VEEL ITALIAANSE FLAIR RUIMTE GEVEN of een LPG-installatie voor 995,- Sorry voor de kleine fotootjes, maar wij willen uw aandacht niet afleiden van de aanbiedingen. Nu 3 jaar gratis onderhoud of 3 jaar financiering tegen 0% rente i MAZDA RX-8 OP WATERSTOF IN EUROPA KLEINE SUV VAN NISSAN |L 7 VERNIEUWDE LANCIA YPSILON QASHQAI Het Autonieuwsblad Ml Het Motorhuis 13 II b o o I Matiz: vanaf 7.595,- Kalos: vanaf 10.495,- Lacetti: vanaf 14.995,- Tacuma: vanaf 15.995,- Nubira SW: vanaf 16.995,- onderweg)*. Wilt u de modellen in 't groot zien, kom dan eens langs of bel voor een proefritafspraak. Chevrolet. It's a big plus I CHEVROLET Gouda Keerkring 3, 0182-683939 www.motorhuis.nl Blue&Me s 2. gewoon met de aanbieding die u zoekt. Welke combinatie u ook maakt, u kunt bij Chevrolet altijd rekenen op 3 jaar fabrieksgarantie en Zulke aantrekkelijke modellen leiden uw aandacht natuurlijk af. Maar deze aanbiedingen mag u gewoon niet missen. Want het unieke is: bij Chevrolet combineert u het model van uw keuze tot levenslang Chevrolet Euroservice (hulp bij pech Keuze S MkalQLJ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GOUWE KOERIER PAGINA 19 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2006 kleine SUV’s. Henri Stolwijk De vernieuwde Ypsilon is de bestverkochte Lancia van dit moment. WlZj Type/model Contante prijs Aanbetaling/inruil Kredietsom Kredietvergoeding Eft. rente op jaarbasis Looptijd in maanden Maandtermijn Prijs bij verkoop op afbetaling 3 1 •s L Chevrolet Matiz Chevrolet Nubira 7.595,- €16.995,- €0,- €0,- €155,42 €208,33 0,0% 0,0% 36 36 Uitgever: RNG Regionale Nieuwsbladen Groep in Alphen aan den Rijn. Verschijnt eenmaal in de twee weken. Oplage 76.500 kranten Het Autonieuwsblad wordt verspreid in: Bodegraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hazerswoude-Dorp, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen en Zevenhuizen. Voor een bijzonder technisch hoog standje heeft Lancia de hulp van Mi crosoft ingeroepen. Blue&Me biedt de mogelijkheid om met een mobie le telefoon voorzien van Bluetooth, €2.000,- €9.495,- Autonieuwsblad: Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 33, 2400 AA Alphen a/d Rijn Telefoon: (0172) 48 74 74 Fax: (0172) 48 74 78 Bezorgservice Huis-aan-huisbladen: (0900) 1010107 (€0.10 p/m) €5.595,- €7.500,- 5.595,- €7.500,- Autodealerbedrijven mera, waarmee meteen duidelijk is dat Nissan een eigen koers wal va ren en inspeelt op de veranderende vraag uit de markt. Immers, vandaag de dag worden andere eisen aan een auto gesteld dan pakweg tien jaar geleden. Kopers van een Quashqai willen zich onderscheiden, zoeken een auto die veel gebruiksmogelijk heden biedt. Die trend is duidelijk zichtbaar in autoland, want de con currentie zit natuurlijk niet stil. o ‘waterstofsnelweg’ tussen Olso en de West-Noorse havenstad Stavan ger in 2008. De Mazda RX-8 op waterstof is het prototypestadium allang voorbij. In Japan is de auto al sinds begin 2006 te leasen door Japanse ondernemingen. De Lancia Ypsilon is in Italië de onbetwiste nummer 1 in het B- segment. In ons land doet de com pacte Italiaan het beduidend minder goed. Dat is jammer, want het - ver nieuwde - model heeft behoorlijk wat te bieden: luxe, comfort en een flinke dosis Italiaanse flair. handsfree in de auto te bellen. Maar dat is nog niet alles. Het is ook mo gelijk om digitale muziekbestanden via een aangesloten memorystick te beluisteren en een