Reddingsbrigade Kleutergym TOOS Gratis badminton spelen als zaalsport Langs de velden van WSE Geslaagd toernooi Voetbalprogramma Jongste en oudste deelnemer in bloemen gezet door De Sniep Nordic Walking voor gewrichtsklachten Zwemclub Van Uden-De Gouwe gooit roer om Waddinxveens waterpolo talent vertrekt naar EK Belgrado Broers Foto: Jan Venema Kleuters in beweging bij TOOS. r t ■MM door mijn karakter op die posi tie beland." twee tegendoelpunten incasse ren. Het niveau van het E2-toer- nooi lag vrijwel gelijk. WSE E2 RVC, Bodegraven en ARC) en verloren hun laatste wedstrijd van ROHDA'76. Maar hoe is dat nou om samen met je broer in hetzelfde team te spelen? „Het is niet heel veel anders. Je let misschien meer op elkaar en je geeft elkaar wat meer commentaar. Maar bij de De Zijl/LGB - Vivax sg. hebben we een heel hecht team dus van Jongste Het Nederlandse waterpolo- team vertrekt met een jonge selectie richting Belgrado waar van Koen met zijn achtien jaar de jongste is. Hij komt net van de junioren. Paul behoort ook tot de jongeren binnen de selec tie. Naar aanloop van het Euro pees Kampioenschap waren er een aantal voorbereidingstoer- nooien en trainingskampen. Waterpolo is in Nederland lang niet zo groot als het in som mige Oost-Europese landen is. Ze hebben daarom niet al te hoge verwachtingen. „Ons doel is om bij de eerste acht te ein digen. Het is niet reëel om te denken dat we straks Europees Kampioen worden; andere lan den hebben gewoon veel be tere trainingsfaciliteiten", aldus Paul. Hij vervolgt zijn verhaal: „Ik zou daarom zeker nog eens in het buitenland willen spelen. Er heerst daar een compleet andere mentaliteit omtrent wa terpolo. Iedereen is daar veel fanatieker en dat vind ik mooi." Koen denkt daar hetzelfde over. „Ik moet nog drie jaar voordat ik klaar ben met mijn studie, maar bij mij kriebelt het ook wel om naar het buitenland te gaan." feiten aan. De russtand was al snel 1-5, waarbij Bianca Ham- stra via een mooi afstandsschot zorgde voor het WSE-doelpunt. In de tweede helft bleek ook dat de conditieachterstand groot was en werd het uiteindelijk 2-8 voor Schoonhoven. Sarah Eitjes maakte het enige doelpunt voor WSE in de 2e helft. De Dl moest het uit op nemen in de beker tegen Soccer Boys D2. Ondanks dat WSE met maar tien man speelde, werd er de eerste helft goed gevoet bald en hard gewerkt. De rust- gen werden eerste met 3-3-26+; Sjaak van Rijn en Jan Olie moes ten met een uitslag van 3-3-25+ genoegen nemen met de tweede plek en Wouter Nijenhuis enjan van Luijken behaalden de laat ste podiumplaats met 3-3-24+. De winnaars gingen allen naar huis met een beker en Bas van Mastrigt mocht ook de wissel- beker mee naar huis nemen. Alle deelnemers ontvingen een herinneringsschildje en de be woners ook nog zoete versna pering. Namens de bewoners van Woubrecht hield Minou de Waal een toespraak en bood zij de vereniging, als dank voor jarenlange traditie, een schit terende fotocollage aan van alle bewoners van het tehuis. Deze zal een prominente plaats in het boulehuis krijgen. woensdagmiddag van 15.30 uur tot 16.30 uur en van 16.30 uur tot 17.30 uur in Sporthal de Dui kelaar. Topsport Als je op een dusdanig hoog niveau speelt, eist dat de no- GOUDA/WADDINXVEEN - Het voetbalprogramma voor 3D-sport Speciaal voor kinderen die extra aandacht nodig hebben, vooral gericht op het bewegen, starten zes jaar oud op donderdagmid-, er twee groepen 3D - Sport. De 3 dag van 16.00 uur tot 17.00 uur in Sportcomplex TOOS Plaza. De broers Paul en Koen Verwij vertrekken met veel plezier naar het EK waterpolo in Belgrado. Nu is het alleen nog hopen op een goed resultaat. Foto: Hans Scholtes klasse C: DSO-Semper Altius, Rohda-BVCB, Alexandria-RCL, Forum Sport-Zevenhoven, Valken-WDS, Nootdorp-Jodan dag te beginnen. De heer Verba- kel kreeg namens het zwembad een mooie bos