesprogramma heeft gelezen, krijgt een sticker op de pas. Na vijf stickers is de pas vol en krijgen de deelnemers een cadeautje. gen, knutselen, poppenkast, weektekst, Bijbelverhaal, sketch, spelletjes, en een bij zonder gastoptreden. Ook is er een Kids Praise. De ze is van 19.00 tot 20.00 uur op woensdagavond in de Zuid plas en op donderdagavond in de Wingerd. Vrijdagmiddag wordt de week afgesloten met een pannenkoekenfeest. Voor de groepen 8 treedt er, aan de Sterrenlaan van 19.30 tot 21.30 uur, een band op Vrij dagavond staat er een tripje naar het strand op het pro gramma. Daar wordt een zeskamp ge houden. Zaterdagavond 19 augustus is de uitsmijter van de week namelijk de survi val plus barbecue. Deze vindt plaats aan de Henegouwer- weg 113 en is van 16.00 tot 22.00 uur. Zondagmorgen 21 augustus hopen we de tentweek af te sluiten met een bijzondere themadienst: Deze worden ge houden in De Morgensterkerk en in de Bethelkerk. Beide diensten beginnen om 09.30 uur. dert acht jaar en heeft diverse cursussen gevolgd, haar favo riete onderwerpen zijn mensen en bergen. Huisman schildert met acryl verf en maakt gebruik van gemengde technieken. Sinds zij schildert kijkt Ellen Huisman met hele andere ogen naar kunst, zij is erg benieuwd naar de reacties op haar expositie in het Groene Hart Ziekenhuis. De exposities zijn te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag tijdens kan tooruren. Voor meer informatie kunnen belangstellenden tijdens kan tooruren contact opnemen met de Servicedesk van het Groene Hart Ziekenhuis, telefoon (0182) 505262. van een WADDINXVEEN - Op vrijdag 28 juli geeft de Nederlands-Ca- nadese organist André Knevel een orgelconcert in de Brugkerk te Waddinxveen. André Knevel werd in Bussum geboren. Op achtjarige leeftijd begon hij pi ano- en orgellessen te volgen. Toen hij 19 jaar was gaf hij zijn eerste orgelconcert en werd korte tijd later aangesteld als organist te Hilversum. In 1975 Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Publieksbalie voor informatie, vragen en klachten concerten. De concertgever heeft een gevarieerd programma sa mengesteld met literatuur en bewerkingen over geestelijke liederen alsmede improvisaties. Het aanvangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toegangs prijs bedraagt vijf euro. Voor kinderen tot en met 12 jaar is de prijs twee euro. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. Ife WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 26 JULI 2006 WADDINXVE 20060219 Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. tuinhuis (10-07- 1 r OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur Zuidelijke Rondweg 250 vrijdag 08.30 - 12.30 uur op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur donderdagavond 17.00-20.00 uur slechte gezondheid en zijn Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met het Vergunningenloket, telefoon 624 832 of 624 835. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op het plaatsen 10.00 tot 16.00 De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624 832 of 624 835. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via 624 600. zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. en de daarbij horende stuk- (0182) 62 46 24 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 buitenspouwbladen (13-07- heeft door rotting een zeer Het wekelijkse spreekuur van burgemeester H.C.J.Roijers vervalt tot maandag 24 augustus aanstaande. jen kunnen ook tussentijds wor den aangevrdagd. U moet er dan rekening mee houden J„...:g van eén aanvraag ruim 4 maanden raadzaam om, voordat u een aanvraag overleg te plegen met het bestuurssecretari- Deze beschikking kunt u vanaf 17 juli tot en met 8 sep tember 2006 inzien bij de Publieksbalie, op werkdagen tijdens openingsuren. Voor inzage buiten kantooruren kunt u telefonisch een afspraak maken via tel. 624 500. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: gemeenteplantsoen nabij een els, State. In beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door belanghebbenden, die eerder zienswijzen hebben ingebracht tegen een ontwerp beschikking; belanghebbenden, die zienswijzen hebben met betrekking tot de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbeschikking en belanghebbenden, die redelijker wijs niet in staat waren zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschikking. VERLEENDE VERGUNNING WET MILIEUBEHEER - Drukkerij Twigt bv, het verlenen van een revisievergun ning voor een grafisch bedrijf op het perceel Coenecoop 1. