WADDINXVEEN Snuffelmarkt De Rank OFFICIËLE BEKEND EN MEDEDELINGEN Eerste exemplaar 'Historisch Waddinxveen in beeld' voor Kees de Bas Sr. Klaverjasavond Wandeltocht voor senioren Rookworst met goud bekroond Bingo in de Boog Kerstworkshop groendecoratie R T E E N M E G E GEMEENTELIJKE BELASTINGEN manier te bewegen en tevens Foto: Martin Sharrott Heeft u tips? senioren. Op dinsdag 25 november staat de lange wandeltocht op het in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog ge- Versluis. Het is ooit begonnen met het samenstellen van jubi- onder andere over de familie Van der Torren, die veel voor Wad dinxveen heeft betekend. Beiden ling van de rookworst van Com peer van prima kwaliteit zijn. Keurslager Peter Compeer is heel tevreden met het behaalde totaal van gin van het rookworstseizoen is het behalen van Goudkeur een mooie opsteker. mooi geschenk voor jong en oud tijdens de feestdagen zou bete kenen. Ook roemde hij het feit dat er geen enkel winstoogmerk achter de omvangrijke productie schuil ging. Onmiddellijk na de feestelijke bijeenkomst konden degenen die bij voorintekening een exemplaar hadden besteld hun boek in de HEMA-vestiging ophalen. Ook de twee komende zaterdagen is dat nog mogelijk. Daarna is dit boek ook in de plaatselijke boek handels te vinden. GROOT ONDERHOUD HEFBRUG 2011 CONTACT VERGUNNINGENLOKET www.waddinxveen.nl WADDINXVEEN - Op vrijdag 21 november wordt er een bingo in buurtcentrum 'De Boog' gehou den. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. wordt aan de deelnemers die meerijden bovendien een klei ne bijdrage aan de autokosten ve voor het publiek: 'Historisch Waddinxveen herleeft'. WADDINXVEEN - Op dinsdag 9 december van 9.30 uur tot 11.30 uur wordt er door de Stichting Vonk een workshop groendeco ratie met als thema Kerst geor ganiseerd. Deze wordt verzorgd door José Remmerswaal van BloomArt. Het wordt geen tra ditioneel kerststukje, maar een 'kerstobject' met balletjes, takjes, buisjes en vers materiaal. De kos ten voor deze originele workshop bedragen 20 euro inclusief een kopje koffie of thee, en natuurlijk alle benodigde materialen. Aanmelden kan tot 1 december bij Stichting Vonk op telefoon nummer 63 19 32 of op het kan toor in het Anne Frankcentrum. Aanmelden via cursussen@stich- tingvonk.nl kan natuurlijk ook. den gepubliceerd. Nadat Kees de Bas het eerste exemplaar onder luid applaus uit handen van de samenstellers had ontvangen gaf hij zijn goed voorbereide visie op het geschenk dat hij zojuist had ontvangen. Hij stelde daarbij zorgvuldig vast dat er al 35 jaar aandacht wordt besteed door verschillende auteurs aan de ge schiedenis van Waddinxveen Hij prees het feit dat Versluis en Verlooy er opnieuw in waren geslaagd een uniek document te vervaardigen dat in zijn ogen een houdt op donderdag 20 novem ber haar traditionele klaverjas avond in Eetcafe ZINNE aan de Nesse 20. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen be- contacten te leggen met andere gint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Iedereen is welkom, men hoeft WADDINXVEEN - Tijdens de nationale productkeuring van de Vereniging van Keurslagers heeft de rookworst van de Wad- dinxveense Keurslager Com peer het predikaat 'Goudkeur' gekregen. De jury - bestaande uit een onafhankelijk team van deskundigen - stelde vast dat geur, kleur, smaak en samenstel- WADDINXVEEN - Al vele jaren organiseert de PKN-gemeente 'De Rank' een rommelmarkt en een snuffelmarkt. Op zaterdag 22 november 2008 is het weer 199 punten. Juist aan het be- 'snuffeltijd'. De netto-opbrengst van deze snuffelmarkt komt ten goede van het bekende Kerstfeest op 24 december in De Dreef en voor het stoelenfonds van De Rank. Tijdens de snuffelmarkt is er weer van alles te koop. De orga nisatoren hebben gezorgd voor een zeer gevarieerd aanbod dat niet bestaat uit afdankertjes een kopje kof- Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u con tact opnemen met het kantoor van de stichting in het Anne Frank-centrum, telefoon (0182) - 631932. Op 16 december staat de volgende lange wandel tocht van de stichting Vonk GROEN MILIEUZAKEN Gemeentehuis postadres telefax website e-mailadres De Publieksbalie voor informatie, vragen en klachten maar uit zeer bruikbaar materi aal. Hierbij