Antilope crosswedstrijd Snelschaakavond Snerttoernooi 2009 In het water Nieuwjaarstoernooi Be Fair F1 en 3 Sfeervol Jeugd Tennistoernooi Flynth Flora Run start vanaf Proeftuin ben je vrij1 BTgATS Colofon Actueel nieuws verzorgd door het Alleen op woensdag kunnen Wist u dat? Poule D le Poule D 2e Wandeltocht voor senioren Waddinxveen staan. In groep 1 werd al snel Eveneens vertegenwoordigd rekst:Tim Tempelaars, Foto:PR f Volleyballers naar kwartfinale nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij drie finalegroepen werd er fel gestreden om de eerste plaatsen. voor Be Fair leden zoals A ju nioren, seniorenvoetballers van A selectie tot en met veteranen, niet actief spelende leden, trai ners en dames voetballers. De namen van de teams hadden als thema de 'Belgische topclubs' zoals onder andere Anderlecht, Club Brugge en Tubeke. Nadat de kruitdampen van het veld vertrokken waren en iedereen gezellig in de kantine aan de niemand anders kan, dan val ik in. Maar dat gebeurt niet zo Clubgebouw: De Sniep Opgericht: 1927 Vereniging: Zwem Poloclub Van Uden - De Gouwe Er op 8 januari, na de nieuw jaarsreceptie, een familie-es- tafette wordt gehouden. Enige vereiste: een van de vier deelne mers moet lid zijn. ven Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep vanuit het An ne Frankcentrum richting Gou- webos. Na een wandeling van 4 kilometer bent u terug is het An ne Frank-centrum voor de kof- fiestop. Na de koffie wandelt u nog 2 kilometer door ons mooie Gouwedorp. Deze wandeling is zeer geschikt voor wandelaars met goede (wandel)voornemens derde helft was begonnen stond de volgende uitslag op papier. Op de derde plaats KV Meche len, tweede plaats Chaleroi en op de eerste plaats Westerlo met de spelers Ad Breed ijk, Ruben Zoe- tewei, John van der Laarse, Gerrit Herbert en Remco Poot. Ook Kim van Gelooven kreeg een klein presentje, zij had zich als eerste aangemeld voor dit traditionele toernooi. Op naar de 20e editie. WADDINXVEEN - Tijdens de kerstvakantie is er voor de 10e keer in het 'Tenniscentrum Wad dinxveen' een Jeugd Tennis toernooi georganiseerd door de twee Waddinxveense tennislera ren Frank van den Berg en Ron Groot. Dit jaar waren er meer dan 40 deelnemers in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar, die zich voor het enkelspel en/of dub belspel ingeschreven hadden. In twee dagen tijd zijn er maar liefst 74 wedstrijden gespeeld. Tussen de wedstrijden door konden de kinderen zich in de bar van het tenniscentrum vermaken met sjoelen en tafeltennissen. Het toernooi startte 's ochtends met een tennisclinic, waarbij veel consuptiebonnen te verdienen waren, door te mikken op di verse pionnen en doelen en door punten te winnen tegen 2twee- oudere jeugdspelers. Dit bleek vooral door de muziek in de hal een goede opwarmer te zijn. Als afsluiting werd er na de finales MOERKAPELLE - Afgelopen vrijdag werd in Moerkapelle een snelschaakavond georga niseerd met veel gezelligheid en prijzen. Door middel van loting werden er drie groepen gemaakt waar uiteindelijk de eindstand bepaalde welke drie Het is gewoon fantastisch om bezig te zijn in het water. Je bent er helemaal vrij en kunt alle kanten op. Heerlijk." Te genwoordig is Landheer niet zo veel meer in het water te vinden als vroeger. „Ik ben mo menteel algemeen reserve voor het vijfde poloteam. Als er echt In groep 1 zaten Jesse van Elte- ren en Gerard van Ommeren heel dicht bij elkaar en moest onderling resultaat bepalen dat Jesse winnaar was geworden van de eerste groep. Dick Bac behaalde een keurige derde plaats. In finalegroep 2 was het Jan Blok die zijn tegenstander geen schijn van