bloemen en een vijftig-badenboekje. De jongste deelneemster was Laura van Soest. Vol trots kwam de net vijf jarige Laura samen met haar moeder banen zwem men. Ze ontving een bos bloe men een knuffel beestje en een baden boekje en natuurlijk haar eerste medaille. Tijdens de vierde dag kregen de deelnemers een ijsje en de vijfde dag een glaasje AA drink om de krachten op peil te houden. Het sponsorgeld is inmiddels geteld en naar het Ronald Mac Donaldfonds overgemaakt. vervolgd worden. De aangepaste cursus bestaat uit zeven lessen van veertig minuten. De kosten zijn 75 euro voor de cursus, 10 euro voor de introductieles. De aangepaste cursus onder scheidt zich op een drietal pun ten: de lessen zijn korter, is er gotherapeut, die zelf ook Nordic Walkt, bij betrokken en vooraf gaand aan de eerste les krijgt de cursist een intakeformulier met enkele vragen over de klachten. De instructeur en de ergothera peut gebruiken dit formulier om het lesprogramma aan te passen aan de individuele bewegings mogelijkheden. Meer informatie en aanmelden via www.delo- pendezaak.nl of bellen met 06- 49630528. Yvonne Bontekoning is de contactpersoon. d's staan voor Denken, Durven, Doen. In deze drie stappen gaat ieder kind een uitdaging aan, ook die van het leren. Uitda gende speelsituaties in kleine groepjes en met specialistisch opgeleide docenten zorgen er voor dat de kinderen veel en veelzijdig gaan bewegen, waar bij de sociale competentie van de kinderen een grote rol speelt. Het kind wordt dan ook in zijn totale ontwikkeling gestimu leerd. 3D - Sport is voor kinderen van 5 tot 9 jaar en wordt gegeven op: woensdagmiddag van 15.00 uur tot 16.00 uur (5-7 jaar) en van 16.00 uur tot 17.00 uur (7-9 jaar) in Sportcomplex TOOS Plaza. Meer informatie over de lessen, over de contributie en wanneer men kan beginnen kan men krijgen door te bellen met 0182 - 613839 640277, door een keer langs te gaan bij één van de les sen of te kijken op de web-site: www.tooswaddinxveen.nl. Alle nieuwe leden mogen in ie der geval 2 keer op proef mee doen. WADDINXVEEN - Op 1 sep tember gaat het zwemseizoen van de Waddinxveense Red dingsbrigade (WRB) weer van start. De WRB wordt in stand gehou den door middel van vrijwil ligers die elke vrijdagavond en zaterdagochtend groepen kinde ren les geven in het zwemmend redden. Bovenaan staat hierbij het redden van drenkelingen. Verder wordt er grote aandacht besteedt aan zwem- en red- dingstechnieken en is het soci ale aspect ook van groot belang. Zo leren kinderen die al in het bezit zijn van tenminste een A- diploma hun zelfredzaamheid in het water te vergroten. Later zullen hier reddingstechnieken bij komen om ook anderen uit benarde situatie's te kunnen redden. Dit wordt tijdens de les sen vaak in tweetallen geoefend waarbij de kinderen zowel de reddende als de slachtofferrol zullen vervullen. Voor meer informatie surfen naar http://waddinxveen.red- dingsbrigade.net. Bij interesse kan er contact op worden ge nomen met het C. Arnold via 0182-636731. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd door de Jeu de Boulesvereniging Waddinx- veen, dankzij de financiële steun van de firma CombiCare, voor de zestiende keer een toernooi georganiseerd voor de bewo ners van de gezinsvervangende tehuizen Woubrecht en Nesse- lande. Het toernooi was oorspronkelijk in mei gepland, maar moest we gens de vele regen worden afge last. Nu werkten de weergoden duidelijk beter mee. Zeventien bewoners traden aan en zij wer den gekoppeld aan een lid van de vereniging. De strijd was ver beten en de uitslag zeer span nend. Drie teams wonnen alle drie de partijen en uiteindelijk gaf het saldo de doorslag. Bas van Mastrigt en Alex van Ofwe- D: OVV-WCR, PFC-Nieuwer- kerk, SVVSMC-VOC, Sparta- Jai Hind, UNIO-Spartaan '20, Poortugaal-Olympia, 3e klasse B: