Ingezonden brieven 'Geloof is een goede manier om je leven op een spoor te zetten' Winnaars zomerfotowedstrijd klein I H tal Unicef Kinderkledingbeurs Verantwoord alcoholschenken A Glas - en papierbakken Vaste postbodes verdwijnen uit het straatbeeld Bingo in Zuidhonk Dieren bescherming zoekt collectanten Weekblad voor Waddinxveen TV' Geen ontvangen? IVIDESAUDI KTV bij mensen in de brievenbus ge daan maar nu mag hij deze zelf gaan schrijven. Hij begon Bij de oude kon je je spullen erop zetten. En ook de gaten zaten veel hoger, waardoor je recht Pod Shuffle en een aantal foto- creditcards. Een deskundige jury heeft in middels alle inzendingen zorg vuldig beoordeeld. Uit de vele ingezonden foto's is gebleken dat de lezers veel werk heb ben gemaakt om hun foto zo rijk als een kerk mensen wil aantrekken. De vraag is dan vooral hoe te voorkomen, een gezellig, geslo ten clubje te worden. Kerkdiensten moeten daarom niet te hoogdrempelig zijn, Een opvallend contrast binnen de familie Van Viegen is dat hij zelf protestants is en zijn vrouw rooms-katholiek. Op de vraag Bel 0900-1010107 doen. De nieuwe bakken hebben gaten op ongeveer kniehoogte waardoor je gebukt moet staan om er wat in te kunnen gooien en het van de grond moet pak ken omdat je het er niet op kan zetten. Ongelooflijk in een land waar erop gelet wordt dat je niet teveel tilt (max 6Kg), je bureau blad een vastgestelde hoogte gen uit. Ontkerkeling De ontkerkeling van de Ne derlandse samenleving is een fenomeen dat zich al jaren vol trekt. Deze verandering binnen de maatschappij zette zich al in tijdens de ontzuiling na de Tweede Wereldoorlog. Steeds vooral niet als je jongeren de kerk in wilt krijgen. Het moet voor iedereen toegankelijk en begrijpelijk zijn. Het is allemaal een kwestie van, nogmaals, uit straling naar buiten toe en de durf om mensen persoonlijk uit te nodigen", benadrukt de nieuwe dominee. Kerkdiensten bereidt Van Vie gen op zijn eigen manier voor: „Ik vraag me altijd eerst af wat er op het leesrooster van de kerk staat. Daarna ga ik bij me zelf nadenken wat dat in mij los maakt. Vanuit die gedachte kijk ik verder. Dat combineer ik dan met gebeurtenissen die de afgelopen week hebben plaats gevonden. Dat kan zowel uit de actualitieit of mijn persoonlijke levenssfeer zijn. Daar zoek ik dan bijpassende teksten en lie deren bij." Contrast ken er wat mee kwijt. Ik zelf denk dat het doel, de zin van het leven verdwijnt. Geloof is een goede manier om je leven op een bepaald spoor te zetten en te houden. Het geeft je leven inhoudt. Ge loof is ook goed voor de sa menleving. Je leert respect naar elkaar te tonen." Maar hoe wordt er dan geprobeerd om dat proces van ontkerkeling te keren? „Dat is de grootste uitdaging waar wij als kerken tegenover staan. Zoiets lukt je niet alleen. Dat moet collectief gebeuren vanuit heel de kerke lijke gemeenschap. De vraag is dan vervolgens: hoe benader je die 'loslopende' mensen", aldus Van Viegen. Volgens de dominee is de uit- nen opgehaald worden op de volgende adressen in Zevenhui zen: Boslaan 52, Perkstraat 55 en Kratonlaan 134, in Moerkapelle Beatrixlaan 22. De kinderkle ding en speelgoed kan worden ingeleverd op donderdag 12 oktober van 9.00 tot 18.30 uur. Verkopers kunnen ook daar de spullen prijzen. Er mogen dan maximaal dertig stuks worden ingeleverd. Een kwart van de opbrengst is voor UNICEF. Voor meer informatie kan gebeld wor den naar 0180 - 633971,633381 of 06 29450331. origineel mogelijk te laten zijn. Inzendingen waarbij één van de weekbladen van de Regio nale NieuwsbladenGroep niet zichtbaar was, hetgeen wel een voorwaarde was, kwamen niet in aanmerking voor beoorde ling. De Pentax Optio 50L is ge wonnen door Irmgard van der Spek uit Gouda voor haar foto van de verkleedpartij, gemaakt met kranten. De