Vierde Antilope Crosscompetitie Sporten bij BSO Drost verliest ■i Energieverbruik openbare verlichting kan fors omlaag finalepartij Hotspot Zuidplas klimaatbestendig di_u_aLgehoJpen?l Zwaarste Dakar-rally ooit Gouden Wokkel voor Care for Family 'Zo' Europa kansrijk Diepste polder Zuid-Hollands CDA maakt de balans op Diepste polder van Europa kansrijk JLW mt ou ma Lesley Kollmann van de Albert Heijn. Tekst: Désirée Oudshoorn Foto: Martin Sharrott r WADDINXVEEN - De Waddinxvener Kees Tijsterman en zijn finish behaald in de Dakar-Rally in Argentinië. Dit na een slo- Heeft u tips? onderzoekers uitgerekend. Proeftuin AAV'36 wonnen hun wedstrijd resp. bij de mini's jongens en de uit handen te geven en finishte in 40.44 min. Op ruim 3 min. De beide heren maken deel uit van het Bison Rally Team. Dit team nam deel met twee website van het Bison Rally Team blikt Jean Pierre terug op zijn „zwaarste Dakar-rally W3 het geweldige initiatief. Daarom heeft de vereniging besloten om al de personen die noodgedwon gen gebruik maken van Care for Family uit te nodigen om tij dens deze feestelijke uitreiking aanwezig te zijn als bijzondere gast. De avond vindt plaats in een zeer feestelijke sfeer met onder andere de medewerking van feestkapel 'de Maretoeters' uit Leiden en de zangers Johan Boogaardt en Arie Heesbeen, 06-40081839. HAZERSWOUDE - Onder het motto 'hoe staat het in de Sta- 2. Wat maakt dat jij met ple zier naar je werk gaat? „Ik vind het leuk om klanten te helpen Aangezien ik zelf graag kook kan ik hen ook ad vies geven over hoe zij bepaalde groenten moeten bereiden. De sfeer in de winkel is erg goed. We hebben het heel gezellig met elkaar. In oktober heb ik mijn 25-jarig dienstjubileum gevierd waarbij veel collega's en zelfs ex-collega's aanwezig waren. Dat zegt genoeg. Ik had er zelf voor gekozen om het feest thuis te vieren. Albert Heijn heeft de catering betaald." In een brief heeft gedeputeerde Erik van Heijningen gemeen ten opgeroepen serieus te kij ken naar het onderzoek en de hoop uitgesproken dat zij volop met het onderwerp aan de slag gaan. „Het onderzoek is een mooie aanleiding om op korte termijn zelf fors te besparen op het verbruik van de openbare verlichting. Bijna eenvijfde minder elektriciteit levert per direct milieuwinst op en voordeel in de exploita tiekosten." Het onderzoek maakt duidelijk dat vervroegd afschrijven en de investering in nieuwe lam pen zich al na een paar jaar laat glibberige bovenlaag en een Foto: Riekelt Bezemer REGIO - In de Zuidplaspolder werken gemeenten, Provincie Zuid-Holland en het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard aan een nieuwe, duurzame inrichting, tussen 2010 en 2020 komen er ongeveer 7.000 nieuwe woningen, hon derden hectare bedrijfsterreinen en kassen. Ook komt er een nieuwe infrastructuur, extra natuur, groene verbindingen en ruimte voor waterberging. Recent onderzoek heeft uitgewezen dat de diepste polder van Europa klimaatproof is en daardoor kansrijk is voor nieuwe bestemmingen. Door de stevige vorst kregen de deeelnemers te maken met een diepgevroren ondergrond. stand van ruim 10km overbrug gen. Jan de Ruiter van Avantri uit Schoonhoven nam al vrij snel wedstrijd zijn terug te vinden de leiding om deze niet meer op www.scantilope.nl. REGIO - Gemeenten in Zuid-Holland kunnen het energiever bruik van de openbare verlichting fors omlaag brengen door oude lampen te vervangen, lampen korter te laten branden en de verlichting - daar waar mogelijk - te dimmen. Deze maat regelen