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Arrondissements rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver gunningenloket, tel. 624 832 of 624 835. Ook dit jaar zijn er in onze gemeente konink lijke onderscheidingen uitgereikt ter gelegen heid van Koninginnedag. Het was een bijzon der feestelijke gebeurtenis, niet alleen voor de gedecoreerden, maar ook voor hun familie en vrienden én de organisaties waar zij voor wer ken. Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Neptunuspad, in gemeenteplantsoen naast huis nummer 24, een populier, een els en een esdoorn. De bomen hebben last van takbreuk doordat de bomen te weinig groeiruimte hebben. Tevens veroorzaken de wor- tels van de bomen schade aan eigendommen van derden (ter compensatie van deze bomen wordt in het herinrich tingsplan van deze omgeving de herplant van bomen opgenomen, in het najaar vindt de herplant plaats); - Distripark Doelwijk in groenstrook in bocht van Transportweg vlak langs de Al 2, een es. De boom moet wijken in verband met de plaatsing van een windturbine; - Jacob Catslaan tegenover huisnummer 5, een els. De boom staat scheef en slechte conditie; - Kerkweg-West, in groenvak langs spoor bij voetpad naar Peter Zuidlaan, drie berken, een els en een es. De bomen hebben een zeer slechte conditie en kunnen in de toekomst gevaar gaan opleveren voor de omgeving (ter compensatie van deze bomen worden in het najaar vijf berken op dezelfde locatie herplant). De burgemeester roept verenigingen, instellingen, maat schappelijke organisaties en ook burgers op om hem op dergelijke personen attent te maken door middel van een aanvraag voor een koninklijke onderscheiding. Deze aan vraag moet vóór 1 augustus 2006 worden ingediend, voorzien van een korte levensomschrijving en een opsom ming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de Burgemeester van Waddinxveen. Een formulier voor de aanvraag vindt u ook op onze website: www. waddinxveen.nl. VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV. of andere wettelijke regelgeving) - Hagemans Vastgoedonderhoud te Nijmegen: vergunning voor het plaatsen van een directiekeet met opslag en containers voor onderhoudswerkzaamheden aan 56 woningen aan de Alpherwetering in de periode van 2 oktober 2006 t/m 4 maart 2007; - Mevrouw L. van Hoven te Waddinxveen: vergun ning voor het organiseren van een hobbybeurs in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1-3 en het plaatsen van verwijsborden op 7 oktober 2006 van uur; - Waddinxveen Flyers: vergunning voor het organise ren van een feest met barbecue op zaterdag 9 september j 2006 van 14.00 tot 23.00 uur op het parkeerterrein voor I sporthal De Duikelaar. De parkeerplaats is voor de duur I van de activiteiten afgesloten voor alle verkeer. VERLEENDE RIOOLAANSLUITVERGUNNINGEN - Brugweg 106a - Brugweg 106b BINNENGEKOMEN RECLAMEAANVRAAG De volgende reclameaanvragen zijn ontvangen op de tus sen haakjes vermelde datum: Coenecoop 260, het aanbrengen van en een reclamezuil (04-07-2006). Het ontwerp van het verzoek ken liggen met ingang van september 2006 ter inzage bij de Publieksbalie, op werkdagen rffdens openingsuren. Gedurende deze termijn wordt u in de gelegenheid gesteld I het ontwerp en de daarbij behorende stukken in te zien en opmerkingen ten aanzien van het ontwerp schrif telijk in te dienen bij het college van B&W. Om in aanmerking te komen voor een koninklijke onder scheiding ligt de nadruk op iemands maatschappelijke ver diensten. Dat zijn de bijzondere persoonlijke verdiensten of prestaties van iemand. Het gaat erom de "stille krach ten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jaren lang onbetaald klaarstaan voor de gemeenschap. Wat iemand doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend element; dat geldt ook voor de verdiensten die in het verlengde liggen van het betaalde werk. VERZOEK HOGERE GRENSWAARDE B&W hebben het voornemen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde als bedoeld in het "Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen" en het "Besluit geluidhinder spoorwegen" voor de geluidsbelasting van een deel van de nieuw te bouwen