Gemeente Geslaagd jubileum Gouwestem werkt aan veiligheid Zuid tijdens wijkfeest Circus in Koninklijke onderscheiding voor Vavier Vrijwilliger van het jaar Reanimatie- cursus Boodschappen- PlusBus in Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen Programma's bij RTW FM Nomineren kan weer Moerkapelle 3 verliest eerste wedstrijd Expositie in Jan Vayne begeleidt het mannenkoor tijdens jubileum. Foto: Kristiaan Asscheman WADDINXVEEN - Op zaterdag Burgemeester Roijers (rechts) geeft de heer Vavier orenwaddinxveen.nl. Geen ontvangen? veen.vrijwilligers-loket.nl. Negen juryleden beoordelen de het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor de Gouwestem 1 november 2006 Winkelcentrum Alexandrium? Oosterhof 8 november 2006 Dagtocht Hoek van Holland 15 november Militair Luchtvaartmuseum Soesterberg 22 november 2006 Vredespaleis in Den Haag 29 november 2006 Kerstshow Intratuin Ter Aar Activiteiten van de week in de maand november (woensdag) 'Activiteiten van de week' in de maand oktober (woensdag) De activiteiten voor oktober zijn al nagenoeg allemaal volgeboekt, zo groot is het succes van de BoodschappenPlusBus. Alleen voor het bezoek aan de Heksen- waag zijn nog een paar plaatsen beschikbaar. Belangstellenden kunnen zich alleen nog vandaag aanmelden. Vaste activiteiten Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Daar kunnen de deelnemers hun boeken ruilen en wordt er voor dat de bus weer teruggaat eerst nog gezamenlijk koffie gedron ken. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar de C1000 in de Pas sage zodat de deelnemers hun boodschappen kunnen doen. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, begeleiding en hulp kan krijgen. Bovendien is het de bedoeling dat het groepje deelnemers na het boodschap pen doen gezamenlijk ergens koffie gaat drinken. De kosten voor deelname: 3 euro per per soon per keer (exclusief koffie) 19.00-21.00, di: 10.00-12.00, 14.00-17.00, do: 19.00-21.00, gesloten, za: 10.00-12.00. Bel 0900-1010107 keerd met Ronald Hogewoning weer terug zijn. Ditmaal van 08.00 tot 10.00 uur. Het program ma bevat veel informatie uit de regio, leuke wetenswaardighe den, weerbericht en Waddinx- veense in Leiden geboren. Zijn vader had hier een schildersbedrijf. Omdat het schildersvak de in teresse van Vavier had, volgde hij schildersopleiding NIMETO in Utrecht. Na zijn diensttijd ging hij werken in het familie- schildersbedrijf. Ongeveer vijf endertig jaar geleden kwam de heer Vavier als verftechnisch- adviseur in dienst bij verffabriek Boonstoppel in Waddinxveen. De laatste functie die hij bij deze firma bekleedde was manager wandbekleding. Daarna ging en stadia getekend. De Openbare Bibliotheek in Zevenhuizen be- aan de Dorpsstraat. WADDINXVEEN - De heer N.J Vavier heeft afgelopen vrijdag een koninklijke onderscheiding van burgemeester Roijers gekre- voor zijn langdurige inzet Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. De heer N.J. Vavier wordt be noemd tot Lid in de Orde van aanwezigen op prijs. Als voor zitter van 'De Gouwestem' is het voor de heer Vavier niet on logisch dat Waddinxveen een groot mannenkoor telt, terwijl deze koren in andere plaatsen een kwijnend bestaan lijden. „Voor een goed resultaat willen wij graag hard werken", laat hij weten. „Onze dirigent is veel eisend en zijn rol is erg belang rijk. De sfeer is bij ons heel goed en mijn idee is dat nieuwe leden er 150 vrienden bij krijgen." Het is opvallend dat het koor niet alleen bestaat uit heren op leef tijd, maar ook uit de nodige jongere mannen. Vavier komt er graag voor uit wat in zijn ogen het belangrijkste is: „De dirigent en de leden hebben een band die verder gaat dan alleen de muziek. Zij zingen vanuit hun geloof." zorgd door de bewoners uit de wijk. De kinderen hebben hele mooie acts ingestudeerd voor deze feestdag met wilde dieren, acrobaten, clowns en gooche laars. Als de muziekinstrumenten klaar zijn zullen de kinderen ook zelf de benodigde