Ol in 2007 doen? Wat gaan we Voorwoord Gemeentelijke tarieven en belastingen in 2007 GEMEENTE BOSKOOP 17 u'TW 19 oktober: Behandeling begroting in gemeenteraad ...J COLOFON BEGROTING 2 0 07 Belangrijkste inkomsten en uitgaven in 2007 Programma: U komt toch ook? Inwoners van Boskoop hebben om 16.00 uur en 19.30 uur de mogelijkheid tot inspraak. Als u van deze mogelijkheid gebruik wilt maken, kunt u zich tot en met 18 oktober aanmelden bij de raads- griffier, de heer M. van Vliet. Dit kan telefonisch (219500) of via e-mail (griffier@boskoop.nl). r Overige tarieven en belastingen V GRQTING 2 0 07 boomteelt in de regio Dit beeld zullen uw 2007 2006 Totaal 17,7 1,78 3 1,75 Totaal 18,5 Gemeente Boskoop, Communicatie Uitgave Redactie Liesbeth van der Vis, Lex Fïoole, Gemeente Boskoop Foto's Afvalstoffenheffing - Eenpersoonshuishouden - Meerpersoonshuishouden Onroerende Zaakbelasting (OZB) - Eigenarenbelasting woningen - Eigenarenbelasting niet-woningen - Gebruikersbelasting niet-woninger Het college van Burgemeester en Wethouders stelt de volgende tarieven voor: Nog niet bekend* Nog niet bekend* Nog niet bekend* Coos Rijsdijk Burgemeester van Boskoop Inkomsten (in miljoenen euro's) Algemene uitkering Belastingen/rechten (Eigen) inkomsten leiden tot een hogere totale opbrengt van de OZB dan de 102,2% die in de begroting staat. Rekening houdend met de waardetoename van het onroerend goed, zullen de tarieven per eenheid (zie tabel) met minder dan 2,2% stijgen. gen van verouderde en versle ten gemalen en leidingstelsels. Hondenbelasting - Tarief eerste hond - Tarief voor iedere volgende hond Deze pagina geeft een samenvatting van de begro ting 2007 die door het col lege van Burgemeester en Wethouders eerder deze maand aan de gemeente raad is aangeboden. Donderdag 19 oktober zal tijdens de gemeenteraad de begroting 2007 worden behandeld. De vergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal. College van Burgemeester en Wethouders. Van links naar rechts: J. Perfors (gemeentesecretaris), A.C. Oosterwijk (wethouder), J. Rijsdijk (burgemeester), J.A. de Jager (wethouder), J.G. Schotanus (wethouder). 256,44 329,16 3,16 (per €2.500,-) 5,84 (per €2.500,-) 4,68 (per €2.500,-) 45,60 67,92 46,08 68,64 256,06 329,22 11,6 5,3 0,8 0,9 3,5 0,3 1,2 1,8 3,4 3,8 0,8 0,6 2,2 16.00 uur: De politieke partijen spreken de algemene beschouwin gen uit (stellen vragen over de begroting). 18.00 uur: Onder breking van de ver gadering om te eten. 19.30 uur: Hervatting van de vergadering. Het college van Burgemeester en Wethouders beant woordt de vragen die de politieke partijen in de eerste termijn (van 16.00 - 18.00 uur) hebben gesteld. Daarna vindt de besluitvorming plaats. Vanwege de hertaxatieronde worden de tarieven aan het einde van dit jaar bekend gemaakt in het Gemeentenieuws. Vanaf 2007 wordt de waarde van onroerende zaken jaarlijks opnieuw getaxeerd. De uit komsten van de hertaxatieron de van dit jaar zijn nog niet bekend. Zodra deze bekend zijn, stelt de gemeenteraad de tarieven voor de OZB vast. Wel is bekend dat de huizenprijzen zijn gestegen. Daardoor neemt de waarde (WOZ-waarde) van onroerend goed toe. Een her taxatieronde mag echter niet Woningen, MFC en brede school De komende vier jaar wil de gemeente 400 woningen en een aantal maatschappelijke voorzieningen bouwen op ver schillende locaties in Boskoop. In 2007 hoopt de gemeente dat de bouw van de woningen aan de Parklaan kan starten. Het is de bedoeling dat hier ongeveer ft 1 Wet maatschappelijke ondersteuning Het afgelopen jaar heeft de gemeente samen met zorgvragers, mantelzorgers, belangenbeharti gers en organisaties op het van zorg, welzijn en wonen de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in Boskoop voorbereid. Op 1 januari 2007 wordt de Wmo in heel Nederland inge voerd. De Wmo geeft gemeenten taken die nu vallen onder de we de komende jaren vaker zien. Rioolrecht - Rioolrecht per m Postbus 5. 