i Duo Elly en Rikkert op vakantiebijbelclub Fietstocht voor senioren Annemieke Konijn volgt haar hart Activiteitenoverzicht Praathuis 2006-2007 Vuurwerk besluit jaarmarkt Hazerswoude Echtpaar 60 jaar getrouwd Omgaan met verlegenheid 1 Zegen ■■■■■MM b, I' 1 GOUWE KOERIER PAGINA 11 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2006 Elly en Rikkert tijdens hun optreden in de stampvolle tent. (Foto: Lex Fioole) Tweehonderd Vertrouwen halfgevorderden le en jongerenwerker. Koffieconcerten op zondagoch tend om 11.30 uur. Kosten 8 euro. Data: 24 september, 22 oktober, 19 november en 10 december. om 20.00 uur. Aanmelden en infor matie: Frans Boeren, tel. 214742. Klaverjassen op woensdagavond om 20.00 uur. Aanmelden en in formatie: Jaap Boere, tel. 216210. Bingo op maandagavond om 19.30 uur. Data: 25 september, 30 oktober en 27 november. Fietslessen op woensdagmorgen van 8.45 - 9.45 uur. Kosten 10 euro. Start: 6 september. Aan melden en informatie: Ilona van Dinsdag 24 oktober (herfstva kantie) in het Praathuis. Zaal open vanaf 13.45 uur, voorstel ling begint om 14.00 uur. Kosten: 2,50 euro. Pianolessen op zaterdagochtend vanaf 9.00 uur. Kosten 8 euro, wekelijkse lessen van 20 minu ten of 12 euro voor de lessen van 30 minuten. Aanmelden en informatie: Ali Jongenburger, tel. 218654. Sneeuwwitje en Jezus Er heerst een goede sfeer rond de tent woensdagmiddag. Er is een stand met Cd's en boeken van Elly en Rikkert en dat trekt de nodige fans aan. Meneer en mevrouw Zuidenveld zelf zijn de Voor volwassenen Muziek op schoot voor ouders/ verzorgers en kinderen van 4 maanden tot 4 jaar. Tien lessen op woensdagochtend van 9.30 - 10.15 of van 10.30 - 11.15 uur. De groepen worden naar leeftijd ingedeeld. Kosten 40 euro. Aan melden en informatie:. Marie-Alice van Zutphen, tel. 211505. u ook onderweg nog koffie aan geboden en staat er bij terug komst in Boskoop een verfris sing klaar. der zelf krijgt weinig persoonlij ke reacties. Wij krijgen dat juist wel heel veel. Zelfs in de meest directe zin van het woord: je ziet hoe de kinderen reageren als je zingt." Ook Rikkert wil verder niet zoveel weten van het beïnvloeden van het geloof van kinderen: "Het is gewoon een feestelijke middag, en daar past het evangelie goed in." De liedjes die ze gaan spelen staan van te voren niet echt vast. "Het onderwerp hier is 'gewoon bijzonder', dus daar haken we wel op in", vertelt Rikkert ter wijl hij een boterhammetje eet. "Maar voor de rest kijken we ge woon hoe de kinderen zijn. Zijn ze druk, spelen we wat drukkere liedjes. We krijgen ook vaak van ouders het verzoek om liedjes uit de jaren zeventig te spelen. Ook leuk." Kosten 1 euro per avond en een pasje is gratis. Data: 1, 15 en 29 september; 13 en 27 oktober; 10 en 24 november; 8 december. Film voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Vrijdagavond vanaf 20.00 uur. Kosten 1 euro per avond. Data: 8 september, 20 oktober, 17 november en 15 december. 14.00 en tetoren aan het Raadhuisplein opengesteld. Verder is er een kindermarkt van 15.00 tot 18.00 uur. Daarna volgt een van Shoes op het Ambachtsplein, om 21.00 uur gevolgd door The Garlicband. Die avond is er ook muziek van Kleintje TTH, om 20.00 uur kan deelgenomen wor den aan het Hazerswouds Dictee en om met een vuurwerk. over de bijbel. Het thema van dit jaar is 'Gewoon bijzonder'. Verzonnen door 'De Windroos', een afdeling binnen het IZB, een organisatie die het geloof bin nen Nederland wil verspreiden. De Vakantiebijbelclub wordt ge organiseerd door elf vrijwilli gers. Met alle mensen eromheen meegeteld komt dat aantal op een stuk of dertig, aldus