muziek gaan maken bij de voorstelling. Ook de ouders hebben geholpen om dit feest voor te bereiden. WADDINXVEEN - Het christe lijk Waddinxveens mannenkoor 'De Gouwestem' bestaat 25 jaar en het koor heeft dit jubileum gevierd met een concert en een nieuwe CD. Ruim 500 mensen konden afgelopen vrijdag in de Ontmoetingskerk genieten van een uitvoering waaraan ook so listen van naam hun medewer king verleenden. Het 25-jarig bestaan van het koor betekende voor tien koorle den, die van het begin af aan lid zijn, dat zij gehuldigd werden. Het bijpassende cadeau, een stropdas van de Nederlandse Christelijke Zangbond, is niet echt meer van deze tijd, maar de jubilarissen konden het gebaar wel waarderen. Als voorzitter van het bestuur van de zang vereniging ontving de heer Va vier een zilveren dasspeld van keninghoudend met financiële situatie van de gemeente Wad dinxveen. De gemeente inven tariseerde de plannen van de bewoners en onderzocht welke maatregelen op korte termijn kunnen worden uitgevoerd. Onlangs keurde het college de notitie Uitvoeringsvoorstel- len Integraal Veiligheidbeleid, waarin de maatregelen staan beschreven, goed. De bewoners van de Noordkade en degenen die in april, mei en juni aan wezig waren bij de discussie avonden Integraal Veiligheid ontvangen in deze r de notitie Uitvoeringsvoorstellen Integraal Veiligheidsbeleid, onderdeel van het Integrale Veiligheids plan 2006-2010, thuis. Waddinx- veners vinden de notitie op de gemeentelijke website www. waddinxveen.nl. Bibliotheek, Vrijwilligerswerk Waddinxveen (Anne Frank-cen- trum, Jan van Bijnenpad 3) of het gemeentehuis. Downloaden tegenwoordigen, wordt er met is ook mogelijk www.waddinx- kennis van zaken beoordeeld. Naast dat het een belangrijke Oranje Nassau. De heer Vavier taak is voor de juryleden zijn zij trots op hun taak en zullen ook dit jaar weer met zorg kiezen. een groot wijkfeest gehouden voor iedereen uit de wijk, in de vorm van een circus. Het feest de organisatie? begint om 12.00 uur met diver se attracties zoals; schminken, nen bestuur of commissie, zodat grabbelen, rodeostier rijden, nieuwe leden met frisse ideeën een onderscheiding voor 25 jaar inzet. Voor meer informatie over het to- Foto: Walter Planije tale project en de activiteiten kan gebeld worden naar 0182 - 615555 Vavier werken bij bouwbedrijf of neem een kijkje op www.seni- Bakker. Daar heeft hij het in terne schildersbedrijf gereor ganiseerd. Na een aantal jaren ging de heer Vavier een nieuwe uitdaging aan. De sociale werk voorziening Sterrenborgh in Gouda ging watergedragen verf produceren onder de naam Ster- point. Bij deze instelling heeft hij tot aan zijn pensionering ge werkt. Onlangs schreef de heer N.J. Vavier een leerboek voor schildersopleiding Savantis in Waddinxveen. en 17.00 uur presenteert Rick van de Berg deze hitlijst. RTW FM is via de ether te beluisteren op 105.8 FM (stereo), via de kabel vindt zich in Waddinxveen op 103.4 Fm Openingstijden: ma: 14.00-17.00 (stereo) en op 98.3 Fm (mono) in 19.00-21.00, di: 10.00-12.00, wo: Gouda-Bloemendaal en Reeuw- 14.00-17.00, do: 19.00-21.00, vr: ijk-Dorp. neren van de cheque een extra geholpen. Reden genoeg om vanaf 1 okto ber een verkiezingsformulier te Lammers stak de loftrompet over het koor: „Het is schitte rend. Deze muziek spreekt mij aan. Of het nu 'By the rivers of Babylon betreft' of 'Wat de toekomst brenge moge' is, ik geniet ervan." Na de pauze brachten koor en solisten een luchtiger pro gramma. De klassieke en popu laire muziek, met onder meer het 'quatre mains spel' van Jan Vayne en Martip Mans (Stars en Stripes Forever) stelden de WADDINXVEEN - De Stich ting Reanimatie Waddinxveen, gaat bij voldoende aanmeldin gen weer een cursus Reanime ren verzorgen. De cursus staat gepland op 01,08 en 15 novem ber van 20.00 tot 22.00 uur. De ze cursus wordt gegeven vol gens de Reanimatierichtlijnen en door de Nederlandse Reani matie Raad erkend. De eerste avond bestaat uit het theoreti