Mijn ouders lieten mij de keus Zestig jaar getrouwd Ingezonden brieven Verkiezingen waterschap I- i Concert Concordia Prijsuitreiking Dierendal Collectanten gezocht Lezing homeopathie en hoofdpijn www.maatmeubelmakerij.nl r Geachte raadsleden Auto van de Week Gemeentegids Wmo online Overwinning Jongens Under 14 ^BOVAG 7.950,- Drie generaties Burger. ties. De organisatie van een wa- WADDINXVEEN - Concordia B en het bouwen van gemalen. De activiteiten van waterschappen ervoor dat we onze voeten droog hou den en dat we veilig achter de dijk kunnen wonen. De water- ning wordt onder andere ge volgd door Music for a cele- werd in alle opzichten goed ge regeld." Speelt het nieuwe centrum een rol in de toekomstplannen? „Het is nog te vroeg om daar iets zinnigs over te zeggen", moeder past dan op onze kin deren en wij eten een hapje mee Naam bedrijf: Boekhandel Thuiskantoor Burger Eigenaar: Ton-Willem Burger Adres: Dorpstraat 37-39 Bestaat sinds:1930 Aard bedrijf: Boek- en kantoorboekhandel het zeer nipt, 50-49 overwinning. Topscoorders: Patrick Zwijnen- burg 16 punten en Rolf Brand 11. ren toe en had veel balverlies, wat keer op keer met breaks werd af was www.autobedrijftanis.nl RD WADDINXVEEN - Deze 15 kinderen hebben op de Open Dag van Kinderboerderij Dierendal een prijs gewonnen. Afgelopen zaterdag 25 oktober kregen zij de prijs overhandigd. Onder een stralende zon werden zij en hun ouders welkom geheten met koffie, limonade en snoep. Er werd nog even teruggeblikt op de geweldig geslaagde Open Dag, en hierna kregen de kinderen hun cadeautjes. Foto: PR droeg hij de leiding aan mij over en werd ik van junior de senior. Ik was toen precies 25 jaar." Ton-Willem vult aan: „Ik ben in 1995 met mijn vader gaan sa menwerken. Dat heeft geleid tot een overdracht in 2007, toen heb ik de zaak formeel overgeno men. Mijn ouders hebben nooit om ons bedrijf voort te zetten. Het is als het ware vanzelf zo gegroeid." een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinxveen elke week zo'n bijzonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Burger en zoon. Tekst: Fred Spoor; Foto: Riekelt Bezemer tijd. Ik kijk op internet naar de aanbiedingen die mij het best aanspreken qua prijs, kwaliteit, levertijd en nazorg en plaats daar dan mijn bestelling. Vol gens mij een logisch gevolg van een veranderende maatschappij en de bijbehorende marktom standigheden. Wat wij overi gens wel gemeen hebben is de blijvende aandacht voor onze klanten, waarmee je niet alleen over de aankoop van een arti kel spreekt, maar ook oprechte interesse toont in hun reilen en zeilen." terug, won dat kwart met 18-9 en stond bij rust 5 punten voor, 28-23. In het derde kwart bleven de ploegen met 15-14 dicht bij elkaar. Het vierde kwart verliep zenuwslopend. Met nog twee mi nuten te gaan en bij een stand van 50-47 kwam Flyers niet meer tot scoren. Forwodians kreeg nog alle kansen om de winst naar zich toe te trekken, maar de 8 vrije worpen die de ploeg nog mocht nemen werden allemaal gemist van Waddinxveen hetgeen al maanden in het dorp als ge rucht de ronde doet. U heeft zich gebogen over de financiële problemen bij de aanleg van het tennispark. U heeft zelf vastge steld dat u als raad onvoldoende geïnformeerd bent geweest - en wat er was aan informatie bleek inhoudelijk onvoldoende. Het college heeft in' het debat de re latie gelegd met het voetbalpark (CVP) en aangegeven dat toen de informatieverstrekking veel beter is verlopen. Wij zijn het daarmee niet eens. Want precies die zaken die nu voorwerp van debat waren, zijn ook gepas seerd bij het CVP 2. In de raadsvergadering