WADDINXVEEN Groots welkomst- Primeur Trollbeadscollectie feest Sinterklaas in Waddinxveen Clinic Antilope OFFICIËLE BEKENDMAKiNGEI EN MEDEDELINGEN WEEK N Bondsteams Van Uden -De Gouwe komen steeds beter in hun spel R B U R E K E E N T G E M E CONTROLE HONDENBELASTING BOUWZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN CONTACT VERGUNNINGENLOKET BEZWAAR GROEN IN FORMATIE AVO ND GOUWEKNOOP GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN EN REGELINGEN www.waddinxveen.nl Gemeentehuis De Publieksbalie WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 X diverse andere instanties die aanwezig zijn. Voor informatie kunt u terecht bij het Vergunningenloket. diverse opstal- asbest- het gemeente- Door Ruud Groot V 08.30 - 12.30 uur 17.00-21.00 uur SG Haerlem. Ook in de vierde periode was het team van Van Uden-De Gouwe beter. Echter de dames waren niet in staat om van afstand. Uiteindelijk bracht wederom Karen Weerd de 5- 5 eindstand op het scorebord. Dames 1 speelt pas weer 22 november om 20.35 thuis tegen de dames van OZ&PC. De vol- OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE maandag tot en met vrijdag donderdagavond Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK KOM MAANDAG 24 NOVEMBER NAAR HET TREFPUNT EN BEKIJK DE PLANNEN! Het voorontwerpbestemmingspian van de Gouweknoop is gereed. Dat plan toont in grote lijnen de ontwikkelingen in dit deelgebied bestemmingspl met 3 decemot van VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Tussen Hockeyclub (Sniepweg) en Gijsberterf, 9 populieren. Er is sprake Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op SPREEKUREN De burgemeester en de wethouders houden spreek uur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak te maken via 624 600. deel van de wedstrijd hadden de dames van de fusieclub het overwicht. Zonder dat dit in de score tot uiting kwam was team van SG Haerlem sterker. In lopen waren zeer welkom. Tij dens het tweede gedeelte van de clinic werden de senioren en aanwezige trainers diverse nieuwe inzichten en trainings methoden bijgebracht. Ook nu was er een groot aantal zeer nieuwsgierige atleten op komen dagen. Na afloop van beide clinics was er nog gele genheid tot vragen stellen en deelde Lotte aan de aanwezige jeugd gesigneerde foto's uit. De vereniging kan terugkijken op een succesvol veTlopen clinic voor haar atleten en trainers. Voor informatie van S.C. Anti lope zie: www.scantilope.nl. dakkapel aan VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20080188 Henegouwerweg 113, het slopen van len (11-11-2008); 20080233 Jan van Bijnenpad 215, het verwijderen van houdend zeil (11-11-2008). van takbreuk waardoor deze bomen gevaar WADDINXVEEN - Damesl wist de vierde wedstrijd van dit sei zoen in Haarlem af te sluiten met een gelijkspel. In dit duel konden de dames van de Gouwe zich meten aan de krachten van SG Haerlem. Vooral in het eerste gende stap naar nog beter? Heren 1 (0182) 62 46 24 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 kunt u op afspraak telefoon 624832 of OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN - Reikhalzend kijken vele kinderen uit naar aanstaande zaterdag. Na weken van aftellen zal Sinterklaas weer voet op Nederlandse bodem zetten. Ook Waddinxveen wordt vereerd met een bezoek. Heren 1 ging na de winst van het vorige week op de koploper de Futen uit Amstelveen, met een de eerste periode bleef de stand dosis zelfvertrouwen het water in evenwicht door een doelpunt van Marjolein Russchenberg. Van Vliet 1, De tweede periode was voor de Haarlemse dames. Vanaf de midvoor positie werden er twee Naast deze collectie zal er een eersteklas horlogemaker aan wezig zijn en ook Hooftman Volvo is van de partij met de nieuwe Volvo XC 60. Daarnaast presenteren Stefan Gielliet en Mike Heerkens van Meer Wijn een wijnproeverij