Brandweer sluit feestmaand spectaculair af Eerste paal wooncomplex aan de Zuidkade de grond in JITAE taekwondoka's GGD doet onderzoek in de prijzen €600,- Souburgh sluit Afrika- maand af Poule 2 Foto: Martin Sharrott Door aan een ouderwets heiblok te trekken werd het officiële startsein gegeven. Neem contact op met de redactie! ning nog een formaliteit. De planning was om in het najaar van 2005 met de bouw te starten. Nu we bijna 4 jaar verder zijn kan ik concluderen dat Neder land bomvol regels en wetten op on- g e v e e r één jaar. gezondheidsonder zoek getiteld 'Je lijf èn je leven!' on der ruim Waddinxveen 3. Erben Moerman Den Edel Waddinxveen collecte-organisatoren, die elk jaar de collecte voor de brand- wondenstichting in Waddinx veen organiseren. „Het aantal vrijwilligers dat één keer per wets heiblok te trekken werd het officiële startsein gegeven van de langverwachte bouw door wethouder Dorenda Gerts. Zij werd hierbij geholpen door Wim Drost, directeur Veenstede Vastgoedontwikkeling, Ben Wijtman, architect van tenbureau Visser Wijtman, Mike Bijl, makelaar van RE/MAX en de kopers van de eerste appartementen mevrouw Ineke de Jong van Halsma, mevrouw Riet Offereins en de heer Wout den Boer. WADDINXVEEN - De Afrika- maand in Zorgcentrum Sou burgh wordt woensdagavond 29 oktober afgesloten met'een optreden van de Djembee groep Moribayassa onder lei ding van Herman Mens. Tien muzikanten spelen traditio nele West Afrikaanse muziek. Zij brengen extra trommels en percussie mee, zodat de toehoorders zelf in een work shop mee kunnen spelen. Tus sen de muziek door vertelt Herman Mens een verhaal uit Senegal of Guinee. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Marchandzaal op de derde etage van Souburgh aan de Prins Bernhardlaan, hoek Juliana van Stolberglaan. De toegangsprijs is twee euro per persoon. geren van 12 tot en met 18 jaar. De GGD doet dit onderzoek om er achter te komën hoe het sinds 2003 staat met de gezond heid en het gedrag van jongeren. denstichting een cheque van 600 euro overhandigen. Dat was van de verkoop van de rookmelders, die door de brandweer in het kader van de maand van de brandpre ventie zijn verkocht. Daarnaast kon de brandwondenstichting een bedrag van 4.349,26 euro in ontvangst nemen van de op brengst van de collecte, die ook dit jaar weer huis aan huis in Waddinxveen werd gehouden. Helma Schippers, Goverdien WADDINXVEEN - De maand oktober heeft bij de brandweer volledig in het teken gestaan van de brandpreventie. De Wad- dinxveense vrijwillige brandweer heeft deze landelijke actie extra luister bijgezet om hun 80jarig bestaan te koppelen aan voorlichting over brandpreventie en de verkoop van rookmel ders. In verschillende wijken in Waddinxveen werden deze maand demonstraties gehouden over brandbestrijding en hulp verlening en deze demonstratie-avonden werd maandag op de Groensvoorde afgesloten met een redding vanaf een balkon van het flatgebouw waarbij de ladderwagen werd ingezet. plekje in Wad dinxveen ook de heer en me vrouw Den Boer hoeven niet bang te zijn dat ze eerder in het bejaardencentrum komen dan in hun nieuwe huis op deze unieke locatie in Waddinxveen, want de bouwtijd wordt geschat REGIO - Tijdens het JITAE club- toernooi zijn Roeland Gielings en Lindi Korpelshoek van JITAE Taekwondo Club uit Gouda club kampioen geworden in een span nend toernooi. Hierbij slaagde Lindi Korpelshoek er in om te winnen van de erg gemotiveerde jongens in haar poule. Roeland Gielings werd zowel clubkampi oen bij het sparren als bij het uit voeren van de stijlwedstrijden. Onder grote belangstelling van ouders, vrienden en bekenden vond dit mooie toernooi plaats op zaterdag 25 oktober jl. in sportzaal de Triangel (Bloemen- daal). jdens de stijlwedstrijd was het belangrijk dat de stijlfiguren zo perfect mogelijk uitgevoerd werden. De winnaars in deze categorie waren: Poule 1 1. Caitlin Steenwinkel, JITAE Waddinxveen 2. Youssef Chouitar Den Edel Waddinxveen 3. Lindi Korpelshoek JITAE Gouda adres of via school een uitnodi ging om mee te doen. De GGD roept hen op de vragenlijst in te vullen. Een speciale aanmoedigingsprijs voor veelbelovend talent werd gewonnen door Gilian Kieliger. Ook werd een speciale prijs uit gereikt aan Dominique Rijsber- gen, die ondanks een eerdere blessure