Bibelot wint Verlichting op maat bij 't Paradijsje publieksprijs MEGA KEUKEN VERKOOP t_u.al_g.eh.ojp.en?. A De Gouwe Streek op schaatskamp Voetbal calimero 'Je gaat je toch wel afvragen of er iets in de lucht hangt' Ij Paanakker Meisjes C Be Fair presteren boven verwachting Appeltaart bakken bij C1000 Colofon Klaverjassen Nieuw gemaal Gouwepolder Verleden van Nederland in bibliotheek Actueel nieuws verzorgd door het Opheffings uitverkoop 20% KORTING Vermiste j» gevonden huisdieren... Hobbybeurs Foto: Liesbeth van der Vis Klanten kunnen hun eigen ontwerp laten maken door een ontwerper bij 't Paradijsje. t I Door Fred Spoor Tekst: Désirée Oudshoorn; Foto: Martin Sharrott. en hou ik van kaas." Waddin Waddinxveen Thea Flux van de Kaashakker. Griekenland." WADDINXVEEN - Op vrijdag 31 oktober wordt er een klaverjas- avond gehouden bij W.S.E. in de voetbalkantine aan de Willem de WADDINXVEEN - Het Waddinxveense restaurant Bibelot is als onbetwiste winnaar van de Nationale Restaurant Week uit de bus gekomen. Zowel de bediening als de kwaliteit van de gerechten en de service werd door de gasten gemiddeld met een 9,1 gewaardeerd. WADDINXVEEN - Op zaterdag 1 november is er weer Calimero voetbal bij voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. Omdat het weer steeds kouder wordt, is dit voorlopig de laatste k^er voor de grote winterslaap. Geheel kosteloos en vrijblijvend 2. Wat maakt dat jij met plezier naar je werk gaat? „We werken hier met een leuk team en Pieter, de eigenaar, is een hele leuke baas om voor te werken. De ruimte hier is beperkt waardoor we erg op el kaar aangewezen zijn. Als het niet zou klikken met de andere werknemers dan zou het niet vol te houden zijn. Verder vind ik het contact met de klanten leuk voorbeeld in een vide en pas send in een interieur wijst hij zeker niet af, zoals een aantal van zijn ontwerpen die in 't Pa radijsje aan het plafond hangen nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar kennis maken met de voetbal sport. Het begint om 10.00 uur en eindigt om 11.00 uur. Voor informatie: Johan Twigt (e-mail: johantwigt@hotmail.com tel: 06- 49769414) of www.vv-waddinx- veen.nl/calimero. 4. Welk boek ligt er op je nacht kastje? „Op het moment ligt er een boek van Karin Slaughter op mijn nachtkastje. Ik ben de titel even kwijt. Het is in ieder geval een literaire thriller. Verder vind ik hattrick van Richella gingen we de rust in met 6-0. In de tweede helft ging Charline op doel en met een paar mooie reddingen wist ze de 0 te houden. Met goed positiespel werd de score vergroot. Chantal scoorde het 7e en 8e doelpunt uit goede voor zetten van Loïs en Joyce. Door de boeken van Nicci French ge weldig. Ook als ik tv kijk, gaat mijn voorkeur uit naar waar actie in zit. Daarnaast vind ik ziekenhuis series zoals ER leuk." lid van Jong Oranje, heeft zelfs nog een training verzorgd en geholpen om de nieuwe talenten wegwijs te maken op het ijs. Misschien is een van hen over een paar jaar nog wel te vinden op die ijsbaan als de nieuwe Sven Kramer. Natuurlijk was er ook tijd voor koek en zopie, en is er de nodige uren gekluund. Een heuse dropping, een bosspel en een bonte avond stonden op het programma. Ook dit droeg bij aan de feestvreugde. Na vier dagen heel veel lol, heel veel schaatsen, en heel weinig slaap kwamen de kinderen en bege leiders uiteindelijk terug. Als betere schaatsers en alvast met zin in volgend jaar. Meer infor