KOOPZONDAG 3 SEPTEMBER VAN I2.00 UUR TOT I7.00 UUR I Tweehonderd zangers in Waddinxveen Veilig bij school Actie voor school in Afrika tijdens Oogsfeest Zevenhuizen Franse les Nieuwe generatie reisdocumenten Koopzondag 3 september Woningbouwproject Groot Swanla van start hardglas dubbelglas spiegels /MONTÈL R Vishandel Gijs ook op zaterdag Wandeltocht voor senioren geopend van 12.00 - 17.00 uur I s Bingo Creatief met kralen in Waddinxveen Eisen foto „We kregen vaak van klanten te ben" aldus Gijs Heek. Nu zijn k A JJJ ALEXANDRIUM Altijd mee Gerrit: „Ik heb altijd al meege- Nel Venema opende gisteren de deuren van haar nieuwe siera denwinkel. Foto: Hans Scholtes Voor vriendinnen en kennissen maakt zij sieraden op bestel- voor renovatie van deze school. Hiervoor is een actiecomité op gericht. In samenwerking met Wilde Ganzen er is een startbe drag bijeengebracht voor de re novatie van de klaslokalen, het en een huisje voor bewaker op het schoolterrein. Aan deze za- nieuwbouw verbouw onderhoud kozijnen dakkapellen plek in de nieuwe wijk. De wijk krijgt weliswaar een eigen iden- Gerrit Heek en zijn zoon Gijs zorgen vanaf nu samen voor de vishandel in Waddinxveen. Foto: Hans Scholtes kan vishandel Gijs wel op die vraag inspringen. „Ja maar dan wordt het wel Vishandel Gerrit", Tel: 0182 54 7Ó32 aertsglas@planet.nl WADDINXVEEN/BOSKOOP - Alliance Francaise begint bin nenkort weer met cursussen Frans voor inwoners van Bos koop, Waddinxveen en Zoeter- meer. De lessen worden op ver schillende niveaus gegeven door ervaren docenten. Van septem ber tot april worden de lessen gegeven in niet al te grote groe pen personen. Als cursist wordt centrum Zuidplas staat. Sinds een jaar of zes konden vislief- hebbers alleen op de woensdag verse vis krijgen, maar daar gaat nu verandering inkomen. Vanaf u lid van de Alliance Franqaise waardoor u gratis toegang heeft tot de culturele avonden die een paar keer per jaar worden ger- ganiseerd. Telefonische inlich- tingern op werkdagen via num mer 079 - 3612960 tussen 14.00 en 16.00 uur en tussen 19.30 en 21.00 uur. Of bezoek de website: www.alliance-francaise.nl al- liances/boskoop. WADDINXVEEN- De activitei ten in De Paddestoel gaan weer van start. De aftrap is vrijdag 1 september om 19.30 uur met een extra bingo. Iedereen van twaalf jaar en ouder is welkom. Een en kel bingo boekje kost 7,50 euro en een dubbel boekje lleuro. Naast de tien vaste rondes, zul len een extra geld- en drank- ronde worden gehouden. Als afsluiting van de avond is er een verloting met leuke prijzen. Ook wordt er op zaterdag 30 septem ber weer een rommelmarkt ge organiseerd. Wie oude spullen kwijt wil, een tafel wil huren of meer informatie wil kan bellen met 0182-618689 of 0182-614715. De Paddestoel is te vinden aan de Lijsterbesstraat 18. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het Regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers onder leiding van Jeroen Bosman, geeft met medewerking van het Westlands Mannenkoor, onder leiding van Hans de Wit, op zaterdag 11 november een concert in de Ontmoetingskerk van Waddinx veen. Die Gouwe Sanghers sluit met dit concert haar zestigjarige concertserie af. De grote bekendheid van het Westlands Mannenkoor is me de te danken aan de Tv-serie de Glazen Stad welke door de NCRV, in de jaren zestig werd uitgezonden. Het lijflied van het Westlands Mannenkoor is dan ook de Glazen Stad dat op elk concert wordt gezongen. Vele reacties en talrijke uitno digingen voor optredens waren het gevolg. Het uit 