Waddinxveen wil Dansschool gaat zelf voor zilver provinciale visie op gemeentelijke herindelingen Maskerade opent 'Waddinxveens Eenakterfestival' in Kreater Koor is op zoek naar versterking - Coenecoop College werkt met themapakket Schiphol Kraamtijd Inbraak in woningen Bridge Rectificatie Luisteren naar Anna Enquist Koppel- klaverjasavond Alliance Franchise Fietstocht voor senioren Record aantal grond- verkopen op het bedrijven terrein Gouwe Park Open dag Paardendal voor gehandicapte ruiter Inbraak bij bedrijf i Hit Heeft u tips? a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 PAGINA 11 'Tot de dood ons scheidt' op het Eenakterfestival. Foto: Kristiaan Asscheman van Velzen, 0182-611171. voor Eigen foto Coenecoop krijgt lesmateriaal. stek en een plek om het nog 25 jaar met gemak vol te kunnen houden". „We kunnen terug kijken op een schitterende avond, vol met ver rassingen, cadeaus van leerlin gen zo prachtig en warm. De het pakket Schiphol: 'Wereld- luchthaven' en andere thema- pakketten op www.cito.nl WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bestuur wil dat de provincie haar visie op de gemeentelijke herindelingen in het Groene Hart uit. Dit besluit werd afgelopen woensdag tijdens de raadsvergadering genomen. Het gemeentebestuur zal een brief sturen naar het provinciebestuur met betrekking tot de gemeentelijke herindelingen die momenteel plaatsvinden in Midden Holland. Neem contact op met de redactie! week blad voor waddinxveen® rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 In de serie interviews met voorzitters van bewoners- commissie's zijn een aantal fouten gemaakt. Het gaat om Jan Burggraaf en niet om Jan Burger. Bovendien is heer Burggraaf, tweede voorzitter van de commissie in de wijk Groenswaard (Flats). Verder in de tekst staat dat de ge meente de woningen aan het renoveren is, dit moet zijn Woonpartners Midden-Hol- land. De redactie biedt haar excuses aan. in de Sint Victorkerk en in de Ontmoetingskerk Ook aan an dere vieringen verleent het koor medewerking. Het uitgebreide repertoire omvat Latijnse en Nederlandse missen, aangevuld met gezangen uit alle stijlperioden van de vocale kerk muziek, alsook Nederlandse en anderstalige liederen. Er wordt wekelijks gerepeteerd in de WADDINXVEEN - Het Parochi eel Gemengd Koor Sint Victor is op zoek naar vrouwen en mannen die het leuk vinden om in een gemengd koor te zingen; vooral bassen zijn bijzonder wel kom, maar ook andere stemmen kunnen goed gebruikt worden. Het Sint Victorkoor zingt ge middeld eens per drie weken op zondagochtend afwisselend optie nog dit jaar tot aankoop van een bedrijfskavel zal overgaan. Dit is voor het bedrijvenschap aanleiding om zo snel mogelijk de 2e fase van Gouwe Park in ontwikkeling te brengen. Hier mee komt dan halverwege 2008 nog zo'n 15 hectare bedrijfsgrond beschikbaar. Op dit moment zijn drie projecten in aanbouw, terwijl voor een zestal andere projecten de bouwvergunningsprocedure in gang is gezet bij de gemeente Moordrecht. