Duikcursussen in Waddinxveen bij Fun Dive A Bijdrage naar draagkracht Zelfverdediging om fysieke en mentale weerbaarheid te vergroten I o iif I toss Compeer wil het beste wat er is verkopen SB hardglas dubbelglas spiegels Patrick Rijnbeek vertrekt bij fysiotherapiepraktijk A. Schrooder Genieten van genoeg Zangavond Passie voor de onderwaterwereld Vijftig plus bingo MS wil meer collectanten in Waddinxveen Kinderdisco in het Zuidhonk Klaverjassen voor de Sint Victor a* Eigen foto. Zelfverdediging voor vrouwen en mannen bij Ko Rin Kai. Geschiedenis Cursus A houdt met Fun Dive. „Zeeland is ook zo mooi. En als je duikt, Dive weten. „Omdat ze enthou siast zijn. Je kunt hier in totaal zes brevetten halen, tot en met assistent-instructeur. Ook kun je het al, er worden duiken gehou den voor de 'fun'. Om het feest zijn assistent John Spek geven duikcursussen Foto: Fun Dive Dingschool Compeer goed kijken wat je de koeien te eten geeft. Een stier zou bijvoor- Stichting Ko Rin Kai werd in september 2002 opgericht door Wimar, Rjinier en Remco. Ze consumptiemunt en voor de loterij. WADDINXVEEN - Wat moet je doen als iemand je achterna komt? Moet je wat zeggen? Moet je wat doen? En hoe rea geer je als iemand je vastpakt? Stichting Ko Rin Kai geeft van af 13 oktober zelfverdedigings- lessen. Maar niet alleen het fysieke gedeelte komt hierbij aan de orde, ook wordt gewerkt op het mentale vlak. „Het is een combinatie van zelfverdediging en assertivi teit", vertelt cursusleider Wi mar Zürlohe. „Het gaat er daar bij om zowel de fysieke als de mentale weerbaarheid te ver groten. ,Als je het gevoel hebt je in een bedreigende situatie Slager Peter Compeer haalt zijn vlees uit Nederland. „Ik wil me onderscheiden in de markt." Eigen foto Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl WADDINXVEEN - Het Nati onaal MS Fonds zoekt nieuwe collectanten in Waddinxveen voor de Nationale MS Col lecteweek in november. „Tot nu toe is er slechts 1 collectant geworven. Voor een grote ge meente als Waddinxveen met ruim 26.000 inwoners is dat veel te weinig" zegt Pamela Zaat, landelijke coördinatrice van het Nationaal MS Fonds. De organisatie zet zich in om de kwaliteit van leven van mensen met MS te verbeteren. Dit doet zij door voorlichting te verstrekken, activiteiten en vakanties te organiseren en onderzoek te verrichten. Multiple Sclerose (MS) is een aandoening van het centrale zenuwstelsel. Het centrale zenuwstelsel bestaat uit de hersenen, de oogzenuwen en het ruggenmerg. MS is één van de meest voorkomende neurologische aandoeningen van het centrale zenuwstelsel. Het is een chronische ziekte, dat wil zeggen: een ziekte die niet meer overgaat en ook nog niet te genezen is. Het Nationaal MS Fonds zoekt met name mensen die bereid zijn een deel van hun vrije tijd te besteden aan de landelijke collecte in novem ber. Vrijwilligers, jong en oud, met veel of beperkte tijd. Iedereen kan meehelpen de collecte tot een succes te ma ken. Daarnaast zoeken zij ook een coördinator die de collec te wil coördineren. Het Na tionaal MS Fonds collecteert van 4 t/m 9 december. Voor meer informatie bellen met Pamela Zaat via 010- 5919839 of via www.natio- naalmsfonds.nl. WADDINXVEEN - De biefstuk wordt geïmporteerd uit Argen tinië, de kip uit Frankrijk. Maar wat haal je dan in huis? Peter van de keurslagerij weet liever zeker wat hij zijn klanten verkoopt en zoekt het Bijzonder Bijzonder bij de stichting zijn ook de lessen Jiu Jitsu voor kinderen vanaf zes jaar oud. Briegoos: „Meestal is er wel judo of karate, maar geen Jiu