werd gesteld dat de omwonenden van de oksel liever nog twee voet balverenigingen zouden zien komen dan woningbouw. Deze stellingname is onjuist. Tot op heden hebben de omwonenden algemeen bestuur worden voor vier jaar gekozen. Alleen leden van (politieke) verenigingen kunnen zich kandidaat stellen. ste informatie per gemeente te vinden. De gemeentegids wordt op 29 oktober geopend en over de reguliere behandeling van hoofdpijn, maar gaat vooral ook in op de homeopathische behandeling van hoofdpijn. Aan het eind van de lezing is voldoende ruimte voor vra gen. Heeft u vooraf al vragen, neem gerust contact op met de praktijk, 0182-610277 of kijk op www.hildepronk.nl. Een e-mail sturen naar info@hildepronk.nl REGIO - Hoewel de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) al enige tijd geleden van start is gegaan, is de informatie voorziening nog niet ideaal te noemen. Zorgbelang Zuid-Hol- meubel tenplatforms en ouderenorgani saties kunnen door het overzicht eenvoudig zien hoe zaken rond e.d. Waterschappen staan de Wmo in andere gemeenten geregeld zijn en contact opne men met collega-raden. De ontwikkeling van en meest bekende oorzaak van dementie is de ziekte van Alz heimer. Een ziekte waarbij het functioneren van langzaam maar zeker achteruit gaat. Wilt u helpen met collecte- bevestigden voor de inwoners ren voor Alzheimer Nederland in uw wijk? Dan kunt u zich opgeven via www.alzheimer- nederland.nl/collecte. Naar aanleiding van uw meeste recente raadsvergadering wil het bestuur van de Vereniging tot behoud van landelijk Wad dinxveen twee zaken onder uw de hersenen aandacht brengen: 1. De koppen in de lokale pers houdt in dit kader een lezing, met als specifiek thema hoofd pijn. De lezing vindt plaats op 11 november van 20.00 tot 22.00 (inloop vanaf 19.45) in het ge bouw van de Dick Bruna School aan de Sperwerhoek 6 in Wad dinxveen. De toegang is gratis en aanmelding vooraf is niet nodig. De lezing gaat in op het ontstaan en de werking van homeopathie, geeft informatie is ook mogelijk. WADDINXVEEN - Van 3 tot en met 8 november vindt er een landelijke collecte plaats voor Alzheimer Nederland. Ongeveer 25.000 collectanten maken het werk van Alzheimer Nederland mogelijk; toch blijven nieuwe collectanten zeer welkom. Er zijn in Nederland meer dan 270.000 mensen met dementie, en dat aantal groeit de komende jaren sterk door de vergrijzing. Nu al heeft ruim een miljoen mensen te maken met demen tie in de familie of naaste om geving. Een zorg die vaak ja renlang duurt. De belangrijkste er duidelijke verschillen van de bedrijfs- Eerste stap Zorgbelang Zuid-Holland zal in de toekomst bezig blijven de burgerparticipatie te bevorderen en ondersteunen, onder meer door het verder ontwikkelen van een goede informatievoor ziening en onderlinge commu nicatie tussen betrokkenen. De Wmo-gemeentegids is alvast een stap in de goede richting. Overigens is Zorgbelang Zuid- Holland daarbij afhankelijk van de medewerking en steun van de provinciale en gemeentelijke overheden. Zorgbelang streeft er naar om de beschikbare in formatie zo actueel mogelijk te houden, maar is daarbij afhan kelijk van de medewerking van Wmo-raden en gemeenten. Op dat moment voegt William Burger (7 jaar) zich bij het gezelschap. Hij scharrelde on opvallend rond in de winkel en mag mee op de foto. Niemand kan in de toekomst kijken, maar heel misschien hebben we nu al kennisgemaakt met de vier- en behaalde Flyers een knappe, zij de generatie die ooit eigenaar wordt van Boekhandel Thuis kantoor Burger. Zijn (waren) beide echtgenotes bij de zaak betrokken? Beide heren