kunnen de gemeenten een besparing opleveren van gemiddeld achttien procent. Het levert een CO2-reductie op van 14.000 ton, een besparing die overeenkomt met het stroomver bruik van zevenduizend huishoudens. ooit." „Voor het Bison Rally Team is de missie geslaagd. Voor mij was dit 'pas' mijn derde Dakar- rally, maar zonder twijfel de Kurt Keysers, werd echter zwaarste. Ook mensen met veel meer Dakar-ervaring spreken over één van de zwaarste ral ly's uit de Dakar-geschiedenis. Als we dan als team met één auto aan de finish komen, is dat 4. Welk boek ligt nachtkastje? „Ik lees nooit in bed. Ik vind 6. Wat is jouw favoriete avond- het leuker om TV te kijken. Het je uit? „Dat kan heel verschillend zijn. Met vrienden eten en bijklet- Aansluitend vindt de nieuw jaarsreceptie plaats tot 17.30 uur. De bijeenkomst wordt gehou den in het Plantarium, Italiëlaan 4 in Hazerswoude-Dorp. WADDINXVEEN - Onder professionele begeleiding konden kinderen vorige week woensdag en vrijdag in De Sniep kennis als niseerd door AAV'36 in Alphen aan de Rijn op 7 februari zullen de uiteindelijke winnaars van deze crosscompetitie bekend de eindmeet niet halen. Op de zijn. Alle uitslagen van deze 3. Welk leuk voorval op het werk herinner je je nog steeds? lezen schiet er tegenwoordig zowiezo een beetje bij in. Ik heb wel boeken maar ik kom er niet aan toe. Boeken waar ik van hou zijn voornamelijk detectives. Dat geldt trouwens ook voor films. Ik vind Baantjer naartoe. en Agatha Christie leuk." Ik vind het ook leuk om naar de bioscoop te gaan. Met een collega van Albert Heijn ga ik ook af en toe een dagje naar Amsterdam. En laatst ben ik met collega's gaan wokken bij De Zuidplaspolder geldt als in ternationale proeftuin is voor de ontwikkeling opgedeeld in vijf deelgebieden. In Nieuwer- kerk Noord zijn 1800 woningen gepland, die op venige onder grond dicht bij de Hollandse IJsseldijk liggen. De ontwer pers zien er kansen voor een waterrijk woonmilieu en de toepassing van vernieuwende manieren om de grond bouw rijp te maken. Voor de aanleg van 250 nieuwe woningen in Moordrecht zien de ontwerpers kansen om met waterrobuust bouwen een internationale pri meur te behalen. Met het '1,3 meterplan' houdt iedereen de voeten droog, mocht de Hol landse IJsseldijk doorbereken. Een waterrobuuste woonwijk is er mogelijk, met huizen op pa len, op miniterpen en mogelijk met drijvende woningen. Voorts wordt het middendeel van de polder ontwikkeld als Water rijk Wonen, waar woningen in lijnen liggen langs verbrede slo ten. "Het onderzoek deelt mooie complimenten uit", concludeer de dijkgraaf Hans Oosters. „De Zuidplaspolder kan dienen als proeftuin voor heel Nederland. Het laat zien hoe we deze ge bieden duurzaam en klimaatbe- stendig kunnen inrichten.'' 4 beurten langer over dan Jan Huis op het 3e biljart. Uiteinde lijk werd Schröder kampioen met verschil in moyenne van 0,001. Nico van Roon werd 3e en 2 punten achter dit trio legde Marcel, met een beter moyenne dan Hans van Capel, beslag op de 4e plaats. De kortste partij werd gespeeld door Roel Feen- stra, 100 car. in 16 beurten. De hoogste serie kwam op naam van Marcel Drost. In de eerste partij op vrijdag kwam hij tot een score van 55 car. Eén te wei nig om de partij te beëindigen, maar 1 beurt later was de winst wel binnen. ten?' maakt de CDA Statenfrac tie op zaterdag 24 januari tijdens een bijeenkomst in het Planta- riumgebuw op het ITC een tus senbalans op over haar werl in Provinciale Staten van Zuid- Holland. Het CDA werd bij