Waddinxveen wint in Boskoop en stijgt met stip Veertig jaar sportiviteit en gezelligheid bij HCW Be Fair laat punten liggen in Benthuizen WSE pakt eerste driepunter I 81 Volleyballers uit Zevenhuizen doen ervaring op in Europa Cup B Colofon l F? vW gage Volgens Van Maanen gaf .de meer Geers en Hakim El Ousrouti. Rendement Oude keet i-i moeten staan. Voetballend waren we veel beter en dan sta je in de tweede helft binnen een kwartier brak het daar nog aan. „Door de scherpte wonnen we de meeste duels en kwamen we steeds in balbezit. Van daaruit konden we gaan voetballen." Na tien minuten viel de eerste goal voor WSE. Niels van der Lin- dit wel aan zichzelf te danken. Er mocht namelijk op de helft van de Benthuizenaren een vrije speelden de 'twee op één' goed uit. Keeper Van Schoneveld kon niets anders doen dan de aanval ler van BSC onreglementair te veel beter waren", vertelt Van Zoest. Zoals in de hele wedstrijd voetballen. Ik verwacht niet dat deze nederlaag het zelfvertrou wen aantast." 10. Be Fair 11. Kamerik 12. Haz. Boys 10-28 (29-13) 10-24 (31-19) 9-22 (33-11) 10-15 (14-17) 3- 0 2-4 1-3 0-1 1-2 4- 1 2-3 2- 0 3- 2 4- 0 druk houden. Invaller Ricardo van Tol leek met een van richting 12. Warmunda 13. WSE stander. De week daarna is er wel weer competitie. Dan ontvangen de Waddinxveners titelkandidaat en koploper BVCB. vertegenwoordigd door Berend Faber. Samen met Thomas van Rij van VC Nesselande wordt hij in Woerden extra onder handen ge nomen door Johan van Zelderen. Bij de B-jongens is Nesselande present met Alexander Parkinson en Max van Mullem. Zij krijgen training van Jeroen Stalenhoef. De C-jongens Joppe Metselaar, Martijn van Buren en Cain van Hal (allen VC Nesselande) gaan voor de trainingen van Jos Breg- man wekelijks naar Bodegraven. veranderd schot de gelijkmaker te maken. Maar de keeper stak hier op miraculeuze wijze een stokje voor. Even later had ook Arjen van der Eijk de gelijkmaker op zijn schoen. Maar ook hij miste en de derde Waddinxveense goal kwam er dus niet. WADDINX VEEN/BOS- KOOP - De voetballers van Waddinxveen hebben op het veld van Floreant een uitste kende prestatie geleverd. De derby die in de voorgaande twee seizoenen drie keer in 1-1 en een keer in winst voor floreant eindigde, werd zon dag met 4-2 in het voordeel van het elftal van Edwin de Bruin beslist. De ploeg is daarmee naar de vierde plaats van de ranglijst ge stegen. een echte derby is. Dat was de belangrijkste opdracht die De Bruin, absoluut niet tevreden met de ruststand, zijn man nen in de pauze had ingeprent. Ook voetballend moest het in de ogen van de veldheer veel beter! ren dement moet hoger. Want we hebben wel de punten nodig." met de geweldige kennis van Yvonne Koot, een gedreven be stuur en inzet van veel vrijwil- kant, meteen meer het karakter van een derby waarbij het alle kanten nog op kon. Voor Wad dinxveen uiteindelijk de beoog de kant. Uit alweer een vrije trap van Mike Hoffmans was het ditmaal Michael de Zwart die van dichtbij kon inschie ten, 2-3. Het initiatief lag daarna weer bij Floreant dat, om gelijk te maken, niets anders kon doen dan risico's nemen. De dames van het hockeyseizoen 1977/1978, toen nog op het oude veld. Tweede van links is het pas benoemde erelid Hanneke Bierman die 25 jaar trainster is van de 'ochtend-dames'. Foto:PR Stand vijfde klasse A 1. NSV '46 2. SVLY 3. ROAC '79 4. Waddinxveen 10-18 (26-16) 5. Gouda 6. Rijnland 7. Lugdunum 8. Floreant 9- 17 (21-13) 10-16 (14-20) 10-15 (27-18) 10-14 (18-18) 9. Leidse Boys 10-11 (23-26) 10. Soccer Boys 10-10 (17-19) 11. Roodenburg 10-9 (18-23) 10- 7 (17-23) 10-5 (13-30) 10-1 (7-45) WADDINXVEEN - Vol ongeloof zat Be Fair-trainer Pieter van Zoest afgelopen zaterdag op de bank in de tweede helft. Na een snelle voorsprong had zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen BSC '68 verzuimd de thuisploeg op een grotere achterstand te zetten. En toen sloeg het noodlot toe: BSC draaide de achterstand bin nen een kwartier om in een 3-1 voorsprong. den. Het zou René van der Sluis worden die, in de 75e minuut Floreant het genadeschot kon geven, 2-4. Want, in het laatste kwartier was Floreant niet meer in staat om het Waddinxveen nog moeilijk te maken. En zo behaalden de jongens van De Bruin, sinds vijftien jaar, einde lijk weer een overwinning voor Waddinxeen op Floreant. Volgens Edwin de Bruin had de gelukkigste gewonnen. „Na de 2-2 hebben we de kansen goed benut en niks meer weg geven. Mede door de uitslagen op de andere velden hebben we goede zaken gedaan." Komende zondag speelt Waddinxveen de uitwedstrijd tegen NSV'46, nog altijd de koploper in 5A. licht hadden als we s avonds gingen trainen. Ik heb in vrijwel alle teams gespeeld en dat resul teerde in 'Dames 1', waar ik 17 jaar spelend coach ben geweest. Nu doe ik nog graag aan trim- hockey en ook de gezelligheid binnen HCW wil ik absoluut niet loslaten." Floreaan Maarten van Tol. Al weer hij. Als jullie het niet doen, doe ik het maar. Zijn schot deed het net trillen en de tribune Waddinxveen begon dan ook veel scherper, dan ze in de eer ste rondgang had laten zien, aan de tweede helft. En met succes! De hervatting was nog geen vijf minuten aan de gang of het gewenste effect was daar. Mike Hoffmans nam een vrije trap ter hoogte van de middenlijn. Hij knalde de bal in één keer in het doelgebied van Floreant. De Boskoopse keeper (ex-Wad- dinxveen) Sjaak Wenteler ver keek zich volkomen op de bal en liet hem kinderlijk door zijn benen gaan. Hij lag nog niet meteen in het doel, maar Richard de Jeu was er als de kippen bij om de 2-2 binnen te tikken. De wedstrijd kreeg daardoor, ook van Boskoopse Ook de 39 jarige Gerrit Jan van Delft kijkt met een fijn gevoel terug op 35 jaar lidmaatschap van HCW. „We waren dan wel hartstikke blij met een eigen clubgebouw aan de Vondellaan, maar het was wel een oude keet. Er stond een oude kachel en de drankvoorraad was in de kleed kamers opgeslagen. Soms leg den we van die oude veterdrop op de kachel en dan begon dat vreselijk te stinken. Er zijn veel vriendschappen en relaties ont staan in al die jaren bij HCW. Gezelligheid is een belangrijk element binnen de club en ook oud-leden komen nog regelma tig even langs om hun kamera den weer te zien en ervaringen uit te wisselen. Maar het spor tieve element moet natuurlijk in een sportvereniging voorop blij ven staan. En dat gaat gepaard met (top)prestaties. Die zijn ze spelen had BSC er genoeg van en brak het 'Benthuizens kwar- „Onvoorstelbaar", noemde Van tiertje' aan. De gelijkmaker viel .Zoest de ommekeer in de wed- nadat twee Waddinxveense ver- strijd. „We hadden met de rust dedigers tegen elkaar aan liepen, WADDINXVEEN - De afgelopen veertig jaar betekent voor hoc keyclub Waddinxveen (HCW) een periode van ontwikkeling, en gezelligheid. Natuurlijk is zo'n jubileum een goed moment om vooruit te kijken want er zijn nog veel wensen, die HCW graag wil invullen. Een aanpassing van het clubgebouw en een speciaal veld voor G-hockey (gehandicap ten) staan hoog op het verlanglijstje. Maar voor de leden van het eerste uur is het ook een mooi moment om even terug te kijken Twee kanten op De derby kon daardoor nog steeds twee kanten uit. Het balletje zou uiteindelijk in het voordeel van Waddinxveen rol len. Door alles op de aanval te gooien, bood Floreant tegelijk haar buren weer mogelijkhe- Stand derde klasse B 1. BVCB 9-22 (31-8) 2. Alphia 9-21 20-6) 3. Schoonhoven 10-20 (15-15) 4. WDS 9-19 (25-14) 5. Soccer Boys 10-16 (20-8) 7. Koudekerk 8. Zestienhoven 10-13 (15-20) 9. Zwammerdam 