knikken instem mend. „Het is bijna een noodza kelijke voorwaarde. Het bedrijf slokt veel tijd en aandacht op. Wanneer de vrouw er bij is betrokken leidt dat tot meer wederzijds begrip. Ton Willem: „Mijn vrouw doet de boekhou ding." andere Zorgbelangorganisaties. Mogelijk zal het Zuid-Hollandse initiatief navolging vinden in de overige provincies. De ont wikkeling van de gids is mede mogelijk gemaakt door de Pro vincie Zuid-Holland. zich hierover nooit uitgespro ken, en degenen die wij spreken zien zeer ongaarne nog meer voetbal naar de oksel verhuizen. De vereniging is -namens de omwonenden - gekant tegen de aantasting van het open karak ter ten westen van Waddinx veen en de verdere druk op het gebied. De geluidsoverlast van één voetbalvereniging wordt reeds als zeer storend ervaren, niet alleen door de bewoners van de Piasweg, maar vooral door die van de Onderweg. De verkeersdrukte is toegenomen, zowel op zaterdag als op de trainingsavonden. De verkeers drukte heeft al tot enkele onge lukken geleid. Zo is recentelijk een jeugdig voetballertje door een auto van de weg gereden en met zijn fietsje van het talud het water in gevallen. Het is duide lijk dat extra verkeersdrukke) alleen maar zal leiden tot nog meer ongelukken. Wim Timmer (secretaris Vereni ging Tot Behoud Van Landelijk Waddinxveen). Dit is een ver korte versie van de brief die de Vereniging op 18 oktober ver zonden heeft naar alle raadsle den. WADDINXVEEN - Meneer en mevrouw Kiewiet-Van Zwieten de Blom vierde afgelopen maan dag hun zestigjarig jubileum. Burgemeester Henk Roijers bracht een bezoekje aan het stel om hen te feliciteren. Mevrouw is geboren op 13 julil927 in Den Haag. Meneer is geboren op 17 november 1923 in Scheemda (Groningen). Zij hebben vijf kinderen, twee dochters, drie zonen. Ze hebben acht kleinkinderen, geen achterkleinkinderen. Meneer heeft vroeger als hovenier gewerkt in Den Haag en is daarna de bouw ingegaan. Mevrouw had de zorg van de kinderen. Foto: Martin Sharrott Opel Zafira Z 1.8 XE 16V Comfort WADDINXVEEN - Jongens Un der 14 was afgelopen weekend de enige Flyersploeg die tot winst kwam. In een spannende wed strijd versloegen de jongens For wodians 2 met 50-49. Verlies was er voor Dames 2, Heren Under 22 en Jongens Under 18. Dames 2 kreeg het Rotterdamse Divine 2 op bezoek en moest een 26-57 nederlaag incasseren. Het eerst kwart was nog wel voor Flyers en ook in het tweede kwart kon men de schade beperkt houden. Rust 20-28. In de tweede helft lukt het niet meer. Flyers kwam tot een schamele score van 6 punten, waar de bezoeksters 29 punten tegenover stelden. Heren Under 22 kreeg in de Duikelaar geen kans revanche te nemen op de nederlaag die de ploeg een week eerder in Rijswijk had geleden te gen Lokomotief 1. De Rijswijkers wonnen zowel het eerste als het tweede kwart al bleef de achter stand bij rust beperkt tot 9 punten, 18-27. Jongens Flyers Under 18 verloor afgelopen vrijdag met TJ-7L van Woodpeckers uit Houten. Het team van Flyers was niet op volle sterkte doordat enkele spelers niet mee konden doen. Toch bood het team de eerste vijf minuten goed tegenstand tegen Woodpeckers. Daarna trok het team uit Houten reageert Burger junior. „Er zijn het initiatief naar zich toe. Flyers nog een aantal onduidelijkhe- kwam nauwelijks meer aan sco- den over de mogelijkheden en voorwaarden. Laat ik volstaan met de opmerking dat wij de gestraft. Topscorer bij Flyers ontwikkeling met bijzondere Jeroen Hoogendoorn met 10 pun- aandacht volgen." ten. Volgende week mag Flyers U18 in de herkansing, want dan Wordt er thuis veel over de speelt het opnieuw tegen