familie de Rui ter uit Schoonhoven heeft de tweede prijs in de wacht weten te slepen, een Epson fotoprinter, voor de foto van hun dochter in de grote regenton. De Apple I-Pod Shuffle gaat naar Hilany Vermeij uit Noorden voor haar creatieve zeilboot. De fotocreditcards gaan naar fa milie van der Meer, Bodegraven, Liane Baltus, Gouda, Anja van Doorn, Bodegraven, Annelieke Pinckaers, Gouda,' Paola van Bergen, Waddinxveen, Stephan „Allereerst ben ik gaan sollici teren bij de Ontmoetingskerk, ze hadden namelijk een vaca- WADDINXVEEN - Verenigin gen in Waddinxveen volgen op 21 en 28 september een Instruc tie Verantwoord Alcoholschen- ken (IVA). Deze cursus is een initiatief van de gemeente Wad dinxveen in het kader van de themaweek Drugs Drank die in april 2006 plaatsvond. Sinds 1 november 2000 zijn groepen die alcohol schenken, zoals het verenigingsleven en club- en buurthuizen, verplicht gekwa lificeerd barpersoneel te heb ben. Dit betekent dat tijdens de openingstijden van de bar altijd een gekwalificeerd barvrijwil- liger of een leidinggevende/be- roepskracht met een verklaring Sociale Hygiëne aanwezig moet zijn. Vrijwilligers zijn gekwalifi ceerd als zij een Instructie Ver antwoord Alcoholgebruik heb ben gevolgd. Deze cursus is een initiatief van de gemeente Wad- WADDINXVEEN - De Ontmoe tingskerk zat al geruime tijd zonder vaste dominee, maar daar is nu eindelijk een eind aan gekomen. Eerder werkzaam als dominee in Den Haag, Berkel en Roderijs en Badhoevedorp is H.G. van Viegen de nieuwe predikant van de Ontmoe tingskerk. Een 'cultuurshock' volgens Van Viegen omdat de kerken in Waddinxveen een be hoorlijk prominente plaats in nemen. Van Viegen is al heel wat jaren dominee, sinds 1985 om precies te zijn. Na zijn 7- jarige studie theologie aan de Vrije Universiteit van Amster dam werd hij predikant. Voor hij met zijn gezin naar Wad dinxveen verhuisde was hij do minee in Badhoevedorp. Een dorp in de Haarlemmermeer met circa 12.000 inwoners. Waddinxveen is dus zijn nieuw ste uitdaging. Van Viegen be schrijft het als een wat andere gemeenschap in vergelijking met de eerdere plaatsen waar hij predikant is geweest. „Ik denk dat het gezond is om weer eens naar een nieuwe gemeente te gaan waar de verhoudingen heel anders liggen. In Berkel en Roderijs was sprake van een autochtone kern terwijl dat in die uitgevoerd moeten worden. Den Haag veel minder het ge- Daar gaat veel tijd en werk in zitten. ,Als dominee van een dusdanig grote kerkelijke gemeenschap is het daarom onmogelijk om neus bovenop te zitten. Ik probeer liever wat te stimuleren en mee te denken. Soms ook wat op de achter- 'dominee, bestaat dat nog?' De grond te blijven", legt Van Vie- kerken in Waddinxveen daar entegen zijn behoorlijk aanwe zig. Ook het aantal jongeren in de kerk is hier veel hoger. Dat was voor mij echt een soort van cultuurshock", vertelt de dominee. of dat wel eens tot botsingen leidt kan hij kort antwoorden: „Nee, dat is nooit een probleem geweest, ook niet in het verle den. We kunnen er samen erg goed over praten en over de kernzaken van het geloof den ken we hetzelfde." Zijn vrouw, werkzaam als pastoraal (mede) werkster in een verzorgingste huis in Badhoevedorp, leerde hij kennen tijdens zijn studie theologie. Na 21 jaar werken als domi nee denkt hij voorlopig niet aan stoppen. „Predikant worden was echt een roeping. Ik wil er daarom voorlopig zeker mee doorgaan. Je trekt het namelijk niet uit als een jasje. Verder is het een zeer specifiek vak waardoor je niet automatisch geschikt bent voor andere func ties. Wel heb ik tijdens mijn loopbaan als predikant leren luisteren naar andere mensen, daar ben ik ook goed in. Als ik ooit nog wat anders ga doen, zal het een psycho-sociale of therapeutische functie zijn." Nog even en dan wordt de