Groen licht voor Ronde van het Groene Hart Autowasplezier bij Carwash XL ZO VADERT ZO Nic Geers, vijftig jaar topzwemmer, peinst nog niet over stoppen I t Zes generaties Van den Berg voor topkwaliteit Wandeltocht voor senioren REGIO - De Ronde van het Groene Hart - de route loopt ook Walviszwemmen Foto: Riekelt Bezemer Ook grotere bedrijfswagens kunnen terecht bij Carwash XL. Hall of Fame een gelopen jaar. Dan zwem ik weer allemaal records. En dat is mooi, verliezen. Sterker nog: ik wil de hoogst haalbare plaats." Zuidkade heid weggenomen. Dan wordt in Zoetermeer het deelnemersveld Waar en wanneer is het bedrijf gestart? „Wij zijn inmiddels al de vijfde generatie Van den Berg in het bedrijf, zowel mijn zoon Arno, als Mike de zoon van Ton, zijn al in het bedrijf actief en zullen later het bedrijf in familiekring voortzetten", aldus de 57 jarige Cees Van den Berg. Zijn twee jaar jongere broer Ton vult aan: „Het bedrijf is door Cornelis Ger rit van den Berg gestart in 1864 als brood- en banketbakkerij in Stolwijk. Zoon Arie Roelant heeft later het bedrijf overgenomen en weer later zette zijn zoon Corne lis de bakkerij voort. De volgende generatie was vader Arie, die in 1960 in Waddinxveen op de Pas sage het bedrijf voortzette." Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de handen ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinxveen elke week zo'n bijzonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met de familie Van den Berg. Tekst: Ruud Groot. Foto: Riekelt Bezemer een mooie taart kan maken of dat men zelf een siroopwafel wil bakken. En dat heeft ons op het idee gebracht om met workshops te starten. Zo blijven we inspelen op de vraag uit de markt", aldus Ton. Wie neemt de beslissingen in het bedrijf? Het jaar 2008 eindigde goed voor Nic. Eind november werd hij samen met 24 ande ren benoemd tot lid van de Hall of Fame van het Mas- terzwemmen. De Koninklij ke Nederlandse Zwembond benoemde de vijfentwintig topzwemmers omdat zij veel voor het Masterzwemmen in Nederland hebben betekent. Zevenhuizen, geniaal muzikaal ZEVENHUIZEN - Op 31 janu ari viert hare majesteit Koningin Beatrix haar 71e verjaardag. Om dat te vieren organiseert de Stich ting Oranje Zevenhuizen op die zelfde avond voor alle kinderen van Zevenhuizen en omgeving een Lampionnenoptocht door het nieuwe gedeelte van Zevenhui zen, van 17.50 tot 20.00 uur. De tocht begint bij Dorpshuis Swanla en daar is ook de aankomst. Het thema rond de tocht is dit jaar: 'Zevenhuizen, geniaal muzikaal!' Zoals altijd is deelname gratis. Thema een fusie met Friesland Foods en sportsponsoring is momenteel van de prioriteiten. In allerijl moest de organisatie op zoek naar een nieuwe hoofd uitslag die opvalt. Het gaat meer om het jaartal waarin werd ge zwommen. De wedstrijd in Har en inwendig reinigt. Ook hier weer hetzelfde beeld van geavanceerde techniek en zorgvuldig werken. Wie ge stopt is met roken en hier zijn auto voor een beurt achterlaat is verzekerd van een rookvrij interieur, dankzij een methode je in een nieuwe groep." En daar zit een groot voordeel aan, vol gens Nic. "Als ik dan dus weer Overgoor: „De samenwerking is heel snel totstandgekomen. We moesten snel beslissen om in ieder geval de koers van 2009 te garanderen." Maar dat is niet de enige on zekerheid die boven de Ronde van het Groene Hart hangt. Zo haakt Woerden in 2010 af als fi- nishplaats, waardoor startplaats Zoetermeer de aankomstlijn mag trekken. Over de startplaats van de vierde editie is ook nog niets bekend. Vaststaat dat achttien ploegen, waaronder enkele équipes uit de Pro Tour-competitie, aan de start zullen verschijnen. Of dat met grote renners zal gebeuren, is nog maar de vraag. „Pas sinds woensdag kon ik gaan onder handelen met de ploegen", zegt koersdirecteur Herman Brink hof!. Toch is hij niet bang dat er een gedevalueerd rennersveld komt opdagen. „De nieuwe Neder landse ploeg Vacansoleil