Boordevol ontwikkelin 'Werken in de blubber gaf mij geen tevreden gevoel' Centrumplan Waddinxveen: we zijn begonnen! O I FASHION 29.95 39.95 Verlegde Dreef: voorbelasting gestart Historisch Waddinxveen Broek Blouse T G N E E E E M Pagina 5 www.waddinxveen.nl lijk brengen!" ogen eikaars Is er al sprake van een derde ge- Bremmer junior en senior. manier voor zijn hulp bij het te rugvinden van namen voor hun boek, bestaande uit 128 pagina's en 124 nooit eerder gepubliceerde foto's.. De overhandiging vindt plaats in de kantine van de Hema HEMA afhalen, indien men voor deze wijze heeft gekozen. Ook de twee volgende zaterdagen wordt deze mogelijkheid geboden. In dien men voor verzending per post heeft gekozen kan men zijn of haar exemplaar op korte ter mijn tegemoet zien. werkers een goed beeld krijgen van de zorg en aandacht die de productie van een bepaald merk krijgt." Naam bedrijf: Bremmer Adres: Kerkweg Oost 177 Bestaat sinds: mei 1963 Aard bedrijf: winkel voor schoenen en schoen- reparatie. In 1995 is Jaap Bremmer ook een winkel met le derwaren in de Passage begonnen. Colofon Dit is een uitgave van de Gemeente Waddinxveen. Meer informatie: Stafafdeling Ondersteuning. Cluster Communicatie. Telefoon 0182 624 624 Bouwvergunning eerste fase Beroep mogelijk via de rechter Bouwvergunning tweede fase U bent dus min of meer meege groeid met de winkel zelf? „Klopt, in 1993 konden we de voormalige naaimachinewinkel aan de linkerzijde erbij kopen en in 2003 kwam de sigarenwinkel aan de rechterkant erbij. Twee verbouwingen die ons het huidi ge resultaat hebben opgeleverd. Met een plezierige medewerking van de gemeente voor het ver krijgen van de nodige vergun ningen." Bremmer Sr: „Ik herinner mij nog goed dat ons was beloofd vóór het eind van het jaar de vergun ning te krijgen. De ambtenaar die zijn belofte wilde nakomen kwam hem op 3 januari persoon- WADDINXVEEN - Op zaterdag 15 november wordt het eerste exemplaar van het boek Histo risch Waddinxveen door de sa menstellers overhandigd aan de bekendeWaddinxvener C. de Bas Sr. Kees Verlooy en Jan Versluis bedanken meneer De Bas op deze Wanneer kwam de zaak in han den van zoon Jaap? „Dat was om precies te zijn in 2005", vult Bremmer Jr. zijn va der aan: „Mijn vader werd 65 en vond de tijd gekomen om de zaak (zaken) aan mij over te dragen, maar daarmee eindigde zijn belangstelling voor de win- neratie Bremmer schoenen? „We kunnen gelukkig niet voor uit kijken", antwoordt Bremmer Jr. „Zelf ben ik de enige zoon naast mijn vier zussen, waarvan er één ook alweer een kleine 20 jaar in de winkel werkt. Mijn vrouw en ik kregen twee doch ters en drie zonen, maar die zijn allen nog op een leeftijd waarin ze een onbezorgde jeugd ver dienen. Voor een antwoord op deze vraag is dus nog wat geduld nodig." Ondervindt u last van het toe nemend aantal winkeldiefstal len? Beide heren tonen een lichte glimlach, wanneer ze verkla ren dat van hun schoenen altijd maar één exemplaar in de winkel wordt uitgestald. De ander wordt veilig bewaard in de bijbehoren de doos in het magazijn, tot er be langstelling voor wordt getoond. Het stelen van één schoen is voor het dievengilde daarmee weinig aantrekkelijk. Bovendien waken camera's over de andere artikelen en de eigendommen van de klan ten tijdens het passen. „In verge lijk met andere winkels mogen wij dan ook beslist niet klagen", is hun reactie. Hoe is het begonnen? Bremmer Senior neemt het woord: „Op 1 mei 1963 openden wij onze eerste schoenmakerij. Al na 10 maanden viel ons oog op het pand waar we nu nog steeds gevestigd zijn. Het werd een winkel met daarachter een schoenmakerij. Maar mijn vader en grootvader waren als schoen maker al tientallen jaren eerder met het vak bezig. Zij maakten nog schoenen op maat met goed passende zooltjes. In