en verzorgt brasserie de Drie Meiden voor deze gelegenheid een speciale lunchaanbieding. Vele honder den mensen vanuit het hele land kwamen vorig jaar naar de ex positie, die door juwelier Spruy- tenburg was georganiseerd en waar de nieuwe collectie Troll- beads werden gepresenteerd. „De belangstelling was over weldigend. De expositie duurde officieel tot drie uur 's middags, maar om half vier moesten we de mensen tegenhouden en wegsturen", zegt de eigenaar van juwelier Spruytenburg, Harry Cuvelier. „Wij zijn vanaf het eerste uur al leverancier van de originele Trollbeads en de Deense fabrikant heeft ons ook nu weer de primeur voor 2009 gegund." De Trollbeads kraal werd al 32 bellen naar Wilt u meer weten over de Gouweknoop? Kijkt u dan op bladzijde 11. Daar vindt u meer informatie over dit plangebied. VERLEENDE APV-VERGUNNING - Theo Thijssenschool, vergunning voor het houden van een verkeersproject op het evenemententerrein op 3 maart 2009 van 7:30- tot 12:30 uur; van je leven toekomst waarin zelfstandige vol- Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aanteke nen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaar-' schrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. goal, kreeg Niemo-Van Vliet een "manmeer" en scoorde de 5-4. Toch wist Thiemo Geleijnse via een "manmeer" de 6-4 binnen te schieten. De 4de periode kwa men de Heren van Van Uden-De Gouwe niet echt in hun spel. Al in het begin van de peri ode werd de 6-5 gemaakt. Toch zag Bas Pronk kans de voor sprong nog iets uitbreiden met een strakke bal in het net, door een "manmeer" goed uit te spe len. Duidelijk was het wel dat Niemo-Van Vliet deze periode domineerde. Na 7-8 achterstand kreeg de Gouwe een gelukkige 5 meter bal, die netjes werd af gerond door Ronald Hoefnagel met een strakke taterbal in de linker kruising. Deze goal bete kende een einduitslag van 8-8. Een punt werd behaald door de mannen van Van Uden-De Gouwe. Zaterdag speelt Heren 1 om 18.10 uur in De Sniep tegen De Devel uit Zwijndrecht. Dames 2 die thuis nipt wonnen met 4-3 van Het Y 1 staan daar door wel bovenaan, Zij spelen a.s zaterdag aansluitend na He ren 1 thuis om 19.00 uur tegen Alliance Dames 2 Zowel het hoogste Jongens team (Heren Jeugd) als Meisjes team wonnen hun uitwedstrijd. He ren Jeugd in Zoetermeer bij WZC (SG) AJ2 met 11-4. Meisjes A kon door diverse omstandig heden precies 7 speelsters in het water brengen, die dus de hele wedstrijd moesten spelen. Toch deerde ze dit niet en wonnen zij bij Oxfruit-zv Vlaardingen met 8-0. Zowel Heren Jeugd als Meisjes A zijn komend week end vrij. WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag 5 november heeft Lotte Visschers een succesvol le clinic aan de lopersgroepen van S.C. Antilope gegeven. Lotte Visschers, meervoudig Nederlands kampioene op de 800 en 1500 meter, gaf het eer ste gedeelte van haar clinic aan de junioren van de vereniging. De in groten getale aanwezi ge jeugd bleek zeer leergierig en luisterde met naar de vele soorten oefeningen die Lotte hen vöorschotelde. Ook de vele tips hoe een trai ning op te bouwen en een wed strijd over 800 tot 1500 meter te jaar geleden in Kopenhagen ontworpen en in de loop van de jaren is de populariteit van de Trollbeads alsmaar groter geworden. Elke kraal heeft een eigen geschiedenis of betekenis vanuit de sprookjes, de mytho logie, de astrologie, de fauna, de flora en door allerlei dingen uit het dagelijkse leven. De bijzon dere materialen en de originele ontwerpen bieden zoveel com binatiemogelijkheden, dat elk sieraad tot een uniek exemplaar kan worden samengesteld. Cu velier: „De Trollbeads zijn tren dy en zeer gewild. Regelmatig worden de kralen tijdens ver jaardagen of tijdens de feest dagen als cadeau gevraagd. De partner komt dan met een ver langlijstje naar de winkel en is soms bang om met