sche gedeelte en de volgende avonden komt het praktijkge deelte aan bod. Aan het einde van de cursus wordt na geble ken geschiktheid een diploma uitgereikt, uitgegeven door de Nederlandse Hartstichting. Het is tevens de bedoeling, dat de cursist(e) na het behalen van het diploma de eerste drie herhalingslessen eens per half jaar volgt, daarna éénmaal per jaar Deze herhalingen zijn van het grootste belang om de vaardigheid en de geldigheid van het diploma te behouden. Na de cursus kunnen deel nemers zich ook inschrijven voor een AED training (Auto matische Externe Defibrillatie). Voor inschrijving en infor matie kan gebeld worden met Lydia van Tol, 0182619561 0628566028 of Marja Vrieswijk, 0640050595 of e-mail: reanima- tie@casema.nl. ontvangt de onderscheiding omdat hij sinds 1981 activiteiten op cultureel terrein ontplooide die ten goede komen aan de sa menleving. Decorandus leverde belangrijke organisatorische bij dragen aan de voortgang van de activiteiten van Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. De onderscheiding werd uitgereikt tijdens het ju bileumconcert van de Gouwe stem dat ter gelegenheid van ook op dit feest is er een clown die van alles kan met ballonnen. Om 14.00 uur roept de Directeur van het Circus iedereen op want dan begint dan een hele bijzon dere voorstelling in de grote circustent die speciaal voor deze dag zal worden opgebouwd in de Sint Victorstraat, vlak voor de Basisschool 'de Kameleon'. Het bijzondere van deze voorstelling is dat hij helemaal wordt ver- de Zangbond. Vanwege zijn grote verdiensten heeft Hare Majesteit de Koningin de heer Vavier benoemd tot 'Lid in de orde van Oranje-Nassau'. Bur gemeester Roijers reikte hem de onderscheiding uit en speldde hem de bijbehorende versierse len op. Het lange wachten van te waarderen. Met geestelijke muziek en negro spirituals leek het concert al in de pauze meer dan geslaagd. Als kenner stak de heer H. van Gemeren zijn mening niet onder stoelen of banken. „Het koor zingt met plezier. Ik zing zelf ook en vind het erg prettig om naar hen het publiek op het optreden te luisteren." Ook de heer H. van het koor, begeleiding en solisten werd rijkelijk beloond. Het mannenkoor onder leiding van dirigent Martin Mans, met een bezetting van 125 leden, raakte menige gevoelige snaar. Aan de vleugel en het orgel gaven Jan Vayne en Aarnoud de Groen blijk van hun virtu ositeit, het hobospel van Anja van der Maten deed hier niet voor onder en het publiek wist ook het optreden van de mez zosopraan Maria den Hertog MOERKAPELLE - Maandag 25 september speelde Moerkapelle 3 haar eerste externe wedstrijd. Tegen de Zwarte Pion 2 werd het 5 -3 in het voordeel van de tegenstander. Maarten Pil gram maakte zijn debuut in de RSB-competitie, maar verloor zijn eerste partij. Gewonnen werd er wel door Stefan van der Zalm, Gerrit van Meeteren en Term Kooij. Verder werd af gelopen vrijdag de vijfde ronde van de onderlinge competitie geschaakt. Met tien partijen was het gezellig druk en er werd flink gestreden. Aller eerst tussen Arno Luinenbrug en Hugo van Elteren: de koplo per tegen de nummer drie. Een partij waarbij Hugo uiteindelijk aan het langste eind trok. Een andere belangrijke partij ging tussen Boudewijn Weijermars en Jacques de Lange. Hier stond Boudewijn in het eindspel twee pionnen voor en kon zo de wedstrijd naar zijn hand zet ten. De nummer vier, Dick Bac, had zijn dag niet zo: hij gaf de pion die hij voor stond te gen Ron Droog ook weer weg. Uiteindelijk moest hij met een remise genoegen nemen. De partij tussen Wouter Vroegin- deweij en Freek Hofman was een lange, waarbij Freek zich van zijn goede kant liet zien. Uiteindelijk stond hij echter een toren achter en wist Wouter het punt te halen. Ten slotte was er nog een partij tussen de twee jeugdige spelers Sander Marijt en Walter van den Berg. Hier bij wist Sander een kwaliteit te winnen en vervolgens de hele partij. Overige uitslagen: Pieter Perdijk - Kevin