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.), afdeling Seni oren, organiseert met grote regelmaat activiteiten die se nioren de mogelijkheid bie den in beweging te komen of om gezellig met elkaar te genieten van de mooie om geving en het gezelschap van elkaar. Zo houdt de S.W.W. op 10 oktober de laatste fietstocht van dit seizoen. Vanaf 9.15 uur kunnen deelnemers zich in schrijven in het Anne Frank- activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er ge start. Deze tocht van ongeveer 40 kilometer, gaat richting de 'Bodegraafse Meije'. De koffie- stop wordt gehouden in res taurant 'Meijezicht'. De kosten voor deelname bedragen 2,80 euro per persoon (inclusief 3 consumpties). De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informatie kan op 10 ok tober vanaf 9.00 uur gebeld worden met de S.W.W., 0182 - 631932. De volgende fietstocht staat gepland in mei 2007. REGIO - Gouwe Park is het nieu we -regionale- bedrijventerrein dat wordt ontwikkeld door het bedrijvenschap Regio Gouda; een samenwerkingsverband van de gemeenten Gouda, Moordrecht en Waddinxveen. Dit bedrijven terrein is gesitueerd in de oksel van de rijkswegen A12/A20 nabij het Gouwe aquaduct. De bruto omvang bedraagt 65 ha, waarvan 45 ha uitgeefbaar is. Na een peri ode van voorbereiding zijn vanaf begin dit jaar de kavels van fase 1 (circa 30 ha in totaal) beschik baar gekomen voor verkoop. De belangstelling voor Gouwe Park bij het regionale bedrijfsleven is bijzonder groot. Zo heeft het dagelijks bestuur van het bedrij venschap in de vergadering van 28 september besloten tot ver koop van maar liefst 14 bedrijfs- kavels, eerder dit jaar werden al 6 kavels verkocht. In totaal is daar mee 11,5 hectare bedrijfsgrond gemoeid. Aan inkomsten levert dit voor het bedrijvenschap ruim 21 miljoen euro op. Op het me rendeel van de resterende kavels van fase 1 is een optie verstrekt. De verwachting is, dat een groot deel van de gegadigden met een WADDINXVEEN - De poli tie doet onderzoek naar twee woninginbraken die zondag morgen 1 oktober ontdekt werden. De inbraken vonden vermoedelijk plaats tussen vrijdagavond 29 september en zondagmorgen. Voor zo ver nu bekend is zijn er en kele camera's en videoappe- ratuur gestolen. Het gaat hier om woningen aan de Lede en de Wingerd. Tot op heden is het onderzoek nog zonder resultaat gebleven. lijke vakken worden gebruikt. Het toetst behalve kennis ook inzicht, toepassing en Door Kristiaan Asscheman WADDINXVEEN - De vijfde editie van het 'Waddinxveense Eenakterfestival' werd vrijdag avond geopend door toneel groep Maskerade in Kreater. Zij speelden het stuk 'Tot de dood ons scheidt', dat een week eerder tot winnaar werd uitge roepen op het 'Goudse Een akterfestival'. Een Eenakter is een korte toneelopvoering van ongeveer een halfuur. Waar een toneelstuk meestal bestaat uit meerdere scènes, beslaat een eenakter slechts één scène. De avond werd dus geopend door Maskerade, met als hoofd rolspelers Ellen Verlaan en Jochum Soetenga. Als de be zoekers de donkere zaal bin- mie, geschiedenis, natuur- en scheikunde en opdrachten voor vooral beroepenoriëntatie. vaardigheden. Het themapak- Kijk voor meer informatie over ket bevat opdrachten voor de vakken Nederlands, Engels, aardrijkskunde, biologie, econo- was overweldigend. Het geeft je een warm gevoel en zeker kracht om nog met veel plezier dit - het geven van dansles - te kunnen en mogen doen. We kunnen dan informatie is verkrijgbaar bij Jan ook terug kijken op een mooi feest", reageert Guus. Renée voegt er aan toe: „Het mooiste moment van de avond was toch wel het afscheid van een vrouw die zoveel voor ons betekend heeft en waarvoor onze cursis ten via ons veel ontzag voor hebben." fractie had al eerder aangegeven geen goedkeuring te geven aan fusiebesprekingen met buurge meente Boskoop. Ook dit verzoek aan de provincie kan niet op VVD steun rekenen. WD-fractievoorzitter Robert Vis- scher verweet de CDA en PCW- fracties angst als drijfveer voor het voorstel. Dit bestreed