tegen Boszoom Moerkapelle onder voorbehoud toch Speciale proefles Nordic Walking Bedrijventoernooi jeu de boules Be Fair begint tegen Koudekerk Redelijke vangsten HSW ouderen Amanda Kortenoeven succesvol bij De Gouwe Smash met 6-2 en 6-3 te sterk voor Linda Stuijfzand/Hugo Dirks. In de ogen van toernooileider Jan Uitterhoeve voldeed het toernooi, dat voor de 25e keer werd georganiseerd, aan de verwachtingen. „Bij De Gouwe Smash staat gezelligheid hoog in het vaandel en daar komen ook veel spelers op af. De evene mentencommissie zorgde voor een prima entourage en door middel van een nieuwsbrief zijn de deelnemers dagelijks geïnfor meerd over de gang van zaken. V Annemieke Elsholz: 'Prof wil ik beslist niet worden' Klaverjassen voor senioren Voetballertjes op open dag Tennister naar jeugdkampioenschap start seizoen Nesselande heeft spelverdeelster gevonden I Annemieke Elsholz in actie in Alabama: „De sportbeleving in Amerika is heel anders." Foto: PR Bachelor De winnaars WADDINXVEEN - Pupillen van Het toernooi van De Gouwe Smash voldeed opnieuw aan de verwachtingen. Foto: Liesbeth van der Vis manager bij een internationaal bedrijf." WADDINXVEEN - Be Fair begint de voetbalcompetitie op zater dag 2 september niet tegen GHC, maar thuis tegen Koudekerk. De tweede wedstrijd wordt op 9 september in en tegen Kamerik gespeeld. De KNVB heeft een wijziging in het oorspronkelijke programma aangebracht, omdat zij te weinig rekening had ge houden met de thuiswedstrijden van de Leidse clubs LSVV'70 en Lugdunum, waarvan de velden worden gerenoveerd. Op dinsdag 15 augustus begint Be Fair aan de bekercompeti- tie met een uitwedstrijd tegen RVC'33 in Reeuwijk. Het pro gramma is verder: Floreant zat- WSE, Waddinxveen-Kamerik, Moerkapelle-Stolwijk en SVS- Groeneweg. te staan. Aan de hand daarvan worden de reserveteams naar evenredigheid per bedrijf ge plaatst. Gespeeld worden drie partijen in de spelvorm triplet ten (drie tegen drie). De win naars van een ronde komen in de volgende ronde tegen elkaar uit, zodat er uiteindelijk een fi- nalepoule ontstaat. Inzet is de wisselbeker en een prijs voor de eerste drie teams. Het inschrijf geld bedraagt zes euro per team, te voldoen op de speelavond. In schrijven en nadere inlichtingen bij Peter Rubeling, telefoon 06- 18287563 of e-mail pjrubeling@ wanadoo.nl. kom", laat technisch manager Ruth van der Wel weten. Vorig jaar was zij zelf op die positie beschikbaar, maar door een sle pende blessure is zij niet meer in staat om voluit te trainen en te spelen. Alleen in geval van nood is de oud-international nog in zetbaar voor Nesselande. dinxveense op de ranking de 26e plaats in. Haar kansen op een hoge klassering worden me de bepaald door de indeling, die een aantal geplaatste speelsters kent, en de loting. MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle speelt in de nieuwe competitie toch tegen FC Boszoom. Aanvankelijk was de Rotterdamse club door de KNVB met alle elftallen uit de competitie gehaald wegens huurschuld aan de gemeente Rotterdam. Inmiddels heeft de Regiegroep Rotterdam besloten, dat FC Boszoom toch aan de competitie kan deelnemen, mits aan een aantal financiële voor waarden wordt voldaan. Voor 3 augustus moest op de rekening van de Dienst Sport en Recreatie (DSR) een bedrag van 13.241,77 euro zijn gestort. Tevens dient aan de KNVB een bedrag te zijn betaald van 422,27 euro (termijn maart 2006). Medio september ontvangt FC Boszoom van DSR het eerste deel van de nota voor de veldhuur voor het seizoen 2006/2007. Deze nota bedraagt mochten zij Waddinxveen op het veld vertegenwoordigen. „Het was heel 'cool' om het veld op te mogen. Ik had niet ver wacht dat het zo leuk zijn", laat Kim Oosterom weten. 