Braderie vult het centrum van Boskoop ZOCKO-f estiva I in Praathuis Boskoop Kalender Boskoop 'Luisterrijk lustrum' op de braderie Demonstraties fitness Bezoek kerkje op braderie Southside Blues Revue met gast op braderie +.I Amnesty in actie voor schrijnend onrecht in Iran op de braderie Weer Bootstraatterras Jazzdans met zang (Foto: Lex Fioole) De braderie in Boskoop met de onnavolgbare 'ome Ko' die al jaren een vaste gast is. Ferrari Fl zoals in de hoogtijdagen de revue, maar met een derne snit. een piano met echte snaren en traditionele gitaren en verster- podium achter Albert Heijn tre den achtereenvolgens op: Con cordia, jeugdorkest C-Akkoord en vanaf 15.00 uur Southside Blues Revue met een gastop treden van Dicky Greenwood. Smullen voor de liefhebbers. Kinderen kunnen de populaire figuur Bob de Bouwer ontmoe ten om 12.00 uur, 13.00 uur en 14.00 uur. verzoek besloten toch nog voor één keer een kalender samen te stellen. Toepasselijk heeft deze als naam gekregen 'Luisterrijk lustrum'. Op de foto kan ook met een heuse Ferrari Fl racebolide vooraan in de BCstraat. De Ro- taryclub laat tegen vergoeding een professionele foto maken die binnen twee uur beschik baar is. De gehele opbrengst van dit project komt ten goede valt ook 'lopende' muziek te beluisteren, is er straattheater en de onvermijdelijke Ome Co is weer van de partij. In 2005 voor het eerst maar dit jaar opnieuw een horecater- ras in de Bootstraat, een geza menlijk initiatief van café Lion d'Or, snackbar de Brugpieper en café De Landhut. Vrijdag vanaf 14.00 uur met om 20.00 uur een optreden van zanger Door het mooie weer en de vele bezoekers werd het toen een echt dorpsfeest. Ook dit jaar is dat weer de bedoeling. Op vrijdag opent de Bootstraat om 14.00u zodat de bezoekers van de braderie ook aan de noordkant van de hef- brug even kunnen zitten onder het genot van een hapje en een drankje. Vanaf 20.00u zal alleskunner en braderiezanger bij uitstek Rik Hoogland het live muziek gedeelte voor zijn rekening nemen. Op zaterdag staat de kof fie vanaf lO.OOu klaar en is er tussen 15.00 en ló.OOu een happy hour met biertjes voor een euro. De muziek wordt die dag verzorgd door de jongste DJ/ Streetdancer van Nederland; Sammy Wagensveld zelf. Af gelopen juni werd hij in disco theek City Life in Reeuwijk uit geroepen tot 'Superstar 2006'. Hieraan namen 120 kinderen deel in de leeftijd van zes tot twaalf jaar dus de braderie moet er haast wel een extra topattractie bij hebben. se cake en koek kan gebruiken. Ieder is welkom. De opbrengst van de activiteiten is bestemd voor de Stichting Land Ont- wikkelings Projekt Bangladesh. Deze stichting richt zich vooral op het verbeteren van de levens omstandigheden, de gezondheid en de veiligheid van de armste mensen in Duhlia en omgeving in Bangladesh. Zo heeft men o.a. een gezondheidskliniek, een zie kenhuis, weeshuizen en een mi- crokredietprogramma gestart en worden waterputten geslagen. Een ander deel van de brade- rieopbrengst wordt gereserveerd voor de verfraaiing van het kerk gebouw nadat de nieuwbouw ge reed is. 10.000 gescande foto's De nieuwe kalender toont een keuze uit het rijke HVB-archief, dat dankzij schenkingen en bruiklenen van velen inmiddels meer dan 10.000 gescande fo to's bevat. Ook speciaal voor deze kalender aangeleverde foto's zijn erin opgenomen. 