PCW'er Van Doom door te spreken van bestuurlijke betrokkenheid. Het voorstel werd uiteindelijk met meerderheid van stemmen aan genomen. Burgemeester Roijers, voorzitter van de gemeenteraad, betreurde het feit dat er geen sprake was van unanimiteit. van een ver wachten; we hebben onze eigen stijl van aankleding eri inrich ting; onze eigen sfeer - gelukkig een zeer sociale en familiaire; we hebben fijne dansenden ons heen", zegt Guus vol trots. „Een Het echtpaar gaat een drukke periode tegemoet met de voor bereidingen en het groeiend aantal cursisten. Met het tele visieprogramma Dancing with the Stars is dansles weer een hit geworden. Men wil weer goede zwier op feesten, partijen en bruiloften kunnen maken. „Blijven zitten en niet meedoen is passé; daarbij komt dat het bewegen gewoon goed is - en de leuke muziek heeft daar ook zijn aandeel in", constateert Renée. Nieuwe trends worden door de dansschool nauwlettend ge volgd. Nu kan de leerlingdanser WADDINXVEEN - Dit jaar gaat de Waddinxveense Dansschool Guus en Renée van der Lubbe zélf voor zilver: een zilveren ju bileum om precies te zijn. Al 25 jaar geven Guus en Renée van der Lubbe met veel plezier hun danslessen. Ooit begonnen in de aula van een basisschool, via muziekver eniging Concordia en het dorps huis Het Trefpunt kwamen ze na tien jaar in de huidige locatie - - hun dansschool - aan de Sniep- „Het heeft alles wat je Ontmoetingskerk op maandag- moderne dansschool mag avond van 20.00 tot ongeveer 22.15 uur. Geïnteresseerden kunnen ge rust eens binnenlopen tijdes de repetities. Ook bestaat de mo gelijkheid om contact op te ne men met dirigente mevr. Denise Maassen, 070-39 93 764 of met voorzitter Jacques Eerden, 0182- 61 58 95. WADDINXVEEN - Het Coene coop College in Waddinxveen heeft afgelopen week het eer ste themapakket 'Schiphol: We- reldluchthaven' ontvangen uit handen van directeur Gerlach Cerfontaine van de luchthaven. Dit themapakket voor de onder bouw van havo/vwo is gemaakt door Cito, ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van Schip hol. Leerlingen van 3 vwo gin gen er meteen mee aan de slag. Onder leiding van Gerlach Cer fontaine debatteerden ze over de beveiliging van burgerlucht vaart, één van de opdrachten uit het themapakket. De opdrach ten over Schiphol sluiten aan bij de lesstof in de onderbouw van havo/vwo. De leerlingen wor den uitgedaagd om onder meer een debat te voeren, een onder zoek te doen, een muurkrant te maken, een folder te ontwerpen en in het Engels te communi ceren. Het lesmateriaal is geschikt voor een vakoverstijgend project, maar kan ook voor afzonder- WADDINXVEEN - De kraam tijd is het onderwerp van de maandelijkse bijeenkomst van Borstvoedingsorganisatie LLL op donderdag 28 september. De informatieavond begint om 20.00 uur en is bij Nel Veenman aan de Prinses Beatrixlaan 98. De bijeenkomst is bestemd voor iedereen die meer wil weten over borstvoeding. Ook baby's zijn van harte welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aan wezigen krijgen ruimschoots de gelegenheid om vragen te stel len en ervaringen uit te wisse len. Ook zwangeren of moeders die al langer borstvoeding geven zijn welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend, en kost 4 euro. Wie telefonisch hulp of in formatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman op 0182-619964. WADDINXVEEN - De poli tie doet onderzoek naar een inbraak bij een bedrijf aan de Coenecoop. Op zaterdag 30 september kreeg de poli tie rond 05.00 uur een mel ding