een dubbele kraal thuis te komen. Doordat Trollbeads een groots opgezette databank heeft kunnen wij pre cies zien welke kralen en welke betekenissen al in het bezit zijn en welke combinatie het beste past." Op de expositie is ook een glasblazer aanwezig en wordt gedemonstreerd hoe de kra- de hondenbelasting bedraagt voor het voor één hond. Een tweede maar elke volgende hond wordt derde hond betaalt u het dubbele Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met telefoonnum mer 624832, voor alle overige vergunningen met telefoon nummer 624833. len worden gemaakt. Naast de Trollbeads worden ook andere collecties getoond. Zo is brand manager Rob van Mullem van het aloude Zwitserse horloge- merk Ebel aanwezig met een speciale collectie. Brandmana ger Rob de Groot van Longi- nes zal de nieuwe 2009 collectie van het vermaarde horlogemerk presenteren en zijn er vertegen woordigers van het Italiaanse horlogemerk Officina del Tem po. De briljante sieraden van Rodriques Cohen worden ge toond door brandmanager San der Allard. Verder is zowel de Franse als de Italiaanse nieuwe serie juwelen van Tirisi te be wonderen en zijn Carl Paping, directeur van Schoeffel Neder land en FGA edelsteenkundige Dian Stuurman, present met de nieuwe collectie parels voor 2009. De bezoekers kunnen kapotte uurwerken meenemen, want de vermaarde uurwerktechnicus Albert Koopman is aanwezig met een mobiel reparatie atelier en kan ter plekke een diagnose stellen en eventueel repareren. Om de expositie nog aantrekke lijker te maken, presenteren Ste fan Gielliet en Mike Heerkens van Meer Wijn enige bijzondere Italiaanse en Spaanse wijnen en een hele exclusieve Franse Ra oul Collet Carte Rouge. De expositie vindt zaterdag 15 november plaats in Brasserie De Drie Meiden aan de Nesse. Be zoekers zijn van van 10.00 tot 15.00 uur welkom. Informatieavond Op maandagavond 24 november organiseren de gemeen ten Moordrecht, Waddinxveen en Gouda gezamenlijk een informatieavond over het plangebied Gouweknoop. De informatieavond vindt plaats in Zalencentrum Het Tref punt aan Stationsstraat 18 in Waddinxveen. VERLEENDE STANDPLAATSVERGUNNINGEN - V.O.F. Boersma, vergunning voor het innemen van een standplaats op locatie Juliana van Stolberglaan hoek Kerkweg-Oost, van 1 tot en met 31 oktober 2009 en van 1 tot en met 31 december 2009. in, met als doel WSG NieMo- van 3 punten te beroven. In de beginfase van de wedstrijd begon Van Uden- De Gouwe aanvallend en solide doelpunten gescoord. Doordat verdedigend. Het was Alexan- SG Haerlem verzuimde om via der Schot die met een mooie twee strafworpen de marge ver- backhand in de lange hoek de der te vergroten, de eerste werd keeper van NieMo-Van Vliet het nakijken gaf. Even later was het weer Alexander Schot die de 2-0 aantekende met een mooi schot uit de tweede lijn. De Heren domineerde de 1ste periode en creëerde een aantal goede kan sen die helaas niet werden af- de gemaakt. De 2de periode kwam Niemo-Van Vliet in haar spel waardoor al snel de 2-1 werd na een uitgespeelde "manmeer". Halverwege die pe- verdediging naar aanval, riode volgde ook de 2-2. In de 3e periode vielen er 6 doelpunten. Thiemo Geleijnse maakte vanuit Voor vragen over het conceptplan kunt u Renske Hoogeveen,tel. 624 764. postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De conceptnota wordt ook toegezonden aan de Jeugdad- viesraad, het Netwerk Jeugd (samenwerkingspartners van de gemeente op het jeugdbeleid) en de Wmo-raad. Alle reacties en adviezen worden gebundeld en voor zover van toepassing van een nadere aanbeveling voor zien. Over het plan en de binnengekomen reacties wordt vervolgens een besluit genomen door het college en de gemeenteraad. Naar verwachting wordt het jeugdbeleid in februari 2009 door de gemeenteraad vastgesteld. er diverse spelletjes, is er mu ziek en krijgen