Anouk Lens Zesde peuterspeelzaal een feit De Wit zelfstandig als installateur bezig tweede bij songfestival Stoere nieuwbouw aan de Mercuriusweg Extra investeringen in nieuwbouw en leefbaarheid Verkeersproject PWA-school Heeft u tips? Voorleesontbijt 'Andere buren' Actueel nieuws verzorgd door het Vermiste .'fi gevonden huisdieren.. Verkoop van start tijdens r Door Ruud Groot Beeld: PR Gevonden 4- De Wit met zijn bestelbus van Flame Gastechniek. Foto: Cicero Waddinxveen De winnaars van de kleurwedstrijd van het verkeerspoject 'Op voeten en fietsen'. Dorende Gerts opent officieel de deuren <1000 dan ook zonder moeite nako men", benadrukte René Mas- cini. In zijn nieuwjaarstoespraak meer in op de ontwikkelingen op Er komen vier typen woningen, die variëren in grootte en vorm. en de prijzen zijn vanaf 271.500 euro v.o.n. De type B de zolderverdieping aanzienlijk is vergroot en boven de zolder nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij Neem contact op met de redactie! Woningmarkt vlot trekken vijf, drie en twee ochtenden per week. Het aantal kinderen ligt momenteel op gemiddeld acht per ochtend maar kan groeien tot achttien per dagdeel. terzaal van Hotel Restaurant De Unie, zal ook de Rabobank aan wezig zijn voor financieel ad vies. Belangstellenden kunnen zich tot twee weken na de infor matiebijeenkomst aanmelden, waarna toewijzing zal plaats vinden door middel van loting door de notaris. Natuurlijk kan men na 23 januari ook nadere informatie verkrijgen middels de website www.projectmer- curiusweg.nl of op het kantoor van makelaardij De Pater aan de Kerkweg West. Naar verwach ting zullen de woningen medio 2010 worden opgeleverd. De koopprijzen zijn voor type B vanaf 277.500 en voor type D vanaf 317.500 euro v.o.n. De woningen worden voorzien van milieuvriendelijke en duurzame materialen en constructies, zoals een goede isolatie en een Hoog Rendement ketel. Bij enkele wo ningen worden zonneboilers toegepast. Ook wordt veel aan dacht besteed aan de veiligheid, waaronder inbraakpreventie, brandpreventie en sociale veilig heid. Tijdens de informatieavond die op 23 januari van 17.00 tot 20.00 uur wordt gehouden in de ach- van een vlizotrap. De woningen zijn voorzien van een tuinge- richte woonkamer en het type D is tevens standaard voorzien van een serre nabij de zijgevel. op- installateur te zijn. "Dat doen ze niet zomaar, dan investeren ze in jouw bedrijf." Een showroom behoort niet tot de plannen. "Je bent ook vertegen woordiger. Ik heb folders bij me en mensen kijken tegenwoordig op internet biij de grote merken naar het aanbod en de mogelijkheden. Voor mij is het belangrijkst dat ik goed voor mijn klanten zorg. Service staat voor mij nummer één." Hij is telefonisch bereikbaar onder 06 - 3613 7045. van Olleke Bolleke. Foto: Martin Sharrott was de bedoeling dat Ol leke Bolleke in oktober 2008 haar deuren zou openen maar om de van de peuters en ook Kat, cypers, zonder wit, Havik- hoek Waddinxveen Poes, cypers, licht op neus, mo gelijk blind, Reijerscoop Bos koop Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den huisdieren kunt u bellen te lefoonnummer 0186-601199. Kijk voor meer gegevens op www. dierencentrale.nl jullie heel mooi gedaan. Van harte gefeliciteerd en veel lees plezier gewenst." De vier jonge winnaars waren er helemaal stil van. Maar ze waren zichtbaar blij met hun cadeautjes die ze even later aan ari in zijn nieuwjaarstoespraak. De nieuwjaarsbijeenkomst van Woonpartners werd gehouden in het Anne Frank Centrum in ^Waddinxveen. het 'Kinderen voor Kinderen koor'. Er werden tien nieuwe koorleden gezocht voor het nieuwe jaar. Je mocht alleen meedoen met de audities als je al ervaring had op het gebied van zang en dans. De enige ervaring die Anouk had, was de deelname aan KvK songfestival. Toch vond men dat voldoende voor deelname aan de audities. Ze kwam de eerste ronde (de zangronde) glansrijk door. Van de 550 kinderen die meededen, bleef Anouk over bij de laatste 35. Daarna volgde ronde twee waarbij voornamelijk werd ge keken of het kind in het plaatje paste. Helaas bleek Anouk in geen van de profielen te passen en kWam zij uiteindelijk niet bij het koor. De uitzending van de finale van het 'Kinderen voor Kinderen songfestival' vindt plaats op za terdag 18 april