Kerstcadeau voor minima '.dtjj_al_g.eh.ojp.en?! 'Rol vrijwilligers niet weg te denken' Elly Groenendijk veertig jaar bij Albert Heijn i soos Op zoek naar een Trollbead 'We kregen allemaal een orchidee van haar' Rabobank Volleyballers Koophuis/ Be Fair delen de punten ETEC TOOS neemt deel aan Nationale Team Cup voor senioren Auto van de Week Sint: 'Ik kom hier graag' ÖBDVAG 7-950’- Actueel nieuws verzorgd door het ö^daagseRotterdam 2-7 januari 2009 AHOY ROTTERDAM I 5 om het werk van de brandweer Dolly Dompeling van poeliersbedrijf Ton Martens. in op de andere dagen." Foto: PR Waddinxveen telden mee voor het eindresul- C1000 bedenken. De muurschildering in de tun nel behoorde tot voor kort tot 4. Welk boek ligt er op je nacht kastje? „Op dit moment lees ik 'de Me- fistoclub' van Tess Gerritsen. Deze thriller gaat over een club als moeder meestal op'de laatste plaats. Als ik voor mezelf naar de stad ga kom ik meestal terug met iets voor de kinderen." 6. Wat is jouw favoriete avondje uit? „Ik ga eigenlijk nooit uit. Wel gaan we graag uiteten en dan bij voorkeur naar een grillrestau rant. Soms gaan we gewoon naar de Nesse en dan zien we wel welk restaurant er plek heeft. Het maakt ons dan niet uit of we naar De Drie Meiden gaafi, de Griek of een ander restaurant." Waar verheugt u zich nu het meest op? „Op de kinderen natuurlijk. Al die lachende gezichtjes! Waddinxveen is één van de plaatsen waar ik heel graag kom." op de knieën te krijgen. De 3- 1 (25-21, 26-28, 26-24 en 25-21) nederlaag betekent dat het team uit Zevenhuizen in de A-league nog vaster op de laatste plaats WADDINXVEEN - Op de dag van aankomst van Sin terklaas mocht redacteur Carina Bergman het laatste stukje mee varen op de boot voor een kort interview. Dit alles onder de vrolijke klan ken van het Pietenorkest 'De pepernotenkrakers' dat zeker niet onder doet voor het bekende Waddinxveen- se Concordia. OFord Focus 1.616V 74Kw Station Wagon Bouwjaar juni 2003 Kleur groenmetallic leriehouder Theo den Boon hier om advies. Bij het schilderen waren drie scholen betrokken: de Leon van Gelderschool, de Ko ningin Julianaschool en de Mgr. Bekkerschool. Theo den Boon bezocht de scholen van tevoren team er in Apeldoorn niet in, om na een boeiend gevecht van nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij een van de betere speelsters. De speelsters van VC Nesselan- de 2 namen het 1-3 verlies te gen Inter Rijswijk voor lief. „We herstellen ons van een moei lijke fase, waarin we door het wegvallen van twee zwangere speelsters de vaste patronen wa ren kwijt geraakt" benadrukte coach Sieme Boom de positieve kant van de thuiswedstrijd voor de tweede divisie C. Als nummer drie van de pro motieklasse A behaalde Koop- huis/Be Fair een moeizame 1-3 overwinning bij Kalinko 2, dat de elfde plaats bezette. Dankzij hun opslag domineerden de gas ten in de eerste set en wonnen met 12-25. Vervolgens waren de rollen de precies omgedraaid: 25-12, waarna de teams elkaar goed in evenwicht hielden. Met 22-25 en 23-25 sleepte Be Fair de winst binnen. Coach Alex Luycks, hij had opnieuw maar twee wisselmogelijkheden, zag zijn team matig passen waar door het pas in de slotfase van de sets afstand kon nemen. „Het was een moeilijke wedstrijd", was zijn analyse. Programma komend weekend: Dames: GTI-Nesselande - AMVJ, zaterdag 19.30 uur, Zevenhuizen, sporthal Swanla; Be Fair - Ley- thon DC; Heren: Be Fair: vrij. Elly Groenendijk nog een kaas- en delicatessenafdeling van Albert Heijn. organiseerde Juwelier Spruytenburg afgelopen