De hobby-afdeling is mijn terrein' Nieuw onderkomen Houthandel Alblas officieel in gebruik genomen >rd t_ujl_geh.oJpen£ Ingezonden brieven Een nieuw plafond in 1 dag! Medische diensten Kerkdiensten Lezing in De Unie Wijnproefavond ?Nood?Hulp? Leerlingen Coenecoop leiden tweedeklassers rond Waterschapsverkiezingen www. maatmeubelmaker ijnl Actueel nieuws verzorgd door het <1000 Hulp In Praktijk j 0900-4474474 2 WMECff WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 zen.nl. GROENE HART ZIEKENHUIS zou ik er echt over gaan naden- Zevenhuizen, spreker: dhr. J. De gebroeders Alblas. Door Ruud Groot Waddinxveen Jlmkostar.nl sluizen en vaarwater, kloosters en d recht Noordkadc -82 2741 EZ Waddmxveen IT 0182 6125161 F 0182 631433 i infofüTTiaatmeubeimakerij.nl ROOMS-KATHOLIEKE KERK Midden-Holland (DAM), Bleu- landlokatie GHZ, Gouda, tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. zo. 9.30 uur ds. W. Barendrecht, Maassluis St. Victorkerk, Zuidkade Zaterdag 17.00 uur eucharistie zondag 11.00 uur woord- en com munieviering avondmaal 18.30 uur dr. E. Hoogerwerf, Woerden, viering heilig avond maal RK Gemeenschap Moerkapelle/ Zevenhuizen Dorpshuis Swanla Zo. 11.00 uur eucharistieviering, pastor W. Bakker helpen van de klanten, achter de kassa staan, voorraden aanvullen en opruimen. Ik ga niet mee naar de beurs. De hobby-afdeling is van Wim ons helpen in de Sinter- klaasdrukte." bedrijf steeds meer uitbreiden op de Zuidkade maar nu, vier eerst niet in de gaten maar toen ik haar er op wees, schrok ze wel." het Stoomwezen de machine had afgekeurd. Na bijna honderd jaar hofjes, de Goudse Glazen, de Sint Janskerk en het Catharina Gast huis. De groepen hebben boekjes gemaakt met vragen en opdrach- nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij E o. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE "DORPSTRAAT" Kerkgebouw Dorpstraat wo. 12 nov. 19.30 uur ds. B. Rein- ders zo. 9.30 u. en 17.30 uur ds. J.G. van Tilburg wo. 19/11 19.30 uur ds. J.G. van Tilburg Stichting f PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. M. Messema- ker, Monster 17.00 uur ds. H.C. Marchand, Nieuwerkerk ad IJssel De Hoeksteen, Esdoornlaan ZEVENHUIZEN Vrijzinnige Hervormden Dorpstraat 139 Zo. 10.30 uur geen dienst Geref.kerk Zevenhuizen-Moer- kapelle Zondag 9.30 uur mw. ds. A. Ra- ***SX<eeKbl2 addin kastje? „Op dit moment lees ik 'De cli ënt' van John Grisham. Ik hou meer van spannende boeken dan van romans. Dat geldt ook voor fims." wijn'. Een aantal van deze be kroonde wijnen zal op deze spe ciale avond te proeven zijn. Ook worden er wijnen geschonken uit de kerstbrochure van dit jaar. U kunt zich inschrijven door middel van een inschrijfformulier. Het formulier is bij de klantenservice verkrijgbaar. Ook kunt u een mail sturen naar fm-903@hema.nl WADDINXVEEN - Al vele eeu wen lang was de houtindustrie gevestigd langs de Gouwe en in 1742 was er al een houtzaag molen aan de Zuidkade op de plaats waar later houthandel Alblas werd gevestigd. In au gustus 1900 werd de toen nog we ook nog ijzerwaren. Toen kwa men er meer mannen in de zaak. Ik vind het persoonlijk niet zo erg dat de ijzerwaren eruit zijn gegaan maar ik heb er wel veel van geleerd." Op de nieuwe locatie in Gouwe Park is Alblas van de meest mo derne apparatuur voorzien en heeft het de mogelijkheid nog ver der door te groeien. Tijdens de of ficiële opening kwamen zo'n 600 relaties kennisnemen van de zeer gevarieerde voorraad en de mul tifunctionele machines, waarop Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur weekeinde en feestdagen: Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP) Bleulandlokatie GHZ, Gouda. Tel. 0182-322488, www. hapmh.nl (alleen na telefonische afspraak). Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot-08.00 uur 's och tends, tijdens het weekeinde en meubel GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zo. 9.30 uur ds. C. Bijl, em. Predi- zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- kant te Rijnsburg boord 16.30 uur ds. JW. Veltkamp, Al- 18.30 uur ds. ds. J. de Jong mere Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. L.W. Smelt, De Bilt De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. G.D. Kamphuis, Amersfoort elk gewenst profiel kan worden ving te ontdekken. Zo kregen gezaagd, gevlakt of geschaafd. Jack Hoogendoorn: „We leveren naast de vele soorten hout, ook Meranti, hardhout, tuinhout, geïmpregneerd, alles wat maar enigszins mogelijk is. We kunnen nu ook halffabrikaten (prefab) zelf fabriceren en kan hout en ken. Er is altijd wel een besteding WADDINXVEEN - Het Histo- voor." risch Genootschap Waddinxveen houdt op dinsdag 18 november de 6. Wat is jouw favoriete avondje lezing 'Geneeskundig Toevoor- uit? zicht van Barbier tot Büchner'. De „Ik ben niet zo'n uitgaanstype. lezing wordt gehouden in Hotel zangkoor bij Restaurant 'De Unie' aan de Kerk- weg in Waddinxveen. Meneer Bik, arts in Gouda, geeft de lezing. De avond begint om 20.00 uur. De overheid heeft door de eeu- regelen de volksgezondheid in goede banen te leiden met wis selend succes. Aangezien Gouda optreden één van de vijf belangrijke steden in het gewest Holland was, kan ons Van 13 tot 25 november zijn er in het hele land verkiezingen voor de waterschappen. Hiervoor wor den stembiljetten thuis bezorgd. Een groot aantal landelijke en provinciale organisaties op het terrein van groen, water en recre atie heeft zich verenigd in de lijst 'Water Natuurlijk'. Enkele van de ze organisaties zijn onder andere Natuurmonumenten, Provinciale In overleg met de groene orga- milieu federaties, Waddenzeever- eniging, Sportvisserij Nederland, Vlinderstichting en Bond Heem schut. Ambassadeurs van Water Natuurlijk zijn o.a. Ard Schenk, Jan Terlouw en Nico de Haan (van Vroeg Vogels). Water Natuurlijk, onder het mot to, 'De groene Waterschapspartij met hart voor blauw' heeft als belangrijkste uitgangspunten: - De meeste aandacht voor natuur en recreatie. - Een degelijke landelijke orga nisatie met veel expertise en er- JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking kleinschalige houthandel over genomen door de gebroeders J RAFAEL GEMEENSCHAP G Alblas, die het bedrijf WADDINXVEEN verder hebben uitgebouwd. Samenkomsten worden gecombi- Door een gestage groei kon het neerd gehouden met de Rafaelge- meenschap Gouda, in het school gebouw de Goudse Waarden aan generaties verder, is verdere de Catslaan 100 te Gouda. uitbreiding niet meer moge lijk. Vandaar dat Alblas een BAPTISTENGEMEENTE geheel nieuw pand op 20.000 ICHTHUS vierkante meter op industrie- Gebouw Anne Frankcentrum, terrein Gouwe Park in gebruik Jan van Bijnenpad 1 heeft genomen. zondag 10.00 uur van der Toorn opgeslagen. Menig Waddinxve- ner kan zich nog uit de jeugdja ren het 'balkie lopen' herinneren, waar het personeel van Alblas destijds bijna een dagtaak had om de jeugd weg te sturen. Het bedrijf groeide door onder leiding van de familie Hoogendoorn en inmiddels bestaat het manage mentteam uit Kees en Jack Hoog endoorn en manager financiën en organisatie Rob Spaans. Ook de volgende generatie Hoogen doorn dient zich al aan. Want de kinderen van Kees Hoogendoorn t.w. Kees jr. en Jaco resp. inkoper en hoofd verkoop binnendienst en de kinderen van Jack t.w. Pas cal en Patricia resp. medewerker klantenservice en administratief medewerkster zijn in het bedrijf werkzaam. Verdere groei bleek op de Zuidkade niet meer mo gelijk en ook de bereikbaarheid werd steeds lastiger. Nieuwbouw varing - Meer vrouwen in her water schapsbestuur. - Is onafhankelijk en niet gebon den aan politieke partijen - Herstel van de typische Neder landse natuur en landschappen Aan deze verkiezingen voor de waterschappen doen ook enkele landelijke politieke partijen