om 20.00uur op Nederland 3. hun klasgenoten mochten laten zien. Het verkeersproject 'Op voe ten en fietsen' is één van de vele verkeersactiviteiten van de PWA-school. Eind deze maand wordt er voor een periode van aan zal de planning kan presenteren. Leefbaarheid en woonomgeving Woonpartners investeert de ploitatie van activiteiten in het komende jaren niet alleen in weinig verhuizingen zijn, nieuwbouw. In 2009 verdubbelt Peter de Pater i^zeèr gelukkig met dit leuke nieuwbouwpro ject. „Het worden stoere wo ningen met een eigentijdse mo derne architectuur tegen uiterst interessante prijzep. Bovendien kunnen c(e kopers de woningen Een impressie van de straatzijde, naar eigen wens aanpassen door een mogelijke uitbreiding aan de achterzijde of het direct laten WADDINXVEEN - Op zaterdagochtend 10 januari opende wet houder Dorenda Gerts peuterspeelzaal Olleke Bolleke. Het is de zesde peuterspeelzaal van de Stichting Waddinxveense Peuter speelzalen en is gevestigd in het gebouw van de Prins Willem Alexanderschool, lokatie Wingerd. te waarborgen moest er last van de brandweer nog wandje van brandwerend mate riaal geplaatst worden. Na een welkomstwoord van Pim van der Tas, penningmeester van de coördinator houdt de continuiteit van de zes peuterspeelzalen in de gaten. Ook belangrijk is dat de GGD toeziet op de veiligheid van het spelmateriaal. Aangezien professionalisering geld kost, zijn er met de gemeente Wad dinxveen afspraken gemaakt betreffende de financiën. Wan neer een peuter de leeftijd van drie jaar bereikt mag hij/zij drie dagdelen naar de peuterspeel zaal komen. De gemeente betaalt voor dit derde dagdeel. Ook kan een peuter tijdelijk gratis opvang krijgen wanneer er financiële problemen zijn. Ouders betalen zowiezo een inkomensafhanke lijke bijdrage. Wanneer er bij een peuter een dreigende ontwikke lingsachterstand wordt geconsta teerd kan het consultatiebureau het kind doorverwijzen naar de peuterspeelzaal nog voor de mi nimumleeftijd van twee jaar en vier maanden is behaald." Ondanks het feit daf de officiële ari, gelijk na de kerstvakantie. De opening van Olleke Bolleke op 10 januari plaatsvond, startte de speelzaal al met de opvang van de peuters op maandag vijf janu- lin de praktijk werkt hij vanuit zijn bestelbus. "Als mensen me ballen dan kom ik op afspraak. En daar hou ik me aan. Voor mensen die overdag werken werk ik ook op maandag- en woensdagavond tot 21.00 uur. In mijn bus heb ik praktisch alles bij me zodat er vooor vervangende onderdelen niet extra gereden hoeft te wor den." De bekende merken gasap- paratuur hebben geen geheimen voor Raymond en met enige trots meldt hij nu ook erkend Daalder- REGIO - Zijn witte kuif zie je niet snel over het hoofd, zijn witte be stelbus ook niet. Raymond de Wit, een rasechte Boskoper, is sinds enige tijd zelfstandig installateur onder de naam Flame Gastech niek met een snel groeiende klan tenkring. De Wit heeft acht jaar gewerkt voor installatiebedrijf J.J. van den Broek, dat onlangs be- eindigd werd. "Ik liep al een tijdje rond met plannen om voor mezelf te beginnen", zegt Raymond. Hij had al een aanzetje gegeven toen het stoppen van de firma Van den Broek voor een stroomversnel ling zorgde. Sindsdien werkt hij vanuit huis als installateur, gespe cialiseerd in onderhoud en storin gen van CV-ketels, gashaarden, geisers en heathers. "Zeg maar alles wat met gas heeft te maken" Foto: PR verduidelijkt Raymond. Hij heeft een eennmansbedrijf aan huis, maar Raymond sluit in WADDINXVEEN - De tienjarige Anouk Lens is in de finale van het 'Kinderen voor Kinderen songfestival' tweede geworden. Eerder had ze de voorrondes van Zuid-Holland overtuigend gewonnen. In de finale moest Anouk een ander nummer zin gen dan ze bij de voorrondes had gezongen, maar het ging haar goed af. Ze zong nu 'De coolste DJ'. Ze had weer een spetterende j show neergezet en de jury was hier zeer over te spreken. Ze vonden de show van Anouk het beste. Ze had alleen qua zang een paar missertjes, die de jury haar zwaar aanrekende. De con- currentie was zeer goed te noe- 1 men. Dit kon natuurlijk ook niet anders, ze zaten tenslotte niet j voor niets allemaal in de finale. De ouders van Anouk waren dan ook apetrots dat Anouk daar zo maar éven stond. He lemaal geen zangervaring en