Windturbines Nieuwe plek voor De Fietsenstal Twee Bulldogs in Waddinxveen Mijn wijk Distripark Doelwijk worden geplaatst Oegandese school blijft groeien u Colofon Heeft u tips? Stichting verleent service aan goede doelen centrum SOOS-middag voor senioren Dance- Classicsparty Snuffelmarkt in buurt- F Neem contact op met de redactie! weekbladvoorwaddinxveenê rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 Door Kristiaan Asscheman g r; ‘counter WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 11 OKTOBER 2006 Voorzitter Ben Tinkhof in de Wingerd. Foto: Kristiaan Asscheman te laten verlopen." Foto: Liesbeth van der Vis Het nieuwe pand van De Fietsenstal aan de leplaan. Foto's: Liesbeth van der Vis fl voor het Waddinxveense Wind park. De gemeente zelf maakt Ben Tinkhof (66) Inmiddels 16 jaar voorzitter Woont 32 jaar in de wijk Win gerd zeker vindt er een omzetting plaats. Dat is maar goed ook want zonder kinderen wordt het een beetje een sombere wijk." 9. Is er veel verloop in de wijk? „In de flat is het verloop be duidend hoger dan in de laag bouw." 8. Is er eenheid in de wijk? „Dat verschilt. In de laagbouw heerst een mentaliteit van 'ons kent ons'. In de flat zijn veel meer mutaties, mensen wonen er veel korter." Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen is voldoende parkeerruimte." De Fietsenstal verkoopt ook nieuwe fietsen, maar het grootste deel zijn toch wel tweedehands fiet sen. „Veel mensen denken bij twee dehands aan van die stations- fietsen. Van die afgeragde fiet sen. Maar dat is echt absoluut niet zo. Tweedehandsfietsen worden steeds jonger en zien er gewoon goed uit. Ik verkoop ook alleen merkfiet- sen. Bovendien kun je ze bij mij ook zo meenemen met een half jaar garantie." De openingstijden van De Fiet senstal zijn dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot en met 17.00 uur. Op woensdag is de winkel een uurtje langer open tot 18.00 uur. En op donderdag tot 21.00 uur. WADDINXVEEN - Op zater dag 18 november wordt er een snuffelmarkt georganiseerd van 10.00 totl5.00 uur. Belangstellen den die graag spullen willen ver kopen kunnen contact opnemen met mevrouw C. Verbeij, 0182 - 610469 of 06 - 22 68 10 97. Het Buurtcentrum 'de Boog' bevindt zich aan de C. Huygenslaan in Waddinxveen. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Redactie Saïda Erahoutan en Marianne Vermaat Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) WADDINXVEEN - Het discosei- zoen gaat weer beginnen en de eerste avond op 14 oktober staat in het teken van de "Gouwe Ouwe" met Soul, Disco en Rock and Roll van alle bekende ar tiesten. De avond vindt plaats in Het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552. De zaal gaat open om 21.00 uur en het feest eindigt om om te helpen bij het bouwen van een school voor weeskinderen. 4. Hoe ziet u de toekomst? „Als we met zijn allen meer aan dacht besteden aan de wijk, dan zeg ik: er is een kans om als leuke wijk verder te gaan. Dan zie ik de toekomst positief in. In samenwerking met Woonpart- ners proberen we de leefbaar heid te vergroten." Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. 7. Waar bent u als voorzitter op dit moment mee bezig? „Ik ben inmiddels zes jaar bezig om het voor elkaar te krijgen de singel eens goed te laten uitbag geren. Dat is namelijk al heel lang niet meer goed gedaan. Ook het groot onderhoud van de Win gerd laagbouw is bijna compleet afgerond. Dat heeft de afgelopen jaren ook voor de nodige proble men gezorgd. Daarbij zijn heel veel fouten ge maakt en heeft vele malen langer geduurd dan de bedoeling was. In mei 2007 gaan we aan de slag met een nieuw plan. De hoog bouw is dan ook aan de beurt voor onderhoud. Dit keer proberen we echter een goed draaiboek in elkaar te zet ten om het dit keer probleemloos geving." 