Bos- graaf. "De samenwerking gaat geweldig. Maar het is toch een verbond met andere kerken en die denken op sommige pun ten verschillend. Dat is soms moeilijk, maar het botst eigenlijk helemaal niet. Dat komt omdat er goede, duidelijke afspraken gemaakt zijn." Ondanks de hevige regenval voorafgaand aan de week, was het weer goed. Een lekker zon netje zelfs. Bosgraaf is daar blij mee: "Het weer is geweldig. Toen we maandag de tent aan het opzetten waren was het aan het regenen. We vreesden ei genlijk dat het gedurende de week ook soppen zou worden, maar toen we dinsdag begon nen scheen de zon. Ik zie dat echt als een zegen." De jeugd wordt elke dag van tien tot twaalf en van twee tot vier bezig gehouden. En of ze nou met sport en spel bezig zijn of met een poppenkast, het is allemaal bedoeld om te leren Tieneractiviteiten Disco voor de discogangers van 12 t/m 15 jaar. Vrijdagavond om de week van 20.00 - 23.00 uur. Deur open van 20.00 - 21.00 uur. log als dwangarbeider in een Oostzeehaven was tewerkge steld, heeft na zijn terugkeer 25 ver schillende bedrijven de kost verdiend. In 1961 hield hij dat voor gezien en koos voor een De vereniging van Verlegen Mensen is een zelfhulpver- eniging van en voor de leden. Voordat zij donderdag 17 augus tus in het vliegtuig naar Zuid Afrika stapte heeft Annemieke eerst nog even een reisje naar Oekraïne gemaakt. Niet voor een vakantie maar om daar twee weken te werken in een zigeu nerkamp. Dat viel echt niet mee, zo merkt Annemieke wat terug houdend op. Die mensen bleven vrij wantrouwend maar vooral afwachtend. Tot eigen initiatief waren zij moeilijk te motiveren. "Wel begrijpelijk", zegt Anne mieke. "Die mensen hebben de laatste jaren al zo ontzettend veel teleurstellingen moeten verwerken. Zoveel is hen in die onder de ouders van de kinde ren al veel slachtoffers gemaakt. Ook zijn er kinderen besmet en door het gebrek aan medicijnen hebben zij vaak maar kort te leven. "Voor deze volwassenen en kin deren is het ontzettend belang- met de bouw van een kinderte rijk dat er mensen om hun heen staan die ze vertellen over God en hoeveel Hij van hen houdt en wat Hij voor ze gedaan heeft. En dat daardoor het leven niet ophoudt bij de dood, maar ver der gaat in de hemel voor die gene die in Hem geloven", zegt kele maanden in het bezit Annemieke vol overtuiging. Hulpcentrum Zo is er de afgelopen jaren hard gewerkt aan een hulpcentrum in veel mogelijk te helpen en te huis om daar de kinderen veel liefde en begeleiding te kunnen geven waardoor ze, als ze daar de leeftijd voor hebben, weer een plekje in de maatschappij kunnen vinden. 'Victory for All' is sinds en- van een hospice. Hier kunnen dan vooral terminale zieke kinderen opgevangen worden. De belang rijkste taak in dat hospice is ook hier weer om de kinderen zo GOUDA/REGIO - De Vereni ging van Verlegen Mensen or ganiseert een basiscursus in de regio Gouda. Uit onderzoek is HAZERSWOUDE - De traditi onele jaarmarkt in het centrum van Hazerswoude-dorp steekt op woensdag 24 augustus van wal en duurt tot en met zaterdag om dan omstreeks 22.30 uur met een vuurwerk te worden afgesloten. De jaarmarkt - de 32e op rij - is gevarieerd van opzet Woensdag 23 augustus beginnen de festiviteiten met de opening van de kermis om 14.00 uur. De kermis is open tot 23.00 uur en 's middags is het familie- middag met aantrekkelijke kor tingen. Donderdag 24 augustus is de kermis van 15.30 tot 23.30 uur open. Donderdag zijn ook om 18.30 uur zijn de 'Internationale Ha- zerswoudse kampioenschappen waterfietsen' voor de jeugd aan de burgemeester Warnaarkade. Om ongeveer 19.15 uur