Regio Bank 'De jeugd wordt te veel gepamperd' opent vestiging Nieuw appartementencomplex 1 ‘71. Minister winkel opent Wereld- Alcoholcontrole op Swanlaweg ij El Colofon Fancy fair Verder na een hartinfarct Heeft u tips? Feest bij scouting Sint Victor Aangiftes via internet raken kwijt Rien Lindhout heeft nu eindelijk tijd om wat meer te lezen. Foto: Liesbeth van der Vis fondsen, sparen, en veel meer." Foto's: Cicero en PR De sloop van het oude pand en het uiteindelijke resultaat. worden gebakken. Zaterdag 21 oktober zal in het te- Initiatiefnemer Theo van Eijk: „De invulling van het Finan cieel Diensten Centrum is nu compleet. Het streven om alle diensten onder een dak onder te service betekent absoluut niet dat we terug in de tijd gaan", les aan de zelfde klas en moet in alle vakken goed zijn. Ter- Hij besloot in de avonduren de lerarenopleiding te volgen. Neem contact op met de redactie! L’ een studie. „Dat was best sappelen en werd op een gegeven ogen blik ook wel zwaar." Ondertussen kwam hij in Gou da te werken als leraar aan de Marnix mavo. „Ik had eerder de kweekschool in Gouda gedaan en was daardoor thuis geraakt ZEVENHUIZEN - De politie heeft in de nacht van donder dag 14 op vrijdag 15 september een alcoholcontrole gehouden op de Swanlaweg in Zevenhui zen. Van de ongeveer dertig gecontroleerde automobilisten bleken er twee met een slok op achter het stuur te zitten. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Omstreeks 1990 begon nen een paar enthousiaste men sen met de verkoop van eerlijke producten vanuit de kofferbak van een auto. Na enige tijd werd dat een vouwwagen en daarna een oude SRV wagen. Nu krijgt Zevenhuizen - Moerkapelle ein delijk een echte Wereldwinkel. Donderdag 5 oktober komt de minister van Ontwikkelings samenwerking Van Ardenne naar Zevenhuizen om samen met wethouder De Jong deze winkel aan de Dorpsstraat 202D te openen.Vele vrijwilligers heb ben weken gewerkt om van een garage, naast de dierenspeci aalzaak van Wim en Coby v.d. Hoek, een mooie winkel te ma ken in de kleuren waaraan een Wereldwinkel te herkennen is. De Kleine Trompetter zal tij dens de opening voor de muzi kale omlijsting zorgen. Vrijdag 6 oktober start de verkoop. De openingstijden van de winkel zijn woensdag t/m zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. gen herkansing na herkansing. De eisen die gesteld worden zijn eigenlijk geen eisen meer. Daardoor denken leerlingen: het komt wel een keer. Ze wor den daarin gesterkt door hun ouders. Ik lees in de kranten van ouders die rechtszaken te gen scholen beginnen omdat hun kind een te laag cijfer zou hebben gekregen. Voor docen ten zijn zulke ontwikkelingen bedreigend. Je kunt het nooit meer goed doen." Hij benijdt de beginnende do centen van nu niet. „De les gevende docent wordt steeds meer in de hoek gezet. Veel uren en geld gaat naar mensen die administreren en regelen. Terwijl een leerling het meest gebaat is bij degene die voor de klas staat. Als docent sta je met de voeten in de modder, maar het aantal contacturen wordt steeds minder. Tegelijkertijd wil men wel mooie examenresul taten zien." Deze week neemt Rien Lindhout afscheid van het Coenecoopcollege en van het onderwijs. Ruim veertig jaar stond hij onafgebroken voor de klas. Wat is zijn geheim? „Ik houd van het contact met de klas. Kinderen houden je jong. Hoewel ik ze soms ook wel ach ter het behang kon plakken." een belangrijk aspect. Er is vol doende tijd om ervaringen uit te wisselen. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee uur en is bedoeld voor naasten van een CVA-patiënt. Aanmelden kan via de Vierstroom-Zorglijn, 0182-594500. De Vierstroom is gespeciali seerd in diensten als: verzor ging, huishoudelijke zorg, licha melijke zorg, (wijk) verpleging, jeugdgezondheidszorg 0-4 en maatschappelijke dienstverle ning. van onroerend goed: vakken nis en persoonlijk contact staan Voor deze reünie is de scouting centraal." Gratis Internetbankieren nog steeds op zoek naar men sen die in de afgelopen 60 jaar leiding zijn geweest bij scouting „Het bieden van persoonlijke Sint Victor. Voor meer informatie betreffende de reünie, het feest- weekeind of scouting Sint Victor, aldus Van Eijk: „Bij Regio Bank kan gemaild worden naar vicky- 60jaar@scoutingsintvictor.nl. WADDINXVEEN - Scouting Sint Victor bestaat dit jaar 60 jaar. Het jubileumjaar wordt afgesloten met een feestweekeind. Deze zal plaatsvinden op 20 en 21 oktober. Voor scoutingleden staat dit week eind ook wel bekend als Jamboree On The Air - weekeind. Vrijdag- WADDINXVEEN - Regio Bank, onderdeel van de ING Groep, ochtend 20 oktober vroeg zullen opent op 29 september haar nieuwe vestiging aan de Kerkweg alle leden van scouting Sint Victor beginnen aan het sjorren van een grote JOTA-toren. Op deze toren val niet alles van de literatuur vergeten zijn." Lindhout begon zijn loopbaan op een dorpsschool in Sint An- Lindhout zit er ontspannen bij naland, gelegen op het Zeeuw se eiland Tholen - zijn geboor testreek. Daar gaf hij les aan de tweede klas - de huidige groep Overstapservice Overstappen van een huidige betaalrekening naar een betaal rekening van Regio Bank is nu extra makkelijk door de gratis Overstapservice. Met deze Over stapservice, een service van de gezamenlijke banken, kunnen klanten van bank veranderen terwijl alle betalingen gewoon doorlopen. Door het invullen van één formulier worden au tomatische betalingen zonder problemen overgenomen. Belangstellenden kunnen bij Re gio Bank naar binnen lopen of kunnen bellen voor een afspraak telefoon 0182 63 11 91. in deze regio." Zo belandde hij uiteindelijk op de Waddinx- veens Samenwerkingsschool. Om er nooit meer weg te gaan. „De begintijd was een bijzon dere tijd. Er waren veel jonge docenten en er heerste een sfeer van openheid en tolerantie. Er werd ook veel rekening gehou den met de wensen van de leer lingen. Tegelijkertijd waren er wel duidelijke grenzen." De docent noemt de huidige generatie jongeren verwend. „Ouders trekken geen grenzen meer voor hun kinderen. Zr krijgen alles wat ze willen heb ben. Maar als je er voor moet vechten, waardeer je het veel meer. Ik vind de leerlingen van nu nogal eens erg blasé. Naar mijn mening waren ze vroeger wel wat pittiger." Hij herinnert zich een klas leerlingen die het hem flink moeilijk maakte. „Ik moest met literatuurgeschiede nis echt op mijn tenen lopen om hen bij te houden. Dat was geweldig. Het houd je wak ker. Als je geen weerwoord krijgt, loop je kans te verzan den als docent." Niet alleen de jongeren zijn in de loop der jarenveranderd, maar ook het onderwijssysteem. Lindhout: „Tegenwoordig worden leerlin gen teveel gepamperd. Ze krij- ug/1, dus dit leverde haar een rijverbod van twee uur op en een proces-verbaal. Een 34-jari- ge man uit Zevenhuizen bleek ook gedronken te hebben, hij blies een uitslag van 305 ug/1, wat hem eveneens een rijver bod van twee uur en een pro ces-verbaal opleverde. „Ook aan jongeren is gedacht", vervolgt Van Eijk. "Voor de klei ne bankiers is er het Droom- sparen, speciaal bedoeld voor (groot)ouders die voor hun (klein)kinderen willen sparen. Droomsparen is een vrij op neembaar product, waarbij elk jaar op de verjaardag van de rekeninghouder felicitatierente wordt bijgeboekt. Bij het ope nen van deze rekening krijgen de jonge spaarders naast een aantrekkelijke rente ook nog de keuze uit vijf premiums. Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er de Jongerenrekening. Dit is een rekening met vele voor delen. Zoals een gratis Euro pas met PIN-code en Chipknip waarmee dag en nacht mee ge pind kan worden. Zelfs in het buitenland. Bij het openen van een Jongerenrekening wordt een gratis Bioscoopbon ter waarde van 7,50 verstrekt." REGIO - Jaarlijks worden onge veer 25.000 Nederlanders getrof fen door een hersenbloeding of herseninfarct. We spreken ook wel van een beroerte of CVA. De Vierstroom start bij voldoende belangstelling de cursus 'Verder na een CVA' op 26 september van 14:00 tot 16:00 uur in Gouda. Tijdens de cursus krijgen cur sisten informatie over wat een CVA is en welke veranderingen deze met zich meebrengt voor