mee. Tafels, kasten, keukens, wand- en badkamermeubels, stoelen en interieurbouw op maat dinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek Pieter Bas, me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe Voor spoedgevallen telefonisch spreek- Ze zijn al jaar en dag een be kend gezicht achter de toon bank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriende lijk een praatje met u maakt. Mensen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Wad- een 'bekende' Waddinxvener aan het woord. Deze week zes vra gen aan: Mieke Binnendijk van Top 1 Toys. Tekst: Désirée Oudshoom; Bleulandlocatie: Bleulandweg Foto: Martin Sharrott. 10, 2803 HH Gouda, tel. 0182- 505050. Postadres: Postbus 1098, 1. Wat houden je werkzaamhe- M.E. Streng, Kattensin- 2800 BB Gouda. Jozeflocatie, Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda (ingang Jan van daarna zien wij de gezondheids zorg langzaam groeien tot het hoge peil van nu. Een belang rijke rol in deze ontwikkeling heeft Doctor Willem Frederik Büchner,een zeer geliefde huis arts en stadsdokter gespeeld in het eerste deel van de 19e eeuw. Hij heeft de burgers praktische hygiëne bijgebracht en is daarbij vaak in conflict gekomen met het gemeentelijk bestuur. Zijn sterf datum in 1855 nu meer dan r 150 jaar geleden was destijds (in 2005) reden voor de stad Gouda deze vooruitstrevende man te herdenken. Bovendien is in 1805, ruim 200 jaar geleden door de (nu Franse) overheid dë commissie voor Geneeskundig Toevoorzigt geïnstalleerd na ontbinding van het chirurgijnsgilde. nisaties hebben GroenLinks en D66 er voor gekozen om niet zelf standig aan de waterschapsver kiezingen mee te doen, omdat dit het groenblauwe front in de waterschappen zou verzwakken. GroenLinks en D66 steunen daar om bij deze verkiezingen de partij 'Water Natuurlijk'. Voor meer in formatie, programma en kandi daten zie: www.watematuurlijk. nl of www.rijnlandkiest.nl GroenLinks en D66 afdelingen Boskoop, Waddinxveen en Rijnwoude KWADRAAD MAATSCHAP PELIJKE DIENSTVERLENING Info@stichtingkwadraad.nl, www.stichtingkwadraad.nl. 's ochtends, tijdens het Inloop- en uur: Limaweg 55. Maandag t/m vrijdag Van 9.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer 0900-120 21 50 (lokaal tarief)/ 0182 59 47 10. Faxnummer: 0182 - 62 30 41. Bui ten kantooruren: 0182 59 49 35. 5. Als je honderdduizend euro zou winnen, wat zou je daarmee doen? „Ik heb niet veel grote wensen. Ik zou mijn familie meenemen voor een weekend uit. Verder zou er een nieuwe tuinset komen. Ik zou ook geld schenken aan één of meerdere goede doelen, zoals de kankerbestrijding. Als je veel geld hebt dan kun je makkelijker allerlei dingen kopen. Je hoeft dan nergens op te letten. Tja, en verder zou ik het eigenlijk niet weten. Ik neem het zoals het is. Pas als ik het geld zou winnen WADDINXVEEN - In de Hema aan de Kerkweg-oost vindt op vrijdag 14 november een wijn proefavond plaats. De HEMA scoort al vele jaren erg goed in de beoordelingen van wijnex perts Nicolaas Klei en Harold Ha- mersma. Vele wijnen van HEMA zijn door hen voorzien van het predikaat 'omfiets-wijn' of 'ster- Door Cynthia Anderson WADDINX VEEN/GOUDA - Don derdag 30 oktober kregen de leer lingen van de tweede klas mavo, havo en vwo van het Coenecoop ten, die de tweedeklassers met be- College een rondleiding door hulp van de rondleiding moesten Gouda. Het bijzondere was dat beantwoorden en uitvoeren. De deze rondleiding gegeven werd leerlingen mochten ook een kijkje door medeleerlingen, namelijk de nemen in de Sint Janskerk en het zesde klas vwo. De 6 vwo'ers zijn Catharina Gasthuis. Foto: Liesbeth van der Vis de afgelopen tijd bezig geweest de geschiedenis van de eigen omge- ze een rondleiding door Waddinx veen en Gouda, schreven ze een verslag over het ontstaan en ont wikkelen van eigen woonplaats en kozen ze een monument waar ze tijdens de rondleiding over moesten