matie over deze Waddinxveense schaatsclub is te vinden op de website: www.degouwestreek. nl. WADDINXVEEN - Dinsdag 21 oktober was groep 4 van de Prins Willem Alexanderschool in de C1000 uitgenodigd om appeltaarten te bakken. De school heeft op dit moment een project over voeding en daar horen taarten natuurlijk ook bij. Voor de kinderen was dit een hele leuke en leerzame beleving. Eén groep ging aan de slag bij het taart maken op de brood/ bak afdeling, dit onder begeleiding van twee medewerkers van de C1000. De andere groep kreeg een rondleiding in de winkel, de Onlangs overhandigde orga nisator Jeroen van den Brink, CEO van DiningCity.com, de publieksprijs aan Ton en Caro line Ververs, eigenaren van Bi belot. Tijdens ‘het grootste culi naire evenement van Nederland konden gasten voor twintig a vijfentwintig euro genieten van een drie gangenlunch of -diner op topniveau.- In totaal lunch ten en dineerden verspreid over heel Nederland, 94.000 gasten in de 556 deelnemende toprestau rants. Na afloop van de Restau rant Week beoordeelden de fijn proevers de eetgelegenheden op sfeer, kwaliteit en service. Ton en Caroline Ververs zijn trots WADDINXVEEN - Voor de jeugd wordt er op woens dag 12 november een ver- rassingsmiddag gehouden in het kader van 'Het verleden van Nederland' dat in de periode van 22 oktober tot en met 19 november plaats vindt. Zo wordt er in elke vestiging van Bibliotheel De Groene Venen een lezing ge organiseerd en kunnen kin deren zich aanmelden voor de verrassingsmiddag met het thema Middeleeuwen. De middag vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur. Er zal een ridder of schildknaap aan wezig zijn. De 'kinderen kunnen een voudige gerechtjes proeven uit de Middeleeuwen en er is een spelcircuit met Oud hollandse spelletjes. Voor de deelnemers zijn er heuse Ridder- en Jonkvrouwendi ploma's te verdienen. De ac tiviteiten zijn voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar, de toegang is gratis. films 6. Wat is jouw favoriete avondje uit? „Ik vind het leuk om naar een musical te gaan. Ik ben pasge leden nog naar Tarzan geweest. En een leuke afsluiting van een gezellige avond vind ik toch ook een bezoekje aan een Ca- vleeswaren afdeling, de fles- senband, de koelcellen ook kwam de vrachtwagen pre cies laden en lossen op dat moment. Er werd de kinderen veel uitgelegd en verteld, er was ook alle ruimte voor vra gen. Voor de kinderen was het moeilijk te beslissen wat nou leuker was: het appeltaart bakken of de rondleiding in de winkel. Tot slot kregen, de kinderen al lemaal een zojuist afgebakken appeltaart mee en een tasje met wat verrassingen erin. nen bieden voor haar trouwe en nieuwe klanten. Van Vuren blijkt een bevlogen verteller als het onderwerp 'licht' ter spra ke komt. Van kroonluchters tot halogeenlampen, van kaarsen en olielampen uit het verre verleden tot hedendaagse tech nieken, hij beheerst het onder werp volledig en hij toont zich graag bereid anderen daarin te trouwen haar advies inwinnen laten delen. In zijn bedrijf werkt hij bij voor keur met nikkel (glanzend of mat), roestvrijstaal of messing armaturen. Daarnaast heeft hij destijds de komst van de halogeenlamp omarmt, die een einde maakte aan dikke snoe ren, die door dikkere buizen moesten worden getrokken. Het bood ruimte voor eigen tijdse nieuwe ontwerpen, bij het zoeken naar een balans tussen werklicht en sfeerlicht met behulp van dimmers. Maar ook een kristallen kroon- we afrekenen en toen hoorden we dat dat niet nodig was omdat onze baas de rekening voor ons Portugal of zou betalen." 