10-9 (12-34) 8- 6 (16-21) 10-6 (14-31) Uitslagen: Zestienhoven-WDS: Haz. Boys-Schoonhoven: 2-2 Koudekerk-Kamerik: BVCB-Soccer Boys: BSC '68-Be Fair: Alphia-Zwammerdam: de trainer. „Hun spel heeft niet mee naar voren zo veel met voetbal te maken, keeper de bal vangen en zijn aan- Ze pompen die bal constant naar vallers aan het werk zetten. Die uit Vlaardingen is dan de tegen- voren en hebben veel lengte en fysieke kracht in de ploeg. We hadden onze kansen af moeten maken." Toch begon de middag uitermate stoppen. Hij ontving hiervoor een fijn voor de Waddinxveners. Na gele kaart. Maar belangrijker was een minuut spelen stelde Wibout de strafschop. Deze werd ver- van der Wees de trefzekere spits zilverd en Be Fair stond op ach- Mo el Azzoutti in staat bij de terstand. Een kwartier voor tijd eerste paal de openingstreffer werd het Benthuizens kwartiertje binnen te schieten. Voor Be Fair afgesloten met de derde goal. Een leek geen vuiltje aan de lucht. De indraaiende vrije trap werd bij de ploeg creëerde veel kansen en het tweede paal binnengegleden, leek wachten op de tweede Wad- „En dan sta je dus zomaar met dinxveense goal. Maar omdat 3-1 achter, terwijl we voetballend onder andere Patrick Vermeulen verzuimde de score uit te bou wen, haalde BSC de rust met een kreeg Be Fair ook na dit desas achterstand van maar 0-1. treuze kwartier kansen. Verdedi- iz ger Edwin Geluk kon de ploegen war lertje dichterbij elkaar brengen door vijf In de tweede helft ging Be Fair minuten voor tijd de 3-2 binnen te op dezelfde voet verder. In het koppen na een voorzet van Maus eerste kwartier werden opnieuw van Tol. Na de aansluitingstreffer grote kansen bij elkaar gevoet- bleef Be Fair de thuisploeg onder bald. Maar deze kansen werden ook opnieuw gemist. Na een uur Het zag er in het begin niet met een naar uit dat Waddinxveen met de volle buit uit Boskoop zou vertrekken. Het was Flo reant dat voortvarend begon. De wedstrijd was nog geen zes minuten oud of de bal lag al achter de verbouwereerde Jordy Groen. Was getekend Maarten van Tol. Hij zou nog een keer van zich doen spreken. Een op steker voor de Boskopers die vanuit een gesloten verdediging Dennis Faber (links) en vrijetrappenspecialist Michael de Zwart (rechts), op z'n oranje schoenen, in duel met de Boskopers Ron Foto: Liesbeth van der Vis Uitslagen: Warmunda-Roodenburg: 4-4 WSE-GSV: Floreant-Waddinxveen: Soccer Boys-ROAC '79: Lugdunum-Rijnland: Gouda-NSV '46: Leidse Boys-SVLY: kampioen geworden en hebben zelfs in de 3e klasse gespeeld." Ook Angelique Janssens Jeukens is vrijwel vanaf het prille be gin lid van HCW. „Toen Pim bij de club kwam, speelden we al op het grasveld bij WSE. Maar daarvoor speelden we nog op de Alberdinck Thijmlaan op een knollenveld", herinnert Ange lique nog de allereerste periode van de club. „Hugo Zwenk was de oprichter van HCW en ook mijn vader was nuaw betrokken bij de start. Ik ging al heel snel met vader mee en zo ben ik aan het hockeyen geraakt. Het was allemaal erg primitief, maar een prachtige tijd. Al heel snel daar na gingen we naar het terrein aan de Vondellaan en kregen we daar een eigen veld en later zelfs een eigen clubgebouw. We hadden een paar lantaarns en een hele lange elektriciteitskabel, zodat we ook nog een beetje bleven aanvallen om de score op te voeren. Toch had Waddinxveen redelijk rust was het ineens druk in het snel het antwoord op die Bos- strafschopgebied van de familie koopse dadendrang gevonden. De Bruin, die de bal maar niet Rond de 20e minuut kreeg de uit haar doelgebied wist weg te ploeg een vrije trap op zo'n 20 werken. Pik in, 't is winter dacht meter van het doel van Flore ant. En daar heeft de ploeg van Edwin de Bruin natuurlijk een specialist voor in huis. Michael de Zwart nam plaats