dat daar werd ingebro ken. Terplaatse werden geen dader(s) meer aangetroffen. Vermoedelijk waren deze over een hek geklommen en via een weiland naar het Spoorpad gelopen om daar met mogelijk een bromfiets weg te rijden. Uit het bedrijf worden twee flatscreens en twee computers vermist WADDINXVEEN - Manege het Paardendal aan de Noordkade in Waddinxveen houdt op za terdag 7 oktober een open dag. Deze dag staat geheel in het teken van de gehandicapte rui ter. Voor de vele ruiters in een rolstoel of mensen die slecht ter been zijn moet er een oprijbrug komen naar de kantine. Hier voor moet aardig wat geld bij elkaar gespaard worden. De ge meente Waddinxveen geeft sub sidie voor een deel en er zijn nog een aantal sponsors gevonden. Dat is echter niet genoeg, met alle activiteiten op de open dag hoopt de manege de rest binnen te krijgen. Zaterdag om 10.00 uur zul len de leden van Stichting De Groene Hart Ruiters (Federatie Paardrijden Gehandicapten) hun kunsten vertonen. Vanaf 11.30 kan iedereen terecht bij de manege om zelf kennis te maken met de paardensport. De Waddinxveense Reddings brigade werkt belangeloos mee aan dit evenement en stelt twee boten beschikbaar die de hele ter ere van hun nagedachte nis is tevens hun eigen tijd schema. Tijdens deze eenakter lijkt iedereen zichtbaar onder de indruk naar de acteurs. Na afloop volgt een luid applaus. „Wat ontzettend mooi gedaan", klinkt er vanuit de zaal, ge volgd door een instemmend: „Ja, knap hè." Onder de aanwezigen bevindt zich ook de grimeuse van Mas kerade, Irma Koetsier. Ook zij heeft met veel plezier naar de opvoering gekeken. „Ik heb het stuk al veel vaker gezien, maar het is toch elke keer weer iets anders. Vorige week in de Goudse Schouwburg heerste natuurlijk een compleet andere ambiance, toen kregen we zelfs een staande ovatie", vertelt ze vol enthousiasme. Voordat de voorstelling begint is ze altijd druk bezig om de hoofdrolspe lers op te maken. „Wat ontzet tend leuk is, is dat je ze tijdens het grimeren echt in hun rol ziet verdwijnen", vervolgt Koet sier. Na de opening speelde toneel groep Kameleon het stuk 'Over stag'. De volgende dag waren er wederom twee voorstellin gen te zien. Dit keer was de eer aan de theaterprojectgroep Spin om de avond te openen, zij speelden 'Verbeurd verklaard'. Het Waddinxveense Eenakter festival werd afgesloten door toneelgroep Toi-Toi met 'Een cocktail Pinters'. Hierin verzoekt zij om een 'hel dere integrale visie het gehele gebied betreffende'. Het voorstel tot deze brief kwam van de frac ties van CDA en PCW. De beide partijen willen voorkomen dat Waddinxveen als laatste in de rij aansluit bij de diverse gemeente lijke herindelingen die momen teel in het Groene Hart plaats vinden. PCW-raadslid Ton van Doorn sprak daarbij de wens uit dat de provincie geen onomkeer bare besluiten zal nemen maar de standpunten van de diverse ge meenten mee zal nemen in haar visie. VVD en D66 gingen niet mee in het voorstel. De WD- dag over de Gouwe varen alle belangstellenden. Op het erf zijn er diverse kraam pjes met paardenspulletjes, en veloppen trekken, grabbelen en stroopwafelverkoop, dit alle maal voor het goede doel. Daar naast is er een demonstratie van een echte hoefsmid en is er een kraampje van de Waddinxveen se Reddingsbrigade. Manege het Paardendal is geheel toeganke lijk voor rolstoelen en mensen die slecht ter been zijn en be schikt tevens over een aangepast toilet. Alle activiteiten zijn voor iedereen geschikt, zowel voor ervaren ruiters of