zaterdag een groots opgezette expositie van de meest bijzondere horloges, parels, handgemaakte sieraden en briljanten. Fabrikanten en importeurs van gerenommeerde merken namen deel aan deze U heeft nog een behoorlijk programma voor de boeg vandaag. „Dat is zeker, we gaan alle winkelcentra langs. En over een paar jaar als het nieu we centrum er is, zullen we dat ook aan ons programma toevoegen. Maar ik doe het graag. En ik zorg dat ik van tevoren goed ben uitgerust. Ik geniet er echt van om al die handjes te schudden van al die lieve kinderen." 2. Wat maakt dat jij met plezier naar je werk gaat? „Ik heb het hier heel erg naar mijn zin. De sfeer is supergezel- lig en Ton is een hele fijne baas om voor te werken. Wij werken hier met z'n zessen; één full timer, Ton zelf zijn vrouw en op de zaterdag twee scholieren. Zelf werk ik officieel alleen op de woensdag maar ik val regelmatig winkel van 11.00 tot 15.00 uur op haar vertrouwde kaas- en delicatessenafdeling. Elly hoopt veel klanten de hand te mogen schudden, en zo haar veertig jaar bij Albert Heijn af te sluiten. op haar vertrouwde plekje op de Foto: PR Sinterklaas welkom in Ne derland, hoe is uw reis ver lopen? „De reis is prima verlopen. We hadden ook goed weer onderweg. Wel hadden we wat problemen met de boot. Het was natuurlijk niet zo slim van de Pieten om die ballonnen op te blazen waar door de boot ging zweven. Gelukkig heeft het niet zo lang geduurd en zijn we toch weer op tijd aangekomen." 1. Wat houden je werkzaamhe den in? „Ik werk nu viereneenhalf jaar in deze winkel. Ik heb destijds gereageerd op een advertentie die hier op het raam hing. De dag erna werd ik al gebeld dat ik de baan had. Mijn werkzaamhe den bestaan uit het klaarmaken van producten en het verkopen ervan. Wij snijden, marineren en bereiden kant-en klaar maaltij den. Op het moment zijn dat veel stoofpotjes. In de zomer verkopen we veelal wokschotels. Van half oktober tot half februari loopt het wildseizoen en nu de kerst nadert zal er steeds meer wild verkocht worden." WADDINXVEEN - Een groep vrijwilligers van het Senioren- werk van de stichting Vonk, houdt éénmaal per 14 dagen op dinsdag een SOOS-middag in het Anne Frank-activiteiten- centrum voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Voor dinsdag 25 november staat er een bingo op het programma. Deze bingo staat in het teken van Sint Ni- colaas. De zaal gaat open om 14.30 uur, het optreden begint om 14.45 uur. Vooraf opgeven is niet nodig. Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnum mer (0182) - 631932. verkoopster bij Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein ging werken. Het was op haar vijftiende ver jaardag in 1968 dat Elly op de brood- en gebakafdeling aan de slag ging in het in 1967 nieuw gebouwde filiaal van Albert Heijn. Nu veertig jaar later en diverse verbouwingen, en de no dige veranderingen later werkt Elly nog steeds in dit filiaal van Albert Heijn. De laatste vijftien jaar op de afdeling kaas en delicatessen. Door haar vakkennis heeft ze in de loop der jaren veel Waddinx- veners geholpen bij hun kaas- keuze. Ze heeft dit werk altijd met veel plezier gedaan. Maar nu ze de mijlpaal van veertig jaar heeft bereikt, vindt ze dat het tijd is geworden om meer tijd aan haar hobby's te gaan besteden. Veertig jaar geleden leerde Elly tevens een andere medewerker bij Albert Heijn kennen, Quirien Groenendijk, die op de afdeling kruideniers waren werkte. Het was liefde op het eerste gezicht en inmid dels zijn bijna 35 jaar getrouwd. Quirien