woningen in de wijk Triangel. Beroep tegen een beschikking kan tot en met 8 septem ber 2006 worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u beroep instelt, blijft een beschikking van kracht, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van ---- 20060141 Groensvoorde 146, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning (18-07-06); 20060142 Groensvoorde 148, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de woning (18-07-06); 20060182 Van Lippe Biesterfeldlaan 20, het plaatsen van een uitbouw aan de achterzijde van de woning (18-07-2006); 20060179 Peuleyen 88, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (20-07-2006). - IJsermanweg, in Boekweitakker, de boom is dood; - Gerstakker, in gemeenteplantsoen nabij huis nummers 18, 30 en 32, drie lijsterbessen, twee bomen zijn dood en een boom heeft een zeer slechte conditie; ter compensatie van deze bomen worden drie lijsterbessen op dezelfde locatie herplant; - Kerkweg-West, in de grasstrook ten noorden van Petteplas, vier berken, de bomen hebben een zeer slechte conditie; ter compen satie van deze bomen worden vier berken op dezelfde locatie herplant; - Esdoornlaan, tussen de Kerkweg-West en de Sniepweg, negen suiker-esdoorns, deze bomen hebben veel bros hout, hierdoor zijn de bomen breukgevoelig en kunnen de bomen gevaar ople veren voor het nabij gelegen fietspad; ter compensatie van deze bomen worden negentien esdoorns op dezelfde locatie herplant. VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op donderdag 3 augustus van 09.00 tot 10.00 uur verga dert de welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op rede lijke eisen van welstand. De agenda kunt u vanaf woensdag 2 augustus a.s. inzien bij de Publieksbalie en staat dan ook op onze website www.waddinxveen.nl. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij het Vergunningenloket. BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN De volgende aanvragen om afgifte van een sloopver gunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20060215 Noordeinde 130, het slopen van een woning met diverse schuren (07-07-2006); 20060216 Alpherwetering 22-38, 42-50, 54-88, 55-71, 75-79 en 85-109, het slopen van 2007); OPENBARE ZITTING Voorts stellen B&W eenieder in de gelegenheid opmer kingen te maken over het ontwerpverzoek tijdens de openbare zitting, die voor dat doel wordt belegd op woensdag 23 augustus, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis. 20060217 Bloemendaalseweg 17, het slopen van een schuur (13-07-2006); 20060218 Kouwe Hoek 9, het slopen van een loods, (17-07- 2006). Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. NOODKAPVERGUNNINGEN Uit veiligheidsoverwegingen mogen de volgende bomen vroegtijdig worden gekapt: - Kastanjelaan /winasingel in gemeenteplant soen (Sportpark "De Sniep"), twee iepen Bij deze bomen is de besmettelijke iepenziekte geconsta teerd; I - Chopinlaan, tegenover Mw. Kuipers-Rietberg- plantsoen 1 t/m 81, drie esdoorns en een es Deze bomen hebben een zeer windworpgevoelig. Hierdoor kan er gevaar ontstaan voor de directe omgeving. Ter compensatie van deze bomen worden in het najaar vijf berken herplant. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20060207 Bosboom Toussaintsingel 13, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (07-07-2006); 20060208 Thorbeckehoeve 28, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (10-07-2006); 20060209 Julianastraat 18, het plaatsen van een 2006); 20060210 Lijsterbesstraat 14, het gedeeltelijk vergroten van de woning met een aanbouw en een dakkappel op het voor gevel- en achtergeveldakvlak (11-07-06); 20060211 Nijverheidsweg (Distripark Doelwijk), het aan brengen van een funderingsplaat ten behoeve van een de daarbij horende stuk- windturbine (11-07-06), 27 juli tot en met 13 20060212 WillemdeZwijgerlaan50,hetplaatsenvaneentuin- ■-■■■■■ huisje (17-07-2006); 20060213 Dorpstraat 63, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van de woning (17-07-2006); 20060214 Kromme Esse 2B, het gedeeltelijk veranderen en het i vergroten van de woning (17-07-2006); 20060220 Noordeinde 130, het oprichten van een woning (07-07- 2006). Koninklijke onderscheiding' den aangevraagd, dat de afhandeling duurt. Het is raad; indient, even aat, telefoon 624 6Ö0. Ib

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 3