Jitsu." Deze tak van sport is wel een combinatie van judo en karate. „De stoten, trappen en wurgingen komen van ka rate, de worpen en het vastpak ken van judo." Briegoos meent dat het een goede sport is om de motoriek van kinderen te ontwikkelen. „En je merkt ook dat ouders hun kinderen hier graag zien omdat ze willen dat hun kinderen zich kunnen ver weren in de harder wordende maatschappij. Want wat kun je doen om je te verweren be halve hard gillen? Hoe kom je los? Dat leren ze hier." ven hangen en vaak voor meer brevetten gaan. Ook gaan zij graag mee naar de zogenaam de fun dives die de duikschool wekelijks organiseert. „We zijn Zowel de gemeente als de SWP vindt dat voor veel ouders het peuterspeelzaalwerk financieel moeilijk haalbaar is. De gemeen te deed daarom onderzoek naar de mogelijkheden om ook ge zinnen met een lager inkomen gebruik te laten maken van het peuterspeelzaalwerk. Vanaf nu betalen mensen met een lager inkomen een lagere bijdrage voor twee of meer dagdelen per week, zo kunnen zij ook pro fiteren van de activiteiten van het peuterspeelzaalwerk. Voor kinderen van wie de ouders gezamenlijk netto minder dan 1.362,00 per maand verdie nen, wordt vanaf het schooljaar 2006/2007 de ouderbijdrage ver laagd tot ongeveer 30,00 per liederen en psalmbewerkingen. Sinds mei 2000 dirigeert Martien van der Zwan uit Alphen aan van ongeveer te bevinden - waarbij mogelijk is dat er niets aan de hand is - moet je daarmee om kun nen gaan. Of iets zeggen als je vindt dat iemand te dichtbij is of echt fysiek handelen als iemand je bijvoorbeeld bij je schouder pakt of bij je haar en je ergens naartoe wil nemen." Deze cursus telt acht lessen en wordt gehouden op vrijdag avond van 20.00 uur tot 21.30 uur. Tot nu toe zijn er zeven aanmeldingen en Wimar ver wacht met een groep van tien te beginnen. Opvallend is dat de zelfverdediging voor zowel mannen als vrouwen is. Al voeren vrouwen de boventoon. „Een man heeft zich aange meld", vertelt de cursusleider. Verwonderlijk dat het aantal mannen zo laag is, vindt hij niet. „Vaak willen ze er niet voor uitkomen dat ook zij zich zekerder willen voelen op straat." Aan de andere kant blijkt het vaak ook moeilijk vrouwen over de streep te trekken, ze ker voor de rest van het aan bod bij Ko Rin Kai, zoals bij voorbeeld Jiu Jitsu. „Het is een contactsport en dat weerhoudt vrouwen er snel van mee te doen", weet Rijnier Briegoos. „Ze moeten een knopje om zetten dat ze aan het spor ten zijn." Dat vrouwen angst moeten hebben om het tegen een man op te nemen tijdens de training is niet nodig. „Je gaat altijd voorzichtig met el kaar om", aldus Briegoos. „We moeten allemaal de volgende dag weer naar het werk of naar school." de DEN-opleidingen. „Dat zijn 'droge' cursussen in de duikvei- aan reanimatie, zuurstof toedienen, AED en andere vormen van eer ste hulp. Je merkt dat mensen melijk gezond zijn. Voorafgaand aan de opleiding moet men een formulier invullen en bij twijfel moet een duikkeuring worden gedaan. Opvallend is de leef- WADDINXVEEN - Na vijftien jaar fysiotherapie, waaronder de laatste acht jaar in Waddinx veen, heeft fysiotherapeut Pa trick Rijnbeek besloten om te stoppen met zijn fysiotherapeu- tische werkzaamheden. Hij gaat vanaf 16 oktober fulltime wer ken als adviseur voor zorgver leners in de eerstelijnszorg in Rotterdam. In de praktijk voor fysiotherapie A. Schrooder aan de Pr. Bernhardlaan 93 komt per 23 oktober een nieuwe, jonge Instructeur en eigenaar Hans Croes (rechts) en in Waddinxveen WADDINXVEEN - In 't Zuid honk aan de