wordt de prijsuitreiking voor de jeugd (6 t/m 14 jaar) verwacht. Om 19.30 uur begint een modelbotenshow en om 20.30 uur is de aanvang van de kampioenschappen wa terfietsen voor volwassenen. Daarbij zijn leuke prijzen te win nen zoals bekers, waardebonnen en kermis verrassingspakketten. De jeugd kan zich vermaken met een springkussen en een surfsimulator. Vrijdag 25 augustus is de kermis geopend van 15.30 tot 23.30 uur. Om 19.30 uur is er op het Am bachtsplein een optreden van het Hazerswoudse mannenkoor 'de Troubadours', om 21.00 uur gevolgd door de band 'Joost mag het weten'. Zaterdag 26 augustus Kinderactiviteiten Instuif voor kinderen van 6 t/m 10 jaar. Woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. Kosten 1 euro per keer. Start: 23 augustus. Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar. Woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. Kosten 24 euro per cursus van 12 lessen. Start: 6 september. Technika 10 voor jongens van 10 t/m 12 jaar. Woensdagmiddag van 16.00 - 17.30 uur. Kosten 24 euro per cursus van 12 lessen, tijd toegezegd maar nog niets Start: 6 september. van waargemaakt. Geen wonder Verteltheater Donderelf: 'Gretv- rol de veelvraat en de toverharp' voor kinderen van 4 t/m 11 jaar. Door Jeroen Langelaar BOSKOOP - Ieder jaar staat er in de laatste week van de zomer vakantie weer een grote tent op het grasveld aan de Mendelweg. Het is de Vakantiebijbèlclub. Vier dagen lang kunnen kinde ren daar terecht en nemen ze deel aan allerlei activiteiten. Er worden bijbelverhalen verteld, speurtochten gedaan en er zijn poppenkasten voor de kleintjes. Allemaal met als achterliggend doel: leren over het evangelie. Maar dan op een leuke manier. Niet saai naar ellenlange verha len luisteren, maar er actief mee bezig zijn. Afgelopen week werd de vijfen twintigste editie gehouden. En een jubileum moet natuurlijk ge vierd worden. Het was niemand minder dan het koppel Elly en Rikkert Zuiderveld dat woens dag een optreden gaf. Dit jaar werd de Vakantiebijbel club voor het eerst op meerdere locaties gehouden. De gymzaal aan de Biezen bood onderdak aan kinderen voor wie de Men delweg te ver weg is. Ook is er voor dit tweede onderkomen gekozen omdat er meer deel nemers verwacht werden dan voorgaande jaren, vanwege de samenwerking met meerdere kerken. Negentig kinderen wa ren gedurende vier dagen aan wezig in de bekende tent aan de Mendelweg en dertig zaten aan de Biezen. "De samenwerking bevalt goed", vertelt voorzitter Koert Bosgraaf. "Het is natuur lijk voor het eerst dat het op deze manier georganiseerd wordt, en dus was het even lastig in te schatten hoeveel kinderen erop af zouden komen. Maar dertig kinderen op de Biezen is echt boven verwachting." vrij beroep als vertegenwoordi ger tot 1963. Daarna accepteerde hij een betrekking bij een grote verzekeringsmaatschappij. "Als verzekeringsadviseur kwam ik veel onder de mensen en dat heb ik met veel genoegen tot mijn 65e mogen doen", aldus de heer Bakker. Mevrouw Bakker bracht de vier kinderen groot en was, op wat oudere leeftijd, een ondersteuning voor oud-burge- meester Warnaar en zijn vrouw. Het overlijden van de heer War naar, 16 november 1975, liet een leegte achter. Mevrouw Bakker heeft haar leven lang tijd gevon den voor handwerken en doet dat ook nu nog. Het echtpaar krijgt op hun huwelijksdag de felicitaties van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, die persoonlijk worden overge bracht. stembanden aan het opwarmen op het podium. Bosgraaf: "We zaten tijdens de voorbereiding te denken hoe we de vijfentwin tigste editie op een bijzondere