156 zangers bestaande mannenkoor maak te vele cd's en dvd's. Met het gezamenlijke concert in Wad dinxveen viert het Westlands Mannenkoor haar vijftigjarig bestaan. De concerten zijn door het veelzijdige repertoire en de ontspannen manier van musice ren aantrekkelijk voor een breed publiek. Tijdens een speciale actie op de braderie van 1 en 2 september van PLUS supermarkt Rijnart in Waddinxveen, zal uitgebreid aandacht aan het concert wor den gegeven. PLUS supermarkt Rijnart in Waddinxveen omarmt met deze actie het concert. Het DGS geeft tussen 13.00 uur en 14.30 uur een klein concert bij de Plus markt. Het programma ziet er zeer ge varieerd uit. Er kan naar zo- 160 modellen in 1001 uitvoeringen www.montel.nl Het is van groot belang dat bij de aanvraag van een nieuw reis document een goedgel ij kende foto wordt ingeleverd die van goede kwaliteit is. Meld daarom aan de fotograaf waar voor de foto gemaakt word. De eisen voor een goede foto zijn WADDINXVEEN - Op 26 au gustus werd een nieuwe gene ratie reisdocumenten geïntrodu ceerd, de zogenoemde Generatie elektronische Reisdocumenten „Zo kunnen de klanten ook al vast een beetje kennis met me maken." Volgens Gijs Heek reageren de klanten daar positief op. „Ja ze vinden het hartstikke leuk. We staan hier nu maar een keer per week en straks wordt dat drie keer. Klanten vragen me bijvoorbeeld wel eens of ze ha ring kunnen invriezen en dan zeg ik 'nee'. Ik zeg altijd maar van invriezen wordt de vis er niet echt beter op. Straks kun nen klanten vaker vis halen. Dan hoeven ze ook niets meer in te vriezen." De klanten reageren enthousi ast, maar ook Gijs Heek is erg blij met de gang van zaken. „Ik ben erg trots op mijn zoon. Mijn vrouw en ik zijn erg blij dat Vishandel Gijs nu echt een fami liebedrijf is geworden." CAMMERAATJ|,o? er goed ge keken naar de ontsluiting van de nieuwe wijk. De primaire van dit woongebied zal waarschijnlijk plaats vinden via een later aan te leggen ro- kunnen helpen, loopt Gerrit nu een tijdje mee met zijn vader om het werk in de vingers te zoon het team komt versterken, krijgen. wel DGS als het WMK apart worden geluisterd. Meer dan tweehonderd enthousiaste zan gers zingen a capella, maar ook gezamenlijk zingen beide ko ren en vullen met begeleiding van de pianist Joep Moonen, de concertzaal met hun prachtige stemmen. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur open. De toegang bedraagt 10 euro. Kaarten zijn telefonisch bij on derstaande adressen te bestel len, en zolang de voorraad strekt 's avonds aan de kerk. Kaarten zijn telefonisch te reser veren in Boskoop via 0172-217890 en 0172-214432. In Waddinxveen bellen met 0182-612623 en op het algemene telefoonnummer 010-5218905. REGIO - "Een fijne, bijzondere plek van hoge kwaliteit om te wonen", dat moet de wijk Groot Swanla volgens de gemeente worden. Het totale plan omvat de bouw van ongeveer 260 wo- kind met de fiets naar school te brengen. Voor het project Jongeren in het gemeentehuis, in februari van dit jaar, ontwikkelden scholie ren van het Coenecoop College diverse voorstellen om de vei ligheid in Waddinxveen te ver groten. In samenwerking met verschil lende beleidsmedewerkers, politici en partners van de ge meente werden voorstellen be dacht en uitgewerkt. Tijdens een jeugdraadsvergadering presen teerden de jongeren hun ideeën. Eén van de winnende projecten was Op de fiets naar school. Het project is in samenwerking met de gemeente, het Coene coop College, basisscholen en St. Jeugd- en Jongerenwerk