Activiteiten SWW I Vier roldansers naar Europacup Chantal Geers wint jeugdtennistoernooi van Waddinxveen Ingezonden brieven Ingezonden brieven SWW biedt bridge voor beginners aan Zomerbridge bij BCW Poule-indeling bekervoetbal Martin Heerschap maakt zich op voor Champions League Gebrekkige tunnel /F Rekenwonder i j Heeft u tips? -«r r JÉ TT) 1 4- - Neem contact op met de redactie! gouwekoerier@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638222 Het programma voor Nesselande ziet er als volgt uit: Geen GOUWE KOERIER ontvangen? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 26 JULI 2006 -r- A Champions van Juliette Smit veel ballen te- tennisster Chantal Geers het meisjesdubbel van het 'Blanks- j ma was Geers in de halve finale net niet opgewassen en met 6-7 en 1-6 verloor zij van de latere toer- nooiwinnaar. dames Van As/Jansen tot 72,22 procent. Tot eind augustus is het elke donderdag om 19.30 uur in het Anne Frank-centrum bridgen. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging om aan de drive deel te nemen. Anne Frank-activiteitencentrum en duren van 9.30 tot 11.30 uur. De eerste les wordt op 1 septem- bergehouden. De SWW organiseert deze acti viteit voor alle senioren in Wad dinxveen. Deelnemers kunnen zich individueel of per paar op geven. Voor opgave of meer informa tie kunnen belangstellenden contact opnemen met de SWW, telefoon (0182) - 631932 of via e-mail sww@welzijnwaddinx- veen.nl. Chantal Geers was goed op dreef op het tennistoernooi van Waddinxveen. Toto: Liesbeth van der Vis eerste damesteam ben ik een aantal jaren manager geweest. Zelf heb ik niet gevolleybald, wel gevoetbald." maken naar het Topsportcen- trum in Rotterdam. B. Nap Waddinxveen A.Quak Waddinxveen Voor bezorging Boskoop: E. Verkleij (0172) 2I 48 93 Voor bezorging Hazerswoude: Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) en kom je niet op dertigduizend euro. Waar blijft het vijfde kwar taal dan vraag je je dan als inge zetenen van Waddinxveen af? ZEVENHUIZEN - De herenvol- leybalploeg van Nesselande is voor de tweede keer toegelaten tot de Champions League. Als voorzitter van de Stichting Top- volleybal Rotterdam is Martin Heerschap nauw betrokken bij een goed verloop van het toer nooi waaraan de beste 24 ploe gen van Europa deelnemen. „Deelnemen aan de Champi ons League is zowel een uit daging als een zorg", is de eer lijke mening van Heerschap. De inwoner van Zevenhuizen is sinds drie jaar voorzitter van de Stichting waarin zowel de he- renploeg Ortec.Rotterdam.Nes- selande als het damesteam van GTI-Nesselande zijn onderge bracht. De overige teams maken deel uit van de vereniging VC Nesselande. Met uitzondering van het eerste herenteam, dat in de Rotterdamse Topsporthal speelt, hebben alle ploegen hun thuishaven in sporthal Swanla (Zevenhuizen). „De Stichting kan echt niet zonder de men sen die zich betrokken voelen bij de vereniging", benadrukt Martin Heerschap. „Voor de or ganisatie van de vijf poulewed- strijden die we in Rotterdam spelen doen we dan ook beroep op meer dan honderd vrijwil ligers uit Zevenhuizen en Wad dinxveen. Een aantal is geen lid van Nesselande maar vindt Na het fraaie opknappen van de Noordtunnel in Groenswaard, zou het toch mogelijk moeten zijn om ook de Prins W. m A exandertunnel eens grondig op te knappen door de eigenaar van de tunnel, namelijk de ge meente en/of de spoorwegen. De letters van de naam van onze toekomstige koning in dit schrij ven ontbreken op de tunnel aan de