de patiënt en partner/verzor- ger. Steun krijgen en vragen is Het Financieel Diensten Centrum aan de Kerkweg krijgt met de aanwezigheid van de Regio Bank extra gestalte. Eigen foto WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het type docent dat een leven lang met hart en ziel voor de de Nederlandse taal en litera tuur, dat hij gaf aan leerlin gen van het Coenecoopcollege, voorheen de Samenwerkings- klas staat, wordt een zeldzaam- school. Hij heeft veel liefde voor heid. Rien Lindhout was zo'n het vak, omschrijft het zelf als docent. Ruim veertig jaar heeft fanatisme. „Ik zal nogal eens hij les gegeven, waarvan dertig als streng ervaren zijn door de jaar op het Coenecoopcollege leerlingen. Maar ik denk dat er voor het vak Nederlands. Deze daardoor meer kans is dat het week neemt de 62-jarige docent overkomt. Ze zullen in ieder ge- officieel afscheid. „Ik ben een nuchter mens, maar helemaal onberoerd zal het me niet la ten." in zijn werkkamer. De ramen bieden uitzicht op Boskoopse kwekerijen aan de achterkant en een weids polderlandschap vier. "Je geeft de hele week aan de voorkant van het huis. „Het voelt vreemd om niet meer aan het werk te zijn. Werk wijl muziek en zang niet mijn geeft structuur aan je leven. Je sterkste kant zijn. Ik zag het weet: ik moet zo laat op die plek mezelf niet lang volhouden." zijn. Nu moet je er een nieuwe invulling aan geven." Toch zal hij zich niet snel vervelen. Zo Dertien jaar lang combineerde is er bijvoorbeeld de siertuin hij een fulltime baan met ter grootte van een halve hec tare die veel tijd en liefde vergt. Ook heeft hij eindelijk tijd om wat meer boeken te lezen. Hij gepiet van de vrijheid die hij nu heeft. Maar hij ontkomt er niet aan om met weemoed terug te denken aan het vak. Dat vak is Een 34-jarige vrouw uit Ba- rendrecht werd aangehouden en overgebracht naar het bu reau omdat er een indicatie was dat zij onder invloed achter het stuur zat. Zij blies op het ademanalyseap- paraat een uitslag van 330 ug/1. De limiet in het verkeer is 220 WADDINXVEEN - Vanaf een dakterras genieten van een mooi uitzicht op de Gouwe. Die droom kan nu gerealiseerd worden. Op de plek waar vroe ger modehuis Verbakel en later het keukencentrum zat, komt nu appartementencomplex De Hooge Brugge. De sloop van het oude gebouw is al volop in gang gezet. Daarna kan er met de bouw van het nieuwe complex gestart worden. Volgens Wim Molenaar van Makelaardij remax is het vrij bijzonder dat er een nieuw complex in Waddinxveen wordt gebouwd. „Ten eerste zijn het vrij luxe appartementen. En bovendien is er niet zo veel aan nieuwbouw wat er bij komt in Waddinxveen. Los van de nieuwbouwwijk Triangel." Het complex wordt in een u vorm gebouwd. Naast het uit zicht op de Gouwe zullen er ook appartementen zijn met uitzicht op het raadhuisplein en de Hef- brug. Volgens Molenaar is naast het uitzicht ook de locatie een groot pluspunt van het complex. „Het bevindt zich midden in het cen trum en zit vlakbij de Hefbrug. Centraler kan bijna niet." De Hooge Brugge bestaat uit vier verdiepingen. Bovenin zit ten de meest luxe appartemen ten, de penthouses. Deze hebben een extra groot terras. Elk appartement heeft bovendien een parkeerplaats in de parkeerkelder. Er staan nog een aantal appartementen te koop. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met Makelaars centrum Remax, www.make- laarscentrum.nl. biedt ook internetbankieren. Een gratis service waarmee je bankzaken kunt doen, waar en wanneer het uitkomt. Zo heb je altijd en overal beschik king over alle bankzaken en in WADDINXVEEN - Op zater- een handomdraai toegang tot dag 23 september wordt er van persoonlijke rekeningoverzich- 10.00 tot 13.00 uur een fancy ten met actuele saldo-informa- fair gehouden op de Eben-Hae- tie. Veilig, gemakkelijk en snel, zerschool aan de Jan Dorre- Men kan overboekingen doen, kenskade 22 (tegenover het park saldo- en mutatie-informatie be en Dierendal). De hele ochtend kijken, beleggen in aandelen en zijn er kraampjes waar twee dehands kinderkleding, boeken en CD's, planten en