manier konden vieren. Toen ie mand met het idee kwam om Elly en Rikkert te vragen zijn we daar direct achteraangegaan. Het was eerst de vraag of het financieel haalbaar was, maar omdat we vandaag een kleine entreeprijs vragen, redden we het wel." Elly Zuiderveld zelf is ook en thousiast. "Dit is heel erg leuk om te doen", vertelt ze. "Je wilt de kinderen de boodschap ge ven: jij bent bijzonder en degene naast je ook." Toch is ze hier niet om kinderen het geloof op te leggen. "Sneeuwwitje is voor kinderen van deze leeftijd net zo reëel als Jezus Christus. Ze ac cepteren toch alles wat je zegt. Ik wil ze niet overtuigen. Wat ik wil is dat ze op latere leeftijd gaan nadenken over wat de bood schap in onze liedjes is." Haar woorden worden direct onder steund. Er komt een vrouw op Elly afgelopen en geeft haar een presentje. Elly geniet daar van. "Er komen vaak mensen naar me toe die zeggen: 'toen ik klein was zong je dat liedje, maar later pas drong de boodschap tot me door'. Kijk, daar doe je het voor." Rikkert is het daar mee eens: "Als je kunstschilder bent, hangt je schilderij daar en kijken veel mensen ernaar. Maar de schil- oppaskinderen. Het zijn echte fans. "Ik heb al hun boeken ver sleten", vertelt Mieke. "Ik vind het erg jammer dat we niet naar binnen kunnen. Maar hopelijk horen we vanaf hier ook wat." Wilma's favoriete nummers zijn 'Jeruzalem' en 'We zullen op staan'. Dochtertje Nicky (3) vindt Elly en Rikkert ook heel leuk "Rikkert, Rikkert", roept ze, al wijzend naar de zanger. 'Als je bid zal hij je geven' vindt ze het leukste liedje. Dan is het tijd om te begin nen. Bosgraaf betreedt het po dium en pakt de microfoon van Rikkert. "Zal 'ie vast niet erg vinden", lacht hij. "Hebben jul lie wel eens muziek gehoord van Elly en Rikkert?", vraagt hij. "Ja!", roepen de kinderen in koor. "Kunnen jullie je voorstel len dat we hier vijfentwintig jaar geleden begonnen zijn op een klein pleintje? Wie van jullie is al vijfentwintig jaar?" Dan is het tijd voor het 'main event': Elly en Rikkert betreden het podium onder luid gejuich. Elly heeft een opgeblazen we reldbol in haar hand. Ze wijst Nederland aan en zegt: "Wij wonen met z'n allen op dit hele kleine plekje. En toch ben je bijzonder!" Na het eerste nummer ('de we reld op z'n kop'), pakt Elly de microfoon uit de houder. "Geef elkaar een hand en zeg tegen je buurman: gefeliciteerd, je mag er zijn!" mensen. Cursisten kunnen dit in een veilige omgeving oefe nen. Verlegenheid bestaat in vele vormen en gradaties. Enkele een opgelaten BOSKOOP - De KBO afdeling Boskoop organiseert op don derdag 31 augustus de laatste fietstocht van dit seizoen voor senioren. Men vertrekt die dag vanuit het clubgebouw van de atletiekvereniging AV'47 op het sportpark aan de Hoogeveen- seweg. Ieder kan deelnemen aan deze De tent zit bomvol voor het op treden van het duo. Bijna twee honderd kinderen waaronder de vriendinnetjes Else (5) en Lindy (4. Elly en Rikkert kennen ze niet. "Ik vind het wel leuk", zegt Else zachtjes. Welke liedjes ze gaan horen weet ze niet. Kinderen onder de vier jaar mo gen er niet in. Die kinderen zijn net te onrustig, vinden Elly en Rikkert. Buiten op het gras zit ten Mieke van 't Hout en doch ter Wilma van 't Spijker met hun kinderen, kleinkinderen en BOSKOOP - Donderdag 17 au gustus is de 27-jarige Anne mieke Konijn, uitgezwaaid door haar familie en vrienden, naar Zuid-Afrika vertrokken om daar voorlopig al voor drie jaar te gaan werken bij een zendings- project in de sloppenwijken van Jeffrey's Bay. Een dorp iets ten westen van Port Elizabeth. Hier mee kwam voor haar al een lang