westzijde. Een verfbeurt zou ook niet overbodig zijn. In het verleden waren de let ters goudkleurig. De kleur van heden is niet te bepalen. In de voetgangers annex fietstunnel is de openbare verlichting absurd smerig te noemen. WADDINXVEEN - Op 21 juni is in Waddinxveen de Boodschap- penPlusBus van start gegaan. Dit project, opgezet door de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) met steun van het Nationaal Fonds Ouderen (NFO), is bedoeld voor senioren die minder mobiel zijn en daar door niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen of een gezellig uitstapje te ma ken. De BoodschappenPlusBus heeft een vast weekprogramma en daarnaast elke week een speci ale activiteit van de week. Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Daar kunnen de deelnemers hun boeken ruilen en wordt er voor dat de bus teruggaat eerst nog gezamenlijk koffie gedronken. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar de C1000 in de Pas sage zodat de deelnemers hun boodschappen kunnen doen. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, begeleiding en hulp kan krijgen. Bovendien is het de bedoeling dat het groepje deelnemers na het boodschappen doen geza menlijk ergens koffie gaat drin ken. De kosten voor deelname bedra gen drie euro per persoon per keer (exclusief koffie) Elke woensdag wordt er een 'ac tiviteit van de week' georgani seerd. Voor de 'activiteiten van de week' in de maand juli kan se, die lid is van 'Waddinxveen', door tot de halve finale, daarna vólgden twee nederlagen. „Met Amadeus Admiraal heb plaats ik in 2005 ook gespeeld, maar dit jaar nog niet", vertelt Chan tal Geers als verklaring van de moeizame winst van de eerste spt tegen Adeodatus Admiraal Cn Demi Schuurs: 6-4 en 6-1. In de tweede wedstrijd, tegen Tegen de als nummer drie ge- Dévon Kuystermans/Kim Pau- plaatste Demi Schuurs lussen, kreeg de Boskoopse opnieuw de winst niet cadeau. „We stonden met 3-4 achter en pas toen konden we hun service breken en met 6-4 winnen. Bij de In de strijd om de derde en vier- tweede set spraken we af dat het de plaats kreeg de Boskoop: 6-0 moest worden en dat lukte nog ook." Twee overwinningen waren vol doende om op de eerste plaats te eindigen, maar in het enkelspel lukt dat Geers niet. Op de ran king-was zij als eerste geplaatst en dat leverde in de eerste ronde een bye op. „In de tweede ronde kreeg ik WADDINXVEEN - De poule- indeling voor het bekervoetbal voor de maand augustus is: poule 29: Bodegraven, RVC'33, Be Fair, Rohda'76. wedstrijd- .schema: 15/8 Bodegraven- «Rohda, RVC-Be Fair, 22/8 Be T’air-Bodegraven, Rohda-RVC, 26/8 Be Fair-Rohda, 27/8 Bode- graven-RVC. poule 45: ROAC '79, Waddinxveen, Kamerik, TAVV. wedstrijdschema: 15/8 ROAC-TAVV, Waddinxveen- Kamerik, 22/8 Kamerik-ROAC, TAVV-Waddinxveen, 26/8 Ka- fLEc.NessetavNte WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag werd alweer de acht ste competitieronde gespeeld bij Bridgeclub Waddinxveen. De Arlijn werd gewonnen door de heer van Oudshoorn en me vrouw Van der Meer met 69,17 procent. In de B-lijn kwamen de de deelnemers vaak weinig voor elkaar onder en voor de NK stond niet vast wie er met de prijzen vandoor zouden gaan. De subtropische temperaturen, een voorbode voor de hitte golven van vandaag de dag, tijdens de kampioenschappen zorgden voor verrassingen, maar de deelnemers dansten met volle inzet. Aar waar de deelnemers uitge breid kunnen rondneuzen en een kopje koffie/thee drinken. Kosten voor deelname: zeven euro