Be Fair maakt zich k Pieter van Zoest naar Koudekerk Zaalvoetbal Taekwondo clinic JITAE Volleybalsters pakken strohalm Onze club op voor tweede seizoenshelft Wiersma plaatst zich voor NK aft Colofon I ROWAH dames winnen opnieuw i Mark Weel nieuwe trainer Be Fair Programma regiovoetbal 1 Door Tim Tempelaars 16- 38 17- 36 17-33 17-31 17-29 16- 13 17- 13 17- 8 F F Tip U a-; iff WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 21 JANUARI 2009 ■X Wist u dat? TOOS staat voor Deze leerlingen maakten kennis met de eerste beginselen van Taekwondo. Foto: PR manier mee te doen aan een i WADDINXVEEN - De huidige hoofdtrainer van voetbalvereni ging Be Fair, Pieter van Zoest, is vanaf volgend seizoen hoofd trainer bij Koudekerk. Na drie seizoenen bij Be Fair besloten het bestuur en de trainer niet meer met elkaar verder te gaan. Van Zoest is blij met zijn ko mende club. „Koudekerk is een mooie club. Ik ben erg blij dat ik daar vanaf volgend seizoen hoofdtrainer ben." In het huidige seizoen ontmoet te Van Zoest met Be Fair Kou dekerk al twee keer. Eenmaal werd er door de Waddinxve- ners verloren en in de tweede wedstrijd werden de punten gedeeld. komst alleen nog maar leuker worden hier." Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen WADDINXVEEN - Mark Weel is vanaf volgend seizoen de hoofd trainer van voetbalvereniging Be Fair. Momenteel is Weel tech nisch adviseur bij voetbalvereni ging DCV uit Krimpen aan den Ijssel. Het bestuur van de Wad- dinxveense voetbalvereniging laat op zijn site weten dat het verwacht met hem een prima trainer te hebben aangesteld. De trainingsgroep van de dames en de meisjes. Trainer René Kleiweg stopt na veertien jaar met het trainen van deze dames. TOOS is hard op zoek naar een vervanger. Stand dames A-league: 1. DELA Martinus 2. AMVJ 3. Sliedrecht Sport 4. Heutink-Pollux 5. VC Weert 6. Longa '59 7. Dros/Alterno 8. GTI-Nesselande Vereniging: Jazzdans- en Turnvereniging Toos Clubgebouw: TOOS-Plaza, Staringlaan 18 Opgericht: 1921 Kosten lidmaatschap voor een jaar: 117,50 voor kinderen tot 16 jaar Site: www.tooswaddinxveen.nl voorzitter: vacant Aantal leden: 850-1000 WADDINXVEEN/GOUDA - Het programma regiovoetbal voor komend weekeinde is: za terdag 24 januari: Hoofdklasse B: GVVV-Hoek, Spakenburg- Volendam, Sparta Nijkerk-Zwa- luwen 30/Henver, Jodan Boys- DOVO, Bennekom-SDC Putten, Kozakken Boys-Geinoord, Ajax- IJsselmeervogels, 3e klasse B: Be Fair-Alphia (restant), zondag 25 januari: 5e klasse A: NSV-Gouda, GSV-WSE, Waddinxveen-Flore- ant, SVLY-Leidse Boys, ROAC- Soccer Boys, Roodenburg-War- munda, Rijnland-Lugdunum. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Advertenties Telefoon: 0182-636381 en 0182-620626 Fax: 0182-631088 E-mail: verkoopgkw@ mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Het was voor Be Fair de eerste wedstrijd sinds de winterstop. Alleen in de week voorafgaand aan de wedstrijd had de ploeg kunnen trainen. Toch was niet te zien dat de Waddinxveners nog maar weinig training in de be nen hadden. Maus van Tol zette zijn ploeg na een mooie actie op voorsprong. Hij sneed aan de linkerkant van het strafschop gebied naar binnen en stiftte de bal in de verre hoek. Pas na rust kon Zevenhoven iets tegenover de goal van Van Tol zetten. De tweedeklasser speelde bedui dend beter dan in de eerste helft -en zette in korte tijd de achter stand om in een 1-2 voorsprong. Twintig minuten voor tijd bracht trainer Pieter van Zoest een A- lig te stellen: 25-22. Speelster Eva Heerschap kon terugkijken op een bijna perfecte wedstrijd. „Het was 'erop of eronder'. We stonden allemaal scherp en kon den de concentratie vasthouden. Wij hadden veel spreiding in de aanval, waardoor ik niet altijd tegenover een tweeblok stond." Lizzy Koole realiseerde zich na afloop nauwelijks hoe belang rijk de punten waren geweest die zij met haar opslag scoorde. „Ik weet eigenlijk niet hoe ik de bal precies raak en het wa ren geen directe punten die ik scoorde", leek zij zich te veront schuldigen. Veel klimmen, klauteren, spe en liedjes zingen met papa, opa of oma. Voor kinderen vanaf 1 jaar oud die zelfstandig kunnen lopen, biedt TOOS 'Ouder- en Kind- gym' aan. Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bauke Wiersma reed een goede 500 meter in een tijd van 39.43 en een 1500 meter in 2.05.00, Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon: 0182-638288 Fax: 0182-631088 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail verdienen de voorkeur. en de 1500 meter op zaterdag- en de 3 km op zondagavond. Het deelnemersveld was sterk en Wie binnenkomt in het sport complex van TOOS (TOOS- Plaza) zal misschien even schrikken. Onmiddellijk sta je namelijk oog in oog met jezelf. Boven een grote spiegel valt te lezen: 'Ben jij de nieuwe vrij- junior in als invaller. Achmed el Azzoutti is het broertje van de Waddinxveense spits Moham med El Azzoutti die in de eer ste seizoenshelft meerdere ma len het net wist te vinden. Dat Achmed goed naar zijn broer had gekeken, bleek direct bij zijn eerste balcontact. De keeper van Zevenhoven schoot een bal uit en El Azzoutti nam de bal in één keer uit de lucht. De bal verdween met een enorme vaart in de kruising en de gelijkmaker was een feit. Toch wist Be Fair de gelijke stand niet vast te houden en kwam Zevenhoven op een 2- 3 voorsprong. Maar opnieuw kwamen de Waddinxveners terug. Mohammed el Azzoutti ging alleen op de keeper af en werd door een verdediger van Bij TOOS draait het niet al leen om turnen. „We zijn een echte multi-sportvereniging WADDINXVEEN - In voorbereiding op de tweede seizoens helft heeft Be Fair een oefenwedstrijd tegen tweedeklasser Ze venhoven gespeeld. Op sportpark 't Suyt wisten beide ploegen drie keer het net te vinden. Aanstaande zaterdag staat voor Be Fair het restant van de gestaakte competitiewedstrijd tegen Al- phia (2-1 voorsprong) op het programma. Zevenhoven net buiten het zes tienmetergebied neergelegd. De daaropvolgende vrije trap werd op fraaie wijze benut door Maus van Tol die zijn tweede goal van de middag maakte. Trainer Van Zoest kon wel leven met het gelijkspel. „Zeker de eerste helft was ons spel niet slecht. We hebben geprobeerd te voetballen en dat is redelijk gelukt." Aanstaande zaterdag staat voor Be Fair het restant van de gestaakte wedstrijd te gen Alphia op het programma. De Waddinxveners moeten dan dertien minuten lang een 2-1 voorsprong zien vast te houden tegen tien Alphenaren. Van Zoest verwacht dat Alphia voor al de lange bal gaat spelen. „Zij hebben een man minder en zul len vooral de bal in de pot gaan pompen. Het is aan ons om met de man meer de bal in de ploeg te houden. Als dat lukt, moeten we gebruik kunnen maken van de ruimte." en hebben voor iedereen wat te doen", vertelt Kerkhoven. Terwijl een een andere zaal bezig is met een stevig potje volleybal, laat het bestuurslid trots de folder daar zijn wel vrijwilligers voor van zijn vereniging zien. Naast nodig. Als iedereen zijn steentje Ouder- en Kindgym, Aerobic, bijdraagt dan kan het in de toe- Acrogym, Gymnastiek, Jazz dans, Streetdance, Turnen en Pilates bestaat het aanbod ook uit Jazztiek (combinatie jazz dans en gymnastiek), 3D-sport (extra bewegen), Sport Fit (ont- len, samenwerken spannende conditietraining) en Baltiek (combinatie gymnas tiek en het spelen met een bal). Vanaf het komende seizoen (augustus) start TOOS met een nieuw project. „We beginnen dan een HIB-groep. Dat staat voor Hart in Beweging. Mensen Tot Ontwikkeling Onzer Spie- met hartproblemen kunnen dan op een ontspannen en gezel lige manier aan komen. Ik verwacht wel dat hier veel belangstelling voor is." De HIB-groep is niet het enige initiatief van TOOS waar veel mensen op af komen. Onlangs vierde de vereniging een jubi leum: het honderdste lid bij de Ouder- en Kindgym was een feit. Over de toekomst van zijn vereniging maakt Kerkhoven zich geen zorgen. „We hebben een schitterend sportcomplex, het is altijd gezellig en we heb ben bijna duizend leden. Dit moeten we zien vast te houden." Maar opnieuw benadrukt hij groep senioren in dat het niet iedere keer op de zelfde mensen aan moet komen. „We organiseren heel veel. Maar ren. Tegenwoordig hanteert de vereniging een moderner