3.300,00 euro en dient binnen de daartoe gestelde betalings termijn te zijn betaald. Hetzelfde geldt voor de nota voor de veld huur die medio februari wordt verzonden. De aan de KNVB verschuldigde termijnbedragen dienen binnen de daartoe ge stelde termijn via de verplichte automatische incasso te zijn be taald. Elke twee maanden zal de boekhouding van FC Boszoom door een door de KNVB aan te stellen financieel specialist wor den gecontroleerd. Uiterlijk 1 oktober dient de KNVB in het bezit te zijn van de winst- en verliesrekening 2005/2006 en de balans per 30 juni 2006. Indien aan een van de bovenstaande voorwaarden niet wordt voldaan worden alle teams van FC Boszoom door de KNVB per direct uit de competi tie genomen. dan de uitslag doet vermoeden. „Wij waren als eerste geplaatst en dat legt toch een beetje druk op je", was de beleving van Tessa Uitterhoeve. Tegen Ilona Thoen/Debby Vlasman speelde de combinatie Kortenoeven/ Uitterhoeve niet op haar best en maakte het zichzelf, met 6-2 en 6-4, onnodig moeilijk. Op het beslissende moment liet Amanda Kortenoeven er, samen met Tessa Uitterhoeve, geen twijfel over bestaan dat zij twee titels wilde opeisen. Tegen Lina Stuijfzand/Leonie Welting werd het 6-3 en 6-2. In het gemengd dubbel stond Tessa Uitterhoeve, met haar va der Jan als partner, in de halve finale tegenover Amanda Kor tenoeven en haar vader. Op het verlies met 4-6 en 4-6 wilde Tessa Uitterhoeve niet afdingen: „Natuurlijk ken ik deze zwakke plekken van Amanda, maar ik kon er geen gebruik van maken. Bovendien speelde haar partner erg goed." In de finale waren de twee generaties Kortenoeven staat het eerste bekerduel op het programma. Waddinxveen ont vangt dan thuis de ploeg van Kamerik. De eerste week wordt voetballertjes het veld op. Jim van Reede (10), Kim Oosterom (11), Thomas Hansley (10) en Nick Schelling waren de geluk kigen. Door middel van een loting aangepast lesprogramma ont wikkeld. De proefles is bedoeld voor huisartsen, fysiotherapeu ten en patiëntenvertegenwoor digers, omdat zij regelmatig pa tiënten adviseren om meer te bewegen. Door zelf te ervaren wat het effect van het lopen met stokken is en enkele oefenin gen uit het aangepaste lespro gramma te doen, kunnen zij hun patiënten beter voorlichten en enthousiasmeren. Op dinsdag 15 augustus wordt van 17.00 tot 18.00 uur in Waddinxveen gelo pen. Locatie wordt nog bekend gemaakt. Deelnemers kunnen zich per e-mail (info@delopen- dezaak.nl) melden. WADDINXVEEN - Annemieke Elsholz brengt de zomer- en kerstvakanties door in Wad dinxveen, maar studeren en tennissen doet zij in de Verenig de Staten. Van heimwee heeft zij geen last. „Ik kom graag naar huis, maar ik vind het ook leuk om weer naar Amerika te gaan." Als jeugdige tennisster behoor de Annemieke Elsholz tot de betere speelsters van Neder land. „Ik tennis al vanaf mijn negende jaar" vertelt zij bij haar ouders thuis. „Tot mijn zestien de speelde ik bij de jeugd in de nationale toernooien, waar ik bij de toptien behoorde., maar een schouderblessure maakte daar een eind aan. Juist toen Elswijk 4.720 gram, 3. Frans van Steenderen 4.360 gram. In het Gouwekanaal werd geza menlijk ruim 28 kilo gevangen. Hier was de uitslag: 1. John van Elswijk 11.060 gram, 2. Aat van Leeuwen 5.920 gram, 3. Rinus Reichard 3.800 gram. De tus senstand is als volgt: 1. Herman Kraan 72.380 gram, 2. John van Elswijk 68.500 gram, 3. Aat van Leeuwen 65.780 gram. veen hebben afgelopen woens dag een grote rol gespeeld op de open dag van Feyenoord. In een volle Kuip mochten vier Uiteraard zijn er ook feestjes met de jongens en meiden van andere sportploegen, zoals soccer, american football, bas ketball, baseball en volleybal, riem/Victor Schweinsberg, 2. John Garstman/Gerard van Ooijen.; gemengd dubbel: 1. 