3. Welk leuk voorval op het werk herinner jij jé nog steeds? „Drie weken geleden kwam er aan het eind van de middag een echtpaar binnen. De vrouw was hoogzwanger en er werden diverse kaasjes gekocht voor een gezellig avondje met vrien den nog diezelfde dag. De dag erna kwam de moeder van de zwangere vrouw in de zaak en zij vertelde dat haar dochter de avond ervoor bevallen was. De verbazing bij ons was groot. Het bijzondere van dit verhaal is dat diezelfde vrouw bij een vorige zwangerschap ook direct na een bezoek aan onze zaak beval len was. Je gaat je dan toch wel afvragen of er hier in de winkel iets in de lucht hangt." WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag eindelijk de eerste wed strijd thuis. Na de klinkende overwinning vorige week tegen Nicolaas Boys werd uitgekeken naar de match tegen Nieuw koop. Na een goede warming up kon de wedstrijd beginnen. Iedereen was lekker scherp en de wil om te winnen groot. Al Melanie en 2x Richella werd de vrij snel in de eerste helft wist Charline het le doelpunt te ma ken en het werd duidelijk dat Joyce, die de eerste helft op doel stond, niet veel te doen zou heb ben. Door doelpunten van Me lanie en Chantal en een ware Van Vuren is een ontwerper van verlichting die in eigen beheer verlichtingsapparatuur ontwerpt en maakt, geheel op maat naar de wens van een klant. Die daarin nog een stap verder gaat en zich graag be reid toont een compleet licht adviesplan voor een woning te ontwerpen, ongeacht of het gaat om een rijtjeshuis/door- zonwoning of een ruime villa. Daarvoor zal hij voortaan ie dere zaterdag te vinden zijn in 't Paradijsje, waar hij aan de hand van foto's van een inrichting, dan wel een bouw tekening, samen met de klant en een kopje koffie of thee, aan tafel gaat zitten en advies uit brengt over de beste keuze van duidelijk te zien geven. Laura Steehouwer, die terugkijkt op een goed contact met de firma Van Vuren over een periode van 20 jaar heeft zich in de loop van de tijd veel van zijn kennis eigen gemaakt. Mocht men niet in de gelegenheid zijn om op zaterdag naar 't Paradijsje te komen, dan kan men vol ver- VERMIST Poes, wit, blauwe ogen, halsband roze met kattenpootjes zwarte bel, Coenecoop Waddinxveen Poes, zwart, enkele witte borst haren, jong, Zijde Boskoop Kater, zwart, witte bef, achter poten en wit in snuit, Regulus Waddinxveen Valkparkiet, grijs, licht van kleur, roze wangen, mist 1 voet, Burg. Klinkhamerweg Zevenhuizen Ze zijn al jaar en dag een bekend gezicht achter de toonbank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Mensen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinxveen laat elke week een 'bekende' Wad- dinxvener aan het woord. Deze week zes vragen aan: Thea Flux van de Kaashakker. op de uitkomst van de publieks jury. In een week tijd ontvingen zij maar liefst 325 extra gasten. Nieuwe gezichten die hun culi naire vertoeven in Bibelot uitste kend wisten te waarderen. Een van hen motiveerde zijn jurering met 'het lijkt wel of de gastvrij heid hier is uitgevonden'. Een groter compliment kan Ververs zich als voorzitter van het Gast- vrijheidsgilde niet wensen. Het vorig jaar nog met de prestigi euze 'Bib Gourmand' beloonde toprestaurant aan de Limaweg 54 in Waddinxveen is hard op weg richting de felbegeerde eer ste