Wij brengen Boskoper schenkt zuivere koffie Nieuwe bouwonderneming in Boskoop Kinderziektes bij test HSL partijen dichter bij elkaar' SEg Pilates bij T.O.O.S. r I Colofon 4 e Voorlichting op kraammarkt Verzamelbeurs in Ontmoetings centrum Bijeenkomst van vrouwen beweging RTW uitzending rw Y 7 'X Jl’ 4 w tb WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2006 Laurens zit al een jaar met zijn opvallende bus langs de weg. Foto: Cicero Foto: pr Harrie van Noorden (links) en Arie de Kwaadsteniet (rechts). 0 Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Redactie Saïda Erahoutan en Marianne Vermaat Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn der leiding van Suzan Bik en wel op: Dinsdagmiddag van 13.30 -14.30 uur niveau 2 vanaf 20 jaar Dinsdagmiddag van 14.30 -15.30 uur beginners vanaf 20 jaar Vrijdagavond van 18.00 - 19.00 uur beginners 12 tot 16 jaar WADDINXVEEN - Op woens dag 20 september vindt de maandelijksebijeenkomstvan de Christelijk-Maatschappe- lijke Vrouwenbeweging Pas sage plaats. Deze avond toont de heer N. Uittenbroek uit Reeuwijk een diaserie over de Alpen het grootste bergmassief van Europa. Dit gebied bevat een schat aan planten in een overweldigende natuur. Er zullen beelden te zien zijn uit de Oostenrijkse, Franse en Zwitserse Alpen met een kort ritje naar de Pyreneeën. Voor de natuurliefhebbers en wandelaars wordt dit een in teressante avond. Deze avond is iedereen welkom voor gas ten en introducés vraagt de vereniging 3 euro. De avond vindt plaats in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan en begint om 19.45 uur. Vrijdagavond van 19.00 - 20.00 uur beginners niveau 1 vanaf 16 jaar Vrijdagavond van 20.30 - 21.30 uur niveau 2 vanaf 16 jaar 300 kilometer per uur. De Thalys zal ook komende week nog integrale tests uitvoe ren op het nieuwe HSL-spoor. Dat wil zeggen dat de aparte langs als er een mankement is. Het voordeel is dat de klant maar met één contactpersoon te maken heeft, waardoor de band tussen klant en onderne mer heel direct is. Bedrijven, organisaties of in stellingen die belangstelling hebben voor een automaat kun nen vragen om een gratis proef plaatsing. In een voorgesprek met de klant zal bepaald wor den welke automaat het meest aansluit bij de wensen. Er is ruime keuze uit verschillende is gegaan, te voorkomen. Na deze werkzaamheden kan ver voerder HSA, een alliantie van NS en KLM, beginnen met haar testen. Op het zuidelijk deel van het HSL-tracé, tussen Rotterdam en fase soorten vriesdroog-, freshbrew- en bonenautomaten. De geko zen automaat wordt voor een afgesproken periode neergezet zodat de klant volop kan expe rimenteren. Bedrijven die besluiten een au tomaat aan te schaffen (huren of leasen kan ook) krijgen 48 maanden gratis service en on derhoud. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Laurens Kaashoek, tel. 0172 - 404 207 of kijk op www.fortune.nl Belangstellenden kunnen voor meer informatie bellen met Su zan Bik 0182-611702 of neem een kijkje op www.tooswaddinx- veen.nl. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. en een actieve spier verbruikt energie en dus ook calorieën. Ook de kans op gewrichtsklach- ten neemt af omdat de houding beter wordt en de gewrichten hierdoor worden ontlast. De lessen worden gegeven in Sportcomplex TOOS Plaza on- Zij heeft ervaring in het bedrijfs leven en is de directeur van de nieuw opgerichte Stichting Somm. De provincie Zuid-Hol- land, de gemeente Gouda en de Informele Zorg Midden-Holland maken dit initiatief mogelijk. „Maatschappelijke organisaties hebben veelal geen toegang tot het bedrijfsleven", vertelt de nieuwbakken directeur. „Hun werkwijze is nogal anders dan die van het bedrijfsleven, maar zij hebben wel veel te bieden. Denk bijvoorbeeld aan de situ atie dat een bedrijf voor een ver eniging het clubblad verzorgt. Het is best