moet u denken aan boeken; cd's, video's en dvd's; curiosa; postzegels en zelfge maakte kaarten (waaronder kerstkaarten); speelgoed; kerst spullen; bloemen en planten (zoals Kerststerren). Onder leiding van Agnes Al- blas en Netty Berkouwer zal er ook een groenworkshop voor kinderen en volwassenen zijn. Dit alles vindt plaats in de au la van het Coenecoop College Zuid aan De Dreef in Waddinx veen van 10.00 uur tot 15.00 uur. De toegang is gratis. RUIMTELIJKE ORDENING WADDINXVEEN - Autoclub De WADDINXVEEN - Senioren- Gouwe Rijders uit Waddinxveen werk, van de stichting Vonk, houdt regelmatig wandeltoch- legenheid om met elkaar na te ten om senioren in de gelegen- praten onder het genot van een heid te stellen op een gezonde kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedra gen 3 euro, inclusief 1 kopje koffie/thee tijdens de koffie- geen lid te zijn. Voor informatie, programma. Vooraf opgeven is stop. Bij gebruik van auto's 06-23671549. niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrij ven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan gevraagd (max. 1 euro), van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om fie of thee te drinken. Om 10.30 uur vertrekt de groep met au to's richting Reeuwijk. In za lencentrum 'De Brug' vindt de koffiestop plaats en daar kunt u de meegebrachte boterham men opeten. Deze tocht is 10 kilometer lang. Bij terugkomst gepland. x BEZWAAR De vestiging van de HEMA aan de Kerkweg Oost was nog voor het publiek gesloten op zaterdag ochtend 15 november vóór 9.00 uur. De eerste klanten stonden buiten geduldig te wachten tot de deuren open zouden gaan, maar in de bedrijfskantine heerste al een gezellige drukte. De koffie geurde en de befaamde tompou- ces van het huis stonden uitnodi gend klaar op de bar. Familie, vrienden en kennissen van Jan Versluis en Kees Verlooij hadden zich daar verzameld voor een feestelijk moment. De uitrei king van het eerste exemplaar van hun nieuwe boek aan de bekende Waddinxvener Kees de Bas Sr. (84), kenner van het oude dorp bij uitstek. Hij had bij het tot stand komen van het fraaie al bum een belangrijke rol gespeeld bij het herkennen van namen en Jan Versluis, Kees Verlooij en Kees de Bas Sr. situaties uit het grijze verleden, dankzij zijn ijzersterke geheugen. De beide auteurs hadden hem dan ook terecht uitgenodigd om het eerste exemplaar in ontvangst kregen de smaak te pakken en in te nemen. Na een kort welkomst- 2002 verscheen hun eerste uiga- woord van Henk de Bas, on dernemer van de HEMA en te vens van de Doe Het Zelf zaak In 2008 werd het tijd voor hun aan de Jan Dorrekenskade Oost, tweede album, een passend mo- nam Kees Verlooij het woord, ment in het kader van het 775- Hij schetste de voorgeschiedenis jarig bestaan van het dorp. Met van zijn samenwerking met Jan veel geduld en eindeloos zoek werk zijn ze erin geslaagd 124 foto'smet bijbehorende tekst, te leumuitgaven en, gedenkboeken, verzamelen, die nooit eerder wer- BOUWZAKEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 20080138 Exportweg ngingsrechten zUUy; idenbelasting 2009; ri de bedrijfswo- Geen I L uur 08.30 - 12.30 uur 17.00-21.00 uur Weekblad voor Waddinxveen ontvangen? Bel 0900 1010107 B&W zijn op grond OPENINGSTIJDEN DE PUBLIEKSBALIE maandag tot en met vrijdag donderdagavond voor Ie 48. ‘Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op - Ne| de I De gegevens inzien bij het 624835. Neem contact op met de redactie! weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 SPREEKUREN De burgemeester en de wethouders houden spreek uur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak te maken via 624 600. het ter plaatse geldende bestemmings- 1 van de Wet op de OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 op werkdagen van 13.30 tot 16.30 zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. besluit instel de Raad van De hefbrug in Waddinxveen is aan een onder houdsbeurt toe. De werkzaamheden voor dit groot onderhoud staan gepland in 2011.Tegelij kertijd met de werkzaamheden aan de hefbrug worden de opritten van de hefbrug aangepakt. De hefbrug kan in 2011 voor een langere peri ode niet voor verkeer worden gebruikt. De uitvoeringsperiode wordt afgestemd met andere weg- beheerders. De gemeente