kinderen volop gelegenheid Sinterklaas en zijn Pieten te ontmoeten. Als de kinderen alle spelletjes gespeeld hebben staat er een bezocht. Om het bezoek overheerlijk zakje patat voor hen klaar. Voor de ouders is er war- Ook wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het betreffende adres een hond aanwezig is. Zo nodig komt de controleur later nog een keer terug. De controle is permanent van aard; jaarlijks wordt in Waddinxveen op willekeurige momenten gecon troleerd. U kunt een hoge navordering en een boete voorkomen door uw hond vóór de controle aan te geven. de directe omgeving Ter compen- 9 eiken plaats; nr. 17 kunnen opleveren voor satie vindt herplant van - Heemraadweg tegenover tegenover nr. 9, 2 essen, De bomen zijn aangetast door de wilgenhoutrups; - In de groenwal tussen Tennisvereniging Be Fair (Sniepweg) en Piasweg, 3 populieren, deze bomen zijn zeer hoog 'en zwaar waardoor ze drei gen om te waaien. Bovendien is er sprake van takbreuk waardoor deze bomen gevaar kunnen opleveren voor de directe omgeving. Na de aankomst aan de Nesse zal de Sint een rondrit maken langs de diverse winkelcentra van Waddinxveen. Natuurlijk wordt ook de Dorpstraat, het oudste centrum van Waddinx veen van de Sint niet geruisloos voor bij te laten gaan wordt ook dit me chocolademelk. Om 13.30 zal jaar weer een groots welkomst- de Sint de Dorpstraat bezoeken, feest georganiseerd. Vanaf 12.30 Het Sinterklaasfeest wordt mo- uur zijn alle kinderen tot 9 jaar gelijk gemaakt door de onderne- hartelijk welkom. Alle Dorp- mers van de Dorpstraat, straatwinkeliers dragen hun Kijk voormeer informatie op steentje bij om er een onverge- www.dorpstraat-waddinxveen. telijk feest van te maken. Zo zijn nl. gestopt door keepster Shairssa Kempen en de tweede belande op de paal, bleef het verschil tussen de twee ploegen miniem, 3-1. De dames van Van Uden -De Gouwe kwamen in de der de periode terug in de strijd. Een zone verdediging om midvoor aan banden te leggen werkte prima. In aanvallend op zicht kwamen er meer kansen gemaakt doordat men sneller schakelde van Via 2x Karen Weerd, met tus sendoor een 'gelukstreffer' van Haerlem, werd de score 4-3 voor de 2de lijn de 3-2, gevolgd door de 4-2 die werd aangetekend door Patrick Witjes. Niemo- Van Vliet kwam terug tot 4-3, via een bal in de lange hoek. in de break de kansen degelijk Ronald Hoefnagel antwoorde af te ronden. Eerst kwam Dames hierop met een keihard schot 1 gelijk via een 'manmeer' goal in de bovenhoek,5-3, na een van Niki Hukker. Vervolgens goed uitgespeelde "manmeer" wist SG Haerlem weer te scoren situatie. Vrijwel direct na deze SNEL EEN HOND AANGEVEN? Dat kan op vier verschillende manieren. U hoeft er zelfs de deur niet voor uit. - Elektronische aangifte met DigiD Dit kan via www.waddinxveen.nl. Via de digitale balie webwinkel hond aanmelden voor hondenbelasting voeg toe aan uw bestelling vindt u het aangifteformulier voor de hondenbelasting. Met uw DigiD is vervolgens elektronische aangifte van uw hond(en) mogelijk. - Een aangifteformulier downloaden Heeft u geen DigiD, dan kunt u het formulier downloaden via digitale balie formulieren belastingen en vervol gens invullen, printen en opsturen of afgeven posten bij het gemeentehuis. - Het aangifteformulier telefonisch aanvragen Dit kan via telefoonnummer 624500. Ook dan is het een kwestie van invullen en opsturen of afgeven/posten bij het gemeentehuis. - Persoonlijke aangifte U doet aangifte bij de Publieksbalie van huis. en schuin van de Zuidplaspolder. Het voorontwerp bestemmingspian ligt ter inzage van 6 november tot en 2 >er 2008. U kunt het plan ook via de website de gemeente bekijken. TARIEVEN Het tarief voor belastingjaar 2008 70,20 hond kost ook 70,20, fors duurder. Voor een tarief 140,40. Belastingplichtigen die één hond houden en in aanmer king komen