Veranderingen in de zorg Vragen over uw zorgverzekering? 95 De kleine geschiedenis HET GROENE HART cn veïlcnocnt aan dit :iene stulje Tledeïland... JU Voor uzelf of als cadeau Nü in de winkel Linie -Hl Vergelijk uw polis Besparen op eigen risico www.veranderingenindezorg.nl of bel Postbus 51 0800-8051 (gratis) Het basispakket: uitbreiding en beperking I www.dekleinegeschiedenisvanhetgroenehart.nl kiesBeter.nl ■■■■HU I Eigen bijdrage psychotherapie vervalt Wie Bekend als Deel i van De kleine geschiedenis van het Groene Hart Leest Voor meer informatie en een overzicht van alle delen kijk op: Bram van der Vlugt Acteur 17 ‘hand’-boekjes over de kleurrijke geschiedenis van het Groene Hart! Dit is het basispakket in 2009: Uw zorgverzekering in 2009 I ff/ I ‘Ik woon al zo’n veertig jaar in het Groene Hart, maar nog steeds als ik thuis kom uit de stad vind ik het heerlijk om de geur van het platteland te ruiken. Gemaaid gras, verse mest, bloeiende kamperfoelie... De kleine geschiedenis van het Groene Hart laat op indringende wijze zien hoe bijzonder dit unieke stukje Nederland is en hoe belangrijk het is om zuinig te zijn op wat we hebben.’ Keschiedem het n T 1 Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Per 1-1-2009 gaan uit het basispakket: Sta-op-stoelen met uitsluitend een sta-op-functie. Allergeenvrije en stofdichte bedhoezen Faxapparatuur voor auditief gehandicapten Middelen ter behandeling van erectiestoornissen Slaap- en kalmeringsmiddelen (benzodiazepinen). Onder voorwaarden alleen nog vergoeding bij epilepsie, angst stoornissen, psychiatrische problematiek en terminale zorg Cholesterolverlagers: Dure middelen worden uitsluitend nog in zeer bijzondere gevallen vergoed. Gelijkwaardige maar goedkopere middelen hebben de voorkeur Per 1-1-2009 wordt het basispakket uitgebreid met: Behandeling van ernstige dyslexie bij kinderen die op 1 januari 2009 zeven of acht jaar oud zijn Zorgverzekering voor kinderen tot 18 jaar Consumenten informatie Consumentenbond Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie Zoeken met ziekteprofielen Heeft u een chronische aan doening? Op kiesBeter.nl kunt u de voor u meest geschikte polis selecteren met 'ziekte profielen'. Er zijn profielen voor astma/COPD, diabetes, hart- en vaatziekten, kanker, reuma en spierziekten. Daarnaast biedt kiesBeter.nl nog andere mogelijkheden: Vergelijk de service van zorg verzekeraars Is een verzekeraar goed tele fonisch bereikbaar? Worden rekeningen snel afgehandeld? Bekijk de servicescores op kiesBeter.nl. Let op: verzekeraars beslissen zelf of ze korting op het eigen risico geven en welke voorwaarden daarbij gelden. Collectieve polissen kiesBeter.nl geeft een over zicht van de collectieve po lissen voor verenigingen en patiëntenorganisaties. De site is een product van het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu (RIVM). Via uw huis-aan-huis blad informeert het mi nisterie van VWS u de komende tijd over de belangrijkste veranderingen in de zorg in 2009. Dit is de eerste aflevering, met informatie over uw zorgverzekering. 