Michelinster. WADDINXVEEN - In de herfst vakantie zijn de kinderen van de Waddinxveense schaatsver eniging. De Gouwe Streek zo als elk jaar weer op schaats kamp geweest. Het kamp ging dit jaar naar Schoonloo, vlakbij Assen, waar de kinderen zich midden in de bossen al snel thuis voelden. Maar echt thuis zijn schaatsers natuurlijk pas op het ijs. Vandaar dat er heel veel geschaatst is. Als echte profes sionals gleden ze over het ijs. Ze zaten diep, ze zetten met de hak af en ze haalden weer netjes bij. De Gouwe Strekers hebben twee keer getraind op Thialf in Heerenveen, schaatstempel van Nederland. En in Assen en Rijkelaan. De aanvang is weer om Hoorn hebben de kinderen ook 20.00 uur en er zijn prijzen te win- vele rondjes gereden. Overal is nen. Het inschrijfgeld bedraagt geschaatst met veel plezier. De twee euro en het eerste kopje kof- Waddinxveense Jetske Wiersma, fie of thee is gratis. Ook niet leden zijn welkom op de kaartavond. GEVONDEN Reu, beagle, is gechipt, Ottolande Boskoop Kat, zwart, wit op bef, jong, Mer- curiusweg Waddinxveen Kater, cypers, gevlekt met wit, zwarte staart, Gruttoplein Bos koop Kat, rood, gevlekt met wit, kitten, Beethovenlaan Waddinxveen Kater, cypers, zonder wit, Weth. Kreftlaan Zevenhuizen- Kat, wit, zwarte staart, Zuidkade Waddinxveen Kater, cypers, vaag gestreep, donker van kleur, Rijndijk Ha- zerswoude Rijndijk Kat, Heilige Birmaan, beige, donker masker, mist 1 oor, Rhy- nenburgherlaan Hazerswoude Rijndijk Kat, grijs, is gechipt, Ferd. Bol straat Hazerswoude Dorp Poes, cypers, met witte afteke ningen, v. Ruysdaelstraat Ha zerswoude Dorp WADDINXVEEN - Menigeen in de regio weet de vriendelijke, sfeervolle winkel van Laura Steehouwer te vinden. Waar an tiek, kunst en curiosa in harmonie samengaan met klassieke en moderne verlichtingsapparatuur. 't Paradijsje, jarenlang gevestigd aan de Oranjelaan, nu alweer bijna vijf jaar aan de Zuidkade op nummer 2, dichtbij de hefbrug. Laura heeft nieuws, goed nieuws zelfs. Zij heeft zich weten te verzekeren van de vaste medewerking van Kick van Vuren van de gelijk namige firma Van Vuren uit Eist. op doordeweekse dagen De openingstijden zijn op maan dag van 13.30 tot 17.30 uur, op overige dagen van 9.30 tot 17.30 uur, met een koopavond op donderdag tot 21.00 uur. Met de naderende feestdagen op komst een goede reden voor een bezoek aan 't Paradijsje, want de uitgebreide collectie biedt verrassend veel meer aan originele geschenken dan ver lichtingsartikelen. Tenslotte nog een tip: Wie beschikt over antiek of curiosa die in het as sortiment van 't Paradijsje pas sen en die men om welke reden dan ook wil inruilen of verko pen kan tijdens openingsuren bellen met (0182) 61 28 49. Een vrijblijvende afspraak is dan gauw gemaakt. WADDINXVEEN - Op zaterdag 1 november vindt de jaarlijkse hobbybeurs in het Anne Frank Centrum plaats. Voor de klein tjes is er, tegen een kleine ver goeding, een knutselhoek onder begeleiding, zodat u zelf rus tig kunt rondkijken. De beurs begint om 10.00. Toegangsprijs: 1,50 euro. 5. Als je 100.000 euro zou win nen, wat zou je daarmee doen? „Waarschijnlijk zou ik mijn huis wel opnieuw gaan inrichten. Ook sino. Verder is het natuurlijk ook zou ik een auto kopen. Ik heb wel altijd leuk om uit eten te gaan, mijn rijbewijs maar geen auto en Met twee collega's ben ik laatst dan denk ik dat er ook een paar bij 'De Drie Meiden' hier in rijlesjes aan vooraf zouden gaan. Waddinxveen geweest. Na