kans liet. Met 5 punten uit 5 wedstrijden was de rest kansloos. Ron Droog werd tweede met 4 punten uit 5 wedstrijden gevolgd door Freek Hofman met 3 punten die derde werd. In finalegroep 3 werd een unieke uitslag genoteerd. Jojan- neke Weijermars, Wim Wester man en Henk Doornhein waren zo aan elkaar gewaagd dat ze allen' 4 punten uit 5 wedstrijden behaalden. Ook na het uitreke nen van onderlinge resultaten was er nog geen definitieve uit slag. Na loting was het Henk Doorn hein die de eerste plaats'voor zichzelf mocht opeisen. Jojan- neke Weijermars en Wim Wes terman werden respectievelijk tweede en derde. Na afloop werd er nog veel nagepraat over diverse potjes en was het nog lang gezellig in dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. Vrijdag 9 januari wordt de interne com petitie hervat. Nieuwe leden zijn zoals altijd welkom. Aanvang: 20.00 uur, dorpshuis Op Moer, Raadhuis straat 40 in Moerkapelle. Poule E Poule F Poule G Poule H Caitlin Kruit Voor beide teams was dit toer nooi zeer leerzaam met een eer- kleine pauze stond Esto ste plaats voor F1 en een tweede plaats voor F3 in de F3 poule is mooi succes. zeker van km kunnen lopen. Immers, 4 km komt u gangspunt. Valt het lopen tegen, dan kunt.u na 4 kilometer, na dat u zich heeft afgemeld bij de hij het schaken nog steeds niet leiding, naar huis gaan. Kosten voor deelname bedragen 3 euro inclusief 1 kopje koffie/thee. De volgende korte wandeltocht is gepland op 9 februari 2009. Voor 4,5 punt uit 5 wedstrijden meer informatie kunt u bellen met het kantoor van stichting achter zich. Na de vorming van Vonk in het Anne Frank-cen trum, telefoon (0182) - 631932. Kosten lidmaatschap voor een jaar: variërend van €170 tot €290 Site: www.gouwe.nl Voorzitter: Nico Landheer Aantal leden: 330 maar wat blij mee." Tip Kinderen die na de school- zwemles geen genoeg van het zwemmen kunnen krijgen, kun nen bij Van Uden - Dé Gouwe, terecht. Het 'Sterrenplan' leert ze nog beter thuis te zijn in het water. Voor meer informatie over de Flynth Flora Run www.av47.nl. Voor meer informatie over de Proeftuin van Holland: www. proeftuinvanholland.nl. info@tfaseboskoopopen.nl. BOSKOOP - Zaterdag 10 janu ari 2009 wordt in Boskoop voor de negentiende maal de Flynth Flora Run georganiseerd door AV'47. Opieuw is het terrein van de Proeftuin van Holland aan het Rijneveld het start- en eind punt. De Proeftuin van Holland is een unieke locatie. Het informatief en educatief centrum is gericht op de sierteeltsector, alles over de sierteelt is hier te vinden. Er worden vele activiteiten georga niseerd en de sortimententuin we onze eigen ruimte krijgen." Stiekem kijkt de voorzitter al een beetje in de toekomst. Want in 2010 wordt het zwembad ver bouwd. „Wij hebben toch veel leden. Het zou mooi zijn als we dan ons eigen plekje in het zwembad krijgen." Maar ondanks de kosten die het huren van De Sniep met zich meebrengt, gaat het erg goed met de vereniging. De zwemaf- deling promoveerde drie keer achter elkaar en ook met de polo-afdeling gaat het goed. „We hebben het hTer goed vöór elkaar. Zo beschikken we bij- WADDINXVEEN - Op zaterdag 3 januari is voor de 19e keer het traditionele Snerttoernooi gehouden bij voetbalvereniging Be Fair. Op drie veldjes van 30 x 50 met kleine doeltjes werd er ook dit keer weer fel en spor tief gestreden om dit traditio nele Snerttoernooi te winnen.Er deden in totaal 76 deelnemers aan mee verdeeld over 12 teams. De is georganiseerd uitsluitend WADDINXVEEN - De volleybal lers van Koophuis/Be Fair heb ben zich moeiteloos geplaatst bij de laatste acht ploegen van het bekertoernooi van de regio Mid- West. Voor