leuk als de leden van de club als tegenprestatie bij voorbeeld een clinic verzorgen. Het komt de sfeer in bedrijven ten goede als werknemers sa men eens iets heel anders doen dan het eigen werk, zij leren el kaar beter kennen en de mense lijke aspecten komen meer aan bod." Cornelia Schütt schudt de voorbeelden uit haar mouw en geniet op voorhand van de ver rassende oplossingen die moge lijk zijn voor vragen vanuit de maatschappelijke organisaties. „Op een beursvloer ontmoeten vraag en aanbod elkaar en in WADDINXVEEN - Op zon dagmorgen 17 september zal de Hervormde Gemeente het kerkenprogramma op de RTW radio verzorgen. Deze uitzending begint om negen uur met het kinder programma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk voor de direc te uitzending van de kerk dienst. Na de kerkdienst, om ongeveer tien voor elf, wordt er een impressie gegeven van de op 9 september gehouden workshop over Black Gospel muziek. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 en Ether FM 105.8. van het communicatiesysteem GSM-R, de bovenleiding en de werking van de zendbakens voor het nieuwe Europese be en hij beschikt over een prima netwerk. Die sterke combinatie laten wij in ons voordeel wer ken." Arie de Kwaadsteniet ziet even eens volop kansen voor Thun- nissen Bouw Boskoop: "Ik heb brede ervaring op het gebied van bouw en ontwikkeling in zowel de uitleg gebieden als ook binnenstedelijk. Bovendien staat de gerenommeerde Thun- nissen Groep achter Thunnis- sen Bouw Boskoop, dat schept extra vertrouwen in de markt. Vanaf 1 september a.s. gaan wij er vol tegenaan in Zuid Holland! Om de verwachte groei van het bedrijf- op te kunnen vangen zijn we nog op zoek naar extra personeel. Voor meer informatie REGIO - „Midden-Holland heeft volop bedrijven die een bijdrage willen leveren aan de samenleving. Er zijn veel maat schappelijke organisaties die een steuntje in de rug prima kun nen gebruiken, het is de kunst om elkaar te vinden", constateert Cornelia Schütt. een plaats als Zeist is de sociaal makelaar al een succes", zegt Schütt. „De eerste beursvloer in Midden-Holland staat gepland voor 20 november en ik mik op zowel 40 bedrijven als organisa ties die dan aanwezig zijn. Het landelijk kenniscentrum Civiq heeft het concept voor de beurs al bedacht, wij hoeven het al leen maar toe te passen." De stichting Somm zorgt voor een grondige voorbereiding. In de laatste week van augustus gaan de uitnodigingen de deur uit naar maatschappelijke organi saties. „Wij geven in oktober een aantal gratis workshops waar de maatschappelijke organisa ties kunnen leren om hun vraag duidelijk te formuleren." De eer ste reacties van de maatschap pelijke organisaties zijn positief. „Zij zijn helemaal blij met het initiatief", laat Schütt enthou siast weten. „Voor succesvolle bedrijven is het al normaal is om iets terug te doen voor de maatschappij. Wij brengen de partijen bij elkaar." Match mee op de website van Somm, www. somm.nl Somm is telefonisch te bereiken op nummer 0182- 540499. wij naar méér vestigingen in verschillende regio's. Na de op richting van Thunnissen Ont wikkeling Noord in Alkmaar is dit de tweede stap in dat kader", onderstreept hij. Met de nieuwe vestiging in Bos koop vergroot Thunnissen Bouw haar greep op deze regio. Harrie van Noorden: "Wij hebben in Zuid Holland al diverse posities ingenomen. Om de mogelijkhe den in die regio echter optimaal te benutten én zelf kansen te kunnen creëren, moet je dichter op die markt zitten. Daarom zijn wij blij met de benoeming van Arie de Kwaadsteniet als direc teur van Thunnissen Bouw Bos koop; hij is uitstekend bekend met de markt in Zuid Holland altijd zelfstandig gewerkt, zo startte hij 6 jaar geleden' een loonbedrijf voor grond-, weg en waterbouw. Daar had hij op een gegeven moment genoeg van. "Ik zocht een nieuwe uit daging", vertelt