sluimerende wens in vervulling: zich inzetten voor kinderen voor directe en indirecte hulp. Geheel onbekend met deze materie is Annemieke Konijn niet, daar zij al een aantal jaren les heeft ge geven aan basisschoolleerlingen op de Koningin Beatrixschool in de Haagse Schilderswijk. Een school met voor tachtig procent allochtone leerlingen. Het project waarvoor zij gaat werken heet 'Vicrory for all' of wel overwinning voor iedereen. Annemieke Konijn vol enthousiasme begonnen aan een nieuwe uitdaging in Zuid-Afrika. Dit werk is drie jaar geleden (Eigen foto) opgestart door Johan en Astrid Vos. Het project richt zich voor- een van de vele sloppenwijken, namelijk op de kinderen in de Zelf heeft zij daar de afgelopen zomer ook al een beetje aan mo gen meehelpen. Zo komen er nu in dit hulpcentrum twee kleuter klassen. Ook zal er binnenkort begeleiden maar hen bovenal toch ook op God te wijzen. An nemieke Konijn zal zich daarbij wel heel specifiek gaan richten op het werken met kinderen bij de naschoolse opvang, het hos pice en later in het kinderhuis. Haar pedagogische en onder- wijsachtergrond zal haar daar ongetwijfeld goed van pas ko men jaar. Aantal lessen: 24 donder dagmiddagen. Tijd: 13.00 - 14.30 uur. Eerste les: 5 oktober 2006. Cursusprijs: 140 euro, cursus boek: 55 euro. Conversatie: aantal lessen: 20 op donderdagochtend. Tijd: 09.30 - 10.45 uur. Eerste les: 5 okto ber 2006. Cursusprijs: 80 euro, cursusboek: 23,50 euro. Aan melden en informatie: Babs van Toorenenburg, tel. 079-3316755. Vrijblijvende informatieochtend in het Praathuis op donderdag 21 september van 10.00 tot 11.00 uur. Mozaïek op donderdagavond van 19.30 - 21.30 uur. Kosten 50 euro voor acht lessen. Start: 5 ok tober. Aanmelden en informatie: Tini Cok, tel. 607366. Line dansen op zaterdagochtend Yoga op Woensdagavond van van 10.30 - 12.30 uur. Kosten 10 19.15 - 20.15 uur of 20.30 - 21.30 euro per vier lessen. Start: za- uur. Kosten 67,50 voor 15 lessen, terdag 2 september. Aanmelden Start: 23 augustus. Aanmelden een informatie: Diny en Klaas en informatie: Eva Montesinos, Angenent, tel. 06-10892403. tel. 0182 - 514639. Volksdansen op dinsdagmiddag Bridge op donderdagavond van 13.30 - 15.30 uur. Kosten 12 euro per maand. Start: dinsdag 5 september. Aanmelden en in formatie: Marianne Valentijn, tel. 071-3414836. Schilderclub op dinsdagochtend van 9.30 - 11.30 uur. Kosten 70 euro per 13 bijeenkomsten. Start: dinsdag 19 september. Aanmel den en informatie: Will Snaauw, tel. 214595. Engels voor beginners le jaar. Aantal lessen: 24 donderdagoch- Elswijk, tel. 06-18995154, jeugd- tenden. Tijd: 11.00 - 12.30 uur. Eerste les: 5 oktober 2006. Cur susprijs: 140 euro, cursusboek: 55 euro. Engels voor is er kermis van 10.00 uur tot 24.00 uur. Om 9.30 uur is het uitdelen van de ballonnen in het Dorpshuis, gebleken dat veertig procent om 10.15 uur start de kinderop- van de mensen zichzelf ver- tocht voorafgegaan door drum- legen vindt, van wie twintig band TTH vanaf het Dorpshuis, procent hier zoveel last van on- Kinderen kunnen meelopen of dervindt, dat men hier graag rijden met een versierde step, wat aan wil doen. fiets of wat er verder nog rijden Verlegen gedrag past steeds kan. Een deskundige jury beoor- minder in de huidige maat- deelt welk voertuig het mooist schappij. De beste manier om te versierd is. Daarmee zijn leuke leren omgaan met verlegenheid prijzen te winnen. Zaterdag be- is te leren omgaan met andere gint om 10.30 uur een braderie en van 11.00 uur tot 15.00 uur is de antieke bromfietsenclub op het Ambachtsplein, ieder een kan zich vergapen aan de meest origineel