Zuidplaslaan 552 wordt vrijdag 13 oktober 50 plus bingo gespeeld. Er worden negen rondes gespeeld. Men kan spelen met een enkel boekje (5 euro) of een dubbel boekje (7 eu ro) spelen. Als afsluiting op de middag wordt er nog een loterij gehouden met prijsjes. Aanvang is 14.00 uur. Jeugd wordt niet toegestaan. Croes die zelf elk jaargetijde het water ingaat. „Al hebben we natuurlijk wel een pak dat ons droog en warm houdt. Maar je gezicht is natuurlijk niet hele maal bedekt." De cursus kost 400 euro en is inclusief alle uitrustingsstukken. maand voor twee dagdelen peu terspeelzaalwerk. Voor de ou ders die meer verdienen dan het bedrag volgens deze regeling, blijft het systeem gelijk. Hun bijdrage zal niet extra verhoogd worden om de lagere inkomsten voor de SWP te compenseren. De gemeente compenseert de SWP voor de lagere inkomsten. Verzoeken om verlaging van de ouderbijdrage kunnen wor den ingediend bij de SWP. De regeling wordt daarna met te rugwerkende kracht ingevoerd. Voor meer informatie kan men terecht bij de administratie van de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen via 0182-631932 of swp@stww.nl. Wie wil leren ademhalen onder water, start altijd in het zwembad met een instructeur en assistent. „Je krijgt ook een boek, dvd, ta bel en logboek", aldus eigenaar Croes. De tabel ziet er ingewik- beurt. Maar Fun Dive gaat keld uit met allerlei cijfers, maar een blik en wat hulp maakt het WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft besloten dat de ou derbijdrage voor het gesubsidieerde peuterspeelzaalwerk vanaf dit schooljaar (2006-2007) wordt berekend naar draagkracht. Op 6 oktober 2006 hebben wethouder Gerts en het bestuur van de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen (SWP) daartoe een overeenkomst ondertekend. ken doen." eerste brevet is er een instructie- De naam van de duikschool zegt duik in het zwembad. De eerste die nu op de agenda staat, is op zondag 22 oktober. De opleiding start in maart. Dit omdat het in de winter te koud is om een open waterduik te doen voor mensen die het niet gewend zijn. „Al liederen, cantates en dergelijke in diverse talen. Reformatorisch Kleinkoor Kol-Sjariem is een regi onaal koor, opgericht in septem- Jasper ber 1991. De naam 'Kol-Sjariem'is Hebreeuws en betekent 'stem der zangers'. Het repertoire bestaat enthousiaste fysiotherapeute werken: Priscilla van Hoven. Priscilla is inmiddels begonnen aan de opleiding tot manueel therapeut. Om (oud-)patiënten en kennissen te bedanken voor het vertrouwen dat zij de afgelo pen acht jaar in Patrick hebben gehad, is er op zaterdag 14 ok tober gelegenheid om afscheid te nemen van Patrick Rijnbeek. Op de Mercuriusweg 18 staat van 10.30 tot 12.00 uur de koffie klaar. en Compeer heeft alle vertrou wen in de twee broers die voor de vierhonderd dikbillen zor gen. „De broers verbouwen ook alles WADDINXVEEN - Op vrijdag 13 oktober vindt de tweede ron de plaats van de klaverjascom- petitie voor de Sint Victorkerk. De opbrengst van deze avond komt weer geheel ten goede aan het restauratiefonds van dit Waddinxveense monument. Spelers worden vanaf 19.30 uur verwacht in de pastorie aan de Zuidkade 176 (naast de kerk) en om 20:00 uur wordt er voor de eerste keer gedeeld. De nadruk ligt bij deze avonden op de ge zelligheid: ook beginners zijn welkom. Bij voldoende belang stelling zal er ook gejokerd gaan worden. Als belangstellenden een vervoersprobleem hebben, dan bestaat er een mogelijkheid om opgehaald en thuisgebracht te worden. Spelers kunnen hier voor contact opnemen met