maar één keer in de week dans les bij 'Studio Da Danza' te Wad dinxveen. Bijna alle andere kan- f didaten, hadden al zanglessen of zaten op een dansschool. Er waren ook al diverse kinderen, die al in grote theater producties optraden. Zo ook de winnaar, hij speelt al in de musical 'Ciske de Rat'. Daarnaast heeft Anouk ook meegedaan aan de audities voor in een viertal wijken, waar de exploitatie organisatie veel huurwoningen in bezit heeft, maatschappelijk drie leidsters van Olleke Bolleke zijn Simone van Wijk hoofd leidster), Joyce Westphal en Cora Droog. Zij werken respectievelijk WADDINXVEEN - Op woens dag 21 januari doet de Koningin Beatrixschool weer mee aan het Nationale Voorleesontbijt. Brigit te Bosman zal uit haar boek 'An dere buren' voorlezen aan kinde ren van groep 5 tot en met 8. Het. boek gaat over twee kinderen die naast een gezinsvervangend huis voor verstandelijk gehandicap ten komen te wonen. De 'andere buren' en hun avonturen worden beschreven door de ogen van de kinderen. Terwijl de schrijfster voorleest, kunnen de kinderen al luisterend hun ontbijt opsmikke len. Aan het eind van de ochtend zal Brigitte haar boeken signeren voor iedereen die graag een boek met handtekening wil. Dé kinderen van de groepen 1 tot en met 4 zullen worden voorgele zen door begeleiders van Ipse de Bruggen; de kinderen van groep 3 en 4 zijn zelfs uitgenodigd om bij de Bruggen te komen ontbij ten. Het .thema 'Andere buren' speelt de komende weken in de hele school een grote rol; naar aanleiding van het Voorleesont bijt en een verzoek van Ipse de Bruggen is namelijk besloten op ‘21 januari na het Voorleesontbijt een sponsorloop te rennen voor de Bruggen. Woonpartners voert juist nu de investeringen in nieuwbouw, bij energiebesparende projec ten, de woonomgeving en in de leefbaarheid op. Op die manier levert de organisatie een extra bijdrage aan de werkgelegen heid en de bedrijvigheid in de ging René Mascini onder regio. „Woonpartners heeft geen vermogen belegd in aandelen en dus niet te kampen met een krimpend eigen vermogen. Ook vullende maatregelei hebben we geen geld onderge- ywaarde van onze zit in het vastgoed. Door een I solide beleid hebben we nu een ■ijioge solvabiliteit en daardoor ’-’geen grote afhankelijkheid van ‘externe leningen. We hebben voldoende eigen vermogen ten opzichte van onze schulden, en ?dus een stevige financiële buf- Üer. De verplichtingen WADDINXVEEN - Op 23 januari gaat de verkoop van start van een kleinschalig nieuwbouwproject aan de Mercuriusweg. Op het ter rein nabij de Mercuriusweg/ Junolaan worden twintig woningen gebouwd met een inhoud van circa 350 tot 400 kubieke meter. De woningen worden gebouwd door De Langen en Van den Berg Vast goed B.V. uit Bergambacht en de verkoop is in handen van Makelaardij De Pater. vastgoed aangekocht van de ge- hoge meente. Samen met de gemeen- Het te Gouda en zorg-, cultuur- en WADDINXVEEN - Vorige week donderdag kregen vier kinderen op de Prins Willem Alexanderschool aan de Oran- jelaan een prijs uitgereikt voor hun mooiste tekening. Dit wa ren Merit uit groep 1, Bertan uit groep 2, Joost uit groep 3 en Demi uit groep 4. De vier kinderen hadden, samen met hun klasgenoten, mee gedaan met een kleurwedstrijd over het verkeersproject 'Op voeten en fietsen'. Hun tekeningen wer- w den als de mooiste gekozen door een onafhankelijke jury. De prijs werd uitgereikt door wethouder Dijksterhuis in aan wezigheid van hun ouders, di recteur Rob Hoek en vertegen- - woordigers van de gemeente en van Veilig Verkeer Nederland. De kinderen kregen ieder een boekje op hun eigen niveau over het verkeer, daarnaast een cd met leuke kinderliedjes over verkeer en een veiligheidsvestje van Veilig Verkeer Nederland. Wethouder feliciteerde de win naars met hun prijs. „Jullie heb ben ontzettend je best gaan met de kleurwedstrijd. Het ging er om hoe je het meest veilig naar school kunt gaan. Dat hebben trum. „Het afgelopen jaar is het lokaal doorknipte. lang en soms moeizaam onder- Van der Tas is trots op wat er handeld met organisatie Vonk door de stichting bereikt is: „Alle en de gemeente over de ex- zes de peuterspeelzalen werken met twee goed opgeleide, pro- centrum. Er is nu een werkwij- fessionele lëidsters per ochtend, ze gevonden die ook de steun Zij