Bakker 0,5 - 0,5; Jan Blok - Matthias Freeke 1-0; Maarten Pilgram - Stefan van der Zalm 0,5 - 0,5; Maarten Vroeginde- weij - Henk Doomhein 1-0; Wouter Vroegindeweij - Freek Hofman 1 - 0; Ad Voerman - Jo- janneke Weijermars 1 - 0. Bij de jeugd was het rustig. Dit kwam doordat er een team meespeelde in de Groene Hart jeugdcup. Het was een span nende avond, maar helaas werd er drie keer verloren. Dit ge beurde met 1,5 - 2,5 tegen 3 Torens 2,1 - 3 tegen Krimpen 2 en 1 - 3 tegen 3 Torens 1. Toch waren er zeker kansen voor Jurian, Dorine, Bart en Geert, maar misschien kwamen ze net te kort door het gebrek aan ervaring. De uitslagen van de interne competitie zijn als volgt. Groep 1: Sander Marijt - Walter v/d Berg 1-0. Groep 2: Martijn Mauritz - Johan van Krevelen 0-1; Jonathan Pilgram - Marijn van Krevelen 0-1; Arie Ymker - Peter Elffers 0 -1. Op de Noordkade en in de Oranje- en Vondelwijk worden snelheidsremmende voorzienin gen onderzocht. Inwoners gaven afgelopen voorjaar aan dat zij hun wijk over het algemeen vei lig vinden, maar dat er op het gebied van verkeersveiligheid nog veel verbeterd kan worden. Nog voor het einde van dit jaar worden maatregelen getroffen die de verkeersveiligheid in de gemeente moet vergroten. In het voorjaar van 2006 no digde burgemeester Roijers in woners van de gemeente uit hun mening te geven over de veilig heid in hun wijk. Ook bracht het Waddinxveense college een bezoek aan de Noordkade waar zij met bewoners sprak over de verkeersveiligheid. De burge meester vroeg de inwoners om concrete voorstellen, daarbij re- WADDINXVEEN - De Bood schappenPlusBus rijdt steeds va ker rond in Waddinxveen. Dit speciaal voor senioren opgezette vervoermiddel maakt onderdeel uit van een nieuw project dat is opgezet door de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) met steun van het Nationaal Fonds Ouderen (NFO). De Bood schappenPlusBus is bedoeld voor Waddinxveense senioren die niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen, de bibliotheek te bezoeken of een gezellig uitstapje te maken. De BoodschappenPlusBus heeft een vast weekprogramma en alle we ken een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds lan ger lopende project 'Seniorenver- voer' voor individueel vervoer ondergebracht bij dit project. Verder is er een popcornmachi ne, een poffertjeskraam en nog veel meer voor de lekkere trek, om de vrijwilligers Waar Circus is zijn clowns dus in het zonnetje te zetten of te bedanken? konden deze besteden aan organisatie. Ook de Vrijwilliger van het jaar en de Mantelzorger van het jaar ontvangen, naast een her innering en een oorkonde, een cheque, welke besteed wordt de organisatie levendig houden? aan een organisatie of vrijwilli- Wordt er af en toe wat geor- gersdoel dat door de vrijwilliger ganiseerd zelf wordt bepaald. Door ook een vrijwilliger/man- telzorger of organisatie te nomi- Bij de genomineerde vrijwilliger wordt door de besteding of mantelzorger wordt gelet op organisatie het soort vrijwilligerswerk, de motivatie van de vrijwilliger en de aard van het vrijwilligers werk. Wat maakt juist deze vrij- halen bij Kreater, de Openbare williger en zijn vrijwilligerswerk zo bijzonder? Omdat de juryle- gen den allemaal een bepaalde tak voor van het vrijwilligerswerk ver- WADDINXVEEN - In het kader van Integraal Veiligheidsbe leid gaat de gemeente in de Zuidplas parkeer- en voorrangs- maatregelen getroffen. Ook wordt er in de Groenswaard en de Bomenwijk onder andere de uitrit van de J. Postlaan naar de Chopinlaan verbreed en in Zuid worden in diverse straten de openbare verlichting verbeterd. Zij hebben de decorstukken ge- Speciale ingelaste activiteit maakt. Na de circusvoorstelling Donderdag 26 oktober wordt vindt om 15.30 uur de finale een hele speciale dag voor de plaats van het Rodeostier rijden. BoodschappenPlusBus. Op deze De grote vraag is natuurlijk wie dag herhalen we op verzoek de er het langst op die dolle stier rondvaart