werkt ook nog steeds bij Albert Heijn als supermarktma nager. Het is heel uniek binnen Albert Heijn dat de echtgenoot (als leidinggevende) de jubilaris mag toespreken en de versier selen horende bij veertig jaar in WADDINXVEEN - In de tweede klasse B zorgden de heren van van de motie hebben betrok- Koophuis/Be Fair en Sovicos 3 ken. Dan had het een raadsbrede voor een aantrekkelijke wed- motie kunnen zijn. Van Doorn strijd, waarin de punten werden erkende „een beetje dom te zijn gedeeld: 2-2 (21-25, 25-13, 23-25 geweest" door de andere fracties en 25-19). De Waddinxveners hier niet bij te betrekken. Wethouder Lont gaf in een reac tie aan de motie te „omarmen". „Ook voor het College zat de uitkering van vijftig euro aan minima in de pijplijn. In de de cembermaand komen wij met een voorstel om dit te ontpar- keren." en alle rangen doorlopen. Op 1 met de januari 2000 werd Gert beroeps- belangrijke rol van de vrijwil- matig als ambtenaar aangesteld ligers, ook wanneer de verdere in vier in de rang van hoofdbrandweer- professionalisering van een re- meester en dan in de functie gionale brandweer verder wordt commandant. Gert Huizer doorgevoerd. Daarom reikte hij met veel genoegen vele certi ficaten en diploma's uit aan de manschappen die dit jaar weer hun opleiding verder succesvol hebben ingevuld. En ook de WADDINXVEEN - Het ETEC taat. In de Martinihal in Vught het kunstbezit van Waddinx veen. Begin dit jaar heeft bureau Kunstwacht in opdracht van de gemeente een inventarisatie gemaakt van Waddinxveense openbare kunstwerken. Van de 39 kunstwerken in gemeentelijke bezit, bleken er toen zes verdwe nen. Na enig speurwerk moest de gemeente vaststellen dat een aantal van deze kunstwerken de finitief verdwenen is. Naast het overgeschilderde kunstwerk in de Alexandertunnel, is een ander kunstwerk 'de mummie met witte kop' ingestort en afgevoerd. Het kunstwerk 'klimmende jongen' zou volgens de gemeente in KDV De Boemel aan de Beukenhof te vinden zijn maar blijkt nu toch verdwenen. De Alexandertunnel is inmiddels alweer doelwit van graffiti geworden. Waddinxveen. „De rol van de vrijwilligers is bij de brandweer dankwoord zijn grote waarde- Gert Huizer, waar Waddinxveen niet weg te denken. In Waddinx- ring uit aan het college van bur- trots op kan zijn, veen wordt de brandweer echt gemaakt door de vrijwilligers. Naast je gezin en je werk heb je ook nog eens het vrijwillige brandweerman/vrouw zijn. En vaak heeft dat ook nog een ande re volgorde." De brandweer blijft zich steeds verder professiona liseren en ook de regionalise ring van de brandweer, waarbij verschillende korpsen nauwer gaan samenwerken, is in verdere ontwikkeling. Commandant Gert Huizer heeft aan die ontwikkeling in Wad dinxveen een grote bijdrage ge leverd. Roijers: „Tachtig jaar ge leden, tegelijk met de oprichting van de vrijwillige brandweer in Waddinxveen, werd in Amerika de broodsnijmachine uitgevon den. En als je in Waddinxveen, brandweer en brood combineert, kan je maar aan één persoon Burgemeester Roijers en Gert Huizer. woordigd door Bas van Prooijen, Jari van Eijk, Yannick Verweij en Vervolg van voorpagina. gastturner Farenty van Staveren Graffiti was 37 jaar geleden juist van Hou-Vast Hazerswoude. Na de aanleiding voor de totstand- een week griep bleek Yannick koming van het kunstwerk. Al Verweij nauwelijks in staat om noemde men dat destijds schut te turnen en was de aanwezig- tingwoorden. Burgemeester Van heid van Farenty van Staveren der Hooft vond het tijd voor een 'goud' waard. Onder