'Luisterrijk lustrum' geeft een beeld van vaak ingrijpend ver anderde straatbeelden, al lang verdwenen winkels, feesten uit een ver verleden, nostalgische schoolklassen, oude Boskoopse Java, Bali, China en Japan. Een uniek ensemble en een uniek concert. Gesubsidieerd door het Ministerie van OC&W en het Fonds voor Scheppende Toonkunst. Het tweede concert van het ZOKCO-festival is zondag 22 oktober. Schrijver en poli ticus Jan Terlouw komt dan met het Orion Ensemble naar het Praathuis voor het concert en de vertelling: Een Spaanse dag en Argentijnse nachten. De muziek van de viool, de cello en de piano vormt een onlos makelijke en integrale eenheid met het verhaal. Opnieuw een spannende, weer geheel andere wereld. Zeker de moeite waard om het mee te beleven. Het derde concert, het feitelijk 160-ste, is zondag 19 november. Dan treedt het Pegasus Strijk trio op. Hun concert wordt me de een hommage aan Wolgang Amadeus Mozart, wiens 250- ste geboortejaar dit jaar wordt herdacht. In de Boskoopse bibliotheek is voor woensdagochtend 20 sep tember een lezing over Mozart georganiseerd. Viool, altviool en cello kunt u in het echt be luisteren in het Praathuis, maar behalve Mozart is er meer en in elk geval hoort u wederom ge heel andere muziek. Het vierde en laatste concert is op zondag 10 december. Mayn Fayfele, Jiddische verhalen en liederen, ontroerend gezon gen en verteld, en begeleid op piano/accordeon. Een concert nogmaals uit een totaal andere muzikale wereld. En opnieuw zeker de moeite van een con certbezoek waard. Alle concer ten beginnen op zondagmor gen om half twaalf. De entree bedraagt 8 euro voor volwassenen. Bij het Praathuis kan voor de concerten wor den gereserveerd: tel. 0172 - 216386. wordt een competitie spijker- slaan gehouden om het thema een beetje in te kleuren. De officiële sluiting is zaterdag om geheel getransformeerd tot 17.00 uur. BOSKOOP - Southside Blues onafhankelijke rechterlijke Revue laat de hoogtijdagen van de Amerikaanse Revue herle ven, vrijdag op de Boskoopse braderie. Bij aankomst bij het terras open vanaf 10.00 uur met 's middags een optreden van de jonge df en streetdancer Sammy Wagensveld. breed repertoire Zaterdag om 10.00 uur wordt de draad weer opgepakt. Ook nu weer allerhande muziek en BOSKOOP - In 1999 hing aan veel Boskoopse muren voor het eerst een kalender van de Histo rische Vereniging Boskoop. Als thema was gekozen: luchtfo to's. Aanvankelijk was de deze kalender als eenmalige uitgave bedoeld, maar het enthousi asme waarmee hij ontvangen werd, leidde tot een vervolg. Vijf kalenders verschenen er in totaal, de laatste voor het jaar 2003. De koek was toen lang nog niet op, maar de samen stellers van de kalender - Pim Oxener, Gé Vaartjes en Erwin Verweij - vonden de productie té tijdrovend worden. Nu de HVB komend jaar tien jaar bestaat, heeft de voormali ge kalendercommissie op veler komen aan het paardrijden voor gehandicapten bij manege 'het Paardendal' aan de Noord- kade, gelegen tussen Boskoop en Waddinxveen. De manege, waar zowel Waddinxveners als Boskopers rijden, heeft be hoefte aan diverse hulpmid delen, onder andere gel-zadels, die het gehandicapten mogelijk maakt om zelf op een paard te rijden. De Rotaryclub hoopt met deze actie een van de wen sen van de manage te kunnen helpen verwerven. Een vast element is inmiddels het Groen- plein op het Kerkplein. Stond verleden jaar de Stichting. Peu terspeelzalen in de schijnwer pers met de kindertuin, dit jaar wordt het plein ingevuld door Het omslag van de kalender toont een bijzondere, ingekleurde foto van de Grote Rozententoon stelling in 1913. BOSKOOP - Op de braderie geeft Fitness Centrum Bos koop zaterdag de hele dag de monstraties Club Power, Club Yoga en