gerestaureerde kenmerken zijn: of ludiek in elkaar geknutselde gevoel in gezelschap, moeilijk bromfietsen. contact kunnen maken, angst Van 11.00 tot 13.30 uur zijn er hebben om te gaan blozen, con- demonstraties door Sportschool frontaties uit de weg gaan en/of Benthuizen op het Ambachts- bang zijn voor negatieve beoor- plein, om 13.30 uur gevolgd door deling van anderen. een optreden van het Popkoor Micado. Om 13.30 uur begint het ringsteken met oude trac toren in de Lindelaan. Tussen Deze landelijke vereniging is in 17.00 uur is de gemeen- 1988 opgericht onder de naam VVM. De doelstelling van de VVM is leden leren omgaan met hun optreden verlegenheid of indien mogelijk de legendarische band The de verlegenheid te overwinnen. Dit doet de VVM door de cur sus sociale vaardigheden door middel van een beproefde me thode waarbij groepsleden in de loop van de cursus leren zichzelf te begeleiden. 22.30 uur wordt afgerond Er worden ook uitstapjes geor ganiseerd om op een informele manier de opgedane kennis di rect in praktijk te oefenen. De basiscursus bestaat uit twintig bijeenkomsten. tocht van ongeveer 35 km in Bij voldoende belangstelling de omgeving. Inschrijving vindt start de basiscursus in het na plaats onder het genot van een jaar van 2006 in Gouda. Het kopje koffie tussen 9.30 en 10.00 inschrijfgeld is tien euro. De uur. De inschrijfkosten bedra- contributie bedraagt twintig gen 3 p.p. Voor dit bedrag krijgt euro per jaar. Het volgen van de cursus is al leen mogelijk voor leden. Voor meer informatie: www.verle- genmensen.nl. dat zij wantrouwig staan tegen ieder vorm van hulpverlening of medeleven." "In de praktijk zal het in de slop penwijken van Jeffrey's Bay wel het zelfde zijn. Ik zie het dan ook als mijn eerste opdracht WADDINXVEEN - Het echt- om hun vertrouwen te winnen, paar C.W. Bakker en A. Bakker- Dat zal niet meevallen, maar ik Treffers hoopt op 29 augustus weet dat in moeilijke momenten, hun 'diamanten' huwelijksfeest die ook ik ongetwijfeld zal gaan te vieren. Hun echtverbintenis tegenkomen, God in mijn nabij- vond zestig jaar geleden plaats heid is. En daarnaast is er door in hun geboorteplaats Waddinx- middel van de huidige com- veen, waarna het paar naar Den municatiemiddelen toch ook re- Haag verhuisde waar woon- gelmatig contact met thuisfront ruimte werd gevonden. Daar mogelijk." werden hun kinderen geboren. Al met al wordt het voor Ane- Na een verblijf van veertien jaar mieke Konijn een spannende in de hofstad vestigde het gezin tijd. Maar ook een tijd waar zij zich in Waddinxveen, met ach- al lang naar uitziet. Wie Anne- terlating van één kind, welke mieke Konijn bij haar werk voor overleden is. De heer Bakker, de jeugd in die Zuid Afrikaanse die in de Tweede Wereldoor- sloppenwijk financieel wil on dersteunen, kan dat door een bijdrage te storten op rekening 3668.18.554 t.n.v. 'Diaconie NHK jaar als houtbewerker in inzake zending' Waddinxveen, onder vermelding van A.M. Ko nijn. sloppenwijken. Veel kinderen leven daar op straat en hebben geen ouders meer die voor hen kunnen zorgen. Vaak brengen de mensen hun dag door zonder gestart worden met naschoolse hoop en zijn in de meeste geval- opvang voor huiswerkbegelei- len verslaafd aan alcohol. Daar- ding, voedselvoorziening, een bij heeft de ziekte HIV/AIDS babykliniek, werkgelegenheids projecten, voorlichtingsbijeen komsten en het geven van bij belstudies. Aan de andere kant van de sloppenwijk is, met hulp van Nederlandse sympathisan ten, een stuk grond aangekocht waar dit najaar begonnen wordt 5 .3 ■y1?. i'

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 11