'Riet Schweinsberg/Victor Schweins berg, 2. Evie Wijnstok/Gerard lectie van Kampen. Klasse 7, 25 Dames dubbel: 1. Gudi Groot/ Klasse 5 Dames dubbel: 1. Amanda Kor- tenoeven/Tessa Uitterhoeve, 2. Linda Stuijfzand/Leonie Wel ting; heren dubbel 1. Arman van Frankfoort/Geert Verhoeff, 2. Nico Kortenoeven/Jeroen van der Hoorn; gemengd dubbel: 1. Amanda Kortenoeven/Nico de voetbalvereniging Waddinx- Kortenoeven, 2. Linda Stuijf- zand/Hugo Dirks. Klasse 6,25+ Dames dubbel: 1. Jacqueline Verbakel/Marion Smit, 2. An neke Perfors/Jeanette Vrolijk; heren dubbel: 1. Casper Knie- \/\/a (J Cl j D X V6 6 D ZEVENHUIZEN - De eredivisie- ploeg van GTI-Nesselande heeft Elena Neve van Piet Zoomers/ Dynamo aangetrokken als op volgster van de gestopte spelver deelster Michelle Bijl. „In prin cipe hebben we de selectie voor het komende seizoen rond, maar een middenaanvalster blijft wel- In dat opzicht is het toernooi ze ker geslaagd", liet hij weten. Dat ér minder inschrijvingen waren dan vorig jaar was achteraf niet zo erg. „In verband met de regen moesten we dinsdag, woensdag en donderdag uitwijken naar een hal. Als we het maximum aantal partijen van 150 hadden gehad, was er een probleem geweest. Alle 110 wedstrijden zijn nu volledig afgewerkt. Dat vroeg wat flexibiliteit van de deelnemers, maar waar een wil is, is ook een weg." WADDINXVEEN - De Lopende Zaak houdt op 15 augustus een proefles Nordic Walking voor huisartsen, fysiotherapeuten en patiëntenvertegenwoordigers. Het doel van de proefles is ken nismaking met speciale Nordic Walking-cursussen voor men sen met gewrichtsklachten en bewegingsbeperkingen. Nordic Walking is voor heel veel men den die te weinig bewegen een gezonde activiteit. Ook mensen met gewrichtsklachten en be wegingsbeperkingen kunnen Nordic Walken. Echter, regu liere cursussen zijn voor hen vaak niet geschikt. Daarom heeft De Lopende Zaak een WADDINXVEEN - In de tiende en elfde wedstrijd van de oude rencompetitie van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) waren redelijke vangs ten te noteren. In de Oude Rijn nabij Zwammerdam vingen de acht deelnemers bij elkaar ruim 29 kilo, hoofdzakelijk voorn en bliek. De uitslag was: 1. Rob Polder vaart 5.320 gram, 2. John van naast is er twee keer per maand competitieklaverjassen, even eens op woensdagmiddag. In september is dat op 13 en 27 september. De zaal gaat om 13.00 uur open. Het klaverjassen begint om 13.30 uur. De kosten voor deelname per keer bedragen 1,90 euro voor prijsklaverjassen en 1,15 euro voor competitieklaverjassen. Be langstellenden kunnen contact opnemen met de SWW op tele foonnummer (0182) - 631932. Alle activiteiten van de SWW, een gevarieerd aanbod van cur sussen, sportieve en (re)creatieve activiteiten, worden maandelijks gepubliceerd in het informatie- boekje voor senioren 'Nieuws'. Dit boekje is aan te vragen via bovenstaand nummer. Meer informatie is te vinden op www.welzijnwaddinxveen.nl en www.computersenioren.nl, emailen kan ook naar sww@ welzijnwaddinxveen.nl. WADDINXVEEN - Tennisstér Julia van Rosendaal doet in Den Haag mee aan de Lotto Neder lands Jeugd Kampioenschappen 2006. In de leeftijdscategorie tot en met 16 jaar neemt de Wad- ik de kans kreeg op een beurs van de 'University of Alabama at Birmingham' was ik redelijk blessurevrij, ik heb lang ge dubd voordat ik de beslissing nam om daar te gaan stude ren." De. universiteit bood Anne mieke Elsholz een beurs aan om 'Management and inter national business' te studeren en voor het tennisteam uit te komen. „Ik doe natuurlijk ook ervaring op met de Engelse taal en ben zelfstandig geworden" constateert zij. „Amerika heeft geen gravelbanen, wij spelen op 'hard court'. De sportbele ving is er ook anders, vooral de Zuid-Amerikanen zijn iets feller dan wij. Op de univer- voorwaarde om voor het ten nisteam uit te mogen komen. Daarom besteedt ze veel tijd aan haar studie, maar de stu- studie en tennis betekent dente houdt wel tijd over voor een sociaal leven. „Mijn vrije tijd vul ik in met WADDINXVEEN - Op woens dag 13 september, aanvang 19.30 uur, houdt de Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen voor de vierde maal het bedrijven toernooi op haar terrein aan de A.Thijmlaan in