groep B versloegen zij in de achtste finale het bezoeken de Scheveningse Kalinko 5 met 3-0 (25-16, 25-16 en 25-13). In de kwartfinale, die gespeeld wordt in de week van 14 februari, nemen de tweedeklassers uit Waddinx veen het in eigen huis op tegen VTC Woerden 5. De Woerdenaren zijn een goede middenmotor in de tweede klasse C en dat be looft in sportzaal Groenswaard een aantrekkelijk duel. De andere wedstrijden in de kwartfinale zijn Punch 5-Gemini/Kangeroes 2. Go-Shot 2 en Netwerk-Kratos 6. Waddinxveen telt heel veel sportclubs. Van voetbal tot schaakclub. En van waterpolo tot schietvereniging. Vele Waddinxveners zijn in hun vrije tijd actief in deze verenigingen. Het Weekblad voor Waddinxveen zet deze ac tieve mensen en hun club in de tweewekelijkse rubriek 'Onze club'. Deze week: Zwem en waterpolovereniging Van Uden de Gouwe. verleerd is. In de derde voor- rondegroep behaalde de favo rieten Gerard van Ommeren en Maarten Vroegindeweij beide en lieten de rest van het veld ver nog een rond-de-baan-toernooi- tje gehouden. Aron Verkleij werd na een spannende en vermoei ende strijd de winnaar. Hierna volgde de prijsuitreiking waarbij niemand met lege handen naar huis ging. Volgens de traditie hield de winnaar van de A-poule met de oudste jongens, Roy Van den Berg, na afloop een speech, waarbij hij iedereen bedankte. en omgeving. De toernooidirec- tie moest na tien jaar wel eerst op zoek naar een nieuwe hoofd sponsor. In Fase Boskoop BV is deze uiteindelijk gevonden. Dit jaar 'zal er dan ook gestreden gaan worden om de 'Fase Bos koop Open 2009'. Een ieder die werkzaam is in de boomkwe- kerijsector, kan deelnemen aan dit toernooi. Inschrijven is moge lijk met één of meerdere heren-, dames-, en/of gemengddubbels per bedrijf of per combinatie van bedrijven. Per persoon is echter maar één inschrijving mogelijk. Er wordt in poules gespeeld zo dat iedereen in die twee dageQ minimaal drie partijen van on geveer 45 minuten speelt. Op vrijdag en zaterdag kan er ge bruik gemaakt worden van a la carte keuzemenu's en op is om ongeveer 20.30 uur de prijsuitrei king. Inschrijven kost tien euro per persoon en formulieren zijn af te halen bij het Sportcentrum Midden Boskoop of via www.fa- seboskoopopen.nl. Voor vragen: Medailles voor 19 zwemmers REGIO - Zondag 4 januari was de eerste dag van de winter kring- kampioenschappen zwemmen. Voor de kring Gouwe-Rijnstreek vond het plaats in zwembad De Zijl in Leiden. Z&PC Van Uden- De Gouwe was er weer met een grote delegatie en van de 45 starts waren er 19 goed voor een me daille. Goud bij de estafette, 4 x 50m vrije slag, door de dames Jo- elle Scheps, Lis Kop Jansen, Kim berley van Wijk en Merle Verkijk in 1:52,24 (2,5 sec.PR) en de heren Davey de Vos, Rolf Boers, Luke Rijnbeek en Joeri de Mik grepen in 1:44,95 (1,5 sec. PR) net naast de prijzen met een 4de plaats. Medailles waren er in de diverse leeftijdscategorieën. Bij de 100m vrije slag, brons voor Kimberley van Wijk, Kors van Tilburg en Ricardo Kombrink. Zilver voor Merle Verkijk en Luke Rijnbeek. Goud voor Joëlle Scheps. Op de 100m schoolslag, brons voor Jef frey Bakker. Zilver voor Merle Verkijk, Kors van Tilburg, Er win van Kooten en Davey de Vos. Goud voor Joëlle Scheps en Remco de Mik.Ook bij de 100m wisselslag, tot 13 jaar, werd een bronzen plak meegenomen door Angelique van Vark, Remco de Mik, Kors van Tilburg en Danny Merkestijn. Aan het einde van het programma was er een all-in finale 100m vrije slag voor beste 6 dames respectievelijk heren. Bij de dames kwamen Joëlle, Merle en Kimberley van Van Uden-De Gouwe aan de start, zij werden respectievelijk 1ste, 5de en 6de. Ricardo