sms-bericht te la ten voorlezen. De vernieuwde Ypsi lon is eind dit jaar leverbaar. Prijzen zijn nog niet bekend. Lancia presenteerde de vernieuwde Ypsilon tijdens het 63e Interna tionale Filmfestival van Venetië. Daar werd tevens een conceptauto onthuld: de Delta HPE, die geïn spireerd zou zijn op de Lancia Beta uit de jaren zeventig. Deze concep- tauto maakt deel uit van Lancia’s groeistrategie. Om te overleven wil het dit jaar honderdjarige merk het gamma verbreden, nieuwe markten in Rusland, Scandinavië, de VS en Japan exploiteren en meer service aan zijn rijders bieden. uit de uitlaat komt. In Noorwegen is bij dezelfde gelegenheid het eer ste waterstoftankstation voor parti culieren geopend. Het tankstation vormt de start van project NyHor van het Noorse bedrijfsleven en de regering. Dit moet resulteren in een schakelt, krijgt een CVT of een au tomatische zesversnellingsbak, we derom afhankelijk van de gekozen krachtbron. Vierwielaandrijving is een optie op de beide tweelitermo- toren. Ook al valt de Qashqai on der de SUV’s, toch is het een lekker compacte auto. Het model is slechts 4,31 lang en de Nissan is net hoog genoeg om een eenvoudige instap te waarborgen. Nissan bouwt de Qashqai in het Britse Sunderland. De bedoeling is, dat er in Europa 100.000 per jaar worden verkocht. De auto zal ook naar Japan en het Midden Oosten worden geëxporteerd, waardoor de totale productie moet uitkomen op 130.000 stuks op jaarbasis. In februari volgend jaar staat de auto bij de dealers. Prijzen zijn nog niet bekendgemaakt. ren. Het interieur is te krijgen in negen two-tone kleurstellingen, die passen bij het lakwerk van de auto. Het motorenpalet van de Lancia bestaat uit drie benzine- en twee dieselkrachtbronnen. Ze zijn nu nog krachtiger en tegelijkertijd milieubewuster. De twee Multijets (1.3 16V) leveren respectievelijk 75 en 90 pk. Voor de drie benzineva- nanten (1.2 8V, 1.4 8V en 1.4 16V) liggen die aantallen op 60, 77 en 95 pk. De Qashqai biedt aan de kopers keus uit twee benzinemotoren: een 1.6 en een 2.0. Verder biedt Nis san ook twee diesels: een 1.5 dCi en een 2.0 dCi. Afhankelijk van de gekozen motorisering monteert Nissan een handgeschakelde vijf- of zesversnellingsbak. Wie liever niet Eigenlijk zou iedere automobilist gedwongen moeten wor den een aantal keren per jaar een flinke fietstocht te maken. Want op een fiets ervaar je het verkeer totaal anders dan achter het stuur van de auto. Zo ben je als fietser blij als een automobilist je op een drukke weg de ruimte geeft om over te steken. Wat dat betreft spreekt de ervaring van mijn 16-jarige doch ter boekdelen. Zij fietst dagelijks een kilometer of twaalf van en naar school. Gelukkig voornamelijk over fietspaden, maar die kruisen af en toe voorrangswegen. En zij meldt dat het soms wel een paar minuten duurt voordat een automobi list zo attent is om de wachtende fietsers te laten oversteken. Want zeker doordeweeks hebben de meeste automobilisten een ongelooflijke haast, ze willen zo vlug mogelijk aanslui ten in de file en geen tijd verliezen aan beleefdheden. On geduldige automobilisten wringen zich ook langs groepen fietsende scholieren in woonstraten, waar geen fietspaden zijn aangelegd. Natuurlijk, die scholieren houden zich ook niet altijd aan de regels, ze rijden wel eens gedrieën naast elkaar. Maar of dat een reden is om haarscherp en agressief langs te scheuren en te doen alsof de weg alleen voor de au