DHL-TOGB, HMC- Groeneweg, Oliveo-ONA, Bo- degraven-RKDEO, Delft-ES- TO, VEP-HION, 4e klasse E: RVC-GSV, Gouda-Moordrecht, Alphen-Stolwijk, Bergam- bacht-Lekkerkerk, Haastrecht- SVS, Cabauw-DONK, 5e klas se A: Leidse Boys-Ommoord, SVH-DSO, NSV-Ammerstol, Gouderak-Waddinxveen, Flo- reant-WSE, Soccer Boys-War- munda SV, GOL Sport-Gr.WII VAC. WADDINXVEEN - Komend sei zoen gaat het roer definitief om bij Z&PC Van Uden-De Gouwe. Zo zal er een damesteam min der te zien zijn in Gouwebad ■De Sniep bij Z&PC Van Uden- De Gouwe en start de herense lectie in eén sterk gewijzigde samenstelling aan de competi tie. Ondanks een serieuze lobby ,voor extra speelsters door de technische staf is het niet gelukt om twee representatieve da mesteams op te stellen voor de Bondscompetitie. Het bestuur van Z&PC Van Uden-De Gouwe is in gesprek met de KNZB over de wijze van terugtrekken van een damesteam. Door de ontstane situatie is in goed overleg afscheid genomen van trainer/coach Michèl van der Zeeuw, die pch tot het laat ste moment heeft ingespannen om met een volwaardig team aan de competitie te beginnen. De nieuwe trainer/coach voor Kleutergym De kleuterles begint met vrij spe len, van circa tien minuten, met het kleine materiaal.. Vervol gens komt de warming-up met gebruik van hoepels, blokken, springtouwtjes en dergelijke. Ook gebruiken ze wekelijks de 'grote' toestellen zoals ringen, touwen, klimramen etc, welke vaak in een circuit worden ver werkt. Tevens komen de grond vormen van bewegen zoals: springen, zwaaien, klimmen en klauteren, duikelen, gooien en vangen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje. Met deze opbouw van de les wordt de kleuter een be- wegingsrijke ontspannende les aangeboden. De kleutergymnastiek wordt ge geven voor kinderen van vier tot WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 26 augustus hebben de jeugdteams van WSE hun eerste officiële wedstrijden gespeeld. WSE BI had geen kind aan Soc cer Boys. In de zeer eenzijdige uitwedstrijd werd er met maar liefst 17-1 gewonnen! Hoessein Zeryouh nam de grootste pro ductie voor zijn rekening: zeven goals. Uitblinker van de wedstrijd was Rijkie Kleyn. De meisjes liepen in hun eerste thuiswedstrijd van onderscheid is niet echt sprake", meent de jongste telg. Hoewel ze samen in een team spelen zijn ze toch compleet verschillend. Zowel in als bui ten het zwembad. Paul is de fanatiekste van de twee, maar Door Kristiaan Asscheman WADDINXVEEN - De broers Paul (22) en Koen Verweij (18) doen al jaren aan waterpolo. Dinsdag vertrokken ze met de nationale selectie richting Bel grado voor het Europees Kam pioenschap waterpolo waar ze twee weken zullen blijven. „We hebben er ontzettend veel zin in, het is een hele ervaring", vertellen Paul en Koen. Beide broers spelen al vanaf hun zevende jaar waterpolo. „Waterpolo zit bij ons in de fa milie. Onze ouders hebben zelf ook op een redelijk hoog niveau waterpolo gespeeld. Op die ma nier rol je er vanzelf in", vertelt Paul. Ze begonnen hun carrière bij waterpolovereniging Van Uden-De Gouwe in Waddinx- veen. Op dit moment spelen ze bij De Zijl/LGB-VIVAX sg. in Leiden. ger van", vult zijn jongere broer aan. Paul: „Voorlopig ben ik nog wel van plan om lang door te gaan met waterpolo, ik wil alles er uithalen wat er in zit. Je steekt er veel tijd in en het zou zonde zijn om er dan ineens mee te om van je hobby je werk te ma ken." WADDINXVEEN - Nordic Wal king is er nu ook voor mensen met gewrichtsklachten in Wad- dinxveen. Ergotherapeut Dorien van Stuijvenberg en Nordic Wal king instructeur Yvonne Bonte koning van de De Lopende Zaak hebben een aangepaste cursus Nordic Walkin voor mensen met gewrichtsklachten en bewe- gingsbeperkingen ontwikkeld. Tot nu werd deze cursus alleen in Gouda gegeven. In de week van 4 september starten de aan gepaste cursussen weer. De introductieles in Waddinx- veen is