rijdt zijn eerste koers in Nederland in het Groene Hart. En in de eerste twee edities hebben we veel kre diet opgebouwd. Renners zijn vol lof over het veilige parkoers. En dat is goed om te horen, want geen renner zit op een gebroken sleutelbeen te wachten", aldus Brinkhoff die niet bang is dat de naamsverandering van Cam- pina Ronde van het Groene Hart naar Eneco Ronde van het Groe ne Hart nadelige gevolgen heeft. „Maar een van de zes woorden wordt vervangen. Dat gebeurt in koersen met een grotere traditie ook. Zelfs in België, het land van de wielersport bij uitstek, krijgt bijvoorbeeld de Omloop Het Volk een nieuwe naam." kilometer uitstekend bij het energiebedrijf. „Wij zien het als een koers die kan uitgroeien tot een voorjaarsklassieker en als een van de grotere koersen in Nederland. De Ronde van het Groene Hart past in onze ambi tie om nadrukkelijker in de wie lersport aanwezig te zijn. Boven dien associëren we wielrennen, net als energie, met duurzaam heid en dit gebied, met de ge- meenten Rotterdam, Zoetermeer en Den Haag als aandeelhouder, is ook het hart van ons verzor gd gingsgebied." Onzeker Ton: „Je moet wel creatief blijven en veel nieuwe ideeën komen voort uit de vraag van de klan ten. Zo moesten we eens voor een Tros programma een ontbijt de zesde generatie Van den langsbrengen en zo ontstond het idee om een ontbijtservice voor Wanneer neemt u de stap voor I De overeenkomst met Eneco, waarbij geen mededelingen over Op 12 maart wordt in ieder ge bet sponsorbedrag gedaan wor- val een deel van de onzeker- den, geldt voorlopig voor een jaar. Wel is er een optie om lan ger met elkaar door te gaan, gepresenteerd. weer is, gaat hij samen met Joke Boskoop op de tandem flinke tochten ma ken. Op gevorderde leeftijd is tot het Geers dus nog enorm actief als sporter. "Maar het kan nog gek ker", vertelt hij. "Tijdens het WK Masterzwemmen van afgelopen Het begint eigenlijk al met het water dat wordt gebruikt. Carwash XL beschikt namelijk over een eigen bron die het wa ter oppompt vanuit een diepte van 110 meter. Na een extra fil tering volledig vrij van iedere denkbare verontreiniging. Met dat 'eigen' zuivere water wordt royaal omgesprongen. Per auto verbruikt Carwash XL gemid deld zo'n 750 liter water. Daar bij worden bij het inrijden van de wasstraat eerst de velgen en met elektrische reiniging van vloermatten. Ook grotere de Kouwe Hoek bedrijfswagens kunnen hier terecht dankzij perrons was meer geïnteresseerd in de techniek en was werkzaam bij een bedrijf met medische elektro nische apparatuur. „Maar toen mijn vader in 1983 stopte, wilde souvenirshop en verzorgen Ton niet alleen verder gaan en Voorlopig is er voor iedereen een folder beschikbaar, waarin de voordelen van de aanschaf van een waspas worden ge en alle overige extra's De Stichting Oranje Zevenhuizen kiest voor alle activiteiten ieder jaar een nieuw thema. Dit jaar is gekozen voor Zevenhuizen, ge niaal muzikaal! Dat thema staat centraal op Koninginnedag 2009, maar ook tijdens de Lampion nenoptocht. De keuze voor dit thema heeft natuurlijk te maken met het feit dat er zoveel muziek gezelschappen, koren en toneel groepen in Zevenhuizen zijn en er bovendien heel veel andere genieën wonen, zoals goede spor ters, wetenschappers en uitvin ders. Het was dan ook niet gek dat de ouderwetse dirigent Dirk de Zwaaier en de prachtige bal lerina Josefina besloten om in Ze venhuizen op zoek te gaan naar muzikaal talent. Dirk de Zwaaier, die zo ouderwets is, dat hij mu- zicaal nog met een C schrijft, en ballerina Josefina weten namelijk heel goed dat de Koningin dol is op muziek en zij hebben samen besloten de Koningin een handje te helpen door op zoek te gaan naar het talent in Nederland. Daarbij komen zij ook in Zeven huizen. Op 23 januari zullen zij de beide basisscholen in Zeven huizen bezoeken en de kinderen vragen mee te lopen in de Lampi onnenoptocht op 31 januari. Ook