tomobilisten is, nee, dat geloof ik toch ook niet echt. Overigens ben ik in deze niet echt objectief, sinds ik zelf op zondagochtend en op lome zomeravonden ben toegetreden tot het legioen dat om gezondheidsredenen op de fiets stapt. Op de momenten dat een auto je de ruimte geeft, ben je blij en tevreden. En dan neem je je voor om zelf ook wat meer geduld te betrachten achter het stuur van je auto. He laas vergeet je dit voornemen van tijd tot tijd, maar ik heb mijn dochter beloofd op drukke kruispunten ook fietsers de ruimte te geven. Als ik het maar niet vergeet in de hitte van de strijd om de vierkante meter in het verkeer! Het betreft een aflopend krediet. De effectieve rente op jaarbasis is de prijsaanduiding voor het krediet. Hierin komen alle kosten tot uitdrukking. Kredietgever Ribank N.V. te Nieuwegein is ingeschreven KvK onder nr. 30095283 en is geregistreerd bij Autoriteit Financiële Markten. Onder vergunning nr. 12010739. Een prospectus en algemene voorwaarden zijn verkrijgbaar op: www.ribank.nl. Ribank kent een interne klachtenprocedure en is aangesloten bij de Geschillencommissie voor Financiële Dienstverleners. Prijzen zijn incl. BTW en de BPM, exclusief afleveringskosten, verwijderingsbijdrage en brandstof. Deze aanbieding is geldig voor Matiz. Kalos. Aveo, Lacetti, Nubira en Tacuma. Niet alle aanbiedingen zijn met elkaar te combineren. De verkoopprijzen zijn inclusief BTW en de BPM. exclusief kosten rijklaarmaken, kentekenleges en verwijderingsbijdrage. Getoonde modellen kunnen afwijken van de standaarduitrustingen. Het gemiddelde brandstofverbruik varieert van 5,21/100 km tot 9.31/100 km. De gemiddelde CO,-uitstoot varieert van 127 gr/km tot 234 gr/km. Vraag in de showroom naar de voorwaarden. Wijzigingen in prijs en model, evenals druk- en zetfouten voorbehouden. KvK Amsterdam nr. 340 888 67. *3 jaar gratis plus de daaropvolgende jaren gratis bij iedere officiële onderhoudsbeurt uitgevoerd bij de Erkend Chevrolet-reparateur. Genoemde prijzen zijn modeljaar 2007 prijzen. Nissan betreedt het drukke segment van compacte SUV’s met de Qas hqai. Veel terreinvaardigheid lijkt de Qashqai niet toebedeeld te zijn, maar uitstraling heeft het model des te meer. Qashqai is een woord dat er moei- lijker uitziet dan het is: de uitspraak is Kasjkai. De auto is vernoemd naar een grote bevolkingsgroep in Iran, een voormalig nomadenvolk dat zijn oorsprong vindt in Turkije en een eigen taal en cultuur heeft. Vooral dat nomadenaspect wil Nis san benadrukken in de Qashqai. Volgens Nissan is de Qashqai drie auto’s in één: een personenauto met de ruimte van een MPV en de uit straling van een SUV. De auto is in zekere zin de opvolger van de Al- Op de ONS2006-conferentie en energietentoonstelling in het Noorse Stavanger toont Mazda de RX-8 Hydrogen aan het Europese publiek. Deze speciale en milieu vriendelijke RX-8 rijdt op water stof, waardoor er alleen maar water Een opvallende wijziging aan de nieuwe Ypsilon is de grille; die ver andert mee met het uitrustingsni veau. Voor de Silver-uitvoering be tekent dat een sportief metaalkleurig exemplaar, voor de Oro Bianco en de Oro Giallo een verchroomde en voor de Platino-versie een chromen grille. De Ypsilon wordt leverbaar in vijf tien verschillende carrosseriekleu- Nissans Qashqai zou voor opschudding kunnen zorgen in het segment van SL? -i fr..g I QASHQAI j LACETTI 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 19