zorgt tijdens tijdelijke strem mingen in overleg met de provincie voor een werkbare omleidingsroute. Langzaam verkeer zal gedurende de hele periode zolang mogelijk gebruik kunnen maken van de hefbrug VERLEENDE VERGUNNING B&W hebben de volgende vergunning verleend: - Brandweer Waddinxveen: revisievergunning een brandweerkazerne op het perceel Noordkadi bracht over een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigii gen ten opzichte van een ontwerpbesluit; - belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. van asbest- houdend zeil 06-11-2008); 20080241 Zuidelijke Dwarsweg (ongenummerd), het slopen van een schuur (07-11-2008); 20080242 Henegouwerweg 113, het slopen van ning (11-11-2008). VERZOEKEN OM VRIJSTELLING 20080117 Noordeinde 6, het oprichten van een woning; Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat vrijstel- opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met telefoonnum mer 624832, voor alle overige vergunningen met telefoon nummer 624833. INGETROKKEN VERGUNNING B&W hebben de volgende vergunning ingetrokken op grond van artikel 8.26 (Wm): - J. Doove: oprichtingsvergunning (15 december 1998) en ambtshalve wijziging (19 juni 2006) voor een constructie- werkplaats op het perceel Coenecoop 750. van deze aanvragen kunt u op afspraak Vergunningenloket, telefoon 624832 of BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: ptunuspaa, naast nummer 24, 1 populier, boom veroorzaakt veel overlast door afbrekende tak ken; - Molenring 47, 1 conifeer, de omvang van de boom is te groot in verhouding tot de tuin en kan gevaar veroorzaken bij storm. ONTWERP VERGUNNING INTREKKEN van plan de volgende vergunning in te trekken van artikel 8.26 (Wm): - Boer en Bakker BV: oprichtingsvergunning (31 januari 1995)en de bijbehorende melding 8.19 (16 juni 1997) alsmede de actualisatievergunning (20 februari 2007) voor een wikkelbedrijf op het perceel Coenecoop 582. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (grif fierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpbesluit, kunnen later beroep instellen tegen een definitief besluit. MAATWERKVOORSCHRIFTEN Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gelden alge mene regels die zijn vastgelegd in Algemene Maatrege len van Bestuur (AMvB). Een milieuvergunning is dan niet nodig. In bepaalde gevallen is het nodig ter bescherming van het milieu aanvullende maatwerkvoorschriften op te leggen naast de voorschriften uit de van toepassing zijnde AMvB. Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VOORAANKONDIGING BESTEMMINGSPLAN B&W maken op grond van artikel 1.3.1. van het Besluit ruimtelijke ordening bekend, dat zij een bestemmingsplan voorbereiden voor het Centrum op grond van de Wet ruimtelijke ordening. Het plangebied is het sportpark Burg. Warnaar en het Burg. Warnaarplantsoen, gelegen tussen de Jan Dorrekenskade Oost, de Kanaaldijk, de Dreef en de spoorlijn. Deze twee besluiten kunt u vanaf 20 november 2008 tot en met 5 januari 2009 tijdens kantooruren inzien bij de Publieksbalie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken via tel. 624500. Wij hebben geen onafhankelijke instantie in de gelegen heid gesteld advies uit te brengen over dit voornemen. De conceptbesluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage m.i.v. donderdag 20 november 2008 t/m woensdag 31 december 2008 tijdens openingstij den bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw ziens wijze kenbaar maken bij het college van B&W. Monde ling is ook mogelijk via een afspraak of telefonisch tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur op nummer 624 832 of 624 835. B&W zijn van plan de volgende maatwerkvoorschriften op te leggen: - Dachser Netherlands B.V.: geluidsvoorschriften bij het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor het perceel Handelsweg 2, - Handelsonderneming H.J. van Vliet: geluidsvoor schriften bij het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor het perceel Transportweg 10. BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAGEN De volgende aanvragen om afgifte van een sloopver gunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook 20080239 Nicolaas Beetslaan 130, het verwijderen op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. Bovenstaande