Joop Brosens (uiterlijk 1 dag van tevo ren), 0182-615719. zochten een trainingsruimte en kwamen terecht bij de zol der van basisschool De Kame leon aan de Ringvaartsingel. „Er was niks behalve vijftig jaar opgestapelde puinhoop", vertelt Rijnier Briegoos. „We hebben er een vloer ingelegd, ramen, voor verlichting ge zorgd en gingen zo steeds een stapje verder." Zo ook met het plan van de trainingsruimte. Want het was niet alleen voor hunzelf; zij wilden de spor ten die zij beoefenen ook aan de man brengen. „We zijn nu aangesloten bij de judobond en ook ingeschreven bij de Kamer van Koophandel." Het is wel een non-profitorganisatie, be nadrukt hij. „Het geld wat bin nenkomt middels contributie is puur om de huur, elektriciteit en materialen te betalen." Het is puur een hobby voor de mannen, zegt Wimar Zülohe. „Ik wil zelf blijven doorgaan, maar ook anderen helpen. Het trainen is leuk, maar het lesge ven net zo belangrijk." Intussen is de groep 'leiders' uitgebreid met vijf. Een ieder geeft ongeveer twee uur les per week. Meer is niet mogelijk, omdat Ko Rin Kai wel veel tijd vraagt, maar ze allemaal overdag hun werk hebben. WADDINXVEEN - Kunnen we nog genieten van genoeg? Over dit onderwerp wordt tijdens de Open Cirkelbijeenkomstin het Anker gesproken. Martine van Meekeren - Vonk is gastspreker. Zij werkt als promovenda voor het Blaise Pascal instituut en voor het instituut voor milieu vraagstukken van de Vrije Uni- versiteit. Het Ankerbevindt zich aan achter de Brugkerk. Het pro gramma begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De werkgroep Waddinxveen en omstreken van de Bond tegen het vloeken or ganiseert een zangavond in de Morgenster in Waddinxveen. De avond wordt gehouden op zater dag 14 oktober in de Morgenster aan de Sterrenlaan 1 begint om 19.45 uur. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden. De Bond tegen het vloeken geniet landelijke bekend heid door ondermeer de reclame posters op de stations. De Bond reageert alert als Gods Naam achteloos, spottend of lasterlijk wordt gebuikt in media, bedrijfs leven, reclame of waar dan ook. Daarnaast neemt de voorlichting over taalgebruik aan jongeren op scholen een belangrijke plaats in. Aan de zangavond verlenen een tweetal koren medewerking. Deo Juvante is een gemengd koor van ongeveer 130 enthousiaste leden onder leiding van dirigent Roe land de Reuver. Het koor is een samenwerking van twee koren: Jubilate uit Capelle aan den IJssel en Laus Deo uit Rotterdam-Cen- trum. Beide koren gaan uit van de lijks een vakantie naar het bui tenland georganiseerd waarbij de onderwaterwereld van nabij WADDINXVEEN - Het is er doodstil en de kleuren en bees ten die je voorbij ziet komen, zijn magnifiek en kleurrijk. De onderwaterwereld. De mens ziet er maar zo weinig van. Een duik- cursus kan hier verandering in brengen. Fun Dive Divingschool Waddinxveen leert cursisten ademhalen onder water en werkt met het Padi-systeem om te zor gen dat men overal ter wereld het wonderbaarlijke leven onder water kan bekijken. Vijf theorielessen, vijf zwembad- duiken en vier duiken in de open lucht. Wie dat allemaal doet bij een duikschool kan daarna zelf standig - maar wel altijd met een buddy - duiken met perslucht. „Je mag dan overal op vertoon van je brevet en met buddy tot achttien meter diepte duiken", vertelt Rien Croes, eigenaar en instructeur van Fun Dive. De Waddinxveense duikschool be staat nu drie jaar en in die tijd hebben heel wat mensen zich aangesloten bij het groepje en thousiaste duikers. Croes: „Een allemaal