Midden- Holland tot stand gekomen. WADDINXVEEN - Jongeren van het Coenecoop College willen ouders van basisschoolkinderen wijzen op de gevaren die kun nen ontstaan wanneer zij hun kind met de auto naar school brengen. Op donderdag 31 au gustus overhandigen leerlingen posters, brieven, stickers en kleurplaten aan verschillende basisscholen in Waddinxveen. De vele auto's die bij scholen staan als kinderen worden ge haald en gebracht leveren soms gevaarlijke situaties op. Een brief van de leerlingen van het Coenecoop College aan de ou ders moet daar verandering in brengen. Daarnaast moeten een sticker en kleurplaat voor de kinderen en een poster voor op de scholen ouders motiveren om vaker hun dinsdag staan. Vooral het con tact met de mensen spreekt me erg aan. Ik heb ook een tijdje in een tuincentrum gewerkt, maar horen waarom we ook niet op dat vond ik toch minder." zaterdag bij de Zuidplas stonden. Om straks goed de klanten te 20.00 uur en de zaal gaat open Maar dat ging niet omdat we om 19.45 uur. Vanaf 24 augustus ook andere standplaatsen heb- liggen de plannen vier weken ter inzage op het gemeentehuis. ZEVENHUIZEN - Actiecomité Red een School in Batié staat zaterdag 2 september met een stand op het Oogsfeest in Ze venhuizen. Dit om aandacht te vragen voor een middelbare school in Afrika die bedreigd voor in zijn bestaan. Het ini tiatief komt van Peggy van Bruggen, de oudste dochter van huisarts Van Bruggen uit Ze venhuizen, en haar man Sjon van Ee. Het echtpaar verhuisde in 1999 met hun toen tweejarige doch tertje Annejoeke naar Burkina Faso, West-Afrika. Zij doen daar zendings- en ontwikke lingswerk in het plaatsje Batié en hebben veel contacten met de plaatselijke bevolking, ook met kinderen en jongeren. Zo hebben zij contact gekregen met een middelbare school in de omgeving, waar leerlingen uit de hele provincie naar toe komen. Het is de enige mid delbare school in de regio die voorbereidt voor de universi- teit. Wegens achterstallig on derhoud en gebrek aan geld om hier iets aan te doen, wordt deze school in haar bestaan be dreigd, en daarmee de moge lijkheid voor jongeren om iets te kunnen bereiken en te kun- opknappen van de waterpomp nen meehelpen aan de ontwik- en het bouwen van een eetzaal keling van hun land. Sjon en Peggy van Ee-van Bruggen heb ben aan vrienden in Nederland ken wordt op het ogenblik hard gevraagd om geld in te zamelen gewerkt. Montèl Cipriani Comfortabele, royale zithoek in leer, I ACTIEPRIJS met rugkussens in stof en leer. 2000 maat, uw naam, voornamen, geboortedatum, geslacht, docu- mentnummer, persoonsnum mer en de datum van einde Actiecomité Red een School in Batié zet zich in voor het voortbestaan van een middelbare school in West-Afrika. gecontroleerd. Daarmee wordt het document nog veiliger. Zo is het moeilijker het document te vervalsen en ook moeilijker om zich te identificeren met een (GeR). Het zijn elektronische andermans paspoort, reisdocumenten omdat er een Geef daarom nooit zomaar een chip in de houderpagina van het document uit handen en bewaar paspoort en in de Nederlandse het zorgvuldig. Met een verlo- identiteitskaart (NIK) is opgeno- ren document kan fraude wor men waarin persoonsgegevens den gepleegd. en een kleurenfoto worden op geslagen. Met de invoering van de elektronische reisdocumen ten voldoet Nederland aan de eisen van de Europese Unie. De nieuwe reisdocumenten be vatten een chip met daarin een WADDINXVEEN - Een uit de Voor vriendinnen en kennissen weergave van de foto in kleur hand gelopen