erg veel inzet toonde tijdens haar finale partij. Dit toernooi werd mogelijk gemaakt door een sponsorschap van Pa trick Vogelaar Schilderwerken uit Nieuwerkerk a/d IJssel. JITAE Taekwondo Club kan terugkijken op een geslaagd en vooral spor tief toernooi. Voor jeugdleden die geïnteresseerd zijn in het spar ren is dit een eerste kennisma king met wedstrijden, waarna de mogelijkheid geboden wordt om later mee te doen aan een groter toernooi, waar JITAE regelmatig aan mee doet. Geïnteresseerden in Taekwondo kunnen komen kijken of vrijblijvend meedoen bij proeflessen op de locaties in Gouda of Waddinxveen. Voor meer informatie kan contact op genomen worden met JITAE op telefoonnummer 0182-636462 of per e-mail aan Jitae@tiscali.nl. meer af. Toen ik er vijftien jaar geleden mee begon waren er 80 collectanten in Waddinxveen, maar dat is nu teruggelopen tot 55 in dit jaar. Dan is het een hele klus en ik roep dan ook veel Waddinxveners op zich als vrijwilliger te melden", aldus Schippers. „De brandwondenstichting wordt niet gesubsidieerd en we zijn daarom volledig afhan kelijk van vrijwillige giften en donaties", zegt promotor Cor rie Scheffers van de brandwon denstichting. „We doen veel aan nazorg na het genezingsproces. Littekens blijven altijd zichtbaar. Öok al zitten ze niet direct op een voor een ander zichtbare plaats, een slachtoffer kan daar door psychische problemen hebben in bepaalde omstandig heden zoals bij het zwemmen. Heel in het bijzonder komt dat voor bij kinderen, die na eni ge tijd weer terug naar school gaan en weer onder vriendjes en klasgenootjes komen. Kinderen kunnen dan heel confronterend zijn en daar willen we ze bij hel pen. We geven dan voorlichting op school en psychische steun aan het slachtoffer, waardoor het acceptatieproces aanzienlijk kan worden verlicht", aldus Corrie Scheffers. In overleg is besloten de gehele opbrengst van deze inzameling te besteden aan de actie 'Terug naar school'. De vrijwillige brandweer heeft de afgelopen maand haar tach tigste verjaardag in grote stijl De bouw van het wooncomplex heeft lang op zich laten wachten, dat het nu van start is gegaan", Zo lang zelfs, dat een aantal ko- zegt mevr. De Jong. pers van het eerste uur niet meer Directeur Veenstede Vastgoed- konden wachten en hebben af- ontwikkeling Wim Drost: „Het gezien van de koop van hun is een lange weg geweest. Toen appartement aan de Zuidkade. in het voorjaar van 2005 de ver- Daardoor zijn er nu weer een koop van de appartementen van aantal appartementen te koop, start ging, leek de bouwvergun- Klazien en Wout den Boer, die hun appartement al in het voor jaar van 2005 hadden gekocht, hebben wel het geduld gehad om te wachten. Wout den Boer: „Als Waddinxvener vind ik dit het mooiste plekje en dus wilden zit, zowel landelijk als lokaal, mijn echtgenote en ik hier graag Het is als projectontwikkelaar op blijven wachten. Ik heb het bijna ondoenlijk om binnenste- hele proces van onderhandelin- delijk nog een ontwikkeling te gen gevolgd en het ging af en toe realiseren die dan ook nog fi- best moeizaam Ons geduld werd nancieel verantwoord is." wel erg op de proef gesteld, want Drost gaf een voorbeeld, waar soms dacht ik dat we nog eerder hij gedurende het proces alle- in het bejaardentehuis zouden maal mee te maken kreeg: „Eerst komen, dan hier." Ook mevrouw moest ik de grond verwerven, Ineke de Jong van Halsma is een waarna een voorovereenkomst koper van het eerste uur. „Ik was met de gemeente moet worden meteen al helemaal weg van die gesloten. Daarna moest er een plek. Toen het lang ging duren plan komen dat voor alle par- voordat de bouw begon, heb ik tijen acceptabel is. Voorts moet wel eens naar andere huizen ge- dit plan de goedkeuring krijgen keken, maar deze plek bleef mij van de welstand, waarna het boeien. Ik bleef dus in de wacht- plan verder kan worden uitge- nog niet gehad over het rioolplan, een rapport archeologie en een rapport met de gevol gen voor de omwonenden. Pas daarna kan de bouwvergunning worden aangevraagd."Maar nu dit alles achter de rug is, kan de bouw van Résidence De Hoo- ge Brugge toch van start gaan, waarbij het geduld van de eerste kopers dan toch eindelijk wordt beloond. Mevrouw De Jong en mevrouw Offereins krijgen toch hun appartement op dit mooie De redding