Vakantie vieren naast de deur: Met een elektroboot varen door een oude schoolplaat I l Gd Zomerfotio2006 Tentweek in de zomervakantie Genomineerden zomerfotowedstrijd Onderzoek naar kunst van het ouder worden Vlinders in Dierendal Ingezonden brieven Op vakantie? Stuur een kaartje naar de politie Hondenpoep MÉÉR DAN ALLÉÉN SCHADEHERSTEL. Schipper Wim de Meester helpt een opvarende aan boord van het Zonneveer. 1 Wendbaar Gemoedsrust Riet Foto's: Ad van den Herik GOUDA/REGIO - Het Trimbos- vanaf de straat te zien is dat Foto's: PR van 12.00 tot 16.00 uur. IVIDEEAUDI KTV De Nieuwkoopse Plassen be staan voor ongeveer de helft uit zes tiende eeuw door vervening. De andere helft is samengesteld uit rietland, moerasbos, veenweide en schraal hooiland dat in het voorjaar wordt gekleurd door nen mensen aangeven van deze service gebruik te willen maken. De kaarten zijn verkrijgbaar bij in het midden van de woonwijk is het dan uitstekend wandelen. De uitlaatservice realiseert zich Ries Modderkolk Waddinxveen WADDINXVEEN - In de edu catieve ruimte van kinderboer derij Dierendal te Waddinxveen staan tot en met half september panelen opgesteld met informa tie over vlinders. Hier kunnen belangstellenden zien wat het verschil is tussen nacht- en dagvlinders en hoe een tuin 'vlindervriendelijk' in gericht kan worden. Ook wordt op vrijdagavond 18 weer een nieuwe cursus van start. Daarom worden 55-plus- sers in de regio Midden-Hol- land gezocht die hieraan willen meewerken. Tijdens het onderzoek volgen 55-plussers de cursus 'Op zoek naar zin' of ze bekijken de film 'de kunst van het ouder worden'. De ervaring leert dat deelnemers aan de cursus vaak aangenaam verrast zijn over de opzet ervan. De nadruk ligt niet op praten, maar ouderen staan actief stil bij positieve ervaringen in hun leven. Alle zintuigen worden ge prikkeld. Zo brengen geuren en smaken het verleden tot leven. En ook creatieve werkvormen helpen om in gedachten terug te keren naar het gezin van her komst, de lagere school, vriend schappen en bijzondere gebeur tenissen. Dat alles met het doel opnieuw bewust te worden van de eigen levenskunst en -kracht. Ook in de film 'De kunst van het ouder worden' gaat het om het koesteren van mogelijkheden en het aangrijpen van de kansen die het leven biedt, zelfs met leen voor kano's en electroboten geldt. Een unieke gelegenheid dus om dit watergebied op een ideale manier te verkennen. „De sloot die je daar ziet, mogen wij ook niet invaren, want daar broedt momenteel een buizerd", legt 'kapitein' De Meester uit. De boot mag dan stil zijn, wend baar is 'ie zeker niet. Fijn ma- noeuvreerwerk mag je niet ver wachten en bij harde wind blijft het Zonneveer zelfs langs de kant. Soms schuurt de schuit tegen overhangende takken en rietkragen. Volgens De meester loopt de schroef soms vast door waterplanten en wortels onder water. „O, dan leg je de boot even stil, haalt het spul eruit en vaart weer verder." REGIO - Hemelsbreed zijn de Nieuwkoopse plassen niet al te ver verwijderd van Schiphol. Bo ven mij zet iedere paar minuten een vliegtuig de landing in naar onze internationale luchthaven. In de iets lagere luchtwegen is er ook druk vliegverkeer: aalschol vers op weg naar hun visgron den in de Nieuwkoopse plassen, onbeholpen reigers slaan hun vleugels uit en de gierzwaluwen scheren net over het water. Het riet ruist en de zon laat zich van z'n royale kant zien. Dit is water rijk,Nederland op zijn best, een oude schoolplaat die tot leven komt. Hier knaagt het hectische rand- stadleven niet aan de idylle. Hiep komt het natuurschoon niet in het gedrang. Alleen het trage ge zoem van het Zonneveer vanuit Noorden verstoort hier de stilte. De fluisterboot met opvarenden en fietsen bedwingt in een uur de groene