ontwerpbesluiten kunt u vanaf 20 novem ber tot en met 31 december 2008 inzien bij de Publieks- balie. Zienswijzen tegen een ontwerpbeschikking kunt u in de genoemde periode indienen bij het college van B&W van Waddinxveen, maar moet u zenden aan de Milieudienst Midden-Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u zich rechtstreeks richten tot de Milieudienst Midden-Holland via telefoon 545700. Het onderhoud is een gedeelde verantwoordelijkheid van I de provincie Zuid-Holland en de gemeente. De provincie voert het onderhoud uit aan de hefbrug. Eerder deden zij dat ook voor de hefbruggen in Boskoop en Alphen aan den Rijn. De gemeente is samen met de provincie verant woordelijk voor de opritten. Uit onderzoek is gebleken dat de opritten moeten worden hersteld. Op dit moment zijn daarom veiligheidsmaatregelen getroffen aan de oprit, zodat de veiligheid van het verkeer gewaarborgd blijft. De werkzaamheden voor de opritten staan gelijktijdig met het onderhoud van de hefbrug gepland, zodat de burger slechts één.keer hinder heeft van ae werkzaamheden. BELASTINGVERORDENINGEN 2009 VASTGESTELD In de raadsvergadering van 12 november 2008 zijn de volgende belastingverordeningen vastgesteld: 1. de Verordening onroerende-zaakbelastingen 2009 2. de Verordening rioolheffing 2009; 3. de eerste wijziging van de Verordening rioolheffing 2009 4. de Verordening afvalstoffenheffing 2009; 5. de Verordening reinigingsrechten 2009; 6. de Verordening hondenbelasting 2009; 7. de Legesverordening 2009; 8. de Verordening lijkbezorgingsrechten 2009; 9. de Verordening marktgelden 2009; 10. de Verordening precariobelasting 2009; 11. de Verordening toeristenbelasting 2009; 12. het besluit tot vaststelling van de tarieven voor binnen- en buitensportaccomoaaties 2009 (exclusief zwem bad). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij het Vergunningenloket. Deze verordeningen treden in werking op de achtste dag na de publicatiedatum van dit weekblad en liggen koste loos ter inzage bij de Publieksbalie. U kunt tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift herkrijgen van de gewenste belastingverordening. De verordeningen kunt u ook inzien op www.waddinx veen.nl. Ook vindt u daar steeds de laatste informatie over de gemeentelijke belastingen. v Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - .ver leende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daar voor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. De inspraak voor dit bestemmingsplan heeft in 2006 plaatsgevonden. Op dit moment worden geen stukken ter inzage gelegd en is het indienen van zienswijzen niet I mogelijk. Het ontwerpbestemmingsplan zal in het laat- ste kwartaal van 2008 gedurende zes weken ter inzage I worden gelegd op het gemeentehuis van Waddinxveen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen zienswijzen worden ingediend. De kennisgeving van de terinzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan wordt vóóraf gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen, de Staatscourant en langs elektronische weg. Door Fred Spoor De gemeente treft in de periode daarvoor voorberei dingen. Zowel op civiel technisch gebied, maar ook op verkeerskundig gebi«=>d. Ds gorneenle wil namelijk ook onderzoeken hoe ze de verkeersdoorstroming en verkeers veiligheid kan verbeteren. Daarbij zullen ook belangheb benden worden betrokken. Speciale aandacht is voor de bereikbaarheid van ambulance en brandweer en ook met de politie zal er nauwkeurige afstemming zijn. ling is verleend van I plan als bedoeld in artikel 19, lid 1 Ruimtelijke Ordening. j ong. (nabij Containerweg 6), het oprichten van een bedrijfsruimte met kantoor; Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat vrijstel ling is verleend van het ter plaatse geldende bestemmings plan als bedoeld in artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20080240 Coenecoop 13, het plaatsen van een verlichte reclame zuil (07-11-2008); 20080243 Henegouwerweg 38, het plaatsen van een erfafschei- ding (11-11-2008); - belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben inge- 20080244 Schaepmanhoeve 31, het geheel vernieuwen van een tuinhuisje (12-11-2008).

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 3