vertellen. De leerlingen werden in groepjes van vier in- plaatmateriaal elke soort verf- of gedeeld om een monument te on- veredelingsbehandeling onder- derzoeken en daarover een stuk gaan." Rob Spaans vult aan: „We te schrijven. Zij konden kiezen uit hebben een volledig ingericht af- het Stadhuis, de Waag, de markt, haalcentrum, maar we kunnen ook met het vrachtwagenpark binnen 24 uur alles bezorgen. We leveren aan aannemers, hoveniers en de weg- en waterbouw, maar ook aan de professionele doe-het- zelver." Naast Waddinxveen is in de jaren tachtig ook een vestiging in Rotterdam opgestart, die sinds 1992 gevestigd is op een nieuwe locatie aan de Rotterdamse Cein tuurbaan. Bij het bedrijf werken zo'n 50 enthousiaste mensen, waarvan 40 in Gouwe park en 10 in Rotterdam. Kees Hoogendoorn in zijn toespraak tijdens de officië le opening: „Alblas heeft een rijke historie en een mooie toekomst. Dit nieuwe mooie pand is klaar voor nog vele jaren Alblas en deze mijlpaal hebben we bereikt dank zij de vele relaties en de inzet van alle medewerkers." RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan, zo. 11.00 uur geen viering HERSTELD HERVORMDE GEMEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.30 uur ds. H. Jonker, Barneveld 18.30 uur ds. 1J.R. Bijl, Waddinx veen VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu- dinxveen laat elke week in feestdagen: Dienst Apotheek reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) van poliklinische afspraken is elke Kleine huisdieren-spreekuur polikliniek rechtstreeks te berei- voor*_ einde volgens afspraak. 505050. Bezoektijden voor beide J.C. Baas, Rijnlandstraat 3, Wad- locaties: algemene verpleegafde- werkzaamheden bestaan uit het gezellig. Vroeger verkochten lingen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur. GHZ Polikliniek Nieuwerkerk a/ d IJssel, Doortocht 40, Nieuwer- .TaMumAvcc.. c.< UWV.VVC kerk a/d IJssel, tel. 0180-331699, mijn terrein en voor deze artike- 71, Gouda. Voor spoedgevallen fax 0180-331691. Voor informatie len plaats ik zelf de bestellingen, ieder weekeinde spreekuur vol- over wachttijden, opname, afde- Ik werk viereneenhalve dag in de terecht op week en dan voornamelijk samen 3. Welk leuk voorval op het werk met Wim de Bas. Op woensdag herinner jij je nog steeds? staat zijn vrouw ook in de zaak en op donderdag helpt Marjolein van klassewerk ons met vegen en het prijzen van Dierenarts: Dierenartsenpraktijk de Gouwe, J.C.H. van Dorst, A.H.M. Her mans en M.E. Streng, Kattensin- 2800 BB Gouda. Jozeflocatie, den in? gel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH „Ik werk hier nu bijna eenender- Dorpstraat 76, Waddinxveen, Gouda (ingang Jan van Beau- tig jaar. Ik ben destijds begonnen tel.0182-613112;Voorofscheweg montstraat).Voor het maken van in het filiaal aan de Jan Dorre- 15H, tel.0172-217226. poliklinische afspraken is elke kenskade maar al vrij snel naar de Luifelbaan verhuisd. Ik had spoedgevallen ieder week- ken. Voor inlichtingen tel. 0182- wel inpakervaring maar wist niet Mieke Binnendijk van Top 1 Toys. zo veel van speelgoed af. Mijn Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere mimte. Showroom Bloemendaaiseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182-391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl Ik zit wel op een een oratoriumvereniging in Ha- zerswoude. Ik heb daar ook een bestuursfunctie. Helaas zijn er te weinig leden en gaan we ermee stoppen. We hebben nog één op- wen heen geprobeerd met maat- treden en dan is het afgelopen. Wim en zijn vrouw zingen in een kerkkoor en treden overal op. Ik ga wel eens naar een van hen kijken. Als ik naar de bioscoop ga, dan is dat meestal in de geschiedenis van de stad Alphen, Leiden of Zoetermeer. In hierover veel leren. Het verhaal Waddinxveen ben ik wel eens bij begint lang geleden met de gra- Easy Dinner en bij