spinning. De demonstraties beginnen om 11.00 uur en worden de hele dag gegeven. Iedereen die op deze dag naar aanlei ding van de demonstraties lid wordt, betaalt geen inschrijf geld en de eerste drie maan den betaalt men 100 euro voor onbeperkt sporten. Vanaf maandag 2 oktober aanstaande krijgt Fitness Cen trum Boskoop er twee nieuwe groepslessen bij; de Club Po wer en Club Yoga. Club Power is een groepstraining waarbij gebruik gemaakt wordt van een halter met gewichten. De zwaarte van de gewich ten kan individueel aangepast worden. De oefeningen wor den ondersteund door herken bare muziek. Het lichaam reageert snel op Club Power. Spierconditie, - versterking en slanker worden zijn de gevolgen. Je zult je fitter voelen en je zult merken dat je meer energie hebt. Het trainen op muziek zorgt voor motivatie en fun. De oefeningen zijn eenvou dig. Bij Club Yoga vormen zes the ma's samen een geheel. Enkele of meerdere van deze thema's komen samen in de oefenin gen. Ademhaling, concentra tie en meditatie zijn drie the ma's waar de geest door wordt geprikkeld. Coördinatie, flexibiliteit en kracht vormen de drie thema's die het lichaam prikkelen. BOSKOOP - Komende vrij dag en zaterdag is het cen trum van Boskoop weer het trefpunt van jong en oud als daar de jaarlijkse braderie wordt gehouden. De 28e op rij. Volgens het bekende re cept en toch is het ieder jaar weer druk want men komt er voornamelijk voor de sfeer en de gezelligheid. BOSKOOP - Ondanks het feit dat de bouwput waar Boskoop 'aan de weg timmert' zich naast de Vrij zinnig Protestantse kerk bevindt, strekt het Braderiegebeuren zich uit tot voorbij het kerkplein aan de Burgemeester Colijnstraat. De Vrijzinnig Protestantse Gemeente is dan ook weer van de partij met de verkoop van wijnen, boeken, CD's platen en curiosa. Dit jaar echter worden deze zaken slechts vanaf het kerkplein en een markt kraam ten verkoop aangeboden. Het kerkje is dit jaar werkelijk een rustpunt, waar de vermoeide bra- derieganger even de tassen kan neerzetten, de voeten rust kan geven en in een bijzondere sfeer een kopje koffie of thee met ver- BOSKOOP - Beide braderieda- gen laat Jazzdans Reeuwijk- Dorp zien dat de organisatie zeker niet al haar leden uit Reeuwijk trekt maar dat de school tegenwoordig groten deels bestaat uit Boskoopse jeugd. Tijdens de braderie zal er veel geïmproviseerd worden door de leerlingen bij de infor matiekraan! maar er zijn ook twee grote optredens gepland waar in vlot tempo stijlen als jazzdans, streetdance, hiphop, show en musical elkaar zul len opvolgen. Deze optredens zijn op het podium achter AH op vrijdag tussen 19.00 uur en 20.00 uur en op zaterdag van 11.00 uur en 12.00 uur. De school bestaat niet alleen uit dans, docente Annabel van der Laar is tevens zangeres en zal haar zangkwaliteiten combine ren met dans samen met haar eigen leerlingen. rommelmarkt voor de jeugd. Vrijdagmiddag wordt vooraan in de BCstraat de braderie om 14.00 uur officieel geopend. Daar is weer burgemeester Rijsdijk voor uitgenodigd en die zal - indachtig het thema - krachtdadige middelen ge bruiken. De braderie duurt dan tot een uur of tien 's avonds maar de muziek op het ho- recaplein gaat nog een uurtje uur een optreden door. Op het podium is vroeg Rik Hoogland. Zaterdag is het in de avond een demonstra tie door Jazzdans Reeuwijk, de rest van de avond is voor de Zuid-Hollandse coverband K- Beng die een beheerst. In deze band speelt Boskoper René Lindhout op drums. Vrijdag op het parcours theater op het parcours. Op het kers zorgen