vlek op de kaart. En in tegenstelling tot wat de naam van de boot suggereert, mogen opvarenden hardop praten. Ook schipper Wim de Meester over stemt het gezoem van de motor die zijn 'brandstof' krijgt van de zonnecollectoren op het dak. „Hebben jullie haast?", vraagt de Alphense vrijwilliger net voor dat we inschepen. Nee, bepaald niet. En als we goed en wel zit ten en klaar zijn voor vertrek, meldt zich nog een echtpaar uit Amersfoort. „We wisten niet dat het hier zo mooi was", jubelt het stel. alle planten op de huiskamer tafel zijn gezet, dan kan iedere voorbijganger bedenken dat de bewoners op vakantie zijn. Wanneer toch al een afspraak wordt gemaakt voor het water geven van de planten of het ver zorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd wor den ook de brievenbus te legen. De post kan het beste worden opgestapeld op een plaats die vanaf buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt 's avonds de indruk dat er mensen thuis zijn. Verder kan het voor een inbreker heel mak kelijk zijn in te klimmen als de rolcontainer of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gelegenheid te geven, kunnen dergelijke zaken maar beter worden opgeborgen. En denk ook even aan de telefoon- beantwoorder. Voor bellers met minder goede bedoelingen kan de mededeling dat de familie de komende weken op vakantie is, een uitnodiging zijn. De politie wil er met dit project aan bijdragen dat vakantiegan gers bij terugkomst alles weer in goede orde aantreffen. De politie kan niet garanderen dat er na het inleveren van een af- wezigheidsmelding niet wordt ingebroken, maar met zijn allen kunnen we het de inbreker zo moeilijk mogelijk maken. De eerste genomineerde voor deze week is Anja van Doom uit Bodegraven. Zij was met man en vrienden in Nijmegen om de Vier daagse te lopen. Maar de tocht werd al na één dag afgelast. Jam mer van alle voorbereidingen en trainingen. Ook voor de intocht had de groep originele kleding gekozen. Voordat de pakken ongedragen in de kast verdwe nen werd nog even een groeps foto gemaakt met het Bodegraafs Nieuwsblad in de hand. De andere 'luchtfoto' is van Ingrid Schouten. Tijdens de schoolvakantie ging de familie een dagje uit naar Rot terdam. Hoewel het regende die dag, weerhield dat Tom de Joode er niet van zijn 'vliegtuigje' van de Euromast te laten vliegen. Meedoen? U kunt nog altijd meedoen aan de zomerfotowedstrijd. Het enige wat u hoeft te doen om mee te dingen, is een exemplaar van dit weekblad mee te nemen naar uw vakantiebestemming en ons een foto te sturen waarop de krant duidelijk in beeld is. De foto moet grote ratelaar, koekoeksbloem, veenpluis en de zeldzame blau we knoop. In de moerasbossen broeden blauwe reiger en aal scholver. De weilanden rekenen de grut to, tureluur en kievit tot hun vaste bezoekers. Snor, sprink- haanzanger, rietgors en kleine karekiet broeden in het riet. Het riet wordt regelmatig geoogst door rietsnijders om het gebied open te houden. Nieuwkoops riet schijnt van goede kwaliteit te zijn en wordt daarom veel gebruikt als dak bedekking. Een keer per jaar draaft Natuurmonumenten op om de hooilanden te maaien. loting bepaalt het Trimbos-in- stituut wie in aanmerking komt voor de cursus in september en wie voor de film. Overigens kunnen deelnemers kunnen beter open blijven. Als die zijn ingeloot voor de film in het voorjaar 2007 meedoen aan een volgende cursus 'Op zoek naar zin'. Wie wil meedoen aan het onder zoek kan contact opnemen met de afdeling Preventie van GGZ Midden-Holland, 0182-563600; voor meer informatie zie: www. opzoeknaarzin.nl. augustus vanaf 21.00 uur naar nachtvlinders gekeken. Er wordt een wit laken opgehangen waar op een felle lamp schijnt. Dit lokt de vlinders aan. Ook wordt er op bomen