20 november 2008 Vóór 20 november ontvangt u een polis van uw zorgverzekeraar 1 januari 2009 Vóór 1 januari 2009 kunt u uw zorgverzekering aanpassen of opzeggen bij uw huidige zorgverzekeraar Geneeskundige zorg, waaronder zorg door huisartsen, specialisten en verloskundigen. Dit is inclusief de behandeling van psychische problemen (geneeskundige geestelijke gezondheidszorg) Verblijf in het ziekenhuis Verblijf in een instelling voor geestelijke gezondheidszorg korter dan een jaar Tandheelkundige zorg tot 22 jaar Bijzondere tandheelkunde, specialistische tandheelkunde (kaakchirurgie) en het kunstgebit Hulpmiddelen (raadpleeg uw polis voor de voorwaarden) Geneesmiddelen Kraamzorg Ziekenvervoer Paramedische zorg (beperkte fysiotherapie/oefentherapie, logopedie, ergotherapie, dieetadvisering) Behandeling van ernstige dyslexie bij kinderen die op 1 januari 2009 zeven of acht jaar zijn 1 februari 2009 Als u overstapt moet u vóór 1 februari een zorgverzekering afsluiten De zorgverzekering kent een verplicht eigen risico: in 2008 betaalt u de eerste €150 aan zorgkosten zelf. In 2009 wordt het eigen risico €155. Het eigen risico geldt niet voor de huisarts, (de meeste) tandheelkundige zorg tot 22 jaar, verloskundige zorg en kraamzorg. Zorgverzekeraars kunnen in 2009 bepalen om het eigen risico geheel of gedeeltelijk niet bij u in rekening te brengen. Dit kan wanneer u: zorg inroept bij een 'voorkeursaanbieder', een zorgaanbieder waarmee de verzekeraar speciale afspraken heeft gemaakt. gebruik maakt van genees- of hulpmiddelen die de zorgverze keraar aanbeveelt. een preventieprogramma volgt voor diabetes, depressie, hart en vaatziekten, chronisch obstructief longlijden of overgewicht. Voor psychotherapie geldt een eigen bijdrage van €15,60 per zitting. Deze vervalt per 1 januari 2009. De eigen bijdrage voor eerstelijns psychologische zorg blijft vyel bestaan. Die bedraagt €10 per zitting. Bij wie? Individuele zorgverzekeraars of kiesbeter.nl College voor zorgverzekeringen Belastingdienst/Toeslagen Belastingdienst Stichting Klachten en Geschillen Zorgverzekeringen Individuele zorgverzekeraars Wat? Basispakket en aanvullende verzekeringen Verzekeringen buitenland Zorgtoeslag Inkomensafhankelijke bijdrage Klachten over de zorgverzekeraar Hoe? websites van zorgverzekeraars, www.kiesbeter.nl of bel 0900-1237890 www.buitenland.cvz.nl of bel +31 (0)10 4289551 www.toeslagen.nl of bel 0800-0543 www.belastingdienst.nl of bel 0800-0543 www.skgz.nl of bel 030-698 8360 websites van zorgverzekeraars of bel Stichting de Ombudsman, 0800-64 64 644 www.consumentenbond.nl www.npcf.nl Overstapservice Kiest u vóór 1 januari 2009 een nieuwe verze keraar? Dan kunt u gebruik maken van de over stapservice van verzekeraars. Uw nieuwe verze keraar zorgt er dan voor dat uw verzekering bij uw oude verzekeraar wordt opgezegd. Kiest u pas in januari 2009 een nieuwe verzekeraar, dan moet u de opzegging bij uw oude verzekeraar zelf regelen. kiesBeter.nl geeft betrouwbare en onafhankelijke informatie over de zorg. Binnenkort krijgt u een nieuwe polis van uw zorgverzekeraar. Blijft u bij uw huidige verzeke raar, dan hoeft u niets te doen. _U bent dan vanaf 1 januari automatisch verzekerd. Wilt u iets aan passen in uw verzekering of overstappen naar een andere verzekeraar? Regel dat dan voor 1 januari 2009. Let op, de opzegtermijn voor uw aanvullende verzekering vindt u in uw polis. Op kiesBeter.nl kunt u alle polissen voor 2009, dus ook die van aanvullende verzekeringen, met elkaar vergelijken. Ook kunt u de nieuwe polis van uw verzekeraar naast uw huidige polis leggen. JH HL wijst u de weg in de zorg ij

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 18