Waddinxveen. De organisatie hoopt het succes van vorig jaar te evenaren toen veertig teams zich voor het toer nooi inschreven. Veertig teams is de maximum capaciteit van het terrein. Om teleurstelling te voorkomen kunnen bedrijven zich in prin cipe met maximaal twee teams inschrijven. Meer mag, maar die komen dan op een reservelijst WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) organiseert in het Anne Frank-activiteitencentrum di verse activiteiten voor Waddinx- veense senioren. Voor de lief hebbers van klaverjassen is er de gelegenheid om elkaar te ont moeten en met elkaar dit kaart spel te beoefenen. Op woensdag 16 augustus wordt het zomer- klaverjassen afgesloten met een middagje prijsklaverjassen. Voor belangstellenden die nog nooit eerder hebbendeelgenomen aan het klaverjassen in het Anne Frank-centrum, is deze middag wellicht een goede gelegenheid om kennis te maken met het activiteitencentrum en deze ac tiviteit. In september gaat het nieuwe seizoen van start. Op woens dagmiddag 6 september is er wederom prijsklaverjassen. Ver volgens is er het hele seizoen op de eerste woensdag van de maand prijsklaverjassen. Daar- WADDINXVEEN - Tennis ster Amanda Kortenoeven was een van de meest opvallende 'thuisspeelsters' op het dubbel toernooi van De Gouwe Smash. Samen met haar vader Nico won zij in de klasse vijf het gemengd dubbelspel en met Tessa Uit terhoeve won zij ook het dames dubbel. „Wij hebben ook in de competitie samen gespeeld", verklaarde zij hun prestatie. De winst op Natasja van Leeu- wen/Els van Leijenhorst, 6-2 en 6-2, kwam moeizamer tot stand siteit is het een internationaal Goede studieresultaten zijn een gezelschap, mijn ploeggenoten komen uit Duitsland, Engeland en Turkije. We hebben ook een Turkse coach." De combinatie van dat de sport een grote plaats inneemt in het leven van de 22-jarige Waddinxveense. „Ik leuke dingen als uit eten, naar tennis zes keer per week", laat de bioscoop of het strand gaan, zij weten. Het lijkt voor niemand een re den om echt jaloers te worden: „Voor mij is drie keer wel ge noeg. Ik mis de drive om echt goed te worden en de uitwed- van de universiteit. Maar er zijn strijden voor competitiewed- ook studenten die niet voor een strijden of toernooien kosten team uitkomen." erg veel tijd. Wij nemen het In de vakantietijd staat het ten vliegtuig als we langer dan ze- nis op een laag pitje: „Twee keer ven uur in een auto moeten zit- per week sla ik vrijblijvend een ten", illustreert zij het verschil balletje om de slagen vast te met Nederland. houden. Ik werk ook om mijn vakantie te betalen." Hoewel Annemieke Elsholz in de Verenigde Staten bijna elke De studie gaat Annemieke dag op de tennisbaan staat, ziet goed af: „Drie van de vier jaar zij geen brood in de sport: „Prof heb ik er op zitten. Volgend jaar wil ik beslist niet worden, als hoop ik mijn 'bachelor' te halen ik met mijn studie klaar ben en daarna kan ik nog een jaar hoop ik aan de slag te gaan doorgaan voor de 'masters'. Het in het sportmanagement of als laatste jaar kan ik ook in Neder land doen." WADDINXVEEN - Voor de Se van voetbalvereniging Waddinxveen begint zondag het seizoen. Dan speelt het eer ste een oefenwedstrijd uit bij Marian van der Veer, 2. Yvon Bergambacht. Twee dagen later van Lint/Astrid van Nierop; heren dubbel: 1. Tjeerd Knoop/ Paul van der Maas, 2. Herman Streng/Cock Verkade. gemengd dubbel: Heidi Bontje/ vervolgens op zondag eveneens Patrick Rijnbeek, 2. Marian van met een vriendschappelijke der Veer/Mario Stolwijk. wedstrijd afgesloten bij BZC'95. Jim, Thomas, Nick en Kim vonden het heel cool om op het veld van Feyenoord te mogen lopen. Foto: Liesbeth van der Vis xx B o fö i I I 7 I - i f I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 i y WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2006 I VCMCC SB I gyj »h 9 h I

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 13