de verkiezin gen van 2007 de grootste fractie in de Staten en maakt met twéé gedeputeerden deel uit van het College van Gedeputeerde Sta ten. Welke doelstellingen zijn er precies gerealiseerd de afge lopen tijd? Welke onderwerpen staan er de komende tijd nog op de agenda? Spelen er inmiddels zaken in de regio die nog niet in het verkiezingsprogramma wa ren opgenomen? Deze en nog veel meer vragen worden op de CDA bijeenkomst beantwoord. Fractievoorzitter Hans Démoed vindt dat de CDA leden en - kiezers er recht op hebben om te weten wat er in het Provin ciehuis gebeurt. "We willen op deze manier een terugkoppeling maken en verantwoording afleg gen. We zijn nu bijna twee jaar bezig. Kiezers hebben er recht op om buiten verkiezingstijd iets horen van de partij waarop ze hebben gestemd, vandaar dit initiaitef". De Statenfractie presenteert zich op een informatiemarkt. Aan debattafels kunnen de aanwe zigen van de fractieleden verne men hoe het tot nu toe reilt en zeilt. En natuurlijk kan men de eigen wensen en waarnemingen kwijt. De CDA bijeenkomst wordt ge houden van 14.30 tot 16.00 uur. REGIO - In Het Wapen van Ameide is het Marcel Drost net om regiokampioen van Zuid-Holland te worden. Na op vrijdag 2 partijen te heb ben gewonnen werd op zater- 1. Wat houden je werkzaam heden in? „Ik werk op de groentenafde ling van Albert Heijn samen met twee andere collega's. Mijn hoofdwerkzaamheden bestaan uit bestellen, vullen en code- beheer. Op maandag delen we de presentatietafels opnieuw in. Het is de bedoeling dat in alle filialen van Albert Heijn dezelfde indeling wordt gehan teerd zodat de klant overal de weg weet. Op het moment valt het wel mee met de drukte in de winkel. Januari is vaak een rustige maand. Mensen doen het financieel dan toch wat rus tiger aan en zij hebben vaak qok nog producten over van de feestdagen." derzoek. In 'het veenachtige, diepe deel in het zuiden van de polder komt meer ruimte voor water en natuur, woning bouw en glas zijn daar gepland waar het logisch is, namelijk op klei en kreekruggen. Het beeld dat door de klimaatverande ringen dijkdoorbraken dreigen en de polder als een badkuip volloopt, wordt door het on derzoek rechtgezet. „De kans op overstromingen neemt door de klimaatveranderingen niet toe," zo luidt de conclusie. „De stormvloedkering bij Krimpen aan den IJssel en de Maeslant- kering bieden voldoende veilig heid. In de planontwikkeling is bovendien rekening gehouden met overstromingsrisico's." Op de meest kwetsbare gebieden, in het veenachtige en lagerge legen zuiden, is geen woning bouw gepland. Mocht de Hol landse IJsseldijk. onverhoopt doorbreken zal een deel van het veenweidegebied in het mid den van de polder maximaal 1,5 meter stijgen, zo hebben de er op je 5. Als je 100.000 euro zou winnen, wat zou je daarmee doen? „Ik zou een reis naar Indonesië maken. Mijn ouders zijn daar Hongkong, een Chinees-In- geboren. In 1952 zijn zij naar disch restaurant in de Dorp- Nederland gekomen. Ik ben straat. Dat was erg lekker." De plannen voor de ontwik keling van de Zuidplaspolder bleven de afgelopen twee jaar niet zonder kritiek. Bouwen op het laagste punt van Europa is onverstandig, luidde het be zwaar. Ook vele klimaatscena- rio's lagen klaar: de zeespiegel stijgt, het gaat vaker en har der regenen. Kwelwater dringt op sommige plekken door de slappe bodem omhoog en toe nemende droogte in de zomer verhoogt het risico van ver- zilting en zoetwatertekort. De plannen leidden zelfs tot Ka mervragen. In maart 2007 