Start seizoen Concordia Kinderen veilig online A El b, F De jaarlijkse tentweek Leren omgaan met verlegenheid OFFICIËLE BEKENDMAKJNGEI EN MEDEDELINGEN WEEK N Colofon Bedrijfs ongeval E G E E E N T R U M B R I E K VERANDERING REISDOCUMENTEN GROEN BOUWZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN BEZWAAR www.waddinxveen.nl Nieuw Muzieklessen Entertainment voor de kinderen tijdens de tentweek. Foto: Hans Scholtes Ook de muzieklessen bij Kreater trale Hervormde Gemeente in Waddinxveen gehouden. Het thema was dit jaar 'Gewoon Bij zonder'. ren van het internet. - Waarschuw kinderen dat ze nooit persoonlijke informatie geven aan andere mensen of op websites. - Maak kinderen erop attent dat iedereen een andere identiteit kan aannemen op het internet. Zelfs langdurige 'vrienden' op het internet, blijven in principe vreemden. Een internetter weet niet wie ze écht zijn. - Herinner kinderen eraan, dat alles wat ze zeggen in een chat- ruimte ook door anderen gele zen kan worden dan de persoon met wie ze aan het chatten zijn. Alles is openbaar en kan dus door iedereen worden gebruikt. Soms met goede en soms met slechte bedoelingen. - Wanneer kinderen aan het sur- lei activiteiten plaats. De tenten stonden in de Zuidplas aan de Sterrenlaan en op het Wingerd- veld. C-akkoord en het harmonieor kest geven het gehele jaar door den uit het harmonieorkest die weer muzikale steun geven aan de leerlingen. er nog enkele lesplaatsen vrij. Kontaktpersoon bij Concordia omtrent informatie voor de in strumentale lessen en over beide orkesten is Joke Postma, te berei ken op 619569. WADDINXVEEN - Vorige week vond de tentweek plaats. Deze wordt in de laatste week van de zomervakantie door de Cen- WADDINXVEEN - Na bijna zes weken vakantie starten het har monieorkest van Muziekvereni ging Concordia Waddinxveen en het opleidingsorkest C-Ak- koord op donderdag 24 augus tus met het nieuwe seizoen. Beide orkesten repeteren altijd een traumahelikopter ingescha keld. De jongen is vervolgens naar t Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Het is voor- Voor het komende seizoen is Concordia Waddinxveen in sa menwerking met Kreater bezig met het opzetten van een nieuw opleidingsmethode: instrument- verkenning. Het doel van deze nieuwe me thode is kinderen vanaf groep 4/5 van de basisschool kennis te laten maken met de diverse blaas- als slagwerkinstrumenten uit een harmonieorkest. De be doeling is dat in het eerste leer jaar alle instrumenten aan bod komen, zodat de leerling aan het eind van dat jaar een keuze kan maken uit een bepaald in strument waar hij/zij graag mee verder wil gaan. Deze cursus instrumentverkenning zal gege ven worden in het clubgebouw van Concordia, de Hoge Noot. De kosten hiervoor zijn nog niet bekend maar zullen zo laag mo gelijk zijn. Voor meer informatie bellen met Miriam v.d. Laan op 0182- 630511. Meer inlichtingen over Concor dia zijn ook te vinden op www. concordia-waddinxveen.nl. REGIO - De wereld van het internet is voor kinderen een groot vermaak, maar kent ook negatieve kanten. Onlangs hield Politie Hollands Midden vijf ver dachten aan op verdenking van het maken, in het bezit hebben en het verspreiden van kinder porno. Met een mobiele telefoon was een filmpje gemaakt van een veertienjarig meisje, dat bij zichzelf seksuele handelingen verrichtte. Het filmpje werd vervolgens op het internet geplaatst en werd binnen luttele seconden duizen den keren door onbekende in ternetbezoekers gekopieerd. De kans is dan groot dat het filmpje nooit meer van het in ternet afgehaald kan worden. De Sociale Jeugd en Zedenpoli tie van Politie Hollands Midden ziet een toename van het aantal zedendelicten waarbij internet een rol speelt. Voor kinderen van groep een tot en met acht vonden er van woensdag 16 augustus tot en met zondag 21 augustus aller- lessen voor blaasinstrumenten als ook voor slagwerkinstru menten worden verzorgd door Kreater. Deze opleiding is een landelijk erkende hafa opleiding, fen zijn, dan kunnen