3. Wat is er voor verbetering vatbaar? „Aan het aanzicht van de Win gerd mag wat mij betreft wel wat meer aandacht worden ge schonken. Zes jaar geleden ben ik met een wethouder in gesprek gegaan over de beplantingslagen tus sen de hoog- en laagbouw. Als hier lagere beplanting komt is de groei beter beheersbaar en het zou ook goed zijn voor de uitstraling. Nu is het echt een wildernis." fietsen. „Dit nieuwe pandje is ongeveer drie keer zo groot. Bo vendien heb ik hier ook een werkplaats. Die had ik aan de Kerkweg niet. Ik bracht de fiet sen voor reparatie naar mijn loods in Hazerswoude. Dat was vrij omslachtig. Nu kan dat ge woon in de zaak." Meer ruimte en een werkplaats, maar voor Saric ook de perfecte locatie. „Er wonen hier veel jonge ge zinnen. Dat zijn vaak potentiële klanten. En we zitten hier mid den in een woonwijk. En het is voor klanten ook fijn om de ruimte te hebben om bijvoor beeld een proefritje te maken. Als je met je zaak midden in het centrum zit dan heb je daar vaak minder ruimte voor. En het is handiger als je je fiets voor reparatie wilt langsbrengen. Er WADDINXVEEN - Donderdag 5 oktober deelde de Stichting Service Waddinxveen (SSW) in restaurant Easy-Dinner aan een viertal goede doelen waarde volle cheques uit. Namens het stichtingsbestuur ontving de familie Hogenelst uit handen van haar voorzitter Arie Pie ter van Dijk een donatie voor de behandeling van hun zieke dochtertje Nina. Geld om fond sen te werven voor de voedsel- bank in Waddinxveen, heeft de stichting Care for Family niet. De SSW ondersteunt deze stich ting met materialen waarmee zij meer bekendheid kan geven aan haar werk. Het Kinderdag- centrum Bloemendaal in Gou da begeleidt kinderen met een ontwikkelingsachterstand, een verstandelijke of meervoudige handicap. De vervanging van verantwoord speelgoed werd te begrotelijk. Vandaar dat de SSW de rekening betaalde. Omdat eerder aange schaft speelgoed niet meer aan de strenge eisen voldeed, diende het nieuwe logeerhuis De Jutters in Waddinxveen een sponsor de school in aanmerking voor erkenning door de Oegandese overheid met de daarbij behoren de subsidie, mits er voldoende geschoolde docenten zijn. Mo menteel wordt daarom eveneens hard gewerkt om het onderwijs op het juiste niveau te krijgen. Ook de stichting Gered Gereed schap steunt dit project en heeft afgelopen jaar gereedschap voor houtbewerking en naaimachines gestuurd, waarmee deze zomer voor het eerst uniformen voor de kinderen door de studenten zelf is gemaakt. Meer informatie over deze school is te vinden op de website: www. childrenssurehouse.com of op de website van de Werkgroep Oe ganda Kiwangala: http://home. wanadoo.nl pdegier/. krijgt dezelfde uitstraling als de eerste snackbar. Klanten hoe ven niet bang te zijn dat ze de oude vertrouwde gezichten niet in het nieuwe pand zullen tref fen. Het personeel gaat namelijk rouleren. Op 28 oktober wordt de winkel feestelijk geopend. Er zullen vanaf 14.00 uur activitei ten voor de kinderen zijn. De snackbar gaat vanaf 12.00 uur open. De snackbar aan het Koningin Wilhelminaplein is zeven dagen per week open van 12.00 tot 20.00 uur. Het nieuwe pand han teert dezelfde openingstijden, maar is op maandag gesloten. WADDINXVEEN - Na tien jaar op verschillende plaatsen in de regio te hebben gezeten, heeft De Fietsenstal eindelijk haar plekje gevonden. Waar eerst het pand aan de Kerkweg het adres was voor onder meer tweedehands fietsen, kunnen klanten nu te recht in het nieuwe pand aan de leplaan in de wijk De Sniep. Donderdag 12 oktober gaat de winkel open. Velimir Saric, de eigenaar van De Fietsenstal is blij met de nieuwe locatie. „Ik zit al zo'n tien jaar in de fietsen en heb al die jaren geen vaste plek gehad. Het waren steeds tijdelijke locaties. Dit is mijn eigen pand. Dit wordt ein delijk de definitieve plek voor mijn fietsenwinkel." De verhuizing betekent voor Sa ric ook meer ruimte voor zijn WADDINXVEEN - Na voorbereidende werkzaamheden eerder 01.00 uur. Voor de vroege vogels dit jaar, krijgt het windturbinepark in Waddinxveen halver- is de entree van 21.00 en 21.30 wege oktober meer vorm, uur gratis en daarna bedraagt 6. Is het een kinderrijke buurt? „In de flats wonen duidelijk meer kinderen dan in de laag bouw. Maar zoals ik al eerder zei: de laagbouw is ook aan het verjongen. Langzaam maar Martijn Platteschore. Uitbouwen was geen optie dus besloot de familie er een pandje bij te ne men. De keuze viel op het pand aan de Willem de Rijkelaan. Martijn: „Er heeft hier vroeger ook altijd een snackbar gezeten. Dus mensen weten het wel te vinden. De extra ruimte bete kent dat we meer bakcapaciteit hebben. We doen er namelijk ook catering naast. Nu komt het nog wel eens voor dat de klan ten die voor een patatje komen, soms lang moeten wachten. Met de tweede snackbar kunnen we het werk verdelen om zo sneller te werken." De nieuwe snackbar WADDINXVEEN - Snackbar De Bulldog aan het Koningin Wil helminaplein in Waddinxveen gaat binnenkort uitbreiden. Vanaf 28 oktober kunnen klan ten kiezen in welk filiaal van De Bulldog zij een patatje gaan halen. Fred Platteschore en zijn zoon Martijn openen er namelijk een snackbar bij. Straks kunnen mensen ook aan de Willem de Rijkelaan 182 terecht. „De bedoeling was eigenlijk het pandje aan het Koningin Wil helminaplein uitbouwen omdat het te klein is geworden. Maar dat ging niet door omdat de ge meente niet akkoord ging",aldus 2. Wat vindt u het mooiste plek je in de wijk? „Het mooiste plekje vind ik de binnenkomst bij de Wingerd flat. Het is hier prachtig groen en het ligt aan een mooi stukje water. Wat ik alleen niet snap is dat de gemeente in 2005 heeft besloten een groot deel van de speeltoe stellen weg te halen. Dat stukje zou nog mooier kunnen zijn met speeltoestelen. Nu zijn er erg weinig speelmogelijkheden in een toch zeer kinderrijke om verzoek bij de SSW in. Die werd gehonoreerd zodat haar logés met chronische psychiatrische stoornissen weer gewoon buiten kunnen spelen. De Stichting Service Waddinx veen wordt gevormd door de 4 serviceclubs Lions Club Bos- koop-Waddinxveen, Lions Club 't Suytende, Rotaryclub Wad dinxveen en Tafelronde 143 Waddinxveen. Een van de meest markante evenementen die zij in het verleden in samenwerking met de gemeente en plaatselijke horeca organiseerde, is onge twijfeld Wadd'lekkeR! (2002). Uit de opbrengst van deze gewel dige fundraise-actie ontvingen de hierboven genoemde doelen een donatie. Zo ondersteunde de SSW in de afgelopen vier jaar de meest uiteenlopende lokale en bovenlokale verenigingen, stichtingen en initiatieven fi nancieel of met materialen. Met als gevolg dat de bodem van haar servicekas bijna is bereikt. Vandaar dat de Stichting Service Waddinxveen zich binnenkort gaat beraden over eventuele toe komstige projecten. Deze week brengen we deel vier van de serie interviews met voorzitters van bewoners- commissie's. Want prettig wo nen willen we allemaal. En een leefbare wijk begint immers bij de inwoners zelf. Samen met de bewonerscommissies moet de wijk een fijne omge ving worden om in te wonen. Deze week laten wij Ben Tink hof aan het woord over 'zijn' wijk De Wingerd. 5. Wanneer er iets speelt in de wijk, kunt u dan terecht bij de gemeente? „Voor de gemeente Waddinx veen liggen de prioriteiten el ders. Deze wijk staat bij hen niet zo hoog in het vaandel. Ik moet altijd hard voor bepaalde zaken vechten, anders gebeurt het gewoon niet. Constant pro beer ik de aandacht van de ge meente vast te houden, maar dat is moeilijk." in al haar gebouwen en voorzie ningen al sinds 2002 gebruik van groene stroom, maar wil ook het energieverbruik van haar inwo ners verminderen en vergroe nen. De drie nieuwe turbines le veren groene stroom voor 5.600 huishoudens. Er worden drie windturbines van het type Ves tas V90 