over de Zuid-Hol- kan blijven zitten. Belangstel- landse plassen met de Salonboot lenden die op de dag zelf willen Avifauna V. Het bijzondere aan helpen kunnen zich opgeven via deze tocht is dat er deze keer 30 0182-631932 of via e-mail bre- mensen uit Waddinxveen mee- deschoolzuid@welzijnwaddinx- kunnen. Op deze dag komen alle veen.nl. BoodschappenPlusBussen uit Nederland naar Waddinxveen om met de mensen uit al die verschillende plaatsen te genie ten van deze prachtige boottocht. Het programma ziet er als volgt uit. Rond 11.00 uur vertrekken de bussen richting Avifauna waar de boot al ligt te wachten. Om 12.00 uur begint de boottocht. De boot is om 16.30 uur terug. De kosten zijn 15 euro per persoon. digen een aantal verschillende vormen van het vrijwilligers werk. Om de paar jaar worden een aantal van hen gewisseld. Dit jaar zijn onder andere de sport, het wijk- en buurtbeheer, de ouderen, de jongeren, de kerk, (mantel)zorg en onderwijs vertegenwoordigd. Bij organisaties die worden ge nomineerd let men op zaken als WADDINXVEEN - Vanaf 1 nominaties, zij hebben een be- oktober kunnen vrijwilligers, langrijke taak. Zij vertegenwoor- mantelzorgers, de jongeren en organsaties weer worden aan gemeld voor de Vrijwilliger van het jaar'de Jongere van het jaar de Organisatie van het jaar en de Mantelzorger van het jaar. De vrijwilligersdag zelf wordt gevierd op vrijdag 8 december gevierd in Waddinxveen. Iedereen in Waddinxveen kan een vrijwilliger of mantelzor ger nomineren voor de vrijwil- de wijze waarop de faciliteiten ligersprijs. Ook een organisatie voor de vrijwilligers zijn geor- kan worden aangemeld voor de ganiseerd. Kunnen de vrijwil- nominatie. ligers er plezierig en veilig hun Vluchtelingenwerk en de We- werk verrichten? Is het mogelijk reldwinkel werden al eerder een training, scholing of cursus uitgeroepen tot Organisatie van (zoals EHBO of Sociale Hygiëne) het jaar. Zij ontvingen onder an- te volgen om zo beter het vrij- 7 oktober wordt in de wijk Zuid dere een cheque van 400 euro en willigerswerk te kunnen doen. hun Wordt er ook gewerkt aan plannen en voortbestaan in de toekomst van Is er regelmatig wisseling bin- ZEVENHUIZEN - Vanaf 2 ok tober 2006 worden er de biblio theek in Zevenhuizen tekenin gen en schilderijen geexposeerd het vijfentwintigjarig bestaan van Ingrid Bovekerk-v.d.Vlugt werd gehouden. In 1981 werd wetenswaardighedenig- uit Moerkapelle. Na tien jaar heden. Ook nieuw op deze dag werkzaam te zijn als kunstena is het programma De Hitkelder. res de gelegenheid om haar werk opgericht. Bij de oprichting Nico van der Linden presenteert te exposeren. De kunstenares bestond het koor uit ongeveer tussen 13.00 en 15.00 uur de maakt aquarellen, acryl-, en olie- veertig leden, waarvan er vijf leukste plaatjes die al een tijdje verfschilderijen, maar gebruikt het bestuur vormden. De heer onder het stof lagen. Ook nieuw ook mix media als techniek. Vavier is sinds de oprichting is de Mega top 30, tussen 15.00 Het thema is de roos, getekend voorzitter en initiatiefnemer ge- geschilderd in verschillende weest. Het koor is uitgegroeid tot een groep van 145 mannen en het bestuur bestaat inmiddels uit negen personen. Christelijk Waddinxveens Mannenkoor de Gouwestem was promotor van 'Waddinxveen zingt'. Een evenement waaraan alle Wad- REGIO Vanaf vrijdag 6 oktober t) I Ot El 6 6 k Fl zal het programma Koffie Ver- ZeVenhuiZCH dinxveense koren deelnamen. Een ander hoogtepunt betrof de gezamenlijke optredens met de Jostiband uit Zwammerdam in 1994 en 2000. De Gouwestem kreeg landelijke bekendheid door de vele optredens op uit nodiging van de Evangelische Omroep. In de loop der jaren trad het koor vaak op in onder andere bejaarden- en verzorgingstehui zen. De Gouwestem treedt per jaar ongeveer vijftien keer op. Vavier werd op 22 januari 1941 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 PAGINA 15 (10 cent p.m.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 15