voor kwijtschelding van de afvalstoffenhef fing, komen tevens in aanmerking voor kwijtschelding hondenbelasting. WADDINXVEEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar houdt juwelier Spruytenburg komende zaterdag weer een groots opgezette expositie van de meest bijzondere horloges, parels, handgemaakte sieraden en briljanten. Ook nu zul len de fabrikanten en importeurs van vele gerenommeerde merken aan deze expositie in De Drie Meiden deelnemen. Heel bijzonder is dat juwelier Spruytenburg ook dit jaar van de Deense, fabrikant weer de primeur heeft gekregen om de nieuwe collectie 2009 van de originele, zeer gewilde trendy Trollbeads kralen te presenteren. Programma De informatieavond start om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. Het programma bestaat uit twee delen. In het eerste gedeelte informeren wij u over het voorontwerpbestem mingspian. In het tweede gedeelte kunt u individueel vra gen stellen aan medewerkers van de gemeenten en aan Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20080236 Brugweg 57, het vernieuwen van een carport en het daar bovenop bouwen van een bergruimte (03-11-2008) le Fase 20080237 Wilhelminakade 91, het oprichten van een woning (30-10-2008); 20080238 St. Huybertsgeregt 2, het plaatsen van een tuinhuis (30-10-2008). Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Ver gunningenloket, tel. 624832 of 624835. MEDIO NOVEMBER GAAN DE CONTROLEURS HONDENBELASTING WEER OP PAD In Waddinxveen wordt voor het houden van één of meer dere honden belasting geheven. Uit een oogpunt van rechtsgelijkheid ziet de gemeente erop toe dat iedereen aan deze belastingplicht voldoet. Als u een hond aan schaft of verzorgt moet u hiervan aangifte doen. Het .niet aangeven van een hond’kan zowel verhoging van de aanslag, als een geldboete tot gevolg hebben. Vanaf medio november gaan de controleurs hondenbelas ting weer elke werkdag huis aan huis controleren of er één of meer honden in een pand aanwezig zijn. De controleur is in het bezit van een legitimatiebewijs waar u hem of haar naar kunt vragen. Aan de hand van een lijst kan de controleur nagaan of voor de hond belasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt een navorderings- bedrag opgelegd. Deze kan worden verhoogd met een zelfde bedrag dat te weinig is betaald. Bovendien staat op het niet doen van aangifte een forse geldboete. De conceptbeleidsnota Jeugd 2009-2012 ligt ter inzage bij de Publieksbalie en kunt u downloaden op www.wad- dinxveen.nl. U kunt schriftelijk een inspraakreactie indié nen bij het college van B&W. CONCEPT BELEIDSNOTA JEUGD 2009-2012 TER INZAGE De jeugdperiode is bepalend voor de rest en een goede start geeft uitzicht op een een individu zich kan ontwikkelen tot een wassene. Dit maakt investeren in onze jeugd belangrijk. De nota jeugd is een middel om het jeugdbeleid vorm te geven. Het geeft overzicht, geeft aan wat de gemeente wil en hoe de gemeente dit wil realiseren. Het College van B&W heeft een concept beleidsnota Jeugd 2009-2012, ieder kind is veelbelovend opgesteld en legt deze conceptnota ter voorbereiding op het vaststellen door de gemeenteraad in de periode van 12 november 2008 tot 5 januari 2009 voor eenieder ter inzage. De gegevens van deze aanvragen inzien bij het Vergunningenloket, 624835. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20080211 Justus van Effenlaan 13 en 15, het plaatsen van een dakopbouw op de bestaande vrijstaande garage/berging (11-11-2008); 20080147 Brugweg 80, het plaatsen van een serre (is reeds gere aliseerd) (11-11-2008); 20080222 Troelstrahoeve 40, het plaatsen van een de voorzijde van de woning (11-11-2008). Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daar voor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers.

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 3