zij schok- Voor het nieuwe cursusjaar zijn kende beelden tegenkomen die vanuit het niets in het scherm oppoppen. Zorg ervoor dat kinderen altijd bij ouderes terechtkunnen om over dit soort kwesties te pra ten. Als een ouder een vermoe den heeft dat de afbeeldingen illegaal zijn, bel dan altijd de legen Mensen organiseert politie. Kinderporno kan ook gemeld worden bij het Meld punt Kinderporno (www.meld- puntkinderporno.nl) Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Publieksbalie voor informatie, vragen en klachten bo's, klarinetten, alt- tenor- en baritonsaxofoons, alt- en baskla rinet. De koperblazers bestaan uit trompetten, trombones, ba ritons) bes- en esbassen, hoorns en tot slot zijn er diverse slag werkinstrumenten. De muziekwerken die in het harmonieorkest gespeeld wor- BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN REGIO - De Vereniging van Ver een basiscursus in de regio Gouda. Uit onderzoek is gebleken dat veertig procent van de mensen zichzelf verlegen vindt. Verlegen - Online veiligheidsmaatregelen gedrag past steeds minder in de kunnen genomen worden om huidige maatschappij. De beste de kans dat kinderen slachtof- manier om te leren omgaan met fer worden, te verkleinen. Veel verlegenheid is te leren omgaan bedrijven ontwikkelen produc- met andere mensen. ten die er aan bij dragen dat het Cursisten kunnen dit in een vei- internet een kindvriendelijke lige omgeving oefenen. Verle genheid bestaat in vele vormen en gradaties. Enkele kenmerken zijn: een opgelaten gevoel in ge- de risico's met kinderen te be- zelschap, moeilijk contact kun- spreken. nen maken, angst hebben om te VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Hoe mooi en geavanceerd de nieuwe technieken ook zijn, chatrooms en webcams maken het voor pedofielen mogelijk om op makkelijke en snelle wijze in contact te komen met kinderen. De politie waarschuwt ouders voor de risico's van het inter net. Zelfs wanneer de ouders in de buurt zijn, kunnen kinderen die op internet aan het surfen zijn, misbruikt worden. Kinde ren zijn aan het chatten met een leeftijdsgenoot, althans dat denken ze. In werkelijkheid is het een oudere man die een afspraak wil regelen met het kind of het kind bedreigt om uit de kleren te gaan voor de webcam, ontucht met zichzelf te plegen, etc. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN omgeving wordt. Let wel, er zijn geen waterdichte program ma's, het blijft van belang om Wat kunnen ouders doen om hun kind(eren) tegen deze geva ren te beschermen? Een aantal tips: - Ga en blijf in gesprek met kinderen over het internet. Laat hen vertellen wat zij op het in ternet zoal doen. Probeer de wereld van het internet zelf ook te begrijpen, zodat ouders we ten waar ze het over hebben. Toon interesse. Interesse tonen betekent niet automatisch een gebrek aan vertrouwen. - Vertel kinderen dat zij via in ternet nooit een afspraak maken om iemand te ontmoeten. Net zoals men kinderen vertelt niet met vreemden te praten en mee te gaan in de 'gewone' wereld, moeten kinderen ook bewust worden gemaakt van de geva- Instrumenten De instrumenten die in beide orkesten voorkomen, zijn de op de donderdagavond. Het op- houtblazers; dwarsfluiten, ho- leidingsorkest oefent van 18.00 uur tot 19.15 uur en het harmo nieorkest van 19.30 uur tot 22.00 uur. Beide orkesten staan onder leiding van Jeroen Wentel. De repetities vinden plaats in het clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 in Waddinx veen. Het opleidingsorkest C-Ak- den zijn onder andere klassieke koord bestaat uit leerlingen van werken of bewerkingen van mu- Concordia Waddinxveen en Ex- sicals, als ook bewerkingen op celsior Boskoop. Deze leerlingen bekende popsongs, volgen muziekles en door mee te musiceren in het opleidings orkest, kunnen zij orkesterva- diverse optredens. Zij laten hun ring opdoen. Het orkest speelt muziek bijvoorbeeld horen tij- eenvoudige bekende muziek- dens het jaarlijkse voorjaarscon- werken die goed in het gehoor