zullen zij de kinderen uitnodigen om zelf muziekinstrumenten te maken, die zij tijdens de Lam pionnenoptocht kunnen laten zien. Dirk en Josefina zullen op 31 januari zelf meelopen in de Lampionnenoptocht, zodat zij vol trots aan Zevenhuizen kunnen laten zien hoeveel talenten daar wel niet wonen. Tenslotte is ieder kind op zijn eigen manier een talent, dus iedereen kan meedoen en het kan een mooie, grote stoet worden. Op dinsdag 27 januari staat er weer de lange wandeltocht (10 editie km) op het programma. Vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activitei- tencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drin ken. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto's richting Ter Aar. Er wordt gewandeld naar Cees: „Dat gaat in goed overleg met Ton. Meestal kom ik met een aantal ideeën en dan be spreken we het gezamenlijk en dan komen we er samen wel uit. Maar ook Arno en Mike hebben hun inbreng en komen met leuke voorstellen." Is er een taakverdeling? Ton: „Mijn broer Cees doet de commerciële en personele zaken en ik houd me bezig met de inkoop en de productie. Arno doet meer de facilitaire zaken zoals decorbouw bij de catering, onderhoud, reparatie en techni sche zaken en Mike is belast met het kokswerk in de tearoom in Gouda. Daarnaast is mijn andere zoon Dennie, die werkzaam is in de software en automatisering, nu voor ons met een groot pro ject bezig om de productie en de technische installatie volledig te automatiseren." kilo afgevallen. Voor dat soort mensen heb ik echt diep res pect." Weer loopt Nic naar boven en komt terug met nieuwe multo mappen. "Dit is mijn admini stratie, hier staan al mijn records en tijden in." Momenteel staan er 39 Neder landse records, een paar top-10 van de wereld-noteringen en een Europees record op zijn naam. Alleen de map met de records uit 2008 bestaat al uit een flink pak papier. Dan laat Nic een spe ciale in het groen gemarkeerd tijd zien. "Dit was afgelopen jaar in Eind hoven. Toen haalde ik veertig seconden van het Nederlands record op de 400 meter wissel slag af." Joke weet wel hoe dat komt. "Toen stonden de klein kinderen te kijken. Dan gaat hij altijd wat harder." van Joke als ze eraan terug denkt. 'Nic deed mee aan een wedstrijd met allemaal jonge ren in zijn serie en ik had die gasten al horen praten: Er doet Op 24 juli 1938 werd Nic Geers een hele oude man mee, die komt toch als laatste binnen. Nou mooi niet dus, hij zwom ze er allemaal uit.' Lieftink den we bij een vriend (74 jaar) van mij. Die heeft daar onlangs Gaat er in de toekomst veel ver anderen? Arno: „Deze formule is goed. Het is compleet en het is van goede kwaliteit. We zijn niet voor niets een paar jaar terug genomineerd tot beste bakkerij van het jaar. We zijn in Waddinxveen nog de enige banketbakker met een ei gen bakkerij in huis en dat wil len we graag zo houden." En dat de verdere toekomst verzekerd is, blijkt wel uit het feit dat de zevende generatie zich" al voor zichtig meldt. „Mijn zoon toont al belangstelling voor wat er hier allemaal gebeurt, maar hij moet later zelf zijn keuzes maar ma ken", zegt Arno. De grote toernooien in het Mas terzwemmen brengen Nic en Joker over heel de wereld. "Wij zien dat gewoon als vakantie. We boeken gezellig samen een hotel. Daarnaast is er natuurlijk genoeg tijd om leuke dingen naast de wedstrijden te doen." In een van de mappen zitten de foto's van het WK in Perth van afgelopen jaar. Nic slaat alle wedstrijdfoto's over en komt bij een pagina met meerdere fel blauwe foto's. "In Australië zijn we toen gaan walviszwemmen. We zwommen op vier meter van dat enorme beest. Schitterend." Al deze tripjes zijn niet gratis, geeft Nic wel toe. "Het kost natuurlijk wel wat, maar het is het allemaal waard." "Ik wil nog lang niet achter de geraniums gaan zitten", vertelt Nic. Deze uitspraak wordt be vestigd door zijn programma in 2009. "In januari is het NK korte