op maandag 4 september van 9.30 uur tot 10.10 uur in het Gouwe Bos. De introductieles is tevens de eerste les van de cur sus. Als de introductieles u be valt kan het bewegen moeiteloos langer badmintonnen is er op die avonden een trainer aanwe zig om de grondbeginselen bij te brengen. Na afloop is er ge legenheid even een verfrissende douche te nemen en daarna wat te drinken in de Duikelbar. Wie het recreatief spelen leuk blijkt te vinden kan lid worden en op zowel de maandag- als de donderdagavond in de Dui kelaar komen spelen. Bij de re creanten in de Duikelaar is het jongste lid net 18, het oudste lid is al een paar jaar met pensioen. Je bent dus niet snel te oud voor deze sport. En wil je hogerop dan kan je bij Invictus terecht tot in de hoogste regionen van de Nederlandse badmintoncom- petitie. Kijk voor meer informatie op in ternet: www.invictusbc.nl, of te lefonisch bij Ellen Kranendonk van de ledenadministratie, tel. 0172-215896. Maar gewoon ko men en meedoen zegt nog altijd het meest. WADDINXVEEN - Maandag 21 augustus was het weer zover: alle kinderen gingen weer naar school en na een vermoeiende dag konden kinderen en volwas senen van 16.00 uur tot 20.00 uur deelnemen aan de zwem- vierdaagse in het Gouwebad De Sniep. Donderdag 24 augustus werden tijdens de zwemvierdaagse de jongste en oudste deelnemer in het zonnetje gezet. De heer J.W. Verbakel was de oudste deel- ritemer. Al jaren lang zwemt de heer Verbakel - inmiddels 83 jaar büd - banen tijdens de vroege vogels. Hij vertelde ons dat er geen prettigere manier is om de WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Jazzdans- en Turn vereniging TOOS heeft ook voor kinderen vanaf vier jaar oud een gevarieerd aanbod te bieden. Zo kunnen de peuters en kleuters kiezen uit Kleutergym, Jazztiek, Baltiek en 3D-sport. In verschil lende zalen en op verschillende tijden worden er lessen gegeven onder leiding van diverse ge diplomeerde of gekwalificeerde docenten. klasse Bond. Toch heeft het be stuur vertrouwen in de groep en denkt met Eric van Beek een juiste keuze te hebben gemaakt. Daarnaast zal er onder leiding van voormalig dames 1 trainer Jan Middendorp een sterke im puls worden gegeven aan verder uitbouwen van opleiding binnen de vereniging. Baltiek Baltiek is een les die bestaat uit twee gelijke delen: een Gym- gedeelte en een Balgedeelte. In het Gymnastiekgedeelte van de les wordt er gewerkt aan de basiselementen zoals klimmen en klauteren, springen en dui kelen en wordt er ook gewerkt op de minitrampoline. In het balgedeelte van de les worden voornamelijk spelenderwijs de onderdelen mikken en treffen, stuiteren en werpen met een bal geoefend. Dit alles gebeurt zo wel met de hand als met de bal aan de voet. Natuurlijk zal ook de muziek en een spelletje in de les niet ontbreken. Deze lessen zijn voornamelijk voor jongens vanaf vijf jaar oud. De vijf Baltieklessen worden ge geven op maandagmiddag van 17.00 uur tot 18.00 uur in Sport hal de Duikelaar, woensdagmid dag van 14.00 uur tot 15.00 uur en van 15.00 uur tot 16.00 uur in Sportcomplex TOOS Plaza en op vrijdag zijn er lessen van 15.45 uur tot 16.45 uur en van 16.45 uur tot 17.45 uur in Sportcom plex TOOS Plaza. VVADDINXVEEN/BOSKOOP - De recreanten van de Wad dinxveense Badmintonvereni ging 'Invictus' bieden inwoners yan Waddinxveen en Boskoop in september de gelegenheid dm drie keer geheel vrijblijvend kennis te maken met badminton als zaalsport. Niet als toeschou wer, maar gewoon op de baan met een racket in je hand pro beren de shuttle aan de andere ikant van het net op de grond te krijgen. En proberen dat die twee aan de andere kant van het net dat niet bij jou lukt. Een korte (sport) broek, een shirtje en een paar zaalsport- schoenen mee nemen is vol doende. Alle donderdagen in september liggen in sporthal 'De Duikelaar' aan de Zuidpla- slaan