Bibelot gaan ven van Holland, die hun burgers eten." bijstonden in moeilijke tijden en gens afspraak, tel. 0182-610462 of lingen, etc. kan men 0182-516876. www.ghz.nl. Dierenkliniek drs. M.C. Pilgram, Nijverheids centrum 10, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor tel. 0180-631451 of 06-11163246, „Het was nog in het gulden-tijd- EERSTE HULP en op donderdag helpt Marjolein perk. Een mevrouw had iets ge- Voor eerste hulp kan men van klassewerk ons met vegen kocht voor vier gulden vijfen- alleen terecht bij de afdeling en het prijzen van artikelen. Bin- negentig. In plaats van te betalen spoedgevallen Spoedeisende Hulp op de Bleu- nenkort komt de schoonzus van met een briefje van vijf, legde zij landlocatie van het Groene Hart Wim ons helpen in de Sinter- een briefje van duizend op de voor minder dringende vragen: Ziekenhuis, Bleulandweg 10, klaasdrukte." toonbank. De vergissing was te vragen@dierenkliniekzevenhui- Gouda. wijten aan het feit dat de briefjes 2. Wat maakt dat jij met plezier allebei groen waren. Ze had het naar je werk gaat? „Ik vind de omgang met men sen erg leuk. Verder is het werk gevarieerd en is de sfeer hier erg 4. Welk boek ligt er op je nacht- ondernemingszin blijk gaf. Straks zal bij het binnenrijden van In 1900 werd het bedrijf aange- Waddinxveen vanaf de kant van kocht door de gebroeders Jo- Gouda, het karakteristieke beeld hannes en Gerardus Alblas, die van houthandel Alblas langs de zichzelf stoomhoutzagers en hout- Gouwe volledig verdwenen zijn, handelaren noemden. In 1926, zes Nu is de alom zo bekende be- jaar nadat Cornelis Hoogendoorn drijvigheid al verplaatst naar het in de directie van het bedrijf was nieuwe onderkomen in Gouwe gekomen, sloeg het noodlot toe. Park en resteren nog de gebou- De nachtmerrie van elke hout- wen die zo tekenend zijn voor een handel bleek waarheid: Brand! stukje historie van Waddinxveen. Vrijwel het gehele bedrijf met de de hout- zagerij, de voorraad en de gehele inventaris werd verwoest. Brand weerkorpsen uit Waddinxveen, Gouda en omringende gemeen ten konden niet voorkomen, dat het tot de grond toe afbrandde. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade Zo. 10.00 u. drs. M.F.C. Junte, Gouda PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 10.00 uur ds. F. Bos, Wad- DE BRUGGEN dinxveen, jeugddienst 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. G.G.S. van Hoogstraten, Veenendaal 18.30 uur ds. M.J. Zandbergen MOERKAPELLE Ontmoetingskerk, Groensvoorde Hervormde Gemeente (PKN) Dorpsstraat 15 Zondag 9.30 uur ds. A.J. Kunz 18.30 uur ds. P. Vermaat Hersteld Hervormde Kerk Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis- De geschiedenis van straat handel langs de Gouwe gaat im- 8.45 uur ds. L.W.Ch. Ruijgrok, mers ver terug tot rond 1742. Toen Monster stond al op de bekende plek aan 15.30 uur ds. J.C. de Groot, Dor- de Zuidkade, houtzaagmolen 'De Liefde' waar molenaar Thijmen van der Helm de scepter zwaaide. Bij de wederopbouw van de ma- De houtzaagmolen is in verschil- chinale werd toch weer gekozen lende handen overgegaan tot in voor de stoommachine, terwijl de 1853 ene Leendert Proos Hoogen- meeste bedrijven overgingen op dijk besloot, de molen af te breken benzine en dieselmotoren. Deze en van windkracht over te gaan stoommachine heeft dienst ge- op stoomkracht door de aanschaf daan tot 1965 toen de Dienst van van een stoommachine. Het was vensberg, Leiden, viering heilig een van de eerste stoommachines in deze regio, waarmee het bedrijf stoomhoutzagerij ging men dan van grote vooruitstrevendheid en toch over op de elektromotor. De locatie van Alblas op de Zuidkade langs de Gouwe was natuurlijk niet willekeurig gekozen. De aanvoer van de boomstammen ging meestal over het water en de boomstammen werden in de Gouwe in zogeheten balkengaten

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 13