I ZO VADER, ZO van historie Brede School viert eerste lustrum Boek geeft mooi overzicht l 'We dollen veel, maar werken ook hard' Goededoelendag goed bezocht F F r fr Eerste winnaars OVW-Superloterij bekend Klaverjassen Toename autoverkeer Kerstmarkt Souburgh Kerstmarkt Remonstrantse kerk Kerstmarkt Sint Victorkerk Vox Jubilans zoekt leden Boekenmarkt in winterse sfeer N#* Door Fred Spoor ii l+ www.vandervalkvakanties.nl Tel. 0172 - 46 96 96 va 49 p.p.i s CVan der valk vakanties va 95 p.p.l! va 369p.p.l! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 NOVEMBER 2008 PAGINA 13 Dorenda Gerts en leden van de werkgroep Brede School. Foto: Liesbeth van der Vis Foto: PR Dé gelukkigen die als winnaar uit de bus kwamen. V aan betrokkenen ook creatieve oplossingen te vinden zijn door het samenvoegen van beschik- „Nee", antwoordt zoon Christi aan. „Dat hangt af van de op dracht, dikwijls zijn we allebei aan het werk op andere loca ties." Komt vader dan wel langs om het werk te controleren? „Dat hoeft niet", reageert Johan Visser snel. „Chris levert uit stekend werk. Als ik langs ga, is het om het contact met de opdrachtgever te onderhouden en om te horen hoe tevreden ze zijn. Best een prettige ervaring voor een vader." H. van 't Wout, A.G. Marijt, F. Hus, WWaterreus, Sandra Mak- kus, Fam. Clarink, A. Doeleman, H.M. Hoogendoorn, L. Butter, Wat leuk is, is dat onze schoon dochter inmiddels met plezier een paar dagen in de week mee helpt in de winkel. Een prima vooruitzicht wanneer Johan en ik ouder worden." Eeckhout, L.J.M. Ellers, G. Fahr- ner, Ria Gerts, Wil Helmer, M.C. Kok, G. Kool, Claudia Kortekaas, Fam. Kortland, Liza van Leeu wen, Fam. Meerhoff, Ans- Nolta, Fam. Van Rijn, J. Sanner, Ralph Tol, A.J. Verleun, Bob Visser en T.J. de Vries (trekking 19/11). Alle prijzen voor bovenstaande trekkingen werden beschikbaar gesteld door de ondernemers in de Passage, de Dorpstraat en het Brugcentrum. Hebben jullie veel contact bui ten het werk? Moeder Anja Visser valt even in: „Dat was er natuurlijk wel toen hij nog thuis woonde, maar na zijn huwelijk met Marije, drie maanden geleden, is dat van zelfsprekend wel wat minder. Hoe lang bestaat het schilders bedrijf eigenlijk? „Langer dan je zou denken", weet Johan te vertellen. „Het uitoefenen van het schildersvak is kennelijk een erfelijke eigen schap, want mijn opa, die Fijan heette, verdiende daar al zijn brood mee. Toen mijn oma er alleen voor stond kwam het be drijf tijdelijk in andere handen, maar mijn vader Johannes Vis ser pakte in 1981 de draad weer op. In 1992 hebben Anja en ik de firma overgenomen." WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas houdt op vrijdagavond 28 november een klaverjasavond. U kunt hiervoor terecht in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinx- veen. Aanvang 20.00 uur. De laatste klaverjasavond van dit jaar is op 5 december. Inlichtin gen zijn verkrijbaar bij Jan van Velzen, 0182-611171. WADDINXVEEN - Op woens dag 11 december wordt er een kerstmarkt op het plein en in de hal van Zorgcentrum Sou burgh gehouden. De kerst- marktkramen zijn gevuld met een diversiteit aan produkten, onder andere verschillende vormen van sieraden, eigen gemaakte jam en kerstkaarten, eigentijdse bloemstukjes en nog vele andere creatieve pre sentjes om elkaar te geven met kerst. Dit jaar staat voor de eerste maal een bekende fotograaf uit Waddinxveen op de kerstmarkt die oud of jong met of zon der familie kan portretteren op een winterse achtergrond. Het kinderkoor Canticum uit Gouderak opent om 16.00 uur de kerstmarkt. Omstreeks 17.30 uur zal het Gideonkoor een op treden verzorgen met het zin gen van kerstliederen rondom een brandend houtsvuur. De kerstmarkt duurt van 16.00 tot 20.00 uur en is voor belangstel lenden vrij te bezoeken. Centrum, Geloven in Spangen. De Waddinxveense kunstenaar Jan Neven was speciaal voor deze dag heel even sneltekenaar. Hiervoor was ook grote belang- Werken jullie veel samen? stelling en veel families hebben zich door hem laten portrette ren. De organisatie van de Goe dedoelendag kijkt terug op een geslaagde dag. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag vond in de Hoeksteen de Goededoelendag plaats. Tij dens deze dag konden diverse ideële organisaties zich presen teren. Zo was er een boeken tafel van de IZB. Ook waren er standjes van Vrouwenkring Maria Martha, Stichting Hulp in Praktijk, het Israël Producten Door die erfelijkheid lijkt de toekomst dus gewaarborgd? „Daar kan ik je nog wat aardigs over vertellen", besluit Johan het gesprek. „Op 1 januari 2009 komt onze tweede zoon Bob in dienst. Hij is bij een ander be drijf opgeleid en hij is nu klaar om ons team te versterken." prijzen en prijs; een Peugeot 107. Meedoen is simpel. Spaar voor 90 euro aan kassabonnen van OVW-leden, niet die vast aan het deelnameformulier en lever deze bij een inzamelpunt in. Adressen van OVW-leden en de inzamel punten zijn op www.ovw.nu te vinden. Op deze website kun nen ook de deelnameformulieren worden gedownload en de voor waarden worden geraadpleegd. Uit alle inzendingen van de afge lopen drie weken zijn de eerste prijswinnaars bekend. De win- Vervolg van voorpagina. Het is echt een boek over een stukje geschiedenis van Wad dinxveen. Leuk voor geboren en getogen Waddinxveners om een stukje van -hun jeugd terug te zien en te lezen. Kent u ze nog: Modehuis Brouwer, Verbakel Mode en Textiel en 'De Stads zaak ten Plattelande'. Drie zeer bekende winkels van toen waar ieder zijn of haar herinneringen aan heeft. In het boek treft u een stukje geschiedenis en mooie fo to's van toen. Het boek is ook een must voor wie hier nog niet zo lang woont. Wie het boek leest begrijpt veel beter hoe Waddinx veen geworden is tot wat het nu is. En waarom er toch zoveel ge doe is over het nieuw te bouwen centrum. Burgemeesters Kees van der Lin den, Cor van der Hooft, Fedde Jonkman en Bert Smallenbroek schreven in het boek een column over hun Waddinxveense ambts periode. Ieder van hen is bekend met dat heikele Waddinxveense onderwerp: het nieuwe centrum. Als volgend jaar de eerste paal de grond in gaat voor het nieuwe centrum op de oude Be Fairlo- catie, is het precies een halve eeuw geleden dat de plaatselijke middenstand voor het eerst de noodzaak van een hoofdwin kelcentrum onder de aandacht van het gemeentebestuur bracht. Er is sindsdien veel water door de Gouwe gestroomd en er zijn WADDINXVEEN - Ben jij tussen de 15 en 35 jaar en hou jij van zingen? Het Jongerenkoor van Vox Jubilans is dringend op zoek naar nieuwe leden. Het koor Vox Jubilans bestaat al sinds 1975 en heeft verschillende dirigenten ge had zoals: Jan Mulder, Marco den Toom en Leon van Veen. Sinds enkele maanden heeft het koor een nieuwe dirigent, Severin van Dijk. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen op een van de repetitie-avonden, iedere woens dagavond van 20.30 uur tot en met 22.00 uur. De avonden vinden plaats in De Morgenster aan de Sterrenlaan 1 in Waddinxveen. Vervolg van voorpagina. In de nu één jaar oude Corri- dorstudie wordt vastgesteld dat de provinciale weg N207 tussen Gouda en Alphen en zo verder naar de bollenstreek, absoluut on toereikend is. De weg slibt nu al helemaal dicht en er wordt reke ning gehouden met toename van het autoverkeer met 35 procent. Voor het vrachtverkeer zal dat cij fer nog hoger zijn. Bovendien, zo staat ook in de Corridorstudie, zal een nieuwe randweg ten westen van Boskoop en Waddinxveen tussen de rijkswegen A12 en Nil is binnen een aantal jaren onver mijdelijk zijn. De Corridorstudie N207 is uit gevoerd door de provincie Zuid- Holland in samenwerking met de betrokken gemeenten. De studie schetst een beeld van de proble men die te verwachten zijn door de verkeerskundige en ruimte lijke ontwikkelingen in de ko mende vijftien jaar en geeft aan welke strategische ingrepen in de verkeersstructuur nodig zijn. WADDINXVEEN - Op zaterdag 29 november wordt er van 10.00 tot 15.00 uur voor de vijfde keer een sfeervolle kerstmarkt in de Sint Victorkerk gehouden. Het eerste lustrum van deze markt in 'Dickensstijl' vindt plaats in de kerk aan de Zuidkade 176 in Waddinxveen. Op de markt wor den allerlei zaken te koop aan geboden die met het kerstfeest te maken hebben, ook kunnen bezoekers onder begeleiding hun eigen kerststukje maken en zijn er kleurplaten en ranja voor de kin deren. Ter verhoging van de sfeer zal een koor Christmas Carols ten gehore brengen en op het orgel zullen regelmatig kerstliederen gespeeld worden. Informatie is verkrijgbaar bij Magda Sirre, 0182- 615137. De opbrengst komt geheel ten goede aan de restauratie van het kruis en de torenspits van de Sint Victorkerk. Het metershoge kruis is, in afwachting van een ingrijpende opknapbeurt, tijdens de kerstmarkt te zien in de kerk. Wat zijn eikaars sterke pun ten? „Wat mijn vader beter kan, is een begroting voor een op dracht maken", zegt Christiaan. „Bijna op de euro nauwkeurig kan hij een opdracht inschat ten." Johan aarzelt even met zijn antwoord: „Eerlijk gezegd werkt hij netter dan ik. Maar we tekenen gelukkig allebei voor het eindresultaat." Bemoei jij je ook met de verf- speciaalzaak in de Dorp straat? „Dat moet nog groeien, het liefst hou ik me bezig met het echte schilderswerk. Ik spring wel eens bij als het nodig is, maar zaken als de inkoop en voorraadbeheer behoren nog niet tot mijn hobby's. Maar wie weet, wat niet is kan best nog komen, voorlopig is de winkel bij mijn ouders in zeer góede handen, mede dankzij de hulp van Karin, onze vaste mede werkster, die inmiddels ook al weer heel wat jaartjes bij ons in dienst is." WADDINXVEEN - De op komst was boven verwachting op 19 november in de basis school De Regenboog aan de Jacob Catslaan. Er werden stoelen bijgezet voor de geno digden die in grote getale wa ren afgekomen op het sympo sium 'De Brede School, breed in de wijk'. Hiermee vierden de betrokken instellingen en organisaties het eerste lus trum van de Brede School in de wijken Noord en Zuid. Naam: Schildersbedrijf Visser Zn Eigenaar: Johan en Anja Visser Adres: Dorpstraat 80 Aard bedrijf: Schildersbedrijf en Verfspeciaalzaak WADDINXVEEN - Heel veel boeken, handwerk, platen en kerstartikelen. Deze ingrediën ten staan garant voor de be kende boekenmarkt in de Ont- moetingskerk. De kerk aan de Groensvoorde is op 29 november weer omgetoverd tot een uitge breide tweedehands boeken- en platenmarkt in winterse sfeer. Een mooie gelegenheid om de boekenplanken thuis weer eens vol nieuwe boeken te zetten. pen tegenover elkaar te zitten en konden hun 'voor' of 'tegen' kenbaar maken op een drietal stellingen die door drie inleiders werden gepresenteerd. Tijdens die debatten kon men zijn of haar gewijzigde mening tonen door van stoel te wisselen en naar het andere kamp van voor- of tegenstanders