hobby, zo noemt maakt zij sieraden op bestel- in het door de Europese Unie altjjd Nel Venema haar sieradenwin- - ling. Voortaan kunnen klanten voorgeschreven technische for- kel 'Petronella creatief met kra len' aan de Kerkweg West 4 in Waddinxveen. Op 29 augustus opende zij de deuren van haar nieuwe winkel. „Ik ben al veel langer met het idee bezig, maar daar bleef het eigenlijk verder bij. Mijn man en ik woonden in een apparte mentje. Ruimte voor een winkel was er niet. Totdat mijn man een keer thuis kwam nadat hij boodschappen had gedaan. Hij had een prach tig pand gezien aan de Kerk weg met een een winkelruimte. Alsof het zo had moeten zijn", vertel Venema. Venema is al zo'n vier jaar bezig met het maken van sieraden. in haar winkel terecht die elke dinsdag, donderdag vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur open gaat. „Ik wil ook work shops gaan geven. Dat zou dan geldigheid van het document, overdag kunnen op de dagen Voortaan kan de inhoud van de dat de winkel dicht is en anders chip geautomatiseerd worden 's avonds. Het is de bedoeling dat ik ook workshops aan kin deren ga geven. Voor kinderpar tijtjes bijvoorbeeld." Voor Venema is haar winkel een droom die werkelijkheid wordt. „Het wordt echt heel spannend. WADDINXVEEN - De Stichting ningen in diverse categorieën Vooral ook omdat ik negen jaar Waddinxveens Welzijnswerk zowel huur als koop. De eerste in de Wao heb gezeten. Ik heb (S.W.W.) organiseert regelmatig fase reuma en een spierdystrofie, wandeltochten om senioren in Ondanks dit alles kan ik toch de gelegenheid te stellen op een mij eigen zaak openen. Dat vind gezonde- manier te bewegen en ik toch wel bijzonder." tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 29 augustus aan staande staat er een tocht van punt is dat het om een dorpsuit- breidingswijk gaat, vinden hun WADDINXVEEN - Woensdag is voor veel inwoners van Wad dinxveen 'visdag'. Want dat is titeit maar sluit aan op de eerder namelijk de dag dat Vishandel vertelt hij lachend. Dat zijn zoon gerealiseerde woningbouw. De Gijs met zijn wagen bij winkel- in het bedrijf zou komen werken wijk wordt verkeersluw inge- centrum Zuidplas staat. Sinds was eigenlijk vanzelfsprekend, richt. Er zal 30 km/u gehanteerd een jaar of zes konden vislief- Voor zowel vader als zoon, worden. 1 Dit alles moet gaan bijdragen i aan een plezierig woonklimaat, i Parkeerplaatsen worden gereali- zes september kunnen klanten seerd op zowel eigen terrein als ook op zaterdag bij winkelcen- holpen in het bedrijf. Ik ging de openbare weg. trum Zuidplas terecht en op altijd mee naar Amersfoort waar Op 6 september is er een in- woensdag bij De Brug. Dat zijn mijn vader en moeder altijd op spraakavond in Dorpshuis de dagen dat de 21-jarige Gerrit, Swanla aan de Burgemeester de zoon van Gijs en Willy Heek, Klinkhamerweg 86 in Zeven- voor vis gaat zorgen, huizen bijwonen. De avond staat onder leiding van wethouder Bosman. De avond begint om van het project bestaat uit een drietal deelgebieden met een totaal van 111 woningen. Het plan is gesitueerd tussen de bestaande woningbouw in de wijk Swanla, de lintbebouwing aan de Knibbelweg en de hui dige provinciale weg N219. Het 10 kilometer op het programma, gebied is ongeveer 8,9 ha. groot. Vooraf opgeven is niet nodig. Vanzelfsprekend is Belangstellenden kunnen zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het ontsluiting Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens de gelegenheid tonde op de N219. Tevens wordt om een kopje