Kombrink werd 5de. Aankomende zondag 11 januari vindt het laatste deel plaats. is dagelijks vrij te bezichtigen. AV'47 is blij met de samen werking met de Proeftuin van Holland omdat alle faciliteiten aanwezig zijn voor het organi seren van een evenement met 300 deelnemers. De wedstrijd begint om 13.10 uur met de kids- Run over 1000 meter. Om 13.30 start de 5km en de 10 kilometer. Inschrijven kan ter plaatse tot 30 minuten voor aanvang. Het parcours loopt over de Spoel- wijksedijk, Middelburgse weg, Middelweg, Zijdeweg, Wonne- voorbeeld over tien polotrainers en tien zwemtrainers. Dat is best een luxepositie.". Daarnaast geeft de voorzitter aan dat de zwem- en polovereniging over een actieve commissie beschikt. „Er wordt van alles georgani seerd. Dan kun je denken aan een gezellige barbecue, maar ook aan een fanatiek trainings kamp." Maar als meest stabiele factor van de vereniging noemt voor zitter Landheer toch zijn leden. „We hebben een vaste kern met hele trouwe leden. Dat is onze stabiele factor. En daar ben ik WADDINXVEEN - Op maandag 12 januari houdt stichting Vonk een wandeltocht van zes kilo meter voor senioren. Vooraf op geven is niet nodig; u kunt op de finalegroepen er zouden ont- dag zelf vanaf 9.30 uur inschrij- in de foyer van het Anne duidelijk dat Wouter Vroegin deweij weinig moeite had met de rest van het veld. Hij won al zijn partijen en plaatste zich heel makkelijk voor finalegroep 1. Jesse van Elteren behaalde 6 punten uit 7 wedstrijden en werd tweede. Verrassend in deze groep was de plaatsing van Kevin Bakker die na een gelukkige loting ook een plekje kreeg toegewezen in de eerste finale groep. In de tweede voorronde groep behaalde Arno Luinenburg voor het nieuwe jaar, die er niet met 4,5 punt uit 5 wedstrijden zijn, of zij nog wel 6 zijn ticket voor de finalegroep. na terug op het uit- -waren Dick Bac met 4 pun ten uit 5 wedstrijden en Wim Vroegindeweij die liet zien dat Waddin een bal van de doellijn geplukt maar het bleef nog 0-0. Na wat weer vanouds naar voren. Met combi natie voetbal kwam de tandem weer opgang. Hier kwam ook de 1-0 uit voor, wat tevens de eindstand was. Voor Be Fair F3 De uitslagen van de finales wa ren: Poule' A Roy v.d. Berg Poule A dubbel Aron Verkleij/ Christiaan Por tengen Poule B Jeffrey v.d. Berg Poule B dubbel Duncan Vink/ Kars Brouwer Poule C Duncan Vink Poule C dubbel Jesse Janssens/ Jelmer Van Os Frank Luiten Poule D dubbel Matthijs Huis- man/Dennis Stosiek Mark van Leeu wen Sander de Goede Nils van Doorn Loes Vork pad, Wijkdijk en Spoelwijker- laan. De Kids-Run gaat in zijn geheel over het terrein van de Proeftuin. Parkeergelegenheid is er bij de Proeftuin, bij Theo M. de Jong (nummer 133) maar de organisa tie vraagt iedereen zoveel moge lijk met de fiets te komen. WADDINXVEEN - Op vrijdag Voor Be Fair Fl is Esto eën oude 2 januari werd er als voorberei- bekende. Ze zijn elkaar al in ding op de voorjaarscompetitie de competitie tegen gekomen en een F toernooi gespeeld voor dat was al een mooie wedstrijd, een team van laatste jaar F-jes Het was meteen al duidelijk na (Fl) en tweede jaars F-jes (F3). Er de aftrap een fel Esto zette Be waren diverse teams uit de regio Fair meteen onderdruk. Er werd uitgenodigd voor dit evenement. Be Fair Fl speelde zijn eerste wedstrijd tegen CVC Reeuwijk omzettingen speelde Fl Fl met een 4-1 winst voor Be Fair Fl. Ook de Be Fair F3 be haalde zijn eerste overwinning in het nieuwe jaar er werd ge wonnen met 1-0 van DoCos F3. Na een kleine pauze stonden liep het precies andersom ze ver- de wedstrijden Be Fair Fl tegen loren van Esto F3 met 1-2. Haastrecht Fl (5-0), Be