die omstan- ander beeld in de tunnel en vroeg digheden was, in een veld met de plaatselijke kunstenaar en ga- twaalf deelnemers, de zevende plaats een keurige prestatie. De bij pupillen Bart Kerkhoven, Erik Koppenaal en Wessel van den Berg waren niet vrij van bles sures, maar verbeten de pijn en WADDINXVEEN - Voor het tweede achtereenvolgende jaar eindigden in de tweede divisie als vierde. In de categorie 'Instap' om de kinderen wat meer te ver lieten Nathan de Gelder, Kees tellen over schildertechnieken op van der Brand, Luc Verwijs en een groot vlak en om met hen Niels van der Sluis zien dat zij het een thema voor het kunstwerk te expositie in de Drie Meiden. Ook dit jaar kreeg Spruytenburg niveau van de eerste divisie aan de primeur om de zeer gewilde trendy Trollbeads kralen te pre- kunnen. Als ploeg eindigden zij senteren. Foto: Martin Sharrott op de vijfde plaats. Ze zijn al jaar en dag een be kend gezicht achter de toon bank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Men sen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinx veen laat elke week in een 'be kende' Waddinxvener aan het woord. Deze week zes vragen aan Dolly Dompeling van poe liersbedrijf Ton Martens. Tekst: Désirée Oudshoorn; Foto: Martin Sharrott. Vervolg van voorpagina. denken en dat is onze vroeger gemeester en wethouders en de broodjesbakker Gert Huizer. In gemeenteraad voor de midde- Vorige maand vierde de vrij- april 1965 is Gert als vrijwilli- len die beschikbaar zijn gesteld willige brandweer haar tach- ger bij de brandweer gekomen. tigjarig bestaan. Het korps had Hij heeft alle diploma's behaald goed mogelijk te maken. Burge- zelf besloten om deze mijlpaal en alle rangen doorlopen. Op 1 meester Roijers benadrukte de zoveel mogelijk samen met de januari 2000 werd Gert beroeps- belangrijke rol van inwoners van Waddinxveen te vieren. Daarom zijn er verschillende wijken demonstra- tiebijeenkomsten geweest, waar voorlichting werd gegeven en waar kunnen heeft getoond. Het jubileum viel bovendien sa men met de landelijke actie voor de brandpreventie waarbij na afloop van de brandweer aan de brand- wondenstichting vanuit de op brengsten van de verkoop van rookmelders een mooie schen- WADDINXVEEN - Op zaterdag dienst mag overhandigen. Het 22 november is het veertig jaar wordt 22 november dan ook een geleden dat Elly Groenendijk als bijzondere dag. Op haar laatste werkdag wil Elly ook officieel afscheid gaan nemen van de klanten. Dit is mogelijk in de van heeft deze functie altijd op een het brandweerkorps hun hele bijzondere wijze ingevuld. Hij heeft gezorgd voor een ge weldige teamgeest, die zo nood zakelijk is om dit werk goed en veilig te doen. Het is bij Gert niet jubilarissen werden natuurlijk de bijeenkomsten, IK..., maar WIJ, de brandweer, niet vergeten. Ronald Kersber- De anders zo spraakzame gen, Simon Versloot en Michael Huizer was even sprakeloos bij den Ouden zijn 12,5 jaar bij de deze bijzondere onderscheiding, brandweer. Rien Boeren 20 jaar, „Het is bijna nog mooier dan een Fred Alblas en Ad Smit 25 jaar king kon doen. Maandagavond lintje", kon hij als eerste reactie en Cees de Rooij zelfs 30 jaar, zo- werd door burgemeester Roijers geven waarbij hij meteen alle dat de kennis en vaardigheden stil gestaan bij de betekenis manschappen en brandweer- bij het korps ruimschoots voor- Van de vrijwillige brandweer in vrouwen in deze benoeming be- handen is. Een brandweerkorps trok. Gert Huizer sprak in zijn onder leiding van commandeur dankwoord zijn grote