baan. Daarna staan er nog wed strijden gepland in Frankrijk, Duitsland en Spanje. Ik vind het zwemmen nog geweldig en zolang ik nog kan winnen ga ik lekker door. Wanneer ik stop? Voorlopig nog niet." met hoge druk gereinigd en wordt de carrosserie voorge wassen, Gebruikt water wordt gerecycled en teruggepompt naar een diepte van 140 meter. De apparatuur in de wasstraat waarbij ozon wordt toegepast, voldoet aan de hoogste eisen De officiële opening staat ge- van veiligheid en techniek. Be- pland op 30 januari. Hoe dat drijven in Duitsland als Merce- gaat gebeuren, blijft nog even des en BMW benutten dezelfde geheim. machines wanneer hun pro ducten de fabriekshal verlaten. Doe-het-zelvers hebben een vijftal ruime boxen, waar zij de beschikking hebben over de noemd meest moderne apparatuur tot staan vermeld. Afgelopen vrijdag maakte de or ganisatie in het stadhuis van fi- nishplaats Woerden bekend dat er een nieuwe hoofdsponsor ge vonden was. De Stichting Ronde van het Groene Hart moest op zoek naar een nieuwe geldschie- restaurant 'Zeegersloot' daar ter, omdat de hoofdsponsor van vindt de koffiestop plaats. de vorige twee edities, Campina, Bij terugkomst in Waddinxveen besloot om de optie tot verdere is er in het Anne Frank-centrum sponsoring niet te lichten. Het nog gelegenheid om met elkaar zuivelbedrijf is verwikkeld in na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed niet een wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen drie euro, inclusief 1 kopje koffie/thee tij- sponsor en vond deze uiteinde- dens de koffiestop. Bij gebruik lijk dichtbij huis: Eneco. van auto's wordt aan de deelne- Naast Rabobank is het Rotter- mers die meerijden bovendien damse energiebedrijf de bekend- een kleine bijdrage aan de auto- ste sponsor van de Nederlandse kosten gevraagd (maximaal één wielersport. Zo heet bijvoorbeeld euro). Voor meer informatie over de Ronde van Nederland al eni- de wandeltochten kunt u contact ge tijd de Eneco Tour. opnemen met het kantoor van Volgens Jeroen Overgoor, di- de stichting in het Anne Frank- recteur communicatie en public centrum, telefoon (0182) - 631932. affairs bij Eneco, past de wieler- Op 24 februari staat de volgende koers over ruim tweehonderd lange wandeltocht van de stich ting Vonk gepland. WADDINXVEEN-Seniorenwerk van de stichting Vonk, organi seert regelmatig wandeltochten om senioren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren, via Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen - heeft nieuwe energie gekregen. Met de komst van hoofdsponsor Eneco is de derde van de wielerkoers die op zondag 22 maart verreden wordt, gered. Door Tim Tempelaars een categorie opschuif, zoals af- Boskoper de wekker al om 07.00 uur. "Ik probeer dan meestal om BOSKOOP - Er verschijnt een allemaal records. En dat is mooi, acht uur in het zwembad te lig- grote glimlach op het gezicht want ik kan absoluut niet tegen gen om lekker te trainen." Duizendpoot Toch gaat de sportieve aandacht van Nic niet alleen uit naar het zwemmen. Zo schaatste hij drie keer de Elfstedentocht en reed hij deze ook in etappes op de geboren. Niet in het ziekenhuis maar in zijn geboortehuis aan de Zuidkade. En toeval of niet, tandem. En wanneer het lekker dit was ook de straat waar vroe ger het zwembad van Joke is de vriendin van Mas- stond. In het zwembad, dat in- terzwemmer Nic Geers. Deze middels allang niet meer Zeventigjarige Boskoper zet over straatbeeld behoort, zwom de de hele wereld zwemrecords geboren Boskoper vele baantjes, neer en er staan 39 Nederlandse Maar het binnenwater was niet records op zijn naam. Niet al- zijn enige trainingswater. "Ik jaar in Perth (Australië) logeer- leen het verhaal van Joke bewijst trainde ook in de Gouwe. Dan Nic. In zijn ging ik vanaf het begin van de plank Otweg de Gouwe op. Binnen in 55 dagen een wandeltocht van een half uurtje was ik dan bij de 960 kilometer door het