per persoon Bij alle activiteiten van de Bood schappenPlusBus geldt dat de deelnemers thuis kunnen wor den opgehaald en weer worden thuisgebracht. Opgeven voor de activiteiten kan op telefoon nummer (0182) - 615555. (alleen op werkdagen van 9.00 tot 11.30 uur). Voor de vaste activiteiten kan dat tot uiterlijk één dag van te voren. Opgeven voor deze weekactiviteiten kan vanaf 11 juli tot uiterlijk één week van te voren. De uitstapjes zijn in principe toegankelijk voor men sen in een rolstoel. Als dat niet het geval is, wordt dat vermeld. Deelnemers moeten wel aange ven of ze gebruik willen maken van een rollator, of aangewezen zijn op een rolstoel en/of bege leiding nodig hebben. Voor meer informatie kunnen belangstellenden ook naar het bovenstaand telefoonnummer bellen. Wie over Internet be schikt, kan eens kijken op www. welzijnwaddinxveen.nl. WADDINXVEEN - Met Ama- van Juliette Smit veel ballen te- deus Admiraal als partner heeft rug. Pas toen ik door kon slaan ging zij zwakker spelen en won ik met 6-2 en 6-2", keek Chantal K3 Open Bonds Jeugdtoer- Geers terug. nooi'gewonnen. In het enkelspel Ook in de kwartfinale had zij drong de dertienjarige Boskoop- het, tegen Leanne Blank, moei lijk. Na de winst van de eerste set, 6-3, kwam zij in de tweede set op een 5-2 voorsprong. In van de partij rustig uit te spelen probeerde zij de winst te forceren en ging prompt fouten maken: 5-5. „Daarna heb ik op safe gespeeld en won met 7-5. Dat was best even zweten." Het is in ons mooie dorp Wad- veen een tropische komkom mertijd, wat volgens Van Dale wil zeggen: als er voor de cou ranten weinig nieuws valt te be richten. De heer D. Lont, volgens de gemeentegids 2006 de pen ningmeester van de gemeente Waddinxveen, dacht daar even anders over en gaf een interview aan het Weekblad voor Wad dinxveen van 19 juli met de kop: Gemeente wil burgers spiegel voorhouden. De strekking van dit artikel betreft het vandalis me in deze gemeente. Jammer alleen is dat de heer D. Lont als penningmeester zo slecht kan rekenen. Vermeld wordt dat per kwartaal er een schade is van zesduizend euro. De eerder ge noemde van Dale spreekt over vierendeeljaars oftewel een jaar heeft vier kwartalen. Aan het eind van het desbetreffende ar tikel vermeldt de heer D. Lont: uiteindelijk is zo'n dertigduizend euro per jaar voor het herstellen van de openbare ruimte ver spild geld. Dat het verspild geld is, daar heeft de heer D. Lont gelijk in, maar uitgaande van vier kwartalen van zesduizend euro ,wat in simpel Nederlands rekenen (zonder zak japanner) nog altijd maar 24.000 euro is actie op touw zetten: voor tien wokkels gratis een zakjapanner! En van gebruik maken van de loopbrug over de tunnel is geen sprake omdat er diversen trap treden ontbreken. Deze feiten zijn ook al eens gemeld bij Wijk en Buurtbeheer, maar vandaar zijn nooit reacties ontvangen. Zou het misschien een idee zijn om onze toekomstige koning eens uit te nodigen voor een rondje Waddinxveen waarvan zijn opa ereburger was? Misschien wordt er dan wel ac tie ondernomen. Vanwege de slechte staat is het nu een aan fluiting! Had deze zelfde penningmees ter ook al niet een tekortje van een 800.000 euro op de gemeente begroting? Misschien wordt het tijd dat de van vakantie genie tende gemeenteraad, als deze van zomerreces terug is, eens met deze penningmeester gaat praten over zijn hoofdrekenen want er staan nogal wat planne tjes op het vuur die heel veel eu ro's gaan kosten. Zoals de aan leg van een