waarde- WADDINXVEEN - Waddinx- andere levensovertuigingen - zit veense minima kunnen een dat ons hoog. Er is geld vrij ge- kerstcadeautje verwachten, in de maakt door het rijk. Het college vorm van een eenmalige finan- heeft dit geparkeerd. Wij willen Ciële tegemoetkoming van vijftig dat dit in de knip komt van de euro. Tijdens de raadsvergade- minima, nog vóór de feestda- ring van vorige week woensdag gen." dienden de coalitiepartijen PCW, De motie werd gesteund door de PvdA en CDA hiervoor een oppositiepartijen VVD, WeWa en motie in. Raadslid Van Doorn D66. Raadslid Van Went plaatste lichtte de motie toe: „Wij willen er wel de kanttekening bij dat zij opkomen voor de zwakkere in het niet chique vond van de coa- de samenleving. Vanuit christe- litiepartijen dat zij de oppositie lijk oogpunt - maar ook vanuit partijen niet bij de voorbereiding hielden aan de topper tussen de nummers twee en vier van de ranglijst een goed gevoel over. „We hebben lekker gespeeld. Het geeft een kick als je een 1-2 achterstand op zo'n manier kunt wegwerken", liet aanvoer der Ronald de Rooy weten. Bij de thuisploeg ontbraken Johan Veldhuis en Eric van Hees. Hun vervangers, Bobby van Maaren en Jochem Vink uit het reserve team, speelden een goede wed strijd. De damesploeg van GTI-Nes- selande wacht nog altijd op de TOOS Turn Team heeft met vijf presteerden de Waddinxveners eerste winstpartij. In de negende herenploegen deelgenomen aan naar vermogen, maar behaalden competitiewedstrijd slaagde het de Nationale Team Cup wed- geen podiumplaats, strijden. De teams bestonden uit Bij de senioren die uitkwamen maximaal vijf turners van wie er in de eerste divisie draaiden bijna twee uur, Dros/Alterno per toestel vier in actie kwamen, de broers Sander en Wouter de De resultaten van de beste drie Graaff, Bas van Agten en gasttur ner René Visser een prima wed strijd. Ondanks wat lichte blessu res eindigden zij in een veld met elf ploegen op fraaie zesde plaats, staat. Esther van Berkel is na een In dezelfde categorie eindigde langdurige blessure weer fit en het team met Menno Versluis, groeide tijdens de wedstrijd sa- Daan Vermeij, Richard Nobel men met Eva Heerschap uit tot en gastturner Steven Spaan als achtste. In de categorie jeugd die satanisme op het spoor is. Ik lees erg veel en met name thril- 3. Welk leuk voorval op het Iers. Films kijk ik niet. Dat vind werk herinner je je nog steeds? ik veel te lang duren. Daar heb ik „Vorig jaar, enkele dagen voor de geen geduld voor." kerst, bestelde een klant bij ons een buffet voor de werknemers 5. Als je 100.000 euro zou win- in haar bedrijf. Als dank kregen nen, wat zou je daarmee doen? we later allemaal een orchidee Oh, dat is heel simpel. Na tien van haar omdat ze het enorm jaar gehuurd wonen in ons huis waardeerde dat we hiervoor, in hebben we het nu gekocht. Als ik die voor ons zo drukke periode, geld zou winnen zou dat gelijk tijd hadden vrij gemaakt." naar een nieuwe badkamer gaan. Het lijkt me ook leuk om gewoon meer geld te besteden te hebben. Met twee tieners in huis kom je F a 7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 I jimkoster.nl junioren I werd TOOS vertegen- 'Ander beeld in tunnel' Rabobank J Topsport Entertainment Vrouwen Zesdaagse Masters of Sprint www.autobedrijftanis.nl Noordkade 44 - Waddinxveen - Tel. 0182-610812 Airco, st bekrachtiging, elektr. ramen, trekhaak enz. Autobedrijf Joop Tanis zoon Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0,45 p/m, of www.zesdaagserotterdam.nl

WvW | 2008 | | pagina 19