Wood- zaak gepraat? peckers. De wedstrijd tussen Jon- Ton-Willem kan een glimlach gens Under 14 en Forwodians uit niet onderdrukken: „Wij zien Voorhout kende een spannend elkaar iedere maandag. Mijn scoreverloop. De bezoekers trok ken in het eerste kwart met 10- 14 de winst naar zich toe. Flyers voor we ze weer mee naar huis kwam in het tweede kwart knap nemen. Dan proberen we zo min mogelijk over het werk te praten. Gelukkig vragen de kinderen ook de aandacht. Dat maakt het wat makkelijker." WADDINXVEEN - Van 7 tot en met 13 november is het de week van de chronisch zieken. Om mensen, die te maken heb ben met een chronische ziekte, te wijzen op de mogelijkheden die homepathische behande ling kan bieden, organiseren homeopaten verspreid over heel Nederland, lezingen en open dagen. Hilde Pronk, klassiek homeopaat in Waddinxveen, bereid een oogje in het zeil te houden als ik afwezig ben. We ter, zoals dat paste in die jaren. trio, Judith beschikken gelukkig over een Dat is nu wel ande«s in deze minder bekend. En dat is niet te recht, want waterschappen voe ren taken uit die onmisbaar zijn om ons land leefbaar te houden. De waterschappen zijn verant- komst van de gemeentegids komt woordelijk voor het waterbeheer daar de belangrijkste informatie in Nederland. Zij zorgen over relevante contactpersonen van gemeente en Wmo-raden, adressen en openingstijden van Wmo-loketten en downloadbare schappen reinigen ook het af- documenten over het gemeente- valwater en zorgen voor schoon lijke gemeentebeleid bij. oppervlaktewater. Bij de water- Bezoekers kunnen zo op gemak- schappen werken ruim 10.000 kelijke wijze zien waar zij in- mensen. Het werk van de water- formatie over de Wmo in hun schappen gaat tegenwoordig ver- gemeente kunnen krijgen en hoe der dan hetaanleggen van dijken deze in hun plaats geregeld is. Lokale belangenbehartigers als Wmo-adviesraden, gehandicap- hebben steeds meer raakvlakken met ruimtelijke ordening, na- tuur-en milieubeheer, recreatie voor de taak de verschillende, soms tegenstrijdige, belangen binnen het waterbeheer zo goed moge- de Wmo- lijk op elkaar af te stemmen. Zij gemeentegids door Zorgbelang doen dat samen met het Rijk, Zuid-Holland vindt plaats in het de provincies, de gemeenten en kader van de ondersteuning van verschillende belangenorganisa- de Wmo-adviesorganen in de provincie. De overheid heeft de Zorgbelangorganisaties in Ne derland gevraagd de participa tie van burgers bij het plaatse lijke beleid te de bevorderen en te ondersteunen. Een goede gaat de herfst in met een klas informatievoorziening is daar- siek concert! Op vrijdagavond bij van wezenlijk belang. Zorg- 7 november zal het harmonie belang Zuid-Holland werkt op orkest van Muz. Ver. Concordia dit vlak nauw samen met de zich van een andere kant laten horen. Waar het programma gegeven door tijdens het jaarlijkse voorjaars- concert meestal bestaat uit po pulaire muziekwerken, zal dit concert klassiek getint zijn. De koperblazers zullen de avond openen met Music to the Royal fireworks. Deze klassieke ope- voering? „Ja", antwoordt Ton-Willem met een lichte aarzeling in zijn stem. Misschien kan ik stellen Speelt senior nog een rol in de dat mijn aanpak wat zakelijker zaak? is. Mijn vader had uitstekende Ton-Willem: „Formeelmisschien contacten met leveranciers waar niet, maar ik prijs mé geluk- hij zijn bestellingen plaatste. Ze kig dat ik hem in voorkomende hielden elkaar op de hoogte bration, de New Baroque Suite gevallen altijd om advies kan van familieomstandigheden en van J.S. Bach en Dances with vragen. Bovendien is hij steeds gebeurtenissen. Hun