startte in op dracht van het Nationaal on derzoeksprogramma Klimaat voor Ruimte, het onderzoek 'Hotspot Zuidplaspolder'; een second opinion over de klimaat- bestendigheid van de plannen. Afgelopen week presenteerde dijkgraaf Hans Oosters de re sultaten van het onderzoek. De Zuidplasplannen zijn kli- maatbestendig, is de belang rijkste conclusie van het on- van Waddinxveen. Dit jaar komt deze bijzondere prijs in handen van Care for Family een orga nisatie die zorgdraagt voor een stuk levensbehoefte in de vorm van voedselpakketten aan hen die door omstandigheden hier voor in aanmerking komen. Aan de prijs is niet alleen éen bijzon dere trofee maar ook een cheque van 1000 euro verbonden. De carnavalsvereniging hoopt hiermee een bijdrage te mogen leveren aan voortzetting van terugverdienen. Bij gemeenten gaat het grootste deel van het energieverbruik naar de open bare verlichting (tussen de vijf tig en zeventig procent). Bij circa dertig procent gaat het om gedateerde, inefficiënte sy stemen. Minister Cramer van VROM wil dat gemeenten en pro vincies de komende jaren be sparingen doorvoeren bij de openbare verlichting: vijftien procent in 2011, twintig pro cent in 2013 en dertig procent in 2030. De provincie Zuid-Holland heeft zich samen met zes an dere provincies sterk gemaakt om dit als eerste te realiseren. De provincie komt binnen en kele maanden met een eigen maken met sport-BSO Waddinxveen. Sport-BSO maakt onder- beleidsprogramma om bespa- deel uit van Kern Kinderopvang. Foto: Martin Sharrott ringen door te voeren bij de openbare verlichting van pro vinciale wegen. Dit beleidsplan moet leiden tot een nieuw plan van aanpak. Een en ander blijkt uit onder zoek van de provincie Zuid- Holland en Senter Novem, het agentschap voor duurzame ontwikkeling van het minis terie van Economische Zaken. Zij hebben aan de hand van door gemeenten aangeleverde informatie het besparingspo tentieel van de openbare ver lichting in Zuid-Holland in beeld gebracht. Hierbij werd uitgegaan van het behoud van de bestaande lichtkwaliteit, ar maturen en lantaarnpalen. De uitkomst was een besparing WADDINXVEEN - Afgelopen AAV'36 wonnen hun wedstrijd uit handen te geven en finishte variërend van negen tot 25 pro- zaterdag 17 januari organiseerde resp. bij de mini's jongens en de in 40.44 min. Op ruim 3 min. cent, met een gemiddelde van Sport Club (S.C.) Antilope de 4e mini's meisjes. Bij de junioren finishte Sven Strijk uit Leiden als achttien procent, crosswedstrijd uit de serie van B werd er fel gestreden over 2e met de 3e plaats gevolgd door 5 uit de Crosscompetitie Regio een afstand 4400 mtr tussen 2 een met buikkramp lopende Zuid-Holland-Midden. Onder atleten van Leiden Atletiek en Maarten Blokland van Antilope, herfstachtige omstandigheden 4 atleten van S.C. Antilope uit Bij de Mannen 40+ was er een werden de diverse looponder- delen verwerkt. Door de stevige vorst van de afgelopen periode kregen de 352 deelnemers in diverse leeftijden en categorieën te maken met een glibberige bovenlaag en een Ze zijn al jaar en dag een bekend gezicht achter de toonbank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Mensen met een centrale rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Waddinxveen laat elke week een 'bekende' Waddinxvener aan het woord. Deze week zes vragen aan Lesley Kollmann van de Albert Heijn. WADDINXVEEN - Op zaterdag 31 januari wordt de Gouden Wokkel 2009 uitgereikt. Dit ge beurt tijdens het feestelijke Wad- de Wokkel Gala welke jaarlijks door