geplaatst. Deze turbines zijn vijfenzeventig meter hoog, hebben een bladlengte van vijf enveertig meter en leveren een vermogen van drie miljoen watt. Het Waddinxveense windpark levert jaarlijks ruim negentien miljoen kilowattuur, voldoende groene elektriciteit voor onge veer 5.600 huishoudens. Dit staat gelijk aan vijfenzestig procent van de huishoudelijke elektri citeitsvraag van Waddinxveen. De opbrengst dekt tevens ruim drie procent van het jaarlijkse elektriciteitsverbruik in de tien gemeenten van het Regionaal Windconvenant Midden-Hol- land. 1. Wat is het voor een soort wijk? „De wijk bestaat uit twee de len. Je hebt hier de flat en de laagbouw. Deze scheiding is er overigens altijd al geweest. In de hoogbouw wonen vooral veel jongere mensen, in de laagbouw is meer sprake van vergrijzing. Alhoewel er nu ook langzaam een verjonging plaatsvindt." De familie Platteschore samen met het personeel voor De Bulldog. Het nieuwe pand aan de Willem de Rijkelaan (inzetje). 10. Als u zou kunnen verhui zen, waar zou u dan willen wonen? „Ik wil hier eigenlijk zo lang mogelijk blijven wonen. Ik ben trots op de wijk en ons eigen plekje. Een prachtige tuin en een prachtig uitzicht, wat wil je nog meer? Zeker na het onderhoud is het aanzien van de wijk er veel beter op geworden. Als ik dan toch moest verhuizen zal het waarschijnlijk naar een verzor gingstehuis zijn!" de entree 5 euro per persoon in- Leverancier Groenraedt BV be- clusief twee consumptiemunten. gint dan met het plaatsen van De minimum leeftijd is 30 jaar. de torendelen, gondels en ro- torbladen van de drie te rea liseren windturbines. Om de Klaverj asavond ondernemers op het Distripark zo min mogelijk hinder te laten WADDINXVEEN - Autoclub De ondervinden van de werkzaam- Gouwe Rijders uit Waddinxveen heden, vindt de aanvoer van houdt op donderdag 12 oktober turbineonderdelen plaats buiten haar traditionele klaverjasavond de piekuren van transportbewe- in Hotel Cafe Restaurant De gingen op het bedrijventerrein. Unie aan de Kerkweg Oost 226. De werkzaamheden duren naar Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. verwachting tot eind oktober. Het klaverjassen begint uiterlijk Volgens Groenraedt BV zijn de om 20.15 uur. Er worden 4 ron- turbines in januari 2007 opera- den gespeeld. Er zijn elke avond tioneel. In oktober 2005 verleen- leuke en nuttige prijzen. de de gemeente Waddinxveen Groenraedt BV de bouwvergun ning voor het realiseren van drie windturbines langs de A12 ter hoogte van bedrijventerrein Dis tripark .Doelwijk. Eind juni van dit jaar sloeg Wiebrand Dijkster- WADDINXVEEN - De Stichting huis, wethouder milieu, energie Waddinxveens Welzijnswerk, en duurzaamheid, de eerste paal afdeling Seniorenwerk, houdt eenmaal per 14 dagen op dins dag een middag voor alle 55- plussers in het Anne Frank-ac- tiviteitencentrum. Voor dinsdag 17 oktober is mevrouw Vermeer van de partij. Deze mevrouw speelt die middag een quiz met japonnen die zijn beschilderd met spreekwoorden. Na de pau- WADDINXVEEN - Afgelopen ze worden met elkaar liedjes ge- zomer zijn er jongeren van de zongen uit de oude doos onder Protestantse Gemeente Waddinx- begeleiding van de accordeon, veen en stichting Livingstone uit De zaal gaat open om 14.30 uur, Amersfoort, in Oeganda geweest het programma begint om 14.45 uur. De entree bedraagt 0,50 eurocent. Vooraf opgeven is niet Het Children's Sure House in nodig. Kiwangala, opgericht in 1993 door de Oegandese pastor Moses Kiwala. Er is gebouwd aan de examen- hal, waar vorig jaar aan begon nen is en deze heeft inmiddels een halve vloer voor de eerste verdieping. Aangezien het ge bouw drie hoog gaat worden, wordt er gewerkt met beton wat in Oeganda door alle handma tige werkzaamheden zeer ar beidsintensief is en kostbaar. Als de examenhal klaar is, komt I

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 13