motto: hun beweging Tijdloos Opwindend Ontspan nend Sportief. wen een paar foutjes waardoor Alterno dichterbij kon komen. Na een time-out bij 19-17 kwam de winst niet meer in gevaar: 25-20. De gasten bleken niet in staat om het spelbeeld te wijzigen en volhardden in een doorzichtig aanvalsspel, waar de blokkering van Nesselande goed op inspeel de. Het team van coach Elroy Bezemer speelde in aanvallend opzicht wel gevarieerd en op de setwinst van 25-15 was niets af te dingen. Alterno begreep dat het uit een ander vaatje moest tappen om niet weggespeeld te worden en zocht met succes de zwakke plekken in de verde diging van Nesselande. Tot 9-9 ging de score gelijk op, toen brak Lizzy Koole met haar op slag de tegenstand van Alterno. Na 13-9 kende Nesselande nog even een dip en bij 21-20 steeg de spanning. Het inbrengen van buitenaanvalster Karen Knip was voldoende om de winst vei- Jan Kerkhoven legt uit waarom zijn vereniging voor deze entree heeft gekozen. „We hebben bijna duizend leden. Maar om alles op rolletjes te laten lopen, heb ben we dus een hoop trainers en vrijwilligers nodig. En die zijn niet altijd even makkelijk te vin den. Met deze actie hopen we meer mensen bereid te vinden ons een handje te helpen." In een van de zalen van TOOS- Plaza zijn enkele jongens bezig met turncapriolen. Even een aanloopje en een salto volgt. Na de acrobatische acties te heb ben aanschouwd, loopt Kerkho ven even naar 'Ijzeren Annie'. „Annie is onze koffieautomaat en stelt je nooit teleur." Vervol gens geeft het bestuurslid aan waar het bij de vereniging om draait. „Het doel is om alle le den op een ontspannen manier te laten bewegen." Het doel van de sporters onderling kan dan weer verschillen, geeft hij aan. „Turnen, gymnastiek en dans zijn sporten waarbij je je gren zen kunt verleggen. Iedere keer kan je weer iets verder gaan." waarmee hij aan het einde van de eerste dag op een 5e plaats terecht kwam met een aardi ge voorsprong op zijn tegen standers. De tweede avond gaf iets betere omstandigheden, de wind was minder en het ijs leek er wat mooier bij te liggen. De drie kilometer legde Bauke af in een tijd van 4.24.85. Hiermee kon hij zijn vijfde plaats in het algemeen klassement be houden en plaatste hij zich voor het NK Allround dat van 30 januari tot en met 1 februari in Utrecht wordt verreden. Ook Bauke's zus Jetske, uitkomend voor Jong Oranje en tevens lid van schaatsvereniging De Gou we Streek uit Waddinxveen, zal aan dit Nederlands Kampioen schap deelnemen. ZEVENHUIZEN - De volley balsters van GTI-Nesselande hebben de belangrijke thuis wedstrijd tegen Alterno met 3-0 gewonnen. In sporthal Swanla stonden twee ploegen tegenover elkaar die allebei proberen om de degradatie uit de A-league te ontlopen. Als nummer acht van de ranglijst was het voor Nesse lande, met een achterstand van acht punten op de gasten uit Apeldoorn, alles of niets en al leen de volle winst telde. De thuisploeg startte fel en zette met de opslag Alterno onder druk. Dankzij de sterke blokke ring en effectieve aanval kwam Nesselande vaak winnend uit het rallyspel en had bij 12-5 al een beslissende voorsprong genomen. Diagonaalspeelster Eva Heerschap was een con stante factor in de aanval van de thuisploeg en met haar harde smashes haalde zij de nodige punten voor haar team binnen. Na 19-14 maakten de gastvrou- laten zien door een breektest te doen, waarbij een plankje wordt doorgeslagen of geschopt. Tijdens de clinic staat plezier en humor voorop, maar ook goede en sportieve omgangsvormen en fair play. Op zondag 25 januari houdt JITAE tevens het Groen/ Wit toernooi, waaraan verschil lende sportscholen uit Zuid Holland meedoen. Dit toernooi geeft zowel beginnende als ge vorderde Taekwondoka's een mogelijkheid om op een leuke WADDINXVEEN - Een week na zijn behaalde derde plaats op het NK Kortebaan op natuurijs in Nijelamer Friesland, plaatst Bauke Wiersma, lid van de Wad dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek en rijdend voor het gewest Zuid Holland, zich voor het NK Allround voor Taekwondo toernooi, als voor- junioren. bereiding op de toernooien ge- In de half overdekte ijshal van organiseerd door de Taekwondo Eindhoven vonden de landelijke Bond Nederland. Het toernooi selectie wedstrijden plaats voor wordt gehouden in Sportzaal de dit NK. Er werden drie afstan- Triangel in Bloemendaal, Gouda den gereden, de 500 meter (Coniferensingel 24) en is vrij toegankelijk voor geïnteresseer- den.Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met alle tijden lagen dicht bij elkaar. JITAE op telefoonnummer 0182- 636462 of per e-mail aan Jitae@ tiscali.nl. WADDINXVEEN - De dames van ROWAH speelden zondag morgen thuis tegen Snelwiek. De uitwedstrijd in Rotterdam eindigde in oktober in een gelijk spel en dat voorspelde een span nende wedstrijd. Ook nu ging de wedstrijd zeer gelijk op. Snel wiek had in de eerste helft het sterkste spel. ROWAH was op momenten slordig en de tegen stander maakte goed gebruik van deze fouten. Bij rust stonden de Waddinxveense dames met 9-11 achter. In de tweede helft speelde ROWAH een klasse be ter. De combinaties liepen goed en de samenwerking in de ver dediging ging beter. Keepster Danielle Deuss pakte een aantal lastige schoten van de Rotter damse dames en dat gaf het team een goede impuls. In de aanval vonden de ROWAH-op- bouwsters regelmatig het doel met lastige afstandschoten, maar ook de combinaties en de indi viduele acties liepen nu goed. ROWAH kwam snel langszij en zelfs op voorsprong (15-12). Snelwiek - dat in de competitie één plaats onder ROWAH staat - kwam echter weer terug tot 19- 19. Een mooie bal vanuit de rech terhoek van Marieke Smit en een breakout door een gestolen bal van Kim Hoffmans bracht in de laatste minuten de overwinning. Coach Lex van Ham was bijzon der tevreden: „Een overwinning met een gouden randje. Dit re sultaat is echt een uitstekende teamprestatie!" WADDINXVEEN/GOUDA - Met veel enthousiasme en plezier hebben de leerlingen van groep 5 van de Wethouder Luidens- school deelgenomen aan een Taekwondo clinic, die gehouden werd door trainer Dico Hoo- geveen van JITAE Taekwondo Club. Tijdens de clinic kregen de leer lingen te maken met de eerste beginselen van Taekwondo. Aan het eind van de clinic mochten de leerlingen hun vorderingen Maar toch is het resultaat niet het belangrijkste bij TOOS. „Het moet vooral gezellig zijn. Dan kunnen de leden enthousiast met hun sport bezig zijn." Regelaar williger?' Bestuurslid Willem Vanaf 1991 is Kerkhoven al be stuurslid bij TOOS. Voor die tijd deed hij al veel vrijwilli gerswerk en was hij actief als sporter. „Toch ben ik meer een regelaar dan een sportman", vertelt hij. Van het regelen van toernooien tot het zorgen voor een lesrooster. Het zijn allemaal activiteiten die het bestuurslid voor zijn rekening neemt. „Je kunt het vergelijken met een di recteur van een basisschool, die stuurt ook alles aan. Ik doe dat ook. Soms gaat er wel heel veel tijd inzitten", vertelt Kerkhoven. „Zo zijn we bijvoorbeeld bezig met het organiseren van een thuistoernooi op 4 en 5 april. Dan zit de kans er dik in dat er weken zijn waarin ik meer tijd aan TOOS besteed dan aan mijn baan." Dat er zo nu en dan veel tijd in al dat organiseren gaat zitten, maakt het bestuurslid niet uit. „Ik vind het leuk. Het is voor mij gewoon een hobby." Breed aanbod Waddinxveen telt heel veel sportclubs. ■T Van voetbal tot schaakclub. En van waterpolo tot schietvereniging. Vele Waddinxveners zijn in hun vrije tijd actief in deze verenigingen. Het Weekblad voor Waddinxveen zet deze actieve mensen en hun club in het zonne tje in de tweewekelijkse rubriek 'Onze club'. Deze week: Jazzdans- en Turn vereniging Toos. Tekst:Tim Tempelaars WADDINXVEEN - Afgelopen weekend was er volop voetbal plezier bij voetbalvereniging Wad dinxveen. De F, E en D speelden in gemengde teams een competitie in Sporthal de Duikelaar. Bij de F was de winnaar FC Groningen. Bij de E was dit FC Twente na een nipte overwinning op FC Utrecht. Bij de D spelers viel de beslissing in de laatste wedstrijd. Na een spannende strijd werd FC Utrecht de winnaar. Foto: PR <7^ a.~.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15