2770 AA Boskoop, tel. 0172-219500 E-mail: info@boskoop.nl Website: www.boskoop.nl Uitgaven (in miljoenen euro’s) Veilig Boskoop Bereikbaar Boskoop Ondernemend Boskoop Onderwijs Boskoop Volksgezondheid Boskoop Sociaal Boskoop Ontspanning in Boskoop Wonen in Boskoop Stabiele en gezonde financiën in Boskoop Algemeen bestuur Vanaf volgend jaar is het mogelijk om van achter computer zaken te regelen bij de gemeente. Tarief rioolrecht Het college stelt voor het tarief van het rioolrecht met 1,77% te verhogen. Deze ver hoging komt voort uit het vastgestelde ‘Gemeentelijke rioleringsplan 2006-2010’. In dit rioleringsplan wordt invul ling gegeven aan de door de Rijksoverheid opgelegde riole- ringszorg. In het kader van deze rioleringszorg moeten een behoorlijk aantal kostbare maatregelen worden uitge voerd, zoals het aanpakken van ongezuiverde lozingen in het buitengebied, renovatie van het afwateringsgemaal Boskoop-West en het vervan- voorzieningen heeft geen nade lige gevolgen voor de begroting van de gemeente. Dit betekent niet dat we voor de komende jaren geen ambities hebben. Het collegeprogramma 2006-2010 ‘Bijzonder Boskoop’ staat vol met ambities. Zo willen we 400 woningen bouwen, een brede school realiseren, de greenport verder versterken en het mogelijk maken dat u een groot aantal producten en diensten digitaal kunt afnemen. In 2007 gaan we door met het verwezen lijken van deze ambities. In 2007 starten de voor bereidingen voor de brede school in Snijdelwijk. Digitale dienstverlening Een bouwvergunning aanvra gen via het internet, van achter de computer meedenken over gemeentelijke plannen en pro jecten én via internet informa tie opvragen over uw straat of wijk. Vanaf volgend jaar is het in Boskoop allemaal mogelijk! In 2007 gaat de gemeente namelijk door met het realise ren van de nota E-government die zij samen met het Burgerpanel e-government heeft opgesteld. Deze nota beschrijft wat de gemeente op het gebied van e-government, oftewel de elektronische over heid, wil bereiken en hoe ze dat wil bereiken. De komende jaren wil de gemeente haar digitale dienstverlening verder uitbrei den en verfijnen met als doel: het verbeteren van de dienst verlening. de eerste fase van de Oostelijke rondweg 13,3 miljoen euro. Deze kosten worden gedragen door het bedrijfsleven, het Rijk, de Provincie en de gemeente en voor een deel gedekt uit subsi dies. Voor de aanleg van de gehe le rondweg is in totaal 35 miljoen euro nodig. Ook hiervoor worden op dit moment subsidies aange vraagd. In 2007 starten de gemeenten de voorbereidingen voor de Westelijke randweg. Ook wordt de laatste hand gelegd aan de eerste fase van de Oostelijke rondweg: de reconstructie van het Voshol. In totaal kost het realiseren van Tarieven Onroerende Zaakbelasting In de begroting voor 2007 is een lichte stijging van 2,2% voorzien voor de totale opbrengst van de Onroerende Zaakbelasting (OZB). Deze stijging is samengesteld uit 1% inflatiecorrectie en 1,2% als dekking voor de hogere milieukosten. In 2007 zal het verscherpte handhavingsbe leid op het gebied van milieu door de milieudienst worden voortgezet. Welzijnswet, de Wet voorzienin gen gehandicapten (Wvg) en delen uit de AWBZ. In 2007 richt de gemeente zich vooral op de verstrekking van hulp bij het huishouden. Het loket voor de dienstverlening van de Wmo is ondergebracht in de Gemeente- winkel. Dit betekent dat inwoners met al hun vragen over gemeen telijke producten en diensten bij één loket terecht kunnen. In 2007 wordt samen met zorgvra gers, mantelzorgers, belangenbe hartigers verder uitvoering gege ven aan de Wmo. Gezamenlijk wordt een integraal beleidsplan voor de komende vier jaar opge steld. In Boskoop is met de uit voering van de Wmo in 2007 anderhalf miljoen euro gemoeid. Gemeente Boskoop, medewerkers Communicatie Grafische vormgeving ReproVinci BV, Schoonhoven verbindt de A12 met de, NU en zal het verkeer in de centra van Boskoop en Waddinxveen ver minderen. economieën in Nederland. Om deze greenportstatus inhoud te geven, is een visie op de toekomst van de boomteelt tot 2020 opge steld. Voor de verwezenlijking van deze visie is een goede ontslui ting van de boomteeltgebieden door een oostelijke rondweg en westelijke randweg onontbeerlijk. De Oostelijke rondweg zal de bereikbaarheid van de bedrijven terreinen vergroten, het vracht verkeer in de woonwijken vermin- deren en een impuls voor de her structurering van het kwekerijge- Nu zullen we voor 2007 opnieuw verlenging van de artikel-12 status aan moeten vragen. Dit