een smeerseltje aange bracht. Belangstellenden zijn op die avond welkom. De tentoon stelling is dagelijks toegankelijk van maandag tot zaterdag van I 7.30 tot 16.30 uur en op zondag k gebruikt zijn om wonden te stelpen van Christus aan het kruis, zo valt te lezen op de geplastificeerde toelichting. Taartpunt Na de voortuin, patiotuin, boom- politiebureau in te leveren, kun- gaard, kruidentuin en meisjes tuin, volgt de bostuin met een vijver .waarin fraaie dotters en primula's alle aandacht opeisen, de balie van elk politiebureau in De tuinentocht eindigt op het overdekte hoofdterras. Daar be- niet- plezierig wordt ervaren door de bewoners aan de Zon nehof. Regelmatig worden wij getrakteerd op dampende uit werpselen, terwijl wij inmiddels beweert de onze kinderen moeten aangeven folder die we bij de entree in dat zij maar beter niet kunnen handen gedrukt kregen. Nou spelen op het grasveld dat voor was dat al gebeurd, tijdens het het huis ligt. Dat was toch niet de bedoeling, bedacht ik mij. Daarover nadenkende en als po- Wanneer vakantiegangers zich met een afwezigheidskaart af- als liefdesdrank. Nog verder te- melden, zal de politie een aantal rug in de tijd zou de plant zelfs maal de woning controleren. Bij de bloedende onregelmatigheden of bijzon derheden wordt een contactper soon, door de bewoner zelf op gegeven, gewaarschuwd. Door de afwezigheidsmelding in te vullen en deze persoonlijk bij het AUTOSCHADE HERSTEL VAN LEEUWEN het vorderen der jaren. Doel is mensen bewust te maken van de stappen die zij kunnen zet ten om beter om te gaan met moeilijke gebeurtenissen en om zichzelf te beschermen tegen somberheid. De cursus begint op maandag middag 4 september en be staat uit twaalf lessen. De cursus zal of in Nieuwerkerk aan den IJssel worden gehouden of in Gouda. Wanneer de film wordt gedraaid wordt nog nader be kend gemaakt. Door middel van Vergeet niet om uw naam, woonplaats en de plek waar foto is genomen te vermelden! Over de uitslag van deze actie wordt niet gecorrespondeerd. Na een klein uur is het gedaan met de schoolplaat en 'ontsche pen' we aan de Hollandsekade tussen Slikkendam en de Meije. En wat volgt er op 'bootje va ren'? Juist ja, 'theetje drinken'. En wie zijn of haar dorst wil les sen moet zeker uit- of afstappen bij de Meijetuin (www.meije- tuin.nl), vlakbij de aanlegsteiger ik herTeens vragen waarom zij de hond in de voortuin van een ander haar behoefte laten doen en als het dan al gebeurt waar om zij dit niet zelf opruimen. Zo gezegd, zo gedaan. Er loopt een, in mijn ogen, keurige dame met een snuffelde knuffel voor bij. Subiet het beest stopt, neemt zijn krachthouding tot persen van zijn warme damper aan en in enkele seconden ligt daar een keurig resultaat. De dame, van wie ik nog steeds het idee had dat deze keurig is, loopt door. Ik vraag haar vriendelijk, mevrouw wat heeft uw hond daar net gedaan. Zonder pardon zegt de dame: „Zitten schijten!, hoezo?!". Ik had het idee dat ik het niet verstond en vraag: „Wat zegt U mevrouw?". „Zit ten poepen zeg ik toch?" Totaal verbouwereerd vraag ik of deze dame dit een normale gang van zaken vindt. „Ja natuurlijk, dit is toch openbaar groen, daar mag de hond gewoon in poepen". Blijkbaar is voor deze dame, het kost me inmiddels moeite deze vrouw nog dame te noemen, niet meegegeven dat er ook re kening gehouden dient te wor den met de medemens en dat het uitlaten van de hond niet tot overlast van de omgeving mag zorgen. Hoewel ik eigenlijk al niet eens meer verbaasd ben over de reactie van deze vrouw, als wij in Nederland al een po litieke partij toestaan die pedo filie promoot, wat zouden wij ons dan nog druk maken over een beetje stront op de straat. Ik word er schijtziek van. Volgens De Meester zijn de Nieuwkoopse