beginners. Het Paardendal beschikt over een rolstoellift om mensen op het paard te helpen en voor de boottrip is een keurige opstap geregeld. Deelnemers worden met een rolstoelbus naar de boot gebracht. De manege bevindt zich aan de Noordkade 108, net buiten de bebouwde kom van Wad dinxveen. Voor informatie of het volgen van lessen kan gebeld worden naar 0182 - 632933. nenstromen staan er slechts twee eikenhouten doodskisten en vier kaarsen op het podium. Zodra de achtergrondmuziek aanzwelt valt de zaal stil. Ieder een wacht in spanning af wat er gaat gebeuren. Dan rijzen er ineens twee personages uit de kisten. Het verhaal gaat over een getrouwd stel dat blijkbaar is overleden. Tot hun eigen ver bazing denken zij nog net zo over zichzelf en elkaar als voor hun dood. Het voordeel is dat het nu niets meer uitmaakt, echtscheidingen en affaires staan nu opeens in een heel ander daglicht. Ze dienen nu te beslissen wat ze verder gaan doen, niet wetende of zij iets te kiezen hebben. De plechtigheid ZEVENHUIZEN - In Swala wordt eind oktober gestart met een herhalingscursus bridge. Tien woensdagmiddagen lang wordt alles weer bovengebracht bij eenieder die dat wil. De kos ten voor de cursus zijn 65 euro. Voor meer inlichtingen: fc- schiereck@hotmail.com of 06 - 51.92.06.63. WADDINXVEEN - Alliance Fran^aise houdt op maandag 9 oktober een soirée in de zaal van de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan in Waddinxveen. Zaal open 20.00 uur, aanvang 20.15 uur. Mevrouw Elisabeth van Bemmel - Cucchiarini, do cente van de Alliance, heeft als geboren Franchise haar hart aan het département de Savoie ver loren. Zij zal haar publiek laten kennismaken met de mensen, de flora en de fauna van dit mooie gebied. De avond is gratis voor leden, niet-leden betalen 5,50 euro. De consumpties zijn voor eigen re kening. Op dinsdag 26 september werd er in de Openbare Bibliotheek in Waddinxveen een lezing gehouden door Anna Enquist. Tijdschriften en kranten zijn lovend over haar laatste boek De Thuiskomst. Een historische roman waarvoor de schrijfster uitgebreid studie heeft gedaan naar het leven Elizabeth Cook, de vrouw van ontdekkingsreiziger James Cook. Tijdens de lezing sprak Enquist vooral over dit boek. Foto: Liesbeth van der Vis ook Salsa, Mambo of Rock 'n gedanste Engelse Wals en zestig Roll leren dansen. Er is veel rozen werd het afscheid luister vraag is er naar deze ritmische bij gezet, dansen. Het afgelopen weekeinde heeft s de dansschool zijn eerste offici- i ele avond gehouden ter gelegen- gen zo prachtig en warm. De WADDINXVEEN - Stichting heid van het 25-jarig bestaan. In hartelijkheid waarmee wij afge- Wijkwerk de Zuidplas heeft aan een overvolle zaal met cursisten, lopen zaterdag verrest zijn was staande vrijdagavond 6 oktober vrienden en familieleden werd overweldigend. Het geeft je een een koppelklaverjasavond. De lustig gedanst op de klanken warm gevoel en zeker kracht avond begint om 20.00 uur in van de formatie 2foryou. om nog met veel plezier dit - het Het Zuidhonk aan de Zuidpla- Voorst was er voor de inwendige geven van dansles - te kunnen slaan 552 in Waddinxveen. Meer mens ruimschoots gezorgd. De avond werd geopend met het aansnijden van de voor deze ge legenheid bestemde feesttaart. Ook werd op deze avond offici eel afscheid genomen -als eerbe toon- van Mw J. Bronmeijer, de mentor en nestor voor meer dan zestig jaar van vele dansleraren in den lande. Met een prachtige j

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 11