nieuw CV (Centraal Voetbalpark), een nieuwe WC (Winkelcentrum), een nieuwe woonwijk en wat rondwegen. Het stuk in het Weekblad ein digt gelukkig zeer positief want de heer D. Lont merkte op: met dat geld zouden veel sportver enigingen en buurtorganisaties enorm blij zijn. Echte penningmeesters en pen- ningmeesteressen van sportver enigingen en buurtorganisaties wees attent: er is volgens de berekening van de heer D. Lont zesduizend euro te verdelen als vijfde kwartaal. Meld u zich op Raadhuisplein 1 alwaar de ver deling gaat plaatsvinden. P.s. misschien kan de Onderne mers Vereniging Waddinxveen (de voorzitter is niet vies van een beetje publiciteit!) een nieuwe Het meespelen in de Champi ons League is niet alleen van belang voor Nesselande zelf. „We hebben Rotterdam als vol- leybalstad op de kaart gezet", constateert Heerschap. „Het gesteld moesten we de overstap volleybal krijgt extra-aandacht en we hopen ook het resultaat van vorig jaar, toen we bij de laatste acht ploegen eindigden, te evenaren of te overtreffen." De resultaten worden mede be haald door spelers die erg veel voor hun sport over hebben. Heerschap steekt zijn waarde ring voor hen niet onder stoelen of banken: „Als spelers studie en volleybal met succes wil len combineren moeten zij erg gedisciplineerd te werk gaan. Wij hechten er aan dat zij hun studie afronden en in dat op zicht is spelverdeler Joost van de Hoek, hij is inmiddels afge studeerd als arts, het voorbeeld. Wij houden de spelers voor dat er meer is dan alleen volleybal. Na hun studie moeten spelers vaak arbeidsinkomen inleveren als zij aan alle verplichtingen van de club willen voldoen." Jarenlang hebben ook de heren van Nesselande in Zevenhui zen hun Europacupwedstrijden ise met 0-2 (1-6 en 1-6) klop van de ongeplaatste Pleun Burgmans. „Ik heb van alles geprobeerd, maar het lukte niet." Tijdens de wedstrijden had de Boskoopse geen last van de hit te: „Op de baan ben ik bezig met winnen, maar daarna was ik wel erg moe", geeft zij toe. Voor haar club Waddinxveen heeft Chantal Geers de competi tie in de vierde klasse gespeeld. Daarna reed haar moeder de tennisster van het ene naar het andere toernooi. „Op 7 augustus begint het Ne derlands kampioenschap en ik wil voldoende punten halen om daar aan mee te mogen doen. Ik sta nu 26e en er mogen 32 meisjes meedoen. Ik hoop dat ik er bij ben." merik-TAVV, 27/8 ROAC-Wad- dinxveen, poule 52: Floreant zat., Berkel, Nic. Boys, WSE: wedstrijdschema: 15/8 Flore- ant-WSE, Berkel-Nic. Boys. 22/8 Nic. Boys-Floreant, WSE- Berkel, 26/8 Floreant-Berkel, 27/8 Nic. Boys, WSE. poule 76: Moerkapelle, SVS, Groeneweg, Stolwijk: wedstrijdschema: 15/8 Moerkapelle-Stolwijk, SVS-Groeneweg, 22/8 Groe- neweg-Moerkapelle, Stolwijk- SVS, 26/8 Moerkapelle-SVS, 27/8 Groeneweg-Stolwijk. niet meer worden opgegeven, die zijn allemaal volgeboekt. Voor de maand augustus staan de volgende uitstapjes op het programma: Woensdag 2 augustus om 14.00 uur: Rondje Rottemeren met on der andere een bezoekje aan een kinderboerderij en een restau rant voor een kopje koffie/thee. Kosten voor deelname: 9,50 euro per persoon. Woensdag 9 augustus om 10.00 uur: Bloemenboerderij 'De Sfeerstal' in Nieuwveen waar de deelnemers in de tuin zelf bloemen kunnen plukken en een boeket kunnen samenstellen. Er staan zoveel bloemsoorten dat er ruime keuze is. In de thee tuin wordt bovendien de lunch gebruikt. Kosten voor deelname: zestien euro per persoon, inclu sief lunch, exclusief boeket (circa vijf