hij. Fortune Hot Drinks is een formule waar hij achter kan staan. "Het zijn goede machines en, wat ook belangrijk is, wij leveren koffie tegen een zeer concurrerende prijs." Laurens verkoopt niet al leen, maar plaatst de machines ook en komt hoogstpersoonlijk RIJNWOUDE/REGIO - Het tes ten van de Hoge Snelheidslijn, waarop de Thalys moet gaan rijden, gaat niet zonder kinder ziektes. Afgelopen week zijn tests uitgevoerd tussen Hoofd dorp en Rotterdam via het nieu we spoor langs Benthuizen en Zoetermeer. Maar een motor storing op de eerste dag zette de locomotief stil. Techneuten kregen de boel weer aan de praat en werd er weer gereden. Eerst met een snelheid van 160 km/u, daarna is er tot 330 km/ u gereden. De trein maakt bij een dergelijke snelheid een oor verdovend kabaal. Aan boord van de Thalys bevonden zich technici, twee machinisten en een flink aantal zandzakken om het gewicht van passagiers na te bootsen. De hoge snelheidstrein zou aan vankelijk al dit jaar gaan rijden tussen Amsterdam en Parijs, maar er is een flinke vertraging opgetreden. Van een geregelde dienst is pas sprake in 2008. Oorzaak is een gebrek aan ma terieel. Er wordt gereden met Franse treinstellen, maar de Fransen produceren eerst voor eigen gebruik, daarna komt het buitenland aan de beurt. Zolang de Thalys niet beschikbaar is zal sprake zijn van een beperkte REGIO - Laurens Kaashoek uit Boskoop zit als franchiseonder- nemer sinds een jaar langs 'de weg met zijn opvallende bus van Fortune Hot Drinks. Deze onderneming levert een assor timent automaten voor diverse soorten koffie, thee, heet wa ter en soep. Voor elk bedrijf, voor iedere klant een machine op maat. Laurens is actief in de regio Rijnland en heeft in deze regio inmiddels een flinke klantenkring opgebouwd, zo meldt hij tevreden. Hij heeft GOUDA/REGIO - In het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlo- catie) vindt woensdag 20 sep tember een voorlichtingsavond plaats voor zwangeren én hun partners. De aanvangstijden zijn 19.30 uur en 20.30 uur. Tijdens deze avond krijgen bezoekers een film te zien die een duidelijk beeld geeft over de gang van za ken rond een normale bevalling op de afdeling Verloskunde.Me- dewerkers van de afdeling zullen aanvullende informatie geven over het verblijf op de afdeling en de kraambedperiode. Na de presentaties is er de mogelijk heid om de kraammarkt bezoe ken. Verpleegkundigen van de afdeling Verloskunde zijn hier ook aanwezig. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefonisch op werkdagen bij het Bureau Patiëntenservice, tel. 0182 - 505324. HEEMSTEDE/BOSKOOP Thunnissen Groep opende per 1 september een nieuwe vestiging in Boskoop. Onder de naam Thunnissen Bouw Boskoop bv worden de activiteiten van Thun nissen Bouw naar Zuid Holland uitgebreid. De leiding van de nieuwe onderneming komt in handen te liggen van Arie de Kwaadsteniet, die afkomstig is van Hijbeek Zwijndrecht bv, dochter van Heijmans Vastgoed bv. Harrie van Noorden, direc teur van de Thunnissen Groep en daarmee verantwoordelijk voor zowel Thunnissen Ont wikkeling en Bouw, is bijzonder te spreken over deze expansie: "Als uitvloeisel van onze stra tegische beleidsplannen streven REGIO/Nieuwerkerk - Op zater dag 23 september houdt de 'Ver zamelbeurs Nieuwerkerk' voor de veertiende keer een grote al gemene verzamelbeurs met ten toonstelling in de grote zalen van het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 in Nieuwer kerk a/d IJssel. Belangstellenden zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur en de toegangsprijs is 1,50 euro, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar en 65 plussers 1 euro.De beurs is er voor ver zamelaars van munten, postze gels, theezakjes, telefoonkaarten, ansichtkaarten, speelkaarten/jo- kers, Mark- en Promoclips, bal