relatie had wolves. Tussendoor wordt er bereid een oogje in het zeil te veelal een meer sociaal karak- nog een muzikaal intermezzo een Barto en Marina v.d. Bosch op de alt sax en Linda Kwakken- bos op de tenorsax. Dit concert, zonder pauze, wordt gehouden in de St Victorkerk. Aanvang 20.00 uur einde rond 21.00 uur. De toegang is gratis. REGIO - Van 13 tot en met 25 november vinden de landelijke Waddinxveen is waterschapsverkiezingen plaats. Deze verkiezingen zorgen er voor dat burgers, door het kiezen van een algemeen bestuur, in land doet hier iets aan door als vloed kunnen uitoefenen op de werkwijze van het waterschap, eerste met een Wmo-gemeente- gids te komen. Voor zowel indi- Veel mensen hebben nauwelijks viduele burgers als leden van de besef wat waterschappen nou Wmo-adviesorganen en andere eigenlijk zijn. Het rijk, de pro- belangenorganisaties is in de vincies en gemeenten zijn be- gids overzichtelijk de belangrijk- kende overheidsinstanties waar van veel mensen wel weten wat ze ongeveer doen. Het water- is schap, de oudste democratische vanaf die datum te vinden zijn bestuursvorm van Nederland, is op www.zorgbelang-zuidhol- land.nl. Op www.zorgbelang-zuidhol- land.nl was al veel informatie te vinden over de Wmo. Met de terschap is te verdelen in een al gemeen bestuur en een dagelijks bestuur. Het algemeen bestuur van het waterschap is te ver gelijken met de gemeenteraad. Het dagelijks bestuur van een Hoe lang bestaan jullie al? waterschap is te vergelijken met Wim Burger: „Dat was om pre- het college van burgemeester en cies te zijn in 1930. Mijn vader wethouders. De leden van het Teunis Burger is toen de winkel begonnen, dus we kunnen ons zo zoetjes aan op gaan maken voor het 80-jarig bestaan. Hij wist de zaak door de moeilijke Het aantal leden van het alge- oorlogsjaren te loodsen. In 1962 meen bestuur wordt in 2008 te ruggebracht. Tegelijk blijven de boeren en ondernemingen hun eigen bestuurders in het water schap houden. De leden van het algemeen bestuur komen 4 tot 5 keer per jaar bij elkaar om te vergaderen en houden zich bezig met de hoofdlijnen van het beleid van het waterschap, enige druk op mij uitgeoefend zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse begroting, investeringen, vast stellen van verordeningen en beslissingen over de uitvoering van nieuwe projecten. Uit het Ging het gehele gezin daarmee algemeen bestuur wordt door akkoord? de leden het dagelijks bestuur „Ja", zegt vader Burger. „We heb- van het waterschap gekozen, ben het uitgebreid met beide an- hecht team medewerkers, zodat De voorzitter van het dagelijks dere kinderen besproken. Bij de een beroep op zijn inzet redelijk bestuur is de dijkgraaf. Deze overname zijn we begeleid door binnen de perken blijft." wordt net als een burgemeester diverse adviseurs. Alle financi- benoemd door de Kroon. Bij de ele aspecten voor alle betrokke- Zijn waterschapsverkiezingen wordt nen zijn zorgvuldig vastgelegd in de aanpak niet meer zoals vorige verkiezin- door een notaris. De overname gen op personen maar op lijsten gestemd. - •ff WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 29 OKTOBER 2008 Noordkadc 82 2741 EZ Wadrbmveea IT0182 612516 i F 0182 631433 1 inft^m3atowubeimakerii.nl Natiaaate Aito P*t Noordkade 44 - Waddinxveen - Tel. 0182-610812 ZO VADER, ZO Tafels, kasten, keukens, wand- en badkamermeubels, stoelen en interieurbouw op maat Bouwjaar september 2001 Kleur blauw 7-persoons MPV, airco, radio/cd-speler. stuurbekrachtiging, dakrail enz. Autobedrijf Joop Tanis zoon l

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 11