post door iemand anders bezorgd. Foto: Liesbeth van der Vis Dominee Van Viegen vindt dat de kerkdiensten voor iedereen toegankelijk en begrijpelijk moeten zijn. Foto: Liesbeth van der Vis val was. Daar waren ook veel meer oudere mensen. In Bad hoevedorp nam de kerk een minderheidspositie in. Die sa menleving was met hele andere overal met je dingen bezig. Toen ik iemand een keer vertelde wat voor werk ik deed, kreeg ik de reactie: ZEVENHUIZEN - Op donder dag 12 en vrijdag 13 oktober wordt er een Unicef kinderkle dingbeurs gehouden. De beurs wordt gehouden in de Gere formeerde Kerk aan de Dorp straat 106 in Zevenhuizen. De verkoop begint op donderdag van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. Belangstellenden kunnen ook kinderkleding en speelgoed ver kopen. Het gaat om schone, niet beschadigde winterkleding en speelgoed Prijslijsten, om zelf thuis de spullen te prijzen, kun- het niet in een bak past. Ik heb een chronisch rugprobleem en moet het glas en papier nu tot mijn grote spijt in de grijze bak doen. We krijgen steeds meer oude (en krakkemikkige, zie de rollators en 'zitscooters') mensen en daar door zullen de bakken in ieder- geval steeds minder hoeven te worden geleegd. Waarop er vast wel weer een 'brein' zal opstaan om te zeggen dat het goed gaat met het milieu omdat de glas bakken steeds leger worden! Ik ga alleen nog naar de glasbak REGIO - De Regionale Nieuws- om te zien of er nog iets van mijn gading naast staat, zoals spiegels, glasplaten, glazen bor den. Proficiat, leve de vooruitgang! R. Gronloh Waddinxveen REGIO - De jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming vindt plaats in de week van dierendag van 2 tot en met 7 oktober. Om een zo goed mo gelijk resultaat te behalen zoekt de werkgroep nog vrijwilligers die in de collecteweek een paar uurtjes willen collecteren in hun eigen buurt. Vrijwilligers kunnen hun tijd zelf indelen. De opbrengst van de collecte komt grotendeels ten goede aan het Dierentehuis Midden- Holland te Gouda. In dit op vangcentrum worden per jaar gemiddeld 800 afstands- en zwerfdieren opgenomen uit Gouda en de regio. Bijna alle honden en katten krijgen een nieuw tehuis of gaan naar hun eigenaar terug. Voor de medi sche verzorging van de dieren is een dierenartsenpraktijk ver bonden aan het Dierentehuis. Na herplaatsing wordt na zorg verricht. Het overige geld wordt gebruikt voor diverse dierenbeschermings activitei ten, zoals voor de afdelingsin- spectiedienst, waarbij meldin gen over verwaarlozing en/of mishandeling van dieren wor den onderzocht en opgelost. Ook worden in het gehele werk gebied wilde katten gevangen en gecastreerd/gesteriliseerd, waarna ze weer op dezelfde locatie worden teruggeplaatst. Hierdoor breidt de groep zich niet verder uit en wordt de overlast minder. Het collectegeld is dus onmis baar voor de afdeling om de opvang van de dieren in het Dierentehuis in stand te hou den en om alle overige taken te kunnen blijven uitvoeren. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact op nemen met Nel Oort, 0182- 616519. dinxveen en wordt uitgevoerd door de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden-Holland en Sportservice Zuid-Holland. In april van dit jaar werd de themaweek 'Hijsen en Slikken' georganiseerd. Waddinxveners werden geïnformeerd over ge notsmiddelen en het werk van verschillende hulpverlenende instanties. De themaweek was slechts een moment waarop het onderwerp extra onder de aan dacht werd gebracht, maar het uiteindelijke doel is de toepas sing van de voorlichting bij de verschillende voorzieningen. Het gaat hierbij om voorlich ting over alcohol en drugs en de vroegsignalering van problema tiek als gevolg van overmatig en problematisch gebruik. De In structie Verantwoord Alcohol schenken is een onderdeel