Plassen mooier dan de Everglades in Florida. Hij roemt vooral het landschap als geheel, de rust, de beleving en het uitzicht. Een fuut laat par- water, gevormd vanaf de mantig zijn gekuifde en rood bruine kop van dichtbij zien en geeft vervolgens duikles aan een jonkie. Het toeristisch ommetje betreft een speciale route die al- WADDINXVEEN - In de laat ste week van de zomervakantie gaat de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer de jaarlijkse tentweek te houden. Het thema van dit jaar is: 'Ge woon Bijzonder'. Voor de kin deren van groep 1 tot en met groep 7 en voor de jongeren vanaf groep 8 zijn er gedu rende deze week een hoop activiteiten te doen. De tenten staan op twee plaat sen: in de Zuidplas aan de Sterrenlaan en op het Win- gerdveld. Op woensdag 16 augustus gaat de tentweek van start. Tot en met vrijdag is er op beide plaatsen een programma voor de kinderen. Op woensdag- en donderdag ochtend is er in beide tenten een programma van 10.00 tot 12.00 uur. In de Wingerd is woensdag middag het programma van 14.00 tot 15.30 uur en donder dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Aan de Sterrenlaan is er op woensdagmiddag een pro gramma van 14.00 tot 16.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Op het programma staat: zin gen, knutselen, poppenkast, weektekst, Bijbelverhaal, sketch, spelletjes, en een bij zonder gastoptreden. Ook is er een Kids Praise. Deze is van 19.00 tot 20.00 uur op woensdagavond in de Zuidplas en op donderdag avond in de Wingerd. Vrijdagmiddag wordt de week afgesloten met een pannen- koekenfeest. Voor de groepen 8 treedt er, aan de Sterrenlaan van 19.30 tot 21.30 uur, een band op vrij dagavond staat er een tripje naar het strand op het pro gramma. Daar wordt een zeskamp ge houden. Zaterdagavond 19 augustus is de uitsmijter van de week namelijk de survival plus bar becue. Deze vindt plaats aan de Henegouwerweg 113 en is van 16.00 tot 22.00 uur. Zondagmorgen 21 augustus zal de organisatie de tentweek afsluiten met een bijzondere themadienst. Deze worden gehouden in De Morgensterkerk en in de Bethèlkerk. Beide diensten beginnen om 09.30 uur. boottochtje met het Zonneveer. De toelichtende tekst bij de ci troenmelisse laat ons niet on- sitief ingesteld persoon dacht ik: beroerd. Ruim drie eeuwen ach die hondenbezitters hebben geleden stond deze kruiden- het wellicht niet in de gaten, laat plant blijkbaar al bekend om z'n bijzondere eigenschappen: „Iemand jonger maken, het denkvermogen versterken en een smachtende aard opvrolij ken". Nou, wie wil dat niet? Of wat te denken van de magische citroenverbane die in de Mid deleeuwen door het leven ging REGIO - De Regionale NieuwsbladenGroep organiseert deze zomer in samenwerking met Foto Klein de actie Zomerfoto 2006. Wie meedoet, maakt kans op prachtige prijzen: een Pentax Optio 50L digitale camera, een Epson fotoprinter, een Apple I- Pod Shuffle en tientallen fotocreditcards. Als bewoner aan de Zonnehof, inderdaad dat aan het prachtige park gelegen woongedeelte--in de Zuidplas, valt het de laatste maanden steeds vaker op dat de populatie honden en hondenbe zitters hand over hand toeneemt. Dit alles is natuurlijk prima en gezellig, want ook ik ben in mijn jongere jaren opgevoed met zo'n knuffelig viervoetertje dat je op een gegeven moment gaat beschouwen als je echte vriend waar je vaak mee speelt en voor je het weet ervaart als volwaar dig lid van de familie. Lastig is het echter dat onze ha rige vriend niet zelfstandig zijn behoefte kan doen op de manier zoals het voor geciviliseerde aardbewoners gebruikelijk is. .Om de meerdere dagelijkse uit- laatbeurten voor het baasje dan maar te ervaren als een aantrek kelijk uitje, vindt de wandeling dan natuurlijk graag plaats waar