te lopen. De laatste stelling 'Yes, we can, het is twee voor twaalf. Benut de kansen voor een transparante samenwerking tussen burgers en gemeente', leverde een ver rassende uitkomst op. Onder grote hilariteit toonde iedereen zich voorstander van de stelling en haastte zich naar één kant van de zaal. Geen enkele reden dus om het Lagerhuisdebat ver der voort te zetten. Na een po sitief slotwoord van Wethouder Gerts en dank aan allen die deze bijeenkomst mogelijk hadden gemaakt door de dagvoorzitter konden de deelnemers onder het genot van een drankje napraten over een welgeslaagd sympo sium. vergeleek de Brede School met een veelkleurig palet, waarop door het mengen weer nieuwe kleuren ontstaan, ieder met zijn steuning) speelt een rol eigen betekenis voor het werk dat moet worden gedaan. Maar fondsen te verkrijgen, maar Me- tevreden achterom kijken is niet vrouw Van Berkel tekende hier voldoende, betoogde zij, er zal in bij aan dat juist door de veelheid de toekomst nog veel werk ver zet moeten worden. Want, jam mer genoeg, wordt het begrip 'Brede School' nog niet door ie- bare 'potjes'. De enthousiaste dagvoorzitter van het symposi um, mevrouw Verolique Jacobse van de stichting Kunstgebouw kondigde daarna de eerste twee workshops aan. Kunstgebouw is gevestigd in Rijswijk en is de provinciale stichting voor kunst en cultuur in Zuid-Holland. De deelnemers werden over twee klaslokalen verdeeld. De onder werpen waren 'Brede School als fenomeen' en 'Kunsteducatie in de Brede School' De eerstge noemde workshop onder leiding van de heer J.Kafoe van PJ Part ners uit Rotterdam, de tweede werd geleid door mevrouw S. de Haan en de heer M.Bechtold, beiden van de SKVR (Stichting Kunstzinnige Vorming Rotter- dam).Verrassend was het laat ste programmaonderdeel: een Lagerhuis debat, geënt op het VARA-TV programma dat en kele jaren geleden de aandacht trok. Onder de humoristische lei ding van mevrouw A. van der Sluys van PJ Partners kwamen de deelnemers in twee groe- hem het schildersvak te leren, heb ik toen aangenomen. Tot en met vandaag heb ik daar geen spijt van." I Vertrouwd, verzorgd en voordelig VERZORGDE KERSTBUSREIZEN DUITSLAND 2-daagse busreis incl. ontbijt 5-daagse busreis o.b.v. halfpension en vele extra's OBERHAUSEN OF DÜSSELDORF Bus dagtocht incl. 3-gangendiner Veffi-ek: 6/12 heel veel plannen besproken en verworpen. Het boek geeft een mooi beknopt overzicht van deze zoon. Tekst: Tred Spoor; Foto: Riekelt Bezemer historie. Bijzonder om te zien zijn' ook de verschillende ontwerpte keningen en maquettes die het nieuwe centrum dan weer op de Kerkweg, dan weer op het Be Fairterrein plaatsten. En zo staan er nog veel meer verhalen en anekdotes, gedichten en foto's in het boek. Vanaf vrij dagavond 21.30 is het te koop bij Boekhandel Burger in de Dorp straat. Op die avond wordt het eerste exemplaar officieel over handigd aan oud-burgemeester Fedde Jonkman. En hoe zat dat nou met dat beton blok dat van de hefbrug viel? Op woensdagmorgen 23 september 1964, om 7 uur was heel Wad dinxveen plotseling klaar wak ker. Op dat moment stortte het betonnen contragewicht aan de kant van de Henegouwerweg met een oorverdovende klap op het wegdek. Vlak voor de voeten van een stel fietsers die voor de open brug stonden te wachten. Niemand raakte gewond, wel sneuvelde er een etalageruit. Het duurde drie maanden voordat er weer over de brug gereden kon worden. Vervelend voor de Waddinxveners van toen - al zagen sommige ondernemers er ook voordeel in. Maar voor de Wat bedoelen jullie met: we dol- Waddinxveners van nu, met de len veel, maar werken