heer- Daarna zou ik op vakantie gaan lijk gegeten te hebben wilden naar een warm en zonnig land. Daarbij denk ik niet gelijk aan een hele verre bestemming maar gewoon lekker naar Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevonden huisdieren kunt u bellen 0186- 601199. Kijk voor meer gegevens op www.dierencentrale.nl. REGIO - Om de bemalingsca- paciteit in de Gouwepolder in Reeuwijk te verhogen en de be- sturingsmogelijkheden van het gemaal te verbeteren vervangt het hoogheemraadschap van Rijnland het gemaal aan de Ber kenbroek voor een nieuw ge maal met een grotere capaciteit en meer besturingsmogelijk- heden. De gemeente Reeuwijk heeft de benodigde vergunnin gen hiervoor verleend. Het nieuwe gemaal heeft een pompcapaciteit van 6 kubieke meter per minuut; het bestaan de gemaal aan de Berkenbroek (nabij huisnummer 1) heeft een pompcapaciteit van ca. 4 ku bieke meter per minuut. Hertog Polderbemalingen uit Moerka pelle gaat het werk uitvoeren. De werkzaamheden vinden plaats in de periode van eind oktober tot begin december 2008. Het kan zijn dat het ver keer overlast ondervindt van het laden, lossen en stellen van enkele grote gemaalonderdelen; eventuele verkeersbelemmeren- de maatregelen worden in over leg met de gemeente Reeuwijk getroffen. Tijdens de werkzaamheden wordt met een tijdelijke bema- lingsinstallatie wateroverlast voorkomen. UwKJFI |K FN^leur.nl eindstand 11-0. Deze nieuwe pa rel aan de Be Fair-ketting is de competitie ingegaan als zeven tal. Met een vijftal spelers erbij kan het naar een elftal groeien. Be Fair hoopt dat meer meisjes zich zullen aanmelden. 1. Wat houden je werkzaamhe den in? „Ik werk bijna zes jaar bij de Kaashakker en werk tweeënder tig uur per week, van dinsdag tot en met vrijdag. Mijn belang rijkste taak is de klanten in de winkel helpen. Daarnaast heb ik nog meer taken, zoals schoon maken, voorraad aanvullen en bestellingen plaatsen. Meest verkochte kazen zijn de boeren kaas en de Goudse kaas. Verder weten de mensen ons te vinden als ze een feestje hebben of voor de feestdagen. Voor dit soort gelegenheden worden vaak bui tenlandse kazen, bonbons en nootjes gekocht." verlichting. Sterker nog, men kan een afspraak met hem ma ken voor een bezoek aan huis, de beste manier om tot een verantwoorde, optimale interi- eurverlichting te komen. Daarmee wordt 't Paradijsje min of meer een Lichtpaleisje, want de gedegen kennis van Kick van Vuren staat borg voor specifieke lichtarmaturen van zijn hand die door het hele land zijn terug te vin den, onder andere in de sta tionshal van Zutphen, in vele restaurants, in kerken en in landhuizen in de Gelderse Val lei. Laura is duidelijk blij met luchter, klassiek of modern, bij zijn bereidheid haar terzijde te staan met adviezen voor 'normale' woonhuizen', daar mee voortaan in de regio een unieke dienstverlening te kun- f/'r M'Q v Li WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 5 WOENSDAG 29 OKTOBER 2008 jimkoster.nl Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Zondag 4 2 november ’11-17 uur Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieu wsbladen .nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) RUIM 1000 KOSTUUMS OP VOORRAAD o.a.van Gils, Frans Molenaar Zaterdag 4 1 november MO -17 uur* Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Rijnhavenkade 2 - Alphen aan den Rijn - Tel 0172 244 271 1 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 5