van het Zonneveer. De kap van het goed toeven is. Inderdaad, de hooiberg fungeert hier als aan dat prachtig aangelegde park overdekt hoofdterras, terwijl de voormalige stal nu dienst doet als theesalon. Voordat we ons te goed doen echter in veel gevallen niet dat aan thee en de 'home backed' het achterlaten van de genoten Engelse scones, benen we door maaltijd van hun viervoeter als het fraaie tiental tuinen dat elk een eigen sfeer uitstraalt. De eer ste is de Magische Geurtuin. De rozen en planten met een geur moeten ons 'prettige gemoeds rust' brengen, zo wel het ultieme Zomergevoel uit dragen. Hoe en waar u dat doet, maakt niet uit. Uw eigen creati viteit is maatgevend. Gaat u niet weg deze zomer? Geen probleem, ook de thuisblijvers mogen mee doen! Wilt u uw eigen foto in de krant zien en ook nog eens kans maken op een van de prijzen? Stuur uw foto zo snel mogelijk, maar niet later dan 20 augustus Bostuin met vijver, één van de tien onderdelen van de Meijetuin. naar: zomerfoto@rngnieuwsbla- den.nl of per post naar Zomer- fotoactie, Regionale Nieuwsbla denGroep, Postbus 33, 2400 AA Alphen aan den Rijn. Op 30 en 31 augustus vindt u de einduitslag instituutGGZ Midden-Holland van de wedstrijd in deze krant. en Kwadraad Maatschappelijk Werk onderzoeken de 'kunst' uw van het ouder worden. Voor dat de doel zoekt men 55-plussers in de regio die daaraan willen mee werken. Leven met plezier. De balans opmaken van het verleden en de toekomst positief en met zelf vertrouwen tegemoet zien. Soms valt dat niet mee, zeker niet voor mensen die zich somber voelen. Een steuntje in de rug is dan meer dan welkom. De cursus 'Op zoek naar zin' en de film 'De kunst van het ouder worden' kunnen dit steuntje bieden. Het is echter nog niet wetenschap pelijk bewezen welke van de twee het meest effect heeft. Het Trimbos-instituut is dit samen met verschillende GGZ instellin gen aan het onderzoeken. In de regio Midden-Holland gebeurt dat met GGZ Midden-Holland afdeling Preventie en Kwadraad Maatschappelijk Werk. Na de cursus en het film aanbod in dit voorjaar gaat in september Hollands Midden of kunnen via internet uitgeprint worden, zie stellen we een kop thee en testen www.politie.nl/Hollands-Mid- de taartpunt van citroenmelisse, den onder het kopje 'Specials'. De lekkernij laten we ons goed Ook kan er gebeld worden naar smaken, maar als het schoteltje 0900-8844 waar de medewerkers alleen nog kruimels laat zien, van de politie uw periode van heeft de citroenmelisse zich afwezigheid in kunnen voeren, niet aan de afspraak gehouden. Want ondanks onze prettige Preventietips gemoedstoestand moeten we Ook kan iedereen die op vakan- vaststellen dat het goedje geen tie gaat zelf al een paar eenvou- zichtbaar verjongende werking dige maatregelen treffen. Het is heeft gehad. het beste om, ook als er niemand thuis is, de woning er toch 'be woond' uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, mogen fami lie en buren best weten. Maar het is onverstandig de inbreker op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen altijd goed af sluiten, maar de overgordijnen 7~ jk. t G'G-.c' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2006 klein EUROGARANTBEORIJF S Verzorging van totale scha deaf- handeling. J Klantvriendelijke benadering. Smart repair voor kleine schades. Gratis vervangend vervoer. Rechtstreekse financiële afhande ling met alle verzekeraars. S 0p alle autoschadereparaties 4jaar Focwa Garantie. Overname fabrieksgarantie op het reparatiedeel. Professioneel schadeherstel. S Toepassing van de nieuwste reparatietechnieklen. S Snelle schadeafwikkeling. Coenecoop 250,2741 PI Waddinxveen, tel. 0182 - 389977 www.schadecenter.nl WÉTVH* 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 11