van de activiteiten. bladenGroep organiseerde deze zomer in samenwerking met Foto Klein de actie Zomerfoto 2006. Deelnemers maakten kans op prachtige prijzen: een Pentax Optio 50L digitale camera, een Epson fotoprinter, een Apple I- Stokje overdragen Maar dominee van een andere kerk word je niet zomaar, daar meer mensen zoeken hun heil in gaat een heel proces aan vooraf, iets anders dan het geloof. Voor straling naar buiten toe belang- ,veel kerken is dit een doom in het oog en ze proberen daarom het proces te keren. Ook Van ture openstaan. Daarna kwam Viegen vindt het erg jammer er een serie gesprekken. Die dat steeds meer mensen, vooral waren bedoeld om elkaar beter jongeren zich afkeren van het te leren kennen en om te kijken christelijke geloof. „Mensen ra- of het klikte tussen ons", be schrijft Van Viegen. „Daarna volgde de 'bevestiging' zoals ze dat noemen. Je wordt dan verbonden met de nieuwe kerk. Je belooft dan om je werk juist en met volledige inzet te volbrengen. Daar naast beloof je geheimhou ding van persoonlijke infor matie, want je bent toch een vertrouwenspersoon voor mensen. Vervolgens werd het stokje overgedragen door de plaatsvervangende dominee. Ik kreeg toen symbolisch een wandelstok met rozen van hem", vervolgt hij. De organisatie binnen de Ontmoetingskerk is vrij groot en er zijn veel taken Blom, Gouda, Wilma de Pater, Nieuwkoop, Lenja Kompeer, Gouda, Anouk Pijnacker, Bo degraven, Willem Zuijdendorp, Gouda, Anneke Nauta, Bodegra ven, Cor Vermeulen, Gouda en Anita Slootjes, Oudewater. Alle prijswinnaars krijgen binnen kort persoonlijk bericht. Over de uitslag van deze actie wordt niet gecorrespondeerd. WADDINXVEEN - Na een ten (koffers) en waarschijnlijk periode van bijna 25 jaar gaat zal hij ook bij paspoortcontroles Leon Konijn, TPG-postbode uit worden ingezet. Waddinxveen, werken bij po- Nadat Van der Berg bij TPG litie Rotterdam Rijnmond. Hij jarenlang een verbod had om heeft jarenlang de bekeuringen pakjes open te maken mag hij bij zijn nieuwe werkgever de schade inhalen. Eindelijk toe stemming om de inhoud van zijn loopbaan bij de toenmalige (verdachte) pakjes en koffers te PTT-post op 3 januari 1983 waar bekijken. Van der Berg is begon- hij vanaf school direct begon- nen op 1 mei 1989. Voor hem nen is. Leon heeft een aantal houdt het werk als postbode per jaren in Reeuwijk gewerkt maar half oktober op. Zijn collega be- heeft uiteindelijk in Waddinx- gint op 1 november met zijn veen zijn vaste plek gevonden en nieuwe baan. zijn gezicht is bekend bij menig Waddinxvener. Hij zal nu eerst diverse opleidingen moeten vol gen binnen het politiekorps zo dat hij over een maand of negen klaar is om aan het werk te gaan in Berkel Rodenrijs. Ook TPG-postbode Arjan van de Berg zal de posterijen ver laten, hij gaat op schiphol bij de beveiliging werken. Hij zal zich voornamelijk bezig houden opstaand je spullen erin kon met het controleren van vrach- WADDINXVEEN - Op 30 sep tember wordt er in het Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552, bingo gespeeld Er worden tien moet hebben (afhankelijk van je rondes gespeeld. Men kan spe- lengte dus) en ga zo maar door, len met een enkel boekje (kost Maar cyclus presteert het bak- zeven euro) of een dubbel boekje ken voor mensen van 1.10 meter (12 euro). Als afsluiting wordt er te maken en te plaatsen, waar een loterij gehouden met prij- ook nog eens geen plat glas in zen. Aanvang is 20.00 uur. Jeugd kan. Gevolg; scherven rond de wordt alleen onder begeleiding bakken. Niemand neemt de van een volwassene toegelaten. troep natuurlijk weer mee als MKr. rïife1'- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2006 Door Kristiaan Asscheman (10 cent p.m.) i SST 31: i'L Rl' ft»-, ^■r

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 15