hard? toegenomen verkeersdrukte, een Vader Johan Visser legt het uit: nachtmerrie. „We hebben allebei plezier in ons werk. Als we samen met een schildersklus bezig zijn, wordt er gelukkig best veel gelachen. Ook met onze derde man in het team, Bas Kloet, die alweer zo'n veertig jaar met ons meedraait in het vak. Vroeger waren we met z'n vieren, maar Jan de Bruijn vond het na 47 jaar welletjes en is met de VUT gegaan." Wanneer begon de samenwer king? „Dat is alweer een jaar of vijf", weet Christiaan. „Ik heb de MTS Bouwkunde gedaan en kon mijn weg niet goed vin den in verschillende stages. Het aanbod van mijn vader om bij Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinxveen elke week zo'n bijzonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Visser en WADDINXVEEN - Vrijdag 28 en zaterdag 29 november wordt er een kertsmarkt gehouden in het Remonstrantse kerkje aan de Zuidkade in Waddinxveen. U vindt er kleine cadeautjes voor de feestdagen zoals sie raden, kerstversiering, woon accessoires, keramiek, wijn, koffie, beschilderd glaswerk en andere kerstartikelen. Di verse aanbieders waaronder de Wereldwinkel, Elsefleur en Ta felmanieren, verkopen er hun producten. Vrijdagavond is er harpmuziek en zaterdag orgel spel en kerstmuziek. De kerstmarkt is vrijdag ge opend van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Adres: Zuidkade 59, langs de Gouwe in Waddinxveen. Voor meer informatie: www. remonstranten.org/waddinx- veen/ De organisatie van het symposi um was in handen van Stichting Vonk in samenwerking met de Brede School Waddinxveen. De organisatie had weinig aan het toeval overgelaten om van dit eerste lustrum een succes te maken. Men had zich verzekerd van de medewerking van provin- dereen verstaan en begrepen, ciale organisaties en van diverse Het gaat immers om de onder- landelijke instanties die zich op linge samenhang in een wijk, tussen oud en jong, arm en rijk en ongeacht afkomst, religie en WADDINXVEEN - Sinds begin naars zijn: Fam. Pothuizen, mevr, deze maand de superloterij van C. Kooren, mevr. Beekman en Ondernemersvereniging Wad- mevr. Van Ringelenstein (trek- dinxveen (OVW) is gestart, zijn king 05/11). M Laban, J. Rupke, er al duizenden deelnameformu lieren met kassabonnen bij de diverse inzamelpunten in Wad dinxveen ingeleverd. Alle inzen ders maken kans op wekelijkse J.Schroten, E. Slagboom en E. Put natuurlijk de super- ters (trekking 12/11). E.C. Alberti, spiksplinternieuwe A.J. Berg, Charlotte v.d. Berg, Mariska Bos, A. Braai, M. Cla- renbeek, Fam. Ducheniz, A. v.d. het terrein van de Brede School bewegen. Dit alles gebundeld in een interactief programma politieke kleur, waarin iedereen de gelegenheid Vervolgens kreeg mevrouw kreeg in diverse workshops een Jeanne van Berkel van het exper- eigen mening kenbaar te maken, tisecentrum JSO Jeugd, Samen in de wandelgangen stonden leving en Opvoeding) uit Gouda een twaalftal informatiestands het woord. In een helder betoog van verenigingen en stichtingen met een beeldpresentatie schets- die bij het werk van de Brede te zij de snelle ontwikkeling van School betrokken zijn. de Brede Scholen in ons land. Wethouder Dorenda Gerts open- Ook zij stond stil bij het feit dat de de bijeenkomst en toonde de Brede School geen gebouw is haar tevredenheid over de resul- maar een netwerk van organisa- taten van de eerste vijf jaar. Zij ties en instanties die zich richten op onderwijs, cultuur, welzijn en kunst in een wijk. De WMO (Wet Maatschappelijke Onder- wan- neer het gaat om de benodigde slkte slkkï Ei h,. -

Weekblad voor Waddinxveen | 2008 | | pagina 13