voor een heerlijk retrogeluid. De aparte arrange menten van bekende nummers laten zien dat klassieke blues nummers nooit afgezaagd hoe ven te klinken. Gastoptredens maken elke revue weer tot een verrassing. Tijdens de braderie op 23 sep tember zal de bluesband Cecile Truyens aan het Boskoopse pu bliek voorstellen. Een zanmge- res met een dijk van een stem. De hoofdset zal worden ver zorgd door een 'top 10' Ne derlandse bluesroutinier: Dic ky Greenwood op gitaar en zang. Southside Blues Revue geeft het publiek waar het voor komt: entertainment, kwaliteit en een lekker geluid. "Het is een sociaal gebeuren", weet Gertjan Hooftman die na mens de Braderiecommissie de pr verzorgt. Er is niet voldoen de budget om ieder jaar groots uit te pakken, dat gebeurt al leen tijdens de jubileumjaren. Maar toch slaagt de commissie er in ieder jaar in een paar 'leuke' dingen naar Boskoop te halen. De charme van de Bos koopse braderie, zo verklaart Hooftman, is de sfeer van het centrum en dat het een echt dorpsevenement is. Ons kent ons in Boskoop, de lijnen zijn kort en dingen kunnen snel geregeld worden. Belangrijk is ook dat de braderie niet even snel wordt gevuld met han del van buitenaf, maar dat het Boskoopse aandeel herkenbaar is. Vijftig Boskoopse bedrijven staan daar borg voor en daar naast doen er ongeveer twintig verenigingen mee. Die korte lijnen zorgen er ook voor dat de kosten beperkt kun nen blijven. Want waar maak je mee dat een scoutingver- eniging (De Schouw) zaterdag na afloop met man en macht uitzwermt over het centrum en dat twee uur later schoon oplevert. Wie ooit de hoeveel heid afval heeft gezien die dan bij elkaar geveegd is neemt op zo'n moment zijn petje af. Bouwput /Boskoop timmert aan de weg' is het thema. Een goedgeko zen thema want timmeren aan de wegen doet Boskoop inderdaad. Niet alleen aan de wegen, ook het plein aan de BCstraat is op dit moment een enorme bouwput. Da's best las tig want dit plein was altijd het evenementenplein met po dium en horeca. Dit wordt ver plaatst naar (een deel) van het parkeerterrein achter Albert Heijn. Hier is zaterdag ook de BOSKOOP - Op de Boskoopse braderie vraagt Amnesty Inter national aandacht voor de steeds slechter wordende mensenrech tensituatie in Iran. Omstreden en oneerlijke parlementsver kiezingen in 2005, leidden tot een grote overwinning voor groepen die tegen de sociale en politieke hervormingen waren. De rechterlijke macht en daar aan verbonden veiligheidsfunc tionarissen worden sindsdien ^aangemoedigd om afwijkende meningen de kop in te drukken, i hetgeen leidt tot willekeurige ar- I restaties, ontzegging van rechts bijstand en detentie in eenzame opsluiting in geheime centra. De Algemene Vergadering van de VN heeft een resolutie aan- -genomen die de mensenrechten situatie in Iran veroordeeld. De voortgaande mensenrechtendia loog tussen de EU en Iran heeft tot nogtoe echter weinig duur zame verbeteringen teweegge bracht. De EU heeft haar zorg uitgesproken over de schending van mensenrechten, waaronder het gebruik van marteling, on gelijke rechten voor vrouwen, de doodstraf, religieuze discri minatie en het ontbreken van een macht. De Iraanse rechterlijke macht legde deze opmerkingen naast zich neer. Amnesty voert actie voor twee podium ziet u het meteen: Sou- slachtoffers van de mensenrech- thside Blues Revue is geen ge- tenschendingen in Iran. Ge- wone bluesband. Ze treden op vreesd wordt dat zij gemarteld volgens het Amerikaanse Re- en/of geexecuteerd worden. vue-principe. Een vijfkoppige In de stand