euro). Woensdag 16 augustus om 14.00 uur: Bustocht met bezoeken aan plaatsen in de omgeving op verzoek van de deelnemers. Er wordt onderweg een plaats uitgezocht om koffie/thee te drinken. Kosten voor deelname: negen euro per persoon. Woensdag 16 augustus om 10.00 uur: Dagtocht naar Meijendel in Wassenaar, een prachtig duin landschap dat als belangrijkste functies heeft: natuurbescher ming, drinkwater-voorziening, kustverdediging en recreatie. Omstreeks lunchtijd is er bij boerderij Meijendel gelegenheid om een pannenkoek te eten. Kos ten voor deelname: dertien euro per persoon (exclusief lunch) Woensdag 30 augustus om 14.00 uur: Bezoek aan Intratuin in Ter A - 26.09. Dinamo Moskou (Rus land) - Nesselande 03.10. Nesselande - Sisley Treviso (Italië) 11.10. Maaseik (België) - Nesselande 12.12. Nesselande - Iraklis Thessaloniki (Griekenland) 20.12. Paris Volley (Frank rijk) - Nesselande 02.01. Nesselande - Paris Volley 10.01. Iraklis Thessaloniki - Nesselande 16.01. Nesselande - Maaseik 24.01. Sisley Treviso - Nes selande 30.01. Nesselande - Dinamo Moskou. MOERKAPELLE - Charelle Grootenboer, Chelsie Rupke, Da- l nique Veldmeijer en Elja Kamp gaan Nederland vertegenwoor digen tijdens 'De Europacup' i roldansen in Frankrijk. Deze vier dames van het Moerkapelse Rolling '90 kwamen tijdens het NK roldansen als winnaars uit i de bus. Tijdens de wedstrijden deden het leuk om iets te doen wat waarvol voor hen is. Willem Jan van Yperen bijvoorbeeld, de manager van de 'Koornmolen', is toernooidirecteur. De ballen meisjes en -jongens komen ook uit Zevenhuizen. Als 'pre sident' van Nesselande heeft Martin Heerschap vooral een representatieve functie: „Dat betekent dat ik onder meer gas ten ontvang." De uitdaging van League is onder meer om de organisatie evengoed te regelen als vorig jaar. „Van de Europese Bond hebben we toen compli menten gekregen, bijvoorbeeld voor de manier waarop we on ze tegenstanders en de scheids rechters hebben ontvangen en begeleid", laat Heerschap met ingehouden trots weten. „De zorgen betreffen bijvoorbeeld de verplichtingen van een rechtstreekse televisie-uitzen- ding en de financiële kant van de organisatie. Gelukkig kun nen we een beroep doen op di verse sponsors" zegt Heerschap waaruit blijkt dat hij niet de sui keroom is die een volleybalclub als 'speeltje' heeft. „Dat maak je mee in zuidelijke landen of in Rusland", reageert hij. „Ik vind het boeiend om een bestuurlijke rol te vervullen. Dankzij mijn dochters ben ik bij het volley bal terechtgekomen en bij het oAiwpïö Martin Heerschap: „Deelnemen aan de Champions League is zowel een uitdaging als een zorg." Foto Liesbeth van der Vis. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) organiseert voor senio ren in Waddinxveen-een-groot aantal öntmoetingactiviteiten j 'voor elk wat wils'. Door de toe nemende populariteit van het bridgen, heeft de SWW, net als in voorgaande jaren, voor ieder- een die zich deze sport eigen wil maken een cursus 'Bridge voor beginners' georganiseerd. Voor de cursus van twaalf lessen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. I Deze lessen vinden plaats in het gespeeld. Arie van der Knaap had de vooruitziende blik dat de hoge ambities van de club, een toonaangevende rol spelen in Europa, niet in Zevenhuizen gerealiseerd konden worden. „De sport is steeds verder ge professionaliseerd", stelt Heer schap. „Om te voldoen aan de eisen die op dat niveau worden

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 9