achter juichen, 2-1. de bal en liet vriend en vijand even stil worden door het rondo schitterend en onhoudbaar in Meer strijd! Laat zien dat het het doel te schieten 1-1. Dat was even schrikken voor de thuis club die er overigens niet van uit het lood raakte. Floreant liet Waddinxveen gewoon komen om vanuit de counter proberen toe te slaan. Dat bleek een link wapen. Tien minuten voor de WADDINXVEEN - De volleybal- december wordt gespeeld en het jongens wordt Koophuis/Be Fair Iers Jelle van Jaarsveld en Niels thuisduel in het topsportcentrum Klapwijk uit Zevenhuizen hebben in Rotterdam op 16 december, twee wedstrijden toegevoegd aan Bij de A-meisjes is Inge van der him wedstrijdervaring op Euro- Meer van VC Nesselande geselec- pees niveau. Met hun club OR- teerd voor de rayontrainingen die TEC.ROTTERDAM.Nesselande wekelijks in Woerden worden ge wonnen in de l/16e finale van de houden onder leiding van Ralph CEV-Cup de uit- en de thuiswed- Sap. Bij de B-meisjes volgen haar strijd tegen Rabotnicki Fersped clubgenoten Celine Overbeeke en Skopje (Macedonië) met 3-0. In de Martine Onderwater deze trai- achtste finale wacht, eveneens in ningen van Martin Ruften in Bo- twee wedstrijden, het Griekse GC degraven. C-meisje Christa van Lamia. De verwachting is dat de Leeuwe wordt in Bodegraven ge- uitwedstrijd in Griekenland op 10 traind dor Ger Walrave. Bij de A- ker in het verleden aansprekend zeker groeien en we hopen dat geweest, getuige de vele kam- meer senioren lid willen worden pioenschappen die binnen de van HCW." Het is duidelijk dat vereniging zijn behaald. Maar HCW ook in de komende veertig ook kijkt HCW weer vooruit en jaar een goede balans blijft zoe- daarom heeft het bestuur kortge- ken tussen sportiviteit, inzet en leden in Yvonne Koot een kanjer gezelligheid. En deze elementen van een trainster aangetrokken, zijn allemaal voorhanden met die als geen ander de veteranen een goede staf van allemaal ge en de trimmers naar een hoger diplomeerde trainers, aangevuld niveau kan brengen. Yvonne: „Ik ben vele jaren op het hoogste niveau betaald trainer/ coach geweest en de laatste jaren ligers en natuurlijk veel gezellige ben ik trainster geweest van het en sportieve leden. 'dames 1 van HGC', waarmee ik promotie naar de hoogste klasse heb bewerkstelligd. Natuurlijk moet ik hier mijn doelstelling anders neerzetten, maar de leer gierigheid valt me hier erg op en men wil graag allerlei tips en vaardigheden aannemen. Het resultaat moet de prikkel zijn en het is nu al te merken dat ze fanatieker zijn geworden. Maar ook de gezelligheid binnen deze club spreekt mij aan. Ik noem dat altijd de derde helft en die is na een goede inspanning natuurlijk ook heel belangrijk." Pim Walraven: „HCW telt mo menteel bijna 500 leden uit de gehele regio rond Waddinxveen, waarvan zo'n 150 veteranen en trimleden. Daar kan de club nog WADDINXVEEN - Eindelijk is het dan zover. De eerste over- belangrijk voor ons dat hij terug winning van WSE in de competitie is een feit. Hekkensluiter is van zijn blessure. Daniel de Bil GSV kwam op bezoek in Waddinxveen en moest er met 3-0 aan speelde een feilloze wedstrijd." geloven. Teamleider Julius van Maanen was uitermate tevre- Aanstaande zondag mag WSE het den. „Heerlijk, drie punten. Al hadden we misschien met een getankte vertrouwen proberen te hogere uitslag moeten winnen." vertalen in een goede prestatie tegen Rijnland. Een lastige ploeg, te komen, maar de paal redde de volgens Van Maanen. „Het is te thuisploeg. Tijdens de rust ver- hopen dat we onze positieve flow telde trainer Eddy Souisay zijn door kunnen zetten. Ik ben er na scherpte waar WSE mee speelde mannen vooral zo door te gaan, melijk van overtuigd dat we nog de doorslag. Vorige week ont- Van Maanen was er in ieder