begrijpelijk. „Het is om duikopleiding is iets wat je be- uit te rekenen hoe lang je op een wust doet, het kan niet even snel bepaalde diepte onder water mag ligheid. Je moet dan denken tussendoor, want er komt heel blijven." wat bij kijken." Het resultaat is De meeste mensen die voor het dat diegenen die het doen, blij- 'open water-brevet' gaan, blijven hangen, laat de eigenaar van Fun verder gaan zodat zij zelf kunnen helpen op het moment dat er iets misgaat." Instructieduik laatst naar Reeuwijk geweest. We tussendoor specialistische dui- Voorafgaand aan de start van het zagen palingen, snoeken en nog veel meer. Het is een wereld op zich die je betreedt." Aan het woord is Marga Maas die jaren geleden terecht kwam bij Fun compleet te maken, wordt jaar- Dive en zich nu bezighoudt met de organisatie van de wekelijkse duiken voor de leuk en zich ook op allerlei andere vlakken bezig- bekeken wordt. Croes: „We zijn went het snel genoeg", glimlacht nu al drie keer naar Egypte ge weest. Het is niet te beschrijven hoop je altijd dat je iets bijzon- zo mooi als wat je daar ziet." d'rSZiet" Veiligheid De veiligheid neemt een zeer centrale plaats in. De instruc teurs en assistenten weten hoe zij eerste hulp moeten toedienen Wie mee wil doen, moet licha- en je moet altijd duiken met een buddy voor het geval er iets ge- voor meer zekerheid voor zijn duikers en heeft daarom ook zogenaam- 552. De kinderdisco wordt de laat- weer goed bezocht en en doen er dan ook alles aan om dat zo te houden en zelf te ver beteren, door in te spelen op de uit klassieke muziek, geestelijke wensen van de discogangers. De aanvang is 18.30 uur en eS e het einde is om 20.00 uur. De „Ik heb altijd gezocht want ik toegang is 1.50 euro, inclusief 1 den Rijn het koor wil het beste wat er is verkopen", consumptiemunt en een lootje 30 leden uit de wijde omgeving vervolgt Compeer zijn verhaal, voor de loterij. van Amersfoort. „Ik wil dingen die je niet in de supermarkt vindt. Daarmee on derscheidt je je in de markt." voor het vrouwelijk vee. Stieren eten weer anders, je moet altijd WADDINXVEEN - Zaterdag Gereformeerde Gemeenten. Het 14 oktober wordt er weer een repertoire bestaat uit psalmen, kinderdisco gehouden in het psalmbewerkingen, geestelijke beeld te weinig groeien met dat Zuidhonk aan de Zuidplaslaan voer." Om het plaatje compleet te ma ken, staan er ook mengmachines ste tijd in Herwijnen om te zorgen dat de twee DJ's Rene echt het gehele proces daar vol tooid wordt. „Alleen de slacht na twee a 2,5 jaar is ergens an ders." tijdsgrens voor duikers: al vanaf acht jaar oud mag een kind in het daarom dicht bij huis: Herwij- zwembad duiken, vanaf tien jaar nen. ook in open water met een be- Daar grazen koeien op het land perking van een diepte tot twaalf meter. „Al adviseren velen, waar onder ik, pas vanaf een jaar of twaalf in de buitenlucht te gaan duiken." De diversiteit bij Fun Dive is groot. „Laatst hadden zelf wat ze de beesten te eten ge- we de dertienjarige Michelle en ven en ze hebben zelf een eigen de 58-jarige Hans in één groep, waterput." En volgens de slager „Maar je merkt eigenlijk niets is het eten dat de koeien krijgen van het leeftijdsverschil in die zeer uitgebalanceerd. „Ze heb- zin dat iedereen dezelfde pas- ben een samenstelling gevonden sie heeft." Aanmelden voor een duikcursus kan via 06-24199008. De duiken worden gehouden in zwembad De Sniep. I. j k I liteh WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 11 OKTOBER 2006 i ipis j glas ■T'-f

Weekblad voor Waddinxveen | 2006 | | pagina 17