rotsland- hefbrug." schap gemaakt. Hij was vijftien Dan loopt Nic naar boven en WADDINXVEEN - Waddinxveen en de wijde omgeving is sinds tweede Kerstdag een unieke autowasplaats rijker: Carwash XL. Het bedrijf is te vinden aan 1, duidelijk zichtbaar vanaf de Kanaaldijk. Het kan terecht terecht dankzij perrons aan uniek worden genoemd voor de regio. Niet alleen vanwege de weerszijden van de wasplaats, uitzonderlijke capaciteit van de wasstraat goed voor 50 auto's Ook is er een ruimte waar vak- per uur! Maar zeker ook vanwege de bijzondere voorzienin- kundig personeel auto's poetst gen die uw auto schoon en glanzend krijgen, zoals hij ooit de showroom verliet. de prestaties van woning prijken op een boven de familiefoto's enkele fonkelende bekers en medailles. 'Dat is nog niet alles, hoor. Bo ven heb ik nog veel meer staan', komt hij terug met een multo- vertelt hij. map. Als hij die openslaat, ver- Masterzwemmen is een variant schijnt er een ietwat vergeeld van wedstrijdzwemmen. Het is stuk papier. Duidelijk wordt dat bedoeld voor mensen van 25 jaar het gaat om een uitslagformulier of ouder die graag nog aan wed- van een wedstrijd in Harlingen strijdzwemmen willen deelne- (le plaats). Toch is het niet de men. De zwemmers worden in leeftijdscategorieën van vijf jaar ingedeeld; de hoogste categorie is 90+. Geers zwemt sinds afge- lingen was in 1958. Dat betekent lopen jaar in de categorie 70-75 dus dat Nic afgelopen jaar zijn jaar. 'En bij het Masterzwemmen vijftigjarig jubileum als zwem- wordt flink gepresteerd', vertelt mer vierde. de Boskoper. 'Er zijn bijvoor- Ook op 70-jarige leeftijd traint beeld gewoon WK's en EK's. Het Nic nog drie a vier keer per is eigenlijk gewoon topsport op week. "Als er een groot toernooi hoge leeftijd.' aankomt, kan dat ook zomaar "Het mooie van het Master- meer worden", zegt hij. "Ik kan zwemmen is dat het naar leeftijd gewoon niet zonder zwemmen, is ingedeeld. Iedere vijf jaar kom Als ik twee dagen niets gedaan heb, dan wordt ik onrustig." Waar menigeen op zondagoch- Nic Geers tijdens een training in het Waddinxveense zwembad tend uit wil slapen, gaat bij de De Sniep. 'Ik kan gewoon niet zonder'. Foto: Cicero En jullie moesten er voor zorgen dat het bedrijf in familiekring Arno, Cees, Ton en Mike van den Berg, bleef voortbestaan? „Nou nee", zegt Ton. "Het was overgelaten en het is dus mijn wel degelijk mijn eigen keuze, eigen keuze geweest om hiermee Natuurlijk groeide ik in en rond verder te gaan." de winkel op, maar het was wel duidelijk mijn eigen keuze om Jullie hebben de activiteiten van hierin verder te gaan en in 1970 het bedrijf sterk uitgebreid? kwam ik in de bakkerij." Cees „Ja, dat is een bewuste keuze", wilde eerst heel wat anders. Hij zegt Cees. „Naast de winkels in Waddinxveen en Gouda, heb ben we een bruidstaartenwin kel, een siroopwafelbakkerij, een tearoom eeterij in Gouda, een we kinderfeestjes en workshops in vroeg me om toch in het bedrijf de bakkerij voor groepen." te komen", aldus Cees. Mike (19 jaar): „Ik had al direct belangstel- Gaan jullie nog verder met uit- ling om in de zaak te komen en breiding van activiteiten? heb bewust gekozen voor een koksopleiding om de inmiddels gestarte tearoom in Gouda ver der te kunnen uitbouwen." De 34 jarige Arno: „Ik ben de oudste van Berg en zag het ook een beetje als opdracht voor de familie, maar Zuid Holland op te starten. Ook ze hebben het volledig aan mij werd ons gevraagd hoe men zelf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 JANUARI 2009 PAGINA 9 SCHÜCO Door Fred Spoof Gevels Serres Naam bedrijf: De Gebackerij, banket bakkerij - partyservice Van den Berg Eigenaar: Cees en Ton van den Berg Adres: Passage 31 Verkoopt/maakt/levert: Brood, banket, siroop wafel s, tearoom Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl Ramen Deuren Schuifpuien Vouwwanden sswss» ramBnfabriek

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 9