pennen, voetbal-/paniniplaatjes, (strip)boeken, bieretiketten, win kelwagenmuntjes en dergelijke. Voor het ruilen van verzamel- materiaal zijn er gratis ruiltafels aanwezig en voor de verzame laars van theezakjes is een spe ciale ruimte gereserveerd. Uit de regio zal er ook een verzamelaar van tokens potjes aanwezig zijn. Verder is er ook een tentoonstel ling met stands over: Elvis, busonderneming van Gog, oude Nederlandse reclame blik ken, Dinky Toys, Kuifje en strip boeken en oude fototoestellen. Dit jaar is extra aandacht voor het verzamelen van ansichtkaar ten in de vorm van een mooi ingerichte stand met als thema: Rotterdamse- horeca en artiesten vanaf 1920. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Tonie Marelis 06 21560860 of Cor Meijer 0180 314214. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud, van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. over de vacatures kunnen geïn teresseerden terecht op www. thunnissen.nl." Thunnissen Groep is als ont wikkelende bouwer actief op het gebied van ontwikkeling, bouw en onderhoud. De groep bestaat uit drie klantgerichte be drijven met een sterke marktpo sitie. Thunnissen Ontwikkeling, Thunnissen Bouw en Thunnis sen Onderhoud. Als betrokken partner met een persoonlijke en doeltreffende benadering wordt een optimaal eindresultaat na gestreefd. Over 2005 nam bij Thunnissen Groep de winst ten opzichte van 2004 fors toe. De totale orderportefeuille groeide met 21 procent tot ongeveer 202 miljoen euro. Een speciaal omgebouwde Thalys verricht de laatste integrale testen aan het spoor en test de werking van het nieuwe Europese beveiligingssysteem ERTMS. Fotografie: Ton Poortvliet dienstregeling met gebruik van testen uitgevoerd, met positief oudere treinen, die gehuurd resultaat. Het spoor, de dekking worden in Zwitserland. Daar mee kan maximaal 160 km/u gereden worden. De bereikte snelheid van 331,1 km/u op het gedeelte tussen veiligingssysteem ERTMS zijn Benthuizen en Zoetermeer is overigens geen record op het Ne- pen maand testte derlands spoor. De hoogste snel heid die ooit door een trein in daarbij apart beproefd. Afgelo- een Thalys met succes de stilstanddetectie in de speciaal voor de HSL- Nederland is behaald, bedroeg Zuid geboorde tunnel onder het 336,2 kilometer per uur. Deze re- Groene Hart. cordsnelheid werd bereikt op het Als de testen met goed gevolg inmiddels opgeleverde gedeelte worden afgesloten, kan begon- van het HSL-tracé tussen Rot- nen worden met afrondende terdam en de Belgische grens. In werkzaamheden en de ombouw de definitieve situatie rijden de van het spoor bij Rijpwetering. hogesnelheidstreinen maximaal Het spoor is daar over een leng te van ongeveer 500 meter door de slechte bodemgesteldheid verschoven. De ombouw vindt plaats om herstelwerkzaamhe den in een latere fase, als het componenten als spoor, boven- commercieel vervoer al van start leiding en communicatiesyste men als geheel worden getest. Ook bij deze testen zal met snel heden tot 330 kilometer per uur worden gereden. De testen met de Thalys zijn een laatste stap in het testprogram ma van aannemer Infraspeed, fase van aannemer De afgelopen maanden zijn op reeds afgerond en het spoor van de HSL-Zuid door twee dieseltreinen en twee elek trische treinen uitgebreide deel- Ook dit seizoen worden er les sen Pilates gegeven bij Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. Pi lates is de fitnesshype van dit moment, maar de traditionele de Belgische grens, is de test- methode is al 100 jaar oud en is Infraspeed ontwikkeld door Joseph Pilates, is het spoor Het is een bewegingsmethode opgeleverd aan de Nederlandse waarbij men bewuster leert be staat. Hier is de HSA inmiddels wegen. Tijdens een goede hou- gestart met de eerste testen. ding worden de spieren actiever 3* e SS® Thunni

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 17