betekent dat we samen met de ministeries van Binnenlandse Zaken en Financiën blijven zoeken naar een structurele oplossing voor de financiële problemen van ziin‘ De Westelijke randweg Boskoop. Ook blijven we strijden voor een hogere vergoeding j voor de slappe bodem. Deze bodem zorgt er namelijk voor dat j niet alleen de aanleg en het onderhoud van wegen, maar ook andere grondgebonden activiteiten zoals de aanleg en het onderhoud van riolering, groen en bruggen extra kosten met zich t meebrengen. Uiteindelijk willen we voor meerdere jaren een slui tende begroting én voldoende weerstand om financiële risico's, zoals de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning, op te kun nen vangen. 160 woningen komen in ver schillende huur- en prijsklas sen. Verder gaan de voorberei dingen voor de zorgwoningen aan de Zijde-Boezemlaan onverminderd door. Ook het verlanglijstje voor de maat schappelijke voorzieningen komt in 2007 aan bod. Na de opening van het nieuwe onder komen voor Brandweer/ Wijkbeheer is het de beurt aan het Multifunctioneel Centrum (MFC): in de zomer van 2007 zal het MFC zijn deuren ope nen. Daarnaast starten we met de voorbereidingen voor de derde maatschappelijke voor ziening: de brede school in de Snijdelwijk. De bouw van woningen en maatschappelijke Oostelijke rondweg en Westelijke randweg __o7__r_rDe de komende jaren is gunstiger. Daarmee komt een oplossing voor Boskoop is door het Rijk in de de financiële situatie van onze gemeente dichterbij! Nota Ruimte erkend als green- port, één van de cruciale groene Toch is het tekort van 8 ton op de begroting een tegenvaller. In j 2006 leek een structurele oplossing voor de financiële situatie van Boskoop namelijk in zicht. Vorig jaar kwam eindelijk lande lijke erkenning voor de problemen die de slappe veenbodem ver oorzaakt en kreeg Boskoop hiervoor een extra vergoeding van 34,- per inwoner. Een bedrag dat weliswaar nog steeds niet hoog genoeg is, maar wel een groot deel van het tekort op de begroting oploste. Door een landelijke korting op de algemene uitkering die gemeenten van het Rijk ontvangt, worden de ver wachte voordelen van deze extra vergoeding echter bijna geheel teniet gedaan. Ieder jaar voert de gemeente een groot aantal wettelijke en reguliere taken uit: van het toe kennen en verstrekken van uit- keringen en het afgeven van vergunningen tot het onder- I houden en beheren van de bui- I tenruimte. Burgemeester Rijsdijk: “Ook in 2007 blijven we kritisch over het niveau van onze dienstverle ning. Daarom zetten we volgend jaar onder andere fors in op het digitaliseren van onze dienst verlening. Uiteindelijk willen we dat u van achter uw eigen com puter bijvoorbeeld mee kunt denken over gemeentelijke plannen en projecten en een gebied vergunning aan kunt vragen. Maar er staan in 2007 meer bij zondere projecten op de agen da. Zo starten we met de bouw van 160 woningen aan de Parklaan en de voorbereidingen voor de brede school in de Snijdelwijk. Maar ook de uitvoe ring van de Wet maatschappe lijke ondersteuning vraagt het komende jaar om onze aan dacht”. Ieder jaar brengt de gemeente voorafgaand aan de begrotings- raad een Begrotingspagina uit. Voorgaande jaren stond deze pagina in het teken van de zorgwekkende financiële situatie van onze gemeente. Dit jaar zijn de berichten minder negatief. Door een hogere uitkering uit het gemeentefonds, de pot met geld die het rijk onder gemeenten verdeeld, is het verwachte tekort op de begroting niet 1,1 miljoen maar 8 ton. Ook het perspectief voor V De afvalstoffenheffing wordt geheven door Oasen. De bere keningssystematiek van Oasen brengt met zich mee dat de tarieven van 2007 enkele cen ten afwijken van 2006. Maar in totaliteit zal de opbrengst van de afvalstoffenheffing niet toenemen. Voor de overige gemeentelijke belastingen en tarieven, zoals precariorech ten, begraafplaatsrechten, leges en de hondenbelasting geldt alleen een inflatiecor rectie van 1,0 De tarieven die in de tabel staan bij de hondenbelasting wijken enke le centen af van de 1% infla tiecorrectie, omdat de heffing van hondenbelasting per maand mogelijk moet zijn. Het tarief moet dus deelbaar zijn door 12.

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 10