in Waddinxveen van 20.30 tot 22.00 uur een badminton racket en shuttles klaar. On ervarenheid met badminton is geen probleem. Naast een aantal enthousiastelingen die al wat de damesselectie is Leo Hen driks. Hendriks is geen onbe kende voor Z&PC Van Uden-De -het seizoen voor de beker tegen Gouwe. Schoonhoven steeds achter de Hij was coach van dames 2 toen zij in 2004 de ManMeer beker en het kampioenschap wisten te behalen. Ook voor de heren is de nieuwe trainer geen onbe kende bij van Z&PC Van Uden- De Gouwe. Voormalig heren 1 keeper Eric van Beek is de zaterdag 2 september is: 2e nieuwe trainer/coach van de he renselectie. Voor de heren ligt er geen een voudige opgave voor het ko mende seizoen in de tweede Boys, 3e klasse A: Kagia-Lug- dunum, Gouda-Zwammerdam, Alphia-Floreant, Be Fair-Kou- dekerk, Oegstgeest-Kamerik, GHC-Wassenaar, 4e klasse B: Boszoom-Zuiderpark, Lin- schoten-Schoonhpven, Schie- broek-TAVV, Perkouw-Moer- het kapelle, Siveo-Soccer Boys, de jeugd- Oudewater-Berkel. Voor zon dag 3 september: 2e klasse Tot nu toe hebben ze het vele sporten nog wel goed kunnen combineren met hun opleiding. „Ik heb er nog nooit problemen mee gehad. Overdag ga ik naar school, 's avonds heb ik mijn trainingen en in het weekend Koen heeft volgens zijn oude- mijn wedstrijden. Tussendoor re broer het meeste talent. „Ik doe je dan nog wat schooldin- speel midvoor, vlak voor het gen, het is een kwestie van goed doel. Daar moet je nu eenmaal plannen", aldus Koen. veel man tegen man duels uit- Voor Paul was het soms wat las- vechten en moet je erg fanatiek tiger: „Ik ben net afgestudeerd zijn. Maar misschien ben ik ook en ik heb de trainingen altijd goed kunnen combineren met mijn opleiding. Alleen tijdens stages werd het lastig. In die tijd heb ik flink moeten aan poten." Hoewel het soms erg zwaar is, willen de broers de komende dige tijd. Dat weten beide heren jaren nog wel bezig blijven met maar al te goed. „We trainen waterpolo. „Bij topsport geldt meestal zo'n vier a vijf keer vrijwel altijd dat je er sterker per week. Het is zowel water- uitkomt", vertelt Paul. „En je training als krachttraining. Dat wordt er mentaal veerkrachti- loopt al snel op tot zo'n vijf tien uur trainen per week. Dat is zonder reistijd, met reistijd moet je toch al snel denken aan 35 uur per week", verklaart de oudste broer. „Maar gelukkig hebben we het ontzettend ge troffen dat onze ouders zo en- thausiast zijn, anders is het wel stoppen. Het is geweldig erg duur allemaal. Ze zijn altijd een stimulans geweest." Jazztiek Gymnastiek in combinatie met Jazzdans. Deze lesvorm wordt alleen gegeven aan kleuters, om dat het voor de jonge kinderen nog moeilijk is om een keuze te maken tussen Gymnastiek en Jazzdans. De lessen worden voorbereid vanuit een bepaald thema, zoals: klein groot, snel langzaam, spannen ontspan nen, recht rond of samenwer king. Een thema wordt op een gym nastische en dansante manier uitgediept, waardoor de kinde ren elke les weer nieuwe bewe- gingservaringen opdoen. De Jazztiekles is voor kinderen van vier tot zes jaar oud en stand was 0-0. In de tweede wedstrijden van zowel Donk, wordt gegeven op dinsdagmid- helft kwam WSE uiteindelijk TOGB, Floreant en Esto. In to- dag van 16.00 uur tot 17.00 uur kracht tekort en verloor met 6- taal werden er 21 doelpunten in Sportcomplex TOOS Plaza, 1. Gert-Jan Bruin scoorde het gemaakt en moesten ze slechts enige doelpunt voor WSE. De E-tjes van WSE speelde thuis een Zwaluwentoernooi. Bij dit toernooi doneert iedere speler speelde drie keer gelijk (tegen een euro doneert voor de gehan dicapten. De El speelde het toer nooi uitstekend en won alle 4 de B 2 PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i Mm WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2006 r ïf r.7** i J

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 23