eert, kerstconcert, Koninginne- liggen, waaronder bewerkingen dag en andere festiviteiten, op musicals als ook bekende popsongs. Na een aantal jaren, tevens ook na het behalen van muziekdi- ploma B, kunnen deze leerlingen gaan weer van start. De muziek- doorstromen naar het harmo nieorkest. Het opleidingsorkest wordt verder aangevuld met le- gaan blozen, confrontaties uit de weg gaan en/of bang zijn WADDINXVEEN - Gisteren is er voor negatieve beoordeling van bij composteringsbedrijf Wagro anderenaan de Tweede Bloks weg in Wad- De vereniging van Verlegen dinxveen een jongen bekneld Mensen is een zelfhulpvereni- geraakt. De jongeman is rond ging van en' voor de leden. De het middaguur met zijn been basiscursus bestaat uit twintig in een machine terechtgekomen, bijeenkomsten. Het gaat vermoedelijk om een Bij voldoende belangstelling werknemer van het bedrijf. De start de basiscursus in het najaar brandweer en drie ambulances van 2006 in Gouda. Het inschrijf- waren snel ter plaatse. Ook werd geld is tien euro. De contributie bedraagt twintig euro per jaar. Het volgen van de cursus is al leen mogelijk voor leden. Voor meer informatie: www.verlegen- alsnog niet bekend hoe ernstig mensen.nl. de situatie is. o I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2006 PAGINA 3 WADDINXVE Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. het orga- van 4 »l I i OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, SPREEKUREN maandag tot en met donderdag Zuidelijke Rondweg 250 08.30 - 14.00 uur De burgemeester houdt spreekuur op maandag van vrijdag 08.30- 12.30 uur op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven donderdagavond 17.00 - 20.00 uur via 62 46 00. Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met het Vergunningenloket, telefoon 62 48 32 of 62 48 35. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen is. een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Stafafdeling Ondersteuning, cluster Communicatie de gevel (10-08-2006); van de voorgevel Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Saïda Erahoutan en Marianne Vermaat Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij (iient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. een opleidings- 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids van de kozijnen (21- De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 62 48 32 of 62 48 35. en het De volgende aanvragen om afgifte van een sloopver gunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20060253 Zesde Tochtweg 1, het slopen van een schuur (14-08- 2006). Een chip in het paspoort De nieuwe reisdocumenten bevatten een chip met daarin een weergave van de foto in kleur in het door de Euro pese Unie voorgeschreven technische formaat, uw naam, voornamen, geboortedatum, geslacht, documentnummer, persoonsnummer en de datum van einde geldigheid van het document. Voortaan kan de inhoud van de chip geau tomatiseerd worden gecontroleerd. Daarmee wordt uw document nog veiliger. Zo is het moeilijker het document te vervalsen en ook moeilijker om zich te identificeren met een andermans paspoort. Geef daarom nooit zomaar uw document uit handen en bewaar het zorgvuldig. Met een verloren document kan fraude worden gepleegd. - Apollolaan, in het gemeenteplantsoen, naast Minervalaan 1, drie essen De bomen moeten wijken in verband met de reconstructie van het groen in het plantsoen Op 26 augustus 2006 wordt een nieuwe gene ratie reisdocumenten geïntroduceerd, de zoge noemde Generatie elektronische Reisdocumen ten (GeR). Het zijn elektronische reisdocumenten omdat er een chip in de houderpagina van het paspoort en in de Nederlandse identiteitskaart (NIK) is opgenomen waarin persoonsgegevens en een kleurenfoto worden opgeslagen. Met de invoering van de elektronische reisdocumenten voldoet Nederland aan de eisen van de Euro pese Unie. De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermeide datum: 20060251 St. Victorstraat, bij de speeltuinvereniging "Zonnig Zuid", het plaatsen van een hekwerk aan de slootkant (07- 08-2006); 20060252 Brugweg 125 G, het plaatsen van twee dakkapellen op het voorgeveldakvlak en twee dakkapellen op het ach- tergeveldakvlak (14-08-2006); 20060254 Zuidkade 36, het wijzigen van 20060255 H. Heijermanslaan 10, het wijzigen (08-08-2006); 20060257 Piasweg 16 B, het oprichten van een woning (15-08- 2006). 