die tijd heb ik het echte schoenmakersvak geleerd. Toen de confectie-indu- strie verder opkwam besloot ik met een winkel te beginnen." Wordt er nog aan verdere uit breiding van de winkel(s) ge dacht? „Voorlopig nog niet klinkt het antwoord. „Wel is te melden dat we sinds kort beschikken over een register podoloog, Anton Bremmer, een volle neef uit de Bremmerfamilie. Hij biedt oplos singen voor moeilijke voeten, die veelal de oorzaak kunnen zijn van andere lichaamsklachten." Op 4 november 2008 heeft het college van burgemees ter en wethouders de bouwvergunning voor de eerste fase van het Centrumplan in Waddinxveen verleend. Een mijlpaal! Want in tegenstelling tot de afgelopen periode waarin het Centrumplan vooral achter de schermen werd voorbereid, kan sinds maandag 10 november elke inwo ner van Waddinxveen de werkzaamheden ook daadwerke lijk zien. Want maandag jl. is het startsein gegeven voor het functievrij maken van de Be Fair locatie, ter voorbe reiding van de voorbelasting van het terrein. aan de Kerkweg Oostin aanwe zigheid van een aantal genodig den. Onmiddellijk na dit officiële moment, om ongeveer 10.00 uur, kan men het bij voorintekening bestelde exemplaar in dezelfde Hoe en waar leerde de zoon het vak? „Na mijn middelbare schooltijd ben ik min of meer als vakantie- werker begonnen in een boom kwekerij aan de overkant van de Gouwe", vertelt junior. „Maar vrij snel kreeg ik door dat ik mij daar niet zo op mijn plaats voelde. Werken in de blubber gaf mij geen tevreden gevoel. Toen mijn vader mij de kans gaf bij hem het schoenenvak te leren hoefde ik nauwelijks nog na te denken. Met twee handen heb ik het aan bod aangenomen. Hier voelde ik mij letterlijk en figuurlijk thuis. Naast de vele vakopleidingen kreeg ik van mijn vader een ge degen opleiding, zowel in het praktische als in het theoretische vlak. Nooit heb ik één moment spijt gehad van mijn beslissing!" kei niet. Daarmee ben ik eerlijk gezegd erg blij, want we kunnen altijd een beroep doen op zijn hulp of zijn advies." Waddinxveen is een groot aan tal familiebedrijven rijk. Be drijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben gesla gen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Week blad voor Waddinxveen elke week zo'n bijzonder familiebe drijf aan het woord. Deze week een gesprek met Bremmer en zoon. Tekst: Tred Spoor, Foto: Riekelt Bezemer Wat zijn in uw sterke punten? Vader Bremmer, na enig naden ken: „Dat mijn zoon het helemaal heeft waargemaakt, waardoor onze familienaam op de gevel is blijven staan. En ik wil er best voor uitkomen dat ik daar trots op ben." Ook zoon Jaap aarzelt niet als het gaat om een bepaald sterk punt van zijn vader: „Het is meer het totaal van zijn inzet en wilskracht waardoor ik een kerngezond bedrijf kreeg over gedragen." Zijn er duidelijke verschillen in aanpak tussen de twee ge neraties? „Eigenlijk niet of nauwelijks", reageert Jaap. „Wij hebben on langs natuurlijk ook het artikel over kantoorboekhandel Burger gelezen, waar werd gesproken over een andere aanpak van het inkopen. Dat speelt bij ons niet en dat kan ik uitleggen. In onze schoenenbranche en met name in het segment van de midden- en betere klasse, waar wij voor kiezen, hebben we te maken met fabrikanten die ook zelf fami liebedrijven zijn, die van vader op zoon worden voortgezet. Die in de loop der jaren een sterke merkbekendheid hebben ver kregen waar onze klanten naar vragen en waar wij graag aan voldoen. Daarmee is van ouds her een band gegroeid tussen de partijen die van beide kanten wordt gehandhaafd en onder houden. Zo maken wij met ons hele team eenmaal per jaar een excursie naar het bedrijf van een fabrikant, zodat al onze mede- Kanaalstraat 2r Waddinxveen www.shoebyfashion.nl «rif A -u ,4. K WADDINXVEEN I I ZO VADER, ZO