hebben minimaal een MBO- heeft van de Minister en daar opleiding gevolgd. Daarnaast wachttijden voor starters lopen verbeteren van de leefbaarheid zijn we blij mee. De oplossing verzorgt de stichting jaarlijks bij- daardoor verder op." De kre- en de woonomgeving. In Gouda maakt het voor ons mogelijk om scholingscursussen voor hen. Er dietcrisis maakt de kansen voor heeft Woonpartners bovendien duurzaam de komende jaren de is een nauwe samenwerking met starters in de komende paar in een viertal wijken, waar de exploitatie van het Anne Frank de basisscholen, de naschoolse voor de jaar er volgens de directeur- organisatie veel huurwoningen Centrum te kunnen voortzet- opvang en het consultatiebureau, komende periode kunnen wij bestuurder beslist niet béter op. in bezit heeft, maatschappelijk ten", aldus René Mascini, Een bovenzaals manager en zorg- partners het afgelopen jaar met Fortis Ontwikkeling een overeenkomst gesloten voor de bouw ’van 93 huurwoningen. Verder hoopt de corporatie dit jaar te starten met de bouw van huurwoningen op de Rijn- landstraat. Met de gemeente is Woonpartners nog in gesprek over de triangel. Kené Mascini bestuurlijk initiatief en hoopt dat zijn organisatie spoe- om wederzijds verplichtende dig met Rabo Bouwfonds en afspraken te durven maken." de woningmarkt. „De woning- de gemeente Waddinxveen een In Waddinxveen beheert Woon- professionaliseringsslag markt zit op slot. Zonder aan- gezamenlijke meerjarenbouw- partners het Anne Frank Cen- zij het lint in de deuropening woningmarkt niet snel weer in ^bracht bij banken in Ijsland. De beweging komen. Door deze organisatie stagnatie op de woningmarkt stokt nu ook de nieuwbouw- productie Het effect is dat er nu ook in de huurwoningen. De de corporatie haar inzet voor het starters lopen verbeteren van de leefbaarheid drie jaar een verkeersdocent aangesteld. Deze docent zal de toekomst niet uit dat hij met praktijklessen verzorgen voor nog een paar collega's een maat- alle groepen. Het is de bedoe- schap gaat oprichten. Dat geeft ling dat na verloop van tijd wat meer bedrijfszekerheid in ge- de eigen leerkrachten dit gaan val van ziekte of vakantie. overnemen. aanbrengen van een dakkapel." Informatieavond in De Unie De huizen worden gebouwd in twee rijen van tien woningen betegelde badkamer met douche en D woningen zijn hoekwo- met daartussen een 'parkeer- en wastafel en op de tweede ningen, die zijn uitgevoerd met straat' voor de bewoners om verdieping een zolder die vrij in- een verhoogd dak. Hierdoor be de eigen parkeergelegenheid te deelbaar is. De prijzen zijn vanaf gint de daklijst hoger, waardoor bereiken die op wens kan wor- 257.500 euro vrij op naam. Het den voorzien van een .carport, type C is gelijk aan de woningen van het type A, maar door het een vliering wordt aangebracht speelse karakter van dit project die bereikbaar is door mjddel Van het type A worden 14 wo- verschillen deze woningen van ningen gebouwd die voorzien dakvorm. De twee type C wo- zijn van een ruime woonkamer ningen zijn daardoor iets groter en drie slaapkamers op de eer ste etage. Daarnaast is er een WADDINXVEEN - Woningcorporatie Woonpartners Midden- Het bouwen van nieuwe wo- Holland ondervindt geen hinder van de kredietcrisis. Dit ningen heeft dan ook een meldde directeur-bestuurder René Mascini op dinsdag 6 janu- prioriteit voor Woonpartners. - ari in zijn nieuwjaarstoespraak. De nieuwjaarsbijeenkomst van In Waddinxveen heeft Woon-, welzijnsorganisaties worden daarin nieuwe activiteitencentra veiligheid tot ontwikkeling gebracht, die de leerlingen van de basisschool de leefbaarheid voor de bewo- te waarborgen moest er op ners vergroten en de structuur last van de brandweer nog een en de kwaliteit van deze wijken bevorderen. „Wij willen dit ook graag in de nieuwe Zuidplas- gemeente en in Waddinxveen tot stand brengen. Dat vereist Stichting Waddinxveense Peuter de Triangel. René Mascini bestuurlijk initiatief en moed speelzalen, nam Dorenda Gerts om wederzijds verplichtende het woord. Zij complimenteerde de Stichting met de gemaakte waarna van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 14 JANUARI 2009 jimkoster.nl L weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 ■n

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 9