20060196 De Akker 79, het plaatsen vnrtrnovolrjnLvlnL tl7.0R.9D0/ 20060154 Eisen foto Het is van groot belang dat u bij de aanvraag van een nieuw reisdocument een goedgelijkende foto inlevert die van goede kwaliteit is. Meld daarom altijd aan de foto graaf waar u de foto laat maken: dus dat u een foto wilt hebben voor een reisdocument. De eisen voor een goede foto zijn internationaal afgesproken. Het gaat om eisen over onder andere de achtergrond, positionering van het gezicht en de gezichtsuitdrukking. Daarnaast zijn er nog meer vastgestelae eisen. De eisen zijn in te zien op www. paspoortinformatie.nl. Bij De Publieksbalie hangt een fotomatrix. In deze fotoma- trix zijn alle eisen opgenomen. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20060)23 Esdoornlaan 26, 2742, het slopen van centrum (17-08-2006); 20060241 Koningin Wilhelminaplein 39, 2741, het slopen asbesthoudende vloerbedekking (17-08-2006). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Arrondissements rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. De kosten voor een Nederlandse identiteitskaart blijven gelijk, namelijk 31,25. De geldigheidsduur, van de reis documenten is en blijft 5 jaar. Kijk voor meer informatie op www.paspoortinformatie.nl. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20060208 Thorbeckehoeve 28, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (17-08-2006); 20060112 Prinses Irenestraat 16, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de woning (17-08-2006); 20060124 Coenecoop 330, het oprichten van een bedrijfspand (17-08-2006); 20060188 Zuidplaslaan 60, het gedeeltelijk veranderen en ver groten van de woning (17-08-2006); 20060191 Zuidplaslaan 62, het gedeeltelijk veranderen vergroten van de woning (17-08-2006); i van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (17-08-2006); Mercuriusweg 4, het vervangen 08-2006). VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 29 augustus om 15.00 uur vergadert de wel standscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen van welstand. De agenda kunt u vanaf maandag 28 augustus a.s. inzien bij de Publieksbalie en staat dan ook op onze website www.waddinxveen.nl. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK VERLEENDE (APV-)VERGUNNINGEN - Basketbalvereniging Waddinxveen Flyers: Ontheffing voor het verstrekken van zwak-alcoholhoudende dranken o.g.v. art. 35 van de Drank- en Horecawet voor het op 9 september 2006 te organiseren feest met barbecue op het parkeerterrein voor Sporthal De Duikelaar; - S.C. Antilope te Waddinxveen: vergunning voor I niseren van de "Langs de Gouweloop" op zondag 1 okto ber 2006 van 12.30 tot 15.45 uur. Voor de duur van de activiteiten worden de volgende straten geheel of gedeel telijk afgesloten voor het verkeer: Bosboom Toussaintsingel (oostelijk gedeelte), Alberdingk Thijmlaan, Wilgenlaantje, Linnaeusweg tussen Wilgenlaantje en Noordkade, Noord- kade tussen Linnaeusweg en Staringlaan, Staringlaan tus sen Noordkade en Bosboom Toussaintsingel (noordelijke weghelft) en Noordstaring; - Bewoners Weidezoom en Klaverveld: vergunning organi seren buurtbarbecue op het (speel)plein achter de Weide zoom 45 t/m 59 en Klaverveld op 1 september 2006 (uit- wijkdatum 8 september 2006) van 17.00 tot 24.00 uur; Kosten en geldigheidsduur Het elektronische paspoort zal 8,06 meer kosten. Een •paspoort kost vanaf 26 augustus 47,46 (nu 39,40). Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver gunningenloket, tel. 62 48 32 of 62 48 35. !b Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. ib ib 40AI 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 3