bloemen, stroopwafels, snoep, cadeauar tikelen, gegraveerd glas en meer worden verkocht. Van 10.00 tot 11.30 verkopen kinderen hun speelgoed en andere dingen op de kindervrijmarkt. Kinderen kunnen zich ook laten schmin ken. Verder is er een gasballon- wedstrijd en kunnen bezoekers darten, doeltrappen, sjoelen en schatgraven. REGIO - Het afgelopen week end is er een storing geweest op de site van politie.nl. Internet- aangiftes die tijdens de storing opgemaakt zijn raakten hierbij verloren. De storing is inmiddels verholpen, maar uiteindelijk zijn 1235 internetaangiftes niet bij de korpsen aangekomen. Het korps Hollands Midden mist een aan tal van 54 internetaangiftes en vraagt personen opnieuw aan gifte te doen. De storing die van vrijdag 8 sep tember tot en met maandagoch tend 11 september tot 11.00 uur duurde heeft ervoor gezorgd dat een groot aantal aangiftes niet door is gekomen. Met uitzonde ring van het zogenoemde 'inter- netaangifte-nummer'. Dit num mer dat direct na de aangifte op het scherm online in bezit wordt gesteld van de aangever is wel bewaard gebleven. Een be vestigingsmail waarin dit num mer normaal gesproken wordt vermeld, kon door de storing niet worden verstuurd. Geschat wordt dat het bij Hollands Mid den om 54 aangiftes gaat. Oproep, opnieuw aangifte doen Politie Hollands Midden roept personen die tijdens de sto- ringsperiode aangifte hebben gedaan op om opnieuw aangifte te doen. Uitzondering hierop vormen aangevers die het internetaan- gifte-nummer van hun aangifte nog weten. Zij worden verzocht contact op te nemen met de po litie via 0900-8844 om te contro leren of hun aangifte is doorge komen. Aangifte doen kan op drie ma nieren, op een politiebureau, via 0900-8844 of opnieuw via internet, www.politie.nl/hol- lands-midden. Politie Neder land maakt op korte termijn een analyse van het probleem en zal maatregelen treffen ter voorko ming van een dergelijk voorval. Oost 159 in Waddinxveen. Het Financieel Diensten Centrum aan de Kerkweg krijgt met de aanwezigheid van de Regio Bank extra gestalte. Regio Bank deelt met Box4 (verzekeringen, hypo- zal zendapparatuur bevestigd theken) en Koophuis (makelaardij) het karakteristieke pand in worden, waardoor er gezonden het hart van Waddinxveen. kan worden met anders scouting groepen overal op de wereld. Op vrijdagavond wordt de avond geopend met het hijsen van de JOTA-Toren. Ouders, Leden, al lemaal mogen ze helpen om de toren in de lucht te trekken. Ook brengen is geslaagd. Met Regio zal er deze avond een groot spel Bank hebben we een partner zijn voor alle leden en ouders gevonden die als geen ander van de scouting. We sluiten deze weet wat persoonlijke service dag af met een groot kampvuur betekent en dat vonden we waarbij heerlijke broodjes kunnen heel belangrijk. Ook bij Box4 en Koophuis staat persoonlijk contact centraal en je merkt dat ken staan van wat deze Scouting- dat werkt. Bij Regio Bank kan de groep allemaal heeft meegemaakt klant terecht voor alle bankza- in de afgelopen 60 jaar. Op deze ken zoals betalen, sparen, lenen, dag zal er een grote reünie plaats- beleggen, verzekeringen en hy- vinden voor alle oud-leiding van potheken. De deelnemende be- Scouting Sint Victor. Ze worden drijven vullen elkaar prima aan. allen uitgenodigd vanaf 15.30 uur Of het nu gaat om alledaagse in het museum van het verte- bankzaken, hypotheken, verze- den van scouting Sint Victor, 's keringen of het aan-of verkopen Avonds wordt de dag afgesloten met een feest en een barbeque. .1 i f i ■CS* ju ai ta WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2006 I 9 Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNC) c.q. de betreffende auteur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax:0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) weekbladvoorwaddinxveenê rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 Redactie Saïda Erahoutan en Marianne Vermaat Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. - a -a i- Door Carina Bergman 8 ?r -

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 25