vanaf het balkon (foto boven) en de opbrengst van de collectie. Foto: Martin Sharrott 1. Roeland Gielings JITAE Gouda 2. Mike Post Den Edel REGIO - De GGD Hollands Mid- dat zoveel mogelijk jongeren de den is 20 oktober gestart met vragenlijst invullen. een gezondheidsonder- WT. Uitnodiging Alle ruim 6600 jongeren van 17- en 18-jaar uit Gouda en omstre ken hebben in de week van 20 oktober een uitnodiging thuis ontvangen. Hen wordt ge vraagd om anoniem op internet hun me ning te geven over een aan- Door Ruud Groot taculair afgesloten. Brandweer- Veel Waddinxveners hebben de commandant Gert Huizer werd afgelopen maand bij de demon- door Tjeerd Spruit en Vincent stratie-avonden kunnen zien hoe van 't Zant van de brandweer belangrijk goede brandpreventie Gouda, met de ladderwagen van is en men heeft kunnen oefenen de vierde etage gered, waarbij hoe wel en hoe niet te handelen, brandweerfanaat Bas Slootjes de Nog altijd grijpen veel mensen helpende hand toe stak. Een- bij een vlam in de pan naar wa- maal beneden kon comman- ter en de gevolgen daarvan ble- dant Huizer, Corrie Scheffers ken duidelijk een averechtse uit- van de Nederlandse brandwon- werking te hebben. „Het doven van de vlammen door slechts het deksel op de pan te plaat- de opbrengst sen en het blussen door middel van de blusdeken werd door velen uitgeprobeerd. De vraag is natuurlijk of men in een situ atie van paniek ook precies zo reageert, maar door het oefenen wordt men toch bewuster van een juiste handelswijze", aldus commandant Gert Huizer. Met een demonstratie van een redding van het balkon van de flat aan de Groensvoorde Steller, Jacqueline Posthumus en werd deze reeks Marielle Fickweiler zijn de vier demonstratie- avonden spec ial on- ^^B Jongeren krijgen op hun huis- derwerpen, ^^B zoals eetgewoon- ^^B ten, alcohol, roken, be wegen, veilig vrijen, het om gaan met andere jongeren en hoe Er wordt van alles gezegd en ge- jongeren zich voelen op school, schreven over jongeren. Jongeren opleiding of werk. De jeugd van zouden steeds vroeger en vaker 12 tot en met 16 jaar (tweede en alcohol drinken, vaker onveilig vierde klassers) zal op school de vrijen en steeds ongezonder eten, vragenlijst invullen. Het voorgaande gezondheids- Het onderzoek is voor de GGD onderzoek in 2003 liet destijds en gemeenten een belangrijk een duidelijke stijging zien in middel om inzicht te krijgen in het alcoholgebruik van jongeren, de (gezondheids)situatie van jon- Ook het percentage jongeren met geren. Op basis van de resultaten overgewicht was duidelijk hoger van dit onderzoek wordt er door dan in de jaren ervoor. Nu wordt gemeenten en scholen bepaald met behulp van een internet- aan welke onderwerpen extra vragenlijst onderzocht hoe deze aandacht moet worden besteed, trends zich sindsdien ontwik- Meer informatie is te vinden op keld hebben. Het is belangrijk de website van GGD Hollands WADDINXVEEN - Donderdag werd de eerste paal geslagen werkt. Als dat allemaal gereed van het wooncomplex Résidence De Hooge Brugge aan de is, moet een ruimtelijke onder- Zuidkade op het terrein waar voorheen modehuis Verbakel en bouwing worden aangeleverd, later het Keukencentrum was gevestigd. Door aan een ouder- waarin de ligging is opgenomen en hoe het bestemmingsplan er verder uitziet. Ook moet er een rapport met verkeerskundige architec- onderbouwing komen. Daarna moet er een akoestisch rapport, een rapport over de luchtkwali teit, een rapport over veiligheid, een bodemonderzoek en een wa- tertoets worden overlegd. Het is kamer en elke keer belde ik over slechts een greep uit de vele ver- de voortgang. Gek zijn ze van plichtingen, want dan heb ik het me geworden, maar ik ben blij „d en 13.000 jon- denstichting wil col lecteren, neemt steeds kunnen zien, dat de brandweer in Waddinxveen is uitgerust met het meest moderne materiaal, waarbij het korps deskundig en doortastend te werk gaat. Een brandweerkorps van voorna- melijk vrijwilligers waar heel Waddinxveen trots op kan tPWJjT BI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 29 OKTOBER 2008 Door Ruud Groot weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 Voerde BRANDWONDENSTICHTING Ter beséh'Meng géslekTdoor de BRANDWEER WADDINXVEEN Waarde cheque van

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 15