Kappen van bomen Op een aantal plaatsen in het plan gebied worden bomen gekapt. In middels is een kapvergunning ver leend voor het gehele plangebied. Zodra de procedure rondom de Om de aanleg van de Verlegde Dreef voor te bereiden, is onlangs gestart met het aanbrengen van een voorbelasting. Deze voorbe lasting met zand wordt op twee plaatsen aangebracht: 1aan de Oostzijde van de Spoor dijk; 2. bij de T-kruising Beijerincklaan - Dreef: - op de plek waar de Wokkels staan; de Wokkels zelf blijven staan en zullen afgeschermd worden met een hekwerk; - in de oksel van de Dreef en Beijerincklaan: het water rond om het eilandje is gedempt. De Beijerincklaan en Dreef blijven toegankelijk voor doorgaand ver keer; de voorbelasting heeft dus geen gevolgen voor de verkeers- doorstroming op deze T-kruising. Ook het autoverkeer op de Kanaal dijk en de fietsers op het fietspad aldaar zullen geen hinder onder vinden. Deze bouwvergunning eerste fase betreft een globale vergunning voor het hele plan, dat een parkeergarage op de begane grond, met daarboven woningen, winkels en kantoren omvat. In deze eer ste fase bouwvergunning is het Centrumplan getoetst aan planolo gische en welstandseisen. Voordat de vrijstelling van het bestemmingsplan en de bouwver gunning eerste fase kon worden verleend, zijn alle stukken ter inza ge gelegd. Een aantal inwoners heeft van de mogelijkheid gebruik gemaakt om een zienswijze in te dienen. Het college van B&W heeft op 4 november 2008 tevens besloten over deze ingediende ziens wijzen. Alle inwoners die een zienswijze hebben ingediend, krijgen hierover bericht. Mochten zij het met het besluit van het college niet eens zijn, dan kunnen zij beroep aantekenen bij de rechter. De vrijstellingsaanvraag voor de bouwvergunning tweede fase is inmiddels ingediend. Daarbij wordt het Centrumplan getoetst aan alle technische zaken die geregeld zijn in het Bouwbesluit. Denk daarbij aan eisen m.b.t. veiligheid, bruikbaarheid, gezondheid en energiezuinigheid. Naar verwacht volgt het besluit van het college van B&W over de tweede fase nog dit Jaar. Foto boven: Het functievrij maken van de Be Fair locatie is gestart. Foto links: In de oksel van de Dreef en Beije rincklaan is het water rondom het eilandje gedempt. Functievrij maken Om de voorbelasting van hetterrein mogelijk te maken wordt het ter rein nu functievrij gemaakt. Deze werkzaamheden omvatten het ver wijderen van o.a. lichtmasten, te gels en hekwerk en het opschonen van het hele terrein. Daarna wordt de bovenste grondlaag afgegraven en vervolgens wordt het voorbe last met zand, zodat het terrein kan zetten. Naar verwachting kan het zand nog vóór de kerst worden aangebracht. kapvergunning is afgerond, wor den de kapdata bekend gemaakt in de Cemeenterubriek. De omwo nenden krijgen daarvan persoon lijk bericht. In een eerste fase zijn de bomen langs het spoor gekapt. Op de te kening kunt u zien wat de twee volgende fases van de uitvoering omvatten: - fase 2: het kappen van alle bomen rondom de voormalige voetbal velden, - fase 3: het kappen van de bomen rondom het voormalige DCS-ten- nispark en de bomen tussen de kinderboerderij en de voetbalvel den, dat is de plek waar straks de nieuwe markt komt. Het kappen wordt met zorg voorbereid: er worden zoveel mogelijk bomen behou den en de kap wordt zo laat mogelijk ingepland. Op die manier wil de gemeente de visuele aanblik van het park zo lang mogelijk intact laten. Reeds verwijderde bomen en begroeiing Fase 1 Centrumplan gemeente Waddinxveen Te verwijderen bomen en begroeiing Fase 2, t.b.v. functievrij maken sportvelden en park Te verwijderen bomen en begroeiing-Fase 3, t.b.v. functievrij maken sportvelden en park Bestaande boom Werkgrens SHOEBY

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 5