Fair F3 - Haastrecht F3 (3-0). Na weder om een uit Bodegraven voor beide Be Fair teams op het programma. „Van Uden - De Gouwe is zo wel een gezelligheids- als een prestatievereniging", vertelt voorzitter Nico Landheer. „Wij hebben leden die puur1 op re- creatieniveau waterpolo spelen of een baantje zwemmen, maar ook grote talenten die door heel Nederland in wedstrijden uit komen." Zo noemt de voorzitter als voorbeeld de jonge Joëlle Scheps. Zij won onlangs op het NK zwemmen in Amsterdam de B-finale op de 'honderd vrij'. Voor die grote zwem- en polot- alenten is bij de Waddinxveense (en Boskoopse) vereniging extra aandacht. „Onze talententeams krijgen extra training en doen ook aan fitness." Maar die extra training is volgens Landheer nog niet eens het belangrijkste. „We leren ze ook beter in balans te blijven in het water. Dat draait allemaal om het goed omgaan met je lichaam. Bij zwemmen is dat ontzettend belangrijk. Al leen je ligging in het water is al van levensbelang." Sportfreak Zelf is Landheer al vanaf zijn achtste levensjaar in het water te vinden. Alle diploma's van A 'tot en met F, reddend zwem men en wat instructeursdiplo- ma's zijn in zijn bezit. „En ik heb ze allemaal nog boven liggen." Maar het zwemmen en water polo zijn niet de enige sporten waarin hij geïnteresseerd is. „Ik ben echt een sportfreak. Naast polo en zwemmen ben ik ook helemaal gek van wielrennen en darten." Toch blijft het water iets magisch vaak. Ik denk dat ik dit seizoen voor de voorzitter. Want naast maximaal twee potjes speel." de eerder genoemde diploma's ben ik ook gek van sportduiken. „Ik kan iedereen het zwemmen, duiken en waterpolo aanraden, de leden van Van Uden - De Gouwe niet terecht in zwem bad De Sniep. Op alle andere dagen kunnen de verschillende teams en groepen trainen. „En dat blijft allemaal best lastig", vindt Landheer. „De Sniep is niet van ons. Wij moeten ons zwemwater huren en dat is erg duur. Het mooiste zou zijn als Tennis voor boomkwekers REGIO - Vrijdag 23 januari en zaterdag 24 januari gaat het even niet om geworteld stek, plant goed en leverbare planten, maar draait alles om game, set en match. Voor de elfde keer strijdt boomkwekend Nederland dan in de tennishal van Sportcentrum Midden Boskoop om de natio nale kampioenschappen tennis voor boomkwekers. Dat dit toer nooi aanslaat blijkt wel uit het aantal deelnemers dat elk jaar WADDINXVEEN - Zaterdag 17 januari houdt Sport Club (S.C.) Antilope de vierde crosswedstrijd weer probeert nationaal kampi- uit de serie van vijf uit de Crosscompetitie Regio Zuid-Holland-Midden. Het loopprogramma oen te worden. Vorig jaar waren begint om 11.00 uur met eên loop voor de allerkleinsten over 550 meter en eindigt om 13.35 uur dat er rond de 150 waaronder ook met de wedstrijd voor junioren A, veteranen en senioren over de diverse langere afstanden. De enkele boomkwekers uit Zundert crosswedstrijd zal in het Gouwebos worden gehouden en voor een cross geldt dat hoe slechter de weersomstandigheden hoe zwaarder de cross zal zijn. De drie eerste wedstrijden werden georganiseerd bij en door AV'47 Boskoop, SC Reeuwijk en AV Gouda en de laatste wedstrijd zal worden georganiseerd door AAV'36 in Alphen aan de Rijn. Er is nu nog geen voorspelling te geven wie er in de diverse categorieën op de ereplaatsen zullen eindigen. Men moet minimaal aan vier wedstrijden hebben deelgenomen om voor klassering in aanmerking te kunnen komen. Foto:PR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 7 JANUARI 2009 I I jimkoster.nl I Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax:0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13