van Amnesty kunt band begeleidt - strak in zwart u de actie steune door een hand- pak - deze middag meerdere tekening te zetten. Geschenken, gastzangers en -muzikanten, ansichtkaarten en kaarsen van Geen optreden is hetzelfde. Amnesty International zijn niet Southside Blues Revue klinkt meer verkrijgbaar via de We- zoals in de hoogtijdagen van reldwinkel in Boskoop. U kunt de revue, maar met een mo- hiervoor voortaan contact op- derne snit. nemen met Cathy Boerma, Kie- Een echt Hammond B3 orgel, vitstraat 6 in Boskoop. Telefoon: 0172 - 217143. kwekerijen en nog veel meer. De kalender wordt op de bra derie verkocht a 12,50 euro. De stand van de HVB is te vinden op de Koninginneweg voor na- tuurmarkt Van der Hoeven. Na de braderie is de kalender nog te koop bij Bruna, Opdrachtfoto, Primera Groenendijk en bij de VVV. De prijs is dan 15 euro. Voor de bewoners van het Zorgcentrum en Parkzicht is de kalender te koop bij de balie van het Zorgcentrum. In de stand op de braderie verkoopt de HVB ook de his torische prentbriefkaarten; een set van 10 kaarten voor 5 euro. Deze kaarten zijn ook los verkrijgbaar bij genoemde winkels. BOSKOOP - Dit najaar bestaan de koffieconcerten 20 jaar. Het Praathuis haalt behoorlijk uit om deze gebeurtenis luister bij te zetten. Het hele concertsei- zoen staat in het teken van het jubileum. Alle concerten hebben iets zeer opmerkelijks gekregen. Voldoende reden om er speciaal dit keer bij te willen zijn. De concerten zijn altijd een feestelijk, gezellig en uniek moment aan het eind van de zondagochtend. Sinds de zondagochtendcon certen in 1986 in het Praathuis begonnen is er veel aan het veranderen in de wereld van de klassieke muziek. Steeds vaker vindt vermenging plaats met elementen uit de jazz, met eigentijdse, soms ook electro- nische muziek en met muziek uit andere culturen. Ook de oude muziek heeft een brede invloed op hedendaagse podia en meer dan vroeger speelt tegelijk het theateraspekt een grotere rol. Deze ontwikkelingen zijn aan de koffieconcerten geenszins voorbijgegaan. Al jaren gele den programmeerde het Praat huis optredens met Roemeense en Hongaarse volksmuziek, met Argentijnse muziek, met oude muziek, met zang, en bij voorbeeld concerten met een verteller. Het ZOKCO-festival (ZOCKO komt van zondagoch- tendkoffieconcert) doet er dit najaar een schepje bovenop. Meteen het eerste concert al, zondagochtend 24 september, de jubilerende Volleybalvereni- brengt de nieuwe klanken van ging Agon uit Boskoop. Naast een fusie tussen oost en west, de inmiddels bekende stands Ensemble Multifoon komt met met tuinontwerp, tuinkust, het een omvangrijk arsenaal aan groene onderwijs, tuinhebbe- gamelan instrumenten, die dingetjes en alles wat met de speciaal werden ontwikkeld tuin te maken heeft, zijn de voor het chromatische toonsy- mensen bij Agon volop bezig steem. Oerwerelden en hemel- om gezondheid, beweging en se sereniteit klinken door in sport in een groene omgeving composities die geïnspireerd op een ludieke manier met el- zijn op muzikale tradities uit kaar te verbinden. Voor de jeugd is er op de braderie een draaimolen, een klimwand en een springkussen. Zaterdagmiddag op de BCstraat BOSKOOP - Vorig jaar sloegen café De Landhut en Lion d'Or tijdens de braderie de handen ineen. De Bootstraat werd toen een sfeervol terras met live muziek. gy~K M GOUWE KOERIER/WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2006 ANG L'V'. a ii 9 Historische Vereniging Boskoop INFO GROEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 11