geval meer punten gaan pakken." Als van overtuigd dat GSV verslagen WSE er inderdaad in slaagt de de zou worden. „Ik had er echt een overwinning te behalen, kan de goed gevoel over. Je merkte aan ploeg Warmunda passeren op de die jongens dat ze vastbesloten ranglijst. De thuiswedstrijd tegen waren vandaag te winnen." Rijnland begint om 14.00 uur.v Hoop den was de maker. Hij kreeg de Omdat WSE ook in de tweede bal na een mooi aanval over links helft mooie kansen onbenut Het, voor zijn voeten en passeerde de kreeg GSV steeds meer het idee Goudse keeper met een hard en dat er wat te halen was. Maar laag schot. Van der Linden was deze hoop werd in één keer weg- ook betrokken bij de tweede Wad- gevaagd toen de derde goal viel, dinxveense goal. Hij nam na ruim Halverwege de tweede helft be- een half uur spelen een vrije trap, sliste de verdienstelijk invallende Zijn voorzet belandde bij de mee Larby Zourhlal de wedstrijd. Hij opgekomen verdediger Robert kreeg de bal in de diepte aange- van Niekerk op het hoofd en zijn speeld door Hussain Zeyrouh en kopbal verdween in linkerbene- rondde bekwaam af. denhoek. „Een terechte overwinning", vond Van Maanen. „We wisten dat het er inzat vandaag. Maar de ontla- Totdat het rustsignaal klonk, bleef ding is dan wel groot als het er WSE kansen creëren. Maar de eindehjk een keer uitkomt. We ploeg verzuimde de wedstrijd wistén namelijk al lang dat de definitief in het slot te gooien, punten er toch een keer zouden Omdat de ploeg van teamleider moeten komen." De teamleider Van Maanen er niet in slaagde de vond dat zijn ploeg twee uitblin- derde goal te maken, bleef GSV in kers had afgelopen zondag. „Fer- de wedstrijd. Even leek de hek- dy Schenk speelde een perfecte kensluiter zelfs op gelijke hoogte pot als laatste man. Het is heel erg „Zo speel je dus best leuk, maar heb je geen punten", blikt Van groei, sportiviteit al met drie of vier tegen nul voor waardoor de spits alleen op Jan- Zoest terug. „We voetballen in Willem van Schoneveld afging principe goed, alleen het en bekwaam afrondde. Net vijf minuten later stond Be Fair al ineens met 3-1 achter." Omdat op achterstand. Al had de ploeg Toch maakt Van Zoest zich geen Be Fair de thuisploeg terug het dit wel aan zichzelf te danken, zorgen. „We gaan steeds beter wat HCW hen in al die jaren voor moois heeft geboden, komen in de wedstrijd, stonden 1 de Waddinxveners aan het eind 1 van de middag met lege handen, trap genomen worden. Omdat bij „En dat was niet terecht", volgens die vrije trap te veel verdedigers Aanstaande zaterdag mag Be Fair De 42jarige Pim Walraven is nu gingen, kon de dat zelfvertrouwen testen in de al ruim 30 jaar lid en speelt nog beker. Tweedeklasser Zwaluwen altijd zijn partijtje mee bij de veteranen. „Ik was een jaar of 8, toen een vriendje me voor het eerst meenam naar het hockey. Veel van mijn vrienden gingen voetballen, maar daar hield ik niet zo van. HCW had toen nog niet zo veel leden en er werd gespeeld op het grasveld op het WSE-terrein. Toen ik kwam wa ren er net voldoende kinderen om een miniteam te vormen. Ik vond het wel leuk en ben je eenmaal met het echte 'HCW- virus' besmet, dan blijf je er mee besmet. Het is hier zo gezellig en het hockey is zo leuk om te doen, dat ik al die jaren met plezier lid ben gebleven". Hij vervolgt: „Ik heb alle jeugdelftallen doorlopen en op 17jarige leeftijd speelde ik in 'Heren 1'. We zijn twee keer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 Door Tim Tempelaars Door Ton van Bemmel Door Tim Tempelaars Door Ruud Groot 10-13 (17-13) Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) 14. GSV Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. 6. BSC'68 9- 5 (10-22) «f ‘«O f

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 23