carnavalsvereniging Wad- de Wokkels wordt gehouden in het Zuidhonk in Waddinxveen. De Gouden Wokkel wordt jaar lijks toegekend aan een persoon of organisatie die zich op sociaal of cultureel gebied op bijzonde re wijze verdienstelijk heeft ge maakt binnen de gemeenschap sen bij iemand thuis of in een restaurant. Ik heb vrienden in het hele land wonen. Daar ga ik regelmatig een weekendje B werd er fel gestreden over een afstand 4400 mtr tussen 2 atleten van Leiden Atletiek en 4 atleten van S.C. Antilope uit Waddinxveen. De atleten bleven spannende wedstrijd tussen tot halverwege goed bij elkaar Henry Havinga van AV'40 en maar toen trok Frederik van Maarten de Jong van Limbus'70 teamgenoot Jean-Pierre Jacobs hebben afgelopen weekend de Beek (Antilope) het veld flink uit Naaldwijk. Met slechts 5 sec uit elkaar. Roeland van de Harst verschil wist Henry de overwin- pende rally die op 3 januari startte, was d enige die nog kon volgen ning naar zich toe te trekken. diepgevroren redelijk kon volgen met Mark Jan de Jong van AV'47 kwam ondergrond. Met de harde wind Ravensbergen daar weer vlak op ruime afstand als 3e over de en met vlagen stevige regen er- achter. Dit was ook de volgorde streep. bij maakte dit voor alle deelne- van binnenkomst. Jelle Meijer, in Na de laatste wedstrijd, georga- voertuigen. Het andere team, mers, groot en klein, er een echte Gouda nog le passeerde nu als niseerd door AAV'36 in Alphen bestaande uit Eric Steenhuisen crosswedstrijd van. 4e de eindstreep. aan de Rijn op 7 februari zullen en De allerjongste atleten, vanaf 6 De senioren moesten een af- de uiteindelijke winnaars van gediskwalificeerd en mochten jaar, beten de spits af bij deze crosswedstrijd over een afstand van 500 mtr. Jaco Oskam van AV'47 en Sietse Verkade van gewoon fantastisch. En als Eric niet gelukt en Kurt niet waren gediskwa lificeerd, hadden we met beide DW's op het finishpodium ge staan! We hebben Buenos Aires dag, door verlies in de 4e en 5e als team bereikt en daar heeft ronde, de koppositie verspeeld, ieder teamlid zijn bijdrage aan Op zondag werd deze echter, geleverd. Eigenlijk zijn we dan door winst op koploper Schrö- ook allemaal bekaf, maar als je der, weer teruggepakt. Na deze de sfeer en de mensen hier in 6e ronde stonden 5 biljarters op Buenos Aires meemaakt, kun je 8 punten. Marcel had tot dan niet anders dan genieten." het beste gemiddelde maar in Het Bison Rally Team komt de finalepartij haperde er teveel woensdag aan het einde van aan zijn spel om het kampioen- de morgen weer terug in Ne- schap op te eisen. Schröder wist derland. wel te winnen maar deed hier „Ik heb ooit een leuke bestel- dus ook gewoon in Nederland fout gemaakt. In plaats van geboren. Ik ben al vijf keer in twintig dozen sperziebonen te Indonesië geweest. Als ik zo- bestellen, had ik er per on- veel geld zou winnen dan zou geluk tweehonderdtwintig be- ik op eigen houtje gaan en dan steld. De sperziebonen werden lekker lang, lekker relaxed, va- afgeprijsd en de rest werd ge- kantie vieren. Indonesië heeft dumpt. Gelukkig is zo'n fout alles; natuur, cultuur, lekker in vijfentwintig jaar tijd slechts eten en een mooie sterrenhe- één keer voorgekomen." mei. Ik heb nog nooit zoveel sterren gezien als op Bali. Dat was prachtig." n 2? F” --- u WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 21 JANUARI 2009 Neem contact op met de redactie! weekbladvoorwaddinxveen© rngnieuwsbladen.nl 0182-638288 ■k. TT- ■r j

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13