koffie of thee te het plangebied ontsloten via drinken. Om 10.30 uur gaat de doortrekking van de bestaande groep met een aantal auto's naar wegen structuur vanuit de wijk Ter Aar. Swanla naar de aansluitende Via de Lageraarse plassen, Pape- nieuwe woonbebouwing. veer en Korteraar lopen we weer Voor het woningbouwplan terug naar Ter Aar. Groot Swanla is een Beeldkwa- Bij terugkomst in Waddinxveen liteitplan ontwikkeld door het is er in het Anne Frank-centrum stedenbouwkundig bureau WK nog gelegenheid om met elkaar Architectuur en Stedenbouw b.v. na te praten onder het genot Dit plan is sinds april te zien via van een kopje koffie of thee. De de website www.zevenhuizen- tocht gaat door, indien het goed moerkapelle.nl. Verschillende wandelweer is.- woningtypen waarbij uitgangs- Kosten voor deelname bedra gen 2 euro 80, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokos ten gevraagd (max. 1 euro). Voor meer informatie over de wandeltochten kan contact op genomen worden de S.W.W., te lefoon (0182) 631932. De volgen de tocht is gepland op dinsdag 26 september. Maar hier in Nederland gaat de sponsors die voor 3 euro per actie ook door. Er is namelijk maand één kind een maand ook dringend geld nodig voor lang te eten kunnen geven. Ook andere voorzieningen voor de kan eenmalig een bedrag over school, zowel voor de leerlingen gemaakt worden op bankreke- als voor de leraren. Daarnaast ningnummer 51 39 80 237, t.n.v. hebben veel leerlingen geen Stichting Buiten de Grenzen te geld voor eten. De school heeft Utrecht, onder vermelding van het idee om hen te helpen door 'maaltijdsponsor'. de verstrekking van maaltijden. Op 2 september bij de stand op Eén maaltijd kost 10 eurocent, het Oogstfeest in Zevenhuizen Hiervoor zoekt het actiecomité willen de vrijwilligers van het actiecomité graag meer vertel len over dit project. Er zullen dan ook handgemaakte artike len uit Burkina Faso te koop zijn internationaal afgesproken. Het en er kunnen spelletjes worden gaat om eisen over onder andere gedaan/ De opbrengst is voor dé achtergrond, positionering de school. van het gezicht en de gezichts uitdrukking. Daarnaast zijn er nog meer vastgestelde eisen. De eisen zijn terug te vinden op www.paspoortinformatie.nl. Bij De Publieksbalie hangt een fo- tomatrix. In deze fotomatrix zijn alle eisen opgenomen. Het elektronische paspoort zal 8 euro en 6 cent meer kosten. Een paspoort kost vanaf 26 au gustus 47 euro 46 (nu 39 euro 40). De kosten voor een Neder landse identiteitskaart blijven gelijk, namelijk 31 euro 25. De geldigheidsduur van de reisdo cumenten is en blijft 5 jaar. Meer informatie is te vinden op www. paspoortinformatie.nl. xi-r f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 ALLES vooi AÏWÏS I glas I \1 GROOTSTE WINKELGEBIED VAN ROTTERDAM o E E o BOUWTECHNIEK WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2006 Alexandrium is het grootste winkelgebied ran Rotterdam! Hier windt u horeca, kinderopvang, zes verschillende par keergelegenheden en meer dan 211 winkels verdeeld over Alexandrium I Shopping Center, Alexandrium II Megastores en Woonmall Alexandrium III. Genoeg ingrediënten voor een lange dag winkelplezier. Alles voor iedereen. A20, AFRIT 16 ROTTERDAM PR. ALEXANDER Montèl Rotterdam - Woonmall Alexandrium III Watermanweg 217 - Tel: 010 286 25 25 Montèl Kralingseveer - IJsselmondselaan 175 (naast Bouman Meubelen) - Tel: 010 284 21 21 DESIGN B Y M Exclusief en betaalbaar zitcomfort Ja

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 13